DR. LUCAS benoemd tot commandeur Gregorius ÉN 158 Het LEVEN van een dichter Maurits Uyldert voltooide Ver wey-biograf ie Vondst Carillon op het water en „The Family of Men" in hal Maakt Reclame SENSATIONELE UITSLAGEN OP MATIGE BOKSAVOND Britten hebben nu nog een wensPhilip prins-gemaal Daling arbeidsreserve door conjunctuur en seizoen koop het eens in glas! iöcco KV P-Kamerlid krijgt „schouder- klon' voor verdienstelijk werk in het Zoeklicht Jac Kleiboer over zijn Floriade Piet van Klaveren won met k.o. In verschillende bedrijfstakken toenemende overspanning Centrale training zonder PSY-ers Zesvoudige moordenaar in arrest Vermoord uw echtgenoot niet, Turkije leeft mee met postkoetsreis Nu Margaret een echtgenoot gevonden heeft Bewondering voor Uw zaak DE KRANT KUN! GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG! Kapelaan C. A. v. d. Voort plotseling overleden Tommy Baars verloof van Ahmed Sebane Nylonkleren van meisje in brand PAGINA DINSDAG 8 MAART 1960 N S C—N D C ZUID.AFRIKA Episcopaat neemt stelling tegen de rassendiscriminatie waarom betaalt u tevéél Maurits Uyldert heeft zijn levenswerk, de uitvoerige biografie van Albert Yerwey, zojuist voltooid, In drie kloeke welverzorgde delen is het werk uitgegeven door Allert de Lange te Amsterdam. De goedgekozen ondertitels luiden: „De jeugd van een dichter", „Dichterlijke strijdbaarheid" en „Naar de voltooiing". Het eerste boek (1948) handelt over de eerste vijfentwintig levensjaren van Albert Yerwey. Het is de tijd van zijn geestelijk openbloeien, van zijn contact met andere jonge dichters (Willem Kloos!) en van de ontwikkeling zijner persoonlijkheid. In deel II (1955) wordt het leiderschap van de dichter en filosoof beschreven, zoals zich dat manifesteerde in het redigeren van zijn tijdschriften. Veel aandacht besteedt de auteur uiteraard ook aan Verwey's verhouding tot de grote figuren van deze tijd (18901915) om er enkele te noemen: Henriëtte en Richard Roland Holst, Jan Toorop en vooral de Duitse dichter Stefan George. Het slotdeel loopt tot aan de dood van de dichter, in maart 1937. Het is de tijd van zijn professoraat, van zijn grote Vondeluitgave en zijn beste, rijpste studies. Tot dit deel zullen wij nu onze aandacht bepalen. MAURITS UYLDERT eerbied en dank Drie eeuwen gieterij VOLTOOIING Hans Roest MYSTERIEUS GEVAL IN AMSTERDAM Moeder en dochtertje gewond ROEÏVER. NAUTILUS in één handomdraai open in één handomdraai dicht iedere dag weer verse koffie poederkoffie van Mevrouw Lucas hangt haar echtgenoot het pauselijk ereteken om. Deken Hermin© van Rotterdam biedt de helpende hand. Advertentie (Van een verslaggever) BOTTERDAM, 5 maart. In de vorm van de benoeming tot comman deur in de orde van de H. Gregorius de Grote heeft dr. A. M. Lucas, lid van de Tweede Kamer en een groot "jveraar op het gebied van het onder wijs en de charitas in katholiek Botter dam, een „forse schouderklop" ont vangen, zoals hg dit zelf omschreef. De deken van de Maasstad, mgr. B. G. Henning, maakte het feit van de pau selijke onderscheiding vanmiddag be kend in de docentenkamer van het St. Montfort-college in Zuid. Dr. Lucas heeft sedert de oprichting de voorzittershamer gehanteerd aan de bestuurstafel van het college, maar on langs heeft hij zich genoodzaakt ge voeld dit onderdeel van zijn sociale werkzaamheden te beëindigen. Inmid dels echter heeft hij eenzelfde functie op zich genomen in het bestuur van het r.-k. ziekenhuis in Rotterdam-zuid, de St.-Clarastichting. Onder het mom van een officieel af scheid heeft men dr. Lucas de docen tenkamer weten binnen te lokken. Daar trof hij een uitgebreid gezel schap aan, onder wie de deken, de landelijk voorzitter van de KVP, mr. H. W. van Doom, die voorzitter van de kring Rotterdam, mr. F. J. M. Ni- vard, de rijksinspecteur bij het Middel baar Onderwijs en oud-directeur van PRETORIA, 7 maart (Reuter) De bisschoppen van Zuid-Afrika hebben in een herderlijk schrijven, dat vandaag is gepubliceerd, met kracht stelling ge nomen tegen de rassendiscriminatie van de Zuid-Afrikaanse regering op politiek, economisch en sociaal gebied. In het schrijven wordt een beroep op de ka tholieken van de Unie gedaan ervoor te zorgen, dat hun houding tegenover het rassenvraagstuk volkomen in overeen stemming ig met de christelijke leer. Twee centrale trainingen zal de bonds coach van de K.N.V.B. Elek Schwartz deze maand houden in „De Vliert" te Den Bosch. Hiervoor zijn uitgenodigd: Pieters Graafland, Kerkum, Kleasens, Walhout, Van der Gijp, Moulijn en Rij vers (Feijenoord) De Munck, Kraay en Van der Linden (DOS) Van der Hart, Notermans en Wilkes (Fortuna), De Ko ning en Bosselaar (Sparta) Kuys (NAC) Steegh (VW) en Engelander (Blauw Wit). PSV staat geen spelers af voor de centrale training. MIAMI, 7 maart (WD De politie van Miami in Amerika heeft zaterdag een zeventienjarige jongeman gearres teerd, die bekend heeft op een tocht van Californië aan de westkust naar Flo rida aan de Oostkust zes moorden ge pleegd te hebben. De politie nam hem gevangen op aanwijzing van een jongen, die gezien had dat de jongeman. Dennis Whitney, bloed van zijn handen waste. Als de jongen dat niet gezien had, was Whitney waarschijnlijk nog aan het moorden geweest, meent de politie. Zes van zijn slachtoffers stierven. Het ze vende, dat zwaar werd gewond, herken de de moordenaar onmiddellijk toen die en vy'f andere jongemannen, even als hij met rood haar, door de politie voor zijn bed in het ziekenhuis op een rij waren gezet. Op zijn voorhoofd had de moordenaar een wond. veroorzaakt door de hamer van een van zijn laatste slachtoffers. het St.-Montfortcollege. dr. B. J. J. Duncker, het bestuur en de docenten van het college. Mgr. Henning trok in zijn woorden, waarmede hij het uitreiken van de on derscheiding begeleidde, een aantal parallellen tussen de naamgever van de orde, Gregorius de Grote en dr. Lucas. Gregorius als kerkleraar en de onderscheidene als de man, die het katholiek middelbaar onderwijs in Rot terdam stuwde en er zelfs bij doceerde. „Servus servorum Dei", (De dienaar der dienaren Gods), de lijfspreuk van Gregorius, is, aldus de deken, ook van toepassing op dr. Lucas. Plij maakt deel uit van het bestuur van talrijke charitatieve en sociale instellingen en hij beoogt slechts dienaar te zijn van de dienaren. ,,Het verrassende van de ze middag is niet zozeer de onderschei ding op zich, als wel het aspect „hoog" ervan zo besloot mgr. Henning. Dr. Lucas toonde zich buitengewoon verheugd met de onderscheiding, die zijn echtge: rte hem opspeldde. Hg zag deze als een schouderklop van de ker kelijke overheid voor de zaken, die hjj heeft verricht en als een aanmoedi ging om door te gaan. „Er is mij door de sprekers meer toegeschoven dan mij toekomt", zei hij. „Allen krijgen een aantal talenten, waarmede zij moe ten woekeren. Bij velen bestaat wel de gezindheid om mede te werken aan wat de katholieken gemeenlijk noemen „de goede zaak". Soms echter vraagt men zich af of men wel op de goede weg is. Een onderscheiding als deze is een positief antwoord van mijn meer deren, in dit geval de kerkelijke over heid, op deze vraag", aldus dr. Lu cas. Nog nooit was onze sortering zomerstoffen zo tijdig in huis en nog nooit was onze sorte ring zo groot. Tientallen tafels met honderden soorten zomerstoffen, ce nieuwste dessins en kleurstel lingen, liggen voor U klaar... Een show van stoffen als nooit te voren. Maar dat niet alleen, want nauwelijks hebben wij de eerste voorjaarsdagen gehad, of wij komen al met een speciale aanbieding moderne zomer stoffen, die U nauwelijks op het einde van het seizoen kunt verwachten. Italiaanse zomerstoffen... honderden verschillende des sins. noppen, strepen, fantasie dessins en bloempatroon, koopt U nu voor bijna de halve prijs. ■mof f - Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Italiaanse zomerstoffen voor modieuse japonnen, rok ken en blouses... 80 cm breed, voor hen die nu hun garderobe goed en beduidend goed koper willen uitbreiden. Een ongekende aanbieding van Cotonnelli voor U. voor al onze klanten. Géén tel. of schrift, best. TJONGEN, DAT WAS EEN KOLF$ naar ons hand, wat dr. Kenneth Kutchi" in hef maartnummer van „Family tor", het maandblad der Engelse ïdS&' ci te berde bracht, onder bovenstaat' de waarschuwende en tegelijkertijd alaf.' merende titel. Er zijn, zo schreef J$! verbazingwekkend weinig vrouwen, hun echtgenoot opzettelijk doden. Geluk kig maar. Doch, aldus vervolgde hij, zun er ontelbare vele, voor wie vrijwel op hetzelfde neerkomt. Ze v®r* moorden hem, zij het niet opzettelijk. medicus heeft het hier over de J?e„' middelde man van veertig jaar F®F buitengewoon fragiel wezen, zegt 1,i]' 'Wie lacht daar?) Ja, een butengewo011 fragiel wezen. Men mag hem in geen val er toe dwingen, wanneer hij moe thU,lS komt, nog het een of ander karweWe te doen. Bijv. vaten wassen (Wie gT'ni nikt daar?) Menige vrouw denkt h® verstandig te doen, door de witter of timmerman buiten de deur te houde" Mijn man kan het wel even opknapP®11,' denkt ze. Het bespaart me (niet heel wat geld. (Zijn er damelezers, A lachten?) Het is juist deze zuinigh®. Een grote waterpartij in de noordooste lijke hoek van het Park. de tentoonstel ling „The Family of Men", een carillon op het water, een expositie van Turkse bezienswaardigheden. Dat zijn enkele van de elementen, die nog aan de Floriade zullen worden toegevoegd. De heer Jac. Kleiboer, organisator van de Internationale Tuinbouw Tentoonstel ling 1960, vertelde er gisteravond het een en ander van aan de leden van de haven vereniging „Rotterdam" die zich na de pauze met tal van vragen zeer geïnteres seerd toonden over de komende gebeur tenissen in het Park en rondor-i de Ahoy- hal. Zij het dan, dat de meeste vragen betrekking hadden op de toegangsprij zen De Floriade zal via vijf entrees toegan kelijk zijn. Naast Boymans-van Beunin- gen komt de hoofdingang en verder zijn de toegangen gelegen bij het gymnasium, de Westzeedijk, bij het gebouw Van Om meren en aan de Parkkade. Voor de beel- dententoonstelling van 160 sculptures is dr. J. C. Heyligers, conservator van Boy mans-van Beuningen, ruim een jaar op stap geweest. De waterpartij bij het gebouw Van Ommeren schijnt iets heel bijzonders te worden. In detail liet de heer Kleiboer zich er nog niet over uit, zoals hij trou wens meer aan het voorstellingsvermogen van zijn luisteraars overliet. Zij moeten het allemaal maar zelf komen zien, was kennelijk zijn gedachte. De foto-expositie „The Family of Men" is daarentegen be kend genoeg en tegelijk overwaard om nogmaals te worden bekeken. Ze komt in het paviljoen „Heelal en Aarde" om streeks 15 mei met medewerking van de United States Information Service. De klokkengieter- Petit Fritsen In Aarle Bixtel bestaat 1 juli 1960 driehon derd jaar. Ter gelegenheid van dit bijzon dere jubileum zal Petit Fritsen midden in het water achter Het Heerenhuys in 't Park een carillon opstellen, aat van de kant af elektrisch bediend zal worden. In Het Heerenhuys zelf zal met mede werking van De Antiekbeurs een expo sitie van oude meubelkunst worden in gewerkt. Over de Parkkade komt ook nog een brug, die leidt naar een paviljoentje, waar een tentoonstelling wordt gewijd aan de export van Nederlandse tuin- bouwprodukten. Hief zullen ook de Spi- doboten aanleggen voor rondvaarten over de rivier. Vermeldenswaard is nog, dat de Turkse bevolking hevig meeleeft met de tocht van de tulpenkoets, die 20 maart begint. In Istanboel worden reeds voorbereidin gen getroffen voor grote feestelijkheden en de heer Kleiboer toonde zich er bij zonder ingenomen mee, dat Turkije aan de Floriade bovendien wenst deel te ne men met een expositie van inheemse cu riosa. Deze levensbeschrijving is ontstaan uit een grote bewondering voor Albert Ver- wey dat bewijst elke bladzijde en de schrijver getuigt er ten overvloede nog eens van in zijn inleidingIk (heb) mij niet geroepen gevoeld een uitvoerige biografie te schrijven over een dichter, die ik niet, of slechts matig kan bewon deren". Waarop men slechts Uyldert's gelijk én goed recht kan erkennen. Voorts: „Dat ik niet al mijn lezers van het gewettigde dezer bewondering heb kunnen overtuigen, welnu, ik heb het niet anders verwacht". Ik zou haast zeggen: gelukkig heeft Uyldert er geen opzettelijke pogingen toe gedaan, want het, zou zijn prachtig en betrouwbaar werk hebben geschaad. Maar als hij verder spreekt over een publiek, dat geen oor of geen oog voor die kunst heeft" en de aanvankelij ke veronachtzaming van Van Gogh, Wagner, Rembrandt en' Goethe aan haalt, dan geloof ik. dat de auteur voor het eerst zijn lezers iets wil opdringen. Helaas behoor ik tot hen, die het dicht werk van Albert Verwey slechts heel ma tig kunnen bewonderen. Ik vind het ge forceerd en vol lelijke woorden, verwron gen zinswendingen en verminkte woor den. En het lijkt me te simplistisch om dit te wijten aan gebrek aan oog en oor! De prachtige boeken van Uyldert heb ben mij beslist niet kunnen bekeren ik moet zelfs erkennen: integendeel maar zij hebben mij wel van de grootheid van Albert als dichterlijk mens, als denker en leider overtuigd. En dat is toch wel heel wat een prachtiger compliment dan dat er een levend mens uit zijn werk naar voren treedt, kan men een biograaf toch moeilijk geven! Een tweede compliment: dat het zo goed gedocumenteerd is en zo kleurig en boeiend verteld. Men leest deze drie dikke delen alsof het een roman is. Vele personen treden er in op en wat Verwey in brieven of gesprekken over hem zei, was altijd de moeite waard. Terecht kon Verwey aan het einde van zijn levensreis vaststellen: ....Want de arbeid, die was opge legd. heb ik vervuld". In het derde deel „Naar de Voltooi ing", heeft Maurits Uyldert beschreven hoe dit vruchtbare en bevruchtende le ven werd vervuld. Men ziet het beeld van een man, die werd bestormd door span ningen, vijandschappen en moeilijkhe den. maar die zonder weifelen zijn eigen weg vervolgde en de taak, die hij zich wist opgelegd, volbracht als een man, die zün werk zo ernstig opvatte dat hij zijn redacteurschap en later professoraat met de allergrootste stiptheid en een voor- LONDEN. 7 maart (UPI). Nu prinsesdrager van de titel toe zijn vrouw wat Margaret zichzelf een echtgenoot gevon- meer concreet m haar plichten terzijde den heeft en koningin Elizabeth haar te staan. Koningin Victoria benoemde nieuwe prinsje koestert, is er nog maar haar man tot prins-gemaal vanwege de één wens die de Britten graag vervuld kwestie van voorrang aan buitenlandse zien. Bijna dertien jaar na zijn huwelijk is prins Philip nog steeds niet verheven tot prins-gemaal. De vele vrienden van de hertog van Edinburgh vinden dat hy langzamerhand rl>p is om de eretitel uit handen van zijn gade en soevereine te ontvangen. In hun ogen is hij een goede echtgenoot, een toegewijde vader en een onschatbaar dienaar van de kroon. Drie jaar geleden maakte koningin Elizabeth haar man prins van het Verenigd Koninkrijk, niet prins-gemaal zoals werd verwacht. Deze titel was wel toegekend aan prins Albert, de gemaal van koningin Victoria. In zijn tegenwoordige kwaliteit is prins Philip lid van de kroonraad en zit hij naast Sir Winston Churchill wanneer de vorstin advies begeert. Maar hij mag niet aanwezig zijn, wan neer de koningin de ministers van haar kabinet hoprt. Staatszaken zijn voor prins Philip taboe en theoretisch kan hij deze niet met zijn vrouw bespreken. De voorrechten van een prins-gemaal zijn niet vast 'omlijnd. Maar zij staan de hoven, maar prins Albert werd ook haar vertrouwde raadsman. Koningin Elizabeth heeft de naam van haar echtgenoot Mountbatten verbonden aan die van haar, zodat afstammelingen die geen aanspraak op de troon hebben, de naam Mountbatten-Windsor zullen voeren. Verder dan dit schijnt de konin gin niet te willen gaan. Want er bestaat nogal wat oppositie tegen Philip aan het Engelse hof. In een recente biografie werd geschreven dat sommigen hem „onbeleefd, onverdraag zaam, tactloos en aanmatigend" vinden. Anderen beschouwen hem, om zijn Griek se afkomst, als een „vreemdeling", niet tegenstaande zijn Britse opvoeding, natu ralisatie en staat van dienst in de Engelse marine. (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, 7 maart. Vier prof partijen stonden er vanavond op het programma, dat promotor Theo Huize naar zijn publiek in de Rivierahai pre senteerde en niet één werd tot het eind toe gebokst. Drie knock-outs en één interventie door de scheidsrechter ston den op de papieren van de juryleden, maar al zijn deze uitslagen sensatio neel, toch menen wij te mogen, spre ken van het slechtste boksgala, dat in jaren in de Maasstad werd georgani seerd. In de hoofdpartij, welke over 10 ronden was vastgesteld, kwam Piet van Klaveren in het weltergewicht tegen de Duitser Hans Hafner uit. Hafner was zo ongeveer het tegenovergestelde van wat men van een bokser mag verwachten Hij was veel te vet, terwijl zijn bewegingen in de ring er op wezen, dat er zeker niet iedere dag door hem werd getraind. Toch heeft hij het Van Klaveren danig lastig gemaakt. De Duitser was als een blok beton, dat van geen wijken wist. graag de clinch opzocht en daarbij mei linkse korte hoeken scoorde. In de eerste ronde ving de Nederlander zijn tegen stander een paar maal met een droge rechtse goe-d op, maar hierna liet hij dui delijk blijken, groot ontzag voor de pri mitieve strijdwijze van Hafner te hebben Van Klaveren draaide stroef en leed aan een soort „boks-blmdhei-d". doordat hij de te hoge dekking van de Duitser niet afstrafte. Het einde kwam onverwachts en sensationeel. Weer waren beide pugilis ten in een clinch gewikkeld en na het „break" van arbiter Knol ontstond er een felle slagwisseldog. waarbij een counter van Van Klaveren de Duitser vol op de kaak raakte, waarna hij voor tien tellen neerging. Tevoren had zich onder de felle schijn- I werpers een ander drama afgespeeld. Jan beeldig verantwoordelijkheidsbesef ver vulde. Al zijn ervaringen en overpeinzingen legde hij vast in gedichten, brieven en studies telkens haalt Uyldert er aan. Naar mijn gevoel maken betrouwbaarheid en evidente oprechtheid de aangehaalde po- ezie niet mooi, maar ik bewonder wel ten zeerste de wijze, waarop Uyldert de juiste en veelzeggende fragmenten weet te plaatsen. Het getuigt niet slechts van zijn bewondering, doch ook van zijn voor treffelijke kennis en inzicht, en vooral ook van zijn begrip voor het zeer omvangrijke oeuvre van Verwey. Over het gezinsleven van de dichter ver telt de schrijver zeer sober, maar in ken nelijk warme herinnering aan het stille geluk, dat hij zelf van dichtbij heeft mee gemaakt. Om deze hartelijke toon van eerbied en dankbaarheid is dit belangrijke werk mij des te liever. DEN HAAG, 7 maart (KNP) Gis teravond is, na familiebezoek in Hon- selersdijk plotseling aan hartverlam ming overleden kapelaan C. A. van der Voort van de parochie van de H. Paulus te Den Haag. Hij was 47 jaar. Kapelaan van der Voort was lid van het Sodali- tium van de H. Carolus Borromeus. Hij werd te Honselersdijk geboren 2 november 1912, priester gewijd 22 mei 1937. Na kapelaanschap te Enkhuizen (1937—1939) te Lisse (H. Engelbewaar ders 1939—1945) te Hoorn (1945—1953) werd hij benoemd tot kapelaan aan de H. Paulus te Den Haag. DEN HAAG, 7 maart Het aan- lioudende zachte weer heeft de aan vang van de seizoenwerkzaamheden in verscheidene bedrijfstakken vervroegd. Het werkeloosheids niveau, d.i. het nor male voor seizoenschommclïngen ge corrigeerde cijfer van de geregistreer de arbeidsreserve daalde in februari, blijkens mededelingen van het minis terie van Sociale Zaken en Volksge zondheid, met 6.000 tot 47.000. Zoals bekend is de geregistreerde arbeidsre serve in februari met 10.000 gedaald tot 75.691. In februari 1959 bedroeg de geregistreerde arbeidsreserve in febru ari nog 120.595. De daling ten opzichte van januari deed zich in alle bedrijfs takken en beroepsgroepen voor, doch vooral onder de bouwvakarbeiders, de metaalarbeiders, de landarbeiders, de verkeersberoepen en de losse arbei ders. Onder de bouwvakarbeiders daalde de werkloosheid zowel in de burgerlij ke en utiliteitsbouw (2850) als in de water-, spoor- en wegenbouw (1270), omdat in beide sectoren, nu het ge vaar voor vorst vrijwel geweken is, de bedrijvigheid weer belangrijk toenam. Vooral onder timmerlieden, metse laars, betonijzerviechters, stukadoors, en grondwerkers daalde de werkloos heid. De sterke toeneming van het aan tal openstaande aanvragen is een nor maal voorjaarsverschijnsel. Spanningen blijven nog beperkt. Zij treden hier en daar op in de grotere plaatsen. In de metaalnijverheid is sprake van een nog steeds toenemende bedrijvigheid, ter wijl in deze bedrijsklasse ook de aan vang van seizoenwerkzaamheden een rol speelt. In verschillende bedrijfstakken is sprake van toenemende overspanning. Er bestaan grote tekorten aan arbeids krachten, zowel geschoolde als onge schoolde, waarin men door wervings acties tracht te voorzien. De katoen industrie heeft grote tekorten aan ar beidskrachten. Ook in de kledingindus trie nam de vraag naar personeel be langrijk toe. De toegenomen activiteit van het be drijfsleven kwam eveneens tot uiting in een daling van de werkloosheid van losse arbeiders, haven- en trans- portpersoneel 'en van handels-' en kan toorpersoneel. In de horecasector liep het aanbod eveneens terug en steeg de vraag belangrijk door seizoenoor zaken. De geregistreerde arbeidsreser ve daalde in alle provincies, de daling was veruit het grootst in Noord- en Zuid-Holland, Noord-Brabant en Gel derland. De werkloosheid van vrouwen is on der invloed van de algemeen grote be drijvigheid en Van het seizoen verder gedaald. Met name in de kledingindus trie, onder winkel- en kantoorpersoneel nam het aanbod verder af, terwijl in verband met de voorjaarsschoonmaak de vraag naar huishoudelijk personeel belangrijk toenam. De daling van de geregistreerde ar beidsreserve kwam vooral tot uiting in een afneming van de seizoenwerkloos heid. De wrijvingswerkloosheid nam iets af. Weliswaar steeg de vraag, doch het daarop passende aanbod werd ge ringer. De verkrapping op de arbeids markt kwam mede tot uiting in een lichte daling van de werkloosheid van minder-geschikten. In de landbouw werd hier en daar reeds een begin ge maakt met de voorjaarswerkzaamhe den. Met name de tuinderijen en de bloembollenbedrijven trokken personeel aan. Een vrij groot aantal landarbei ders vond werk in andere bedrijfstak ken of werd aangenomen voor de uit voering van cultuurtechnische werken. die op den duur moordend werkt, vol; gens dr. Kutchin. Hij besloot zijn art*6 met de volgende raadgevingen: ha3. te veeleten en voorkom, hij drk wordt STA NOOIT TOE. DAT hij direct het avondeten aan het werk gaat. Dr® j hem niet allerlei karweitjes op, van tf. ogenblik af, als hij de huisdeur acht®, zich gesloten heeft. Laat hem zelfs nlfj opendoen, als er gebeld wordt, want hj is meestal blii. dat hij binnen is (Lack daar een man?) Soreekt uw man noo>' tegen, laat nooit bliiken, dat u zich e gens over opwindt. Voorkom alles, wa3®' door hij zich kwaad zou kunnen Spreek hem nooit tegen. Kwaad zijn uitbuiting (ja dames, de dokter zegt he1 zijn de grootste vijanden van de man v3,j veertig en daarna Als u met alle geW«' het laatste woord wilt hebben, mevroim' zo besloot dr. Kutchin zijn artikel, bedeI,_ dan, dat het wel eens zou kunnen gehd ren. dat hij het niet zal horen e Misschien zijn velen het er niet "Gg eens, maar toen we het bovenst*#®?, gelezen hadden, zagen we in een Fr®p -n® stond een man de vaat te wassen. ZiJ dochtertje komt de keuken binnen. nog iets aanreikend, zeggend, pappi® hebt miin nopoenkopies vergeten OP EEN ANDER PLAATJE heeft vader zijn dochtertje op schoot. Het K1® zegt vertrouwelijk: o, pappie, vertel nog eens van Roodkapje, ik ben dol 0 die idiote verhalen. Het is natuurlijk c kenschetsing van het moderne kind. r°a die man moest aan het werk en welk e® diepe teleurstelling moet hij hebben hervondendan was er nog .e® plaatje van een dame, die met een vr „x ding naar de Femina gaat. Ze voegt h®3j man toe, die in de keuken met de vaL bezig is: we laten jou maar thuis, want voelt toch niets voor al die huishoudeW:, nieuwigheid.ies daar. Allemaal sy®1^ tomen, die bewijzen hoe de man r° ve°rtig belaagd wordt „v Tot slot in verband met het niet A laten worden de mededeling, dat .se'uA kig in de meeste landen het verbruik vi meelkost af. en dat. van vlees toenec; rflt' Meelkost is hoogstgevaarlijk voor eef man van veertig, al begint volgens migen dan het leven bi.i veertig. Wat b vlees betreft, het moet niet gebakkc werden, ook dut is njet goed. Laat de vrouwen, die hun man niet len vermoorden met een en andpv rek® ning houden. Ook in hun eigen bela"g' zeggen alle mannen rond veertig. BOURGES 8 maart De Nederl*"'1' ;e kampioen in het weltergewicht, (1e Surinamer Tommy Baars, leed ®pl1 puntennederlaag tegen de Frans®""1 Ahmed Sebane. De Fransman reva" cheerde zich voor het gevecht van januari j.l., in Parijs, toen hü in ver hand met een wenkbrauwblessure moest opgeven. Ahmed Sebane was duidelijk de mce' dere. Hij was sneller en ook zijn stove waren harder en gevaarlijker. Vooral de derde en vierde ronde was zijn °verj wicht duidelijk toen hij Tommy als het ware bombardeerde met seP rechtsen en linksen. Het was aan de grote routine van Toi"j my Baars te danken, dat hij met g°pe verdedigen deze ronden doorkwam- partij was vastgesteld over tien ron d®"' Verhagen kwam in een partij over zes ronden uit tegen de Duitser Stephan Pal- fy, een rechts voorstaande bokser met een matige techniek, doch met een goed ge voel voor de zwakke plekken van de te genstander. Die waren er bij Verhagen te over. Reeds in de eerste ronde ging hij voor veel langer dan tien tellen neer op een klimmende linkse hoek, nadat te voren al door een paar flitsende linksen zijn zelfvertrouwen was verdwenen. Wij hebben Verhagen nu verscheidene malen in de ring gezien en steeds weer was het een teleurstelling Wij geloven, dat Theo Huizen-aar en de Nederlandse Boksbo-nd er goed aan zouden doen. Verhagen het boksen verder te verbieden. De veelzijdige Zu-idafrikaanse atleet Da-rius D-hlom-o heeft in zijn partij tegen de Franse middengewicht blijk gegeven van een geweldig elan. dat hij paart aan een harde linkse. Het is echter jammer, dat hij zich door onbesuisdheid vele kan sen voorbij laat gaan. Sorrïaux nam in de eerste ro-nde hot .nitiatief, doch Dhlomo counterde goed en daarna prefe reerde de Fransman een afwachtende hou ding In de derde ronde bezorgde Dhlomo zijr tegenstander een knock-down na een recluse directe, doch hÖ was hierna te onbesuisd om 'n k.o te forceren. Scheids rechter B-ril deed verstandig door dé Fransman een grotere afstraffing te be sparen door hem naar zijr, hoek te zen den. De laatste partij van de avond ging tus. sen Nico Schoenmaker en de tweede ver vanger van de oorspronkelijk gecontrac teerde And ré Covet. Ces-lau Dudek. wel ke door de Hagenaar na drie ronden door k.o. werd gewonnen. De Poolse Fransman was niet geïmponeerd door de grotere lengte van zijn tegenstander en het zich AMSTERDAM, 6 maart Door tot nu toe onbekende oorzaak is vanochtend de uit nylon en orlon bestaande kleding van een 214-jarige meisjes, Beppie van Eikenhorst uit Amsterdam oost, in brand geraakt. Het kind en haar moeder, die te hulp snelde, zijn gewond. Het meisje logeerde met haar zusjes en haar moeder bij een familie die aan de Waddendijk in Amsterdam-noord woont. Ze was zondagochtend buiten aan het spelen, toen ?en achtjarig zusje tot haar schrik rook uit de kleren van Bep pie zag verschijnen. Het zusje riep luid keels om haar moeder, die terstond te hulp snelde en haar dochtertje de bran dende kleren van het lichaam trok. Het meisje werd per taxi naar het Weesper- pleinziekenhuis overgebracht en daar ter vèrpleging opgenomen. Ze had brand wonden aan haar armen, borst en ge zicht. Ook de moeder moest verbonden worden. Die had brandwonden aan de handen opgelopen. Men tast in het duister over de oor zaak. De zusjes zeggen dat Beppie be slist geen lucifers heeft gehad. Als mo gelijke oorzaak is geopperd, dat het meisje op een nog brandend peukje siga ret is gaan zitten of dat er een asla op het terrein is geleegd, waarin nog smeu lende kolen aanwezig waren. Op de jaarlijkse algemene vergadering van de Rotterdamse roeivereniging Nau tilus is na afhandeling van de gebruike lijke agendapunten, zoals bestuursverkie zing, goedkeuring van de rekening en de begroting, uitvoerig van gedachten ge wisseld over de viering van het 75-jarig bestaan van de vereniging in 1961. Beslo ten werd dit jubileum feestelijk te vieren bepaald met ale een lam naar de slacht o.a. met een reünie van oud-leden en bank leide-n. Schoenmaker was echter da betere bokser, die in de derde ronde een rechtse losliet, de Dudek voor tien tellen naar het canvas zond een feet tavond, op welke een revue zal worden opgevoerd, een diner of souper met bal en in het zomerseizoen een of ander roei-evenement.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6