Soekarno zinspeelt op onlusten bij Nieuw-Guinea Soebandrio: I niet terugdeinzen' Bejaard echtpaar bij felle brand omgekomen Treinen botsen ffc op VERKEER EIST TIJDENS WEEKEIND ACHT LEVENS Gespannen sfeer bij Navo-overleg Huisarrest voor twee miljoen inwoners van Istanboel SCHILDER ZELF MET jL. Vrouw gedood bij bravourstunt Autobus botst op Duitse wagen Man springt uit het raamvrouw verbrandt op zolder MR. LUNS IN DOODSTILLE STAD Brand in Douala: 500 doden Weer gevechten in Polen weer. Overdag minder koud weer MAANDAG 2 MEI 1960 p3>— Het Toespraak tot Tunesische parlement Tunis, 2 mei (A.F.P.-U.P.I. - Be verf voor het schilderfeest In Gennep Ongeluk met pistool ln woonwagenkamp In Haarlem personen gewond 'I IN AMSTERDAM Oneerlijk ambtenaar aangehouden Vijandelijke stam zou brand hebben gesticht Miljonair ontvoerd in Singapore Thans in Olsztyn Dertig mille op 6732 Nachtvorst Het weer in Europa HET NIEUWE DAGBLAD °ptnrno, die een officieel bezoek |'an drie dagen aan Tunesië^ brengt, 'eeft zaterdag in een toespraak tot e leden van bet Tunesiscne parle- ?fent o.a. gesproken over Nederlands 'euw-Guinea. In zijn in de Engelse Lal gehouden redevoering zei hij o.a. Indonesië besloten is, dat deel ?ah Zijn gebied te bevrijden, dat nog eïet wordt door de Nederlanders. "ïk heb steeds gezegd, dat «ij de 'fagstukken, die samenhangen met «Ze onafhankelijkheid, bij voorkeur op reedzanie wijze tot een oplossing bren- on i llet) gelezen, dat Nederlandse j'°gsschepen naar de wateren van j zullen worden gezonden. Als zich J1 die omgeving onlusten voordoen, rust verantwoordelijkheid daarvoor op ''derland", aldus Soekarno. H'ï noemde volgens UPI het ge- Jed waai'op hij zinspeelde niet bij v am, maar het was duidelijk dat hij e«erlands Nieuw-Guinea bedoelde. (Advertentie) fleXa S,KKENS.Tj ALLENA PRODUKT tVan onze Limburgse redacteur) CENNEP, 1 mei Een bravourstunt *'n een 29-jarige woonwagenbewoner "'t het woonwagenkamp alhier heeft 40-jarige mede-kampbewoonster, hevr. E. L.-M. zaterdagavond het le- gekost. Samen met enkele andere kampbe- Zoe1ers was z'i de 29-jarige op be ha In een overmoedige bui zou deze (jr enkele glazen bier te hebben ge- hief en' een schietdemonstratie geven v -1 een pistool waarvoor hij geen er Sunning bezat. Met het pistool, dat g str°ef werkte, schoot hij staande in ten Ur van zijn woonwagen naar bui st!.' Even later loste hij al demon- Sin n<^ een tweede schot. Dit keer £,ag het pistool in de woonwagen af. kogel trof de 40-jarige bezoekster War" E- L.-M., die ter plaatse over winj H®t slachtoffer was gehuwd en Seder van twee kinderen. h@t Politie arresteerde de schutter; t>6 wapen werd in beslag genomen, din jOldetende woonwagenbewoner zai ïton de officier van justitie te donJmond worden voorgeleid. Hem zal leen door schuld worden ten laste ge- jSd. Van de zijde van de politie wijst Pjh er nadrukkelijk op dat de schiet- htal geen gevolg was van een twist WojvT louter en alleen geweten moet en„cen aan grootdoenerij van woonwa genbewoner R. ^I'AARLEM, 2 mei Op de Wagen- a e hij de Spanjaardslaan is zondag- ad een Duitse personenauto in bot- jn, r gekomen met een NZH-bus. De zes ''dienden van de Duitse auto werden gewond. Een van hen, een 50-ja- Van ^anie uit Essen, de schoonmoeder 1 de bestuurder, verkeert in levens gevaar, 2sï?,e Euit.se wagen, bestuurd door een de c£Ige. inwoner van Essen, kwam uit \Vap niaardslaan en wilde linksaf de tiK „"Weg op. Na een meter of twin- ren wdde de bestuurder blijkbaar ke- Uitu,„^aari°o hij enigszins naar links Sen.-T Inmiddels was een NZH-bus hoen,, rd, die op de plotseling ma- Was n 1 niet bedacht was. Een botsing autn gevolg. De bus werd licht, de Vanwaar beschadigd. "e inzittenden van de Duitse auto dine bestuurder een hersenschud- wjiib'..evenals zijn 5-jarig zoontje, ter- Wonrii Gns dén jaar jongere broertje in- ge kneuzingen opliep. De 28-jari- een untgenote van de bestuurder liep Jarie-feS.roken sleutelbeen op, haar 22- zuster brak enkele wervels. In zjjn rede keerde hij zich ook heftig tegen de Franse atoomproeven in de Sahara. ,,We veroordelen oorlogen, we veroordelen kolonialisme en we veroor delen alle atoomproeven", zei hij. „Wij hebben geprotesteerd tegen de recente atoomproeven die in de Sahara dicht hij uw land werden genomen". President Soekarno had zondag een ontmoeting met zijn Tunesische ambt genoot Bourguiba. Hij heeft ook een aantal leiders van de „voorlopige Alge rijnse regering", onder wie Ferhat Ab bas, ontvangen. De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken Soebandrio heeft in Tu nis in een commentaar op de verklaring van de Nederlandse regering, dat straal jagers en troepen naar Nederlands Nieuw-Guinea zullen worden gezonden, verklaard: „Indien Nederland zo ge steld is op éen militaire afrekening met Indonesië, bestaat er voor ons geen re den daarvoor terug te deinzen". De minister beweerde ook „dat Ne derland elk voorwendsel aangrijpt om tot een dergelijke afrekening te komen". Soubandrio heeft via de Indonesische ambassade in Tunis een verklaring uit gegeven waarin wordt gezegd, dat In donesië niet lijdeljjk zal toezien wanneer Nederland een „militair avontuur" zou proberen te forceren. „Indien Nederland zo happig is op militair machtsvertoon", aldus de ver klaring, „dan is er voor Indonesië geen reden zich in het defensief 'e laten drin gen". „De hele wereld", vervolgde Soeban drio, „moet weten dat de verantwoor delijkheid niet voor ons is. Wij hebben gezegevierd op politiek en economisch terrein en wij zijn vol vertrouwen, dat wij ook succes zullen oogsten wanneer Nederland eventueel een militair avon tuur zou ondernemen. Wij strijden im mers voor een rechtvaardige zaak. De Nederlanders zullen gewaar worden dat zij in hun agressieve bedoelingen een verenigde natie tegenover zich zullen vinden", aldus de Indonesische minis ter. Soebandrio zei dat Nederland ,,elk voorwendsel aangrijpt om Indonesië in materieel opzicht te imponeren". „Maar", besloot hij, „ik geloof niet dat wij ons te zeer ongerust moeten ma ken". TILBURG, 2 mei Onder verden king steekpenningen te hebben aangeno men is door de recherche aangehouden en ingesloten een 44-jarige gehuwde ambtenaar van het departement van Sociale Zaken en volksgezondheid, woon achtig te Breda. Hij was belast met controlewerkzaamheden op de lonen ln bedrijven en verrichtte dit werk zeven jaren. In elk geval is komen vast te staan, dat de ambtenaar een bedrag van 100,in totaal als steekpennin gen zou hebben aangenomen. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 2 mei Een korte maar zeer felle brand in een huis aan de Buiten Brouwersstraat heeft in de nacht van zaterdag op zondag het le ven gekost aan een bejaard echtpaar. De 74-jarige heer J. P. Brandenburg sprong in zijn schrik en om de vlam men te ontgaan uit het raam van de derde verdieping tien meter hoog, kwam gedeeltelijk op een voorbijgan ger terecht maar viel tenslotte in een kelderingang met zijn hoofd op een ste nen rand en werd op slag gedood. Zijn 71-jarige vrouw O. Brandenburg-Wolt- man vluchtte naar de zolder maar werd daar door de vlammen gegrepen en ver brandde. Het grootste deel van het huis werd verwoest. Omstreeks half drie des nachts raakte een oliekachel in de woning op de twee de verdieping, waar het gezin Roel- vink woonde, in brand. De vlammen grepen in het grotendeels uit hout be staande huis al direct zeer snel om zich heen. De 21-jarige heer Roelvink kon zijn vader, zijn vrouw en zijn twee en half jarig kind slechts redden door hen uit het raam te werpen. Op straat werden zij door inderhaast toegeschoten voor bijgangers en buren opgevangen. Zij bleven ongedeerd. De heer Roelvink zelf kon via het trappenhuis de straat bereiken. Buren hebben ook nog allerlei huis raad zoals een televisietoestel en een radiotoestel kunnen redden, maar zij konden de derde verdieping, waar het bejaarde echtpaar woonde, met meer be reiken doordat de vlammen reeds naar boven waren geslagen. Het echtpaar Een beeld van de felle brand in Amsterdam waarbij twee bejaarde mensen om het leven kwamen. .AMSTERDAM, 2 mei Door een on juiste rangeerbeweging is vannacht om 2 uur op het Centraal Station een diesel- locomotief waarachter reizigersmaterieel frontaal tegen een elektrisch tanktrein stel gebotst. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor, maar er ont stond grote materiële schade. Het reizigers- en goederenverkeer heeft geen nadelen ondervonden van de treinbotsing op het tweede perron west. Eén perronzijde is versperd. Vanochtend was men nog druk bezig met het her stel van de spoorbaan en het opruimen van het beschadigde materieel. De trei nen die normaal van deze zijde van het tweede perron vertrekken, startten nu van andere perrons. Van vertraging in het spoorwegverkeer is geen sprake. AMSTERDAM, 2 mei Verkeerson gelukken hebben tijdens het weekeinde op verschillende plaatsen in ons land slachtoffers geëist. Op de rijksweg Hcn- gelo-Oldenzaal kwamen twee Duitsers om bij een aanrijding. In het zieken huis te Emmen overleed een 61-jarige bromfietser als gevolg van een ongeluk, een bromfietser uit Stadskanaal ver dronk na een aanrijding in Mussclka- naai. Tussen Maarssen en Breukelen kwam een man bij een autobotsing om het leven. Een vierjarige jongen raakte op de Grote Marktstraat in Den Haag onder een stadsbus en was op slag dood. Een 65-jarige voetganger is te Hol- wierde aangereden en later in een zie kenhuis in Groningen overleden. In het dorp Kwadijk is een 38-jarige bromfiet ser tegen een auto gebotst en later in het stadsziekenhuis 'n Purmerend aan zijn verwondingen bezweken. Behalve deze dodelijke ongevallen kwamen er nog tal van verkeersongelukken voor, waarbij personen ernstig of minder ern stig werden gewond. Het ongeluk op de rijksweg Hengelo- Oldenzaal, dat twee doden eiste, over kwam de Duitsers H. Brühl )32) en H. F. Mensink (26) uit Rheine. Zij wil den van achter een autobus overstekén en werden gegrepen door een personen auto uit Hengelo. De slachtoffers wer den een eind weggeslingerd en waren op slag dood. Brühl en Mensink behoorden tot een gezelschap voetballers uit Rhei ne dat zaterdagmiddag in Wierden bij gelegenheid van de oranjefeesten tegen het Wierdens elftal had gespeeld. B. was gehuwd en Iaat een vrouw achter, die gauw moeder zal worden, en M. was een zoon van een weduwe. Het ongeluk in Mussclkanaal heeft zich als volgt toegedragen. De heer E. Wiendels uit Stadskanaal reed met hij zich in dc auto een heer en een jon getje van zes jaar. Hij moest plotseling uitwijken voor een oude man, die de weg overstak. Op dat moment kwam uit tegenovergestelde richting de 30-ja- rige bromfietser J. Hoving uit Stads kanaal. De botsing was zo hevig, dat auto en bromfietser in het Stadskanaal verdwenen. De drie inzittenden van de auto konden nog tijdig op het droge ge haald worden, doch de heer Hoving is verdronken. Op de rijksweg Maarssen-Breukelen was het een personenauto, welke op een voor hem rijdende auto botste. De 33-jarige bestuurder J.B. uit Amster dam kwam hierbij om het leven. Een passagier, A.S., eveneens uit Amster dam, werd zwaar gewond. De vierjarige Paultje van der Lans, die onder een stadsbus van de H.T.M. geraakte, zat bij zijn vader achterop de fiets in een kinderzitje. Het echtpaar Van der Lans wachtte bij het stoplicht op het kruispunt Grote Marktstraat- Spui. In het middenvak van de Grote Marktstraat wachtte ook een autobus. Mevrouw Van der Lans stond met haar fiets vóór die van haar echtgenoot. Op het moment dat het stoplicht op groen sprong, zetten zowel de autobus als de beide fietsers zich in beweging. Daarbij raakte de heer Van der Lans met zijn voorwiel het spatbord van de fiets van zijn echtgenote. Hij begon daardoor te slingeren waardoor zijn zoontje uit het stoeltje viel naar de kant van de optrek kende bus. In de buurtschap Deurningen te Weer- selo werden gisteren bij een autobotsing een vader en drie kinderen ernstig ge wond. De hotelhouder G. J. Sogtoen uit Hengelo was met zijn vier kinderen op weg om zijn schoonouders op te ha len voor een communiefeest. De auto werd op het kruispunt Weerselo-Bornö aangereden door een auto, bestuurd door de 19-jarige J.v. R. uit Borner- broek. BUEA, 2 mei (UPI) Een brand die vijf uur achtereen woedde heeft aan het einde van de vorige week de stads wijk Congo van de havenstad Douala in Kameroen in de as gelegd. Volgens een officiële mededeling zijn bij deze brand 500 mensen om het leven geko men. In totaal 5.000 mensen zijn dak loos geworden, ongeveer 4000 woningen zpn in de as gelegd. Volgens betrouw bare zegslieden is de brand gesticht door leden van de Hausa-stani, die wraak namen voor de moord op een hunner stamhoofden door leden van het guerilla-legcr der rebellen in Kameroen. Vast staat, dat mensen, die trachtten uit het inferno van de brandende stadswijk te ontsnappen, door met pijl en boog gewapende Hausa's werden neergescho ten zodra zij de rand van de wijk had den bereikt. Rondom dc wijk hadden de Hausa's zich gewapend opgesteld. Congo is een wijk die nauwelijks 4 ha groot is. De 4000 huizen staan dicht opeengepakt en toen het vuur eenmaal woedde was er niets tegen te beginnen. Niet alleen arbeiders wonen er, maar ook een aantal zeer welgestelden. Ook woonden een aantal hoge regeringsfunc tionarissen in de afgebrande stadswijk. In de officiële mededeling die te Buea is uitgegeven, wordt verklaard, dat de oorzaak van de brand nog niet bekend is. Wel zijn er een aantal arrestaties verricht en heeft de justitie een diep gaand onderzoek ingesteld. De regering van Kameroen, een kort geleden onafhankelijk geworden voor malige Franse kolonie, heeft de daklo zen ondergebracht in scholen en fabrie ken. ISTEANBOEL, 2 mei (AFP, Reuter, UPI) Bij zijn aankomst in Istanboel trof de Nederlandse minister van buiten landse zaken, mr. J.M.A.H. Luns, gister avond samen met zijn collega's van de andere NAVO-landen een doodstille stad aan. Aan de vooravond van de bijeen komst van de ministerraad van de NAVO moesten de twee miljoen inwo ners van Istanboel gisteren de gehele dag in huis blijven, omdat de autori teiten in de huidige gespannen sfeer alle 1 mei-bijeenkomsten radicaal wil den verhinderen. De Turkse regering kondigde een uitgaansverbod af voor do duur van 24 uur en de bevolking waag de het niet dit verbod te overtreden. Generaal Ozdilek, die tijdens de staat van beleg het bevel voert, had aange kondigd dat zijn troepen „zelfs bij de kleinste bijeenkomst" het vuur zouden openen. „Bij de betreurenswaardige in cidenten zijn de militairen verdraag zaam geweest", zo verklaarde hij, „maar ze zouden dat niet weer kunnen zijn". Hij verklaarde dat de bevolking, nu zij gisteren de gehele dag binnen moest blijven, de gelegenheid had „om na te denken". De NAVO-conferentie wordt dus onder enigszins moeilijke omstandigheden begonnen. De bijeen komst zou geopend worden door premier Adnau Menderes, maar hij heeft er de voorkeur aan gegeven in de hoofdstad Ankara te blijven en de openingscere monie aan de Turkse minister van bui tenlandse zaken. Fatin Zorlu, over te laten. De besprekingen zijn gewijd aan de internationale toestand aan de voor avond van de topconferentie en aan de algemene positie van de Atlantische gemeenschap. Fatin Zorlu, de Turkse minister van buitenlandse zaken, heeft gisteren op een persoonferenstie in Istanboel de re publikeinse oppositiepartij beschul digd van pogingen om.het proces van democratisch bestuur te saboteren en te ondermijnen. Democratie is een toestand van evenwicht tussen vrij heid en tucht, aldus de minister. De republikeinse oppositie poogt even wel de vrijheid te doen ontaarden in anarchie. Zij wil door omverwerping van de regering de macht in handen krijgen. De regerende democratische partij, die aan de macht gekomen is in een proces van democratische ont wikkeling, kan dit niet toelaten, aldus Zorlu. Hij voegde er aan toe dat ver reweg het grootste deel van de be volking de regering steunt. De Turkse minister gaf daarop een overzicht van hetbeen het Turkse volk onder de huidige regering heeft gepres teerd. In de laatste tien jaar is het bru to nationale produkt in Turkije met 70 procent toegenomen, zo betoogde hij. „Ons volk heelt het nog nooit zo goed gehad". In antwoord op vragen zei Zorlu, dat het uitgaansverbod voor Istanboel, nood zakelijk was in verband met de 1 mei- viering, omdat het beter is preventieve maatregelen te nemen dan onderdruk kingsmaatregelen achteraf. „Het is niet omdat wij bang zijn voor onze bevol king", aldus Zorlu. Hij verklaarde dat 200 tot 300 studenten van de universi teit van Istanboel in een kamp worden vastgehouden. Een aantal van hen zou inmiddels zijn vrijgelaten. Op de vraag of hij dacht, dat de communisten de hand hebben gehad in de ongeregeld heden, antwoordde de minister, niet van oordeel te zijn, dat de Turkse oppositie onvaderlandslievend is. In Istanboel houden troepen en tanks de strategische punten bezet. In Istan boel en Ankara heeft de politie zater dag nieuwe betogingen direct de kop ingedrukt. In Izmir, de derde stad van Turkije, legden advocaten een krans bij het standbeeld van Keinal Ataturk, de stichter van het moderne Turkije. Po litieke waarnemers in Ankara menen dat de Turkse regering de toestand nu vast in de hand heeft. was naar bed en werd door de vlam men verrast. De man sprong uit het raam op tien meter hoogte en overleef de de sprong niet. Mensen op straat hebben nog getracht met dekens en der gelijke hem op te vangen, maar dat mis lukte. De vrouw vluchtte naar de zolder en is daar gestikt en verbrand. On middellijk na aankomst heeft de brand weer getracht liet huis te doorzoeken en haar te vinden, maar dat bleek tever geefs. Eerst nadat de vlammen waren gedoofd, heeft men haar stoffelijk over schot op de uitgebrande zolder gevon den. Beide stoffelijke overschotten zijn naar het Wilhelminagasthuis gebracht. Van drie kanten tegelijk heeft cte brandweer het vuur in het overigens gemakkelijk bereikbare huis aangeval len. Zjj gebruikte zeven stralen waar van twee nevelstralen, en was met drie autospuiten, een ladderwagen, een per soneels- en een gereedschapswagen uit gerukt. m drie kwartier was echter het lot van het huis, dat als een fakkel brandde, beslist. De tweede, derde en zolderverdiepingen werden geheel door liet vuur verteerd. Het gezin, dat op de bel-etage en eerste verdieping woont was niet thuis. Het heeft door vuur en bluswater veel schade geleden. In het nachtelijk Amsterdam, dat nog aan het Koninginnedag vieren was, trok de brand veel belangstelling. De offi cier van justitie, mr. W. P. Bakhoven, kwam dezelfde nacht nog een onder zoek instellen. Andere branden In het Westduinpark in Scheveningen ging over ongeveer duizend vierkante meter duinbegroeiing verloren door een brand, welke is ontstaan naar aangeno men wordt, door het achteloos weg wer pen van rookgerei. Dë boerderij van de heer Th. van Die pen te Grosthuizen brandde gisteren uit, vermoedelijk doordat kinderen met vuur speelden. Ook een schuur ging verloren, nadat de varkens daaruit in veiligheid waren gebracht. Waarschijnlijk doordat kinderen er er met vuur hebben gespeeld, is gis teren bij Oldeholtpade in Friesland een perceel kreupelbos van ongeveer 2 ha. groot in vlammen opgegaan. Brand heeft zaterdag aanzienlijke SINGAPORE, 2 mei (AFP) Een Chinese miljonair, Ong Tsjen Siang, di recteur van een der grootste transport bedrijven in Singapore, is ontvoerd. De ontvoerders eisen een losgeld van twee miljoen gulden. schade toegebracht aan het pand Prin segracht 8 in Den Haag, waar o.a. een filiaal van de N.V. Nederlandse behan- gelselpapierindustrie Goudsmit en Hoff te Amsterdam was gevestigd. Van het naast liggende museum Bredius werd als voorzorgsmaatregel een zaal ont ruimd. Schade is hier echter niet ont staan. De brandweer was binnen een uur de brand meester. Vermoed wordt dat het vuur is ontstaan in behangsel- afval, dat achter het gebouw lag, onder de houten serre van de eerste verdie ping. WARSCHAU, 2 mei (aeulrr. I.TI) Naar in doorgaans betrouwbare "krin gen te Warschau verluidt, is donderdag de politie in de noord-Poolse stad Olsz tyn slaags geweest met katholieken, die vlaggen hadden uitgehangen ter ere van „De zwarte madonna van Czes- tochowa", die door de Poolse katholie ken zeer wordt vereerd. Een afbeelding van de madonna maakt een rondreis door Poolse steden en dorpen. De poli tie van Olsztyn had er, volgens ge noemde kringen, bezwaar tegen dat bij deze gelegenheid de nationale vlag werd uitgehangen. Toen zjj trachtte de vlag gen te verwijderen, kwam het tot ge vechten. Er zouden echter geen doden of gewonden zijn. In alle katholieke kerken van Polen is gisteren bij het begin van de mei maand, toegewijd aan Maria, „de ko ningin van Polen, een herdelijk schrij ven van kardinaal Wyszynski voorgele zen. De Poolse primaat roerde geen po litieke zaken aan. Hij deed een beroep op alle katholieken sterk te zijn in hun geloof en regelmatig de H. Mis bij te wonen. In de 547e staatsloterij, 2e klasse, is vandaag een prijs van f 30.000 gevallen op nr. 6732. Op nr. 11709 viel f 5.000. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind krimpend naar west tot zuid. Vannacht plaatselijk nacht vorst, morgen ies hogere middag- temperaturen dan vandaag. Zon: 5.07-20.07. Maan: 11.05-1.32. DE BILT, 2 mei In de luchtdruk verdeling komen op het ogenblik ver anderingen van betekenis voor. Door een toeneming van de depressie-activi teit op de oceaan verplaatst het hoge- drukgebied boven Engeland zich name lijk naar het vasteland van West-Euro pa. Daardoor gaat de wind afnemen en komt er aan de aanvoer van koude lucht naar onze omgeving een einde. In verband hiermee wordt het min der koud. De komende nacht zal er echter nog plaatselijk nachtvorst voor komen. max min. neersl. Voor hij voor het bijwonen van de NAVO-conferentie naar Istanboel vertrok was minister Luns in Griekenland. Hier ziet men de Nederlandse minister tijdens een bezoek aan de Acropolis te Athene. Direct voor mr. Luns, zijn vrouw. Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Helder zw. bew. 8 5 0.1 Ypenburg zw. bew. 9 4 0.6 Vlissingen zw. bew. 9 4 1.1 Eelde zw. bew. 9 1 0.6 De Bilt zw. bew. 8 3 0.2 Twente zw. bew. 8 1 0 Eindhoven zw. bew. 10 3 1 Zd.-Limburg zw. bew. fl 3 1 Helsinki geh. bew. 30 3 1.1 Stockholm regen 10 2 0.1 Oslo onbew. lü j» 0 Kopenhagen licht bew. 9 2 0.1 Londen regen 11 6 1.1 Amsterdam zw. bew. 8 2 0.3 Brussel geh. bew. 10 1 1 Luxemburg zw. bew. 11 1 0 Parijs onbew. 15 1 0 Nice half bsw. 15 8 1 Berlijn onbew. 10 1 0 Frankfort zw. bew. 11 1 0.6 München sneeubui 8 2 3.6 Zürich motregen 10 4 1.1 Wenen zw. bew. 12 6 1 Innsbriick half bew. 11 1 0 Belgrado half bew. 17 4 3 Rome zw. bew. 16 9 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1