Sparta als monster van Loch Ness voor Glasgow Rangers Veteraan Van Ede henut de enige scoringskans ÉM| i'" Bordjesclub: Ajax' verleden èn heden V oorbarig Vreugde en leed badkuipen van in reusachtige Ibrox-Park jong Oranje met 5-2 verslagen ENGELSE jeugd duidelijk beter in konditie Verdedigingsmuur houdt in hels kabaal Tientallen Schotten kunnen de enorme spanning niet verdragen Schorsing voor Rik Coppens Oude coryfeeën zetten viering van zestigjarig jubileum in R Cu jé militair crosskampioen Impanis winnaar van Parijs-Nice Niet voetballen tot eind van seizoen FRANKRIJK speelt met Chili: 60 Fortuna verliest van FC Saarbruecken intracht in halve finale Europa-cup 'fcHub. Titelhouder Kunen op meer dan 40 seconden ARBITER HOWLEY ZAL DE ROAR NOOIT VERGETEN Van Looy oppermachtig in laatste etappe Nu ook in Haarlem HONKBALVELD OP Z'N AMERIKAANS DONDERDAG 17 MAART 1960 N H; r (Van onze speciale verslaggever) GLASGOW. 18 maart. Het 72-jarige Sparta heeft in de vage mist- uiers hoven Ïhrox-Park gespeeld voor het monster van L.och Ness. De ^zichten wit van ontzetting, de stemmen verstikt in de schorre kelen en r|e handen in opperste wanhoop geheven, zagen hijna 90.000 Schotten het l'rama van Glasgow Rangers, de ploeg die hij de bookmakers genoteerd s'°nd voor één tegen vier eri met de. machtige steun van hel puhliek een- voudig niet kón verliezen. Ruim tachtig minuten lang klonk de gevreesde >.roar doordringend en angstaanjagend voor hen die haar niet kenden, blaar welluidend en opzwepend voor hen die,, vertrouwd met deze orgie van 'awaai. storm liepen op de Spartaanse afweer. Toen stierf zij weg, snel en •rhruptl Tonny van Ede, de vermoeide veteraan, de man die voor velen Ru onrechte werd opgesteld, loste het boogschot van zijn leven. De hal sloeg tegen het net als een legendarische treffer in de roemruchte geschie denis van het Rotterdamse Sparta, dat op deze kille avond verder kwam dan ooit een Nederlandse club tevoren: een beslissingswedstrijd voor de Rvartfinales om de Europese voetbalbeker op 30 maart a.s., naar alle Waarschijnlijk op het Londense Highbury. Wat een teleurstelling, maar wat een l®rrassing ook, was deze nederlaag van 1 voor de vele tienduizenden Schot- ;en. Uit alle delen van het land waren Je naar Ibrox gekomen om te zien hoe *-"dasgow Rangers met een superieur Sumlachje de halve finales zou binnen wandelen. Voor een paar uur vergaten *0 de belangen van een Celtic, Hiber- jf?ns, Hearts of Queen's Park en waren ;'J bereid om hun stembanden op te gUeren voor wat zij beschouwden als -fin nationale zaak. Hun bijdrage mani- esteerde zich in een luguber gekrijs, '0en de elftallen om even voor half ne- sen N.T. het nog maar karig van gras- Prieten voorziene veld van Ibrox op- 'nafden. Wat moet er toen zijn omge- Saan in de hoofden van elf Rotterdam- 7jers, die zich inderdaad weinig illusies baakten, maar toch niét bereid waren bij de pakken van een 23 achter land opgelopen in Rotterdam neer - zitten. Aan de oevers van het lieflijk liab- ?elende Lomondmeer buiten Glasgow jad trainer Dennis Neville zijn eigen 7ahs. gewikt en gewogen. Hij besloot gjt een hardnekkig verzet in de eerste Sill ,YW, M. sttijfi, waarvoor hij reus guilder vervmg door Villerius, en een r,a banque spel in het laatste gedeelte simpel plan op papier, marr hoe aders was de werkelijkheid. Want nau- e'ijks had mr, Howley op zijn glim- aende fluit geblazen of Glasgow Ran ges rukte op naar de afweer van Spar- C uiet een geweld, dat geleidelijk aan V, hevigheid toenam en tenslotte een- JUdig verschrikkelijk was. Ook nu weer ten6 'let ziin troeven uit. Rechtsbui- r b Scott en linksbuiten Wilson, dat wa- lYl" de mannen van wie het komen tig ,st- De passes suisden naar hun drif- doelmond van Sparta, waar gesprongen en stevig met de schouders geduwd werd, maar waar steeds weer die trap of kopstoot volgde naar een voorhoede, die niet in haar kracht geloofde en bij de stug en resoluut ingrijpende Schot ten volledig faalde. Als de muur van Jericho Goed, Sparta hield tot rust stand, met resoluut verdedigen, dat dient te worden gezegd, maar in de tweede helft moest de nekslag dan volgen. De Schotten op de volgepakte tribunes maakten hun vu rige wens op een niet mis te verstane wij ze duidelijk. Hun geschreeuw was nu gewoon verbijsterend. Wij willen niet beweren dat zij aan het Bijbelverhaal van Jericho dachten, maar dat zij wel van plan waren om Sparta's verdedi gingsmuur omver te brullen, kunt u ge rust van ons aannemen. Rangers tastte tot op de bodem van zijn arsenaal. Het werd geladen met een enorme wils kracht. De „blues" leken nu wel Texas- rangers, die hard en ruig met hun kan- TONNY VAN EDE Winnende doelpunt. sen omsprongen. De muur wankelde, doelman Andries van Dijk maakte sprongen a la John Thomas om het ge vaar te keren. De spanning was beklemmend. De bal met zijn macaber gedans in het Rotterdamse doelgebied, maakte de massa bijna hysterisch. Het moest en het zou en het kon, toen Sammy Baird, de man met het meedogenloze schot, die ook in Rotterdam de weg naar het net wist te vinden, van de drib belaar Brand in teruggetrokken posi tie een droömkans kreeg. Ontstellend hard was het schot, dat dreunend te gen de paal stuitte. Het was voor iede re Schot om radeloos te worden. Op de tribunes konden velen de span ning niet langer aan. En terwijl man nen va.n de Schotse E.H.B.O. met hun karretjes af en aan reden om flauwge vallen toeschouwers weg te rijden, kwam dé eerste goede en tevens beslissende aanval van Sparta. Bij een van de spo radische uitvallen van de Rotterdam mers „tiktakten" Bossélaar en Van Ede door de Schotse achterhoede. In de 36ste minuut van de wedstrijd kreeg de 36- jarige rechtsbuiten de eerste en laatste vrije kans. Oog in oog met de onzekere reserve-doelman Ritschie faalde hij niet. Van zijn rechtervoet vertrok een listig boogschot, dat onberispelijk in het net eindigde (01). Het kleine legioen, on der aanvoering van Jan Lekkernij, alias Sparta-Piet met de vlag in het kanarie- kooitje, was op dat moment sterk ver minderd toerekeningsvatbaar. Men sprong cn danste als- was het pleit reeds beslecht. Nog negen minuten scheidden Sparta van de finish, negen minuten die uren leken. Glasgow Rarfgers zette aan voor een machtige eindsprint op links en op rechts. Het duwde, wrong en trapte, maar de muur bleek ook tegen dit laat ste supergeweld bestand. 0tg trappelende voeten, strak en zuiver ri. hiaat. De schouders schokten wild 1,;' (lc hoge snelheid waarmede deze ta ctvolle spelers langs de lijn raasden. {j~e massa brulde van pure verrukking, hee Was een kwestie van tijd, zo rede- Vi ®rde zij. Ieder ogenblik kon van de i,i ügel de voorzet komen, die door de V. wél meespelende midvoor Jimmy ttpfer' goalgetter Sammy Baird of de \AfZekere Brand in het eerste en echt w1 beslissende Schotse doelpunt zou Grden omgezet. Maar die voorzetten Vn,'1men maar moeilijk uit de „gouden" o ®ten van Scott en Wilson. Zij stuitten hiti 6en verzet waarmee zij geen reke- hadden gehouden. De rugdekking, Garfc>ij steede een speler klaarstond om jjri teamgenoot te assisteren, was het V^' htige wapen dat besliste in het Jicht BRUSSEL, 17 maart De Belgische voetballer Rik Coppens is door zijn club Beerschot voor de rest van het seizoen geschorst, terwijl hij bovendien niet mag deelnemen aan de wekelijkse trai ningen. Reden voor de schorsing is het incor recte gedrag van de midvoor in de match tegen Standard, toen hij door de scheidsrechter naar de kleedkamer werd verwezen. PARIJS, 16 maart Het Franse na tionale voetbalteam heeft vanavond met 6-0 gewonnen van de ploeg van Chili, die op het ogenblik een toernee maakt door Europa. Bij de rust was de stand 1-0. Het was de eerste wedstrijd van de Chileense ploeg op Europese bodem. 42.000 toeschouwers woonden de wed strijd bü, die in het Pare des Princes werd gespeeld. De Fransen, die voor hun onproduktieve spel bij de rust nog door hun landgenoten werden uitgeflo ten, kregen na de hervatting toen het ene doelpunt na het andere viel telkenmale luid applaus. De Franse doelpunten wer den gemaakt door Kaelbel (11e minuut), Vincent (50e minuut), Grillet (56e mi nuut), Fontaine (77e en 80e minuut) en Muller .(81e minuut) GELEEN, 16 maart Fortuna '54 heeft vanavond in de competitie om de beker voor de „landen zonder grenzen" met 12 verloren van FC Saarbruecken. Heel wat prominente Ajacieden hebben gisteravond de viering van het zestig jarig bestaan van hun club ingezet met de bijeenkomst van de Bordjesclub. Hier ziet men een groepje van hen, die op het groene veld of achter de bestuurs tafel roemruchte bladzijden van Ajax' historie geschreven hebben. Onder: van links naar rechts: Puttelaar, Martens, Volkers, Blomvliet, Hordiik en Van Deick. Midden: De Kruijff, Koolhaas, Couton en Schubert. Boven: Elzenga, Schetters, Hemmen (Ajax' oudste lid), De Munnik en Van Rheenen. De oprichters van de Bordjesclub: De Munnik, De Boer en De Bruijn. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 17 maart Het gouden jubileum ligt nog te vers in het geheu gen, het platina feest is tamelijk dicht bij. Daarom viert Ajax, de befaamd- ste voetbalclub van Amsterdam, zater dag weliswaar uitbundig, maar toch ook met gepaste bescheidenheid het zestigjarig bestaan. Ajax heeft ook de ze gelegenheid aangegrepen om zoveel mogelijk coryfeeën uit vroegere glans perioden, die hun bladzijden hebben ge schreven in het boek van Ajax' roem ruchte historie, te laten delen in de feestvreugde. Daarom is gisteravond bij de gebrs. Sweering in „Atlantic" de Bordjesclub bijeen geweest. Vijftien jaar geleden hebben drie pro minente Ajacieden. de heren J. de Boer, Tj. de Munnik en F. de Bruijn, die club in hun Ajax opgericht. Niet met het plan om de eenheid in de ver eniging te verstoren, maar juist om te demonsteren, dat die eenheid op zulke sterke pijlers rust.. De trouwe mannen van vroeger ervaren, dat hun aanwe zigheid in de vereniging ook nu van be tekenis is voor een goede gang van za ken. De helden van nu worden voorts de schijnwerpers, die Ibrox-Park matig verlichtten. 6tlv riser, Verhoeven, Crossan op rechts La Van cier Lee' De Kon'nS en Bosse- dip OP links, zij vormden de boeien, G, de razendsnelle benen van Scott en ■j, -- ia,i:uu0,iCuC „enen «mi ouun en Juichencie Spartanen in het Ibrox Park. Van Ede heeft het winnende doelpunt ^rion zeer beperkte bewegingsvrijheid gemaakt in de tweede wedstrijd tegen Glasgow Rangers. In triomf trekken (v.l.n.r.) Bossélaar, Crossan, Van der Lee, Van Ede, Fitzgerald, Villerius en De Koning terug naar de middenstip. J>r. Was dê een .gepasseerd,dan \>owB onmiddellijk de tweede in, ge- ^an door de derde, terwijl de eerste t)ea <R tijd had om zich te herstellen. W opzet lukte voortreffelijk, omdat in ^centrum de bijna twee meter lange h0Per Jan Villerius uitgroeide tot de speler van het veld. Zijn wijze Wf opstellen, zijn koptechniek, zijn per. °Mn dekking en vooral zijn logische Sav ingen v00r de grootste problemen, Sparta ongetwijfeld veel zelfver- V;ih Be linie sloot en was hecht ^constructie, ook toen Glasgow over- Let 'n een n°g hogere versnelling, Jw tneer vernuft en technisch vermo- Koej De bal rolde van voet tot voet, flat berekend, maar steeds was er W Rotterdamse been, dat het ritme haA ooede. De Schotten brulden om het sRch+voorlopig bestond de winst flp.ots uit corners. Scherp en snel daal- deze neer iri het gekrioel voor de ''""■iiiiiiiiiiiiiiiinimmiimmiiiiiiiimiiiiiimiiiwimii fla^ENEN, 16 maart Na afloop van odstrjjd voor de Europa-beker tus- Nwf-Rtracht Frankfurt en Wiener rtklub heeft Paul Oswald, de coach Let oe Duitse ploeg, verklaard dat hij ah -Xfrtrouwen uitzag naar de match O «ntracht tegen Glasgow Rangers. p °rri^d legde deze verklaring af nog Ha*-*- de uitslag van de wedstrijd Sparta bekend op dat zouden g°y. Rangers jjdij rekende er blijkbaar op dat tten de Rotterdammers zoi 1&an. tGRkf 16 maart Eintracht NlV(, ,'.rt heelt zich geplaatst voor de ■wb-nn t'nale van het toernooi om de "beker, door in het Pratersta- •1 gelijk te spelen met Wiener Het was de tweede ontmoe- sen beide teams. Eintracht" met De eerste was 21 gewon- <£>81 sL6 Or^.?e^Puni-en werden gescoord door K? trui enrÜkse midvoor Hof in de 31 de en de Duitse midvoor Stein "0ste minuut van de wedstrijd. VUGHT, 16 maart De 27-jarige sol daat Hein Cujé uit Middelburg heeft voor een prachtige verrassing gezorgd. In een prachtige stijl zegevierde de lan ge,sgebrilde atleet die in 1959 bijna niet heeft kunnen trainen in verband met een ernstige knieblessure in het Nederlands militair cross country kampioenschap. Een verrassing, omdat hij met niet minder dan 43.6 seconden voorsprong op de Nederlandse kampi oen Frans Kunen als eerste over de eindstreep ging. (Vaa onze speciale verslag gever) GLASGOW, 16 maart De taal van het gebaar was de enige verstaanbare in het paleisachtige gedeelte van Ibrox-Park, waar het sluit stuk van Glasgow Rangers Sparta zich afspeelde. De reusachtige ruimte onder de grootste overdekte tribune met haar zalen, dikke tapij ten en dure clubfauteuils en brandende open haarden was gevuld met een stemming van verdriet en vreugde. Ver driet in het linker gedeelte, waar de duur betaalde full- profs van Glasgow Rangers de ontstellende nederlaag ver werkten in een elfpersoons- badkuip, vreugde in de rech tervleugel, waar de Spar taanse kolonie slechts met dwaze grimassen te kennen gaf wat dit formidabele suc ces voor haar betekende. Voor beide partijen ivas ieder commentaar overbodig en daarom wendden wij ons tót de drie enige neutrale man nen, die er in het Ibrox-Park rondliepen: scheidsrechter Howley en zijn grensrechters. Wij troffen hen in een fraaie betegelde ruimte, pre cies op de scheidingslijn tus sen de gedeelten waar de twee ploegen zich konden verkleden. Zij zaten daar met intens tevreden gezichten in een badkuip, waarin door middel va.n een schotje een speciale ruimte gereserveerd was voor de Engelse referee; drie wijze mannen, die r.:et enige vrees de reis naar Glas gow hadden ondernomen. Zij kenden de kracht van de Schotse roar, het alles over treffende gebrul, maar al te goed. En inderdaad was deze niet uitgebleven. „Ik heb nog nooit zoiets gehoord," klonk het vrolijk uit de mond van mr. Howley, die vervolgens met een zucht van welbeha gen tot zijn kin in het schui len, van Ibrox-Park, deed de ze opmerking toch wel wat vreemd aan. Billy McGregor bijvoorbeeld, kon geen woord uitbrengen. Met rijn nerveus trillende vingers krabde hij de modder van de schoenen, die zo'n twee uur aan de Schotse spelersvoeten hadden gezeten. Billy doet het al sinds jaar en dag met veel mende water wegzakte. De twee linesmen volgden dit voorbeeld onmiddellijk, zodat wij ons verder te wenden hadden tot drie ingezeepte gezichten, die als dikke dob bers ronddreven in dit bad vol gezuiverd en verwarmd water van de rivier de Clyde. „Glasgow Rangers bad moe ten winnen, maar Sparta deed het. En terecht, want zijn verdediging hield stand en zijn aanval benutte de enige kans die zij kreeg," klonk het nuchter uit de drie gezichten, die ons tenslotte te verstaan gaven dat de strijd hard maar sportief geweest was, maar dat wat hen be treft de Schotten de grootste schreeuwlelijkerds waren op Gods aardbodem. Wat de wedstrijd betreft konden wij daar wel inkomen, maar ge tuige de nu bepaald doodse stilte in de gangen en loka- plezier, maar vanavond had hij er echt schoon genoeg van en sloeg hij in de speciale schoenenkamer van Ibrox liet schoeisel met driftige be wegingen aan de haken, waar de spelers ze voor de komen de wedstrijd weer kant en klaar zullen aantreffen. Zo gaat dat bij de rijkste club van Schotland, die in het Ibrox-Park woont als in een paleis, dat nergens in het Britse koninkrijk in weelde wordt overtroffen. Tijdens een wandeling door het gebouw, dat in 1928 ge reed kwam, zwierven wij door lange gangen, waarbij wij van de ene verrassing in de andere vielen. Een kamer voor de theedrinkers, een ka mer voor serious talking, voor het ernstige gesprek dus, een wachtkamer alleen voor da mes, uitgerust met rose was tafel, toilet en spiegel, dit alles steeds op verrassende wijze onderbroken door klei ne pleisterplaatsen, waar men whisky drinken kan als wa ter. Maar de grootste sensa tie vonden wij in het heilige der heiligen van Glasgow Rangers, het gedeelte waar manager-trainer John Scot land Symon, zelf ex-Ranger, zijn spelers onder handen neemt. Ook deze ruimte i« verdeeld in allerlei kamer tjes, voorzien van de gekste instrumenten. In de ene von den wij een groot bassin, waarin een groenachtig wa ter geheimzinnig borrelde en waar rook :it opsteeg, in de andere een stellage met zand zakken voor het optrekken van weerspannige benen. In de ene zagen wij ingewik kelde massage-apparaten, in de andere een soort rekin- strument voor de rugspieren. Alles zag er schoon en netjes uit, er werd zelfs op deze be langrijke avond nog schoon gemaakt door een uitgebrei de staf van personeel, die in keurige stofjassen zijn taak met opvallende nauwkeurig heid verrichtte. In zo'n club, waar met al les wordt rekening gehouden en alles stipt uitgevoerd wordt, was toch iets mis ge gaan, omdat Tonny van Ede, om zes minuten over tien N.T., bij zichzelf dacht: „Nou moet het dan maar" en naar hij ons vrolijk vanuit de on volprezen badkuip toever trouwde, volkomen zeker van zichzelf de boogbal gaf, die dwars door alle Schotse plan nen heen, de grott cuptur- prise forceerde. SHEFFIELD, 16 maart De jeugd van Sheffield overspoelde het veld ter wijl 22 vermoeide voetballers zich een weg naar de kleedkamers baanden. De belangstelling van die jongens gold in de eerste plaats de Engelse jeugdpioeg, die met een overwinning (5-2) de roem oogstte, die zij alleszins verdiende Want al mocht jong Oranje kranig van zich hebben afgebeten, de tegenstander was superieur. Vooral gaf bij dit resul taat de doorslag de betere conditie van de Engelse jongeren, hetgeen op dit bijzonder zware veld duidelijk tot uit drukking kwam. Tot de rust slaagde de Nederlandse ploeg er nog in de stand gelijk te hou den, waarbij dient te worden vermeld, dat het eerste Engelse doelpunt zelfs nog uit een strafschop ontstond. Juist in de tweede helft, toen de Nederlan ders tot beter constructief voetbal kwamen, gingen zij echter door de knieën. Onze verdediging was enkele malen niet opgewassen tegen het ge weld, dat het Engelse binnentrio (Grea ves, Baker en Eastham) ontketende en Jongbloed kon slechts lijdelijk toezien hoe de Engelsen steeds verder uitlie pen en de overwinning inpalmden. Zelfs Kraay, met Muller vóór de rust de uit blinkers in het Nederlandse verdedi- gingsblok, stond hiertegen machteloos. Als een verademing kwam dan ook dat laatste fluitsignaal van de Engelse scheidsrechter Holland, die onze land genoten niet welgezind leek. In een hoog tempo trachtten de En gelsen dadelijk na de eerste trap in de wedstrijd van midvoor Jo Baker, de Nederlandse linie op te rollen. Zij schenen in hun opzet op het zware veld te slagen want de druk legde de Ne derlandse ploeg lam, als zat zjj onwrik baar vast in de modder. Doelpunt van Oranje Slechts ternauwernood ontkwam het Nederlandse doel in deze eerste fase aan een doorboring en iedereen greep zich dan ook in verbazing naar het hoofd toen in de achtste minuut de eer ste de beste echte aanval van de ge heel in het geel gestoken Nederlan ders een doelpunt opleverde. Midvoor Jansen legde met een of maat gesne den pass de fundering, waarop de door gelopen Prins de Engelse doelman pas seerde. Swart kreeg zelfs nog een goe- I de kans deze onverwachte voorsprong te vergroten, maar zijn lage schot ging rakelings naast. In een hoog tempo rukten de Engel sen telkens weer op, drongen door in de Nederlandse verdedigingslinie, waarin de Eindhovenaar Renders ditmaal een zwakke stee vormde. Maar de Britten slaagden er toch eerst na 22 minuten in de gelijkmaker te scoren. Het gebeur de uit een strafschop, die zij kregen toe gewezen wegens ongeoorloofd „blokke ren" van Greaves in het strafschopge bied. Rechtsbinnen Eastham voltrok het vonnis feilloos: 1-1. Naarmate de strijd vorderde, kreeg hij een grimmiger karakter. Het ging soms hard tegen hard, waarbij het vrije schoppen regende. De Engelsen hielden het spel in handen en pas in de laatste minuut voor de rust moesten zij terug, in het nauw gebracht door een combinatie van het Ajax-trio Swart- Groot-Prins. Een verrassend schot van Haak, dat doelman Macedo voortreffe lijk verwerkte, besloot dit korte vuur werk. Nauwelijks was de tweede helft be gonnen, terwijl de geblesseerde Jansen nog in de kleedkamer verbleef, of de Engelsen leidden hun overwinning in met een tweede doelpunt, ditmaal van Greaves, die indirect uit een tegen Muller toegekende vrije schop scoorde (2-1). De vreugde-kreten galmden nog na, toen middenvoor Baker met een kopbal het derde Engelse doelpunt op het scoringsbord bracht: 3-1. Nu had Nederland echter het ant woord klaar en het was Prins, die de Engelse doelman met een keihard schot op de knieën bracht (3-2). Hinkende op de rechtervleugel hervatte Jansen het spel, welk feit de Engelsen vierden met een vierde treffer, drie minuten later van de voet van Baker: 4-2. Wisselende kansen daarna, met een diagonaal schot van Swart tegen de lat, een schot dat beter lot verdiend had. Juist daarom was het zo jammer, dat acht minuten voor het einde rechtsbui ten Holliday de eindstand op 5-2 bracht waardoor de uitslag voor de Engelsen wel wat geflatteerd werd. Het Engelse team kende geen zwak ke plekken, hetgeen helaas bij de Ne derlanders wel het geval was. Zoals de bezetting van de linksachterplaats en de linksbuitenplaats. Om deze spe lers echter de schuld van de neder laag te geven, zou niet juist zijn. De Engelsen waren beslist beter. In de replay voor de zesde ronde van het toernooi om de FA-cup heeft Blackburn Rovers met 2-0 van Burnley gewonnen. Blackburn Rovers ontmoet in geconfronteerd met het feit, dat zij zich in het shirt va:i een club, waarin het door de jaren heen de gewoonte is tot opmerkelijke prestaties te komen, mo gen laten bejubelen. Want. tot de Bordjesclub wordt men slechts toege laten als men minstens vijfentwintig jaar tot de Ajax-familie behoort. Hoe kan het anders, dan dat gisteren veel illustere figuren uit de voetbalwereld bijeen waren. Daarbij bleek, dat de coryfeeën uit het verleden zich niet hadden beperkt tot het leveren van glanzende prestaties op de grasmat, die leidden tot begrippen als de „Ajax- school". Heel wat prominente voetbal lers uit de twintiger en dertiger jaren, 'Ajacieden, die de hoogste voetbaleer het oranje shirt bereikt hebben, ziet rrien nu in actie als voorbeeldige lei ders. Een paar voorbeelden: Volkers, een international, later voorzitter, Schubert en Keizer, ook dragers van de oranje trui, nu medeverantwoorde lijk voor de gang van zaken in de be taalde afdeling. Dë Bordjesclub; waaraan dankt zij haar naam? Heel simpel aan het feit, dat de leden, die een kwart eeuw bij Ajax zijn een „bordje" krijgen, waarin hun naarh en die van Ajax staan en waarmee zij opgenomen worden in wat men zou kunnen noemen het senioren convent. Vijf nieuwe leden werden gis teravond geïnstalleerd. Vijftien jaar la ter maken zij aanspraak op het „blau we bordje" voor de veertigjarigen. En wie nog hoger injaren klimt, krijgt een gulden onderscheiding, de gouden speld. Die is gisteravond uitge reikt aan L.' Mars, Tj. de Munnik, J. B. Ruhring, J. Zwager en G. Zie- geler. NICE, 16 maart De 35-jarige Belg Ray Impanis is voor de tweede maal in zijn loopbaan winnaar geworden van de befaamde openingsklassieker Parijs-Ni ce, de „koers naar de zon". Zowel zijn totale zege als de rit-over- winning in de laatste etappe Fréjus-Ni- ce van zijn landgenoot Rik van Looy was het resultaat van het zeer sterke rijden en de eendrachtige samenwer king van de Faema-ploeg. Voor Van Looy was de overwinning op de Quai des Etats Unis zjjn derde in deze wed strijd. De eindrangschikking werd: 1. Impa nis (B), totaaltijd 32 uur, 15 minuten en 47 seconden. 2. Mahé (Fr.) 32.18.13; 3. Ca- zala (Fr) 32.18.19; 4. Anglade (Fr) 32.19.00; 5. Colette (Fr) 32.19.20; 6. Sor- geloos (B) 32.19.37; 35e Stolker (N) 32.53.21. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 16 maart Zonder dat het bestuur van de Honkbalbond maar enige activiteit heeft getoond, krijgt het grote honkbalsport-centrum Haarlem toch een echt Amerikaans honkbalveld, van ruime internationale afmetingen. De Haarlemse gemeenteraad keurde zonder hoofdelijke stemming een plan Van B. en W. hierover goed. Op 1 mei zai het mogelijk zijn, op het veld com petitiewedstrijden te spelen. De gemeentelijke inspecteur van de lichamelijke opvoeding en sport, de heer S. Heijers, zei onlangs dat „on danks dat er van de zijde van de Honk balbond geen enkele aanvraag voor een echt speelveld bij de gemeente was binnengekomen, Haarlem toch plan nen in een ver gevorderd stadium had". Voordat echter ir. Bouman met zijn mensen tot de aanleg kon over gaan, was eerst nog een aantal toestem mingen nodig. Hoewel de voorzitter van de Haarlemse sportraad de heer D. Beets, niet bepaald de beste herinne ring aan de Honkbalbond heeft stond hij toe, dat er een voetbalveld voor de honkbalsport geofferd zou worden. Wet houder D. J. Geluk en Jeheer S. Heij ers stelden zich achter het plan, en de gemeenteraad gaf zijn fiat. Het veld komt het meest gunstig van alle honk- balvelden in ons land te liggen. Als toe komstige bespelers van het veld, worden EHS en Schoten genoemd. De gemeentelijke autoriteiten hebben plan nen om in de toekomst een permanent de halve finale Sheffield Wednesday, honkbalstadion aan te leggen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 9