Nieuws uit stad en omtrek Jubileumviering van het diamanten O.B.K. ÉramnT GEVEKE Drukte in N.-Nieuwlandse Polder bij Maassluis ONZE VOETBALGROTEN GEVEKE RADIO Geheugen-hulp Tijdbesparing door gebruik van aluminium stellingen LAGER VOETBAL in het komende weekeinde 1275 0$ter TELEVISIE PROJECTIE Een goed geslaagd concert VAN LOENEN VOOR LIJSTEN OVER DE DAM ft In Lion d'Or m SVV naar GVAV V W ilton-F ij enoor d Sectie van 25 kg| basis mecanodoos Arij Prins (III) I STILLE OMGANG Sleutelactie Doe Open Tuinlaan 98 - Tel. 67464 Kroes oninginrichting belangrijk uitgebreid Damwachter Burgerlijke stand Klaverjasduel Gevonden voorwerpen Agenda Rotterdam Bij schilderen van Elisabethkerk Excelsior '20 lieeft lot in eigen hand NSC VRIJDAG 11 MAART 1960 Pa i foto film VOOR BROERSVEST 58 TEL. 68447 TV ALB. DE BOOY i gracht. sctiieJamsctic schiedamsehe couram telefoon 66152 postrekening nr. 590943 A D v .J VOOR BROERSVEST 58 TEL. 68447 Vondellaan 65 - Tel. 68631 - Schiedam Ridderstr. 41 - Tel. 3825 - Vlaardingen Sectiebouw D.H.S. is ook nog niet in veilige haven Derde klasser DHS heeft zich de laat ste weken wat hersteld maar is nog niet in veiligheid. Zondag komen de geelzwar ten niet in het strijdperk doch indien of „Schoonhoven" of VOC een steek la ten vallen kan ook hier het stormsein neergehaald worden. Ook in de vierde klas enkele beslissende wedstrijden Afdeling Rotterdam Lichtgewicht.stelling PANTALONS ROTTERDAM: Het eerste deel van de .iubileumvie-tebestuur vertegenwoordigden en de heer ter gelegenheid van het 60-jarig J. Groenendaal, hoofdbestuurslid van de bestaan van het harmonie- en fanfare orkest „Oefening Baart Kunst" is gis teravond afgesloten met een galaconcert pen bijna geheel gevuld Passage-theater gedurende drie uur geboeid geweest door de muziek. Het instrumentale deel Van het programma werd uiteraard uit. gevoerd door de jubilerende vereniging °-l.v. dirigent Dick Koster, vocale mede werking verleenden het Schiedams Vrouwenkoor o.l.v. Ria Borgmeyer en het Koninkljjk Schiedams Mannenkoor „Or- Pheus" o.l.v. Gijsbert Nieuwland. De voorzitter van het diamanten O.B.K. öe heer A. de Bruyn heette aan het begin Van de avond de aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder wethouder Th. v- d. Berg en mr. Post, die het gemeen- Inlijsten van foto's, platen, enz. I).\M 41—4S - TELEFOON 66192- WE WILLEN VANAVOND nog even over Arij Prins praten. En b.v. vertellen dat de schrijfwijze van zijn voornaam een familieaangelegenheid was. De Prinsen schreven hem niet Arie of Ary, maar Arij. Verschillende generaties deden het pp dezelfde wijze. Arij Prins heeft hier in Schiedam o.a. op de Nieuwe Haven gewoond, in een huis niet ver van het Ge bouw Irene. De Kaarsenfabriek „Apollo1 heette, naar men ons mededeelde, in Werkelijkheid „De Gouden Apollo". Laten we inmiddels onze beschouwink. jes over deze grote stadgenoot besluiten met enkele aanhalingen uit „Vlucht der ■verbeelding", een bundel literaire essays van dr. S. P. Uri. de auteur van de reeds aangehaalde 'dissertatie over Arij Prins. Deze bundel bevat studies over de neo romantiek bij twaalf Nederlandse proza schrijvers en schrijfsters van de periode 18901920. Dat Arij Prins zich onder dit twaalftal bevindt, samen met een Ar thur van Schendel, een Aart van der Leeuw, 'n Louis Couperus, 'n Frederik van Eeden en 'n Henriëtte Roland Holst, duidt er wel op, welk een belangrijke Plaats de schrijver in deze in 1955 ver schenen bundel aan Arij Prins toekent. In zijn inleiding noemt hij Arij Prins herhaaldelijk, weder wijzend op zijn vriendschap met Lodewijk van Deyssel. be jonge Alberdingk Thym. Hij vestigt er ban de aandacht op, dat de schetsen, Welker titels we 'n vorige maal aanhaal- ben, in Holland groot opzien verwekten, Waar dit zuiver fantastische genre toen Seheel nieuw was. Ofschoon ze nog wat Onbeholpen Hollandse experimenten ver tegenwoordigden van de in Frankrijk Jeeds hoog ontwikkelde „art de rêve", hebben ze evenals Prins' naturalistische Proefnemingen bevruchtend gewerkt op onze altijd enigszins achterlijke Neder landse literatuur. WE VINDEN ARIJ PRINS ook speci aal vermeld als kunstverzamelaar en ten beze is hij ongetwijfeld een eminente ver tegenwoordiger geweest van de vrij uit gebreide kring der Schiedamse verzame laars, van wier smaak verschillende ex- Posities in het Stedelijk Museum getuige nis hebben afgelegd. Ook Arij Prins toonde, evenals sommige hedendaagse Schiedamse kunstverzamelaars, voorkeur Voor het moderne, in zijn tijd het werk Van Jan Toorop. Maar tevens waardeerde mj de middeleeuwse kunst. Arij Prins' eerste grotere werk „Sint- yfargareta" geheten, vinden we door dr. tbó gekenschetst als bezittend „alle ver mensten en tekortkomingen, waardoor ■pfij Prins in onze literatuur geroemd en oerucht is geworden". St.-Margareta is ®en middeleeuwse heiligen-legende, maar verhaald door een sterk visueel schrij ver De summiere geschiedenis, die niets \veg heeft van de officiële legende van ?e heilige Margaretha, pakt de lezer al leen door gedetailleerde kunst van be schrijving. v. DR. URI HERINNERT er aan dat Arij t/ins, ook toen hij te Schiedam woon de. levendig heeft deelgenomen aan het ?Jtistieke en literaire leven van ons land. Jtaar na zijn hoofdwerk „De Heilige v°cht", heeft hij niet veel meer gschre- ven. Hij had er geen tijd voor en voelde S,°h, dat zijn stijl toen uit de tijd was. gedurende de Eerste Wereldoorlog, die P-rij. Prins sterk medebeleefde, is zijn li- eraire produktie gehael tot stilstand ge komen. Dr. Uri rekent Arij Prins tot 6 groten onder de Tachtigers, hem ka- ahteriserend als visionaire prozaïst. Laten wij er tenslotte aan toevoegen, hij ook iets vertelt over de „gewone Pan", waarvan Herman Robbers ge vaagde. Arij Prins schreef alleen des si °nds, onder het genot van een geurige 'gaar en starend naar de vormen en Kon. Ned. Federatie van Harmonie, en Fanfarekorpsen. Onder de talrijke aan- ezigen bevonden zich afgevaardigden van vele zusterverenigingen. In het kort schetste spr. de geschiedenis van O.B.K. De voorzitter eindigde zijn welkomst woord met de wens uit te spreken, dat het gemeentebestuur de volle medewr- king zou verlenen met de verdere jubi leumplannen, opdat Schiedam in de maand september dè umziekstad van Ne derland mag worden. Voor de pauze speelde het orkest o.l.v. Dick Koster werken van G. F. Handel en het Largo en de Finale uit de symfonie „Aus der neden Welt". Wie van de aan wezigen louter en alleen was ter verte genwoordiging heeft uknnen genieten van de volle overgave, waarmee de amateur musici zich in hun vrijetijdsbesteding stortten, wie daarbij dan ook nog aanwe zig was als muziekliefhebber heeft geno ten van de prachtige muziek, die ten uit voer werd gebracht. Schijnbaar nonchalant, als ze niet hoefden te spelen, maar inwendig vol aandacht, brachten de bijna honderd le den van O.B.K. verder nog een Concertino voor klarinet, met alls voortreffelijk solist A. de Bruyn jr., en een grandioze mars „Gammatique" van G. Boudijn. Na de pauze voerden orkest en zangers het Halleluja Koor uit het Oratorium „De Messias" van G. F. Handel uit. Hierna stond dirigent Koster zijn plaats af aan Ria Borgmeyer, die het „Schie dams Vrouwenkoor" leidde bij een werk van Zoltan Kodaly, Dirigent Gijsbert Nieuwland, de vroegere kapitein van de Marinierskapel, bracht schijnbaar zonder zich in te spannen met het mannenkoor „Orpheus" een uitvoering van het .Te Deum Laudamus" van Hubert Cuypers met aan het orgel Meindert Boekei. Koor en orkest besloten 'dit gala-con cert met de „Voice of the Freedom" van Lucien Cailliet. dat overgenomen is uit Rubinsteins „Kamennoi-Ostrow". Een langdurig en warm applaus was de tolk van waardering, die de aanwezi gen koesterden voor het diamanten O.B.K. Morgennacht zullen Schiedammers deelnemen aan de Stille Omgang in Am sterdam. De algemene intentie voor ze omgang is: „dat de leiders der vinke ren zich laten leiden door de H. Geest". Samenkomst in de Singelkerk om kwart over elf voor een kort lof en predikatie. Daarna om kwart over twaalf per extra trein naar Amsterdam, waar in de St.- Dominicuskerk aan de Spuistraat de H. Mis zal worden opgedragen voor de Schiedammers. Teneinde een goede spreiding van de duizenden deelnemers over de Amsterdamse kerken in die nacht te bevorderen, is de toegang tot de St.-Dominicuskerk alleen mogelijk op vertoon van het programma. Er zijn nog programma's en spoor kaartjes k f 5,50 verkrijgbaar bij de fir ma Willems en Ernsting, Rotterdamse- dijk. In het kader van de Sleutelactie Doe Open vinden nog twee grote evenemen ten plaats: de straatverkoop op zater dagmiddag, 'wanneer groepen jongeren wijksgewijs sleutels zullen verkopen waar bij ze de zeer gewaardeerde steun zullen ontvangen van een aantal muziekkorp sen. Op zaterdagavond de grote slot- avond. wederom in de Korenbeurs, al waar een gevarieerd programma met bal na zat worden gèboden. Deze keer r kent men op een uitverkochte zaal. R-eeds rne er mailen kon worden vastge steld, dat de plaatselijke middenstand ge- .lijke tred weet te houden met de groei van onze stad. Een gezamenlijk stre ven. Schiedam ails winkelstad geheel on afhankelijk te maken van de grote na- buurstad heeft tot goede resultaten ge leid zpdat de leuze „Koop in eigen stad" iets meer is geworden dan een beroep op de ingezetenen hun geld in eigen stad te besteden. Het assortiment aan goede ren alsmede de inrichting van de diver se bedrijven kan op elk gebied wedijve ren met andere grote plaatsen en vaak is geconstateerd, dat bet bij- onze mid denstander zelfs goedkoper winkelen is dan elders. Dit mag vooral gezegd wor den van onze woninginrichters die deze bewering in hun showrooms en étalages met bewijzen staven. Het gereedkomen van de nieuwe show room van Kroes Woninginrichting aan de Broers vest js weer een staaltje van vooruitstrevendheid en inzicht. Jarenlang geniet de naam Kroes in Schiedam grote bekendheid 'als 'n gerenommeerd bedden huis waarm geleidelijk aan ook de ver koop van meubelen werd ingevoerd. Thans heeft de heer Kroes de hem ■ter beschikking staande ru'mte geheel benut voor het inrichten van een grote meubelshowroom. De beddenafdeling ver. huisde naar het souterrain waar nu ook een grote sortering slaapkamers staat geëxposeerd. Door het aan de achter- gehele oppervlakte van het pand beslaat. Nadat ze jarenlang onbenut gelaten was kreeg het bedrijf de beschikking over een tweede étalageruimte zodat er vanaf de Achtersingel een doorkijk is ontstaan tot aan de Broers-vest toe. Met het aan brengen van kostbare betimmeringen werd een expositieruimte gecreëerd, waarin een sortering van de meest ver fijnde meubelen wordt gepresenteerd, welke de adspirant-kopers tevens veler lei suggesties «aan de hand doet, hoe een woning gezellig en smaakvol in te richten. Hier zijn zowel salons als eethoekjes - te bewonderen vervaardigd in binnen zijde van het pand gelegen kantoor en, en buitenlandse fabrieken. Het meest ver. LANGE KERKSTRAAT 11 speelt voor U iedere avond Bar open tot 3 uur 's nachts tevens de expeditieruimte op te offeren, kwam een ruimte beschikbaar die de Tijdens dc uitvoering van Oefening Baart Kunst: dc klarinettist A. de Bruyn sr. gaf een solopartij ten beste, waarmede hij veel applaus oogstte. XXV, s" jj.teuren van de bizarre kunstvoorwerpen hem inspireerden. Dan rezen de vi- sl ?en van oude tijden voor hem op, die Von s moeizaam en langzaam, woord "Of woord, door hem op papier werden V-,et zijn figuren als Arij Prins, die het lev n van een s*ad bevolken en ver- Jj.yfndigen door hun markante persoon- Jkheid. Het is daarom dubbel jammer. ste' Arij Prins hier in Schiedam nog de^ n'et zijn officiële biograaf gevon- z0u heeft die deze interessante figuur hunnen plaatsen in het milieu, de Xv®rkten tijd, waarin hij leefde en 'h^cp ze'den een vorige maal, dat er hier hop iedam een straat faar hem ge- is. We bedoelen de Arij Prinslaan, h laan paste bij deze naam.. Ooohlod «on» Srhiedam «n omttrnko* 82ste Jaargang No. 24235 DAM II SCHIEDAM rtenties .-hoogte. Bij contract per mgi- tanievei ingezonden mededelingen per mm-hoogte. Bil contract Sociale tarieven. KAMPIOENEN ï°t ZO woorden f 0.50 bij vooruitbe- Elk woord meer 3 ct. Maxi- 60 woorden. aidvertenitde-oarders woerden afge goten en uitgevoerd overeenkomstig Si gelen voor het Advertentie- wezen. ABONNEMENTEN - '.40 pp- kwartaal, f 2.54 per en f 0.59 per week. De S.V.V.-ers gaan zondag een uiter mate zware strijd tegemoet tegen het Groningse G.V.A.V. De Groningers wor den momenteel zwaar belaagd in hun koppositie en dreigen in hup kampioens- illnsies lelijk verstoord te worden door hun concurrenten, in hét bijzonder na hun laatste nederlaag van 2-0 tegen Stormvogels. Dit geprikkeld G.V.A.V. zal er dus alles op zetten om a.s. zondag de volle winst in Groningen te behouden. De S.V.V.-ers zijn echter de laatste wedstrijden aan de winnende hand geble ven en hun spel is dermate enthousiast dat succes van de roodgroenen zeker niet uitgesloten behoeft te worden geacht. Temeer daar de omstandigheden van de laatste weken voor G.V.A.V. weinig roos kleurig zijn geweest zou het wel eens kunnen dat de Groningers met teveel ze nuwen tegen deze strijd opzien. Wanneer de S.V.V.-ers hiervan gebruik weten te maken en met winst uit het verre noor den kunnen terugkeren verrichten zij een knap stukje sportief werk en distan tiëren zij zichzelf tevens uit de gevaar lijke onderste regionen van deze afdeling. Reserves: S.V.V. 2 gaat in Den Bosch op bêzoek bij B. V. V. De roodgroene reserves hebben hard enkele punten no dig om zich te handhaven in deze hoog ste reserve klasse. De mogelijkheid is nog aanwezig om de dans te ontsprin gen, maar dan zal men zondag mei twee punten terug moeten komen. SVV 3 gaat op bezoek bij Feijenoord 3, terwijl S. V. V. 4 aan de Poldervaart uitkomt tegen D.H.C. 4. GEHUWD: J. van der Burg, 20 jaar en L. J. de Waard, 18 jaar; M. W. van der Hidde, 23 jaar en A. Bijl, 23 jaar; J S. H. Stoop, 24 jaar en A. Adams. 19 jaar; A. J. Éallijns, 22 jaar en L. M. Buurman, 26 jaar; J. de Jong, 23 jaar en E. Kooijman, 19 jaar; J. Roelse, 42 jaar en M Steijger, 35 jaar; P. J. J. de Wit, 30 jaar en H. Sitton, 19 jaar; J. G. Ruig- rok, 25 jaar en A. M. J. van Mil, 22 jaar; P L. Sla, 19 jaar en C. E. de Winter. 18 jaar; W. J. C. Kortland, 44 jaar en W. M. Martens, 35 jaar: W. F. Noote- boom, 23 jaar en B J. M. Kalkman, 23 jaar. GEBOREN: Markus, zoon van M. van der Meiden en C. Jansson; Adrianus. zoon van I van der Pijl en J. Nauta; Adriana P. J.. dochter van S. van den Berg en C. E. Nuiten; Walterus J. J.. zoon van F. J. J. Krauwinkel en A. C. Erades: Yvonne, dochter van J Scho- penhouer en C van Rij; Desirée M S., dochter van J. M. A. Legen en C. M. J. fiijgenraam; Wilhelmus, zoon van "w. J Woermeijer en F M Feijen: Ra- mona, dochter van J. Bakker en M. L. van der Ham. OVERLEDEN: P. de Roo, 91 jaar. ONDERTROUWD: W. Blok, 38 'jaar en C. Kerkhof, 32 jaar; A. Breman, 29 jaar en P. A. C. van Herwaarden, 27 jaar; D. van Dongen, 24 jaar en J. M. van der Spoel, 21 jaar; S. Jongepier, 23 jaar en A M. Versluijs, 22 jaar; C. van de Panne, 27 jaar en J. A. van Dijk, 19 jaar; J. Th. dc Ruijter, 31 jaar en C. G, van Raaij, 32 jaar. S.H.S. bij Hermes-D.V.S. Zondag a. s. komt aan de Damlaan de in Den Haag zo populaire club Schevenin- gen Holland Sport. Evenals Hermes- D.V.S. heeft S.H.S. dit seizoen nogal te genslag met spelers gehad. Het is echter in staat om een behoorlijke partij voet bal te spelen, gepaard aan een groot enthousiasme. Daarom is er een aantrekkelijke wed strijd te verwachten, ook omdat Her mes D.V.S. zich ongetwijfeld voor het eigen publiek zal willen revancheren voor de nederlaag van vorige week. Piet Hen- ke zal weer de linksbuitenplaats bezet ten. Het 2e elftal gaat op Spangen een zwa re strijd tegemoet. Het heeft enkele mooie successen behaald in de poging uit de ge vaarlijke zone te komen. Zondag zullen echter wel alle krachten moeten worden ingespannen om tot een gunstig resultaat te kunnen komen. Het 3e speelt op „Harga" tegen Slie- drecht 2 en moet daarvan kunnen win nen. Dit is ook het geval met het 4e, dat nog steeds ongeslagen uit tegen Neptunus 4 zal spelen. Op dinsdag 15 maart zal in gebouw Arcade weer het klaverjasduel worden gehouden, geleverd tussen twee jubile rende verenigingen t.w. Excelsior en Spartaan. De Spartanen wisten de twee voor gaande ontmoetingen te winnen en zul len stellig alles in het werk stellen de wisselprijs voor goed mee naar Rotter dam mee te nemen. Van Excelsior-zijde zal worden getracht speciaal met het oog op het veertigjarig bestaan, de prijs, be staande uit een grote zuil. ook eens op de Oudedijk ten toon te stellen. Aan deze tweekamp zal met 20 koppels worden deelgenomen. Aanvang 8 uur. Met het oog op het klaverjassen is het trainen voor het eerste elftal op de Oudedijk vastgesteld op 6.30 uur. fijnde naast het praktische, om te voldoen aan de tegenwoordig gestelde eisen. Voor elke beurs is er te slagen en boven dien heeft de heer Kroes hier fabrika ten staan, waarvan hij de alleenverkoop heeft en die voorheen in Schiedam niel verkrijgbaar waren. Zodoende werd de ze uitbreiding ook aldus een aanwinst voor onze stad; een uitbreiding die het winkelende publiek zal opvallen en tot voordeel strekken. ROTTERDAM, 11 maart. In de vergadering van directie en commissa rissen van de N.V. Dok- en Werf Maat schappij Wilton-Fijenoord te Schiedam is besloten aan de a.s. algemene verga dering van aandeelhouders voor te stel len over het boekjaar 1959 een divi dend uit te keren van 12 pet. Over 1958 werd 13°/o dividend uitgekeerd. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 9 en 12.30 en 2 en 6 uur: wollen herenhandschoen (r.)grijze glacé dameshandschoen (r.).; 1 p. grijze motor handschoenen; gele want; ring met sleutels; etui met sleutels, portemonnee en dameshorloge; portemonnee met sleu tel; haarzakje; koplamp van auto; bal pen. Te bevragen bij de vinders: Autocrick, Weverling, Olmenlaan 1 Kethel; klein hondje zwart dek met wit te poten, v. Niel, Lindenhof, Lange Ach terweg 14; speelgoedauto, Warmerdam, Seringenhof 5; zakagenda, v. d. Stelt, Beierlandsestraat 17b; leesboek, Marks Warande 85; blikken met vleeswaren, Sas, Mgr. Nolenslaan 826; passer, Gille Vondellaan 54a; gouden ringetje met bloedkoraal, Mulder, Nieuwe Damlaan 653; herenpolshorloge, Egging, Fulton- straat 7b; bedrag aan geld, Verkerk, Boerhavelaan 37; beige kinderportemon nee, de Ridder, Fabristraat 52; grijze portemonnee met inhoud, De Bruin, Ru bensplein 19; bruine herenportemonnee met inhoud, v. Harmeien, Oranjestraat 10; bruine portemonnee met inhoud, Offens Broersveld 8b; bruine herenportemon nee met inhoud, v. Wijk, Dr. Sauerstraat 4 Kethel; Plastic portefeuille met in houd, Schrijver, Broersvest 68; zwarte portemonnee met inhoud, Bijloo, Span- gensekade 60, Rotterdam; huissleutel, Rij- kuiter, Singel 100; contactsleuteltje, Jansen, IJsselmondestraat 51a; lipssiiic- tel aan kettinkje, Visser, Voltastraat 7b; sleutels aan clips, Freij, Vlaardinger- dijk 53: vulpen, Vermeulen, Grote Markt 37; witte wollen handschoen, W. Rade maker, Groenelaan 19; 1. beige hand schoen (r.) A. Schulze. Vlaardingerdijk 67a; wit kinderwantje, Dikhof, Prins Hen- drikl. 78 Vlaardingen; glacé herenhond schoen (groen), v. Raay, Prof. Kamerling Onneslaan 158; 1 p .blauwe kinderwanten Wattez, Russischestraat 106, Rotter dam; groen kinderwantje, Schoof, Korte Singelstraat 17a; 2 damesslips, Donks P. potterstraat 21a; badhanddoek, zwembroek en ondergoed hoofdbureau van politie, Rotterdam; zijden sjaal, v. d. Broek, Fr. Haverscbmidtlaan 78; zwarte sjaal, Aanraad, Puttershoeksestr. 46; geel met bruine meisjesmuts, de Rui ter, Boerhavelaan 84. Passage Theater: Bonjour Tristesse (volw.) dagelijks 2 en 8.15, zat. en zond. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; donderdagavond geen voorstelling. Monopole Theater: Warlork (18 j.), van maandag tot en met woensdag Duel op de Atlantic (14 jaar) 2.15, 7 en 9.15 uur, zat. 2.30, 7 en 9.15, donderdagavond geen film voorstelling. Stedelijk Museum: Start-tentoonstelling werken Anton Lutger'nk. d'ag. 1017 uur, zond. 1217 uur. ZATERDAG Stedelijk Museum: Intertexta, oude mu ziek, 8 uur. ZONDAG R.-k. Instuif Jong Schiedam. Zalencentrum, Dr. Wibautplein, pet- avond. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen di, do, za. van 1012 uur, di. t.m. za. van 25 uur. ma. di wo. vr. van 78.30 uur. Jeugdbibliotheek: wo. 24, do. 45 en 13 14 jaar en ouder ook woensd. van 67 30 uur. NACHTDIENST APOTHEEK Deze week: apotheek Rembrandt, Rem- brandtlaan 5. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door: dr. van der Veer, Ruys de Beerenbroucklaan 16. tel. 69873; dr Ormel Sr.. Singel 76, tel. 68250; dr. Pet, Tuinlaan 38, tel. 66898. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Do wijkverpleegdienst van het Wit-Gele Kruis: zuster Roosen, Warande 24. Het kraamcentrum door zuster v. Kan, Swammerdamsinge] 65, tel. 68285. De medische zondagsdienst duurt vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot en met zondag avond 12 uur. In de Nieuwlandse polder bij Maas sluis wordt momenteel koortsachtig ge werkt Met tien draglines, waarvan men er op de foto verscheid ene bezig ziet, wordt in hoog tempo doorgewerkt om het mogelijk te maken dat er op 15 maart a.s. begonnen kan worden met het volspuiten van de polder. Links bo venaan op de foto ziet men de voorma lige toegangsweg vanaf de Noorddijk naar de „Loggerwoning" van de heer Chardon. Deze boerderij is thans nog alleen maar te bereiken via een pad dat is aangelegd tussen de spoorbaan en het VDL-terrein. Rechts op de foto ziet men een landbouwmachine staan behorende bij de „Buiswoning'' van de heer A. Sonne veld. Woensdag stonden er rond de boerderij vele machines opgesteld voor het te houden „boelhuis". Er was zeer grote belangstelling voor. De gehele in ventaris en de veestapel werden dan ook grif en voor flinke prijzen verkocht. VRIJDAG Rott. Schouwburg 815 uur: R. Ph. O. m.m.v. Herman Krebbers, viooL ZATERDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: De meeuw (Rott. Toneel). Groote Schouwburg-Zuid 8 uur Amsterdams Ballet. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN, Arena: La Paloma, a.I. Capitol: The beat generation, volw.; Donderdag: Zij die van de zonde leven, volw. Centraal: Johnny Guitar, volw. Cineac A.D.: En eeuwig zingen de bos sen, 14 jaar. Colosseum: Avontuur in Hong Kong, 14 jaar, donderdag: Dr. Vlimmen, (strikt volw.) Harmonie: De pelsjager van de Slangen rivier, 14 jaar, dinsdag tot en met don derdag: Serenade, 14 jaar. Lumière: Operatie Petticoat, 14 jaar. Luxor: Breng de Bismarck tot zinken, 14 jaar. Metro: De reis om de wereld in 80 da gen, 14 jaar. Prinses: Het beest in de nacht, 14 jaar. Dorfüerdag: Mon oncle, a.L; za. 24 uur: De bruid is niet bleu, volw. Rex: Revolverhelden, a.L donderdag: The Louis Armstong Story, a.L; Thalia: On the beach, volw. 't Venster, Les Cousins, str. volw. Victoria: De zwarte orchidee, 14 jaar; donderdag: Voor wie de klok luidt, volw. zaterdag, woensdag 2 en zondag 2, 4.30: New York op stelten, a.L DE KOK VEREGLAS ROTTERDAM, 10 maart Met behulp van een aluminium meccanodoos, waaruit men stellingen heeft opgebouwd, zal de schildering van het gewelf van de Elisa bethkerk aan de Mathenesserlaan door de gebr. Koot Zn. slechts twee weken ver gen, de helft van de tijd die men met ge bruikmaking van conventionele stellingen nodig zou hebben. Deze aluminiumcon- structic is het eigendom van de N.V. Cemsto, die haar aan het schildersbedrijf heeft verhuurd. Nog enkele wedstrijden en voor het lager voetbal zit de competitie er dit sei zoen wel bijzonder vroeg op. Bij de KNVB elftallen zullen geen kampioenen te beju belen zijn, maar wel zal er voor enkelen onder hen grote krachtsinspanning ge. vraagd worden om zich in de respectieve afdelingen te handhaven. Voor tweede klasser Excelsior '20 is met de jl. zondag door hekkesluiter VCS tegen HBS geleden 2-1 nederlaag de si tuatie weer wat gerustellendër gewor den. De zwartwitten verkregen hierdoor tweede punten voorsprong en dat is met nog drie wedstrijden voor de boeg reeds een goede ruggesteun. Zondag gaan onze stadgenoten bij Blauw Zwart op tegenbe zoek. Het eerste treffen eindigde onbeslist zodat aangenomen mag worden, dat de krachten ongeveer gelijk liggen. Een winstkans zit er nu ongetwijfeld in, zodat misschien zondagavond het ranglijstje een heel wat gunstiger beeld te zien zal geven, te meer daar ook VCS zowel als RKAVV nog enkele zeer moeilijke klip pen te omzeilen krijgen. Voor enkele vierde klassers worden de wedstrijden voor zondag belangrijk. Dit geldt niet voor Martinit, dat bij 'sGra- venzande op tegenbezoek gaat. De rood- witten hebben hun strijd gestreden en kunnen hoogstens revanche verlangen voor de in het Volkspark geleden neder laag. Anders liggen de zaken voor SVDPW dat. met nog een te spelen wed strijd, niet hoger dan zestien punten kan komen. Zondag wordt Velo de tegenstan der die 'in dezelfde positie verkeert. De verliezer in dit duel kan bij een neder laag nog door „Rijswijk" voorbij ge streefd worden en loopt dan gevaar het kind van de rekening te worden. SFC heeft relatief nog een gering kansje, maar dan zal er in de kop heel wat móe ten gebeuren. Zondag ontmoeten de blauwzwarten Dindua in eigen huis en hiervandaan zullen op de allereerste plaats de beide punten meegebracht moe- en worden. Het treffen tussen „Schie dam" en „Nieuwerkerk" is van weinig belang meer. DRZ zal er goed aan doen met een overwinning op Saturnus de knoop maar ineens door te hakken om hiermede de zaak rond te maken. Voor zondag is alleen de wedstrijd Schie damse BoysSVO vastgesteld. Met een overwinning behouden 'c Boys het kleine kansje om nog als tweede te eindigen. Bij het zaterdagmiddag voetbal ontvangt PPSC de ploeg van Insulinde, waarvan gewonnen dient te worden om in de run ning te blijven. GTB krijgt Heinenoord te gast en geeft hiermede nog een klein appeltje te schillen. De zware 8-2 neder laag. welke het resultaat was van het eerste treffen, zal de gas- en lichtmannen nog wel steeds zwaar op de maag liggen, Het basisonderdeel van de meccano-doos is een opvouwbare sectie van 2 bij 2 me ter met een breedte van 1.30 meter. Een dergelijke sectie kan in enkele seconden opgezet worden. Een- aantal secties boven elkaar vormen een toren en men kan de toren dus tot elke gewenste hoogte op trekken. De secties zijn voorzien van trappen. De verbindingen'tussen de sec ties onderling en tussen de secties en de stutbalken is uiterst eenvoudig. Er wordt gebruik gemaakt van een schuifsysteem met nippelbeveiliging. Voor het schilde ren van het gewelf in de Elisabethkerk heeft men vier torens opgezet, waar een platform van 8 bij 8 meter op rust. Deze gehele stellage werd in minder dan een halve dag opgebouwd. Het platform is aangebracht op 13 meter hoogte. Op da houten vloer werden kleinere torens neer gezet om de hoogste gedeelten te kunnen bereiken. Iedere sectie weegt ongeveer 25 kg. De toren rust op vier zwenkwielen, die met behulp van een rem onder de poten van de toren kunnen worden vastgezet. In de Elisabethkerk met de vier torens is de druk op elk der zestien steunpunten ongeveer 80 kg. Door het gebruik van deze aluminiumlegering is deze druk zo laag gehouden. Het is derhalve mogelijk om de stelling te laten rusten op de hou ten vloeren, waar de banken stonden. De constructie is ontworpen en ge bouwd in Engeland. De Cemsto maakt nu reeds ruim een jaar gebruik van deze eenvoudige en tijdbesparende methode van stellingbouwen. De poten waarop de onderste sectie van een toren-rust, zijn uitschuifbaar. De stel lage kan dus ook op hellende vlakken en op trappen worden gezet. Het geringe ge wicht maakt het verplaatsen zeer eenvou dig. Voor het schoonmaken en verven van hooggelegen objecten betekent deze lichtgewicht-stelling een opzienbarende vernieuwing tegenover het conventionele gebruik van ladders en opgehangen kleine platforms. Prachtige Kreukherstellend, wasbaar, krim pen niet, plooihoudend. Onberis pelijke afwerking. In de nieuwste modekleuren. Normaal 26.- tot 29.- Nü, tot 8 jaar, ALLE MATEN 9-12 jaar, alle maten 14.75 113-16 jaar, alle maten 16.75 HERENMATEN 18.75 m JKw; ..„„O"1 Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West Kruiskade 35 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3