Schiedam-Zuid nam afscheid van pastoor DUYMEL's VERF Zeer grote belangstelling, ook van de jeugd GEVEKE KOELKASTEN BRAMnT GEVEKE mssen VADERDAG GESCHENKEN J&brna 92 OVER DE DAM PROJECTIE VACANT IE VADERDAG JANSE HERENMODES 75 iLs c U vindt alles voor „Vader" bij "Doe het ZELF" BROERSVEST 56 Huisvrouwelijke overpeinzingen STOFZUIGERS WASMACHINES OP VACANTIL. VAN LOENEN VOOR LIJSTEN BURGERLIJKE STAND Daar heeft hij echt plezier van Rotterdam: VRIJDAG 17 JUNI 1960 PAGINA 3 Herenmodemagazijn tegen bederf LANGE HAVEN 75 Schiedam trekt Telefoon 6'9642 Intocht wandelaars van W.K.R.-avond- vierdaagse VOOR Broersvest 58 - Telef. 68447 Damwachter ^inlaan 98 - Tel. 67464 ttPfNIETJWF DAGBMD Het theehuis op de Maasboulevard Nog deze zomer een begin Naar wij vernemen, zijn de plannen voor een theehuis op de Maasboulevard, bij het Hoofd, als tegenhanger van „Europoort" thans zo ver gevorderd, dat men een aanvang kan maken met het inrichten van een voorlopige ruim te, waarin vermoedelijk ook klein ver lof zal komen. Er blijkt alleszins be hoefte te bestaan aan een plaats van verpozing op dit punt. Toch zal men bij wijze van proef een provisorisch ge bouwtje neerzetten, zulks te meer, om dat men nog deze zomer hoopt te kun nen starten. Schiedam vooruit door ondernemende winkelstand „Wens bediening" Vormen voor volwassenen Vondellaan 65 - Tel. 68631 - Schiedam Ridderstr. 41 - Tel. 3825 - Vlaardingen Laat Vaderdag dan een fleurige SOS-dag zijn! Broersvest 58 - Telef. 68447 STURK JACKS TERLENKA JACKS Eerste paal aan Meeuwensingel Pracht-collecties SPORTHEMDEN, vast boord DASSEN SOKKEN ZWEMBROEKJES SHORTS enz- LICHTGEWICHT JASJES en PANTALONS HOOGSTRAAT 93 De eerste Nieuwlander als neomist J ubilemnwedstrij d Rood en W it-HDYS Jeugdige inbreker Diefstallen (Vervolg Stadsnieuws elders in dit blad) n houder mrm M. JM. van Kinderen 0e?7U afscheid van Pastoor G. P. Regeer ■J Verkopen alléén prima verven voor GRATIS ADVIES Kom even naar °P het gebied van VERF en GLAS Alles jj Sov gisteren weer eens bewezen, tj ai®dam kan het zelf en trekt ook zelf. begin zo langzamerhand naam te krij- als een stad, die de moeite waard is. vah am ^an gisteren een groep leden j0, het Genootschap van Toeristische be,rnalisten de hele dag op bezoek. Ze Wlchtigden twee representatieve distil- Urderijen van onze stad, die van de Ij, ebergh N.V. aan de Cleefstraat en de {jghterij van de Erven Lucas Bols de iijjhng. Daartussendoor gebruikten ze de Sja ch in „Europoort" waarover ze enthou- st waren. Va^6 heer J. P. Coebergh, als voorzitter v-b Stichting Propagandafonds Gedis- lie eerd, heeft voor hen een uitvoerige l9t chouwing gehouden over het distil- la 6hrsbedrijf en zijn positie in de Neder- ;"bse economische structuur, uitvoerig e'hstaande bij de plaats, welke échiedam L.hi inneemt. Hierbij wees hij er op, dat U lijd wordt, dat onze stad zich ervan wordt, in haar talrijke distilleer' >u?ien een industrie van betekenis te be- die er recht op heeft, onbevoor- beeld bekeken te worden. Als van hier- U'getracht wordt, de omzet van sterke be^bk te verhogen, betekent zulks geen iUreiging voor de volksgezondheid. Im- tUgbs, het Nederlands volk is bijzonder en er dreigt geen drankmisbruik Ber. bl?aai" hij nog mededeelde, bestaan er ba» en, om de activiteit van het pro- Nn in breder banen te ont- tijjP'en. Het bezoek der toeristische jour esten kan beschouwd worden als een ziet, Schiedam zal van zich doen tr eken. Het bleek voorts voldoende at- fy6Cties te hebben, om toch tamelijk ver- Se^6 toeristische-journalisten uit ver- De gehele parochiegemeenschap van j speek en Prein dankte hij bijzonder, nu tic H, Hartkerk heeft gisteravond af scheid genomen van pastoor G. P. Re geer. In het intieme zaaltje onder de kerk hebben vele sprekers in allerlei toonaarden gevoelens van waardering, erkenning en dankbaarheid geuit voor het vele werk, dat de nieuwe deken van Gouda in de laatste drie jaren verricht heeft. Honderden parochianen hebben na het officiële gedeelte de hand gedrukt van hun scheidende pastoor. Bijzonder treffend was liet feit, dat onder de ge nodigden een grote plaats was ingeruimd voor de jeugd. De jeugd immers lag pas toor Regeer bijzonder na aan het hart. Altijd hebben de jongste parochiaantjes zijn buitengewone belangstelling gehad, niets was hem te veel voor de jongens en meisjes uit Schiedam-Zuid. Een lange rij van sprekers werd ge opend door het jongste lid van het kerk bestuur de heer P. Heilker. Hoewel het kerkbestuur, aldus spr. het heengaan van pastoor Regeer betreurt, kan het toch volledig instemmen met de keus can de bisschop. Het zou immers moeilijk, zo niet onmogelijk zijn een betere deken pas inziende wat zij voor werk hadden verricht. Dank ook voor koor, kerkbe stuur, misdienaars en collectanten. Heel bijzonder dank aan de beide kapelaans. Pastoor Regeer bracht wel zeer bijzonder dank aan oud-kapelaan Hamman, die thans bouwpastoor op de Meeuwenplaat is. De zeercerwaarde heer Hamman kon niet persoonlijk door de scheidende pas toor toegesproken worden. In verband met het vele werk kon de bouwpas toor niet overkomen. De verdienstelijke oud-kapelaan, aldus pastoor Regeer, moet nu genoegen nemen met deze woorden van oprechte dank in deze krant. Tot iedereen zei de hoogeerw. deken, dat de deur van de pastorie aan de Kleiweg nummer 24 in Gouda altijd wa genwijd open zou staan. Pastoor Regeer is de zoveelste ver dienstelijke geestelijke die de parochie van het H.Hart gaat verlaten. Maar Schie- dam-zuid kan trots zijn op zijn oud-pas toor. Het schijnt overigens bijzonder vruchtbaar werken te zijn daar. In nog geen vier jaar tijds leverde de parochia- De laatste kilometers van de W.K.R.- a vond vierdaagse worden door de jongere en door de oudere wandelaars gezamen lijk gelopen. De verzamelplaats is de Marconistraat; vertrek alhier 8.15 uur. Daarna wordt de volgende route afge legd: Korte SingelstraatBroersvest Lange Kerkstraat—Grote Markt—Hoog straatKorte DamDamVlaardinger- straatVlaardingerdijkFabristraatFa- bripleinFabristraatSt.-Liduinastraat Nieuwe HavenGebouw Irene. De wan delstoet wordt voorafgegaan door de mu ziekvereniging Gusto. voor Gouda te vinden. Alles .wat pastoor i nen aan hun bisschop twee dekens en 3,, h. trekken. Men ga zo door en dan zal id komen, waarin Schiedam mee zal V 11 in de rij van Nederlandse steden ^taUan algemeen wordt aangenomen. -nde delen van het land er heen te het er goed is, te vertoeven. Nieuwe Schiedamsche Courant 82ste Jaargang No. 24315 DAM 18 SCHIEDAM telefoon 6G152 Postrekening nr. 590943 I„ ADVERTENTIES ste - per mui-hoogte. Bü contract eciaJe tarieven. i Ingezonden mededelingen «b. per mm-hoogte. Bij contract Bc'ale tarieven. tot KAMPIOENEN t4Ii woorden f 0.50 bij vooruttbe- Elk woord meer 3 ct. Maxi* 'hi 60 woorden. Au —0 si0e advertentie-orders worden afge- 2 en uitgevoerd overeenkomstig \v„„ "egelen voor het Advertentie- B'en. I*ABONNEMENTEN 'T Per kwartaal; f 2.54 per maand V 1 O.59 per week. m de ruim drie jaren van zijn Schie dams pastoraat heeft gedaan, was in de meest werkelijke zin „pro Deo". In de eerste plaats was het „voor God", maar de arbeid was ook „voor niets" of erger nog, het spaarpotje dat pastoor Regeer mee naar de Gorzen had genomen, was tot op de bodem uitgeput. Bij het kerk bestuur zou pastoor wel uit het oog maar niet uit het hart zijn. Namens de onmid dellijke medewerkers bood de heer Heil ker een vulpenset aan. Als vertegenwoordigers van het ge meentebestuur sprak mr. M.J.M. van Kinderen. „Het is voor het gemeentebe stuur als wereldlijke overheid een veilige gedachte te weten, dat vlak achter haar staat de geestelijke overheid; ware dit niet zo, dan haalde veel van ons wer ken vaak niets uit. Het is een goede ge dachte van de gemeente zich bij intrede en afscheid te laten vertegenwoordigen. Heb dank voor wat u gedaan hebt, het is moeilijk dat werk te beconcretiseren, het is nog moeilijker dat in cijfers weer te geven". Naast deze woorden, gespro ken namens het gemeentebestuur, knoop te mr. Van Kinderen hier nog persoon lijke woorden aan vast, D,e grote plaats die de jeugd van de Gorzen bij pastoor Regeer heeft ingeno men blijkt overduidelijk uit het feit dat ceremonie-meester kapelaan N. Bijnsdorp onmiddellijk na deze sprekers het woord verleende aan afgevaardigden van de jeugdgemeenschap. Een bijzonder aspect in het werk van pastoor Regeer was de vorming en opvoeding van de. jeugd. De schooljeugd had niet alleen zijn belang stelling in de kwaliteit van pastoor, de nieuwe deken was in Schiedam bisschop pelijk commissaris van het lager, hijzon der lager en middelbaar onderwijs en van de huishoudschool. De heer G. van Leeu warden bracht als hoofd der school dank over van het personeel en de leerlingen in het bijzonder die van de zesde klas van de St.-Henricusschool. De godsdienst lessen waren vaak eenmanstoneel. Zo heeft pastoor Regeer een basis gelegd voor her latere leven van de schooljon gens. De schoolmis heeft pastoor drie jaar dag in dag uit persoonlijk op onna volgbare wijze geleid. Mej. v. d. Water van de St.-WillïbrrorduSschool voor meisjes zei dat bij de levensechte gods dienstlessen altijd een leerling meer zat mee te genieten dan het aantal kinde ren. De spontane reactie van de meisjes op haar school was geweest; „zo'n goeie krijgen we nooit meer". De spreekster zei, dat de bisschop gedacht zal hebben, dat voor Gouda de beste niet goed ge noeg was en daarom pastoor Regeer had uitgekozen. Dc heer Schrijver, bestuurs lid van het St.-Liduina Lyceum overhan digde een attentie. Namens de vrije jeugd beweging sprak oubaas Th. Koevermans. Deze jeugdleider noemde de pastoor de geestelijke vader van het grote parochie gezin. Indachtig het gezegde een goed va der kastijdt zijn zoon wist pastoor ook de roede te hanteren, om daarmee zijn parochianen een „geestelijke opmeppor te verkopen". Na hem spraken nog de heer v. d. Meer, namens het zangkoor, mevr. Meeder namens de K.A.V., pater J, v. Kempen, namens het r.-k. Gezins- werk en Jeugdzorg, de heer Ooms namens het oudercomité en kapelaan Bijnsdorp namens de kapelaans, deze laatste over handigde het parochiegeschenk: een ca deau onder couvert. DANKWOORD PASTOOR. Tenslotte sprak pastoor Regeer, nu deken Regeer, nog eenmaal zijn parochia nen toe. Eenvoudig in woorden dankte hij iedereen, de jongste en de oudste, de kleinste en de grootste parochiaan. Per sonen als de dames Middendorp, Ver een bouwpastoor voor het bisdom Rot terdam. Hedenavond om 7,30 wordt de nieuwe pastoor, de zeereerwaarde heer J. W. Kragtwijk aan de Maasdijk fees telijk ingehaald. Om 8 uur vindt de instal latie plaats in het kerkgebouw. Een voortdurend streven van de plaat selijke winkelstand om het kopen in eigen stad niet alleen te bevorderen, maar tevens te bewerkstelligen, dat het voor de Schiedammers voordeliger is in eigen stad te kopen dan elders, is de laatste jaren bij het inrichten van zaken en bedrijven meermalen tot uitdrukking gekomen. De chocolaterie P. Verhulsdonk op de Hoogstraat werd gedurende de afgelopen weken omgetoverd tot een semi-zelfbe- dieningszaak, of, zoals de nieuwe bena ming luidt: een zaak waarin de „wens- bediening" op geperfectioneerde wijze wordt doorgevoerd. Op het gebied van de chocolaterie is dit niet alleen voor Schiedam, maar misschien wel voor het gehele land een novum. Er zijn nog maar weinig speciaalzaken die onder de cate gorie „chocolaterie" gerekend mogen worde:*. De handel in chocolade en sui kerwerken is gelijdelijk opgegaan in de banketbakkers- en levensmiddelenbedrij- ven. De chocolaterie P. Verhulsdonk is hier ter plaatse misschien wel de oudste en enig overgeblevene. In 1921 stichtte de heer P. Verhulsdonk in de Lange Kerkstraat, tegenover de ge dempte Broersvest een dergelijke zaak, die door zijn vrouw gedreven, weldra op gang maakte en bekendheid verwierf. In 1928 werd de zaak verplaatst naar de Hoogstraat, terwijl iets later op de Sin gel een filiaal werd geopend, dat echter inmiddels weer werd opgeheven. Na het overlijden van de heer P. Ver hulsdonk zette zijn zoon de schouders on der het bedrijf dat met de vooruitgang van de tijd is meegegroeid. Deze tijd vraagt een grote sortering en een ver koopmethode waarmede een groot aan tal kopers zo snel mogelijk geholpen kan worden. Zo heeft de aannemer L. van Dijk in samenwerking met het architec tenbureau J. Juan Gidding kans gezien in het oude winkelpand een moderne en aantrekkelijke, voor dit doel geschikte verkoopruimte te creëren. Ten koste van kantoor en magazijnruimte ontstond een loopruimte van plm. 50 m2 met aan de zijkanten en in het midden verkoop-toon banken waarop de uitgestalde waren op aantrekkelijke manier naar voren komen. Licht en kleuren hebben hier een func tionele taak. De moderne verpakkings mogelijkheden zijn ten volle uitgebuit en de wijze waarop de vijftig lichtpunten, died e zaak thans telt zijn aangewend, moet als een magneet op de kopers wer ken. Nieuw in deze chocolaterie is een speciaal hoekje voor zout- en suikervrije produkten, terwijl koffie en thee nu ook aan de zeer uitgebreide lijst van artike len is toegevoegd. De nieuwe „wensbedieningszaak" van de firma P. Verhulsdonk is als zodanig een aanwinst voor de Hoogstraat als win. keistraat. Het grote aantal bloemstukken maakt alleen al een kijkje de moeite waard. A.s. zondag 19 juni zal zijn hoogwaar dige excellentie mgr. M. Jansen des avonds om half zeven het H.Vormsel toe dienen aan de volwassenen van dit deke naat in de kerk van de H. Liduina. Van avond 17 juni en morgen 18 juni zullen de voorbereidingen gehouden worden des avonds om half negen in de Singelkerk te Schiedam. Hun die hiervoor in aan merking komen en nog niet geweest zijn wordt verzocht hun doopbewijs mee te brengen. DE KOK VEREGLAS Natuurlijk doen we allemaal aan Va derdag, stel je voor, het beste paard van stal en hem dan vergéten? Of pruttelen, dat het onzin is, dat het eigenlijk elke dag Vaderdag is, een herhaling van die litanie van de tweede zondag in mei? Nóóit Wij .huisvrouwen bekijken dat heus an ders, die vaderdagHeeft de engel hobby's, dan is er geen vuiltje aan de lucht! Hengelt hij graag, ook al een puz zel minder, dito dito voor de minnaar van goede muziek, boeken, toneelspelen enz. Dan doen we alleen maar ons uiter ste best zijn vurigste wens in vervulling te doen gaan en hoe slagen we daarin altijd. Het organiseren zit ons immers in het bloed! Een complete ramp wordt het natuur lijk, wanneer vader, behalve een uitste kend klankbord voor het gehele gezin is VOOR EN Silicone finish maten 36-44 vanaf kreukhers tellend sterk wasbaar, krimpvrij meisjesmaten maat MODEMAGAZIJN HOOGSTRAAT 155-157 SCHIEDAM en daardoor alleen zondag al een versier de stoel verdient, totaal geen liefhebbe rijen kent. Wanneer hij alleen maar te vreden is met zijn eigen stoel, zijn siga retten en sigaren en een tevreden mens is. Rookt hij echter helemaal niet, dan nemen we onze toevlucht tot de S.O.S. op die dag. S.O.SSokken, Overhemden en Stropdassen. In onze ogen helemaal niet leuk, geen voldoening gevend, maar ten slotte moet de goede man toch iets heb ben. Troost u maar, goede moeders, de winkeliers treden u hierin met ruime keus tegemoet. Ja, liever had u wat anders gekocht, omdat u op uw dag ook liefst geen kle ren heeft. Maar ja, niet getreurd. Hij is er blij mee, en dan, u heeft zoveel moge lijkheden. Bekijkt u uw etalages op uw gemak (nee, er is geen prijsvraag aan verbonden!) en doet u rustig uw keus. Maar vooral: laat Vaderdag dan een fleu rige S.O.S.-dag voor hem zijn. MIEKE Hedenmorgen werd de eerste paal ge slagen voor de bouw van twaalf woon huizen in vml. Kethel aan de Meeuwen singel, naar het ontwerp van het archi tectenbureau Chr. van Kluyven, alhier. Deze panden worden gebouwd in de vrije sector door het aannemersbedrijf D. Baron in blokjes van vier, waartussen twee maal twee gerages. Het ligt in de bedoeling aansluitend aan deze bouw ach ter deze panden, eveneens twaalf wonin gen en garages van hetzelfde type op te trekken. Bijzondere omstandigheden voor behouden hoopt de firma Baron deze hui zen in januari aan de kopers op te leve ren. DE zaak naar uw smaak Vi Inlijsten van foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOON G6192 Naar aanleiding van het bericht van de grote plechtigheid die j.l. zondag plaats had in de nieuwe parochie van O.L.Vrouw Visitatie in het Nieuwland alhier, kunnen wij nog het volgende me dedelen. Het feit, dat er in de voormalige pol der Nieuwland een nieuwgewijd priester zijn eerste plechtig H. Misoffer heeft opgedragen, stemt tot vreugde en dank baarheid, Maar de neomist was geen geboren Nieuwlander. Deze eer komt toe aan wijlen pastoor Leonardus Stolk, die 6 januari 1853 in de gemeente Nieuw land werd geboren. In genoemd jaar had deze gemeente nog geen kerk en de jonge Leonardus Stolk ontving het H. Doopsel in de parochie van de H. Joan nes de Doper, de oudste parochiekerk van onze stad. Daar droeg de eerw. heer Leonardus Stolk ook zijn plechtig H Misoffer op na zijn priesterwijding op 15 augustus 1878. Pastoor Stolk was een priester-dichter, en als pastoor te Oude-Schild op het eiland Texel heeft hij het mooie gedicht gemaakt, genaamd „Kerkje aan de zee" Vele van zijn gedichten zijn verschenen in het zondagsblad van ,.De Tijd", en kele zijn op muziek gezet door mgr. Van Schaik. Als pastoor te Vlissingen vierde pastoor Stolk zijn zilveren pries terfeest en mocht op dit feest mgr. Cal- lier. bisschop van Haarlem en te Vlis singen geboren, als gast begroeten. In 1905 werd pastoor Stolk benoemd te Amsterdam in de parochie van de H. Catharina, gelegen aan de Singel tegen over de Jezuïetenkerk „de Krijtberg" Tot 1935, in welk jaar de Catharinakerk uit 't stadsbeeld van Amsterdam ver dween, heeft pastoor Stolk de parochie be diend. Pastoor Stolk was een goed pries ter en een harde werker. Toen hij in 1935 met emeritaat ging, vestigde hij zich in het St-Bernardusgesticht te Am sterdam. Daar is pastoor Stolk rijk aan verdiensten voor de hemel 86 jaar oud overleden. Zijn stoffelijk overschot werd op het R, Kath. kerkhof „St-Barbara" te Amsterdam ter aarde besteld Ziedaar in het kort het rijke leven van de eerste Nieuwlandse pastoor. - L A, ABMA. GEHUWD: Th. de Man, 23 jr. en C. Bijtenhoorn. 21 jr. B. J. Kleinlugtenbelt, 27 jr. en A. W, van der Stelt, 24 jr. H. van der Weijden. 19 jr. en E. de Rouw, 16 jr. A. Borriello, 31 jr. en A. P. van 't Zelfde. 22 jr. P. H. A. Kerkhof, 24 jr. en C. M. Zandbergen, 20 jr. J. A. Bandel, 36 jr. en A. J. Harrewijn, 34 jr. R. van der Schalk, 39 jr. en K. de Bakker, 36 jr. G. Kornelisse, 24 jr. en W. C. Rijntal-der, 24 jr. A. P. Tim- mers, 25 jr. en G J. van Bergeijk, 27 jr. GEBOREN: Aletta d. v. J. D. Oster- holt en M. A. van Batenburg. Gerardus A, z. v, A. D. Sprong en S. G, van Unen. Brigitte d. v. J. J. Noordermeer en C. M. Boogaart- Agnes E. d. v. J. Nagtzaam en J. van Wieringeii. OVERLEDEN: D. Jonkman. 69 jr. wed. van J. N. A. van Schellebeek. ONDERTROUWD: G. van Beek. 33 jr, en J. van der Horst, 43 jr. P. Bijl, 26 jr, en H. Schuster, 24 jr. J. A. Coppens, 22 jr. en P. Groenenboom, 20 jr. J. E A Freij, 24 jr. en E. M. L.L van Hulst, 20 jr. C. van den Hoek, 36 jr. en Th. J. C. P. Löke, 27 jr. R. A. Houtsma, 24 jr. en A. M. Hengst, 26 jr. K. Kooij. 22 jr. en I. W. Vermeer, 22 jr. J L.L Korver, 24 jr. en A. Nels, 19 jr. A. de Lange 21 jr. en E. van Wijk, 18 jr. W. B. Schaap, 24 jr. en L. M. Veerkamp, 21 jr. C. H. Schwagermann, 21 jr. en W. van Geijl, 24 jr. A. Sonneveld, 23 jr. en S. C. van Dokkum, 22 jr. M. H. van der Ven, 25 jr. en E. C. M. Wijsbroek, 24 jr. J. Vermeer. 20 jr. en C G Touw. 29 jr. M. H. A. Weber. 23 jr. en M H. Faas, 21 jr. W. Zuidgeest, 24 jr. en C. Bogerd, 24 jr. Toeristische journalisten op bezoek in de distilleerderij Coebergh. A.s. zaterdagavond is er een jubileum wedstrijd tussen het K.A.J.-centrum en het oud-K.A.J.-centrum ter gelegenheicL van het 12%-jarig bestaan. Deze voetbal wedstrijd zal gespeeld worden in het sportpark Thurlede en wel op het Excel- siorveld. Aanvang 7 uur. Onze stadgenoten, die vooral aan bat afgelopen zondag tegen H.C.C. 2 volledig faalden, gaan wederom een moeilijke op gave tegemoet. Men is echter gewoon te gen de Haarlemmers de meest onver wachte resultaten te bereiken, zodat men met het nodige optimisme naar de Span jaardslaan trekt. Captain Stolk zal zijn 300ste innings voor Hermes spelen, een feit, dat hij naar wij hopen met een hoge score zal vieren. De strijd tegen het tot de kanshebbers voor de landstitel beho rende Rood en Wit kan een dag topcric- ket waarborgen. Opstelling: H. Stolk, J. van Noortwijk, P. Borsboom, A. v.d. Ende, H. van Meurs, H Noordijk, A. Melief, W. v.d. Sloot, J. Stahlie. C. Tettelaar, J. Ver- hoev. Het tweede elftal, dat zo succesvol in de tweede klasse B debuteert, krijgt het Nijmeegse Union te bekampen. De bezoe kers, die de ranglijst vóór Hermes aan voeren brengen hun eerste bezoek aan Harga. BAROMETERS 20 jaar garantie vanaf f 19. HORLOGEBANDEN in doublé staal, perion, leder vanaf f 2.— ZAK- EN TAFELAANSTEKEKS Ronson e.a. merken; ben zine- of gasuitvoering v.a. f 14.50 SIGARETTENKOKERS, zwaar verzilverde uitvoe ring, platte modellen vanaf f 16.50 MANCHETKNOPEN in goud op zilver, doublé, zilver v.a. f 4. KRISTALLEN BORREL GLAASJES met zilveren voetje vanaf f 7.95 Horloger, juwelier, edelsteen- kundige F.G.A. Rotterdamsedijk 268 Schiedam Dinsdag is een zeventienjarige Schie dammer aangehouden, verdacht van het plegen van een inbraak in de ijzerhandel Van Duijn aan de Van Riebeeckweg. De zelfde dag afgelopen zondag had hij ook ingebroken bij een bedrijf in de Spaansepolder in Rotterdam, waar hij een geldkistje stal. De jongeman heeft de dief stallen tegenover de politie bekend. In de Gerrit Verboonstraat is de fiets gestolen van de zestienjarige T. B. Van de heer W. N. V. is een hengel gestolen uit zijn boiot Jopie, die in de Schie ligt. N. C. de R. deed aangifte van diefstal van een ontstoringsbougie van zijn brom fiets, die in de Burg. van Haarenlaan stand. F. J. v. R. vermist een baal lompen ter waarde van 1000,-, eigendom van de Rutimex in de Kommiezenlaan. Zo'n leuke blazer ts do net iets waar een jongen niet buiten kan. v t Staat keurig N en is over a I ;ïv bij te dragen. Deze prachtige BLAZERS zijn gemaakt van origineel Engel se sterke melton en verzorgd afge biesd met tweekleurig koord. Me talen blazerknopen voltooien de perfecte, zeer degelijke afwerking. Geborduurd sportembleem op de borstzak. Nu, slechts één dag 1-3 jaar, ALLE MATEN 4-6 jaar, alle maten 11,75 Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West Kruiskade 35 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3