Snelheid Teletypist(e) garantie op het voetenwerk INTERTEST 39.75 39.75 29.75 69.75 89.75 De krant kunt U niet missen - Geen dag VRIJDAG 8 APRIL 1960 pagina Koningin Juliana naar Zeeland Opening griffiegebouw en bezoek aan Deltawerken Loonsverhoging in leder warenindustrie Terugwerkende kracht tot 1 januari Bezitsvormingsmaatregelen Resultaten eerst over jaren aanwijsbaar Jeugdsparen neemt toe Wielrijders weken van het rijwielpad Vaandrig onschuldig aan tragisch verkeersongeluk SPORT PANTALONS Bedford Cord zuiver wol in het moderne rib-weefsel plooifix. „Twenty- One" Style, met stofceintuur. Terlenka Twist Pepita, de mode uit Italië die de hele wereld veroverd heeft. Terlenka Kynoch aarzel nog MIDDELBURG, 6 april. Hare Majes teit de Koningin zal op 17 en 18 mei een tweedaags bemek aan Zeeland brengen. Op de ears' dag zal zij het nieuwe ge bouw openen van de provinciale griffie te Middelburg, dat deel uitmaakt van het Abdijcomplex. 's Morgens om 11 uur zal de koningin eerst in de Nieuwe Kerk een bijeenkomst bijwonen. Hierbij zullen slechts enkele toespraken worden gehouden, o.a. door de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Na afloop zal de koningin zich naar het nieuwe griffiegebouv: op het Abdijplein begeven. Deze tocht zal worden gemaakt met speciale oude Zeeuwse wagens en er zal een korte rondrit door Middelburg worden gemaakt. Ter opening van het griffiegebouw zal de koningin de „bron zen deuren" ontsluiten, waarna in het trappenhuis een gedenksteen zal worden onthuld. Na afloop wordt in de klooster gangen geluncht. 's Middags zal een folkloristische mid dag worden gehouden, met op het Abdij- plein onder andere boogschieten en ring- rijden. Tenslotte zal het provinciaal be stuur in de Statenzaal de thee aanbieden en 's avonds wordt de première gegeven van het klank- en lichtspel van de Abdij. De volgende dag zal de koningin zich onder meer op de hoogte stellen van de werkzaamheden rond het Deltaplan in Zeeland. UTRECHT, 7 april. De Nederlandse bond van lederwaren- en kofferfabrikan ten deelt mede, dat met ingang van de loonweek, waarin 1 januari 1960 valt, de door beide partijen, betrokken bij de C.A.O. voor de lederwarenindustrie, in gediende loonvoorstellen door het colle ge van rijksbemiddelaars zijn goedge keurd. Deze loonvoorstellen houden in: de uurlonen van 23-jarige en oudere manne lijke werknemers zijn verhoogd met 6 cent in de gemeenteklassen 1, 2 en 3 en met 7 cent in gemeenteklasse 4. Deze uurlonen zijn bovendien verhoogd met 6 cent voor verwerking van de huur- compensatie 1957, De uurlonen voor vrouwelijke werk nemers van 23 jaar en ouder bedragen 70 pet van die voor mannen van 23 jaar en ouder (a b). De lonen van jeugdige werknemers zijn verhoudingsgewijze opgetrokken, over eenkomstig de vóór de verhoging gelden de verschilpercentages, welke beston den voor de jonger dan 23-jarige man nelijke en vrouwelijke werknemers. Deze nieuwe C.A.O. geldt voor het tijd vak van 1 januari 1960 tot 1 november 1961 en is van toepassing op ca. 40.000 werknemers in deze bedrijfstak. DEN HAAG, 6 april. Volgens een mededeling van minister-president De Quay en staatssecretaris Schmelzer zal pas over enkele jaren kunnen worden geschat welk bedrag aan extra bespa ringen kan worden toegeschreven aan de verschillende bezitsvormingsmaatre gelen. Men kan niet verwachten dat op korte termjjn «en structurele wijziging van de vermogensvorming als gevolg van de bezitsvormingsmaatregelen zal optreden, aldus de Memorie van Ant woord op de begroting van Algemene Zaken. Daarmee is echter niet gezegd, dat op langere termijn geen duidelijk van het huidige patroon afwijkend beeld van de vermogensvorming mogelijk is, zo zeggen de bewindslieden verder. Als men bedenkt dat het reële nationale in komen per hoofd van de bevolking in een voortgaande economische expansie kan verdubbelen binnen de komende 25 jaar, dan is het beslist aannemelijk, dat juist die regelingen de voorkeur verdie nen, die de meeste kans bieden dat ook de lagere inkomensgroepen tot de vor ming van enig eigen bezit kunnen ko men. De resultaten met de jeugdspaar- wet zijn volgens de bewindslieden be vredigend. In de loop van 1959 is het aantal deelnemers gestegen van ruim Üft.000 tot ruim 286.000, terwijl het spaarbedrag groeide van 20 tot 58 mil joen. DEN IIAAG 6 april De auditeur militair bjj de krijgsraad te velde West, luitenant-kolonel mr. W. J. Smits, heeft vanmorgen vrijspraak gevraagd in de zaak tegen de 21-jarlge vaandrig H. P. uit Den Haag, die ervan werd beschul digd op 3 december van het vorige jaar onvoorzichtig en onachtzaam bij het in halen van wielrijders op de Alkmaar- seweg te Beverwijk in zijn militaire wa gen te hebben gereden. De militaire wagen botste tegen een tegenligger, een vrachtwagen geladen met betoncement. maakte daarop een driekwartslag en trof een echtpaar, dat daar 'met een kinderwagen wandelde en een wielrijder Het echtpaar de 32-jari- gee A. Postel uit Heemskerk en de 26- jarige vrouw waren op slag dood. De ne gen maanden oude baby in de kinderwa gen bleef ongedeerd. Een wielrijder, de 60-jarige H. Z. overleed later aan zijn verwondingen. Een naast de bestuurder zittende vaandrig liep een hersenschudding op, doordat hij tegen het wegdek sloeg. De auditeur-militair zei in zijn requi sitoir onder meer, dat men in deze zaak met de getuigenverklaringen voorzichtig moest zijn. Getuigen verklaarden din gen te hebben gezien, die er niet waren en dm$en, die er wel waren niet te heb ben ütizien. Het" echtpaar nam met de kinderwa gen het hele rijwielpad in beslag. De 2 fietsers de later overleden heer Z. en zijn zuster, zijn bij het passeren van de kinderwagen op de rijweg uitgeweken. De wielrijdster heeft verklaard niet eens de witte afscheiding tussen het rij wielpad en de rijweg te hebben gezien. Het ongeluk dat zulke droevige volg- gen heeft gehad is niet te wijten aan eni ge onvoorzichtigheid van de vaandrig, meende de auditeur-militair. Toen hij de wielrijders zag uitwijken en de tegen ligger Zag naderen kon hij niet anders doen dan remmen. De verdediger, mr. dr. Hazenberg uit Wassenaar, besprak in zijn pleidooi de voortdurende spanning, waaronder de vaandrig sinds het ongeval heeft ge leefd. Uit alle getuigenverklaringen blijkt, dat de beklaagde normaal en voorzichtig heeft gereden. Na raadkamer heeft 4e lu^gsraad da verd. vrijgesproken. 55% polyester, 45% wol - óók in lightweight, uitgebreid kleu- renassortiment, passend bij ieder colbert. exclusieve collectie in lichte multi-colours aJ-C* 7S het grote succes voor 1960 keus uit vele exclusieve ruit- dessins. 69.75 „made in Scotland", een merk met wereldreputatie, exclusief voor P&C ontworpen collectie. De snelheid, waarmede het nieuws de lezers bereikt is belangrijk. Immers, nieuws moet nieuw zijn. Een bericht heet van de naald wordt gelezen. Kers-vers van de pers ontvangt iedere dagblad abonnee zijn krant in de bus, vol nieuws- Elke dag wordt de krant met een zekere spanning tegemoet gezien. Nieuws trekt altijd, iedere dag. Ook het advertentie-nieuws. Dag bladreclame is bijzonder effectief door de aan dacht die iedere lezer iedere dag voor „zijn" krant heeft. Verover en verdedig Uw debiet met dagbladreclame. Wie er ambitie voor heeft (leeftijd niet onder 18 Jaar) gelieve te sptllctteren bij de Maasbode N.V. afd. Perso neel, Kortenaerstraat 1, Rotterdam. Nadere Inlich tingen tvoriirn dan om gaand verstrekt. De typografie zit volop in de ontwik keling van de nieuwe tijd. Ook de kranten laten zich natuurlijk niet onbe tuigd. Zo staan er bij vele dagbladen thans handige apparaten opgesteld (die men heel goed met sehrEimrchin"» zi,u kunnen vergelijken) met behulp waar van het nieuws in een papierstrook wordt getypt. Het vak van teletypist(e) is een geheel nieuw en ook een boeiend vak. Er is een zekere mate van alge mene ontwikkeling voor nodig (Ulo diploma bijvoorbeeld)- Maar wie op een gewone schrijfmachine goed kan typen, heeft daar zeker geen last mee. De verdere opleiding geschiedt in het bedrijf. het internationale goedkeurings-merk op karpetten en tapijten rublicotie van: Holland division of Inlertest Guarantee Ltd a/s Kopenhagen tussen een gewone of een moderne verlovingsring, maar in ieder geval gaan wij naar het Stadhuisplein of de Cool- singel, want bij SIEBEL heb je de meeste keus. Een fan tastische collectie gewone gladde, moderne en hypermo derne ringen. Héél bijzonder, héél apart. En ze worden ons leven lang gegarandeerd. STADHUISPLEIN 24-26, COOLSINGEL 50 (Beurs), NIEUWE BINNENWEG 227 ROTTERDAM DEN HAAG AMSTERDAM Zif er een Intertest etiket aan? Dan is er garantie op. En dat op goede grond. Op tapijten en karpetten. Zij zijn beproefd. Zij hebben hun kwaliteit bewezen. De International Group of Home Furnishing Wholesalers heeft zijn goedkeu ring er aan gehecht. In letterlijke zin. Het etiket zit onder het goed-geteste karpet gekleefd en het is aan het goed-gekeur- Je tapijt gehangen. Intertest geeft U DRIE zekerheden over Uw tapijt: Het is bestand tegen het voetenwerk (slijtvastheids- norm). Het heeft na jaren nog "klasse" (de beste garens). En mot noch tapijtkever hebben er vat op (blijvend motecht en keverecht). De deskundige woninginrichter zal U beves tigen, dat hetzijn prijs GULDEN VOOR GULDEN ten volle waard is. Namen van weefwijzen als Wilton, Axminster, Bouclé zeggen U niets. De toevoeging Intertest zegt U alles.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6