liet bosvarken55 wordt uit nood geboren r o mét dit HmiPli ^it bossen en parken V WWHSSS immn OOSTENRIJK J. G. J. BOSMANvijf en twintig jaar film en filmbedrijf toegedaan BOSCH 't gehele jaar doo 1 afekje-dek de r*-T Cijfers zijn bedrieglijk Verstrekkend werk in verschillende functies „IK GELOOF Voorlichting schiet te kort mm ZILVEREN JUBILEUM JFf PAGINA 11 geen vuur -afval - lawaai - vernieling ten ronde 'jonge* jonge ®1PII ELDORADO VAN VAKANTIEVREUGDE OOSTENRIJKS TOERISTEN VERKEERS-BUREAU GESCHENKEN daar zal Moeder blij mee zijn! 4 /n het jaar dat de heer Bosman zijn aanstel ling bij de Nederlandse Bioscoop-Bond kreeg, was de film J^0 jaar oud en maakten ver schillende landen, waaronder ook Nederland, zich op om dit heugelijke feit te herdenken. Wij deden dit o.a. door Louis Lumière naar Nederland uit te nodigen, feestelijk toe te spreken en in de bloe metjes te zetten. En verder gingen we in dat jaar kijken naar Hitchocks Thirty-nine steps, Bené Clairs The ghost goes west, naar Greta Garbo in Anna Karenina of naar de relletjes die de NSB organiseerde bij de vertoningen van Feyders Kermesse héroique. SGf - n xJép ::r; m ji'y i Eenvoudig boekje k ompressor zorgt voor Uw gezorvdhèid Prijzen vanaf ƒ532.- N.V. Willem van Rijn „Albertus Magnus" STAATSBOSBEHEER GEEFT dagjesmensen ruimte een partijtje volleyhal kan spelen, maar kalmpjes aan, bal bij de buren. Nu speelt men geen volleybal in zijn „Geej me liever een afvalbak". ederland heeft voor iedere inwoner 500 m2 recreatieruimte', Duits land heeft per inwoner 2100 m2. Vijfhonderd vierkante meter, dat >iie is een stukje Van 20 bij 25 meter; een aardig achtertuintje, waar n°9 juist eeGT Hat de ie 3e; als we goed zijn ingelicht, komen daar gewoonlijk 12 mensen aan as en die hebben dam al meteen 12 keer 500 m2, ofwel een terrein c 60 bij 100, ruim een halve hectare. Cijfers per hoofd zijn erg bedriege- ,,i,j' ie meer omdat ze alleen maar gelden als heel Nederland tegelijk se vrije natuur" gaat recreëren. Dat gebeurt zelfs op de meest zomer- %.jndag niet: het percentage thuisblijvers is altijd aanzienlijk en het A A buitenlandse gasten valt meestal weg tegen het aantal Neder- aers Ü5 jutiebezoekenden de natuur in: tegenover de Rotterdammers die naar Heling gaan; staan Brabanders die juist eens door de Rotterdamse dat naar het buitenland gaat. Bovendien trekken niet alle Advertentie willen gaan varen en terwijl de Amsterdammers naar Zandvoort ,u komen dagjesmensen uit de provincie naar de grachten kijken, ^.kerkelijkheid hebben we dus wel meer dan een achtertuintje, maar ueemt niet weg, dat we aan het zomerse strand mannetje naast Unetje zitten. Want dat is het allerbedrieglijkste van de gemiddelde cijfers per hoofd: die houden geen rekening met terreintypen, weersomstandigheden en menselijke voorkeuzen. Als het snikheet is wil nu eenmaal half Nederland (en een kwart van Duitsland!) naar de zeekant, maar by minder gunstig weer richt de trek zich juist op bos en hei, zodat het daar benauwend druk wordt, vooral in de naaste omgeving van de grote steden. Want dat is nog een bedriegiyke kant van de hoofdelijke omslag: de bossen aan de Belgische grens bij Reusel zijn even goed in het cyfer begrepen als de Drentse heide en daar kom je als Am sterdammer op zaterdagmiddag zo gauw niet aan toe. Er zyn trouwens nóg meer ongunstige factoren. Wij weten niet hoe men de recreatie-oppervlakten berekend heeft, maar vermoedeiyk is daar vry- wel heel ons bosareaal bij opgeteld. Een groot deel van het bos dat in ons land in de meeste gevallen is terugge drongen naar de armste gronden bestaat echter uit dichte dennenbeplan tingen met wat rulle brandgangen als White Label dubbele klare enige openingen. Deze gebieden zyn voor de recreatie totaal ongeschikt. Het recreatieareaal kan geen optel som zyn van de oppervlakten aan bos, strand, hei en duin; de laatste twee terreintypen zün voor de massarecrea tie zelfs niet aan te bevelen omdat ze veel te kwetsbaar zyn. Niet voor niets zijn grote stukken duingebied voor het publiek afgesloten: ze zün waterke ring, waterwingebied, natuurreservaat en studieterrein en de laatste twee be stemmingen gelden ook voor tal van heidegebieden. Dit alles heeft tot gevolg dat ervoor de recreatie toch niet veel meer dan een achtertuintje over schiet, te meer omdat de toenemende motorisering en de vü'fdaagse werkweek er weldra toe zullen leiden, dat we in derdaad bijna allemaal geiyktijdig naar buiten gaan. De- trek naar buiten, die zich van jaar tot jaar sterker manifesteert, is niet alleen een gevolg van de bevol kingsgroei, de toegenomen vrye tijd en de grotere mobiliteit, die weer voortvloeit uit de (bromfiets-) won deren der techniek en het gestegen w-elvaartsniveau; ze komt ook voort uit het feit, dat steeds méér mensen worden opgestapeld in etagewonin gen, waardoor ze voor de buitenre creatie echt naar buiten moeten. Na tuurliefhebbers kijken vaak met een mengeling van deernis en afschuw naar de massa's van „bermrecrean ten". die in de natuur of wat ze daar voor houden niets anders doen dan naast hun schoenen liggen, lezen, naar de radio luisteren en picknicken, zonder ook maar iets gewaar te wor den van de plantjes die ze pletten en van de vogels die over hun hoofd vlie gen. Maar men vergeet, dat deze men sen niet komen om te determineren: zij willen niets meer dan luieren in zon en buitenlucht en ze zouden zich de moeite van een gezinsverhuizing waarschijnlijk besparen als ze een tuin bezaten. Het merendeel van deze allergrootste categorie vindt de eenzaamheid van het bos eerder griezelig dan aantrekkeiyk en de echte natuurminnaars mogen er dankbaar voor zijn, want als alle vakantiegan gers baltsende tureluurs of zeldzame orchideeën wilden zien, zouden er wel dra geen tureluurs en orchideeën meer bestaan. Maar het moge dan waar zyn, dat de meeste recreatiezoekenden geen natuurreservaten nodig hebben, ze vragen wel enige ruimte en wat outil lage. Ze zoeken geen eenzaamheid, maar als er een behoorlyke verhar ding is, willen de meesten toch wel van de grote wegbermen naar de bos randen langs de binnenwegen, waar de kinderen niet struikelen over de benen van de volwassenen, maar ruimte hebben om te ravotten, terwij de vermoeide vader rustig zyn boek kan lezen en moeder gestoord kan handwerken. Daarvoor is op tal van plaatsen een veel betere ontsluiting nodig en het is een gelukkig feit, dat het Staatsbosbeheer, dit inziende, een dergelijke ontsluiting voorbereidt voor het bijna 10.000 ha grote Veluwege- bied ten westen van de lijn Arnhem- Apeldoorn, tussen het Kroondomein in het noorden en het Nationale Park De Hoge Veluwe in het zuiden. Voor dit terrein is een recreatieplan opgesteld, dat enerzijds nog volop 'n ontwikkeling is, maar anderzijds ook al een begin van uitvoering heeft gekre gen. De verharding van de z.g. Heet- weg naar Kootwijk naar de provinciale weg' Harskamp-Stroe, maakt het thans mogeiyk, er per auto dwars doorheen te rüden, zonder dat men zoals vroe ger het risico loopt, in het zand te blijven steken. Dit jaar wordt tussen Harskamp en Stroe een rijwielpad aan gelegd, dat een prachtige route volgt door bos en hei; het wordt een breed, geasfalteerd pad, dat ook door brom fietsers bereden mag worden. Het plan voorziet nog in enkele andere wegen, maar ook in een aantal „stille fietspa den". Op die manier krijgt men een scheiding tussen het publiek dat „open luchtrecreatie" wil bedril ven en dege nen die „recreatie in de natuur" zoe ken: beimrecreanten krygen de ruim te, maar de natuurliefhebbers behou den hun rust. Een 600 ha omvattend hertenreservaat, dat voor het publiek gesloten blijft waarborgt tenslotte het behoud van de meest markante Velu we fauna. Natuurbehoud en recreatie kunnen best samengaan, als men de grote massa maar leidt naar de terreinen die er te gen kunnen. In het Veluwegebied ligt een ven, dat natuurwetenschappelijk by- zonder interessant is. Daar ziet men liever geen menigten, die er vanzelf sprekend te water willen gaan, wat het einde van het natuurbezit zou beteke nen. Om nu het publiek toch zyn deel te kunnen geven wil men elders enkele speelvövers gaan aanleggen. Deze en andere attracties worden voornamelijk gepland aan de randen van het natuur gebied. Men krijgt zo weer de twee- Advertentie) Stilte en schoonheid, vreugde en folklore, bergen, bossen en meren, muziek en schouw burg, sport en spel, historie en humorU vindt het alles in OOSTENRIJK, het ideale va kantieland. Haar gastvrijheid en gastro nomie worden geroemd. Haar comfortabele hotels en heer lijke campings staan voor U open. Ga naar OOSTENRIJK, het dorado van vakantievreugd. Informaties bij alle erkende reisbureaus en het Rokin 16 - Amsterdam Telefoon: 020,62188 deling: het grote publiek blijft in de randgebieden en de rustzoekenden die verder trekken, vinden in het midden een stille zone. Staatsbosbeheer geeft de massarecre- af'-s niet alleen ruimte, maar ook ac commodatie. Vorig jaar zijn o.a. op de Steenberg in Hoog Buurlo en bij een uitzichtpunt by Het Leesten zg. tafel- bankei geplaatst, waar men zijn pick- nic-boterham kan smeren. Ook in de boswachterijen Hardenberg en Auster- litz staan reeds van die tafels en men heeft er al mensen aangetroffen die er keurig de tafel dekten! Een dergelijke outillage zal men in de naaste toekomst op steeds meer plaatsen kunnen aan treffen. Staatsbosbeheer heeft diverse standaardmodellen ontworpen, dié ge riefelijkheid paren aan onverwoestbaar heid en die passen in diverse terreinty pen. De ontwerpen zijn inmiddels al aangevraagd door diverse andere in stanties, o.a. verschillende gemeenten. Op de piekniekplaatsen worden uiter aard ook afvalmanden geplaatst. Het veel gesmade „bosvarken" wordt inees- {Advertentie) Boldoot De picknickhut, zoals ze op de Floriade te zien is. Dat lijkt allemaal lang geleden en dat is het ook want 25 jaar scheiden ons van de datum waarop de journalist Bosman die aan De Tyd verbonden s was geweest, in dienst trad van het toen al machtige lichaam dat als Ne derlandse Bioscoop-Bond het doen en laten van het filmbedrijf vast in han den had, regelend en organiserend naar binnen optrad, maar tegeiyk de belan- gen van zün leden naar buiten fervent verdedigde. De heer Bosman werd daar op die lste mei 1935 o.m. belast met het redigeren van de publikaties van de Bond en van het Bondorgaaan terwij] hem al gauw de verzor ging van enkele secretariaten werd toevertrouwd. Toen de Duitsers hem in 1942 ontsloegen was hy inmid dels opgeklommen tot Algemeen Secre taris van de Bond en hoe zeer zijn werk intern gewaardeerd werd, bleek wel drie jaar later in november 1945, toen de eerste algemene vergadering in bevryd Nederland hem hii acclamatie tot Bondsdirecteur benoemde. Van dat ogenblik af heeft ook de bui tenwacht regelmatig kennis kunnen ne men van de talrijke activiteiten die de heer Bosman in zyn nieuwe functie ont wikkelde. Veel van do plannen die de ontslagen Algemeen Secretaris als amb teloos burger in oorlogstijd op papier uitdacht, heeft de nieuwe directeur kunnen verwezenlijken Die plannen be troffen zowel het bedrijf dat zich na de oorlog voor onverwachte moeilijkheden geplaatst zag als de film-zelf die te lang alleen als handelsobject was be schouwd. taar aan welks culturele verheffing nu ook en niet alleen met woorden aandacht werd besteed. Direct na de bevrijding als lid van de Ministeriële Commissie voor het filmwezen, van de Culturele Advies commissie, van de Commissie tot her ziening van de bioscoopwet, van de Te- -vi sieraad en van de voorlopige Raad .1 i' <'*k~ T' VA 'sb voor de Kunst heeft de heer Bosman belangryk en verstrekkend werk kun nen doen. En dat werk wordt op het ogenblik voortgezet in allerlei andere functies die buiten de dagelijkse Bonds- bezigheden alle beschikbare tyd van de zilveren jubilaris wel moeten opeisen. Want op het ogenblik maakt de heer Bosman deel uit van de afdeling Film van de Raad voor de Kunst, van de Raad van Beheer van het Nederlands Filminstituut en het curatorium van de Nederlandse filmacademie van de Stichting Produktiefonds voor Neder landse films van het bestuur van de Stichting Bio Vakantieoord en van de Stichting Bedryfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf. Voegt men daar nog bij zijn be moeienissen met de tweejaarlijkse Filmweken die nu al driemaal, af- wiselend in Arnhem en Den Haag, zijn gehouden en met de jaarlijkse Academische Filmstudieweken waar van er alweer een zestal achter ons liggent dan heeft men misschien enigszins een vermoeden dat Bonds directeur Bosman de grenzen van zün werkzaamheden niet al te eng ge trokken heeft. Dat hij daarbü critiek ondervonden heeft, zowel in het be- dt'üf die de vlucht van zün fantasie niet altyd wist bij te houden, als daarbuiten van hen die het culturele streven van de Bond enigszins arg wanend bekeken, was onvemijdeiijk. En dat de jubilaris in de loop der jaren zijn tegenstanders voor een goed deel voor zijn standpunten heeft weten te winnen, pleit niet alleen voor le juistheid van zijn ideeën en projecten, maar ook voor zijn overre dingskracht en doorzettingsvermogen die hij in grote mate bezit en die ge steund worden door een rustige zelf verzekerdheid. Twee jaar geleden by de herdenking van het 40-jarig bestaan van de Ne derlandse Bioscoop-Bond is de direc teur uiteraard betrokken geweest bij de vele waarderende woorden die toen gesproken zijn en vorig jaar zyn zyn verdiensten voor de verbeteringen in het bedrijf en voor de filmcultuur of ficieel erkend door zyn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. En bij dit 25-jarig ambtsjubileum heeft de hèer Bosman ongetwijfeld opnieuw ervaren dat zyn onvermoeid werken voor de verheffing van het film- en bioscoopbedrijf en van de film tout court niet alleen binnen de muren van het Bondsgebouw in de Jan Luyken- straat te Amsterdam waardering vindt, maar ver daarbuiten erkend wordt als een belangryke bijdrage tot het cultu rele leven van heel Nederland. C. B al uit nood gekozen. Het is irreëel om van de mensen te verwachten, dat ze al hun kleffe schillen en blikjes 's avonds mee naar huis zulLen nemen en lang niet iedereen is in staat, deze resten vakkundig in de bodem te werken wat op drukbezochte plaatsen trouwens niet aan te bevelen. Met afvalman den bereikt men zeker méér dan met bosvarkenaffiches. Deze laatste hebben bij Staatsbosbeheer al lang afgedaan. De dienst is ook begonnen met het vervaardigen van picknickhutten, die bij slecht weer een welkome beschut ting kunnen geven. In de omgeving van Vaals staat al zo'n hut en de tweede is te zien op de Floriade. Voorts wil men hier en daar oriëntatietafels opstellen, waarop wandelroutes staan aangege ven, die ook in het terrein zijn uitge zet. Zelfs zint men al op het inrichten van cGgcampings: grote recreatieterrei nen, voorzien van water en toiletten. Uit de gemeentelijke interesse voor de tafelbanken blijkt al, dat Staatsbosbe heer niet de enige instantie is, die oog heeft voor de recreatiebehoefte. Rijks waterstaat heeft er eveneens aandacht voor en is bezig met de planning van rustplaatsen langs de wegen. De re creatie is echter nog een sluitpost op de diverse begrotingen en wat op dit gebied tot stand komt staat in geen verhouding tot de behoeften. Van de ge meenten kan met trouwens niet ver gen, dat ze veel geld gaan besteden aan recreatieve voorzieningen, die dienen voor de bevolking van de grote steden. Hiervoor zou er samenspel moeten ko men tussen deze steden en hun recrea tieve randgemeenten. Het probleem van de recreatie is daar echter niet mee op te lossen. Daarvoor is een centrale planning en een royaal budget nodig. Misschien is hiervoor de basis gelegd door de oprichting, vorig jaar, van de inter departementale commissie voor de openluchtrecreatie: het Incor, dat dit jaar voor het eerst over een recreatie- pot beschikt, ter grootte van 600.000. Waaraan dit bedrag ten goede zal! o- men is nog niet uitgemaakt. Een van de gegadigden is dé Dienst der Zui derzeewerken, die in samenwerking met de provincie Gelderland bij El- burg een nieuw stuk strand wil op spuiten. Een aantrekkelijk project, omdat het strand het type recreatie- gebruik is, waaraan de grootste be hoefte bestaat. De Zuiderzeewerken bieden voor de recreatie nog allerlei andere mo gelijkheden, maar het zal van de fi nanciën afhangen, of deze worden uitgebuit. In een volgend artikel ko men we hier nader op terug. VIC LANGENHOF Het is een onbegonnen taak te willen nazoeken in hoeverre gebrek aan ge loofskennis debet is aan de massale ont kerstening en geloofsafval, maar dat tussen beide een correlatie bestaat heeft de ondervinding duidelijk bewezen. Met gebrek aan geloofskennis wordt dan niet allereerst bedoeld een onbekendheid met de waarheden, maar veeleer een totaal onjuist begrip van de essentie van geloven. In deze kan men de godsdien stige vorming op de scholen moeilijk van alle schuld vrypieiten. Het leren geloven is oelangryker dan het leren van ge loofswaarheden. Daarom verdient het boek „Ik Ge loof" van pater Pierre Journet o.p. (Uitg. Cantecleer-Utrecht) een byzonder woord van welkom. De auteur heeft niets anders willen doen dan de ..twaalf artikelen van het geloof" voor jonge mensen transponeren in één enkele waarheid: geloven is je toevertrouwen aan een liefdevolle Vader. We kunnen niets anders zeggen dan dat de schrü- ver uitstekend in zyn opzet geslaagd is. De tekst bestaat uit een bijbelse para frase op de twaalf artikelen, waardoor deze een ware metamorfose onder gaan. In plaats van een verzameling dor re stelregels, ademt nu eik wcord de geest van de H. Schrift. Geen diepzinnige beschouwingen dus, maar een verkla ring van Gods handelen met ons in de meest simpele bewoordingen, aange vuld met de mooiste bijbelse verhalen en parabels. We geloven niet. dat het boekje be doeld en geschikt is als handleiding op de lagere school, maar een mooiere rich tingwijzer voor de geest, waarin het godsdienstonderwys gegeven dient te worden, is moeilijk denkbaar. Er zyn verschillende legendarische antwoorden van kinderen op catechismus-vragen in omloop. We hebben nooit geloofd, dat op de vraag waarom God onzichtbaar is, een kind kon antwoorden: Wy kunnen God niet zien, want Hy beeft geen licht aan. Onze twyfel ten aanzien van de his toriciteit van dit antwoord hebben we echter laten varen sinds we een vierde klasser het zesde gebod hoorden om schrijven met: Wij mogen geen onkuis heid doen, omdat het een ander toebe hoort! Een dergelijk antwoord werkt op de lachlust, maar het roept evenzeer verontrusting op. Men kan moeilijk aan nemen dat een dergelyke geloofskennis (sic) een steun voor het latere leven betekent. Geloven in God de almachtige Vader betekent nog altijd een vertrouw- volle overgave aan een Vader, waar je als kind tegen opziet. Een Vader, die Reeds enige tijd geleden heeft de regering besloten Hr Ms. Karei Door man met vliegtuigen van de lucht macht, begeleid door twee andere schepen, naar Nieuw-Guinea te zen den. De vorige week is medegedeeld, dat ook detachementen infanterie, be staande uit beroeps- en dienstplichtig personeel zullen volgen. Het is ons niet bekend, waarom deze mededelingen welke beide be trekking hebben op maatregelen, wel ke eerst over enige maanden tot uit voering zullen komen, niet tegelijker tijd konden worden gedaan. De regering zal goede redenen heb ben om de verdediging van Nieuw- Guinea te versterken. De versterking met delen van lucht- en landmacht gaat echter ten koste van onze N.A.V.O.-bijdrage. Aangezien aflos sing onvermijdelijk zal zijn, mag de betekenis van deze onttrekking van strijdkrachten aan de N.A.V.O. niet onderschat worden. Reeds eerder hebben wij hiertegen gewaarschuwd, doch men heeft steeds nagelaten mobiele strijdkrachten te vormen om in onvoorziene omstan digheden buiten het N.A.V.O.-gebied te kunnen optreden. De verdediging van Nieuw-Guinea is thans een Nederlandse verplichting als gevolg van een historische ont wikkeling der gebeurtenissen in dat deel van de wereld. Dit sluit mede in, dat wij daardoor de politieke sta biliteit handhaven in de Z.W-Pacific, waarmee wij de westelijke wereld een dienst bewijzen. Tot nu toe is dit aspect door de regering noch in het buitenland, noch in Nederland zelf duidelijk op de voorgrond gesteld. Zodoende is het mogelijk, dat er on voldoende tegenwicht is tegenover de Indonesische propaganda, welke niet nalaat aan het zenden van Neder landse strijdkrachten een sterk pro vocerend karakter toe te kennen. Hadden wij het handhaven van de internationale politieke stabiliteit duidelijk voorop gesteld in ons Nieuw-Guinea-beleid, dan zou deze lijn logisch en eenvoudig doorgetrok ken kunnen worden in de thans nood zakelijke voorlichting. Dit had tevens het voordeel opgeleverd, dat de on miskenbare, zij het ten dele tijdelijke, verzwakking van de N.A.V.O. voor onze bondgenoten gemakkelijker aan vaardbaar zou worden. Juist Neder land heeft zich nog al eens op de borst geslagen, dat het steeds zo'n goede N.A.V.O.-partner was. Conform aan het slecht overwogen voorlichtingsbeleid in het verleden heeft ook aan de voorlichting bij de afkondiging van deze versterking onzer defensie van Nieuw-Guinea weer veel ontbroken. Als er dienst plichtigen voor een jaar kader zelfs voor anderhalf jaar naar Nieuw-Guinea gaan, is daar ook een belangrijke binnenlandse politieke kant aan verbonden, die uiteraard niet los is te zien van het buiten landse aspect van deze politiek. Tijdig vooruitzien, goede diplomatieke voor bereiding en uitmuntende voorlichting zijn onontbeerlijk naast een grote be sluitvaardigheid. Goede coördinatie is daarbij onmisbaar. De gang van zaken leidt niet be paaldelijk tot de gedachten, dat aan deze verschillende eisen is voldaan. De vraag lijkt ook gewettigd of de regering wel een geschikt apparaat bezit om de voorbereidingen te tref fen en de uitvoering goed te doen verlopen. Buitenlands en defensie beleid vereisen een zeer goed ge coördineerde voorlichting. Het lijkt ons ook met het oog op hetgeen er in de toekomst mag worden verwacht nodig, dat de regering hiertoe maat regelen treft. Advertentie verkrijgbaar bij de bonafide handel Allcemertijfeiwoordiging Amsterdam, Haarlemmerweg 475', tel 185222 (10 lijnen). je nooit teleurstelt. Een machtige Va der. „Ik Geloof" is een mooi en simpel boekje, waarvoor we de auteur en de Nederlandse bewerker pater G. Wüste sj., dankbaar kunnen zyn. Het boek is doorschoten met een keur van de prach tigste foto's, waardoor de twaalf arti kelen niet alleen aan diepte winnen, maar tevens een plaats krygen in het leven van elke dag. Tenslotte is een woord van waardering voor de keurig verzorgde lay-out hier ten volle op zyn plaats. We hopen van harte dat dit boekje in han den van vele jongeren moge geraken. H.MO UTRECHT, 2 mei Het bestuur van de R. K. Studentenvereniging Albertus Magnus van de universiteit van Gronin gen is voor het komende studiejaar als volgt samengesteld: J. B. Rijnbout, praeses, H. F. J. N. Crebolder, ab- actis I. A. C. J. Albregts, fiscus, mej. J. J. Botman, ab-actis Ha en A. G. T.jin-A-Ton, assessor.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 11