Rome heeft zijn Olympisch zomertoilet bijna gereed Regenweer werkte remmend I Jan van Uden verbetert in Aken record 400 m. Anquetil geeft Rivière duidelijke afstraffing ROVER fyjM1- in België HENK VISSER KOMT TERUG Nieuw aangelegde wegen moeten verkeerschaos verhinderen Nederland tegen Roemenië Na Barcelona ookReal Th. Timmermans semi-prof af Baumgartens 48,- tweeëntwintig jaar onaantastbaar gebleken De Roo winnaar Voetbalprogramma voor zondag 06» Als 't een Europeaan kan zijn - dan ROVER! V B VRIJDAG 17 JUNI 1960 (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 17 juni De zomer heeft definitief zijn intrede in Rome gedaan. Dit herinnerde de Vaders van Montecitorio, die waken over 's lands welzijn, aan de naderen de Olympische Spelen. Zij hebben vragen in de Kamer gesteld: of de regering dacht, dat de voor bereidingen voor de Olympiade- 1960 nog dit jaar, dan wel het volgend jaar of onverhoopt op nog latere datum gereed zouden komen. Minister Togni heeft geen gras laten groeien over zijn ant woord. Alles is klaar op 31 juli a.s., zo niet eerder. Geen stad heeft er sinds de Ie Olympiade (nieuwe reeks, Athene 1896) zo goed voorgestaan, als Rome thans met de XVIIe. Dit is niet het ge tuigenis van Excellentie Togni, het is een uitspraak ex cathedra van de hoogste goden van de Olympiade Olympus. houdt Al deze werken liggen, als het ware, Wereldtitel handbal Bilbao „cupfighter" Zilveren speld van H.V.B. AKEN, 17 juni Nog geen vier dagen na de atletiekinterland tegen Duitsland in Frechen, waar vijf Ne derlandse records zijn verbeterd en één geëvenaard, heeft de achttien jarige Limburger Jan van Uden voor een nieuw Nederlands record ge zorgd. De jonge atleet uit Schaes- berg liep tijdens internationale at letiekwedstrijden in Aken, die door ruim 5000 toeschouwers werden bij gewoond op de 400 meter de beste tijd van zijn leven, namelijk 47,9 sec., hetgeen 0.1 sec. sneller was dan het 22 jaar oude record van Karl Baum- garten. Op 21 augustus 1938 liep TIJDRIT IN FORLI Sleeswijk naar Napels en niet Koos de Jong Honkbalprogramma Van der Pijl naar Veendam in Rotterdam 48.- sec. Baumgarten precies. Niet op de foto it ULO-leerlingen verbazen zwemwereld it Rijvers wil nog steeds naar Frankrijk it Campings bij Rome Rome ontvangt zijn kampeerders Rijvers: graag terug Kees Rijvers beeft dezer dagen el-, zoek gehad uit Frankrijk. Een r slaggever van het Franse sporen Prs Amateurrenners op de derde plaats in Milaan Sportflitsen Nationale vijfkamp Luitenant v. d. Let zwemkampioen Gemmiani kiest de wijste partij Nu is het een feit, dat er in de laatste weken alsmaar linten doorgeknipt wor den om wegen, zwembaden, stadions en hét Olympisch dorp, parkeerterreinen, bruggen, gebouwen en tunnels ceremo nieel te openen. Zelfs afgezien van de ze knipperijen, geen zinnig waarnemer in Rome twijfelt eraan of heeft er ooit aan getwijfeld, dat de Italianen niet op tijd klaar zouden komen. Natuurlijk (zéggen zij) is alles gereed, ook al is dat eventueel op het allerlaatste nipper tje. Het aanhoudende regenweer in de afgelopen winter heeft veel vertragin gen veroorzaakt, maar als de Italiaan wil, kan hij een onwaarschijnlijk groot aantal dagen en nachten in één ruk doorwerken. Verder springt bij falen van de menselijke berekeningen zijn scheppend vermogen in, in de vorm der improvisatie. Kosten: 190 miljoen De minister heeft in het parlement een overzicht gegeven van hetgeen on der leiding van zijn departement, dat van Openbare Werken, tot stand is ge bracht voor de komende Olympiade. Want nagenoeg al hetgene, dat voor de lieve som van 64 miljard lire (190 milj. gulden) werd gedaan, was be reids nodig en is van blijvende waarde voor Italianen en toeristen. „Men be denke. aldus minister Togni, dat in 1953 vijf miljoen toeristen Italië bezochten en in 1959 dit aantal was gestegen tot 16,8 miljoen". Daar is dan het Olympisch dorp. Het is gebouwd in het noorden van Rome bij de Tiber en dicht bij het belangrijk ste Olympische centrum. Vijftien hon derd en twee woningen met een totaal van 8062 kamers zullen de deelneem sters en deelnemers aan de Spelen her bergen, links de meisjes rechts de man nen (als vroeger bij ons in de kerk). Behalve die woningen zijn er nog aller hande andere gebouwen: administratie, restaurants, winkels enz. Na de Olym piade is het stadje bestemd voor 1500 gezinnen van rijksambtenaren. Met de verlichting der gehele zone daar, de aanleg van parkeerterreinen en de be planting incluis, komt het dorp op ruim 7,5 miljard lire. Van de aanleg van nieuwe wegen dient het eerst de verbinding tussen de Via Salaria, noord van Rome, met het Olympisch centrum van Foro Italico ge noemd te worden en het vervolg op de ze weg, de Via Olimpica, die met een reuzenzwaai het Foro Italico verbindt met het andere centrum, dat van het Sportpaleis op het E.V.R.-terrein, zuid van Rome. Deze nieuwe communicatie is 20 km. lang en loopt door zeer geac cidenteerd gebied, dat bovendien voor een deel stadsgebied is. De verbinding telt een nieuwe Tiberbrug (321,50 m lang, 34 m breed), twee tunnels door de heuvels, een verkeerstunnel onder de Via Aurelia door, zes viaducten-weg- overgangen, dit naast enorme werken (Advertentie) Uw zenuwen in bedwang AVER A 93 AS I N kalmeert zonder slaap te verwekken voor terreinegalisatie. Deze weg heet de ruggegraat der Olympiade. Van alle kunstwerken is het meest spectaculaire het viaduct, dat de auto mobilist die uit het noorden komt vanaf de Ponte Flamïnia de stad in leidt over het Olympisch dorp heen. Dit viaduct in de lengte-as van het Olympisch dorp is 550 m. lang. Het is door prol. Nervi ontworpen. Aan de straten van Rome is meer dan een jaar met zo grote voortvarendheid gewerkt, dat de gewone ■•man er stii van wordt. Rome is nog steeds een oerwoud, een jungle van verbodsbepalingen en van opengebroken en onbegaanbare we gen. De Tibersingels zijn het hoogte punt: daar worden naast veel andere verbeteringen, vier verkeerstunnels ge graven en slechts een super-expert kan door alle gedwongen omwegen zijn weg nog vinden. De tunnels alleen slokten ruim 2,5 miljard op, maar het zal een zegep zijn, wanneer ze in functie komen. Vóór 1 augustus," zegt de minister. In Castel Gandolfo op het meer van Albano worden de roeiwedstrijden ge houden. De Via Appia is verbreed; aan het meer zijn nicuq/e wegen gekomen en een halve km. lange tunnel. De bewoners van de „Castelli", het heuvel- gebied ter plaatse, zullen de Olympia- de-1960 nog vele jaren danken voor het presentje van wegenuitleg en verbete- ring. Evenals de Napolitanen, die hun jacht haven, en nog vier andere havens aan de Parthenopeïsche Golf grondig opge knapt zagen vanwege de Olympische zeilwedstrijden. Al geruime tijd is het vliegveld Ciam- pino, een der drukste Europese. lucht havens. te klein geworden. Italië bouwt nu in Fiumicino, dichtbij Ostia een nieu we haven. Hij wordt een der grootste en zeker de modernste van ons conti nent. Openbare Werken hebben ervan gedroomd om die nog op tijd af te krij gen vóór de Olympiadeèn het schijnt te lukken. De minister heeft er een boekje over open gedaan: startba nen van vier km. lengte, een capaciteit van 400 vliegtuigen en 6000 passagiers per dag, 30 miljard lire aan kosten... cn de ingebruikstelling begin augustus a.s. Speciale verkeerswet ASSEN, 17 juni Het toernooi om het wereldkampioenschap handbal voor da mes is donderdagavond voortgezet met de laatste twee wedstrijden voor de eerste ronde. In Assen versloeg Roe menië het team van Denemarken met 61. In Sittard won voorts Duitsland met 74 van Polen. Door deze uitslagen hebben zich Roe menië, Oostenrijk, Duitsland en Neder land geplaatst voor de z.g. kruiswed- strijden. Vanavond komt in Hengelo Roemenië uit tegen Nederland en speelt in Arnhem Duitsland tegen Oostenrijk. De winnaars van beide wedstrijden plaatsen zich in de eindstrijd die zon dagmiddag in het Ajax-stadion te Am sterdam wordt gespeeld. Groep A: Roemenië 2 2 0 0 4 12-3 Oostenrijk 2 0 1 1 1 6-10 Denemarken 2 0 1 1 1 5-10 Groep B: Duitsland 2 2 0 0 4 13-7 Nederland 2 1 0 1 2 8-8 Polen 2 0 0 2 0 6-12 in de periferie der Olympische Spelen. Het Italiaanse Olympische Comité is ver antwoordelijk voor het hart: de sta dions, de sportpaleizen, de wielerbaan, de zwembassins, de terreinen voor de hippische sport en de plaatsen, waar de vijfkamp gestreden zal worden, de scherm- en schiettoumooien zullen plaats vinden. Verreweg de meeste der vereiste inrichtingen zqn reeds in ge bruik. Overziet men de stand van zaken, dan kan men zeggen, dat Rome de laatste hand legt aan zijn Olympisch toilet. Slechts één ding blijft een be nauwende puzzle: hoe zal de stad van half augustus tot half september het verkeer kunnen verwerken. De ge meenteraad is van plan een speciale wetgeving voor die periode uit te vaardigen, die het Romeinse, het in heemse verkeer rigoreus zal beknotten terwille van de gasten. MADRID, 17 juni Atletico Bil bao, dat in de kwartfinales van de strijd om de Spaanse voetbalbeker reeds verraste door Barcelona uit te schakelen, heeft donderdag het mach tige Real Madrid een zeer onprettige eerste wedstrijd voor de halve finales bezorgd. Real werd in Biibao met 3-0 verslagen en zal nu in de returnwed strijd met tenminste vier doelpunten verschil moeten zegevieren om de eindstrijd te bereiken. (Asdvertentm) (Van onze sportcorrespondent) DEN HAAG, 17 juni Op de val reep heeft Theo Timmermans het mooi ste geschenk van zijn afscheidsavond als speler van ADO's eerste elftal gekregen: de zilveren speld van de afdeling Den Haag van de KNVB. De laatste competitiewedstrijd van ADO in dit seizoen, die tegen MVV, be tekende voor Theo Timmermans het laatste optreden in het eerste elftal van zijn club, die hjj van zijn tiende jaar af onderbroken door vier jaar proftijd in Frankrijk met hart en ziel is trouw gebleven. Met zjjn vierendertig jaar en een drukke werkkring als eigenaar van een schildersbedrijf achtte Timmermans nu de tijd gekomen om zijn voetbalcarrière te beëindigen. Maar als verknocht ADO'er die hij is, zal hij zijn vereni ging voorlopig in de lagere elftallen nog blijven vertegenwoordigen en hij zal ook de functie aanvaarden van organi sator van vriendschappelijke wedstrij den. En dat hij kan organiseren, heeft hij zonneklaar bewezen in 1953, toen hij de wedstrijd tussen de in, Frankrijk ver blijvende Nederlandse profvoetballers en het Franse team tot stand bracht. Het Italiaanse amateur-voetbal-elftal heeft te Catania (Sicilië) met 31 ver loren van Turkije. AMSTERDAM, 17 juni In aanslui ting op eerder gedane mededelingen betreffende de keus der naar Napels uit te zenden zeilers deelt het bestuur van de Koninklijke Verbonden Nederlandsehe Watersport Vereenigingen mede, dat het aan het Nederlandsch Olympisch Co mité heeft voorgesteld de finn-zeiler H. Sleeswijk, en als reserve de finn- zeiler H. Lesage, naar de Olympische zeilwedstrijden 1960 af te vaardigen. (Het bestuur van de KVNWV is dus terecht niet door de knieën gegaan ten aanzien van de, Europese kampioen Koos (10 Jong, die weigerde deel te ne men aan de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen. Sportred.) FORLI, 17 juni De wijze, waarop de Franse wielrenner Jacques Anquetil zijn blakende vorm van dit ogenblik toont, wordt bepaald pijnlijk voor de or ganisatoren van de Tour de France. Na zijn triomf in de Ronde van Italië be haalde hij gisteren een veelzeggende overwinning in de befaamde tijdrit van Forli. Veelzeggend, omdat hq Rivière een duidelijke achterstand bezorgde. En juist, omdat hij met Rivière de „macht' in de Franse nationale ploeg zou moe ten delen, heeft Anquetil besloten niet aan de Tour de France deel te nemen. Anquetil legde het parcours van 86,6 km af in 1 uur 52 minuten 54 seconden, hetgeen een gemiddelde snelheid van 46.022 km per uur betekent. De Italiaan Ercole Baldini werd tweede met een tijd die 14 seconden boven die van de win naar lag. De uitslag was verder: 3. Ronchinl, Italië op 3 min. 1 sec; 4. Nencini (It.) op 4 min. 13 sec; 5. Pambianco (It.) op 4 min 15 sec; 6. Rivière (Fr.) op 5 min 1 sec; 7. Bono (It.) op 5 min 57 sec; 8. Venturelli (It.) op 6 min 22 sec; 9. Ces- tari (It.) op 9 min 53 sec; 10. Altig (Did.) op 12 min 21 sec. Ronde van Zwitserland De 23-jarige Fransman Henri Epalle heeft na een fraaie solovlucht de eerste etappe van de ronde van Zwitserland gewonnen. De beslissing in de 199 km lange rit van Zürich naar Kreuzlingen werd na 131 km ingeleid door Bonariva, die alleen op avontuur ging. Bfl de be klimming van de 584 meter hoge Cóte de Chêteau de Liebenfels lag de Frans man alleen aan de kop met 1 min 35 sec voorsprong op Bonariva, die kort daar na door het peloton werd opgeslokt. In de afdaling naar Kreuzlingen wist Epalle zich te handhaven en aan de fi nish bedroeg zijn voorsprong op de hoofdmacht, waarin alle Nederlanders (Wagtmans, Piet. van Est, de Groot, van Egmond, Lahaye, Knoops en Kool) zaten, ongeveer drie minuten. Een mas sale valpartij had tot gevolg dat de Ita liaan Garello en de Belg De Bruyne met vrij ernstige blessures in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Knoops en Van Egmond konden de strijd voortzet ten. Zege voor De Roo Jo de Roo is donderdag als eerste ge ëindigd in een wielerwedstrijd voor professionals in het Belgische Coxyne (bij Oostende). De Zeeuw zegevierde in de sprint over een drietal Belgen. SEMI-PROFS Na-competitie eredivisie: Feqenoord- Ajax (zaterdag 18 juli). Promotie naar eredivisie: VSV-Vites- se; DFC-NOAD. Eerste divisie; RCH-de Graafschap (terrein DOS, Utrecht) Tweede divisie Velocitas-Xerxes (terr. AGOVV). (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 17 juni Voor de honkbalcompetitie zijn de volgende wed strijden vastgesteld: zaterdag 18 juni: Hoofdklasse: Schoten-UVV Eerste klas se; EDO-HCK; ABC-SC Haarlem, Ken- nemerland-Neptunus: zondag 19 juni: Hoofdklasse; EHS-VVGA; OVVO-lJHC; Sparta-WVHEDW. Eerste klasse: Ajax- de Volewijckers. VEENDAM, 17 juni Van der Pijl, de oefenmeester, die de laatste drie sei zoenen in dienst was van Hermes DVS doch zijn contract niet wenste te ver lengen. zal het komende seizoen Veen- dam, spelend in de Eerste Divisie van het betaalde voetbal, gaan trainen. Enige weken geleden kwam Jan van Uden in Amsterdam reeds tot 48.1 sec. en nu loste hij zijn belofte dus in. Was deze verrichting alleen al verheugend, belangrijker was de manier waarop hij atleten als Paul Schmidt, die een dag tevoren de 800 meter in de beste wereld tijd van dit seizoen liep, Muttern, Ver eist en Heydecke achter zich liet. Hij vertrok bijzonder snel en de Schaesber- ger hield dit tempo vol tot het einde. Hans Smit werd tweede op de 200 me ter achter de Duitser Pohler in 21.8 sec. en Hein Cujé eveneens tweede op de 5.000 meter in 14.31.2 achter de Duitser Watschke (14.30.8). Heida moest zich op de 800 meter vergenoegen met een vier de plaats achter de Belg Leva, de Duit ser Brenner en de Spanjaard Barris. Blankenstein winf LEIDEN, 17 juni Donderdagmid dag heeft Meindert Blankenstein op de volkomen sfeerloos verlopen nationa le militaire atletiekkampioenschappen in de Leidse Hout weer een tweetal over winningen aan zijn lange lijst van triom fen op de middenafstand toegevoegd. Op de 800 meter liet de 30-jarige Haag se sergeant-majoor de jeugdige Koppe laar in de eindsprint achter zich in 1 minuut 56.4 sec. en later in de middag, toen er al een harde wind schuin over de baan stond, versloeg hij Jonkers op de 1500 meter in 4.02.4. Er werd op deze kampioenschappen geen enkele topprestatie verricht. Eén verrassing was er wel, n.l. de tijd van 50.3 sec. waarmee soldaat Njjsten, die voor het eerst aan een 400 meter deel nam, deze afstand won. Frans Kunen, gestart op een schema van 14.50,-, won de 5.000 meter met driekwart baan voor sprong in 14 min. 57.8 sec. „Peuter" of „kren tenbol" is de bij naam die de vijf tienjarige Marian Heemskerk draagt als zij op nationaal of sedert kort ook op internationaal zwemgebied rond stapt. Sinds zondag heeft de naam van de ULO-leerlinge uit Naarden een bekende klank ge kregen over de ge hele wereld door haar wereldrecord op de 200 meter vlinderslag. „Ze had dat re cord al lang in de benen" zeiden de genen die het we ten konden, maar toen het maar uitbleef, werd het geloof erin allengs minder. Tot zon dag, toen het parmantige meisje de zwemwereld en iedere insider verbaas de. Dat deed ze overigens al toen ze nog maar een peuter van vijf jaar was. De eerste de beste maal dat ze in het zwembad kwam sprong ze' van de hoge duikplank. Spoedig daarna werd ze lid van 't Gooi en behaalde ze als negen- en tien-jarige successen aan de lopende band, vooral in langebaanwedstrijden. Even leek er een kink in de kabel te ko men, toen een scheuring in de Bussums- Naardense zwemwereld ontstond. Naar den begroette als trainster Wil Bun schoten-van Breukelen en met haar kwam ook Marian. Na de erkenning door de K.N.Z.B. ging het weer bergopwaarts met Ma rian, die het inspirerend voorbeeld van clubgenootjes als Tineke Lagerberg, Ada den Haan, Corrie Schimmel voor ogen hield. De vlinderslag is haar ge liefkoosde nummer, doch ook op de vrije slag is ze wat mans. Dat bewees ze zondag in Leipzig, eveneens door een fraaie derde plaats in het internationale gezelschap, waarin z(j voor het eerst meezwom. Zij voert nu een wereldre cord in haar bagage en dat is iets om trots op te zijn, de trots die van haar ge zicht afstraalt als zij de gouden plak laat zien. En de toekomst? Marian wil nog veel meer records verbeteren. In pure kracht schiet zij nog wel wat te kort tegenover haar zwemvriendinnen, maar dat dit nadeel met de groei der jaren ver holpen zal worden, staat wel vast. En dan Rome? Het record geelt nog geen recht op uitzending, omdat de 200 me ter vlinderslag nu eenmaal geen Olym pisch nummer is. De 100 meter in 1.12,4 is altijd nog een volle seconde sneller dan die van haar clubgenootje Atie Voorbij, doch ook voor de 400 meter vrije slag komt Marian in aanmerking. Trainen en afwachten is dus het parool. Dat geldt trouwens ook voor de 16-ja- rige Willy Lambour, die zondag voor het eerst in het grote „nieuws" kwam door haar verbetering van het Europese record op de 200 meter vrije slag. Ook Willy is een zwemtalent dat nog meer van zich zal laten horen. Net als Marian leerlinge op de Godelinde-ulo in Naar den, misgunt zij haar clubgenootje Adri Lasterie niets en ze zei er ook niet veel van, toen door een vergissing van een fotobureau niet haar foto maar die van Adri Lasterie in de couranten van maan dag stond. „Het geeft niks" zei ze. „Mijn naam komt in ieder geval in het „grote zwemboek" en het is mijn re cord." De echte Willy begon haar zwemcarriè- re ook bij 'T Gooi en stapte bij de scheu ring naar Naarden over. Zij was al eens by de zwemclub Alma Juventus in Mi laan, boekte verschillende successen, ook op de lange baan, maar kwam voor het eerst in de landenploeg toen zij Atie Voorbij in 1958 in Nijmegen moest Marianne Heemskerk en Wil Lambour. (Advertentie) Onder een van de drie méér en méér gewilde Rover-modellen, de Rover SO, de nieuwe lOO en de fantastische 3 Liter, bevindt zich zeker de wagen die U zich ten slotte eens permitteren wilt. En die U nooit meer loslaat! 't Hangt af van da doeleinden, waarin Uw wagen moet passen en welke belegging U erin maken wilt. Voor de automobilist die zich een Rover veroorloven kan - en dat zijn er altijd nog méér dan er vandaag rondrijden - is er geen plaats voor discussie of twijfel. Niet zonder reden kenmerkt Rover-waarde Over-waarde en 't was voor menig Rover bezitter in de aanvang alleen maar die eerste stap, die paar duizend gulA den meer te betalen. Niet dat 'n Rover duur is, want als U in aanmerking neemt wat U behalve de wagen allemaal koopt voor Uw geld, zijn de kos ten van aanschaf bijkomstig. En al gauw vergeten, als U met deze wagen rijdt. Maak eens een proefrit, om te ervaren wat echt groot-automo- bilisme betekent... en hoe weer galoos groot het verschil toch is. IMPORT: H. C. L. SIEBERG N.V. - STADHOUDERSKADE 143 - TEL.717944 - AMSTERDAM Dt Rovtrfibrickun, Lngeland fabriceren eveneens de Land-Rover, vierwiet aangedreven allround bedrijfswagen. vervangen. De vrije slag ligt haar bij zonder goed, maar ook op de vlinderslag weet zij veel te presteren. Diverse ma len maakte zij deel van de Naardense estafette-ploeg uit, die nationale records aan de lopende band verbeterde. Ook zondag zat zij in de estafette-ploeg vrije slag. die het Europese record omlaag haalde. Betekent dit ook een reisje naar Ro me? Willy schokschoudert wat. „Ik weet het niet, dat zullen we nog wel eens zien" zegt ze nuchter. Zij houdt zich ook maar aan het advies van haar trainster. „Oefenen en nog eens oefe nen". Meer kunnen ook recordhoudsters niet doen. De te verwachten grote toeloop van toeristen tijdens de Spelen in Ro me doet vele kampeerterreinen uit de grond schieten. Vijftien campings zjjn inmiddels al gereed gekomen. De grootste heeft een capaciteit van zes- tot achtduizend kampeerders, terwijl ook de andere op duizenden gasten zijn in gesteld. Er zijn accommodaties dicht bij de stad, zoals één in de schaduwrijke Vallei di Tempe, er liggen er ook op twintig tot dertig kilometer van Rome, temidden der pijnbomen. De Stella Po- lare is een camping, speciaal ingericht door het organisatiecomité van de Spe len en gelegen op 300 meter van de zee met een capaciteit van 4.000 bezoekers. Een der kleinste kampeerterreinen is wel het Chalet del fiume, dat op <lErjS- kilometer van Rome ligt en 400 toe ten huisvesting kan bieden. be- „L'Equipe" in Frankrijk eds do kleine, kwieke voetballer nog st'e e niet vergeten kwam eens kijken hij het maakte enom te zegS s hoe dikwijls er nog op de tribw rond de Franse voetbalvelden jp gezegd: „Speelde Rijvers nog maar St. Etienne, je zou eens wat zien". Dat laatste was voldoende om R'JV(>ii openhartig te laten bekennen: „Ik het destijds mis gehad. Toen ik in l -, van St. Etienne naar Feijenoord U, huisde, leek de „herfst" van mijn v° balcarrière te zijn begonnen. En ben ik vierendertig en nóg is mijn e f ditie perfect. Wat zou ik graag n?is. St. Etienne terug willen. Ik heb en waar een contract met Feijenoord „j de club is er bovendien erg op ges ,,jt mij te houden, maar als men v.aO St. Etienne serieuze onderhandeling met Feijenoord zou beginnen, zal i» u. les doen om een voortreffelijke 1" Sj, bezorger te zijn. Want, ik zou voor Etienne nog steeds een kracht van tekenis zijn". LEIDEN, 17 juni De Nederlandse verspringer Henk Visser, die momen teel aan de universiteit van Santa Bar bara (Californië) studeert en die met een sprong van 7.97 meter de wereld ranglijst aanvoert, zal half juli in ons land terugkeren. Het ligt in de bedoeling van de Ko ninklijke Nederlandsche Atletiek Unie hem voor het eerst te laten uitkomen in de voor 17 juli a.s. vastgestelde drielandenwedstrijd België - Nederland- Zwitserland in Luik. Visser blijft tot eind september in Nederland en ver trekt dan weer naar de Verenigde Sta ten. Voor hij echter naar Nederland komt, zal hij, op 26 juni, nog één keer tegen de Amerikaanse topspringers, w.o. Gregory Bell, uitkomen. MILAAN, 17 juni Een ploeg Ne derlandse amateurrenners. behorende tot de selectieploeg voor de Olympische Spelen is hier donderdagavond als der de geëindigd in een vijflandenwedstrijd. Italië zegevierde met 20 punten, voor West Duitsland (13 pnt), Nederland dl pnt), Frankrijk (9 pnt) en Zwitser land (7 pnt.) In het programma waren alleen die nummers opgenomen die ook bi) de spelen zullen worden verwerkt. De uitslagen luiden: 1 km. met staan de start: 1. Beghetto (Italië) 1 min. 09.6 sec. gom. 51.724 km. 4. Van dei- Touw (Ned.) 1.12.2 Spriint: 1. Gaspa- rella (It.) 2. Kasslowski (Duitsl.) Ploe- genachtervolging1. Italië, 2. Nederland (Oudkerk, Van der Lans, Legrand en Scholten) 4.44.4. Tandem: 1. Italië, 2. Nederland (Paul en Schuuring). De voetbalwedstrijd tussen het Tsje chische elftal van spelers beneden 'de 23 jaar en „Jong Oranje" zal zaterdag 29 oktober daags voor Tsjechoslo- wakjjeNederland worden gespeeld. Dit jaar zal de traditionele „Wimble- dop-dag" op zondag 3 juli worden ge houden. Vier sterke tenissers spelen dan op de Mets-banen te Scheveningen. Acht Nederlandse wieler-amateurs be vonden zich onder de 88 man die zijn gestart in de Ronde van Bel gisch-Limburg. Zij eindigden in de eer ste etappe in het peloton. De acht zijn: Bastin, Franssen, Hendrickx, Jacobs. Laug^, Paas, Tummers en Willemsen. Dc gouden beker, de top-prijs van de vierdaagse Royal Ascot-paardenrennen, is gewonnen door Sheshoon, een paard van wijlen prins Ali Khan. KEES RIJVERS .toch geen „herfst". AMERSFOORT, 17 juni De efsJt luitenant J. van de Let uit Ede gisteren in het Amersfoortse BosjU, beslag gelegd op de titel „Zwem** <J pioen van de Vijfkamp". De a(sVtij'' van 300 meter, waarvoor een limie* i gold van 7 minuten, legde hij af 11 min. 34.3 sec. ,ef- Na het vierde en voorlaatste pnf je deel van de Nationale Vijfkamp, di® gy Nederlandse Sport Federatie op :v* ge- treffelijke wijze in Amersfoort heeft organiseerd. staat bet vrijwel vast, de drie Vijfkamp-winnaars zullen ujt den: korporaal C. J. van Tol j.g- Den Heider (handgranaatwetPrU- groep), eerste luitenant A. Rens (h hoven) in de ruitergroep en majoor „p K. Brederode (Den Haag) in de g' motorrijders. e't In de handgranaajwerpersgroep b \r weliswaar momenteel sergeant de Wijn uit Rotterdam de leiding, j,ij omdat hij een matige loper is, 7,0o(' vandaag in de veldloop zijn punten*^- sprong niet met succes kunnen v£W- dieen tegen de veel snellere Van zo, De situatie bij de paardrijders 'Góf dat majoor L. Schothorst uit HfJUffi wijk en eerste luitenant Rens hem flt met 7 punten leiden in bet klassen na 4 onderdelen, maar de Eindho jj- imuc-iucivil, I Udell UC y se luitenant zal in de veldloop onSeL$(' feld een snellere tijd maken en en- door de titel voor zich kunnen W- Bij de motorrijders heeft majoor K. Brederode uit Den Haag een '.„el' nige voorsprong op zijn rivaal, de 'Lte doornse wachtmeester Pruis, dat vrijwel kansloos is. PARIJS, 17 juni De Franse renner Raphael Geminiani heeft ;ri klaard, dat zijn besluit niet mee' js. wedstrijden uit te komen, definite',0r Hjj is van plan sportjournalist den. In die hoedanigheid zal Germ» „ce die thans 35 jaar is, de Tour de 1" van dit jaar meemaken. .„jaP1 In januari van dit jaar is Gernn )r ernstig ziek geweest. Hij had ria, dezelfde ziekte die de Ita,7,slte- renner Fausto Coppi het leven uil"' Op 31 mei zakte hij ineen, na i>' meter te hebben gereden in ('c phiné Libéré. ,,ïk geef het wielr.e'1(1,-P op voor het te laat is", had bi.1 eg. verklaard, maar velen meenden.. dat lni nog wel van ged»*W* anderen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 4