JAGER de beste „Firing Dutchman Bart Kraan triomfeert in de sharpieklasse Sportwagenraces op circuit Zandvoort Rome wordt ter ere van de Olympiade weer begaanbaar Vrachtauto's worden uit het centrum der stad verbannen O MENEER HOBBS NEEMT VAKANTIE Zeilfestijn op de Westeinder Ubbiali in 125 cc verslagen door Oostduitser Touwtrekhen om doelman Volter Reus Mackenzie oppermachtig Siësta wordt verlaat Thiedemann de sterkste in Aken Hongaarse verbetert Europees record van Cockie Gastelaars Eysvogel succesvol in concours hippique te Nijmegen Elinkwijk contra Haarlem Internationale Dragoncup President Frondizi ziet Argentijnse zege op IJsselmeer Royal Henley Regatta Molesey Boat Club verrast Oxford Kunen en Cu jé op dreef in Athene wmm ZAL HET TIJDELIJKE BEKLIJVEN? IJBERFLÖTE SNEL OP MEREVELD Heracles zegeviert op Soestdijk Courses Nootdorp Hairos II ongenaakbaar in Gelsenkirchen TULLOHnieuw Engels record MAANDAG 4 JULI 1960 PAGINA 6 100 meter vrije slag Op circuit Francorchamps "isliiSi! H ■Bi— AF, (Van onze Romeinse correspondent) De gemeenteraad van de Alma Urbs heeft een tijdelijk verkeersplan goedgekeurd, een serie van noodmaatregelen voor de duur der Olympische Spelen. Het ziet er niet kwaad uit en menigeen hoopt in zijn hart, dat ook hier niets zo blijvend zal blijken als het tijdelijke. Ver schillende bepalingen zijn zelfs buiten de Olympiade nog voor uitbreiding vatbaar. Het gehele centrum zal voor vrachtauto's gesloten worden. Tal van straten in de binnenstad worden voor touringcars verboden. De be perking der parkeertijd tot één uur wordt van het hart der stad uitge breid tot het gehele centrum. Het aantal haltes van de autobussen in de drukste straten wordt verminderd. De beginpunten der buslijnen wor den, waar nodig, verplaatst naar rustiger buurten. Zoveel mogelijk trams zullen door bussen worden vervangen. 335 nieuwe buswagens staan er al voor klaar. (Van onze paardesportmedewerker) door EDWARD STREETER AALSMEER, 3 juli Ulrik .Jager, die uit het vorige weekeinde van de Westeinder Regatta een voorsprong van 13 punten op nummer twee, Ferry Laagwater, had overgehouden, heeft, dank zij een eerste en een tweede plaats, zijn enidzege in de F.D. klasse die algemeen verwacht werd kunnen veilig stellen. Een prachtige start le verde hem zaterdag al direct een voor sprong maar Jongeneel, die het korte kruisrak van Kalslagen naar de Blau we Beugel als eenling met een lange stuurboordslag was ingegaan, kwam daar als eerste aan. jager wist zijn kleine achterstand weer in te lopen, waarna de zege voor hem veilig leek. Een vergissing van de Fries bracht Jongeneel echter opnieuw even in het voordeel, waarna Jongkind als „der de hond" bijna met een „been" ging strijken. In een spannend linishgevecht werd Jager toch eerste, Jongkind twee de en Jongeneel derde. Stenhuis met zijn „Klein Duimpje" (met open spiegel), na zaterdag in de totaaltelling vijfde, behaalde op de slot dag een fraaie overwinning voor Jager en Jongkind. Hij werkte zich daardoor op naar de derde prijs. Laagwater, dit weekeinde vijfde en zesde, veroverde dank zfl zijn 4-1-2 van vorige week de tweede prijs achter Jager. De fel strij dende Valkenzeilers R. v.d. Baumen en Snijders volgden zaterdag bij het in gaan van het halfwindse rak naar het fort direct na leider Dirk Kraan. Kraan kreeg op dat moment zijn spinaker niet direct onder bedwang, verloor gaande weg terrein en finishte als vijfde. R. v. d. Baumen werd met klein verschil voor Snijders eerste en begon met gelijke kansen ten opzichte van Kraan (ieder 103 punten) aan de beslissende wed strijd. Dit tweetal liet elkaar daarin geen moment los, hetgeen Snijders en Zui- derbaan het veroveren van de eerste twee plaatsen vergemakkelijkte. Kraan verspeelde daardoor niet alleen zijn hoofdprijs maar hij zag bovendien Snij ders met 126 punten in de totaaltelling onmiddellijk achter Rolf von den Bau men als tweede eindigen. Bart Kraan echter behaalde zaterdag zijn vierde zege, zoals hij wilde en kon zich daarvoor de betrekkelijke weelde van mastaverij op zondag veroorloven zonder zijn hoofdprijs in gevaar te bren gen. De Zilveren Wisselbeker voor de Sharpies kwam definitief in zijn bezit. Cor Kist voerde de Regenbogen tot tweemaal toe als leider door de finish en liep daardoor nog meer uit op zijn grootste rivaal Cor van Staveren, die hem in de slotrace tot kort voor het einde op twee meter was blijven vol gen. Maarse voegde aan zijn succes van vorige week nog eens twee overwinnin gen toe en bleef daardoor de beste Finnzeiler. Een derde en een eerste plaats verzekerden Tournier de hoofd prijs der Olympiajollen ruimschoots, terwijl Spaargaren zijn" belofte van vo rige week met een derde en een eerste plaats tussen de dertig Streepjachten eveneens nakwam. Twee overwinnin gen van de Vries konden hem de hoofd prijs in de Vrijheidsklasse niet opleve ren, daar S. H. de Jong (totaalresultaat 1-4-1-4-4) hem precies twee punten voor bleef. Biesot had na zijn drie overwin ningen van het vorige weekeinde vol doende aan 3-2 voor de hoofdprijs in de Pampusklasse. Afwezigheid van Amons bracht Loozer nu tot tweemaal toe win nend over de eindljjn, hetgeen voor hem de hoofdprijs der Sterns betekende. Van Beekum vorige week 1-1-1, nu 5-4, won alles bijeen de strijd der 12-Voetsjollen en Bartje de Vries veroverde met 7-2-1-2-2 het hoogste aantal punten bij de Pluizen. FRANCORCHAMPS, 3 juli Vandaag zijn op het circuit van Francorchamps de wedstrijden gehouden om de Grote Prijzen van België. In de 125 cc klasse won de Oostduitser Degner op MZ voor de Nieuwzeelander Hempleman, even eens op MZ. De Italiaan Ubbiali werd derde. De verdere uitslagen luiden: 250 cc, 9 ronden (138.9 km) 1. Ubbiali, Italië MV 41.40.3, gem. snelheid 182,710 km/u nieuw baanrecord. 2. Hocking, Rhodesië MV 41.40.9 - 182.670 km/u. 3. Taveri, Zwit serland. 4. Hailwood, Gr. Britannië. 500 cc, 15 ronden (211.5 km) 1. Surtees, Gr. Brittannië, MV, 105.25.1, gem. snelheid 193.925 km/u, nieuw record. 2. Venturi, Italië, MV, 1.06.48.2, 189.958 km/u. 3. Brown, Groot Brittannië. Norton, 1.08.08.2, 186.242 km/u. 4. Hailwood, Gr. Brittannië. 5. Redman, Rhodesië. Stand voor de wereldkampioenschap pen: 1. Surtees 24 pnt., 2. Venturi 20 pnt., 3. Brown 15 pnt. Zijspanklasse, 8 ronden (112.8 km): 1. H. Fath (W. Duitsland), BMW. 41.57,1, gem. snelheid 161,327 km/u. 2. Fr. Schei- degger, Zwitserland, BMW, 42.19,4, 159,910 km/u. BOEDAPEST, 2 juli Tijdens de Hongaarse zwemkampioenschappen, die dit weekeinde in Boedapest worden ge houden, verbeterde het 17-iarige zwem- stertje Csilla Madarasz het Europese record op de 100 meter vrije slag tot een tijd van 1 min. 02.8 sec. Het oude record stond sedert 14 juli 1959 (Parijs) op naam van Cockie Gas telaars met 1 min. 02.9 sec. De Hongaar Josef Katona, die twee weken geleden als eerste Europeaan op de 1500 meter vrije slag onder de 18 minuten bleef, heeft zondag in Boeda pest het Europese record op de 800 meter vrije slag verbeterd. Tijdens een 1500 meter wedstrijd noteerde hij op de 800 meter een tussentijd van 9.22.6. waarmee hij eentiende seconde bleef onder het re cord, dat de Fransman Guy Montserret op 29 juli van het vorig jaar stelde op 9.22.7. In 'München bij selectiewedstrijden tussen Oost- en West-Duitsland werd we reldrecordhoudster Wiltrud Urselmann geklopt door Barbara Goebel, een ogen schijnlijk niet zo grote verrassing, want met 2.50.3 staat de Oostduitse tenslotte tweede op de ranglijst van de beste pres taties van alle tijden. Maar ditmaal ge beurde dat met een tijd van 2.54.5, ter wijl voor Wiltrud Urselmann de klokken stil stonden op 2.54.7. Bij de heren zorg de Frank Wiegand voor een Oostduitse deceptie. Deze vrije slag-sprinter, die als verreweg de snelste van geheel Duits land bekend staat, kwam zaterdag niet verder dan een vierde plaats in 59.1 sec. Horst Gregor werd eerste in 58.0 sec. Toch hadden de wedstrijden in München niet alleen een negatief resultaat. Ursel Brunner vestigde zondag een nieuw Westduits record op de 100 meter vrije slag dames (1.04.8) en Horst Weber, die pas werd toegelaten tot de persoonlijke nummers nadat hij de avond te voren in de estafette verrassend goed voor de dag was gekomen, won de 100 meter vlinder slag in 1.04.2. NIJMEGEN, 3 juli In het Goffert- stadion werd een nationaal concours hippique gehouden. De minder gunsti ge weersomstandigheden ten «put was er een redelijke belangstelling van de zijde van het publiek. De voornaam ste uitslagen van het „overladen" pro gramma luiden: 1. Keizer Karelprüs. Dressuurproef M 1. Tonny Eysvogel i Haarlem) met Paddy 70 pt. 2. Tonny Eysvogel (Haarlem) met Kavalier. 2. prijs van de Kopsehof. Invitatie springconcours: 1. Hans Vollard (Velp) met Coureur 3 strafpt. tijd 100,3 sec. 2. Dr. G. Ch. F. Brinkbok (Arnhem) met Toscanella 4-78.2. 3. Prijs van het Valkhof. Kampioenschap van Nederland rijpaarden: 1. en kam pioen van Nederland: Harry Wouters van den Oudenweyer (Eist) met Prin cess Mary. 2. S. M. Pruikemaker (Was senaar) met Le Marabout. 3. Wiel Hen- drickx (Grathem) met Bambi. Prijs van de Belvedère. Springcon- concours. Fouten op de hindernissen werden omgezet in strafsec. 1. Willie Scheeren (Vught) met Baltimore 73.6 sec. 2. Mady Koster (Bussum) met Axel 75.2. Prijs van de Belved.re. Springcon cours. Na drie barrages; 1. Mady Kos ter (Bussum) met Axwel 4 strafpun- ten tijd 60 sec. 2. San van Spaendonck (Tilburg) met Prins Ajax 18-55. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 2 juli Er is weer werk aan de winkel voor de bestuurderen van de K.N.V.B. Vrijdagavond hebben twee bestuursleden van Elinkwijk een reis gemaakt naar Amsterdam, om daar de 22-jarige doelman Jan Volter van De Spartaan te contracteren. Het contract werd inderdaad getekend. Naar verluidt zou ook Haarlem aan spraken maken op Volter, omdat de Amsterdamse doelman reeds eerder een overeenkomst zou zijn aangegaan met Haarlem. Het is de vraag, wan neer Volter een zodanig contract met Haarlem zou hebben getekend. Voor lopig blijft het een puzzle. DOS heeft nu ook de rechtsbuiten Bisschops gecontracteerd, die van Zwolse Boys werd overgenomen. Bis schops kreeg enkele dagen geleden een proefopdracht in de wedstrijd van DOS tegen Schwarz Weisz uit Essen. Bjj DOS is een „commissie van drie" ge vormd, die zich zal bezighouden met de technische zaken betreffende de se- mi-profafdeling. De commissie bestaat uit de heren W. Berendse, J. W. de Lang en J. van der Leek. Eind juli zal DOS een trip door West-Duitsland ma ken. (Van onze zeilmedewerker) MUIDEN 3 juli Als voorspel van de International Dragon Cup, die dins dag op het IJsselmeer benoorden Mui den begint, heeft het merendeel der 39 deelnemers zich dit weekeinde in open wedstrijden met de eigenaardigheden van het vroegere zee-, thans binnenwa ter op de hoogte kunnen stellen. De werkzaamheden in de nabijheid had- dem ertoe geleid, dat de baan rondom de Muiderton in zuidoostelijke richting was verlegd. De eerste overwinning, die van zaterdag, was voor de enige Argentijn, J. Salas Chaves, die met zijn „Tango" vlak voor de enige Noor, Thorvaldsen, finishte. De Deen Holm werd derde, waarmee hij, evenals Cha ves, zijn prestatie van Kiel herhaalde. Als eerste Nederlander volgde Van Duyl op de vijfde plaats achter de Duit ser Harmstorf, nog voor de sterke Ita liaan Sorrentino. Warners en Cor Groot met een zevende en achtste plaats, kwa men in het sterke internationale mi lieu uitstekend voor de dag. Kroonprins Constanten begon met een bescheiden elfde plaats. Onder toezicht van de ko ninklijke familie en president Frondizi van Argentinië, die de races zondag vanaf een volgboot meemaakte, wist Chaves zijn zege van zaterdag niet te herhalen. Sir Gordon Smith (Engeland) won bij windkracht zes voor Van Duyl. Van Duyl, die geen goede start had, wist zich in het in-de-windse rak van de vüfde naar de eerste plaats op te werken, in welke positie hü lang met Sorrentino is duel is geweest. Gordon Smith was hier tenslotte de lachende derde. LONDEN, 2 juli Stuart Mackenzie, de reusachtige Australische skiffeur uit Melbourne, won voor de vierde maal in successie op de Theems de Diamond- sculls. Hij versloeg met een halve leng te in de snelle tijd van 8 min. 0,3 sec. de Poolse onderwijzer Kocerka en is nu de eerste roeier, die vier keer de offi cieuze wereldtitel veroverde. Van de start af had Mackenzie de leiding en op driekwart van de baan was ztjn voor sprong anderhalve lengte. Dit was het punt waar Kocerka in 1955 en 1956 zijn befaamde spurt inzette en tweemaal de titel op zijn naam schreef. Ook nu ver hoogde h;j het tempo, maar Mackenzie had er op gerekend en genoeg energie bewaard om de aanval af te slaan, of schoon Kocerka toch nog op een halve lengte kon komen. Geheel in tegenstelling tot de ver wachtingen zegevierde de Molesey Boat Club in de Grand Challenge Cup over de acht van de Universiteit van Oxford. Deze Engelse finale is een van de pakkendste wedstrijden ge worden van deze finaledag. Vooral daar er als achtergrond de uitzending naar de Spelen in Rome op het spel stond. De zwaardere ploeg van Mole sey, die onder de gunstige weersom standigheden zeer sterk roeide, gaf Oxford geen schijn van kans, (Tijd 6 min. 35 sec.). In de finale om de Thames Cup won de lichtgewicht-acht van de Amerikaan se universiteit van Harvard in 6 min. 47 sec. over de ruim 2110 meter van hun landgenoten de Detroit Boatclub. Het Britse paar Justice en Birkmyre (double scull) uit Birmingham zorgde voor een Engelse victorie door in de nieuwe re cordtijd van 7 min. 17 sec. de Franse ploeg Monnereau en Duhamel uit Rouen te verslaan. Het Britse team imponeerde zeer en vooral de tijd van 7 min. 17 sec. was vijf seconden beter dan het oude baanrecord, op naam van de Zwitser Schriever en Stebler en de Russen Be reutov en Tukalov. De Stewards Challenge Cup was voor de Engelse vier met stuurman Barn Cot tage die reeds in de halve finales de Europese kampioensploeg Belvoir uit Zwitserland overtuigend had geklopt. In de finale kregen het St. Edmund Hall en Lincoln College uit Oxford geen schijn van kans. ATHENE, 4 juli De Nederlandse atleten Hein Cujé en Kunen zijn zondag tot goede prestaties gekomen tydens de wedstrijden om de intergeallieerde atletiektitels in Athene. Cujé werd twee de op de 3000 meter steeple chase en Kunen finishte eveneens als tweede, op de 10.000 meter. Op de 1500 meter eindigde de Hagenaar Mjjndert Blan- kenstein als derde. Voornaamste uitslagen 100 mtr.: 1. Lagorce (Fr.) 10.7 sec. 2. Caprice (Fr.) 10.9 sec.; 1500 mtr.: 1. Hiotis (Gr.) 3.58.0.; 2. Sendoxski (Did.) 3.58.2; 3. Blankenstein (Ned.) 3.59.2; 10.000 mtr.: 1. Rhadi (Fr.) 30.44.0; 2. Kunen (Ned.) 31.29.8; 3. Saban (Turk.) 31.37.4; 3000 mtr. steeple chase: 1. Merec (Gr.) 9.01.8; 2. Cujé (Ned.) 9.096; 3. Tchik- navorian (Fr.) 9.11.0. ROME, 3 juli De Italiaanse cou reur Santé Gaiardoni heeft op de nieu we Olympische wielerbaan het wereld record 1 km met staande start voor amateurs op open banen, dat met 1.08,4 op naam stond van zijn landge noot Behetto, verbeterd en gebracht op 1.07.5. Het duel tussen Slotemaker (rechts) en Hildebrandt op het circuit van Zand voort. Haast iedere dag is het druk op de Piazza di Spagna te Rome. Andere regelingen hebben ten doei het „beroepsverkeer" te wijzigen en te verminderen. De zg. „Orario unico" zal zoveel mogelijk ingevoerd worden, niet alleen voor kantoren en banken, maar ook voor winkels. Men begint dan vroe ger te werken en gaat zonder middag pauze door om vroeger uit te scheiden. Normaal plegen in Rome de werkuren van de morgen te één uur a half twee te eindigen, waarna men in de namid dag te vier éi vijf uur het werk hervat. Het grote gros der betrokkenen gaat in de middaguren van de binnenstad naar de richting der periferie, waar men woont, om het middagmaal te ge bruiken en het (zo beschaafde) mid dagdutje te doen. Nu worden deze verplaatsingen van vier tot twee teruggebracht. Althans gedurende de Olympiade zullen de Romeinen het met een verlaat mid dagmaal en een verlate siësta moeten doen. Voor ambtenaren is bovendien tot een gedifferentieerde „orario unico" besloten. De eerste groep vangt aan om half acht en eindigt zijn arbeid om half twee; voor de tweede groep zijn de uren: van 8 tot 2, voor de derde van half negen tot half drie. Zo hoopt men op de spitsuren de verkeerscongesties op straat, in de trams en in de bussen tegen te gaan. Het denkbeeld van de ze laatste bepaling schijnt uit Parijs te komen, waar het systeem met succes zou worden toegepast. mdat het allemaal voor de gas ten is, zeggen de autoriteiten te gen ons, de Romeinse inboorlin gen, ook nog: en als jullie met vakantie willen en jullie staan er niet op om de Olympische zwemmeisjes, de kogelsto ters, de hoogspringsters en de versprin gers van nabij te zien, verdwijn dan en gun de anderen meer ruimte. Iets groots hebben we tot het eind bewaard: Ro ma nobilis gaat oases voor voetgan gers scheppen! De piazza Navona wordt eindelijk verlost van de races, die minderjari gen er op knalpotioze knetterfietsen houden. De processie van auto's en de fileg geparkeerde wagens, die de voet ganger het oversteken lastig en het uit zicht op de fonteinen en de kerk van Sant Agnese onmogelijk maken gaan verdwijnen. Do piazza di Spagna doet momenteel, vanuit de gezichtshoek van verkeer e lyfsbehoud, denken aan de wors %lf~ chine, waarin de slechte slager de arie jongetjes stopte. Is het op v°°ppEafp_ van Smt Nicolaas, dat dit Plo'a maal, met de trappenvluchten naar ae Trinita dei Monti incluis aan ae mens wordt teruggegeven. Aan a u Condotti liggen de mooiste wi van Rome. Maar de voetganger krygt de kans niet in de étalages te kyken. Op de smalle trottoirs drukt hij zich schuw tegen de huizen om tiiet gegre pen te worden door de onafgebroken stroom auto's. De Via Condotti gaat een gezellige winkelstraat worden voor ons cristiani alleen. Zelfs de Fon- tana di Trevi wordt weer van Neptunus, de verliefden, de romantici, de oijgelo- vigen, de straatjongens, die illegaal muntjes vissen en van de carabinieri, wie het toezicht over dit alles en allen is opgedragen. AKEN, 3 juli Fritz Thiedemann met Meteor zegevierde zaterdag in de eerste kwalificatiewedstrijd voor de grote prijs van Europa voor 20.000 toe schouwers in Aken. De kwalificatie wedstrijd ging over een parkoers van 630 meter lengte met 14 hindernissen en 18 sprongen bij een hoogte van 1,60 meter. Slechts zeven ruiters reden het parkoers foutloos, zodat barrage noodzakelijk werd. De Duitse Anna Clement won wel haast traditie-gewüs de openingswed strijd. Voor de vyfde maal in succes sie zegevierde Anna Clement met haar 12-jarige bruine hengst Nico door het 630 meter lange parkoers met 15 hin dernissen en 18 sprongen (hoogte 1.30 me ter) foutloos in 114.6 sec. te beëindi gen. De Deén Hobolt-Jansen won tot veler verrassing het puissance spring concours. Er waren in dit nummer slechts twintig deelnemers. Acht paar den kwamen in de eerste barrage, vijf in de tweede en voor de derde bar- rage bleven Jensen met Pirol en de JJuitsePeter Wandschneider met Fels rwT' negenjarige vosruim van de Vi o n ?j?akte zowel fouten op de oxer /i on t 2 meter) als op de muur meter)maar Fels werd wegens weigering voor de eerste nHi= w.1 uitgebeld, zodat de eerste rwLi V0-0r Jensen was. De beide 2,»™ favorieten Winkler en Thiede- plaats amen eerst op de zesde Het tweede internationale springcon cours was de tweede kwalificatie-wed- strjjd om de Grote Prijs van Europa. Met nul fouten eindigden hier op de eerste plaats de Spanjaard Francisco Goyoaga met Desiré, William Stein- kraus (V.S.) met Ksar d'Esprit en diens landgenoot Morris met Night Owl. Slechts zeven ruiters waren in de barrage gekomen. Harry Wouters van den Oudenweyer met Hubertus, Alwin Schockemoehle met Ferdl en Hans Gunther Winklgr met Halla maakten in het barrage-parkoers allen een fout op het berkënhek en kwamen ex ae quo op de vierde plaats. MEREVELD, 3 juli De beide hoog gedoteerde koersen, de Sweepstakes Y voor de in 1957 geboren dravers, welke de hoogtepunten waren in het op Mere- veld gebrachte programma, kunnen worden beschouwd alg een generale re petitie voor de aanstaande Derby. Zij hebben wel aangetoond, dat de fokkerij zich in een goede opwaartse richting beweegt. In het bijzonder is het een succes-dag geworden voor trainer Smit die beide koersen won met kinderen' van Double Six M, resp. Yberflöte en Yssel monde. Beide malen werd achter de auto gestart. De uitslagen: Terschellingprüs. 2200 m. io deelne mers: 1. Youngstar (Ph. Kniinenburtr) 1.30.7 8.80, 2.50; 2. Yirene Holïandfa 2.60 6 5.30; 3. Yec 1.60, Koppel 12.20 Vlielandprijs 2100 m. li deelnemers 1. Xanno Hanover (Nottelman" ™8 1.50, 1.40; 2. X. Straal W. 3.40, C. 9.50; 3. Xenocraat 2,-, Koppel 4 20 3. Zéfa, Koppel I8.40. SOESTDIJK, 2 juli De jaarRjkse sportdag op Soestdpk werd ditmaal voor een gedeelte bhgewoond door de Konin gin en prinses Marijke. Het hoogtepunt was de voetbalwedstrijd tussen Hera cles en Willem II. Heracles zegevierde met 73 na een voorsprong met 43 by de rust. Vóór de wedstryd waren spelers en bestuursleden van beide verenigingen voorgesteld aan de konin gin. De prins Bernhardbeker werd uit gereikt door dr. F. A. de Graaf, die te vens de aanvoerder van Heracles de gelukwensen van prins Bernhard over bracht. NOOTDORP, S juli. De uitslagen van de zaterdag in Nootdorp gehouden drave rijen luiden: Kessel-prijs (1B40 m.) 1. Vlau, Th. H. Kooyman 2.57.6 1.33.5 (deadheat). 2. Young ster (deadheat), 3. Y. Wilhelmien B. Tot.: winn. f 2.10/5.60, pi. 1.80, 6.30, gek. 29.30, cov. 2.10/10.30. Reuver-prijs (1200 m.). 1. Zephyr (J. van Dooyeweerd) 2.04.7, 1.43.9. 2. Zoraya du Commerce. Tot.: winn. 1.80, gek. 3.10, cov. 2.—. Baarlo-prijs (1660 m. le heat). 1. Wirna O (J. L. Olsthoorn) 2.26.2, 1.27. 2. Wala, 3 Tea. Tot.: winn. 3.40, pi. 1.20, 1.40, 1.30, gek. 6.20, cov. 4.10. (2e heat): 1. Wirna O (Olsthoo-n) 2.26.1, 1.26.9. 2. Wala, 3. Tea. Tot.: winn. f 1.70, pi. 1.10, 1.10, gek. 2.20. cov. 2.50. Einduitslag: 1. Wirna O 4.52.3, 2. Wala, 3. Tea. Maasbree-prijs (2380 m.): 1. Theo Messi- dor, F. J. Eerenberg, 3.24.km.tijd 1.22.9. 2. G. Bascom, 3. Qui Suit. Tot.: winn. f 1.30, pl. 1.20, 1.30, 1.60, gek. 1.60, cov. 1.80. Toto-omzet f 32.328.50. Vertaling: F. A. BRU1SKLAVS 33 „Pas op!" zei meneer Hobbs, toen een zware as bak van glas met een slag op de grond teercht kwam maar als door een wonder gespaard bleef. „Die din gen zijn niet van mij. En als er wat gebroken wordt, moet ik het betalen. Laat staan, Peter. Heidaar!" Hy greep een wankelende lamp en schoof die naai het eind van de tafel. Peter keek hem met vijandige ogen aan en greep naar een doos sigaren. Meneer Hobbs zette de cock tail-shaker neer en kwam dreigend op hem af. „Jon- feman, luister eens! Ik zei je, dat je er af moes! lüven. En als ik je iets zeg, dan meen ik dat 00] Luister goed. Ik wil niet, dat je iets, van wat op df tafel staat, aanraakt. Begrüp je dat?" Eén ogenblik staarde Peter meneer Hobbs stom verbaasd aan. Toen vertrok zijn gezichtje zich en rende hy snikkend naar zün moeder. „In 's hemelsnaam, Roger, wat mankeert jou?" vroeg mevrouw Hobbs. Susan leek verontrust. „Ik vind het vervelend om het te moeten zeggen, Paps, want het is natuurlijk jouw huis, maar Stew en ik geloven niet in die paeda- gogie. Tegen geen van de kinderen zeggen we ooit „neen". Alle moderne psychologen zijn het erover eens, dat dit de enige manier is om de kinderen vrij van neurosen op tevoeden. Als zij iets doen, wat je niet hebben wilt, dat ze doen, geef er dan iets anders voor in de plaats Al die asbakken en die an dere spullen zetten we gewoon op de schoorsteen mantel." Ze begon allerlei dingen van de tafel te nemen. In haar druk beweeg stootte ze tegen het haardstel en al de pzeren voorwerpen, die eraa7\1oa.ddeti ge hangen, vielen met luid gekletter rondom I eewpe Susan trok er haar onder vandaan. t Is in orde. Ze heeft niets. Alleen maar geschrokken. Kom, lief. je, ga er nu maar braaf mee sPeIan-, Meneer Hobbs vulde zijn glas en dronk het vlug leeg. „Iedereen naar bed!' zei meneer Hobbs. Ik zal die spullen wel naar de k®uken 1,®n+g®n: Daarna laat ik Woelwater wel uit. Ik heb wat frisse lucht nodig." Hu 'droeg een half d?zun «essen en glazen naar de keuken. Tegen de ti]d, dat nu de glazen schoon gemaakt en weggezet en de nessen, buiten gebracht had, was iedereen verdwenen. Iedereen, behalve dan Woelwater, die op de sofa lag met zün snuit tussen zijn poten. Zun ogen volg den meneer Hobbs argwanend, terwul deze door de kamer liep. „Kom, m'n jongen zei meneer Hobbs met zün overtuigendste stem. Woelwater bleef met zjjn snuit tussen zün poten liggen en bleef hem koel vüandig aanstaren „Daar gaan we dan, boy", Zei meneer Hobbs, zo joviaal, als bevond nu zich tussen een stel pad vinders. Hu kwam met uitgestoken hand op het dier toe. Woelwater liet een laag gegrom van on miskenbare betekenis horen. Meneer Hobbs trok een pook onder een stoel van daan, waar Peewee ze verstopt had. „Kom van die sofa, misselijk beest!" zei hij met gesmoorde stem. Woelwater keek naar het opgeheven wapen, glipte van de sofa en verdween eronder. Meneer Hobbs deed het licht uit. Achter de gesloten deur hoorde hy Susans stem: „Paps, u vergat toch niet om Woelwater uit te laten?" „Welnee", zei meneer Hobbs. Welterusten, Bun ny". Het was lang geleden, dat hij haar zo genoemd had. „Slaap lekker, Paps". (Wordt vervolgd1 .Hij was bezig met allerlei voorwerpen van de tafel te nemen en op de vloer te smijten Koppel 5.50. 4' Ybe van Pa'penhóef, deetaem!rs^eiS v (Merriën) 2100 m. 13 9 10 l^n Yssel monde (Smit) 1.27.8 «'20' V V,-2' Yvonne Hollandia 1.90 C. SneAcer votte 160: 4" Youthful Nora bpencer. Koppel 10.70. 22W)ei^aa,I?eraaIdee,pr(is (amateurs) mistig 13 deelnemers: 1. Trekduif S. (Olsthoorn) i.^.e iO,-, 5.10; 2. Xema S. Koppel'8 60 3' Van BarKe 1'70' Grote Fokkersprüs 2200 m. 15 deelne mers; l. x Hanover (Tesselaar) 1.25.4, 44.80, 3.50; 2. Xauthi Con Dios 2.60, C. °'3,0: 3. Vrüdag 1.40; 4. Vlieger D. Kop- pei 16.10. Noordwoldeprüs 3100 m. 8 deelnemers. L Vico B.S. (Haarselhorst jr 6.10, 1.30; 2. Umberto 1.20, C. 4.90; jr.) 1.26.9, 3. 'PP' Ooststellingwerfprys 2200 m. 6 deelne mers: 1. Typhoon (P. A. Strooper) 1.24.3, 3.50, 1.70; 2. Sammy Mars 2.30, C. 2.60; 3. Seigneur Bascom. Koppel 4.60. Toto-omze 169.227,-. GELSENKIRCHEN, 3 juli Met een voorsprong van meer dan tien leng ten heeft Hairos II de met 40.000 mark gedoteerde eliterennen gewonnen. De tüd van de negenjarige hengst, die ge reden werd door Willem H. Geersen was 1.19.4. Hairos II. als favoriet gestart met de maximum handicap van 60 meter had na 800 meter reeds aansluiting met de leiders Iskander F en Isidore F. Bt) de tribune begon Hairos een aanval op Iskander en ging hem even later voorby. loen was het vooral in de rech te lijn nog slechts een kwestie van „hoe groot wordt de voorsprong"? die werd tenslotte ruim tien lengtes, zon- der dat Geersen iets extra van de hengst behoefde te vragen. „®.e. Britse lange afstandloper Bruce iuiioh zegevierde zaterdag in een race over drie mijl, barrevoets lopend, in de snelle tijd van 13 min. 17,2 sec. Hij verbeterde met deze verrichting met 3.6 sec. het Engelse record. Tu'dens een wedstrijd voor serie-wa gens in Dallas raakte «an een van de auto's een wiel los. Negen personen onder wie een klein meisje raak ten gewond. De bestuurder van de wa gen bleef ongedeerd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6