maandag 28 maart i960 Dagblad voor Schiedam en omstreken Negers nn zonder per soonsbe wij zen Zuid-Afrika vandaag in teken van „dag van WEER EEN AANSLAG IN BELGIË PER POSTPAKKET ütt* w in Masjumi uit Indonesisch parlement verdwenen SOVKARNO maakt nieuwe samenstelling bekend Bisschop verbiedt kanunnik v te ontvangen Bejaarde ontembare priester verzoekt het Vaticaan om tussenbeiden te komen Nog drie kardinalen benoemd JONGEREN WILLEN AL OP 21 JAAR STEMMEN Ijoiulwill Verplichting tijdelijk afgeschaft Protestbetoging te Amsterdam Activiteiten van de „Rode Hand Echtpaar gedood bij auto-ongeluk Ki Seebohm over de Sudetenduitsers Bruidsmeisje voor Margaret Advies profRommegezamenlijke propaganda met andere partijen Het weer. Tegen de apartheid iiiiiiimiimiiiiiiiicjmHiiiiiiiiiüuiiiiiuiiiiiiiiiimiiiiiiimui Duitse scooterrijder verongelukt Premier Macmillan in Washington aangekomen pM| i ww mm r Bij Roosendaal Geheim consistorie Kind door rollende boom gedood Weinig verandering Het weer in Europa BIN N ENVERTNGBED SCHU1MRUBBERBED RUSSEN houden een Amerikaanse trein op nieuwe scmeaamscne cou PRETORIA, 28 maart (U.P.I., Reu ter, A.F.P.) De negers in Zuid-Afri ka zullen niet meer verplicht zijn hun Persoonsbewijzen bij zich te hebben. De politie zal er niet meer naar vra gen. Maar de minister van justitie, Erasmus, heeft verklaard dat dit be sluit slechts een tijdelijke maatregel is. Hij zei dat het dragen van persoonsbe wijzen opnieuw verplicht zou worden ge steld als de toestand in Zuid-Afrika normaal is. Erasmus is voornemens vandaag bij het parlement een wet in te dienen tot een verbod van het Afri kaanse Nationale Congres, het Pan- Afrikaanse Congres en andere nationa listische organisaties. Zoals bekend heeft het Pan-Afrikaans Congres vori ge week een campagne op touw gezet, Waarbij negers zich bij de Zuidafrikaan se politie moesten melden en daar mee delen, dat zij weigerden persoonsbe wijzen bij zich te hebben. Minister Eras inus heeft met zijn besluit de campagne Van de Afrikanen ondermijnd. De al gemene secretaris van het Afrikaans Nationaal Congres, Poema Nokwe, heeft nochtans meegedeeld, dat hij het besluit van de autoriteiten toejuicht, al verklaarde hij erbij, dat het Afrikaanse Volk de strijd zal voortzetten voor vol komen afschaffing van een wet die als vernederend wordt beschouwd. Albert Loethoeli, algemeen voorzit ter van het „Afrikaanse .Nationale Congres", 'heeft zaterdagavond te Pretoria zijn persoonsbewijs ver brand en een beroep op do negerbe volking van Zuid-Afrika gedaan, haar campagne voor afschaffing van de „passen" voort te zetten. Hij wekte de negers op vandaag niet aan het werk te gaan als teken van rouw. Men verwacht in Johannesburg, dat de negers in geheel Zuid-Afrika meren deels aan het parool van Loethoeli gehoor zullen geven, zodat talrijke bedrijven een dag lang zullen moe ten sluiten. De poiitie is in staat van paraatheid gebracht, zwaar bewa pende eenheden waren vanmorgen samengetrokken bij de „lokasies". Terwijl in het afgelopen wekeinde "veral in do wereld protestbetogiugen tegen de Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek werden gehouden, heeft premier Verwoerd zaterdagavond een massabij eenkomst in Meyrton toegesproken. Hij verklaarde onder meer dat de Zuid afrikaanse autoriteiten geen onderdruk kers zijn en dat de kritiek iii het bui tenland op zijn politiek de communis ten in de kaart speelt. Hij drong er bij «U» blanken in Zuid-Afrika op aan niet vooringenomen jegens de negers te Worden of vijandige gevoelens tegen ken te gaan koesteren na de onlusten iiiiimiiiiiniiiiiiiuiiiiiimiiiiiiiiiMiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii AMSTERDAM, 26 maart Vele hon derden, merendeels jongere mannen en vrouwen hebben vanmiddag een stille protestbetoging emaakt. tegen „de ne gervervolging in Zuid-Afrika". Van de J. P. Heijestraat langs de Overtoom, Amstelveenseweg, Corneiis Kruseman- en De Lairessestraat trok de stoet naar het Museumplein, begeleid door vier politiemannen te paard. In groten getale voerden zij op papier, karton en kaïo enkele zich telkens herhalende leuzen mee als „één ras - de mens", „Stop de negervervoiging in Zuid-Afrika", „Denk aan de doden in Sharpeville", „Negervervoiging is god deloos". Onderweg werden strooibiljet ten verspreid met de uitnodiging: „Sluit u aan, in de gehele wereld wordt tegen dit bloedbad geprotesteerd." De betoging verliep zeer ordelijk. Donderdag 31 maart a.s. zal de fede ratie van Surinaamse verenigingen in Nederland in „Bellevue" te Amster dam oen openbare protestvergadering houden naar aanleiding van de gebeur tenissen in Zuid-Afrika. Het woord zal worden y.voerd o.m. door de voorzitter van de federatie, de heer F. M. Mol), en de heren A. Sedoc (Den Kaag) en W. van Eer (Rotterdam). van enkele dagen geleden. „De zwarte massa's van Zuid-Afrika verdienen dit niet. Ik ken ze in alle delen van het land. Ze zijn rustig en vredelievend en loyaal aan de regering en het bestuur", aldus Verwoerd. Het bestuur van de Nieuwzeelandse vakcentrale heeft het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen ge vraagd een internationale scheepvaart boycot van alle Zuidafrikaanse havens af te kondigen. BRUSSEL, 28 maart De Belgische Justitie is een uitgebreid onderzoek be- Ronnen naar de afzender van twee post pakketten, die vrijdag in Brussel en Eu ik zijn bezorgd en die een dodelijke 'uhoud bevatten. Een van de pakketten Werd, zoals gemeld, geopend door een Luikse hoogleraar in de geschiedenis, de Hl-jarige Georges Laperches, met het gevolg dat hij vrijdagnacht in een Hekenhuis is overleden. Het tweede Pakket, dat eveneens een met spring stof opgevuld boek bevatte, was gea dresseerd aan een leraar in Brussel, ue 44-jarige Pierre le Greve, Deze ech ter kroeg argwaan toen hij al met het "Penen van het pakket was begonnen "n waarschuwde de politie. Hoewel officieel daarover geen en kele mededeling is verstrekt worden beide aanslagen in verband gebracht met eerdere Algerijnse activiteiten in België, die enkele weken geleden on der meer hebben geleid tot de moord op een Algerijns student in Brussel. Le Greve is lid van het comité „Vrij Algerije". Aanvankelijk werd gemeld, dat ook Laperches van een dergelij ke organisatie lid was. Bij onderzoek is echter gebleken, dat het aan zijn adres gerichte pakket geen voornaam vermeldde, hetgeen het vermoeden heeft doen ontstaan, dat het aan een van zijn zoons was gericht, die was aangesloten bij een uiterst-linkse be weging. Gezien de deskundigheid waarmee de sPringstof in de boeken verborgen was SITTARD, 28 maart Op de rijks- eg te Hoenge in de Zelfkant botste ^terdagavond de 19-jarige scooterbe- guurder Schmitz uit Effeld (Duitsland) *®gen een betonblok, waardoor hij ern- gewond werd en na aankomst in O ziekenhuis alhier overleed. De duo-zitter Frencken uit Wassen- "erg (Dtl) werd eveneens vrij ernstig |eWoni en naar het ziekenhuis over gebracht. De toestand van deze laat- 'e was gistei'middag redelijk wel. Washington, 28 maart (Reuter) U De Britse premier, Macmillan, js ^erdagavond voor zijn besprekingen j"et president EUenhower in Washing- '°h aangekomen. Hij zei dat Engeland "h de Verenigde Staten nu een geza menlijke beslissing moeten nemen over volgende fase in de onderhandelin- in Genève over een verbod van vJrnwapenproeven. wordt vermoed, dat men te doen heeft met een organisatie, die al eerder op deze wijze in andere landen heeft ge tracht zich van tegenstanders te ont doen. In de Belgische pers wordt ge dacht aan een daad van de „Rode hand", een organisatie die zich zou bezig houden met het bestrijden van na tionalistische Algerijnse activiteit in het buitenland en die enkele maanden geleden ook wel verantwoordelijk is gesteld voor sabotagedaden aan sche pen in de haven van Antwerpen, die voorraden zouden vervoeren voor het Algerijnse Bevrijdingsfront. A. m Een overzicht van de prolestoptocht tegen Zuid-Afrika, zaterdagmiddag in Amsterdam. DJAKARTA, 28 maart (Reuter) President Soekarno van Indonesië heeft gisteren de samenstelling van het nieu we Indonesische parlement bekend ge maakt. Deze is als volgt: de regerings gezinde Nationalistische partij, P.N.I., 44 zetels, de orthodoxe Mohammedaan se Nahdatul Ulama 36, de communis ten 30, de Christelijke partij zes, de Katholieke partij vijf, het Indonesisch Mohammedaans verbond vijf, de Perti Murba een en de Nationalistische In donesische partij ook een. Van de „functionele groeperingen" heeft het leger vijftien zetels, de marine zeven, de luchtmacht zeven, de politie vijf, de boeren 25 en de arbeiders 25. Soekarno zei d&t, zoals eerder mee gedeeld, de algemene verkiezingen voor het partijdeel van het parlement voor het einde van j.962 zullen worden ge houden. De president zond op 5 maart ROOSENDAAL, 28 maart Zondag avond is op de rijksweg bij Roosen daal het echtpaar B. Jochems-v. d. Vorst uit Kruisland dodelijk veronge lukt. Het echtpaar, waarvan de man veehandelaar was, keerde in een sport wagen terug uit Breda. Door nog onop gehelderde oorzaak reed de wagen te gen een boom. De twee inzittenden wa ren vrijwel op slag dood. De heer Jo- ehems, die de wagen bestuurde, was veertig jaar, zijn vrouw zesendertig. Zij hebben geen kinderen. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 28 maart De 84-jarige maar nog ongewoon krasse Itanun- nik-Lurgcnieester van Dijon, de hoog eerwaarde lieer Kir, zal tenslotte pre mier Khrócsjtsjev van de Sovjel-Unie toch niet ontvangen, wanneer deze morgen ook de Bourgondische hoofd stad met een laezoek komt „vereren De bisschop van Dijon heeft het hem verboden. De hoogeerwaarde heer Kir heeft dit zelf zaterdagoch tend aan zijn gemeentenaren doen weten iri een mededeling in het plaatselijke dagblad „Het Openhaar WelzijnEen afvaardiging van het gemeentebestuur zal nu de reeds aan gegane verplichtingen waarnemen. Denk niet dat dit een moderne hoed is een speciale radio-antenne, die of een kap voor watergolf. V ziet hier in Frankrijk wordt beproefd. i Herinneren wij eraan dat burgemees ter-kanunnik Kir zoveel als „van harte gaarne" Khroesjtsjev tot het be zoeken van zijn stad had uitgenodigd, naar het heet zonder de gemeenteraad hierin te hebben gekend. De gemeenteraad van Dijon bestaat nu wel overwegend uit „rechts-onaf- hankelijken", politieke partijgenoten derhalve van de burgemeester, maar deze partijgenoten waren eerder gron dig tegen een initiatief als door hem genomen. Kanunnik Kir heeft niet ver borgen gehouden dat hij juist daarom geheel op eigen initiatief de uitnodiging had gedaan. Verder had hij zijn uitno diging als volgt gemotiveerd. Tussen Dijon en Leningrad was het vorig jaar een „verdrag van vriendschap" geslo ten, waarvoor de burgemeester van Leningrad naar Dijon was overgeko men. Hij, burgemeester Kir, was aller hoffelijkst uitgenodigd geworden voor een bezoek aan Leningrad en de Sovjet- Unie. En vooral: dank zij de Russen was het Hitlerisme overwonnen; en men zou misschien eens voor het be staan van Rusland weer dankbaar zijn als muur tegen het opdringen der Azia ten. En ook voor de toekomst van het Christendom achter het ijzeren gordijn viel bij een vasthouden aan de koude oorlog geen heil te verwachten. Kortom: kanunnik Kir, die het aan vermetelheid en koppigheid nimmer heeft ontbroken, geloofde voor het van gen van vliegen ..ïeer in honing dan in azijn en hij schrijft, nogal eigenwijs waarschijnlijk, aan een persoonlijke ont moeting Dissen hemzelf en Khroesjtsjev grote kracht toe. Toen reeds een dag of tien geleden de kajiunnik in zijn voor nemen onwrikbaar bleek, werd er druk op hem uitgeoefend, dat hij, ten einde de aanstoot zo gering mogelijk tc houden, zich voor liet ontvangen van do Sovjet-leider althans in het burger zou kleden. Hetgeen de kanunnik-burge meester verontwaardigd van de hand wees. Hem ondervragende journalisten voegde hij toe hij zit nooit om een schilderachtige uitval verlegen „Kunt U zich soms indenken dat als de paus Atreehtz»u bezoeken, Guy Mol- let (de burgemeester aldaar) om hem te ontvangen een toog zou aantrek ken?" En vrijdagmiddag nog verkon digde kanunnik Kir aan ieder die het horen wilde, dat hij zijn besluit om Khroesjtsjev persoonlijk te begroeten zou handhaven „tegen alles en ieder een". Maar het was een publiek geheim dat inmiddels op hem de zwaarste druk uitgeoefend bleef worden om hem tot ander inzicht te brengen. Er was zelfs bij geruchte sprake van eventuele kerkelijke tuchtmaatre gelen. Zaterdagmiddag ondervraagd door de Parjj.se „Le Monde" heeft de kanunnik verklaard te geloven dat achter het verbod van mgr. Sembel (de bisschop van Dijon) druk van bui tenaf zat, misschien afkomsteig van de kardinaal-primaat van Lyon, hij was er niet zeker van. Maar de druk was niet van de paus gekomen. Hoe het zij: hij moest ge hoorzamen en hij was wel een „on afhankelijke" maar daarom juist ge loofde hij in de noodzaak van tucht. Volgens de Parijse „Zondagskrant" hebben zaterdagavond op een tentoon stelling te Dijon, waarvan de kanunnik- burgemeester onverwachts de opening kwam bijwonen, journalisten hem ge vraagd wat hij evenwel doen zou als Khroesjtsjev bij hem thuis kwam aan kloppen. (Hij woont op vijftig meter van het stadhuis). Kanunnik Kirs ant woord luidde: ,,Ik ben een welopgevoed man. Natuurlijk zou ik hem ontvangen". Hij verklaarde rok dat hij het minis terie van buitenlandse zaken verzocht had rechtstreeks bij het Vaticaan tus senbeiden te komen. En „Tussen nu en maandag kan er nog heel wat gebeu ren". Echt de ontembare kanunnik, wordt hierbij journalistiek aangetekend. En men herinnert aan het vermaarde oordeel door mgr. Sembel onlangs van zjjn kanunnik, inaar ook zijn burgemees ter gegeven: „Wat wilt ge, hij is een Lotharinger. Een groot hart en een kop pig hoofd. Het is beter hem als je overste te hebben dan als je onderge schikte". De reeds genoemde „Le Monde" te kent bij tic zaak kanunnik Kir onder KANUNNIK KIR meer hel volgende aan. „De gehoor zaamheidsplicht jegens de godsdiensti ge gezagsdragers heeft het uiteindelijk gewonnen van de plichten van staat je gens de openbare overheid. Maar zo de kerk in haar recht is om, in dit parti culier geval, de priesters te verbieden dat zij de r an de Sovjet-regering ontvangen of ook maar ontmoeten, be hoort zij dan ook niet, in meer alge mene zin, hun te verbieden officiële functies te vervullen die het gevaar meehrenger van verplichtingen, die in strijd zjjn met de kerkelijke tucht? Een der redenen die werden aangevoerd voor het opheffen van de priester-ar beider was, dat zij ertoe gebracht kon den worden vakbondstuncties op zich te nemen die hen bloot stelden aan ver bintenissen strijdig met de leer der kerk. Is het geval van priester-over heidspersonen niet vergelijkbaar? En zal zoveel striktheid er niet toe leiden dat geestelijken zich verre gaip houden van de verantwoordelijkheden voor de ge meenschap?" BONN, 28 maart (Reuter) De Westdn" se minister van vervoer, See bohm heeft gisteren op een verga- r'"g g> gd, dat de Sudetenduitsers het recht dienen t„ hebben op zelfbeschik king en om in hun geboorteland, dat thans deel uitmaakt van Tsjeehoslowa- kjje, te leven. het zittende, gekozen, parlement naar huis, omdat het niet genoegzaam sa menwerkte met de regering en omdat naar zijn zeggen de samenstel ling ervan de eenheid van de staat in gevaar bracht. Het nieuwe parlement telt 261 leden, van wie er 30 behoren tot politieke par tijen en 131 tot. de z.g. „functionele groepen": arbeiders, het leger, studen ten e.d. Bij de huidige reorganisatie vaVi het parlement verdwijnt de Masju mi, met zes splinterpartijen, van het toneel. Twee leiders van de Masjumi hebben echter zitting gekregen in de groep van de studenten en die van de arbeiders. De communistische partij verliest slechts 2 van haar 32 zetels in het tude parkr.nent. iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimmiii Dit is Sarah Lowther, een van de acht bruidsmeisjes bij het huwelijk van prin ses Margaret. De zesjarige Sarah is het dochtertje van mevrouw John Lowther, die voor haar huwelijk gezelschapsdame van Margaret was. VATICAANSTAD, 28 maart (UPI) Paus Joannes heeft vandaag tijdens het geheim consistorie nog drie nieuwe kardinalen benoemd, buiten de zeven nieuwe die vandaag hun formele be noeming hebben ontvangen. De namen van de drie nieuwe kardinaen noch hun nationaliteit zijn bekend, aldus meldt UPI. Vaticaanse zegslieden zeiden dat de paus de drie nieuwe kardinalen „in pec- tore" heeft benoemd. Dit is een prero gatief van de paus om in het geheim kardinalen te benoemen en het Heilig College in'consistorie mede te delen dat hij hun namen in de toekomst op het volgende consistorie zal bekend maken. De mogelijkheid bestaat dat de namen tijdens de plechtigheden van deze week bekend zullen worden gemaakt. Het sensationele nieuws werd bekend toen de paus nog in geheim consistorie met de in Rome aanwezige kardinalen bijeen was. De Paus heeft hiermede het aantal leden van het heilig college van kardi nalen uitgebreid tot 88. Hij heeft echter te kennen gegeven, dat hij voornemens is het aantal leden nog te vergroten misschien tot honderd. „Dit," zo ver klaarde hij, volgens UPI, „is in over eenstemming met de „universaliteit" van de Katholieke Kerk." De hiërarchie wordt over de gehele wereld uitgebreid om aan de geestelijke behoeften van de meer dan een half miljard katholie ken tegemoet te komen. Volgens kerke lijke zegslieden groeit het aantal katho lieken over de gehele wereld met 15 mil joen per jaar. NEW YORK, 28 maart (U.P.I.) De violist Fritz Kreisler die onlangs zijn vijfentachtigste verjaardag vierde, heeft vandaag de Karl Rennerprijs ontvangen voor zijn bijdragen aan de Weense mu ziekcultuur. Kreisler werd in Oosten rijk geboren. De aan hem toegekende prijs is genoemd naar de vroegere Oos tenrijkse bondspresident dr. Karl Ren ner. HEERLEN, 28 maart Zondagmid dag is de driejarige Emile Habets uit Wijnandsrade tijdens het spel op een opslagplaats van bomen aan de Nieuw- straat in Hoensbroek onder een rollende boom geraakt en op slag gedood. Hij was tezamen met enkele vriendjes aan het spelen op de houtopslagplaats, waar op zeker moment een van de bo men is gaan rollen. De zevenjarige J. D. uit Hoensbroek kwam eveneens on der de boom terecht en brak hierbij een been. (Van onze parlementaire redacteur) UTRECHT, 26 maart Op de Partij raad van de K.V.P. hebben de jonge ren weer het verlangen geuit op 21 jaar reeds deel te kunnen nemen aan de Ka merverkiezingen. Prof. Romme heeft de jeugd het advies gegeven, om niet de jeugdorganisaties van andere politieke richtingen deze wens met klem te blij ven formuleren. Het zal nodig zijn, dat deze zaak steeds weer in de openbaar heid wordt gebracht. In de thans lopen- do parlementaire periode lijkt het ver langen nauwelijks realiseerbaar. Persoonlijk is prof. Romme er een voorstander van. Hij heelt deze zaak van de jongeren ook verdedigd als lid van de staatscommissie tot herziening van de Grondwet (in 1950 ingesteld, eindrapport begin 1954). Algemeen is het inzicht, dat niet te veel getornd moet worden aan de Grondwet en dat herzieningen geen maakwerk moeten zijn, maar een duidelijk gevolg van wat er leeft in het rechtsbewustzijn. Over de hulp aan onderontwikkelde Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige, aan de kust af en toe vrij krachtige noordoostelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. Zon; 6.23-19.08. Maan: 7.30-21.41. max. mm. neersl. Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Helder geh. bew. 5 4 1 Ypenburg geh. bew. 9 4 0 Vlissing.en regen 10 4 0.2 Eelde geh. bew. 8 3 0 De Bilt geh. bew. 8 4 0 TSvehte mist 9 3 0 Eindhoven geh. bew. 9 4 4 Zd.-Limburg mist 13 6 1 Stockholm hall bew. 8 -5 0 Oslo zw. bew. 9 1 0 Kopenhagen geh. bew. 2 2 6 Londen geh. bew. 8 4 0.6 Amsterdam geh. bew. 9 4 0 Brussel mist 13 6 4 Luxemburg half be^v. 16 6 1 Parijs zw. bew. 17 8 0.4 Nice regen 16 10 14 Berlijn geh. bew. 17 4 0 Ziiricli mist 18 1 0 Genève zw. bow. 17 4 0 Wenen motregen 12 5 0 Athene zw. bew. 17 0 Rome regen 18 10 17 Madrid zw. b-aw. 14 7 1 Mallorca licht bew, 18 0 0.4 Lissabon onbew. 16 9 32 gebieden, een andere zaak die de jonge ren intensief bezighoudt, kon prof. Rom me de laatste gegevens mededelen. Daaruit blijkt, dat de praktische Neder landse hulp, zowel multilateraal als re gionaal, niet onaanzienlijk is gestegen. Bij onze Tweede-Kamerfractie kan niet van een tweederangs belangstelling wor den gesproken, aldus prof. Romme. Mr. van Doorn waarschuwde om propagan- daleuzen en werkelijke activiteit op dit gebied goed te onderscheiden. Advertentie) HAZETrFABRIEKEN ZEVENBERGEN BERLIJN, 28 maart (U.P.I.) De Russische grenswacht in Oost-Duits- iand heeft zaterdag een Amerikaanse legertrein, die van Bremerhaven naar Berlyn ging, veertien uur lang opgehou den, omdat er een hakenkruis op zou staan. Hij werd tenslotte doorgelaten, nadat dc Amerikaanse autriteiten een protest hadden ingediend bij het Sov jet-opperbevel. Toen de trein tegen drie uur in de nacht aankwam bij Marienborg op Oost duits gebied, verklaarden de Russen, dat hjj niet verder mocht, omdat er een hakenkruis getekend was in het stof op een van de wagons. De commandant ging mee kijken, maar kon volgens een Amerikaanse woordvoerder geen ha kenkruis ontdekken, maar slechts een „kinderlijke tekening: een vierkant hoofd met een grote neus". De trein- commandant eiste, dat de bevelhebben de officier moest komen kijken en toen er na drie uur wachten tenslotte een Sovjet-kolonel verscheen stond er wel een hakenkruis op. Volgens de Amerika nen moet dit getekend zijn door de Russische wachten of door Oostduitsers. De trein reed terug naar de andere kant van de grens. Na veertien uur wachten kwam toen tenslotte van Rus sische zjjde het bericht, dat de trein door mocht. Per dag gaan er twee Ame rikaanse treinen van West-Duitsiand naar Berlijn en twee integengestelae richting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1