Nieuws uit stad en omtrek Matthaus -Passion van grote artistieke allure I Gemeentelijke bekendmakingen St.-Licluina Lyceum hield een ouderavond Geheugen-hulp KASTPAPIER In Grote Kerk Huisvrouwelij ke overpeinzingen OVER DE DAM Oudercomité opgericht HUIS voor Scooters Honkbalcompetitie is in zicht MERCURIUS Binnenkort weer postduiven vluch ten Prijsuitreiking Schied. Bedrijfsklaverjas- competitie Cyclusavond in liet Monopole Theater MONOPOLE THEATER— THE BENNY GOODMAN STORY Unicum Een speaker moet een iacly zijn! Programma vierde Jongerenconf erende PLANNEN voor 5 mei-viering Kunstgesch iedenis in vogelvlucht S. C. S. opgericht Loslopende hond Eier-klaverjastoernooi K.AJ. Centrum Brandje BURGERLIJKE STAND DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN, GEEN DAG! 1800 kinderen woonden toneelvoorstellingen van S t.-W Hlibrordus- stichting bij Botsing .J. Wat Schiedam verloor en vond Agenda Rotterdam NSC DINSDAG 29 MAAKT I960 P A GTNA Damiaarh tp. r Art. 5 Wegenverkeersreglement nieuw» scbiedamscTie courant Art. 5 Wegenverkeersreglement Y oorbereiding uitbreidingsplan Havendijk en omgeving De muzikale herdenking: van Christus' Lijdensgang was ook dit jaar van grote artistieke allure. De Mattheus-Passie van Bach is altijd het voorwerp geweest van velerlei discussies en opvattingen. De op vatting van Flipse klinkt ons persoonlijk Zeer sympathiek in de oren en lijkt zeer juist temidden van vele experimenten. Het werk treedt uit zjjn herschepping naar voren als een monument van manne- lijk-tedere bewogenheid met de gebeurte nissen in die Week van Smarten, waar van Christus het centrum is. En als wü zeggen: monument dan is dat niet be doeld als een van de cliché-uitdrukkingen die nogal eens op Bach's muziek worden toegepast. Wij willen daarmee wel dege lijk tot uitdrukking brengen dat onder Flipse's handen de afgeronde eenheid van dit majesteitelijke, klank-gebouw, zijn intrintrinsieke glans en luister zich volle dig openbaren. Koor en orkest plooiden zich gewillig en soepel naar de directie. De klank van het koor was vooral van de alten zeer fraai, in het bijzonder in forte-gedeelten; de so pranen waren als altijd solide en volko men opgewassen tegen de eisen die hun partij aan volume en omvang stelt. De mannenpartijen zijn lang nog niet ideaai bezet en verstoren door een tekort san klank-sterkte in het forte het evenwicht. In slot—akkoorden kwamen tenoren en-of bassen nog wel eens op minder fraaie wij ze op de slot-noot terecht. Het orkest en de instrumentale solisten speelden met bekwaamheid en verve. De vocale solisten. In Elly Ameling heeft men zeker een voortreffelijke vertolkster gevonden van de sopraanpartij. Zij moet zich hoeden voor een soms wat druk aandoende fra sering, maar kan met groot gemak be antwoorden aan de vocale eisen die de ze partij stelt. Zij zal zich ongetwijfeld een vaste plaats hebben veroverd in dit milieu en het publiek kan slechts reden hebben zich daarover te verheugen. De alt Mia Greeve beschikt eveneens over een fraai geluid. Haar expressieve scala schijnt echter wat beperkt; haar yoor- dracht deed enigszins stug aan en zij kon vooralsnog haar voorgangsters niet doen vergeten. i Hans Wilbrink zong een fraaie Chris tus-partij; hij heeft een zeer nobel ge luid en weet dat uitstekend te gebruiken. Advertentie ROTTERDAMSEDIJK 146 Op 1 mei gaat de honkbalcompetitie weer draaien, waaraan, zoals bekend is, ook negentallen van DHS gaan deelne men. Ook de vereniging DRZ heeft zich inmiddels bij de KNHB voor deel neming aangemeld. Het eerste negental van de S. V. H. V. Schiedam zal dit jaar uitkomen in de 2e klasse A, een afdeling waarin ditmaal weer zeer sterke teams zijn opgenomen. Uit Amsterdam zijn dit de negentallen van WVHEDW 2 en TLW 1, verder zijn ingedeeld Storks 1, Den Haag; Rood en Wit en HHC uit Haar lem en de R'damse teams Feijenoord 1 en Sparta 3. Het negental van Schiedam wordt getraind door Herman Breid- schat, de werper van onze nationale ploeg. Tijdens het afgelopen weekeind werd het slaghout reeds ter hand ge nomen. Onze stadgenoten hebben het voornemen gemaakt dit seizoen de za ken van meet af aan serieus aan te pakken. De wijze waarop Breidschat te werk gaat, houdt een belofte in, dat er in het sportpark Harga weer span nende en interessante honkbalduels plaats zullen vinden. Advertentie KANTOORBOEKHANDEL In het lage register kon hij meer berei ken dan vorig jaar; toen waren beneden de g de tonen niet duidelijk meer. Nu was dat nog slechts het geval beneden d. Als hij ook daaronder duidelijk wil zijn zal hij een stevig forte moeten zingen. Naan Pöld, die als evangelist de zwaarste taak te verrichten had, kweek zich daar van uitstekend. Hij zong fris, voortreffe lijk genuanceerd en met de grote kennis van zaken die de evangelist hard nodig heeft over de punten waar men hem mis schien van foute nootjes zou hebben kun nen betichten gleed hij zonder te storen behendig met grote snelheid heen! De tenor-aria's werden zeer verdien stelijk gezongen door Willy van Hese. De bas-aria's waren toeverl'rouwd aa,n Jos Burcksen, wiens vertolking wat blasé klonk, en die bij wat nauwlettender ver zorging zeker meer van zijn partij had kunnen maken. Na een periode van rust zal er in kringen van de plaatselijke postduiven- liefhebbers weer volop activiteit heer sen. Het nieuwe vliegseizoen staat im mers voor de deur en dan zal op de eerste plaats de nieuwe kweek voor het eerst de lucht ingaan maar boven dien zal de conditie van de insiders weer de nodige aandacht vragen. Voor hun eigenaars breken dan weer spannende uren aan waarin afgewacht dient te worden of hun renpaarden van de lucht ook dit seizoen weer tot grote prestatie in staat zijn. Ook nu zullen dergelijke liefhebbers teleurstel lingen en verliezen niet bespaard blij ven doch dit maakt de duivensport spectaculair en elke vlucht een bijzon dere attractie. Dit destemeer omdat de ere-palm gepaard gaat met financiële buiten kansjes. Teleurstellingen daartegenover vragen de liefhebbers naast een groot incasseringsvermogen, tevens een dosis sportiviteit, welke hun eerst recht ten goede komt wanneer de een of andere vlucht een ware „rampvlucht" wordt. Met het begin van het vliegseizoen breekt er voor de bestuurders van de plaatselijke verenigingen een drukke tijd aan. Beperkt de activiteit zich .in het z.g. gesloten seizoen tot het organi seren van tentoonstellingen, van april tot september is eenieder in volle actie. Begin volgende maand worden reeds enkele oefenvluchten gehouden. Voor de bij de Rotterdamse Postduivenbond aangesloten verenigingen De Blauwe Doffer en de S. C. V. De Postduif be gint het gi-ote wedstrijdseizoen 10 april. De vereniging De Vrijheid, aan gesloten bij de Ned. Alg. Bond start een week later, dus op 17 april. Voor de vereniging De Snelvliegers die uitkomt in het grote verband van de Ned. Bond van zaterdagvliegers zal vermoedelijk 23 april de grote dag wor- den. Met belangstelling zullen de lief hebbers de prestaties van eikaars dui- ven nauwkeurig volgen, altijd in de hoop en verwachting verkerend dat een van de eigen vogels de plaatselijke vliegeer voor zich zal opeisen en zo niet, dat het dan toch zeker een Snel- wiek wordt van een lid van de vereni ging, waarvan men zelf lid is. Voor de liefhebbers in het algemeen hopen wij dat het een goed vliegseizoen mag wor den met steeds een gunstige wind en weinig hitte. Evenals voorgaande malen is de prijsuitreikingsavond weer een aan trekkelijk sluitstuk geworden van de Schiedamse Bedrijfsfclaverjascompetitie. Een groot aantal kaartmatadoren, die week aan'week doende zijn geweest el kaar in letterlijke zin de troeven uit de hand te spelen, waren nu met hun dames in de kantine van de N.V. Ex celsior bijeen om de verdiende prijzen in ontvangst te nemen. De voorzitter van de S.B.K.C., de heer Jac. Boer, heette hen hier welkom en herdacht met enkele woorden wijlen de heer S. de Jongh, secretaris van de K.J.V. Vlug, die vorige week is overleden. Hierna stelde het cabaretgezelschap The Melody-mixers zich voor en maak te een begin aan een vlot en genoeglijk programma dat ieders \vaardering mocht wegdragen. Nog voor de. pauze reikte de heer Boer aan de afgevaar digden van de winnende teams de prij zen uit. De wisselbeker gingzoals be kend is,1 naar het team van de N.V. Excelsior. De verenigingen welke bui ten de prijzen vielen ontvingen een fraaié herinneringsmedaille. De rest van de avond werd gevuld met caba ret en dansen. ml The Benny Goodman Story Als tweede in de cyclus „Onvergete lijke films" wordt a.s. donderdagavond in het Monopole Theater „The Benny Goodman Story" vertoond, een weer galoze muziekfilm waar in het verhaal wordt verteld van een eenvoudige jon gen wiens naam voor eeuwig aan de dansmuziek verbonden zal blijven. Vooral voor de jongeren is het in teressant om te weten hoe de „Swing" op 21 augustus 1935 in de „Palomar" te Los Angeles geboren werd. De ca mera zal hen mee voeren naar de op een zondagavond 16 januari totaal uit verkochte Carnegie Hall waar de mo derne jazz een van zijn hoogtepunten beleefde. Aan deze echte familiefilm werken wereldbekende muzikale solis ten mee, om er slechts enkele te noe men: Goodman, Hampton, Teddy Wil son, Krupa en Harry Ja-mes enz. „The Benny Goodman Story" is in alle op zichten boeiend. Door de opwindende muziek en tevens melodieuze muziek, maar ook door het romantische liefdes verhaal dat door jong en oud mee beleefd wordt. De voorstelling die om acht uur begint is toegankelijk voor alle leeftijden. Advertentie A.s. donderdag in de CYCLUS „ONVERGETELIJKE FILMS" de fenomenale muziekfilm De muzikale illustratie wordt ver zorgd door ^Hakkert's Muziekhandel. Aanvang 8 uur. Toegang alle leeft. Plaatsbespreken dagelijks vanaf 10 u. aan de kassa. LANGE HAVEN 77 TELEF. 688X2 WIST, U, DAT SCHIEDAM een straat heeft, waarin geen enkele lantaarn staat? Kan het u niets schelen? Wel, we vertel len het toch want we vinden het altijd leuk, iets merkwaardigs vast te nagelen. Het is de straat, die van de Hoogstraat baar de Appelmarktbrug loopt. Een kor te straat, We geven het toe. Er zijn geen lantarens nodig, zeker nu niet meer, aangezien de grote lantaarns bij de brug geëlektrificeerd zijn. Als u eens door of langs die merk waardige straat komt. moet u toch eens kijken. Het was ons nog nooit opgevallen. Er wordt beweerd, dat geen stad in Nederland een straat zonder lantarens heeft. Aangezien het zulk slecht weer is zijn we niet op stap gegaan, om vast te stellen of dat waar is. Natuurlijk hadden we het onder el kaar dezer dagen nog eens over het wel zeer geslaagde Euro-Modefestival van eens? De brievenbus aan de Dam 13 is groot genoeg MIEKE. kers zijn goed voor de herenshows en wij ladies, och. dat weet u nu we). Maar als Jaap u soms binnenkort eens uw mening vroeg, dan Dan zoudt u mij vast gelijk geven. Het is waar dat wij vrouwen be slist geen muurbloempjes meer zijn. maar aan de andere kant kan eën man dit uit- wv»»... gesproken vrouwelijk vak niet van ons woensdagavond in „ons restaurant Euro- afsl™ePen Of bent u bet daar niet mee poort". Waar het hart immers vol van is loopt de mond allicht van over. Allen waren het met mij eens, want ze had den dit kledingfestijn ook bewonderd, tot een opmerking van Jaap de wat zure vrijgezel, de stemming een beetje be dierf. Hij was er nl. voor, dat voor taan bij iedere show een speaker toe lichting zou geven en geen ladyspeaker. Vrouwen zeurden volgens hem teveel en de man, och, die is nuchter, zake lijk, leutert niet te veel. Eigenlijk krij gen de vrouwen veel te veel praats, kijk nu eens naar dat meisje, die stenografo in de Tweede Kamer, Wat een waanzin allemaal, foeterde hij. En ben ik goed ingelicht, dan komt er binnenkort nog eentje bij, vulde ik aan, inwendig ziedend om die onmogelijke Jaap die ons vrou wen zo graag In een hoek zou willen du wen. De Vastenavondconferenties voor Jon geren blijken grote aantrekkingskracht op de jeugd uit te oefenen. Ook morgen avond verwacht men in de Havenkerk weer een groot aantal jongeren. Voor de muzikale medewerking heeft men do beschiking over een nieuwe kracht: do jonge hoboist P. Langeveld die, samen met de heer A. Vijverberg, orgel, ge deelten uit hobo-concerten van Pergo- lesi en Corelli ten gehore zal brengen. Aansluitend op een Schriftlezing door Astrid Kleiss, psalm 22 uit het Boek der Psalmen, zal kapelaan H. W. A. Brans zijn conferentie houden met als onder werp: „Moeder, laat mij begaan". Even als vorige weken zingt het Jongeren koor weer een psalm van Gélineau, waarbij de antifoon door allen meege zongen wordt. Aanvang 8 uur. O Tijdens het feest-ontbijt ter gelegen heid van het eerste lustrum van de r.-k. Instuif, werd door de aalmoezenier pater Marcelis bekend gemaakt dat men voor de organisatie van een groots- opgrezettg 5 mei-viering zou samenwer ken met de jeugdsociëteiten „Scopulus" en „Solustra". Om deze organisatie „op poten te zet ten" vergaderden afgevaardigden van de drie sociëteitsbesturen gisteravond in De Amstelbron. Na uitgebreide bespre kingen, kwam men met een feestpro gramma uit de bus, dat klinkt als een klok. Allereerst stelt men zich voor de leden van de drie sociëteiten in het Monopole-tiheater een gevariëerd film programma voor te zetten in het kader van het bevrijdingsfeest. Daarna trekt men dan naar Gebouw Arcade, waar men de beschikking krijgt over het ge hele zalencomplex. Hier zal een bal worden gegeven, dat zijn weerga in Schiedam niet kent. Daartoe heeft men zich weten te verzekeren van de mede werking van niet minder dan The Mil lers o.l.v. Ab de Molenaar, een van de populairste dans- en jazzorkesten van ons land. Dit orkest zal gedurende de. gehele avond de grote zaal van Arcade van muziek en amusement voorzien, terwijl in de bovenzalen een wijnbar zal worden ingericht, waar een combo- tje intieme dansmuziek ten gehore zal brengen. Uiteraard zal men ook daar een dansje kunnen maken. Nadere bijzonderheden over deze feestavond zullen nog volgen. Wel kun nen we nu reeds vaststellen, dat Instuif, Scopulus en Solustra tot een vrucht bare samenwerking zijn gekomen. De vele leden dezer organisaties zullen hier ongetwijfeld van kunnen profiteren. Morgen wordt in de kleine zaal van het Stedelijk Museum Schiedam de 2de avond in de reeks „Kunstgeschiedenis in vogelvlucht" gehouden. Spreker is deze keer drs Theo van Velzen, direc teur van Cultureel Centrum De Beyerd te Breda, die zijn zwerftocht in Rome begint, daar de kunst van de Christenen I ziet verschijnen en die kunst tot in de Middeleeuwen vervolgt. De avond zal worden opgeluisterd door een groot aan tal lichtbeelden en muziek. Aanvang 8.15 uur. Door leerlingen van het Sport Cen- I trum is opgericht een vereniging, die zal heten Sport Centrum Schiedam, af gekort met de etters S.C.S. Nadrukkelijk is besloten, dat geen andere toevoegingen aan de naam Sport Centrum Schiedam zullen worden verbonden. De mogelijk heid dat in Sport Centr. Schiedam aparte groepen ee neigen afdeling stichten bijv voor judo tafeltennis, boksen en body building wordt opengehouden. Het voor lopige bestuur is gekozen en bestaat uit de heren H. C. Apon, voorzitter en A. Schouten, secretaris-penningmeester waaraan toegevoegd R. J. Hulsker. Hun eerste taak is statuten en reglementen samen te stellen en contacten te leggen met de verschillende groepen om zo mogelijk en nodig te komen tot oprichting van zelfstandige afdelingen voor tafel tennis, judo, boksen en body building, met zelfstandige besturen. Op de Koemarkt heeft de politie een loslopende hond gevangen. Het is een bruin-gele boxer, die na de nacht op de politiepost te hebben doorgebracht, in het Dierenasiel aan de St. Anna- zusterstraat is opgenomen. Gisteravond is onder grote belang stelling 'n klaverjas-toumooi om eieren verspeeld. De eieren gingen als volgt naar; 1ste prijs 60 eieren H. de Kie- vith en M. de Jong; 2e prijs 30 eieren J. Scholte en A. v. d. Hoeven; 3e prijs 20 eieren de heer en mevrouw de Beer. Troostprijs 10 eieren C. Rost en v. d. Lee. Gezien de gezellige sfeer wordt a.s. maandag 4 april wederom om eieren geklaverjast. Een mooie opdracht. Van het bestuur van de Vereniging Nationale Bedevaarten bisdom Rotterdam ontving de Schiedamse kunstenaar Erits Henderickx de op dracht tot het ontwerpen van een vaandel. Een afbeelding van het fraaie ont werp, dat in diverse kleuren sal worden uitgevoerd. In de breeuwwerkfabriek aan de Westerkade brak gisteren een brandje uit in een berg garens, waarschijnlijk doordat er een vonk was gesprongen uit een machine. Het personeel bluste het vuur met een slang op de water leiding. De brandweer behoefde geen dierist te doen. GEBOREN; Hermanus J., zoon van J. van Dijk en A. S. M. E. Taheij; Hen- drika A., dochter van Th. S. van Was senaar en A. Th. van Beynum; Ma rianne, dochter van J. B. van Baarlen en J. H. Planken; Peter A., zoon van J. Volwerk en C. B. Z. van Hurck; Helène C., dochter van J. Volwerk en C. B. Z. van Hurck; Elisabeth M., dochter van J. A. de Goede en C. J. Hamelink; Yvonne, dochter van F. van Wijnen en I M. C. Zuijdema; Maria J. G., dochter 1 van B. F. van Kouwen en A. M. van Betuw; Willem, zoon van A. M. van Wijk en A. G. Wessel; Susanna A., dochter van J. M. Machielsen en G. J. Winterswijk. OVERLEDEN: N. van den Heuvel, 82 jaar, echtg. van E. E. Groeneweg. Onlangs is in de boezem van de St.-Willibrordusstichting een culturele commissie opgericht, met het doel speciale ontwikkelingsmogelijkheden te -organiseren voor de jeugd van het ka tholiek lager onderwijs. Het eerste resultaat van haar activiteit was^eden in het Passagetheater de opvoering van het Chinese toneelstuk „De gestolen prins". Hiervan werden door het to neelgezelschap Arena twee opvoeringen gegeven, welke in totaal door 1800 kinderen der verschillende katholieke scholen werden bijgewoond. Het stuk werd op een bijzondere ma nier uitgevoerd, waarbij o.m. de ensce nering duidelijk uitkwam, zodat bij voorbeeld ook de toneelknecht aan het spel meedeed. Het had bij de jeugd veel succes en het bleek tevens een sterk opvoedend cachet te bezitten. Het was ongetwijfeld een gelukkig initiatief, door de culturele commissie genomen, dat alleszins geslaagd mag heten en zeker om herhaling vraagt. Trouwens, het is de bedoeling een ge heel programma te ontwikkelen ten bate van deze schooljeugd, waarbij aan dacht zal worden besteed aan het to neel in het algemeen; voorts zullen le zingen worden gegeven, marionetten spelen zullen worden gebracht, ballet en film. Het gaat hier om een alleszins toe te juichen initiatief, dat' zeer zeker verstrekkende gevolgen zal hebben. A. Th. J. M. A. en J. J. M. zijn gistermiddag op het Boerhaaveplein met hun bromfietsen tegen elkaar ge botst, De eerste bromfietser liep een wond boven het rechteroog op. Hij is door de G. G. en G. D. ter plaatse be handeld. De bromfietsen werden zwaar beschadigd. Qaohlnd «on» Vhinrlom mr, nmitrnkai 82ste Jaargang No. 24250 DAM 1 SCHIEDAM TELEFOON 661S2 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN mededelingen f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden 1 0.50 bij vooruïtbe- talrrag. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle adverterutie-orders worden afge sloten en uiftgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Adtvectentiie- wezen. abonnementen f T.40 per kwartaal, i 2 -54 maand en f M per weefc. pair Er viel even een pijnlijke stilte Onderzoekend keek ik het kringetje rond. Zouden ze het nu allemaal met die zure eens zijn, textielfabrikant nog wel. Meta ving mijn verontruste blik op maar bleef zwijgen. Tot Ben de sigarenas behoed zaam op de asbak nipte en droogjes zei: „Heb je dat plaatje zaterdag gezien die vrouw, een jonge charmante vrouw overigens, onder een auto? Nee, beslist niet gewond, maar bezig zich voor een diploma „panne-veiligheid" te bekwa men Een jdee van de vereniging van huisvrouwen in Bilthoven, overigens met prima resultaten, zodat de vrouw achter het stuur straks zichzelf kan helpen „Ook al zoiets zots, een vrouw hoort niet achter het stuur, laat ze achter het fornuis blijven. Nee. ik ben het niet met jullie eens en ik zal het overal rondstrooi en, die twee speakers woensdagavond deden het uitstekend. Vrouwen, allemaal gedaas in de ruimte. Koel en zakelijk moet een show zijn, dan boekj Je pas succes al dus Jaap, Jaap is allang weer weg met zijn Volks wagentje, maar het lijkt ineens, of alle vreugde van het succes van die show van woensdagavond verdwenen is. Bah, wat een vervelende vent. Natuurlijk heb ik beslist niets tegen die twe speakers, zij waren heus meer dan vakkundig, maar mag ik alstublieft zeggen, mijnheer Bouw. man van het huis Modéla, dat twee la dyspeakers ja, dat twee ladyspeakers in de boven- en benedenzaal het toch nog gezelliger voor ons vrouwen, gemaakt hadden. Omdat, nu ja, omdat wij juist vrouwen zijn met oog voor alles. Nee, ik ben 't beslist met Jaap eens. Spea- De tijd, dat school en gezin steeds ver der van elkaar afgroeiden, ligt nog kort achter ons. Hierin heeft men een tiental jaren geleden verandering gebracht door het stichten van oudercomités, die tot taak hebben het contact tussen school en gezin te herstellen en te verbeteren. Om deze reden hield gisteravond de Con tactgroep tot Voorbereiding van Ouder- comité's St.-Liduina Lyceum een ouderavond in gebouw Irene. Dat ook bij de ouders een drang tot een nauwer contact tussen school en gezin leeft, blijkt wel uit het groot aantal ouderparen, dat op deze ouderavond aanwezig was. In de inleiding, die de voorzitter van de Contactgroep, drs. P. Th. J. Kuijer. hield, werd allereerst dank gebracht aan drs. J A. M. v.d. Linden, rector van het Liduina Lyceum en het schoolbestuur, die het hadden mogelijk gemaakt, dat deze avond georganiseerd kon worden. Op de vraag of een oudercomité wel zin had, kon de spreker een bevredigend antwoord geven. De betekenis ervan is reeds bewezen op de lagere school terwijl ook de bisschoppen het belang omschreven hebben om tot het oprichten van oudercomité's te komen: het is drin gend noodzakelijk dat aan iedere school een oudercomité verbonden is. Dit geldt niet alleen voor de lagere school, maar ook voor de middelbare scholen en in nog sterkere mate voor de bijzondere scholen Immers, in de leeftijd van 12 tot 19 jaar groeien de kinderen uit naar zelfstandig heid, het zijn de jaren voor de karakter vorming, deze jaren zullen beslissen, hoe de kinderen later staan in de maat schappij. Non scholae, sed vitae. Het diploma, dat behaald wordt na het met succes beëindigen der studie, is een felicitatie waard onder voorbehoud. De weest voor de intellectuele vorming van de leerling, maar dit hoeft niet het geval te zijn voor de vorming naar een gaaf mens. De jaren zijn er niet alleen geweest voor de school, ze waren er ook voor het leven. Om dit te bereiken is persoonlijke benadering een eerste vereis te. De school probeert deze benadering zoveel mogelijk te bewerkstelligen, maar in klassen van 25 leerlingen is het in dividucel contact moeilijk in praktijk te brengen. De karaktervorming berust op de eer ste plaats bij de ouders zelf en dit heeft als consequentie dat .als men in de opvoe ding wil slagen persoonlijk contact nood zakelijk is. Om dit tot stand te brengen, moet het kind in zijn geestelijke groei gevolgd worden Daarom moeten de ou ders de eigen wereld van het kind in de schoolwereld bijhouden Doen zij dit niet, dan zullen de kinderen de ouders ont groeien, hetgeen tegenwoordig helaas geen zeldzaamheid is. Ook als het kind „open is" dan blijft toch de verplichting bestaan om met de school kennis te maken anders dan door de ogen yan het kind. Men kan ook de tijd, waarin wij ouderen, aldus drs. Kuijer, op de schoolbanken zaten, niet gaan vergelijken met de tegenwoordige tijd, deze verschilt aanmerkelijk. Wat is nu de taak van een ouder- is echter veelomvattend; doch dit zou een zwakke motivering zijn, aldus spr., in we zen verschilt de taak van het schoolbe stuur en die van het ouder-comité niet; beide zorgen voor de opvoeding van de kinderen. Maar de administratieve- en organisatorische taak is zo verantwoor delijk en zo tijdrovend voor het schoolbe stuur, dat deze niet meer uitgebreid kan worden. De ouders dragen de zorg om het kind te maken tot een goed mens, hiervoor is nodig een goed samenspel tussen ouders en bestuur. Als antwoord op de vraag, hoe die samenwerking te bereiken valt tussen 300 ouderparen en lyceum, ligt de conclusie voor de hand: de oprichting van een ouder-comité: dat van belang is èn voor het kind èn voor de school. Met deze inleiding meende drs Kuijer de wenselijkheid van een oudercomité genoegzaam gemotiveerd te hebben. Hierna belichtte drs. J. v.d. Linden een meer technisch onderwerp. Spr. sprak over de keuze a of b, die gemaakt moet worden na het derde jaar van de H.B.S. en de keuze alfa of betha van na de vier de klas gymnasium. Deze keuze bepaalt roede de studierichting, welke na het ly ceum ingeslagen wordt. Hierover zullen de ouders van de leerlingen van het ly ceum thuis schriftelijk ingelicht worden. Na de pauze sprak de zeereerw heer G P Regeer, pastoor van de parochie kerk van het Allerheiligst Hart van Jezus, over „Seksuele voorlichting aan onze kinderen" Pastoor legde vooral er de nadruk op, dat de ouders hun kinderen eerlijk en open moeten benaderen en zelf het juiste voorbeeld moeten geven, met als achtergrond de schoonheid van het eiger huwelijk Pastoor Regeer meende met deze uiteenzetting enerzijds de ouders een riem onder het hart te steken, an derzijds de kinderen van dienst te zijn. Nadat op enige gestelde vragen over de B. en W. van Schiedam maken bekend, dat zij in hun vergadering van 7 maart 1960 besloten krachtens artikel 5, le lid, sub c van het Wegenverkeersreglement vast te stellen de volgende „Wijziging van het Verkeersbes 1 uit voor de gemeente Schiedam (Gemeenteblad 1957, no 17; 1958, nrs. i, 6, 15 en 18; 1959, nrs. 3, 4 7 10. 11, 12, 13, 14, 20. 21, 22 en 23; 1900 nr. 1). „Enig artikel. „Onder het hoofd „Geslotenverklaring van wegen" wordt tussen de rubriek „Overmaassesteeg" en de rubriek „Pad, lopende vanaf het tennispark „Spierings- hoek" „ingelegd de rubriek „Overschie-, sestraat tussen het Stationsplein en da Emmastraat, in de richting van de Emma- straat, motorrijtuigen op meer dan twee wielen, nummer 18" (bord model W.V.R.)" Van dit besluit staat voor ieder belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn voor dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan H. M. de Koningin gericht, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie, die een bewijs van ontvangst af geeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan Gedeputeerde Staten dezer provincie, aan de desbetreffende hoofdingenieurs-direc teur van de Rijkswaterstaat, aan de Kon Ned. Toeristenbond A. N. W. B.. de Kon. Ned. Automobielclub en de Kon. Motor rijders Ver. Het besluit li®t gedurende de genoemde beroepstermijn ter visie ter gemeentese cretarie (Stadhuis afd. Algemene Zaken). Burgemeester en Wethouders voornoemd De secretaris. De burgemeester, N J. POST J. W. PEEK Schiedam. 29 maart 1960 B. en W. van Schiedam maken bekend, dat. zij in hun vergadering van 7 maart 1960 besloten krachtens artikel 5, le lid, sub c van het Wegenverkeersreglement vagt te stellen de volgende Wijziging van het Ver kee rs besluit voor de gemeende Schiedam (Gemeenteblad 1957, no. 17; 1958, nrs 1, 6, 15 en 13; 1959, nre. 3, 4, 7, 10. U. 12, 13, 14. 20. 21, 22 en 23; 1960, nr. 1). „Enig artikel. „Onder het hoofd „Wachtverbod" wordt tussen de rubriek „Rotterdamsedijk tussen de Singel en het Koemarktplein aan de noordzijde" en de rubriek „Schdedamse- weg tussen Stenen-brug (of Blauwe brug) en de brug over de Molensingel" inge voegd de volgende rubriek: ..Rubensplein tussen de Rubenslaan en de oversteek plaats voor voetgangers, nummers 1 en 55" (bord model W.V.R.)". Van dit besluit staat voor ieder belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn voor dertig dagen na heden Het adres van beroep wordt aan H. M de Koningin gericht, maar ingediend b'j de Commissaris der Koningin in de pro vincie. die een bewijs van ontvangst af geeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan Gedeputeerde Staten dezer provincie, aan de desbetreffende hoofdingenieurs-direc teur van de Rijkswaterstaat, aan de Kon Ned. Toeristenbond A. N. W. B.. de Kon Ned. Automobielclub en de Kon. Motor rijders Ver. Het besluit ligt gedurende de genoemde beroepstermijn ter visie ter gemeentese cretarie (Stadhuis afd Algemene Zaken) Burgemeester en Wethouders voornoemd De secretaris. De burgemeester, N J. POST J. W. PEEK Schiedam. 29 maart 1960 Het hoofd van het gemeentebestuur van Schiedam brengt ingevolge artikel 36, 4e lid der Woningwet, ter openbare kennis, dat de gemeenteraad in zijn openbare ver. gadering van 25 maart I960 heeft bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidings plan in voorbereiding j6 voor het gebied, begrensd door de Havendijk. Lekstraat,, Voorhaven. Nieuwe Maas en Spuihavem, op de ter visie gelegde tekening met een rode lijn aangeduid. Het hoofd_ van het gemeentebestuur voornoemd, J. W. PEEK Schiedam, 26 maart I960 heer Kuijer noemen: het organiseren voor de ouders, waarbij een deskundig spreker een inleiding houdt over een of ander opvoedkundig vraagstuk over het onderwijs of de gang van zaken op het lyceum zelf. Hierdoor en door de discussies, die hierop kunnen volgen, zal men zijn kennis verrijken. Is hiervoor nu wel een ouder-comité nodig kan men niet volstaan met het 5 of 6 jaren zün in dat geval goed ge- schoolbestuur? De taak van dit bestuur comité, vroeg spr. zich af; deze is vee) behandelde onderwerpen antwoord was omvattend. Een enkele slechts wilde de gegeven kon drs. Kuijter deze succesvolle avond met een woord van voldoening be sluiten. Rest ons nog de samenstelling van de Contactgroep tot Voorbereiding'van Ou dercomité's te vermelden: drs. P. Th. J. Kuijer voorzitter; C. H. h. J. Mensen viee-voorzitter: A. J. den Hartogh secre taris; mevr. A. J. F. M. Mazee-Kensen penningmeesteresse; H, M, A. J. Bolm leden. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 912.30 en 26 uur: hon denketting, bruin glacé dameshand schoen (r), bruin glacé dameshandschoen (1), damesschoen (r), jongenscolbert, ring met sleutels. Te bevragen bij de vinders: sigaren aansteker. Etman, v. Musschcnbroek straat 13a, damesbril, ass. dr. Duyster, Burg. Knappertlaan 158, huissleutel, Sie- rag Jac. van Lennepstraat 11, zwarte damesportemonnee, Jongerius, Geert Reindersstraat la, bruine aktentas, Hoek, Poldervaart 206 aktentas met inhoud, Portier Wilton Fijenoord, grijze sjaal, Kerkhof, Nw. Haven 13, padvindersriem v. Vuuren, v Leeuwenhoekstraat 63b, zwembroek m. baddoek, Wielaard, Roëll- straat 58, wollen want grijs met zwart (1), Burgers, C. v. d. Lindenlaan 88, wollen kinderwant (rood), Rietveld Bui tenhavenweg 3, houten knots, Lansber gen, Hoofdstraat 259. rode autoped, v. d. Toorn Talmalaan 21. plastic bal, Klei- Adriaans enjnekoort Broersveld 115. blokschaaf, por tier scheepswerf De Jong, zwart hondje, A. S. jBloemendaal. Rotterdamsedijk 268c. Passage Theater: De held van Pork Chop Hill (18 j.), dagelijks 2 en 8.15. zater dag en zondag 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Don derdagavond geen voorstelling. Monopole Theater: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; van maan dag t.m. woensdag To Hell and back (14 j.), dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur; donder dagavond: Benny Goodman's Story (a. 1.) Stedelijk Museum: Start-tentoonstellinj werken Anton Lutgerkik dag 1017 uur, zondag 12—17 uur; tot 10 april. DONDERDAG Passage Theater: Schiedamse Kunst kring: De zomer van de zeventiende pop, 8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: apotheek Evers. Lange Ha ven 81. R-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-LIDÜINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en T-eeszaal voor volwassenen di. do. za van 10—12 uur. di t.m. za van 25 uur ma di wo vr. van 78 30 uur. Jeugdbibliotheek: wo. 2—4. do. 45 en 1—3 14 jaar en ouder ook woensd van 67 30 uur. Jeugdleeszaal: di. do. vr. van 45 30 u. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke- thel di 48 uur. Filiaal Rijnstraat 1: volw. d;. 6 308 uur: vr. 78 uur. jeugd: wo. 25 uur Filiaa] Nieuwland Wfikgebouw Dr Wi- boutplein (zijingang) jeugd wo. 1303 u.; voiw wo. en vr. 78 30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3: ma. 78 uur en wo en vr 78 30 uur. R.-k Plattelandsbibliotheek: Uitleenpost K'erkweg 46. zondag 1130 tot 1230 DINSDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Concertge bouworkest m. m. v Leon Fleisher, pia no De Lantaren 8 uur: Leidsepleincaba- ret.- Groote Schouwburg-Zuid; Hallo, lei Pa. ris (ontr.) WOENSDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Wie het eerst lacht (Rott. Toneel) Groote Schouwburg-Zuid. Hallo, ici Pa ris (ontr.) Rivièrahal, 7 uur: Feest met het boek. FILMS IN ROTTERDAM ARENA: Brandend verlangen, ontoe laatbaar; dag.: 2 7, 9.30, za en. zo: 2, 4.30, 7, 9.30. CAPITOL: Martin en Jerry als parachutisten, a.l.; dag.: 2. 7. 9.15, za: en zo: 2, 4.30, 7. 9.15; do: De terugkeer van Don Camillo. a.l. CENTRAAL: Hoe vertel ik het mijn dochter, ontoelaatbaar; dag.: 2, 7. 9.15. za en zo: 2, 4.30, 7, 9.30. CINEAC- AD: En eeuwig zingen de bossen, 14 jr; dag.: 9 30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7 30, 9.30 COLOSSEUM: De F.B.I.-story. 14 ir; dag: 2, 6.45, 9.30, zo: 1.30, 4.15, 6.45, 9^30; do: The high and the mighty, 14 jr. HAR MONIE: De hel van Noord-Afrika, 14 jr, 2 7, 9.15, za: 3.30, 9.15, zo: 2. 4.30, 7, 9.15; di t.m. do.: Tiger Bay, 14 jr. LUMIèRE: Slaapkamergeheim pies, 18 jr; dag.: 2.15, 7, 9.30. za: en zo: 2. 4.30, 7. 9 30. LUXOR: Zij waren nog geen 30, ctr. volw dag.; 2, 7, 9.30, za en zo: 2, 4.30, 7, 9.30 METRO: Operatie Petticoat, 14 jr; dag.: 2, 7, 9.15, za: 3.30. 7, 9.15, zo: 2, 4.30, 7, 9.15. PRINSES: Blond wrakhout, 18 jr; dag.: 2.15, 7. 9.30, za en zo: 4.30, 7, 9.30, do.: Carmen Jones, volw.; za, zo.: 2: Vlaskop Smiley, a.l.; za.: 24: De lange, hete zomer, 18 jr. REX: Bereden bandieten, 14 jr; dag.: 2, 7. 9.15, za en zo: 2, 4.30, 7, 9.30. THALIA: Salomo en de koningin van Sheba, 18 jr; dag.: 2.15, 7, 9.30, zo: 2, 4.30, 7, 9.30. 't VENSTER: Afspraak met Marie Octobre. 18 jr; dag.: 2, 7, 9.15, zo: 1.30, 4.15. 7. 9.15. VICTORIA: Pikant verlof in Parijs, volw.; dag.: 2 en 8, za en zo: 7, 9.30, do: 2 en 8: De wanhoop van insp. Gideon, 14 jr; za, wo, 2, zo 2, 4.30: Geef 'm de sporen, a.l.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3