TANTE HANNIE IS DE BR UID Rotterdamse graanmark 7 dagen «aast u.. KRUISWOORD-PUZZEL 24 reizen naar s nelen EN DUIZEND EXTRA PRIJZEN! rAfiifthnom Vondst in het zoeklicht Produktschap neemt opvatting van de regering niet zitten artifort Kralingen was Kralingen niet meer Dezelfde temperaturen Rijk moet bijdragen in bestrijding van tulpestengelaaltje het Tot op de preekstoel stonden de dames Moordaanslag in Utrecht Gevangenisstraf voor kamerverhuurders Philips doet bod op „Alkmaar" gestand Graanelevator Maatschappij „SIERGEWASSEN" TELEURGESTELD Ook daar ZATERDAG 28 MEI 1960 N S C Dan de rust GÉBRUIK GORDIJNSPIRAAL Mgr. P. J. Maas, geassisteerd door paler L. Verhagen O.E.S.A. en rector Th. Kloeg, bij het stellen van de vragen aan het bruidspaar. Strijd tegen onzedelijkheid m's 0lynpiade prijsvraag PRIJSPUZZEL en de Olympische Spe' ">R np EERSTE RONDE "Hl !\T F OPGAVE VOOR DE EERSTE RONDE 1 Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane N.V., S S Postbus 1450, Amsterdam in toegewezen. MET GOUD BI Gratis 14 daagse De anders zo ingetogen Sint Lam- bertuskerk aan de stille Hoflaan heeft ditmaal haar karakter van grijze waardigheid maar nauwe lijks kunnen handhaven. Tegen half 11 vanmorgen stond zij daar, aan haar voet omspoeld door een uitermate woelige, opdringende en zomers geklede menigte, vlaggen de kindertjes, rennende fotorepor ters, op de tenen staande huismoe ders en nog vele anderen, die door de politie met beleid in toom wer den gehouden. In het kerkhek hin gen trossen kinderen. Was het om half tien in en om het stadhuis al een drukte van jewelste, toen daar het burgerlijk huwelijk werd voltrokken tussen de heer Hendrik Soholten en mej. Johanna Lips in den lande befaamd als „Tante Hannie van de televisie" in Kralingen, waar de bruid haar ouderlijke woning staat, was het huwelijk hèt evenement van het weekeinde. Jongsten in wagen Het interieur van de kerk bood ook een aanblik, volkomen afwijkend van en welhaast in tegenstelling tot vroe gere kerkelijke feesten. Iedereen en alles stond boven op de banken. Niet op de kussenbanken, maar er helemaal bo venop. Drie niet meer helemaal jeug dige dames hadden, vrij en onverveerd, de preekstoel veroverd, zijnde de aller beste uitkijkpost. Tante Hannies jong ste bewonderaars zagen het minst. Zij lagen in kinder- en wandelwagentjes, geparkeerd bij biechtstoelen en in het kerkportaal. Op het verh oogde deel van de Oostzee - dijk, langs het ijzeren hekwerk, had zich inmiddels een menigte verzekerd van een goed „bovenaanzicht" op de aankomst van de bruidsstoet en de vensters van de pan den aan de overzijde waren dichtbezet door bewoners, al dan niet gewapend met toneel- en verrekijkers. Het was zover En dan, eindelijk, was het zover. Luid juichend zwaaiden schoolkinderen met hun vlaggetjes, de voor het grootste deel uit dames bestaande schare liet een be wonderende kreet horen, toen Tante Han nie in een wolk van witte tulle de kerk betrad met een gelukkig glimlachende Henk Scholten. Terwijl enkele politie agenten stevig zij-aan-zij een run op het kerkportaal van de buitenstaanders voor kwamen, schreed het bruidspaar, gevolgd door een tweetal allerliefste in het blauw geklede bruidsmeisjes door het midden pad naar het priesterkoor, waar verblin dende lichten stonden opgesteld ten be hoeve van een leger hanteerders van film en foto-camera's. En nu kwam er enige orde in de mas sa, die niets van de entree had willen missen, maar met een zekere spanning de echtverbintenis volgde. De pastoor der parochie, mgr. P. J. Maas, geflankeerd door de eerw. assisten ten, trad op het bruidspaar toe en onder diepe stilte van allen werden de woorden, verbonden aan de toediening van het sacrament, tot bruid en bruidegom ge richt. Dank zij de voortreffelijke geluids installatie was de plechtigheid door ieder uitstekend te volgen en zij maakte zicht baar indruk, ook op de vele niet-katho- lieken die naar het scheen sterk getrof fen waren door de betekenis van de woor den van de pastoor. Toen eenmaal de slotzin: „Wat God ver enigd heeft, zal de mens niet scheiden" had geklonken, kon het heilig offer wor den voltrokken en herkreeg de Sint Lam- bertus de rust en ingetogenheid, haar eigen. De camera's hadden het veld ge ruimd, de nieuwsgierigen trokken af en zonken op de knieën, men verenigde zich in gebed met de jonggehuwden. met de originele onderdelen! UTRECHT, 27 mei De Utrechtse recherche heeft donderdagmiddag de 47-iaia®e Utrechter T. gearresteerd, we gens poging tot moord op de 45-jarige autohandelaar H. J. van L„ die reeds enige tijd met de gewezen vrouw van T. omging. Van L. zag de man aankomen en zag ook dat hij een ploertendoder en een mes bij zich droeg. Hij wist, dat de man met moordplannen rondliep en riep de hulp in van zijn 47-jarige broer. Deze probeerde T. van zijn kwade bedoelin gen af te brengen. Hij was evenwel niet te houden en ging de broer te lijf. Hier op rende H. J. van L. met een traproe naar buiten en sloeg daarmee op zijn hoofd. Hij raakte 'smans oog, waardoor de aanvaller buiten gevecht werd ge steld. Hij zal zijn oog moeten missen. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd en zal wegens poging tot moord worden vervolgd. (Bericht van A. Bosman N.V., graan, makelaars). In de loop dezer berichtsweek hebben zich zeer grote veranderingen in de prij zen, vooral van spoedig goed, voltrok ken. De vraag was zowel hier als voor transshipment beduidend minder en toen clan ook enige afladers onverkocht afge laden partijen yellow mais en platamais wensten te verkopen moesten grote prijs- concessie worden gedaan en kwamen wij op een geheel ander niveau terecht. Op merkelijk is. dat de prijzen van de af ladingen voor alle granen (met uitzon- dring van rogge) vrij stabiel gebleven zijn. ofschoon de activiteit ook hierin zeer is ingekrompen. Mals. Zowel platamais als yellow mais aankomend en gewacht onder afladings- pariteit te koop, zodat zich binnen een week een daling van minstens 1.- per 100 kg. hierin heeft voltrokken. De af- ladingsprijzen voor beide soorten onver anderd. Mexicaanse mais stomend en aflading konden zich nog het beste hou den, waaruit eigenlijk blijkt, dat deze soort onder gewaardeerd geweest is. Gerst. Ofschcoon ook spoedige gerst minder werd gevraagd was de prijsda ling voor dit artikel minder spectaculair daar er niet veel onderweg is. Op afla ding bleven zowel de Pacific- als de At lantische soorten onveranderd, bij weinig activiteit. Franse gerst eveneens onver anderd en van die zijde vooral geen druk te bemerken. Haver. Spoedige haver zowel van Noord-Amerika als van Plata bleef schaars en gezocht en voor enkele post jes loco haver moesten grote premies worden betaald. Van de Noord-Am. soor ten wordt nu een enkel postje aangediend, doch hiervoor wordt nog premie ge vraagd. De afladingen waren van Noord- Amerika onveranderd, terwijl Plataha- ver op juni en juli aflading eerder wat gemakkelijker in de markt ligt. Australische haver prijshoudend dooi vraag uit Duitsland. Milo, Millet. Milo in enige stomende bo. ten boette aan premie in: de afladingen waren weliswaar enige dollarcents lager doch de daling nam ook voor dit artikel niet die vorm aan, welke de stomende partijen demonstreerden. Millet aanko mend en stomend werd eerder iets ho ger gehouden, terwijl Argentinië met zijn afladingen wat lager wilde afdoen, doch toch nog onder importpariteit in verge lijking tot stomend goed. ligt. Rogge Druk van West. Duitse rogge per juni, juli en aug. levering franco be stemming, die vrij dagelijks lager werd afgedaan. Ook Noord-Am. rogge heeft zich de laatste dagen zwak getoond ver oorzaakt door subsidieverhoging van de CCC. Platarogge komt nog steeds niet voor import in ons land in aanmerking. Door de vrees voor verhoging der rech ten is door de bovengeschildere gang van zaken ten zeerste toegenomen. Voertarwe. Belgische tarwe bleef zeer prijshoudend, doch anderzijds was er hier geen speciale vraag naar deze soort nu iedereen voldoende uit de inlandse tarwe, verleden week beschikbaar ge steld. heeft kunnen betrekken. De koekenmarkt. De stemming bleef lusteloos en de flauwe tendens zette door. Over de gehele linie liggen de prijzen een gulden lager dan vorige week. De op name van aankomend en stomend goed valt erg tegen door de ruime voorraden die de consumptie reeds heeft. De beste verkoopmogelijkheden voor spoedige posities liggen momenteel in Duitsland, ofschoon de kooplust daar ook niet groot is Molenafvallen hadden even eens een flauw marktverloop door tame lijk dringende verkoopdrang van Argen tinië Het verbruik is minimaal en het merendeel van de consumenten schijnt voor de zomermaanden de belangrijkste behoefte wel te hebben gedekt, zodat de perspectieven voor de plaatsingsmogelijk heden in de zomermaanden niet al te rooskleurig lijken. Verwachting van. het K.N.M.I., geldig van zaterdagavond tot zondagavond (op- geinialn te 11.15 uur): Droog weer met opklaringen. Overwe gend matige noordelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. AMSTERDAM, 27 mei De rechtbank heeft vanochtend uitspraak gedaan in de zaak tegen drie vrouwen en twee man nen die veertien dagen geleden heb ben terecht gestaan wegens het een be roep of gewoonte maken van het opzet telijk bevorderen van ontucht door het verhuren van kamers in twee panden in de Spuistraat te Amsterdam. Zij waren in maart j-L gearresteerd. De officier van justitie, mr. J. F Hart suiker. onder wiens leiding de actie te gen dit soort kamerverhuurders wordt gevoerd, had in zijn requisitoir nadrukke lijk gesteld, dat het bij deze actie niet gaat om de prostitutie te bestrijden dit is niet mogelijk maar om de be strijding van de openlijke vorm van prostitutie, de bordeelhouders en de sou teneurs. Een 64-jarige vrouw, die voor vijfen twintig gulden per week 'n kamertje had verhuurd, kreeg zes maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met de bepaling, dat zij geen kamers aan dames mag verhuren. Een 40-jarige vrouw die aan twee vrou wen kamertjes had verhuurd, werd ver oordeeld tot acht maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Een echtpaar tegen wie een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden was geëist, werd vrijgesproken. Een 59-jarige loswerkman tenslotte werd veroordeeld tot acht maanden met af trek waarvan vier maanden voorwaar delijk en het verbod gedurende de proef tijd van drie jaar kamers te verhuren. EINDHOVEN, 27 mei. Philips' Gloei lampenfabrieken N.V., te Eindhoven deelt mede, dat nagenoeg alle in haar bezit zijn de aandelen en onder-aandelen van de Nederlandse Machinefabriek „Alkmaar" ten verkoop a 265 pet zijn aangeboden, zodat tot overneming van deze stukken zal worden overgegaan. Met ingang van 30 mei a.s. kunnen ze worden ingeleverd bij de Rotterdamsche en bij de Amster- damsche Bank. ROTTERDAM, 28 mei. In de verga dering van commissarissen van de Graan Elevator Maatschappij (G.E.M.) N.V. te Rotterdam is tot voorzitter van de raad van commissarissen benoemd de heer W. H. de Monchy. de oud-directeur van de HollandAmerika Lijn. De heer ir. M. Eikelenboom trad af De heren P. van Houten (directeur HollandAmerika Lijn) en W. Goudriaan (directeur Van Nievelt Goudriaan en Co.) werden be noemd, en de heren dr. W. A. Engelbracht en Robt W. Wentges herbenoemd tot commissarissen. Horizontaal: 1 preek, 6 geneesmiddel, 11 riviertje, 12 maat, 14 vulkaan op Minda nao, 15 bevel, 17 ver dieping, 19 voorzet sel. 20 behoeftig, 21 ziekte, 22 hoofddek sel, 23 godsdienst, 25 zijde, 27 zonnegod, 28 indien, 30 zang stem, 32 deel van een effect, 34 lidwoord, 36 rijk in Azië, 38 verwording, 39 voor naamwoord, 40 be scherming, 41 mon nik, 43 mondeling, 45 elasticiteit, 46 boom, 47 officier, 49 optas ten, 53 gewicht. 54 bedrag, 55 Rijnrots, 56 staaf, 57 voorzet sel, 59 spelleiding, 61 voegwoord, 62 boom, 64 vochtig, 65 kre diet, 67 zeilwedstrijd, 68 uitstalling. Verticaal: 1 genotmiddel, 2 zangnoot, 3 wapen, 4 voorzetsel, 5 deel van Afri ka, 6 neerslag, 7 familielid, 8 dorp in Gelderland, 9 zangnoot, 10 verlaten, 13 verwoesting, 16 woonschip, 17 gebied, 18 schors, 19 Europeaan, 24 klonter, 2ö vogel, 28 voegwoord, 29 plaats in Fries land, 30 Russische zeehaven, 31 grap penmaker, 33 stad in Finland, 34 oude Hebreeuwse maat, 35 keurig, 37 pape gaai, 40 breidel, 42 wijnhuis, 44 over levering, 48 gesloten. 49 lapje, 50 strijd perk, 51 keur, 52 ontkenning, 53 her kauwer, 58 groente, 60 zangnoot, 82 landbouwwerktuig, 63 zonder titelver melding, 65 familielid, 66 zangnoot. Oplossingen kunnen ingezonden wor den tot donderdagmiddag. Over de puz zels kan niet gecorrespondeerd worden De oplossing van de kruiswoord-puz- zei van verladen week is: Advertentie U heeft nog maar 7 dagen om voor de eerste ronde van Oranjeboom s Olympiade Prijsvraag in te zenden! U maakt nog steeds kans op een %t*&ïièr van de 24 Oranjeboom hoofdprijzen: Een gratis 2-persoons reis naar WimÊ&a Rome en de Olympische Spelen, samen met Uw eigen reisgenoot... hen vlieqreis heen en terug per KLM Veertien dagen een koninklijke ver- jjaspt zorging in een prachtig hotel in het hart van Rome... Sightseeing trips "Wl?Ji in en om Rome.... Toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen èlles op kosten van d'Oranjeboom.... alles, zelfs Uw zakgeld! Nog z-e-v-e-n dagen kunt U meedoen aan de eerste ronde van Oranjeboom s V Olympiade Prijsvraag... want 9 juni worden de eerste 12 Oranjeboom V£. iv'iis Romereizen en 500 prachtige extra prijzen verdeeld! Haast UI Idie tot 4 juni loopt! Vermeid op een briefkaart van 8 cent het aantal malen dat de naam ORANJEBOOM in deze advertentie wordt genoemd en maak vervolgens met hoogstens 25 woorden {het behoeft niet bepaald te rijmen) de volgende zin al: Wie Oranjeboom drinktIS Plak naast de adreszijde van deze briefkaart 3 Oranjeboompjes uit de (lesetiketten (o! vraag In een café bij Uw glas Oranje- boom de speciale wedstrijdbonnetjes!) Schrijf daaronder Uw naam en adres in blokletters en stuur de kaart voor 4 juni a.s. aan Inzendingen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit Mevr. I Fanny Blankers-Koen en de Heren Simon Carmiggelt en Drs. P. M. Speyer. De uitslag van de jury is bindend, hierover wordt met ge- Icorrespondeerd. Inzendingen worden het eigendom van d'Oranje- I boom. Aangezien de 24 reizen reeds het vorig jaar werden georga- Iniseerd en gereserveerd, kunnen de hoofdprijzen niet in een andere I vorm worden toegewezen. Medewerkers van d Oranjeboom en hun ^familieleden zijn vandeeh^m^an deze prijsvraag uitgesloten. J 1 t die voor hen zullen moeten „ai1 bracht, regelmatig zullen stijg is Een comité uit de kampbeW^g het Gardameer heeft de re^ vSn$( zocht hen ergens in de ti„en. ge- industriestad Monza te ves de het antwoord was afwijzend, noemde redenen. .„„„ckoEOSt „r &c Voor Tunesiers is de terugK vo?r vaderland, dat velen hunner P b'Lge eerste maal zien. natuurlijk jpi' ,ef teleurstelling. Maar ze achten D toestand toch nog altijd bet®?,, yi te gaan in de massa, daargi nesië. vadej jji® Of. zoals een hunner, een bet>ja tten kinderen het uitdrukte. meisjes. Moest ik hen hun se -« ten afzweren en Moha Horizontaal: 1 rafel, 5 pastel, 10 la, 12 kaas, 14 stam, 15 dag, 16 nu, 17 eed, 19 al, 20 code, 22 niemand, 25 li, 26 en, 27 wij, 29 animo 30 kepi, 32 adi, 34 erf, 35 niet, 36 Lena, 39 ader, 41 el, 42 Santander, 44 er, 45 spot, 46 soda, 48 ster, 49 ode, 59 fat 54 arts, 55 ieder, 58 mi, 59 al, 61 ga 62 relatie, 64 made, 66 Po. 67 tas. 68 te, 70 Ems, 71 kamp, 73 leem, 75 R.P., 76 paleis, 77 panne. Verticaal: 1 R.K., 2 aan, 3 faun 4 es, 6 as. 7 stad, 8 tal, 9 era, 10 lade 11 agent, 13 semi, 15 do, 17 eend, 18 dame, 20 cipiers, 21 dwalen, 23 ia, 24 Ncn- mandië, 25 lende, 28 ijdel, 31 Ier, 33 in, 37 asperge, 38 ent, 39 Ada, 40 gratie, 43 aorta, 44 Edam, 45 sta, 47 of, 50 eel 51 iets, 53 hamer. 56 daad, 57 R.I., 60 lamp, 62 Rome, 63 eten, 65 ds., 66 pal, 69 een, 71 ka, 72 pi. 73 la, 74 me. Een postwisseltje gaat als prijs naar Mej. C. Walbeek, Westmolenstraat 11, Schiedam, DEN HAAG, MEI In een schrijven aan het Produktschap voor Siergewas sen zegt de minister van landbouw, mr. V. Martfnen, dat hij geen aanleiding ziet de regering te doen deelnemen in het financieringsfonds ter schadeloosstelling van telers, die nadeel ondervinden van maatregelen tot bestrijding van het tul pestengelaaltje. In het algemeen stelt de minister óók dat verminderde oogst- resultaten als gevolg van ziekten als een normaal bedrijfsrisico zijn te be schouwen, welk risico slechts door de betrokken teier moet worden gedragen. De Commissie van Bijstand Bloembol- len van het P.V.S. is het daar in zijn algemeenheid wel mee eens, maar niet in het geval van het tulpestengelaaltje. Dat acht de Commissie van Bijstand beslist geen normaal bedrijfsrisico. Zij acht ook het uitblijven van regerings deelname in 6e financiële gevolgen niet juist omdat waar de minister zich beroept op de mogelijkheid die de Plan- tenziektenwet biedt om in bijzondere ge vallen in de geleden schade tegemoet te komen daardoor voordeel ontstaat voor de Centrale overheid. Immers, de schade wordt ook in zulke gevallen door het financieringsfonds gedragen en niet door de verantwoordelijke overheid. Ook verschillende bestuursleden ga ven "op een in Den Haag gehouden openbare bestuursvergadering van het P.V.S. blijk van hun teleurstelling. De heer A J. Braam (Bloemb. cult, en KVOB) vond dat, wanneer het vak niets gedaan had, de overheid toch iets had moeten doen. De maatregelen m«t betrekking tot het tulpestengelaaltje zijn voor één jaar genomen. Zou het geen zaak zijn voor 1901 eens met de regering te gaan praten? Ook de heer W. F van Dam (Kath. Bed.) achtte het antwoord van de minister teleurstel lend. Het initiatief van het vak had voor de minister aanleiding moeten tijn het te steunen. Bovendien vroeg hij zich af of het vak in de toekomst de scha de wel zelf zal kunnen blijven dragen. De heer L. Sterringa (Mere.) vond de stelling, dat schade door het tulpe- sengelaaltje een normaal bedrijfsrisi co zou zijn, zeer problematisch. Als hier ingegrepen moet worden, wordt er ook zeer rigoureus ingegrepen. Het vak is bereid zelf risico mee te dragen. Die taak gaat het vak alléén boven het hoofd. Het is geen aantasting .van de kweker alleen, maar van de export, dat is onze nationale economie. Bloembol len brengen 200 miljoen deviezen zon der dat daar import tegenover staat! Spr. vindt het antwoord van de minis ter beneden de maat. We moeten niet gaan praten met de minister, aldus de heer Sterringa, maar direct op zijn brief reageren. De heer Th R. de Vroomen (Bond v. Bloemb. H.) meent dat als het vak zelf geen maatregelen had genomen, de regering het toch gedaan zou moet- ten hebben. Thans heeft hij de indruk dat de regering denkt; „Gelukkig, daar zijn we vanaf". Spreker wilde de brief zeker niet voor kennisgeving aannemen. De heer L. Elfrink (Kath. Landarb.) deelde zeker niet het optimisme van de heer De Vroomen maar ook hij acht het antwoord van de minister zeer ne gatief. Het kan echter zijn dat de mi nister het belang van de kwestie niet voldoende duidelijk is gemaakt. Wij moeten trachten de minister meer licht in deze zaak te verschaffen. Voorzitter dr A J. Verhage, is het met alle spre kers eens Besloten wordt overeenkom stig de opmerkingen van de Commissie van Bijstand de minister een gedetail leerd verweer te zenden en te verzoe ken om een persoonlijk onderhoud. Een brief van de Zwitserse com missie „Propaganda fur die Blume waarin deze opmerkt dat de Neder landse bijdrage in haar reclamefonds de laatste jaren sterk is verminderd en daarom daarvoor financiële hum vraagt, wordt voor kennisgeving aan genomen. Men is van oordeel dat de commissie zich beter tot de eig' n regering kan wenden, die het invoer' OOK ITALIë KENT HET probleem 'der repatrianten Naar schatting zullen het er voorlopig' 50.000 zijn. Maar geen mens kan voorspellen, wat behalve in Tunesie, ook to Algerije, de Arabische Republiek en andere landen van het Nabije Oosten misschien gaat gebeuren. President Bouguiba van Tunesië heeft in 1959 een decreet uitgevaardigd, waar bij het de werkgevers van het land ver boden werd, werkkrachten van vreemde nationaliteit in dienst te hebben. Tegelij kertijd verbood hij het lidmaatschap van alle vakverenigingen aan buitenlanders. Nu telt zijn land van oudsher vooral on- der de arbeidersbevolking talrijke, Italia- recht op bloemen tot het zesvoudige heeft verhoogd. Daarom was er van Nederlandse zijde ook geen aanleiding meer om aan het propagandafonds bij te dragen. Hoewel op een vorge bestuursverga dering wag aangekondigd dat het Ame rikaanse rapport over de afzet van bloembollen in USA op deze bijeen komst zou worden besproken, gmg lit niet door. De Commissie van Bijstand heeft bedoeld rapport wel in studie ge nomen maar er is nog geen commen taar ingekomen. De behandeling werd dus uitgesteld tot een volgende gelegen heid. nen waarvan velen reeds generaties ge leden immigreerden. Een aantal slaag de er in, zich een zeWstamidiiig bestaan te verwerven Heel wat hunner bleken in de verschillende opkomende industrieën en m technische bedrijven gewaardeerde werkkrachten, die tal van Arabieren in de echel men vam de techniek inwijdden en tot goede vaklui opleidden. TuneelB meent, heit nu zelf wel te kunnen. Volgens het decreet moesten de Italianen die de Tunesische nationaliteit niet wensten aan te nemen, in ploegen van vijftig man per week (vrouwen en kinderen inbegrepen) het land verlaten Deze Italianen zaten ook met de moei lijkheid, dat ze, eenmaal Tunesiër ge worden vermoedelijk gedwongen zouden zijn, het Mohammedanisme te omhelzen. Pies besloot de overgrote meerderheid, naar het vaderland terug te keren. Zij of hun rvders hadden dit vaderland verlaten vanwege de „nera miseria". (zwarte ellende). Het gaat thans aanzien lijk beter in Italië, maar speciaal in het zuiden heerst nog grote werkloosheid en vaak bittere armoede, met name in Si cilië en Calabrië Juist uit Sicilië en Cala- nen onder sieente hygiënische omstan digheden en gedwongen, van een gerings tegemoetkoming te teven. Het ergste is evenwel, dat de meesten geen uitzicht hebben, het kamp binnen afzienbare tijd te verlaten. De regering wenst in de industrie-centra geen moei lijkheden te veroorzaken, door een extra aanbod van arbeidskrachten, waar toch reeds lange wachtlijsten van werkzoeken den bestaan en talrijke mensen uit Cala brië en Sicilië gekomen, nog steeds naar werk zoeken. Juist omdat er zoveel gespecialiseerds vaklui bij zijn, vreest ze. dat de „Tune- siërs" als concurrenten zullen optreden. Wat de industrie zelf betreft, deze is huiverig, hen aan te trekken, bang voor interne verwikkelingen, Italië kent reeds een aantal kampen voor Tunesische repatrianten. En het ziet er naar uit, dat er nog een reeks zai moe ten worden ingericht, terwijl de bedragen. ten afzweren en Moha worden, zodat ze met een konden trouwen? Dat nooit. Moha: DEN HAAG. - In de centra, 0r.^ land waar aardbeien onder B geteeld is op het ogenblik ee t jjaAe' toeneming van het aanbod. reeds oy dat het geval in Zaltbommeb teeJ jaren een centrum waar ae 0p grote schaal wordt beoefen 4.0OO „ge veiling waren vrijdag reeds'- s» jes, elk met 200 gram aardl^0rdt voerd. In de komende week bod ge verdere toeneming van het a gisj> ft kend. De prijs van deze ono g1Vino- kend. De prijs van uezc or cfi0P teelde aardbeien ligt vrijda^, - peL—>5 kwaliteit tussen 0.90 en 1- hoof%'>J. van 200 gram. De afzet van éa\j\j 51am. x-v. - „.of&H -Pd plaats op de binnenlandse toa er verder nog al wat expoT. tareV° ju*, gië. Ook in Kesteren en .Roelo pro p. is een behoorlijk aanbod van 1 ja gJ In mindere mate is dat het pelle-Biezelinge, een centrum r teelt de laatste jaren meer gaat komen. a0 d®..A Albanië Albanië, een terlijkste landen van het c°mm blok, krijgt televisie. Radio 7li1 gea ps meegedeeld, dat in de hoofdstapd- perimenteel tv.-centrum is £e?!>vete Sovjet-Unie en Oost-Duitsland1 —>j.) vereiste apparatuur. Advertentie brie kwam indertijd een groot percentage landverhuizers naar Tunesië. De stad Tu nis telt een wijk. die weieens schertsend Klein Sicilië werd genoemd. In de loop van 1959 kwamen duizenden repatrianten in Italië. Ofschoon vaak uit Sicilië of Calabrië geboortig, kregen ze geen verlof, zich daarheen te bege ven. De regering richtte in het noorden eeri aanta] kampen in. waar de repa trianten werden opgevangen. Een van deze kampen ligt aan het mooie Gardameer. Meer het is een oude, grauwe kazerne, waarin gezinnen op on- i denkbaar ooncomforta-beie wijze bijeen Wajemans Van Tuinen NV anie van Artifort meubelen en Epeda matrassen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 4