MICHEUN AVRO's t.v. zomerprogramma's in lichte toon GENT EERT DE AZALEA De kwestie Groot-Batelaar RAAD VAN SLEEN richt felle verwijten tot B, en W. NEDERLAND 15 JAAR BEVRIJD DRAADLOOS CONTACT Ariënsherdenking voor de K.R.O. Kettingbotsing in Brummen Nederland op de Floraliën „Malversaties ernstiger dan men wel had durven vermoeden Administratie is Augiasstal' een Hk Humanistisch Verbond wil eigen zendtijd Nieuwe Nederlandse scheepvaartlijn Mr. Arendsen Hein ivil commissie van onderzoek B evrijdin gskaarten worden geretourneerd Pater J. Swain }Ö0 JAAR ZATERDAG 23 APRIL 1960 PAGINA 7 Lichtgevende politie feilloos SLIPVRIJ enorm DUURZAAM zeer SOEPEL Michelin banden bezitten hei vertrouwen van de nederlandse automobilist. uitstekend te coveren! IN 10 JAAR STEEG DE WAARDE VAN HET AANDEEL MET 173% In glazen huisje DC—8 gedoopt met champagne en water Kleinzoon van Albert Plesman verricht plechtigheid in „straaltempo" Herinnering aan veertig jaar terug Gulden aerdappel Ingeblikte Eva met wit zijvlak of in zwart, met ol zonder binnenband. De Nederlandse Kwaliteitsband gefabriceerd te 's-Hertogenbosch hl het openluchttheater van Bloemendaal zijn honderdtwintig manden met hyacinten uitgelegd tot een enorm bloemen- mozaïek met het motief „Nederland 15 jaar bevrijd". (Advertentie) R0TTERDAMSCH BEIEGGINGSCONSORTIUM N V. BI AAK 10 ROTTERDAM (Van onze radio en t.v. redactie) HILVERSUM, 23 april De meeste (•v. programma's, die de A.V.R.O.van 'Tiei tot ei» met september zal uitzen den, zuilen worden gekenmerkt door Jtn lichte toon. De spel-show „Een kwartje per seconde" met Lou van 'tiirg als de zingende spelleider zal on der regie van Thijs Chanowski in de zo mermaanden vijfmaal worden ge- kracht. De laatste „Weekend Show" van dit seizoen, een gezellige af- ?eheidspart.v met de komende zomer 'O liet hoofd wordt uitgezonden za terdag 14 mei. Op dezelfde dag ver- 'heldt het programma een Perr.v Co- 'bo Show, jastheer Perry Como, wiens programma overigens tot en met augus- t'is op de vrijdagavonden gehandhaafd 'l'jft, ontvangt dan o.a. Ring Crosby. Afzonderlijk en gezamenlijk zullen Per- pv en Bing liedjes zingen uit de twin- ï'Ser jaren, als ook een medley van ?bn beider suecessen, waaronder „An trisch lullebay". „In the blue of the tight" en „C'est si bon". Na de laatste „Weekend Show" van PGt afgelopen seizoen zullen op de za- terdagpvoriden waarop gedurende de zomermaanden cok de afleveringen van to serie „Flight" zullen worden uitge vonden incidentele verstrooiingspro- Sramma's worden gepresenteerd, zoals £®n Willy Vervoort Show op 11 juni. woensdag 1 juni regisseert Henk van tor Molen een door hem samengestelde pabaretfantasie, getiteld „Wiegelied Oor grote mensen". In twee program ma's in de nieuwe serie „Nieuwe oogst", uit te zenden op de woensdagen 27 juli en 24 augustus, zullen weer de butanten hun opwachting bij de kijkers maken. Er wordt vrijdag 9 september een telerecording van het optreden van enkele leden van de „Free and easy"- groep uitgezonden, op woensdag 21 sep tember een programma met Corry Brokken. „Zoals je me will", regie Ton Lensink De A.V.R.O. brengt in het t.v. pro gramma donderdagavond 28 april van 21.0522.20 in de vertaling van regis seur Ton Lensink het weinig bekende spel „Como tu mi vuoi" van de in 1930 overleden SiciJiaanse acteur Luigi Pi randello. Het toneelgezelschap „Het Masker" gaf in de jaren voor 1940 hier van voorstellingen met Else Mauhs in de hoofdrol. In de gelijknamige film speelde Greta Garbo de hoofdrol. In het spel van donderdagavond speelt He- leen Pimentel de rol van de onbekende vrouw. Men dient er rekening mee te houden, dat het stuk beslist niet ge schikt is voor jeugdige kijkers. Bryan Johnson naar Nederland De Engelse vocalist Bryan Johnson, die onlangs in het Europese Songfesti val in Londen de tweede plaats behaal de, is in Hilversum aangekomen. Hij treedt vanavond op in het VARA pro gramma „week in, week uit". (Van onze radio en t.v. redactie) HILVERSUM, 23 april De K.R.O. schenkt ruime aandacht aan de Ariëns- herdenkinr*. het eeuwfeest van de ge boortedag van mgr. Alphor- Ariëns, vrijdag 29 april. De viering wordt in geluid met een pontificale hoogmis, op gedragen deor kardinaal Alfrink. De kardinaal houdt ook de predikatie. Deze plechtigheid wordt rechtstreeks uitge zonden in het K.R.O.-programma. In het avondprogramma zal de her denkingsrede worden uitgezonden, die prof. dr. L. J. Rogier op een bijeen komst van wereldlijke en kerkelijke autoriteiten in Utrecht zal uitspreken. De titel van deze rede luidt „Mgr. dr. Alphons Ariëns apostel van de kente ring". In het K.R.O. t.v.programma van woensdag 27 april wordt een gesprek uitgezonden tussen mgr. C. Kramer O.F.M., gedelegeerd rechter in het za ligverklaringsproces van Ariëns en prof. dr. L. J. Rogier, voorzitter van het Ariënscomité. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 april De voorzitter van het Humanistisch Verbond dr. J. P. van Praag, heeft tijdens een bijeen komst verklaard, dat het streven van het verbond er nog steeds op gericht is wekelijks een kwartier eigen zendtijd te krijgen op overeenkomstige basis als de kerken die hebben. De humanisti sche luisterkring, die een jaar geleden werd opgericht telt al bijna 25.000 deel nemers. Het Verbond kan een lijst over leggen van ongeveer 250 hoogleraren en een groot aantal letterkundigen die pleiten voor eigen zendtijd voor het Hu manistisch Verbond, aldus de voorzit ter. De belangstelling voor radio-uitzen dingen van het Humanistisch Verbond blijkt wel uit een door het Nipo inge stelde enquête die heeft uitgewezen dat het humanistisch kwartier op een wille keurige zondag door ongeveer 200.000 Nederlanders wordt beluisterd, zo zei dr. Van Praag. Principieel wil men geen eigen humanistische omroepvereniging stichten omdat daarmee onnodige ver zuiling in de hand gewerkt wordt, zo vindt men. BRUMMEN, 22 april Op de Arn hemse straat is vanavond een ernstig verkeersongeval gebeurd. Uit de rich ting Dieren reden drie bestelauto's van een fabriek uit Zutphen, toen de snel- dienst van de Gelderse tramwegen na derde. Er volgde een hevige botsing. Chauffeur J. Teunissen van de Gelder se bus kan zich slechts herinneren, dat de voorste bestelwagen, bestuurd door een chauffeur die na het ongeluk ner gens te vinden was, recht op hem aan reed. Deze wagen kantelde. De bus kwam dwars over de weg te staan, de twee volgende bestelwagens reden er boven op. De chauffeur van de tweede bestelwagen, de heer Wentink uit Zut phen. werd ernstig gewond naar het Algemeen Ziekenhuis te Zutphen vervoerd. Van de passagiers in de bus werd niemand gewond. Het verkeer op deze drukke verkeersweg was enige tijd versperd. DOETINCHEM, 22 april Vanmor gen is te Gaanderen de driejarige Carla Venus dodelijk verongelukt. Het kind stak plotseling de drukke rijksstraatweg over, juist toen een bestelwagen nader de. Hoewel de bestuurder krachtig rem de kon hij een aanrijding niet voorko men. De kleine werd op slag gedood. HEERLEN, 22 april Het zesjarig dochtertje van de familie De Groot is vanmiddag op het kruispunt Heeren- weg-Pelikaanstraat door een personen auto uit Weert, gegrepen, waarbij ze dermate ernstige verwondingen opliep, dat ze op weg naar het St. Josephzieken- huis overleed. De kleine, die een bood schap ging doen, holde het kruispunt op zonder acht te slaan op het ver keer. PURMEREND, 23 april Gisteravond is op de Schermerhornerweg te Beem- ster een loslopend paard plotseling bo ven op een personenauto gesprongen. De bestuurder, de 44-jarige heer N. Voorhoeve uit Wassenaar, verloor de macht over het stuur, waarna de wa gen over de kop sloeg en in de sloot langs de weg belandde. De heer Voor hoeve was op slag dood. Van de drie overige inzittenden, mevrouw Voorhoe ve en het dochtertje met haar vrien dinnetje, werd alleen laatstgenoemde ernstig gewond. AMSTERDAM. 22 april Onder de naam Nedlloyd Lijn - Middle East Ex press zullen de Stoomvaart Maatschap pij Nederland en de Koninklijke Rotter damse Lloyd half mei een dienst ope nen van de Grote Meren naar de Per zische Golf, daar in het vorige seizoen, na het openstellen van het merengebied voor de grote zeescheepvaart, is geble ken, dat belangrijke hoeveelheden la ding voor dit bestemmingsgebied, die vroeger via de Atlantische kust werden verscheept, nu afvloeien via de me- renhavens. Eventueel zal ook lading voor West-Pakistan en/of havens aan de westkust van India worcj,en geboekt (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 23 april Precies 150 jaar geleden vatte een groepje Oost- Vlaamse tuinbouwers het plan op door tentoonstel lingen de aandacht van het publiek op zich te vestigen. Het was eer. uiterst be scheiden begin: de expo sitie, in 1809 ingericht in het Gentse café Hof van Frascati, bracht nauwe lijks vijftig bloemen en vier planten bij elkaar en de kwaliteit was dermate gering, dat slechts een enkele prijs kon worden toegekend. Maar negen jaar later had het initia tief reeds zo'n uitbreiding genomen en populariteit verworven, dat koning Willem I der Nederlanden niet aarzelde de vereni ging der Gentse tuinbou wers met de titel „Konink lijk" te vereren. En toen in 1938 besloten werd om de vijf jaar de Floraliën met internationale deel name te organiseren, was de faam der Gentse bloe- menkwekers reeds ver buiten de Belgische gren zen verspreid. De 28e internationale Gentse Floraliën, die van daag door koning Boude- vvijn plechtig worden ge opend. zullen door omvang en kwaliteit al de voor gaande in de schaduw stellen. Niet minder dan 10.000 bloemen en sierplan- jaar resoluut op de azalea gelegd, waarvan duizenden roze, rode en witte strui ken als een reusachtig schilderspalet in de cen trale hallen opengespreid liggen. Sommige variëtei ten, - werk van twintig en vijfentwinitg jaar ex perimenteren behoren tot Je zeldzaamste ter wereld. De Britten bouwden een Engelse „garden" met aza leas, camelias, lelies, den nen, rodondendrons en een kabbe'ende beek met een landelijke brug er overheen. Nederland heeft ziin planten en bloemen, zijn groene dennen, orchideeën, seringen en cyclamen, ge rangschikt rond een cen traal gelegen vijver, waar uit drie witstenen beelden oprijzen. Maar de tulpen bedden vormen de blik vanger van deze sectie. Net als de Belgen hebben ook de Nederlandse tuin architecten naar moder ne kleurencombinaties ge zocht, die een verrassing zijn voor het oog. De zuidelijke verzameling van de Iatlianen. de Ver- sailletuinen van Frankrijk de exotische tuinen van de Belgische Boerenbond en de luchtig frisse snijbloe- mencoinpositie van de Bondsrepubliek completeren het beeld. De Gentse Flo raliën zijn toegankelijk tot 1 mei van zeve« uur 's mor eens tot tien, mi" 's avonds ten beslaan in het Gentse De abstracte tijdgeest is Eloraliënpaleis een opper- ook hier duidelijk te on- vlakte van 32.000 m2. derkennen: naar een mo- België levert hier uiter- tief is kennelijk niet ge aard de belangrijkste bij- zocht en het geheel doet drage, maar ook vier onweerstaanbaar denken aan andere Europese landen poëzie ir. vrije verzen, hebben een ruim aandeel Rotsblokken, partijen groe- gehad in deze tentoonstel- ne sierplanten en zeldzame ling, die naar deskundigen cactussen en een echt verklaren. een van de lijkend helder beekje ma- opmerkelijkste Europese ken dit bloementapijt tot prestaties op dit gebied een levende feeërie, is sedert de tweede Tussen buitenlandse in- wereldoorlog. zendingen trekken vooral Het accent van de Bel- Groot-Brit'.annië en Neder- gisebe exposanten is dit land sterk de aandacht De heer mr. G. W. Arendsen Hein schrift ons: De verklaring, die de heer H. Moraal dezer dagen aan de pers heeft ver strekt, 1) vormt een sprekend voorbeeld van de kwade nasleep, die de laster campagne van de „Telegraaf" betref- tonde de zaak-Meulenbelt meebrengt. Onder de invloed hiervan is hij blijk baar in de waan gebracht, dat ziin broer hu het slachtoffer is geworden van een duistere; boosaardige toeleg mijnerzijds on hij meent een goede zaak te dienen door zijn achterdochtige vermoedens als feiten puoliek te maken. Dit is een diep Tragische gang van zaken, omdat de heer C. Moraal mijn oudste medewer ker aan de reclasseringsgemeenschap Groot Batelaar is. en ik steeds in een hartelijke, vriendschappelijke relatie tot hem heb gestaan, terwijl hij thans niet Jn staat is voor het voetlicht te treden en de kwaadsprekerij de kop in te druk ken. Toch meen ik de heer H. Moraal biet de volle verantwoordelijkheid te hiogen toerekenen, omdat de oorsprong van deze heilloze gedaehtengang niet hij hem te zoeken is en de ware schuldi gen zich achter hem verschuilen. Even als in de zaak-Meulenbelt 'aat men nu opnieuw na een klacht tegen mij in te dienen bii een bevoegde instantie, zodat my geen forum openstaat, ten overstaan Waarvan ik mij kan verdedigen. Maar de betekenis van de gedane aan tijgingen raakt ook veel grotere belan gen, dan die van mijn persoon alleen: liet vertrouwen in de artsenstand, het morele recht van een weerloze patiënt op bescherming tegen schadelijke publi citeit zijn in het geding. Derhalve heb ik mij gewend tot het Bestuur van de Nederlandse Vereni ging voor Psychiatrie en Neurologie met het verzoek een Commissie ad hoe te willen benoemen en, voor zover het bestuur dit in het algemeen belang wenselijk acht, ook personen uit een bredere kring van deskundigen op het terrein van de geestelijke volks gezondheid in de oordeelsvorming te betrekken teneinde deze zaak met zijn achtergronden te onderzoeken en de vraag te beantwoorden, of mijn handelwijze t.o.v. de heer C. Moraal in medisch-etisch of in algemeen men selijk opzicht op enigerlei wijze laak baar is geweest, en zo niet, welke dan do gepaste middelen zijn om de pu blieke opinie voor te lichten, de schul digen aan de kaak te stellen en een eind te maken aan dit weerzinwekkend geschrijf, dat de belangen van de pa tiënt met de voeten treedt en schade toebrengt aan de geestelijke volksge zondheid. Advertentie 1) Door ons niet geplaatst. Onze lezers kennen intussen de lezing van de heer H. Moraal nagenoeg uit hetgeen Libra Uit de mond van mr. R. Kolcosky heeft opgetekend. Red. AMSTERDAM. 23 april Koningin Juliana heeft erin toegestemd, dat alle bevrijdingskaarten die zij op paleis SoesL dijk ontvangt, na de vijfde mei aan de afzenders zullen worden teruggezonden. De kaarten worden voorzien van een kort persoonlijk dankwoord van de ko ningin. De bevrijdingskaarten hebben, zoals bekend is, een tweeledig doel: koningin Juliana op 5 mei massaal deel genoot maken van onze vreugde over de bevrijding en tegelijkertijd: hulp aan de vluchtelingen. De totale opbrengst van de kaarten en van de frankeerwaarde zal de koningin overdragen aan het Nederlands comité „Vluchtelingenjaar". Wie zijn kaart reeds heeft verstuurd zonder naam en adres, kan zich alleen verzekeren van terugzending door nog een kaart in te sturen, en dan. volledig ingevuld. ROME, 23 april (KNP) Pater J. B. anssens, generaal der Jezuïeten, lieeft met onmiddellijke ingang de 54- jarige Canadese pater J. Swain als zijn directe medewerker benoemd en hem de titel toegekend van algemeen vicaris. Pater Swain was generaal-assistent voor Engeland. (Van onze correspondent) EMMEN, 23 april De gemeente raad van het Dentse dorp Steen heeft gisteravond zijn mening over het finan ciële beleid van Burgemeester en Wet houders niet onder stoelen of banken gestoken. De beide wethouders, de he ren W. v. Tellingen (PvdA) en A. Kam pen (WD), die gisteren hun ont slag hadden ingediend omdat zij het niet eens zijn met de schorsing van bur gemeester Van Royen, kregen felle ver wijten te horen van de raadsleden. Een honderd man tellend publiek dat de raadszitting wilde bijwonen moest drie uur wachten tot de raad zijn zitting achter gesloten deuren had beëindigd. De volhouders konden na afloop een aantal verklaringen aanhoren van de fractievoorzitters. Over het algemeen hadden de partij leiders wei waardering voor het werk van de ontslagen burgemeester, maar zij keurden zijn handelwijze ter sterk ste af. De beide wethouders werden er van beschuldigd dat zij de raad onvol doende hadden ingelicht over bepaalde objecten. De P.v.d.A.-fractievoorzitter noemde de antwoorden van de wethou ders misleidend. De rechtse fractie ver weet de functionarissen de waarheid be- wust te hebben verzwegen. De gemeentelijke administratie ver geleek men met een „Augiasstal" ..Het college heeft ons belogen en be drogen. De wethouders hebben ge faald", zo werd gezegd. Ook zei men het te betreuren dat verscheidene ambtenaren van de secretarie in re latie hadden gestaan met o.a. een aannemersfirma uit Nieuw-Amster- dam. Men heeft bewust stukken op gemaakt waarvan men wist dat ze niet juist waren. Wethouder Van Tellingen antwoordde tenslotte dat hij naar eer en geweten had gehandeld. Hij verklaarde voorts nooit inzage van de stukken te hebben gehad die betrekking hadden op malver satie die in de gemeente zijn gepleegd. De raad heeft evenveel schuld, zei hij. Hij heeft nooit de moeite genomen het college van B. en W. te controlren. Waarnemend burgemeester G. Londo (burgemeester van Westerbork) ver klaarde aan het eind van deze zitting, die als de meest tragische in de ge schiedenis van de gemeente Sleen werd genoemd, dat het ministeriële onder zoek naar de fraude geheel onafhanke lijk is geweest van dat van Gedeputeer de Staten van Irente. Het rapport van het ministerie van Binnenlandse Zaken, zo zei hij, heeft ernstiger feiten aan het licht gebracht dan men had durven ver moeden. Tweemaal is de pC-8, het eerste straalverkeersvliegtuig van de KLM gistermiddag op Schiphol gedoopt. Eenmaal met champagne en daarna nog een keer met water. De champagne-doop was officieel, maar de plechtigheid was te vroeg begon nen en verliep in een dermate hoog „Straaltempo", dat zü al was afgelo pen "toen zij volgens het programma nog had moeten beginnen. Onder de laatste gasten die op tijd maar te laat arriveerden bevonden zich ook enkele fotografen en terwille van hen beklom de hoofdvertegenwoordiger van de KLM in Italië, de neer Albert 1 les- man (de enige nog in leven zjinde zoon van de oprichter van de KLM.) met zijn vierjarige zoon Albert Bles- man jr., nog eenmaal de trap die naar de neus van de vele meters noge DC-8 leidde. Terwijl de blits-lampen aanflits ten werd opnieuw de inhoud van de champagne-fles omzichtig overde neus van de DC-8 uitgestort stukslaan was er natuurlijk niet Dij maar dit keer was het geen champagne maar water. Bij de echte doopplechtigheid weer klonk door Schiphol's grootste han gar die zonder moeite allebei de tot dusverre afgeleverde DC-8 en van de KLM, de voltallige KLM-harmonie en enkele honderden genodigden kon be vatten de hoge jongensstem van de vier-jarige Albert Plesman, die haas tig de doopformule afraffelde: „Ik doop U Albert Plesman en wens U een goede vlucht". De plechtigheid was te vroeg begon nen daar een wat nervueze ceremonie meester, onder de Indruk van de vele wachtende officiële genodigden, plotse ling via de luidsprekers de president directeur van de KLM, de heer I. A. Aier uitnodigde het woord te nemen. De heer Aier dacht terug aan de tijd, nu bijna veertig jaar geleden, dat op dezelfde plek de man stond aan wie Nederland zijn burgerluchtvaart te danken heeft. De man die met een kort gebaar de bolhoed van zijn hoofd licht te, terwijl een zeildoeken De Havilland pruttelend over de grasmat van de vliegweide Schiphol taxiede. Voor iemand in een barakje op Schiphol was dat oplichten van de bolhoed het sein om via Soesterberg Croydon te waar schuwen, dat het toestel echt vertrok ken was zo herinnerde zich de heer Aier. „Natuurlijk zal het mooiste vlieg tuig van de KLM-vloot de naam dra gen van de man die ons land vleugels gaf: Albert Plesman. Dat is niet ge daan om die naam levendig te houden" aldus de huidige president-directeur. „Want zelfs als straks een volgende generatie vliegtuigen, gedreven door atoomkracht, in het luchtruim ver schijnt, altijd zal het déze naam zijn, die het ABC voor de KLM en haar me dewerkers zal blijven". Letterlijk in een glazen huisje leeft de verkeers wachter van de Ko ninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B. op rijksweg 13. Hij ze telt in,de zogenaamde operationsroom van het wegenwaehtstation „Pauwmo len", dat bij Delft is gebouwd. Dat station bestaat uit twee bouwlagen. Ge. Hjkvioers biedt het ruimte aan een uitrukwagen van de A.N.W.B. Er is een vertrek waar eerste hulp kan wor den verleend. Het „glazen huis" van de vcrkeerswachter ligt op de eerste verdieping, op een hoogte van ongeveer drie meter. Verder zijn er op die eer ste verdieping een keukentje en een rustvertrek voor de mannen van de uitrukploegen. Het wegenwachtstation staat in het zuid-oosten van Delft vlak bij de Pauwmole-ri, een ontluisterde ko renmolen. afgeknot en zonder wieken. Maar mét machines voor de graanma- lerij. Van 28 april af, de datum van de opening van het wegenwachtstation, minister H. Korthals van Verkeer en Waterstaat komt er zelf voor naar Delft zal het dienst doen als het knooppunt in een systeem van verbin dingen langs rijksweg 13, dat» de A.N.W.B. in deze uitwerking uniek in Europa noemt. Langs het meest kale deel van rijksweg 13, gelegen tussen de Delftse Brasserskade zijn vijfmaal twee helgeel geschilderde telefoonzui len geplaatst. Door een klep op te lich ten van deze zuil kan men rechtstreeks in verbinding treden met de verkeers- wacht in het wegenwachtstation. Deze dirigeert dan een met mobilofoon uitge ruste wegenwachter naar de opgegeven plaats. Bij pech en verkeersongeluk ken kan op deze manier uiterst snel hulp worden geboden. Dit alles betreft nog slechts een proefneming. Slaagt deze proef, dan zal dit nieuwe hulpsysteem ten behoe ve van verkeersdeelnemers successie velijk langs alle Nederlandse snelwe gen worden doorgevoerd. Het huis van HiiiiimiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiniiiiiimiiimiiiiiimiiiiHiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiHiiiiiiiiimiiiiitiiiiitiiiiiiii Hel verlicht door televisie- en film lampen hebben honderd Neder landse, Belgische en Duitse huis vrouwen in het kader van de dames- beurs „Alles voor Eva" te Valkenburg vrijdagavond deelgenomen aan de der de zeer spannend verlopen internatio nale aardappelschilwedstrijd. De kam pioene van verleden jaar, de krani ge twaalf-jarige Pietie ter Haar uit Geleen, probeerde haar overwinnings trofee. de gulden aerdappel, te behou den. Zij slaagde niet in deze opzet. Een der oudere deelneemsters, mevr. A. Heugen-Hofman uit Valkenburg, be wees op overtuigende wijze de vaar digste aardappelschilster van allen te zijn. In vijf minuten en twee en dertig seconden schilde zjj de secuur afge wogen kilo aardappelen ragfijn. Niet alleen de snelheid waarmee zij dit deed was beslissend, ook de dikte van de sclrii. De Valkenburgse kampioene toonde de jury de dunste schillen. Bei de prestaties werden beloond met de wisselprijs de gulden aerdappel. Mevr. J. Breekpoot-van Oppen, echtgenote van de burgemeester, reikte de prij zen uit. De best geklasseerde buiten landse deelneemster er waren geen aardappelschillende huisvaders was mevr. F. Maesen-Gehlen uit I.anaken (België). Zij werd eervol tweede. De vierde damesbeurs „Alles voor Eva", die tot en met 28 april in de Scalazalen van grand-hotel „Berg en Dal" in Valken burg wordt gehouden, staat in het te ken van het honderdyijftigjarig be staan van het conservenblik. Dit bleek al duidelijk bij de feestelijke opening van deze beurs. De loco-burgemeester lllllllllllllllllllttlllllllIlllllllllllllllllillllillllUMMHIIIIHIIIIIII1 de verkeerswachter dag en nacht zal de operationsroom zijn bemand is praktisch klaar, het embleem van de A.N.W.B. is nu aangebracht. De weggebruikers zullen het wel evenzeer gaan waarderen als het embleem op de motoren en de auto's van de we genwachters. van Valkenburg, de heer L. J. Hev- nens, opende toen met vaardige hand een „levensgroot" conservenblik, waaruit een allercharmantste Eva, de zangeres Truusje Koopmans kwiek te voorschijn sprong. Ter ere van het jubilerende blik zong mej. Koopmans een speciale „blik-song". Na deze originele openingsceremo- nie, bezichtigden de gasten onder lei ding van de organisator van de da mesbeurs, de heer Jan Huynen, de tentoonstelling. Meer dan honderd standhouders uit binnen- en buiten land showen er een keur van sterk gevarieerde dames-artikelen. e Hengelose politie heeft de be schikking gekregen over enke le lichtgevende jassen. Volgen de week zaterdagavond zal zij in deze jassen het verkeer op een der druk ste verkeerspunten regelen. De doel matigheid van deze lichtgevende kle ding is gisteravond tijdens een demon stratie bewezen. De agent gekleed in deze jas is in het donker zeer duidelijk te zien. Als het materiaal wan deze jas sen duurzaam is zal worden overge gaan tot meer gebruik van deze kle dingstukken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 7