Fransman Riviere weer de prachtige pedaalridder Klak hoog in de lucht voordenJef Rood en Wit aan de top na draw De Roo actief op damesfiets T elef oonstakins; deert Tour niet IN CRICKETCOMPETITIE Tour de France in cijfers Enerverende start van Tour de France MAANDAG 27 JUNI I960 AA DUINKERKEN DUINKERKEN Brussel, 26 juni Met zes-ton- "ers was de 104de Compagnie van "e groene baretten zondagmorgen vroeg vanuit de Ardennen naar ~russel gestoven. Deze Compagnie ^-ommandotroepen uit Roosendaal is van de supportersclubs van Wlm van Est. Ze heeft al een week garstig met musketons en pietons kale rotsen beklauterd. Maar nu Jhoest zij haar fietsende makker bijstaan. Commando's weten wat °ntberingen zijn. Zij hebben geleerd te zijn met hun vriendentrouw, fïet geld van de Welzijnszorg koch- *en ze een kaartje voor de Heizel. (Van onze sportredacteur) BRUSSEL, 26 juni De Tour de France is gestart. De eerste schermutselingen zijn geleverd. De Belgen en" Fransen hebben gejuicht voor favorieten, die de eerste overwinningen op hun naam brachten. De kleine Nederlandse formatie is door een dom voorval een schone triomf ontnomen. In het Italiaanse kamp heerste dolle vreugde. Een opwindender ouverture had het Grote Avontuur van de heer Goddet in de Belgische hoofdstad nauwelijks kunnen krijgen. Een ouverture, die overigens duidelijk aan het licht heeft gebracht, dat de strijd om het gouden erekleed, om de groene trui, om de premies van het ploegenklassement en van al die rangschikkingen, die het strijden zo aantrekkelijk maken, bijzonder fel zal worderi. Waarmee te beginnen na zo'n enerverende eerste dag? Met de triomf van de Belg Schepens in de aanloop van Lille naar Brussel? Met de verbluffende prestatie, die Roger Rivière heeft geleverd in de korte tijdrit gedurende de middaguren? Met het gejubel bij de Italianen, omdat hun beau gargon Gastone Nencini voor het eerst van zijn leven de gele leiderstrui draagt? Of moeten wij toch eerst verhalen van dat latale handgebaar van Jean Garnault voor de poort van het Heizelstadion? Want, om een aantal nogal opdringerige vol gers-per-motor van het parcours te krijgen, heeft Garnault, de machtigste man van de rijdende karavaan, Martin van den Borgh de verkeerde kant opgestuurd op het moment, dat hij alleen op de tinish afstormde en de overwinning binnen zijn bereik had. De Tour en de radio DIEPPE O Grovelinesl8km Calais39km Inelevert iWimille rHÊT KANAAL- ;E ka pi es" 100km. ^Berck tfzrzSlValéi l Lartc fibres f lUr76kmjf *"zele .ckerenAl km Gent73knT. Brjssei -Koksijde Noordzee: luydtotte Brjssei zij wachttén geduldig in de ste kende zon, want voor een overdekte Maats waren de defensiepenningen Met toereikend. Niet als de huisva derlijke Belgen mochten zij buiten- Model hun bretels tonen of hun ba- Fet verwisselen voor een witte ge knoopte zakdoek. Hun kapitein G. s- Plasman betrok als oppersuppor- Nr zijn chauffeur is immers de buurman van Wim van Est de ^acht bij de ingang, en toen Wim biteindelijk druipend van het zweet Van zijn fietsje stapte, moest hij Mee de tribune op om, glunderend door de2e onverwachte ontvangst, bandjes te geven en te vertellen van Set malheur van Martin van den Borgh. ,,En nu 'Jaap Kersten nog", j-ei de kapitein, ,,die is vroeger sol daat bij ons geweest." Jaap Kersten kon zo moe en onvoldaan niet wezen, hjj 'besteeg welgemoed de trap- hen om toch nog wat hulde in de ^acht te slepen. De bijval van de supporters voor de coureur is als bet opendoekje voor de operasopraan. In het bittere be gaan van Goddet's slaven is dit een Van de weinige opklkkertjes. De Aur-Ceasar jaagt zijn geketenden door de joelende arena's. Hij pijnigt de worstelaars en bespot de clowns ter wille van het brutale schouw spel. Het bij honderdduizenden toe gesnelde publiek langs het kleven de asfalt en de botsende -kinder hoofdjes gilt en krijst om gedurfde toeren en helser krachtsinspannin gen. Het neemt zijn babies en kleu ters mee. Het vervroegt de zondags- Mis. Het geeft zijn zustertjes en se- Minarigten uren vrijaf. Maar uitein delijk beloont het ook zijn favorie ten met een groots onthaal. Rivière zal weer gesterkt zijn ge- Martelde lichaam op de fiets hijsen, Want aan de storm, die de Brussel se arena,over hem losliet, heeft hij 2Ün longen met verse kracht kunnen Vullen Om hem ontstonden na zijn snelle tijdrit wilde tonelen op de baan. Belgische gendarmes, die waarschijnlijk hun beroep gekozen hebben om bij evenementen vooraan te kunnen staan, vergaten, dat ande- re renners hun rondje nog moesten tijden en mengden zich vreugdevol M de juni-revolutie van fotografen bil publiek. De altijd allesregelende Elie Wermelinger, die, knokig en brom, gekleed gaat als een verjaar de padvinder, raasde en tierde te gen hen als stond hij weer tegen over zijn vroegere regiment ka- Meelruiters uit het Vreemdelingen legioen. De Belgische politie echter joeg hij niet de eendrachtige bewon dering voor het blonde trapmachien Rivière uit het hoofd. Op het scherp gesneden- gezicht Van Ro£ar streek eén glimlach van oneindige voldoening, toen hij Elie, de afgezant van de Caesar, de dnl- Sergeant van de galeien, zo vruchte loos zag schelden. Hij was weer voor ben dag verzoend met de slavernij. En zo kon men wat later de Brus selse lieveling Planckaert onder het Sekoester van zijn supporters zien horstellen Planckaert was achter Ri vière de arena ingestoven, maar hij Voelde onmiddellijk dat veel van het Spplaus was uitgestrooid voor Rjn voorganger. Had hij zich daar voor zo ingespannen? Moest hp nu Sonder zijn bijvalsrantsoen de vol gende dag ingaan? Josef Planckaert trok wild stampend zijn laatste ron de, demonstreerde al fietsend alle hunsten uit dc Poesjenellenkelder en Josef kreeg zijn gejuich. Maar wat Sag die jongen er uit toen hij arriveer de. Hij hing als een vaatdoek over ?ijn fiets. „Allez Jef, kom op de pe des'', zeiden zijn vrienden. Josef Planckaert hoorde niets meer, maar het zich gedwee naar de grasmat slepen en daar zakte hij neer, hijgend Met open mond. Zijn vrienden hurk en stilletjes om hem heen. Zij zwe den en leden mee, vanuit hun oog hoeken tersluiks naar hem opziend. E'j bleven stil en roerloos, eindeloos durende minuten lahg. Toen daagde langzaam het blauw weer in de ogen Van de arme Josef. Met iets van ver bazing kéék hij traag de kring van ?Ün zwijgende vrienden rond. Ze ke- hen met stille verwachting terug. ,,Zo bar Is het niet met mü zei Josef, Só plotsklaps dat ze er bijna van Schrokken. Hij klopte ze allemaal hard op de schouders en tegelijk stonden ze op. Een dikke, blozende Vetslager gooide van pure blijdschap ?ijn rode klak hoog in de lucht. Ze hwam ergens in het gewoel terecht, "oen de dikzak puffend en blazend ^i.in pet had heroverd, kon hij ineens "ergens meer de goeie Josef en zijn Vrienden terugvinden. TOURIST. Neen, Van den Borgh won niet in Brussel. Hij lachte te vroeg. Nadat hij over de finish was gegaan, moest hij draaien, omdat hij bij het binnenkomen van het stadion de verkeerde kant was uitgereden. Er Is veel, heel veel gebeurd op de eerste dag v.an deze Tour de France. Kr zijn ook heel wonderlijke dingen gebeurd. Zo vreemd, zo „uit de tijd" zou men willen zeggen, dat het haast niet te geloven is, dat Jo de Roo, de Zeeuwse zwartkop in de Nederlandse ploeg, een damesfiets heeft moeten ge bruiken om zich te kunnen handhaven in hef strijdgewoel en op die dames fiets wellicht zelfs het Heizelstadion was binnengekomen als hij niet tussen het publiek langs dc weg een soort race fiets had zien staan, daar snel opge- kleuterd was en er de rit mee vol bracht. En, ligt hef voor de hand, dat de mail, die uitbundig bejubeld wordt als de winnaar van het eerste uur, zich later op de dag verwezen ziet naar de 6Lste plaats in het algemeen klasse ment? Dat overkwam de Belg Schepens dan toch maar. Het merkwaardigste van alles was, dat niemand, ook geruime tijd nadat in de vroege ochtenduren in Lille het startschot was gelost, durfde bevroeden, dat de strijd een tumultueuze omvang zou aannemen. Goed. er waren onmid dellijk wel jongeliedeii, voor wie het avontuur nooit te vroeg kon beginnen. Voor de Bretonse regionaal Joseph Groussard bijvoorbeeld. Hij liet reeds na dne kilometer het peloton de hielen veren. Want, terwijl Grote Mannen ais een Rivière, Brankart, Pambianco, Pau wels en Defiiippis laaiden, bleven van Est, van den Borgh en Damen in het voorste gelid. Zij zouden mee uitmaken, wie in het Heizelstadion het luidruch. tigst bejubeld zou worden. Een van hen eiste die eer zelfs bijna voor zich op. Want, drie kilometer voor de eind streep, tussen de haag van de vele rijen dik langs de weg dringende toeschou wers, snelde van den Borgh weg uit de kopgroep. Voor de poort van het stadion had van den Borgh nog hon derd meter voorsprong. De zege leek veilig. Maar toen kwam het fatale hand gebaar van Garnault. Hij stuurde de motoren, die aan weerszijden van de Nederlander voortsnelden, naar links, naar de parkeerplaats. Zij trokken van den Borgh met zich mee. Hij zag te laat de „doodlopende" weg, keerde wel iswaar bliksemsnel het stuur, maar had toen zijn voorsprong praktisch ver speeld. Net voor het oprijden van de sintelbaan streek de groep op hem neer en toen konden de Belgen, fel bedreigd overigens door Nencini, het laatste ge vecht om de etappewinst beginnen. Schepens was het eerst over de lijn, Hoevenaars zat vlak achter hem. Nederlandse pechvogels Intussen had zich in de achterhoede ook een klein Nederlands drama af gespeeld. De Roo was dat vertelden wij al door materiaalpech uit het voorste gelid verdreven. Hij had juist zelf het mankement verholpen, toen Kersten en Niesten zich uit het peloton lieten zakken om de onfortuinlijke ploeggenoot snel in de schoot van de hoofdmacht terug te voeren. Zo ver kwam het niet. Kersten's dérailleur weigerde dienst te doen, moest dus ge repareerd worden en vanaf dat moment was het onmogelijk om het peloton nog in te halen. Daarmee kwam overigens aan de reeks Nederlandse tegenslagen nog geen einde. Kersten was de eerste, die in de tijdrit aan de start moest verschijnen. Hij was nauwelijks op gang of zijn dérailleur vertoonde opnieuw ku ren. Hij kwam er zelfs door te vallen en praktisch de hele rit moest hij vol brengen met een zoals dat in on vervalst wielerjargon beet veel te groot verzet. Kersten dus de gróótste pechvogel van Oranje? Toch niet. tTo de Roo was nog slechter af. Na een voortreffelijk begin brak plotseling de zadelpen. Wat te doen? Een reservefiets was er niet op de wagen, die de Roo als begeleiding had meegekregen. Alleen maar een wiel en met spa ken repareert men geen zadel. De Roo pakte de eerste de beste fiets, die hij kon vinden. Een damesfiets.... Maar, zo ging het niet. Toen zag hij plots tussen het publiek een tweewieler, die wel iets weg had van een racefiets, een „spor tieve" sportfiets laten wij maar zeggen. Voor de verbouwereerde eigenaar be greep wat er aan de hand was, zat dc Roo al op de fiets. Hij bereikte er de De radioreportage van de finish van de derde etappe van de Tour ''e France is morgen tussen 16.00 17.30 uur. De herhaling is om 19.30 uur en de nabeschouwing "hi 22.00 uur. Alle uitzendingen Vis» *v2 m. WIM VAN EST ....in het voorste gelid. zien. Anderen, zoals Simpson, Friedrich en Piet van Est, volgden zijn voorbeeld. Maar er was voor hen geen eer weg gelegd. Steeds weer bleken zij te zijn eenzame dapperen met wie niemand op pad wilde gaan. Zij kregen geen steun, hielden nog even hun dappere solorit vol, maar keerden daarna toch snel te rug in de boezem van het peloton. Geen tijd voor eten; werken Doch plotseling sidderde de hoofd macht alsof zij door een bliksem schicht getroffen was. Enghien, de ra- vitailleringspost na 71 kilometer, was in zicht en eensklaps schoot de Belg Hoevenaars als een vuurpijl een flauw heuveltje af. Alleen de Italiaan Bruni had het wiel van Hoevenaars nog kun nen grijpen. Al de anderen zagen vertwijfeld toe hoe de Belg met mach tige pedaaltrappen een kleine, maar belangrijke voorsprong nam. Zo drei gend was deze aanval, dat niemand, zich de tijd gunde om naar de welge vulde zakjes met etenswaar te kijken, laat staan ernaar te grijpen. Voor eten was geen tijd. Er moest gewerkt worden. En hard, Barbosa, de Portu gees, reageerde het éérst. Hij kreeg de Belg Planckaert aan het wiel. Toen volgde Jo de Roo en hij sleepte een hele meute mee: Molenaars, Gau- thier, Brandolini, Pambianco. Grous sard, Anglade en Anastasi. Zij bereik ten allemaal Hoevenaars, maar zij ontketenden ook een snelle reeks van furieuze demarrages in het peloton, dat in vele flarden uiteenviel. Het ge volg was, dat zich een kopgroep van liefst negenentwintig sterken for meerde, een groep, waaruit helaas de Roo door bandenpech verdween maar waarin Nederland met Wim van Est, van den Borgh en Damen toch sterk vertegenwoordigd was. Dat mocht overigens ook wel, want in die eerste groep vond men ook liefst tien van de veertien Belgen, tal van Fran se nationalen (onder wie Anglade en Rivière) en een fikse vertegenwoordi ging van de Italiaanse ploeg. Van den Borgh loopt „dood" Hoevenaars' rol was echter nog niet uitgespeeld. Met een groep van bijna dertig man naar <le finish snellen, vond hij kennelijk niet ideaal. Andermaal greep hij naar zijn gevreesde wapen van de demarrage. Barbosa zag hel eerst liet gevaar, daarna volgden nóg dertien wakkere strijders. En weer kon de kolonie, die de mannen van oranje een warm hart toedraagt, juichend, op- NENC1N1 op volle toeren. finish mee en niet eens als de slechtste Nederlander. Rivière komt terug De tijdrit bracht overigens op het louter sportieve vlak ook een sensatie. Dat Rivière per slot van rekening was hij het aan zijn stand van wereld- uurrecordhouder en wereldkampioen achtervolging verplicht de overwin ning voor zich opeiste, lag voor de hand. Dat hij echter eerst in de slot fase zijn voornaamste concurrent, de Italiaan Nencini, kon verslaan, was wèl een verrassing. Halverwege de rit had Rivière zelfs een beduidende achter- ■sK De finish van de eerste etappe van de Tour de France naar Brussel. De Belg Schepens gaat als winnaar over de streep 1 vóór zijn landge noot Hoevenaers. stand. Toen echter werkte hij in zes ki lometer niet minder dan vijftien secon den van zijn achterstand weg, om in de laatste acht kilometer liefst 37 se conden sneller te zijn dan de Italiaan. Dat Baldini niet verder kwam dan een achtste plaats, dat hij in de ochtendrit bovendien minuten verspeelde door in LANGS DE KUST 3e ET.-28JUNI209km Inclevert rBouloqne —,73km er Rqvirqillennq het peloton te blijven hangen, vergaf iedereen deze oud-wereldkampioen. Men had zelfs grote bewondering voor hem. Twee vingers van zijn gekneusde rechterhand kon hij op de hobbelige kasseien niet gebruiken, omdat zegwa ren verpakt in een pleister van plastic. Elke stoot van een puntige keisteen tegen de frêle banden verergerde de pijn. En, hoe staan de zaken nu? Nen cini, Anglade en Planckaert kunnen hun respectieve ploegbazen Binda, Bidot en Ronsse recht in de ogen kijken. Zij hebben op de eerste de beste dag niet alleen het respect van de karavaan, maar ook van hun ploeggenoten afge dwongen. Zij mogen, voorlopig althans, extra bescherming claimen. Hun jiosi- ties rechtvaardigen namelijk de illusie van de eindoverwinning. Van die drie verkeert Nencini overigens in de meest bevoorrecht positie. Anglade daarente gen zal in zijn omgeving Rivière en ook Mahé moeten dulden. Planckaert heeft het nog zwaarder, want ook Hoevenaars en Adriaensens nemen posities in, die voor hen het beste van de toekomst mag doen verwachten. Men ziet het, de situatie is gecompliceerd. Onderlinge schermutselingen in de ploegen blijven te verwachten. Wie weet profiteren de Nederlanders ervan. Met Wim van Est als vierde en van den Borgh als tiende neemt Oranje plaatsen in in het algemeen klassement, die tal van moge lijkheden bieden. Bovendien en ook dat mag niet uit het oog verloren wor den heeft Nederland in het ploegen klassement een positie verworven, die perspectieven opent. Bescheiden per spectieven weliswaar, maar men verge- te niet, dat de Nederlandse formatie ook bescheiden van grootte is. RIJSSEL, 27 Juni In een commu niqué van de organisatoren van de Ron de van Frankrijk wordt melding ge maakt van een oproep van de nationa le federatie van telegraaf- en telefoon personeel aan haar leden om het werk gedurende 24 uur neer te leggen, en wel. vandaag op de dag van de tweede étappe van de Ronde van Frankrijk. Er zijn maatregelen genomen, opdat de staking het telegraaf- en telefoonver keer van de Ronde niet zal beïnvloe den. Mocht dit wel het geval zijn, dan overwegen de organisatoren verschil lende uitwijkmogelijkheden. De bui tenlandse verslaggevers zouden zich naar Belgisch grondgebied kunnen be geven, waarschijnlijk naar ëen stad waar de telefoon- en telegraafdienst over talrijke circuits beschikt. (Van onze cricketmedewerker) AMSTERDAM, 26 juni Het ieider- schap van ACC in de eerste klas A van de cricket-competitie heeft slechts één week geduurd. De Amsterdam mers kregen van Hermes-DVS een ste vige klap te incasseren en omdat Rood en Wit in Den Haag tegen HCC I een „onbeslist" bewerkstelligde, hebben de Rood en Witters zich als de nieuwe leiders gepresenteerd. Haarlem ging ten onder tegen het Haagse Quick door welke nederlaag de Haarlemmers op de onderste plaats belandden. De „big match" tussen HCC X en Rood en Wit is voor de liefhebbers van „bright cricket" op een teleurstelling uitgelopen. Het scoringstempo was vrij rustig, er gebeurden geen spectaculai re dingen HCC kreeg 2 uur en 19 minuten speel tijd toebedeeld, hetgeen een kans bood om voor de runs te gaan. De eerste drie batsmen werden door Onstein ech ter snel opgeruimd en de stand 17 voor 3 was weinig hoopgevend. Schuur 47 en Wischoff 10 hielden lange tijd stand, maar het was inmiddels duidelijk ge worden, dat HCC met geen mogelijkheid meer zou kunnen winnen. Bijdragen van Erik Vriens 20 en Ernst Vriens 10 brachten nog een aantal runs in de boeken, doch de onvermijdelijke draw lag in het verschiet. Toen de speelfijd was verstreken was „De Haagse" op de weinig indrukwekkende score van 103 voor 8 blijven staan. De fel bow lende Onstein had 4 wickets genomen voor 37 runs- Bijleveid 3-15. Venker 1-19. De battingside van ACC sloeg tegen Hermes-DVS het behoorlijke totaal bij een van 185 runs. De Baare 16 en Feldmann 21 hadden als openingspaar voor een goede basis zorggedragen. Door toedoen van Jansen 26, Woudstra 28, Disselkoen 10, een fraaie 49 van Klinkhamer en Meyer 15 not out wa ren de overige runs in de boeken ge komen. Van Meurs en Tettelaar maak ten elk vier slachtoffers, respectieve lijk voor 70 en 61 runs. Hille bowlde 2 voor 12. Manus Stolk en Borsboom openden voor Hermes. De beide Schiedam mers lieten prima batten zien, waar bij vooral Stolk met een serie prach tige slagen loskwam. De Amster damse aanval was machteloos tegen over dit tweetal, dat run na run scoorde en de hitte van de strijd glansrijk overleefde. Het was Stolk die de winning-hit voor zijn rekening nam. Hij bleef not out met 73. Bors boom, op wie enkele vangkansen wa ren gemist, strandde op het eveneens fraaie totaal van 79. Van der Sloot 19 not out. Zeven minuten voor het verstrijken van de speeltijd gingen de Schiedammers het totaal van hun tegenstanders voorbij: 187 voor 1. Een brillante prestatie. Het enige wickets werd genomen door Van der Hurk, die 45 runs tegen zich zag ge scoord. Eerste klasse b: Excelsior-VRA, ge wonnen door VRA met D wickets. Ex celsior 126 all out, VRA 128 voor 4. HBS-Quick (N.), gewonnen door HBS met 87 runs. Quick 73 all out, HBS 160 all out. laimiiiüniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiiMiniiniiHiiini DOOR HET VLAAMSE LAND 2eET.-27JUNI -206KM BRUSSEL Dendermonde 27 km meq Zaff. a Zeveneken Sr. Martei Delnzi Aarsele Tielt 106 km Koolskamp Lkhtervelcle!20km< Torhout r TZ? BELGIE (frank- U R'JK «rende 153 km Middel kerke K Nieuwpoorf 170 km Raviraillering m^Grens iiiiiiiiitiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Kersten tussen zijn vroegere collega's, de „groene baretten". Eerste rit 1. Schepens (B.) 2.46.21 (met bonifi catie 2.45.51); 2. Hoevenaars (B.); 3. Nencini (It.): 4. Van den Borgh (Ned.); 5. Wim van Est (Ned.); 6. Barbosa (Int.); 7. Planckaert (B.); 8. Adriaensens (B.); 9 Mahé (Fr.); 10. Groussard (West); 11. Anglade (Fr.); 12. Foucher (West); 13. Simpson (Gr. Br.); 14. Damen (Ned.) allen in dezelfde tijd als de winnaar; 15. Defilippis (It.) 2.48.40; 16. Anastasi (O.-Z.-O.); 17. Van Geneugden (B); 18. Brankart (B.); 19. Pauwels (B.); 20. Mas (Sp.) allen in dezelfde tijd als Defilippis. 27. Rivière 2.49.17; 32. Gauthier (O.- Z.-O.) z.t.; 33. Suarez (Sp.) z.t.; 38. Dar- rigade (Fr.) z.t.; 38. Robinson (G.B.) z.t.; 40. exaequo: o.a. Bahamontes (Sp.). Janssens (B.), Baldini (It.), Altig (Dl.) Piet van Est en Geldermans (Ned.); 121. De Roo (Ned.) 2.56.12; 122. Niesten (Ned.) z.t.; 125. Kersten (Ned.) z.t. Met overschrijding van de tijdslimiet kwamen binnen: 127. Schmitz (Zw.-Lux.) 3.03.33; 128. Retvig (Int.) z.t. Ploegenklassement 1. België (Schepens, Hoevenaars en Planckaert) 8 uur 18 min. 18 sec.; 2. Nederland (Van den Borgh, V). van Est cn Damen) 8.19.03; 3. Frankrijk (Mahé, Anglade en Rivière) 8.21.22; 4. West 8.21.59; 5. Italië 8.23.41; 6 en 7. Groot- Brittannië en de intern, ploeg, beiden 8.24.65; 8. Zuid-Oost 8.26.00; 9. en 10. Spanje en Parijs-Noord beide 8.26.27: 11. t.m. 13. Zwitserland/Luxemburg. Duits land en Central midden, alle 8.27.51. Tijdrit 1. Rivière (Fr.) 27.8 km in 41 min. 21 sec.; 2. Nencini (It.) 41.53; 3. en 4. An glade (Fr.) en Trepp (Zwit,s./Lux.) bei den 42.09; 5. Planckaert (B) 42.26; 6. Pam bianco (It.) 42.27; 7. Wim van Est (N.) 42.29; 8. Baldini (It.) 42.22; 9. Simpson iG.Bi) 42,44: 10 Strehler 'Zwits./Lux' 42.45; 11. en 12. Janssens (B.) en Ferre 'O.-Z.-O.) 42.49: 13. Junkerman (Did) 43.00: 14. Adnaenssens 43.02; 15. Jarosee- wicz (Did) 43.11; 16. en 17. Rohrbach iCentr.-midden) en Suarez (Sp.) beiden 43.16: 18. Brankart (B.) 43.21; 19. Grac- ?yk (Fr.) 43.25; 20 Geldermans Ned 43.27; 22. Darrigade (Fr.) 43.30; 26. Hoe venaars (B.) 43.56: 29. Van den Borgh (Ned.) 44.00: 31. Massignan (It.) 44.06: 48. Piet van Est (Ned.) 44 37; 53 Niesten •'N.) 44.50: 55 Pauwels (B 1 44 53: 71 en 72. De Roo (N.) en Lorono (Sp.) beiden 45.27; 87. Bahamontes (Sp.) 45.55; 104. Damen (N.) 47.19; 120. Schepens (B.) 48.44; 122. Kersten (N.) 49.00 Ploegenklassement 1. Frankrijk (Rivière, Anglade cn Graczyk) 2.06.25; 2. Italië (Nencini, Pambianco en Baldini) 2.06.37; 3. België (Planckaert, Janssens en Adriaensens) 2.08.17; 4. Zwitserland/Luxemb. 2.08.20; 5. Nederland (Wim van Est, Geldermans, v. d. Borgh) 2.09.56; 6. Duitsland 2.10.24; 7. Groot-Britta-nnië 2.10.47; 8. Centr. Z. 2.11.05; 9. Oost-Zuid-Oost 2.12.03; 10 West 2.12.13; 11. Spanje 2.12.34; 12. Parijs-Nrd 2.13.23; 13. Intern. Ploeg 2.14.09. Algemeen klassement 1. Nencini (It.) 3 uur 27 min. 59 sec.; 2. Anglade (Fr.) 3.28.30, op 31 sec.; 3. Planckaert (B.) 3.28.47, op 48 sec.; 4. Wim van Est (Ned.) 3.28.50, op 51 sec.; 5. Simpson (G.B.) 3.29.05, op 1 mm. 6 s.; 6. Adriaenssens (B.) 3.29.23, op 1 min. 24 sec.; 7. Rivière (Fr.) 2.29.31, op 1 min. 32 sec.; 8. Barbosa (Int.) 3.29.54, op 1 min. 55 sec.; 9. Hoevenaars (B.) 3.30.02 op 2 min, 03 sec.; 10. Van den Borgh iNed.) 3.30.06 op 2 min. 07 sec.; 11. Foucher (West) 3.30.39, op 2 min. 40 sec.; 12. Groussayd (West) 3.30.41, op 2.42; 13. Pambianco (It.) 3.31.07, op 3.08; 14. Mahé (Fr.) 3.31.28, op 3.29; 15 Bal dini (It.) 3.31.49, op 3.50; 16 Brankart (B.) 3.32.01. op 4.02; 17. Strehler (Zw Lux.) 3.32.02, op 4.03; 18. en 19. Jans sens (B.) en Ferrer (O.Z.O.) 3.32.06. op 4.07; 20. Junckermann (Did) 3.32.17. op 4.18; 24. Geldermans (Ned.) 3.32.44; 26. Darrigade (Fr.) 3.32.47; 36. Massignan (It.) 3.33.23; 39. Pauwels (B.) 3.33.33; 41. Robinson (G.B.) 3.33.40; 50. Defilippis (It.) 3.33.51; 53. Damen (Ned.) 3.34.00; 63. Lorono (Sp.) 3.34.44; 72 Bahamonte,s (Sp.) 3.35.12; 91. Piet van Est (Ned 3.37.10: 121. Niesten (Ned.i 3.4102; 124. De Roo (Ned.) 3.41.39: 126. Kersten (N.) 3.45.12. Algemeen ploegenklassement 1. België 10.26.35; 2. Frankrijk 10.27.47; 3. Nederland 10.28.59; 4. Italië 10.30.18; 5 West 10.34.12; 6. Groot-Brittannië 10.35.42; 7. Zwitserland/Lux.' 10.36.31: 8. Oost-Zuid-Oost 10.38.03; 9. Duitsland 1Q.38.15: 10. Centr.-Zuid 10.38.56; 11. Int. ploeg 11)39.04: 12 Spanje 10.39.11; 13. Parijs-Noord 10.40 00 Van den Borgh ontgaat in Brussel verdiende triomf

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 7