Gemeenteraadsleden maakten een excursie Nieuwe weg over spoorbaan Haar Rotterdam eerder gereed dan Rijksweg 20? Gemeenteraad komt bijeen Geheugen-hulp Uit het dagboek van de politie Oe Noordmolen wordt gerestaureerd Voor „PHILIPS"' televisie en radio Wil Bravenboer de snelste renner Zaterdagelftal viel tegen Spanning en sensatie in „Arcade" Kath. Vrouwengilde De C.A.B. in 1960 Gaat de lieer F. Hofman heen als raadslid? Schiedamse Boys op drempel van de 2e klas Martinit verloor beker wedstrijd tegen VDL Honkbalteams van DHS en DRZ Weer af zwemfeest in het Sportfondsenbad Schiedamse postduiven trotseerden wind en koude Stille Omgang van vrouwen en meisjes SW-Excelsior '20 2-1 PPSC kampioens kandidaat Hock's Machine 16 (15) waarvan 10 stock Verkenners en pad vinders samen aan één kampvuur Geen promotie voor GSS P.Y. De Vrijheid BURGERLIJKE STAND Grenswijziging tussen Naaldwijk en Maasland aan de orde Na aanrijding doorgereden Botsing Diefstallen Agenda Rotterdam N S C MAANDAG 25 APRIL 1960 Sportparkbrug met toeleidene negen RENAULT Othellobracht „De man in de rolstoel" St.-Liduina ter ere Schiedam mag dan in alle opzichten een moderne stad worden met riante Woonwijken, het oude hart, de omge- v*hg van de Kreupelstraat en de Lange Achterweg, waar eens Liduina woonde stierf na een lijdensweg van 38 jaar, heeft voor iedere katholiek een bijzonde- re betekenis voor ons stadgenoten, spe ciaal HET NIEUWE DAGBLAD j natuurlijk naar PIEKFIJNE SERVICE Rembrandtlaan hoek Mesdaglaan Schiedam Tel. 65734 D, Grond voor kerk O. L. V. Visitatie Vernieuwing bestrating Koemarktplein Aarden baan terrein SVV K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM RESERVEKLASSEN K.N.V.B. ZATERDAGVOETBAL Rotterdamse wielertitels d aterdagmiddag hebben de leden van s,e Semeenteraad een excursie door de Zj Jj gemaakt, teneinde zich een over- n "t te vormen van de verschillende wer- h, welke zijn uitgevoerd en van het- j eh binnen afzienbare tijd onder han- d b zal worden genomen. Bezocht wer- e n de omgeving van Nieuwe Damlaan Parkweg, de thans onder handen zijn- Woningbouw, men bezichtigde de - J\ve Spoelinghrug, de omgeying van vroveniersbrug en de Zwaaikom, de jfbwgging van dc Westfrankenlandse- de Hogehanweg, waar o.a. het op bieu diiir nR ï-'k, de i ^b'edams gebied liggende, gereed ge en ten noorden langs het openluchtbad „Groenoord" naar de Sohiedamseweg in Kethel. Ten westen van de Poldervaart komt in deze weg dan het kruispunt van waar uit momenteel in zuidelijke richting de aansluitende weg naar de sportvelden in aanleg is. In de toekomst zal de verbin dingsweg met Vlaardingen. welke evejj" wijdig loopt aan Rijksweg 20, op dit kruispunt ook zijn aansluiting hebben. Het is duidelijk dat genoemde grote verbindingseg eerst goed tot zijn recht zal komen wanneer Rijksweg 20 en de verbinding met Delft via de provinciale weg nr. 15 gereed zijn. Wat betreft de bouw van de brug over de Poldervaart zij het volgende nog ver meld. De bouw van de burg vordert goed. De landhoofden en de pijlers zijn gereed terwijl de bekisting voor het dek is ge steld. Sedert enkele dagen is men nu be zig met 't inbrengen van het wapenning- staal voor 't brugdek, terwijl de Gemeen telijke Technische Bedrijven zijn begon nen met het lassen van de stalen buizen en elect riciteitskabels, welke in het brug dek worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling om in de loop van de volgende maand het beton voor het brugdek te storten. Aangaande de afmetingen zij opge merkt, dat de totale lengte van de brug ruim 80 m. bedraagt. Het aantal over spanningen bedraagt 7 en wel 1 midden overspanning van 16 m. en dan nog 3 x 2 overspanningen van respectievelijk 12.50 m, 10 m. en 9 m. De breedte van de burg bedraagt plm. 24 m. Deze breedte is als volgt onderver deeld. Rijweg breedte 13 m. 2 shamp- stroken van 0.50 m. 2 rijwielpaden van 2,70 m. en 2 trottoirs van 2.20 m. Ten aanzien van de Noordmolen werd medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt deze molen binnenkort te restaureren en hem weer in zijn oude luister te her stellen. "°hien gedeelte van het plantsoen in J^hschouw werd genomen, voorts Rijks- t ee 20 het viaduct 's Gravenlandseweg, industrieterrein bewesten de Schie, jje Plaats waar de nieuwe stadskwekerij >t, dc Sportparkbrug met toeleidende - egen, het Sportpark Harga en het Prin- ^6ütrix Pjirk He bezichtiging van de Nieuwe Spui- X t's werd tevens aangegrepen als een Tegenheid, om het beeld van beeldhou der Petri te onthullen. Na een inleidend "'oord van de wethouder van Gcmcente- erken, de heer Th. J. L. v. d. Berg, ont- /eed de oud-directeur van gemeentewer- ?en ir. Aikema, het beeld van de zeil- odekking. waarna hij een korte toe maak hield, waarin hij een overzicht ,a* van de werkzaamheden, ten behoeve i'an de waterkering, waarvan de Nieuwe Puislu.js een belangrijk sluitstuk vormt. He gemeenteraadsleden werden voor- plicht door de hoofden van dienst. B'j dc toelichting op de werkzaamhe- ®en voer de Rijksweg 20, die onze stad latl veel doorgaand verkeer moet ont- asten, vernamen we, dat de nieuwe weg ,an het station naar Rotterdam over oude spoorbaan, zeer waarschijnlijk erder gereed zal zijn dan Rijkswee 20. ^a afloop van de excursie gebruikten deelnemers de koffie in de nieuwe ahtine van Hermes-D.V.S. Over de Sportparkburg vernamen de raadsledsn het volgende: burg over de Poldervaart vormt ?6n zeer belangrijke schakel in de tc ma- fpn verbindingsweg tussen het centrum an Schiedam en het groeiende tuindorp Kethel en het spoortveldcncomplex "Harga". Zeer binnenkort zal een begin worden gemaakt met de verdere aanleg van ge doemde verbindingsweg en wel vanaf e Schiedamseweg in Bijdorp via de m aanbouw zijnde brug en dan ten westen Advertentie agent In de vrij goed bezette grote zaal van Gebouw „Arcade" werd gisterenavond door do r.-k. toneelvereniging „Othello" een uitvoering gegeven van „De Man in de rolstoel", een thriller in drie bedrij ven van Maarten van Vught. Het spannende gegeven zowel als de originele vorm waarin dit in het stuk was verwerkt, zorgden ervoor, tezamen met 'n gave vertolking door de Othello-mensen, dat het publiek tot het einde toe zeer geboeid het spel volgde. De intrige van het stuk wordt gevormd door de ver richtingen en ontmaskering van dokter Smeling die, een dubbel leven leidende, aan de ene kant op zeer goede voet staat met de justitie die hij zelfs met adviezen terzijde staat terwijl hij anderzijds op zeer geslepen wijze een misdadigersbende leidt, waarvan hij de leden door intimida tie en chantage in zijn macht houdt. Uit eindelijk wordt zijn ontmaskering be werkstelligd door zijn nichtje, dat, sa men met een jonge rechercheur, de ge raffineerde schurk aan de kaak stelt. Een en ander werd met veel vaart ge bracht, vooral de vertolking der rollen van dokter Smeling (Piet de Kaper), zijn nichtje Coby (Gré de Kaper-Peek) en haar beminde rechercheur Boersma (Joop Heinsbroek) dwong bewondering af. Het moeilijkst had Jack Dessens het, die „de herinnering aan inspecteur Broos", speelde een rol die hem tot veel mono tonie en stijfheid dwong, maar waaraan hij zeer aanvaardbaar gestalte gaf. De regievoering van S. v. d. Wal ver dient lof. al zagen we gaarne, dat er aan het natuurlijke spreken van de spe lers wat meer aandacht geschonken werd. Na afloop bleef men nog geruime tijd genoeglijk bijeen op een bal, waarbij het kwartet Ton de Niet de stemming er op uitstekende wijze in bracht. De leden van het Katholieke Vrouwen gilde worden eraan herinneerd, morgen middag, dinsdag 26 april, om kwart over twee aanwezig te zijn bij de N.V. Schie- damsche Cartonnagefabriek voor een excursie. De fabriek is via de Nieuwe Noordvestbrug te bereiken. De C.A.B.-tochten die in I960 zullen wor den gehouden, zijn als volgt: donderdag 28 april: naar de bloemenvelden en „Seinpost" te Noordwijk; donderdag 9 juni: naar ,,'t Golfie" te Rockanje; donderdag 7 juli: naar Noord-Brabant; donderdag 8 september: naar „Groe- nendaal" te Heemstede. Naar wij vernemen heeft de heer F. Hofman het voornemen te kennen ge geven zijn lidmaatschap van de raad neer te leggen. Er zal nog in de ver gadering van de r.-k. fractie deze week over zijn ontslagneming beraadslaagd worden. Voor de tweede maal heeft „Schiedam se Boys het gisteren tegen Smeetsland moeten opnemen om uit te maken wie tegen de bezetter van de tweede plaats in de afdeling 3-B om een plaatsje m oe tweede klas van deze afdeling mag kam pen Door een beter doelgemiddeldv zouden de Boys aan een gelijk spel reeds genoeg gehad hebben, maar dank zij een doelpunt van Jongeneel werd het nu een verdiende overwinning voor onze stad genoten. Vierde klasser Martinit werd in de be kerwedstrijd tegen VDL met sprekende cijfers verslagen. Voor de rust wogen de partijen aardig tegen elkaar op en we™ met een 1—1 stand gedraaid. In de tweede helft sloegen de Sluizers eerst goed toe en werd de Martinit-verdedigmg nog vier maal gepasseerd, Honkbalteams van DHS en DRZ die aan de komende competitie gaan deel nemen speelden het afgelopen wee- einde oefenwedstrijden. Zaterdagmid dag kwamen de buren DHS en DRZ te gen elkaar uit hetgeen op een grote overwinning voor eerstgenoemde is uit gelopen. Met 29-8 bleef DHS heer en meester en dankt dit aan de goede slag- ploeg die zelfs enkele home-runs wist te scoren. Zondag trok DHS te velde te gen het Vlaardingse VFC dat met het onderspit moest delven. DHS is ingedeeld in de 4de klasse C. van de KNHB met de teams van Her mandad, Neptunus 3. Odmia, 2, RïC 2, Sparta 5. USC 2 en VFC. DRZ gaat aan de competitie deelnemen in de 4e klasse B met Feijenoord 2 The Hawkst Neptu nus 2, Schiedam 3. USC 3 en VFC 2 De eerste wedstrijd krijgen de r°°dwitten te spelen op 7 mei a s. en wel uit teaen Feijenoord 2. Het Sportfondsenbad was zaterdag avond geheel uitverkocht, toen de heer F. A. Putto, directeur der inrichting, het tweede afzwemfeest van deze week, met een woord van welkom tot de bezoe kers opende. Na een korte inleiding startte de eerste serie kandidaten en werd in een vlot tempo het diploma- zwemmen verwerkt. Niet minder dan 11 kandidaten hadden zich voor diploma 1 en 53 voor diploma II laten inschrijven. Voor het eerste diploma moesten 6 en voor diploma II 1 kandidaat worden afgewezen, zodat deze week 261 diplo ma's I en 81 diploma's II konden worden uitgereikt. Ook nu werd het afzwemmen afge wisseld door een demonstratie waterpo- lo-training, toegelicht door trainer Dries Peute en figuur- en kunstzwemmen on der leiding van de heer J. J. A. Garnaat. Het komische springen was ook in het programma opgenomen. Dames van de 3 Schiedamse zwemverenigingen werk ten mede aan de show van sport en bad kleding van de fa. Ritman. Na afloop dankte de heer Putto alle medewerkers. Het werk van alle da mes van W. F. waardeerde hij door aan bieding van een ruiker aan mevr. I. Schilperoord, waarbij hij de aandacht vestigde op het feit dat een kunstzwem- uitvoering van ongeveer 3 minuten een trainingstij d van enige maanden vraagt. Vervolgens nam de heer Putto afscheid van Alex de Raay, één der springers die volgende week het ruime sop zal kie zen. Als herinnering bood hij hem, voor de enthousiaste medewerking die het Sportfondsenbad jarenlang van hem heeft mogen ondervinden, een porte monnee aan, waarna met een woord van dank tot de aanwezigen deze zeer geslaag de avond tot het verleden behoorde. Het steeds maar aanhoudende kille voorjaarsweer vormde voor de diverse plaatselijke postduivenverenigingen geen beletsel het vastgestelde vliegprogramma af te werken. Gistermorgen trokken de vrouwen en Jasjes van de St.-Liduina-, H. Hart-, Haven-, Singel, bijkerk St.-Joh. de Do- Eer en O. L. Vrouw Visitatiekerk in alle Vroegte door de straten. Zij vertrokken op verschillende, tijd stippen. maar vormden tenslotte éen lan- ®e, zwijgende stoet, wier voetstappen het Chige geluid waren op deze frisse zon dagmorgen, de tweede dag van de Grote Novene, gewijd aan haar, die deze week Weer bijzonder in de belangstelling staat. Ieder op haar eigen manier wellicht, Overwogen de deelneemsters aan deze Stilie Omgang haar leven en lijden. He ken zij door die straten, die eens zoveel v°°r Liduina betekenden. Bijzonder pret tig was dit jaar de gezamenlijke gedialo- Seerde H. Mis om 7 uur in de St.-Liduina- werk ingeleid door kapelaan Hulspas. Pe hoogeerwaarde deken kanunnik R. J. Heijnen droeg deze H. Mis °P met als bitentie: „Dat de topconferentie moge le'den tot pacificatie van de wereld". 0rlg jaar keerden de deelneemsters ?an de Stille Omgang naar de eigen pa- r°chiekerk terug, om daar de H. Mis bij 4e wonen, zoals nu zondag a. s. met de "eren die aan de Stille Omgang deelne men, gebeurt. Deze gezamenlijke H. ^is in de kerk van haar, die haar naam cjraagt en waar jaarlijks honderden ter bedevaart komen, was een goede gedach- e. Moge zij in de toekomst navolging vinden Vanmorgen om 10 uur werd een Plechtige H Mis voor de pelgrims van Leidenen Den Haag opgedragen, ter- Wijl morgen op het feest van de H, Li duina (de eigenlijke datum, 14 april viel ?.P Witte Donderdag) om 7 uur een plech- Hge H. Mis voor bet geestelijk en tijde lijk welzijn van Schiedam wordt opgedra- P*n, Donderdag om kwart voor 10 is er een plechtige H. Mis voor de pelgrims bit hef Westland. Zaterdagmiddag is door ir. H. B. J. Aikema het beeld aan de Spuisluis te Schiedam onthuld. 82ste Jaargang No. 24272 D A M IS SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. K A M P I O E NE N tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. o Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig Regelen voor het Advertentie- Wezen. ABONNEMENTEN 1 7.40 per kwartaal; f 2.54 per maand €h f o.59 per week. Hoewel het in een friendly-game maar in geringe mate om de „Knikkers" gaat, kan men de 2-1 zegen van de SVV com binatie, met van Pelt, Romeyn, Clarijs en Kouwenhoven als „vaste" elftallers, nauwelijks verdiend noemen. Temeer, wanneer men rekening houdt met het feit, dat in de eerste helft een zuiver doel punt van Zuyderwijk om onnaspeurlijke redenen werd afgekeurd en na de rust Van de Ven bij een scoringskans op on reglementaire wijze in het strafschopge bied ten val werd gebracht door linksback Schenk. Vooral in de eerste helft speelde Excelsior een aardige partij en schiep de doortastende aanval zich goede sco ringskansen, waarvan Zuyderwijk er reeds binnen vijf minuten één benutte (0-1). Vooral de rushes van Van der Veen, veelal besloten met goede voorzetten stel de de rammelende SVV-defensie voor gevaarlijke problemen en goed keepen van Kouwen was nodig om een hogere score voor de Zwartwitten te voorkomen. Nadat De Groot eenmaal een bal uit een onbeschermd Excelsiordoel had weten te koppen en de uitstekend keepende Heesbeen bij een SVV-aanval een ko gel van dichtbij in eerste instantie had weten te stoppen, maakte Van Heeteren vöor S.V.V. gelijk (1-1). Na fraai werk van Van der Ven zag toen Zuyderwijk zijn felle kopbal uit diens voorzet als doelpunt afgekeurd, waarna kort voor de rust Van Pelt met zijn kopstoot uit een hoekschop meer succes had (2-1). De tweede helft was heel wat minder interessant. De S.V.V. verdediging sloot nu beter, de meerdere techniek ging een woordje meespreken, maar aanvallend had ook deze SVV voorhoede met de capaciteiten om een stevige vuist te bal len Op de gememoreerde kans voor Van de Ven na, kreeg slechts Zuyderwijk ge legenheid om een paar schoten te lossen, die echter de goede richting misten. Goed spel van doelman Heesbeen stond ook meer S.V.V.-goals in de weg. Door zelf tegen Heinenoord met 1—1 gelijk te spelen, en mede door het feit dat de andere titelkandidaat „Barendrecht door „Melissant" werd verslagen, is in de afdeling zaterdagmiddag de titel voor PPSC meer dan ooit binnen gekomen De blauwwjtten, die de vo g de week' het veertigjarig bestaan gaan herdenken, krijgen allen nog ZWSH en ZBVH te bekampen en staan nu ene punten achter op „Melissant" dat nu uitgespeeld is. Het zag er in !*et begin van de wedstrijd voor onze stadgenoten vrij somber uit, want al spoedig nam Heinenoord" na een fout van doel man v. d Gaag een 1—0 voorsprong. Ge lukkig zorgde C. Groeneweg nog voor de thee dat de balan weer in 'evenwicht kwam 1—1. Met de wind in de rug oefen- de PPSC na de hervatting een zware druk uit op het doel van de gastheren die echter van geen wijken wisten. Het laat ste kwartier namen zij zelfs het.initiatief weer in handen maar vonden de PPfG- verdediging in goede vorm zodat deze puntenverdeling de verhouding wel heel goed weergaf. Aan de jaarlijkse vergadering van aan deelhouders van W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek zal worden voorge steld het dividend over het boekjaar 1959 vast te stellen op 16 pet. en wel 10 pet. in aandelen en 6 pet. in contanten (v.j. 15 pet. in contanten). De gehele St.-Jorisviering van dc ver kennerij heeft dit jaar 'n onze stad ge staan in het teken van de verbroedering. De Katholieke Verkenners en de Ne derlandse Padvinders Vereniging heb ben zowel de tnorgenbijeenkomst a's het kampvuur des avonds gezamenlijk ge houden. Ook de wacht bij de vlag in de Plantage heeft men gelijk op verdeeld. In de morgenuren hebben telkens twee leden van een groep een uur bij de vlag mast gestaan, des middags was het de beurt aan de N.P.V. De viering van de naamdag van de schutspatroon van welpen en verkenners, die samenviel met de herdenking van het gouden jubileum van de „Boy Scou ting". het spel van Verkennen, werd za terdagavond voortgezet met een kamp vuur voor het podium in de Plantage. Ook dit was weer een gezamenlijke bijeen komst voor beide organisaties. Uiteraard was het vuur van bescheiden afmetin- gen in verband met de beplanting aldaar, vuur met 'n kort welkomstwoord. Kamp- missaris van de K.V., opende het kamp vuur met een kort welkomstwoord. Kam vuurleider was hopman H. T. H. de Hil- ster, assistent-commissaris van het dis trict Rotterdam. Onder zijn leiding wer den enkele bekende yellcanons ten geho re gebracht. Vierstemmig zongen de bijna vierhonderd jongens „Rosen Fa fun"; bij zonder aardig klonk het kampvuurlied „Limbo, limbo I seen", dat gebaseerd is op een oud ljed van de Maori's. Dit lied kent drie melodieën en iedereen mocht de wijs zingen, die hij kende. Hierna ver tel hopman De Hilster het bekende verhaal van St.-Joris, die de draak van Lidda doodd. Advertentie mvim Zoals jeder jaar bij het St.-Joriskamp- vuur werd ook de belofte gedaan bij de instalatie herhaald. Deze keer had dit iets plechtigs omdat nu beide verenigingen tezamen waren. De ver kenners van het N.P.V. herhaalden de woorden van hun commissaris A. ivi. £>un_ derman. de welpen van deze organisatie zeiden de woorden na van akela E. hcnei- ler. Commissaris Schamlé ging zijn katholieke verkenners vooraf, akela P. v. d Pluym sprak de belofte voor de katholieke welpen. Ht hoogtepunt van dit kampvuur vormde Baden Powell's boodschap, die kort voor zijn dood op grammofoonplaten is opgenomen: hierin geeft hij zijn boy scouts de raad altijd verkenners te zijn, in alles wat gedaan wordt. Een door allen gezongen „Wilhelmus" besloot deze mas sale bijeenkomst. De leiders van K.V. en N.P.V. hadden hierna nog een gezellig samenzijn in het huis van de St.-Fran- ciscusgroep aan de Lange Haven. Ook GSS heeft geen kans gezien tegen „Vlaardingen" revanche te nemen voor de vorige week geleden 3—9 nederlaag. Ook nu scoorde de Vlaardingse aanval drie treffers en het enige verschil was dat nu de Schiedamse aanval de eer wist te redden, 31. Voor de komende diverse africhtingen zijn waardevolle luxe prijzen disponibel gesteld. Als eerste zal voor de Vitesse, oude duivenvluchten Roosendaal t.m Corbeil over 14 vluchten beneden 400 km, een- keukenuitzet als prijs beschikbar zijn, waarvoor de leden wekelijks op hun m- korfformulier drie duiven kunnen aan wijzen, voor 25 cent tezamen. In een aparte puntentelling (naast die van de gewone kampioenspunten) wordt alleen de éérst geconstateerde prijswin nende K duif in telling gebracht. De C C.R. concoursen, zullen eerst op 30 april vanuit Vilvoorde aanvangen. Als voor proef was de Vrijheid le Paasdag met 300 duiven in Breda, welk concours een goed verloop aankondigde. Niet minder dan 1000 Paaseieren werden onder de prijswinnaars en deelnemers uitgereikt. Al met al een zeer geslaagd begin. Wij willen volstaan met het melden van de 20 eerste prijswinnaars. 1, 19 Ch. Zantboer; 2, 9, 12 C. Wolthuis; 3 J. Benningshof; 4, 16 H. J. v d. Steen; 5, 10. 20 D. J. v. d. Schalk; Rot terdam, 6 P. Morra; 7 D. D. Verkaaik; 8 11. 17 W. van Bueren; 13 W. van Tncht; 14 P. Pols, Rotterdam; 15 P. Verslinde; 18 D. Ram. Gelost op 11.30 u. met was de aankomst eerste pnjsduif 12.14.4U uur, de laatste 75e prijsduif op 12.36.23- De burgemeester roept de leden van de gemeenteraad op tot het houden van een openbare vergadering op vrijdag, 29 april te 20 uur, ten stadhuize. De agen da omvat o. m.: onderzoek van de ge loofsbrief van het nieuwbenoemde lid van de gemeenteraad, de heer A. J. J. van Dijck. Aanbeveling van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium ter benoe ming van een leraar in tijdelijke dienst in Duits aan genoemde instelling. Aan bevolen wordt: de heer J. Brizee. le raar aan een 5-jarige H.B.S. te Rotter dam. Voordracht van B. en W. ter be noeming van een onderwijzer aan de Thorbeckeschool aan de Thorbeckesin- gel. Voorgedragen wordt: de heer D. P. Bareman, onderwijzer bij het O.L.O. te Drachten, idem ter benoeming van een onderwijzeres aan de Burgemeester Verveenschool in Kethel Voorgedra gen wordt: mevr. N. Bareman- de Pauw, onderwijzeres bij het O.L.O. te Smallingerland. Idem ter benoeming van een vaklerares in handwerken in tij delijke dienst bij het openbaar lager on derwijs. Voorgedragen wordt: mej. C. M. Olsthoorn, Kerkweg, alhier. Idem tot benoeming van een vaklerares in nuttige handwerken bij het ULO in vaste dienst. Voorgdragen wordt: mej. A. C. van der Ree, vaklerares in handwerken in tijde lijke dienst bij het O.L.O. alhier. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot uitgifte in erfpacht aan het Kerk bestuur der parochie van O. L. Vrouw Vi sitatie van een perceel grond aan de Dr. Schaepmansingel, ter oppervlakte van 3000 m2, tegen een canon van 1.08 per m2 per jaar, voor de houw van een kerk gebouw. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een krediet van 129.000.- ten laste van de kapitaaldienst van de gemeente begroting voor het lopende dienstjaar voor vernieuwing van de bestrating van het Koemarktplein en omgeving, zulks met vermindering van het bij raadsbe sluit van 29 mei 1959 verleende krediet van 20.900.- voor het stroef maken van verschillende weggedeelten me. 13700. Idem tot het verlenen van een krediet van 15.200.. ten laste van de kapitaal- dienst van de gemeente-begroting voor het lopende dienstjaar voor de aanleg van een aarden baan aan de lange zijde van het hoofdterrein van de Schiedamse Sportvereniging „S.V.V." in het Sport park „Harga" en de verwijdering van de aarden baan aan de korte zijde van gemeld terrein: idem van B. en W. tot aankoop in het belang van de volkshuis vesting van: a. de N. V. J. v. d. Valk Co te Schiedam van een distilleerderij met 8 woningen aan de Lekstraat en Hoofdstraat voor 'n bedrag van 194419: b. de vennootschap onder de firma Ge broeders Kramers te Schiedam van een distilleerderij met kantoor en woning aan de Hoofdstraat voor een prijs van 108.569.-; idem tot het verlenen van een krediet van 82.480.- ten laste van de ka pitaaldienst van de gemeentebegroting voor het lopende dienstjaar voor het tref fen van voorzieningen in het belang van he<t verkeer tuis-sen de Burgemeester Knappertlaan en de Rotterdamsedijk; en idem tot het verlenen van kredieten tot een totaalbedrag van 1.776.000 - voor de uitvoering van fase 1 van het plan tot vernieuwing van het Stati- 1 onsplein. De vereniging „de Snelvliegers" nam zaterdagmiddag deel aan de door de Bond van Zaterdagvliegers uitgeschre ven wedvlucht vanuit Tilburg (54 km.) De duiven werd aldaar om 13.15 uur gelost en zijn ondanks de koude nog snel afgekomen. De eerste duif werd om 14.26 uur gemeld, eigenaars A. Faas Zn.; 2. M. van Mourik, 3. J. van Ros sen. Totaal uitslag: 1. A Faas Zn, 3 en 9 J van Rossen, 5. W. Egging. 8 en 12 M. Broekhuizen; 14 J. P. van Eyk, 17 M. v. d. Wael, 2 en 13 M. v. Mourik, 4 6. 15 H. J. Tjaden, 7, 11. 18 P. Sprong. 10, 19 G. Rietveld, 16. T. Morra, Er waren 73 duiven in concours. Prijzen binnen 10 minuten verdiend. De Rotterdamse bond vloog vanuit Sittard, voor Schiedam een afstand groot 140 km. De duiven werden om 8 uur bij stormachtige N. W. wind en af en toe regenbuien gelost. De binnenkomst was hierdoor bijzonder traag en een half uur boven het tijdschema. De vereniging „de Postduif" nam met 350 duivEn deel. Vanwege de late binnen komst worden de tijden eerst morgeif (maandag) opgemaakt. Van de zijde van de vereniging ,.de Blauwe Doffer" namen 98 duiven deel. Aankomst eerste duif 10.41 uur: 1. J. Wenteler, 2. J. Wen- teler, 3. P. Vrauwdeunt Zn. Het con cours werd eerst na 35 minuten geslo ten. De Nederlandse Algemene Bond zond de duiven naar Roosendaal (48 km). Door de vereniging „de Vrijheid" werd met 520 duiven aan deze vlucht deelgenomen. Tijd van lossing 10 uur. Aankomst eerste duif 10.52 uur. 1. J. Pols, 2. P. Morra en 3. M. Putters. Prij zen binnen 18 minuten verdiend. Prom. naar res 3de klasse K.N.V.B,: DDD 3 -D.TS 2 0—3. 3e klasse B: Schiedamse BoysSmeetsland 1—0. Res. le klasse A: Go Ahead 2Vole-n- dam 2 30. GVAV 2Alkmaar 2 1—3. AGOVV 2—Enschede 2 1—3, AGOVV de gradeert, DWS A 2Hercules 2 2 2, Graafschap 2—Leeuwarden 2 4—1, Ajax 2—Blauw Wit 2 2-2: B: VVV 2—HDVS 2 4—3. DFC 2—Spa-rta 2 0—1, o. p v. DFC. Amateurs: nes. 2e klasse C: S lied,re ebt 2—DCL 2 0—0. Prom. naar 1ste klasse: Vlaardingen—GSS 3—1, VI. prom. lste klasse: Melissant—Barendrecht 60. ZBVH—DVD '32 3—1, InslindeRSM 6—1, Hei nenoord—PPSC 1—1, GTB—SNS 3—1. 2de klasse A: Groen Wit—Sunlight 7—; B: GGK—W1A 4—4. 3de klasse A: Nelson—Onlt 01, Onit kamp B- Ermezo—Olchl 1—5; C: NationaleOude Maas 5—2. Bekerwedstrijden 3de ronde: Hoogvliet— 's-Gravenz. SV 03. Pelikaan—Kozakken Boys 25, RCLKoudekerk 14. ROTERDAM, 24 april. -7 De koude, welke vooral aan de Waalhaven met zijn waterrijke omgeving extra naar aandeed, is er mede oorzaak van ge weest, dat het Rotterdams wegkam- pioenschap iets beneden de maat is ge bleven. Slechts vijf van de bijna 45 ge starte amateurs wisten hun strijd te volbrengen en van deze vijf was ten slotte de Rotterdamse Leeuw Wil Bra venboer de snelste. Zal Wil weer gaan meetellen? De uitslag: 1 en kampioen W. Braven- boer, ruim 100 km in 3 uur 8 min. en 4 sec.; 2 L. van der Flier; 3 L. van de Leur; 4 R. Niemandsverdriet; 5 J. Koevermans. Tot de pechvogels in deze categorie be hoorden o.a. den Braber, die aanvankelijk tot de eerste vluchters heeft behoord, maar door pech werd aehteruitgeworpen en Liebregts, welke met kans op winst door zijn wiel ging en na reparatie teveel terrein verloor. Aad Drop van De Coureur was de beste nieuweling uit een veld van 60 gestarten. Deze zege kwam hem toe na een spurt met Peters in een tijd van 2 uur 3 min. en 23 sec., over 62 km. De verdere uitslag: 2 M. Peters; 3 H. Hoek; 4 R. Houwer; 5 J. Rademaker; 6 J. Notenboom; 7 W. van Dorst; 8 W. Bui tendijk; 9 P. de Haan; 10 A. van Beek; 11 A. van Dorst. Twee A-junioren liepen van hun te genstanders weg in hun rit over plm 25 km. Van deze beiden won J. van Baste- laar (Pedaalridders) de sprint van zijn clubgenoot Stolk. Hun tijd was 55 min. en 27 sec.; 8 Sine; 9 Biest; 10 Lokker. Het resultaat van de B-junioren, die 12ié km reden; 1 Van Deursen (Feijen oord); 2 Peijnenburg; 3 van Straten; 4 van Galen; 5 Zwart; 6 Hol; 7 Alders; 8 Verveer. Vlaardingen, 23 april Op het ter rein van Fortuna te Vlaardingen heeft het voorlopig zaterdagelftal een oefen wedstrijd gespeeld, die nogal is tegen gevallen. Aanvankelijk vlotte het in het elftal van de voorlopigen vrij goed, althans met de opbouw van de aanval len. De afwerking ervan liet echter vrjj- wel alles te wensen over. Ook Fortuna. dat eerst na een half uur wat los kwam stelde nogal teleur, mede door het solide spej van spil Aandewiel (Quick Boys) en doelman Woudsma (DES). De tweede helft had veel meer inhoud, want toen werden verschillen de gevaarlijke aanvallen opgezet aan weerszijden. Voorlopig konden de defen sies het nog klaren, waarbij vooral doel man Woudsma opviel. Na ruim een halfuur kon de toelopen de Visser een voorzet van Kroesbergen inkoppen, doch nog geen minuut later lag de gelijkmaker in het net door Van der Borden. Vlak voor het eind verzuim de Mijnsbergen de kans om Fortuna nog de zege te bezorgen. GEBOREN: Jacoba H. d. v. P. van der Meer en E. Roelofs. Ellen d. v. D G. F Stigter en N. M. van der Hek. Ra phael S. z v F P Creemers en A C W Onstenk.. Stephanie M. d. v. W P. J. van Wermeskerken en .P van Amersfoort. Marcus P. J z.. v. H. G. F Leufkens en J A. W. Veugelers. OVERLEDEN: W. Mak, 58 jr H W M. Huivenaar, 73 jr. wed v^n W. Cle mens. Ged. Staten van Zuid-Holland zijn voornemens een verzoek aan de Kroon te richten tot grenswijziging tussen de gemeenten Maasland en Naaldwijk. Een grenswijziging tussen Maasland en Maassluis teneinde het groeiende Maassluis bouwgrond te verlenen ten koste van Maasland is voor Ged. Sta ten aanleiding geweest ook een grens correctie te overwegen in het gebied tussen rijksweg, Burgemeester Elsen- weg en Nolweg. De bewoners van dit gebied, aldus G. S. zijn georienteerd op de Naaldwijkse buurtschap Maasdijk. Een beter verloop van de gemeente grenzen ter plaatse is wenselijk en daarom zal dit gebied aan Naaldwijk dienen te worden toegevoegd. B. en W. van Naaldwijk kunnen zich hiermee verenigen. Zij zijn het echter niet eens met het voorstel om het gebied, gelegen in de driehoek tussen de Maasdijk en de afritten naar de Burg. Elsenweg bij het territoir van Maassluis te voegen. Hier tegen willen zij dan ook protesteren, overwegende dat het betrokken terrein in het in voorbereiding zijnde ontwerp- streekplan Westland is opgenomen als agrarisch gebied. In geen geval zal het gemeentebestuur van Maassluis dit dus voor haar expansiebehoeften kunnen gebruiken. Het valt daarom niet in te zien, aldus B. en W., waarom dit overi gens kleine gebied, ten behoeve van een industrialiserende gemeente uit het agrarisch gebied van het Westland zou behoren te worden gelicht. Temeer hebben B. en W. hier bezwaar tegen omdat de bewoners van dit gebied ter plaatse staan twee woningen evenzeer op de Naaldwijkse buurtschap Maasdijk zijn georiënteerd en voor wat betreft de elektriciteitsvoorziening ook op deze gemeente zijn aangewezen. HEDEN Monopole-Theater: Vier desperado's (15 j.) vrijd. en zat. 2, 7 en 9.15; zond. 2, 4.15, 7 en 9.15; maand, t/m woensd. Song of Sheherezade (a.l.) dag. 2, 7 en 9.15 u. Passage Theater: Sapphire, het meisje uit de Tulip Bar (14 j.) dag. 2 en 8.15, zat. en zond. 2 4.15, 7 en 9.15; donderdagavond geen filmvoorstelling. Stedelijk Museum: Historische expositie en werken van H. M. v. d. Spoel; tot 16 mei. dag. 10-17 u-ur. zondag 12-17 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen di, do. za. vaa 1012 uur, di. t.m. za. van 25 uur. ma dl wo. vr. van 78.30 uur. Jeugdbibliotheek: wc. 24, do. 45 en l3 14 jaar en ouder ook woensd. van 67 30 uur. Jeugdleeszaal: dl. do. vr. van 45.30 u Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel. dl 48 uur. Op het kruispunt Bosboomlaan B"r§- Knappertlaan is zondagmorgen de heer S. J. R- met zÜn bestelauto tegen de bromfietser W. P. uit Vlaardingen ge botst, toen hij deze geen voorrang gaf. De bromfietser liep een gescheurd oor en gebroken tanden op. Zijn echtgenote, die op de duo zat, kreeg een lichte her schudding. De automobilist was doorge reden maar werd in Hoek van Holland aangehouden. Hij was overspannen. Zaterda®. te ca. 23.45 u. is de 19-jarige bromfietser G. J. V. uit Vlaardingen op dg Ylaardingerdijk ter hoogte van de ingang van Wilton Fijenoord tegen de 38-jarige Spanjaard J. O. S. gebotst, die onoplettend de weg overstak. De brom fietser liep een hoofdwond en een zware hersenschudding op. De G.G.D. heeft hem naar het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardingen gebracht. De Spanjaard, af komstig van een schip, dat in de Vul- caanshaven in Vlaardingen lag. liep een diepe-hoofdwond op, waarvoor hij in het Gemeenteziekenhuis te Schiedam is be handeld. De heer W. v. V. deed aangifte van diefstal van een ïantaarn, een briletui en sigaretten uti zijn auto. die geparkeerd stond in de Rembrandtlaan. De heer P. S. vermist zijn bromfiets, die hij had neergezet voor een café ase\ <ée Hoofd straat. Filiaal Rijnstraat 1: volw. di. 6.308 uur: vr. 78 uur, jeugd: wo. 25 uur. Filiaa] Nieuwland Wtikgebouw Dr. Wi- boutplein (zijingang) jeugd wo. 1303 u.; volw wo. en vr. 7—8.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3: ma. 78 uur en wo. en vr. 78 30 uur. R.-k. Plaltelandsbibliotheek: Uitleenpost Kerkweg 46. zondag 11 30 tot 12.30 NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: apotheek Evers, Lange Ha ven 81. MAANDAG Rott Schouwburg, 8 uur: Nederlands Ballet. DINSDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Tanchelijn (Ned. Comedie). De Lantaren, 8.1,'» uur: Vera Lengyel, piano. BIOSCOPEN IN ROTTERDAM Arena: Up in arms. a. 1. Capitol: De ondergang van de Mary Deare, 14 jaar. do. Desperate hours, 18 jaar. Centraal: Een meisje in duizend ge varen, 18 jaar. Cineac A. D.: En eeuwig zingen de bossen. 14 jaar. Colosseum: Hercules en de konin gin van Lydië, 18 jaar. do. Schandaal in Sorrento, a.l. Harmonie: De ijzeren sheriff, 14 jaar. do, I want to live, 18 jaar. Lumière: Suddenly last summer, volw. Luxor: Rififi onder de vrouwen, str. volw. Metro: The big circus, a. 1. Prinses: Rififi onder de vrouwen, str volw. do Casino de Paris. 14 jaar. za. zo.2: De gevreesde speurder, a. L za. 24: Paris Palace Hotel, 18 jaar. Rex: Slavenjagers van Afrika, 14 jaar do. Spaanse driften, str. volw. Thalia: De kinderrechter, 14 jaar. t Venster: Kapers op de kust, 14 jaar. Victoria: Aan de Rivièra, 18 jaar. do. 2 en 8: Hij die sterven moet. 14 'jaar. Za. wo. 2. zo. 2, 4.30: De sneeuwkonin gin, a. 1.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3