Verwarring na vals gerucht: Russen geland Belgen ontvluchten Congo paniek veroveren hun m opperste Congolese militairen ivapens voor actie tegen de Russen situatie in Leopoldstad kritiek Onrustig Rome Levenslang tegen Heinz Pohlmann geëist Verdediger vraagt vrijspraak TOTO is er door: met maar acht stemmen meerderheid HOOFDPRIJS EN INZET ZIJN VERDUBBELD Regisseur in de gracht gegooid aan „wallen" Kleurrijk toto-debat VRIJDAG 8 JULI 1960 Vrouwen en kinderen brengen zich per boot in veiligheid op Frans gebied; Belgische kabinet bijeen Geen schuld aan dood piloot Gunstig besluit voor het kabinet Film werd al te realistisch Taxichauffeur van wagen beroofd Coen Niesten met 5 dagen thuis Het weer Zaak „Trek Drie maanden voor belastingfraude Duitsers hebben geen nationaal gevoel meer HET PROCES-NITRIBITT Overvallers gegrepen ONBESTENDIG Later opklaringen Aan zee -LEOPOLDSTAD, 8 juli (A.N.P., Reuter) In de hoofdstad van congo, Leopoldstad, heerst sinds de afgelopen nacht een onbeschrij flijke verwarring en de onrust onder de bewoners, zowel de Congo- lese als de Belgische, is zeer groot. Door paniek bevangen Belgische Vrouwen zijn in het holst van de nacht met boten over de Congo- rivier gevlucht naar het aan de overzijde gelegen Brazzaville, de hoofdstad van het vroegere Franse Congo. Sinds vanmorgen zijn de telexverbindingen met Leopoldstad verbroken. Congolese militaiien 2°uden de centrale hebben bezet. De moeilijkheden zijn ontstaan, doordat vannacht het gerucht werd verspreid, dat er Russen op het Vliegveld van Leopoldstad waren geland. In uiterste opwinding ge bakte Congolese militairen besloten de „overrompelaars" te gaan bestrijden. Toen Belgische officieren weigerden hun munitie te ver trekken maakten de Congolese soldaten zich meester van de sleutels van de wapenkamer van de Leopold Il-kazerne. De Belgische officie ren werden uit kazernes en kampen verjaagd, waarna Congolese s°ldaten met de waoens in de hand te voet en in jeeps de Europese en Afrikaanse woonwijken van de stad binnentrokken. Hierop ontstond °nder de Europese bevolking in Leopoldstad ernstige paniek, ro Wen en kinderen pakten het hoogst noodzakelijke bijeen, verlieten hun woningen en trachtten de Belgische ambassade te bereiken, om daar een toevlucht te zoeken. De Congolese militairen hielden echter alle auto's aan en brachten groepen Belgische vluchtelingen gewapen derhand tot staan. Hier en daar kwam het tot schietpartijen. Er zijn geen berichten over eventuele slachtoffers. Terwijl de wildste geruch ten de ronde bleven doen werd een begin gemaakt met de evacuatie Van vrouwen en kinderen naar Brazzaville. De Belgische ministerraad is vanmorgen in spoedzitting bijeengekomen om de uiterst kritieke toestand in Congo te bespreken. Daarbij is ook de mogelijkheid bespro ken om de 2.000 Belgische parachutisten in de Congo in te zetten ter bescherming van de Belgische onderdanen in de jonge republiek. 5? 5. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 7 juli - Neder land zal een wettelijk geregelde nationale sporttoto krijgen, met een tot 50.000 gulden verhoogde maximumprijs. Bovendien wordt de inzet van 1,op 2.per deelnemer gebracht. Minister Beerman kreeg vanavond toen de beslissing over zijn wetsontwerp tot wijziging van de Loterijwet met acht stemmen meerderheid, 76 tegen 68 was aangenomen, heel veel handen te schudden na een debat dat de laatste dagen in spanning was toegenomen. Weer waren de publieke tribunes prop vol en namen tijdens de avond- iiiiiimiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiMiiuiiiiiiiiimiiiiiiiiiin vergadering, waarin de beslissing viel, televisiecamera's met aan- en uitflitsende lampen de minis ters Beerman en Cals en staats secretaris Scholten onder schot. HET 'NIEUWE DAGBLAD De angstigste momenten hebben de elgisehe vluchtelingen meegemaakt hun nachtelijke tocht door de stad, "'aar de horde Congolese soldaten zich "«r alle wijken had verspreid. Belgi- K'he vrouwen vroegen aan passerende tairopese journalisten om bescherming. I °or het gebouw van de Belgische am- aassade op de voornaamste boulevard Rh de stad bewoog de voormalige Bel- l'sche burgemeester van Leopoldstad, Robert van Eyek, zich tussen de man- en vrouwen, die beddegoed, kle- en kinderen in de armen droegen, rlp't de mededeling dat er veerboten aar Brazzaville zouden vertrekken. JjVrouwen en kinderen eerst", aldus e burgemeester. v Onder de vrouwen en kinderen be enden er zich velen die gisteren net in hoofdstad van Congo waren gearri- Iferd, nadat zjj de wjjk hadden geno- JAn uit Thjjsstad en Madimba en an- af?re plaatsen in die omgeving. Met de gebeurtenissen die zich daar in de af- v'open dagen hebben afgespeeld nog Ar-s in het geheugen dromden van- p,aoht tenslotte verscheidene honderden, p.elgen met vrouwen en kinderen, hun r'gendommen haastig bijeengepakt in f°ïfers en pakken, bij de Belgische am- assade tezamen. Om drie uur vannacht werd officieel STAD MMIMBJt THYSSTAO Verkeersweg AFRIKA PELT1607Q8 5°°r het stadsbestuur van Leopoldstad Medegedeeld, dat met motorboten een .'dradienst was geopend op het aan de Aerzijde van de Congorivier gelegen tTazzaville. Het is niet bekend hoeveel UTopeanen van deze gelegenheid ge- MAASTRICHT, 8 juli De rechtbank alhier heeft hedenmorgen uitspraak ge daan in de geruchtmakende Trek-air- zaak en de 42-jarige directeur van dit Maastrichtse luchtreclamebedrijf veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie maanden met aftrek van het voorarrest. De veroordeling betreft alleen valsheid in geschrifte en onjuiste belastingaan gifte. Terzake het opzettelijk doen ver ongelukken van de Fokker Fh Sik, die op 22 januari boven het Kanaal in het zicht van de Engelse kust verongelukte, waarbij de piloot Ben Kleyn om het leven kwam, sprak de rechtbank de Trek-air-dlrecteur vrij. Ook in de Italiaanse hoofdstad zijn de commumsten er in geslaagd rel letjes en gewelddadigheden te ver oorzaken. De Romeinse politie moest nabij de St.-Pauluspoort on geveer vierduizend agitatoren met behulp van traangasbommen en waterstralen verdrijven. De commu nisten beogen met hun acties de val van het zakenkabinet-Tramboni, dat door de Democrazia Cristiana wordt gesteund. BAD GODESBERG, 8 juli (Reuter) Kanselier Adenauer van West-Duits- land heeft gisteren op een vergadering van de Westduitse bond van handwerks lieden gezegd ongerust te zijn over het gebrek aan nationaal gevoel onder zijn landgenoten. „In de wereld van van daag kan een volk zonder nationaal ge voel niet bestaan", aldus Adenauer. (Van onze correspondent in Bonn) FRANKFURT, 8 juli Levenslange tuchthuisstraf en ontzetting uit alle bur gerrechten eiste gisteren de officier van justitie', Bauer, tegen de 39-jarige handelsvertegenwoordiger Heinz Pohl mann. Twee-en-een-halve week heeft hij voor de Frankfurtse rechtbank terecht gestaan voor de moord (door wurging) op en beroving (ongeveer 18.000 mark) van de 24-jange Frankfurtse „Lebe dame" Rosemarie Nitribitt op 29 okto ber 1957. 'bik hebben gemaakt om de republiek verlaten en een heenkomen op Frans Gebied te zoeken. Tegen de ochtend keerden groepen Congolese militairen naar de kazer nes terug. Anderen echter bleven pa trouilleren op de grote boulevards van Leopoldstad „op zoek naar Russen", Zoals zij zeiden. De onrust in het Reisdorfkamp, een tweede kazerne in be Congolese hoofdstad, die ontstond nadat hekend was geworden dat col lega's de „jacht op Russen" hadden geopend, kon worden bedwongen. Inmiddels doen hardnekkig geruchten ,6 ronde, dat bepaalde Congolese groe peringen plannen hebben om eerste mi- Aster Loemoemba opzij te zetten. Verwogen wordt het nog steeds van kracht zijnde uitgaansverbod van acht Ar 's avonds tot vijf uur 's ochtends ah te breiden tot de Europese woon- jiken en zelfs te verlengen. Het lijnvliegtuig van de Sabena, dat "P weg was van Brussel naar Leopoia- pad, heeft niet op het vliegveld bij de ^ngolese hoofdstad kunnen landen. De gezagvoerder zette zijn machine op de jachthaven van het nabij gelegen „razzaville aan de grond. Het vlieg veld van Leopoldstad is later op de 1ag voor alle verkeer gesloten. De Sa bena heeft medegedeeld, dat „alles in et werk wordt gesteld om zoveel mo gelijk vliegtuigen te reserveren voor de evacuatie van Europeanen". Om de operaties te versnellen wordt gedacht aan het inschakelen van het vliegveld an Loanda in Portugees Angola Het verbreken van de telexverbin- '"gen met Leopoldstad heeft ook het Ghltact langs deze weg verbroken tus- ?c" het Belgische ministerie van bui- p'alandse zaken in Brussel en de am- Passade in de Congolese hoofdstad. Het J* «iet bekend, of de Belgische regering n°g over andere kanalen beschikt. ^In een laatste uitzending voordat de '•'■'bindingen werden verbroken zei een radioverslaggever van de Belgische omroep, dat in Leopoldstad groepen muiters door de straten trokken op zoek naar hun Belgische officieren „om met hen af te rekenen." Een andere ver slaggever meldde vervolgens dat de muitende militairen de telexkantoren in de Congolese hoofdstad en het radio station gingen bezetten. De vlucht van Europese bewoners uit het door de muitende Congolese militai ren beheerste gebied van Thysstad is gisteren begonnen. In Leopoldstad, waar de toestand na de oproerige to nelen zich aanvankelijk weer norma ler Het aanzien, kwamen in de middag de eerste Belgische gezinnen aan, nog verbijsterd door de verschrikkingen die zij de afgelopen 36 uur hadden door staan. „Onmiddellijke repatriëring was hun enige wens. Het was gister avond nog niet bekend hoeveel Euro peanen een toevlucht in de Congolese hoofdstad hadden gezocht. Met de Belgi sche vrouwen en kinderen, die gisteren per extra-trein uit Thysstad mochten ver trekken, zijn het er zeker enige hon derden. In de Belgische ambassade in Leopoldstad vertelden de eerst aange komen mannen, terwijl hun vrouwen en kinderen met de sporen van het doorstane leed nog op hun gezicht aan de haastig klaargemaakte maaltijden zaten, de verschrikkingen, die de muite rij voor de Europese inwoners van het gebied hebben gehad. Het relaas van een Belgische bestuurs ambtenaar in het plaatsje Inkisi luidde als volgt: „Woensdagochtend om zeven uur werd de Belgische officier, die het commando voerde over het detache ment in Inkisi, door muitende troepen ontwapend. Munitie werd onder de man schappen rondgedeeld. Een uur later werd op de bestuurspost geschoten en werd de sleutel van de wapenkamer geëist. Alle Europeanen werden opge sloten. De vrouw van een bestuursamb tenaar werd meegesleurd in een kamer en daar herhaaldelijk verkracht. Tegen half tien kwamen twee legerjeeps met nog meer muitende militairen aan. Met andere troepen doorzochten zij al le woningen op wapens, herhaaldelijk bedreigingen uitend en op de huizen schietend. Een andere groep trok naar de plaats Madimba waar later op de dag de muiters door een gepantserde colonne werd tegengehouden en naar Mbanza Boma. Hier hadden de meeste vrouwen van de bestuursambtenaren een onderkomen gezocht in het kloos ter Een van haar werd onder bedrei gingen met de dood door vier Congole- zen misbruikt. De overigen werden al leen bedreigd. Later op de avond kwa men zij terug „op zoek naar vrouwen In het klooster dwongen zy de zusters twee meisjes uit het pensionaat at te staan. Deze werden uren later in het veld terug gevonden, geheel ontkleed. Op aandringen van Congolese ambtena ren werden' wij donderdagochtend vru- gelaten". IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIlIHHIIIIIIIIIIIIh De beslissing was gunstig voor het gehele kabinet-De Quay. Al is de voet balpool dan geen zaak van groot prin cipieel bela,ng, er dreigden wel politie ke moeilijkheden. Wanneer de protes tantse bewindslieden, waarvan de mi nister van Justitie er een is, tegenover de aandrang van het parlement om nog verdere concessies te doen, had moe ten zwichten, dan zouden er zeker moei lijkheden zijn ontstaan. Men heeft ech ter met de beide concessies de zaak vlot kunnen redden. Wanneer charitatieve instellingen met de sportorganisaties willen samen werken om in de opbrengst te delen, dan zullen geen aparte prijsvragen wor den gehouden. Door het gebruiken van verschillende formulieren kan worden bereikt, dat zij die in de sporttoto geld inzetten, naar keuze de sport ofwel an dere instellingen bevoordelen. Minis ter Beerman heeft hieraan echter de voorwaarde verbonden dat de instellin gen dan ook tot samenwerking bereid moeten zijn en de wens daartoe te ken nen moeten geven. Erof. Romme had op deze vereniging van twee verschil lende toto's aangedrongen. Het wetsontwerp is na een tweedaag se parlementaire veldslag dus aangeno men. Minister Beerman, wiens verdedi ging indruk heeft gemaakt bij zijn poli- iteke vrienden zowel als zijn vijanden, bereikte zelfs dat behalve de commu nisten en de socialisten uit het kamp van de A.R., die principieel tegen Ier kansspel zijn, op het laatste ogenblik zelfs nog iemand overliep om vóór te stemmen. Het was de landbouwexpert mr. Biesheuvel, die verklaarde dat hij de overheid zou steunen, omdat zij in deze zaak van de toto inderdaad rege lend moest optreden. Daarom schaar de hij zich achter de combinatie K.V.P.- V.V.D. en het overgrote deel van de C.H. Mr. Beerman zette in de verdedi ging van zijn wetsontwerp uiteen, dat hij een groot voorstander is van het bevorderen van de sport en dat hem vooral de belangen van de amateurs in de sport ter harte gaan. Uit de op- (Zie vervolg elders in dit blad) De beslissing is gevallen. De toto is er dóór. Het Tweede Kamerlid mr. Vrolijk feliciteert minister Beerman. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 8 juli Luciano Em mer, de veertigjarige Italiaan, die de regie voert van een „realistisch" film werk, heeft gisteravond aan de Am sterdamse „Walletjes" ervaren, dat de realiteit een regisseur soms dicht op de hielen kan zitten. Toen men namelijk in de avonduren bezig was het rosse leven van de wallen met acteurs en actrices op te nemen, verscheen een man, die de bijnaam heeft van „Utrechtse Ap- pie" en die op dezelfde plaats waar de opgeschilderde actricesachter de ra men hadden plaats genomen, het „be roep" dat zij en de acteurs zeer „rea listisch" verbeeldden, in werkelijkheid uitoefent, samen met een vrouwsper soon die in de buurt wordt aangeduid met „Uange Bep". Utrechtse Appie, die fors gedronken had, was in een gemelijke bui. Over de reden daarvan kon men ons vanmorgen nog steeds niet mededelen, toen hij in de celvan het bureau-Warmoesstraat zjjn roes lag uit 1e slapen. Men ver moedt dat hij verstoord was, over het feit dat de acteurs en actricek in zijn buurt mochten vertonen, wat de bewo ners zelf door de politie streng wordt verboden. Misschien ook was hij gewoon verbol gen omdat h& van „Lange Bep" zijn aandeel had gemist in het forse bedrag, dat de heer Emmer aan de „Lange Beppen" van de buurt uitbetaalt als vergoeding voor gederfde inkomsten tijdens de filmopnamen. In ieder geval was Utrechtse Appie in een slecht humeur en hij uitte dit op een, voor de buurt bijna folkloristische wijze: hjj gooide de zwoegende regis seur Luciano Emmer ten aanschouwe van de gehele speelgroep in de vieze O. Z. Achterburgwal. De heer Emmer was spoedig weer op het droge, en de poli tie, die op een afstand het verkeer te genhoudt maar die Appie had doorgela- ter omdat hij woont op de plaats, waar de film wordt gemaakt, nam Appie on der de armen mee naar het bureau. Het was dezelfde Appie, die enkele dagen geleden de kastijding van een verslaggever, die zich zou hebben uit gegeven voor een rechercheur, voltooi de met een gevaarlijke schop tegen het lioofd. Hij heeft tlians, buiten de aanklacht van de journalist, nu ook een aanklacht Van de heer Emmer tegen zich wegens „poging tot doodslag". Geen der cameralieden heeft het benul gehad om het onvrijwillige had van 'de heer Emmer te filmen. Niettemin zal het gebeuren bp de filmreclame straks wel een rol spelen. Niet alle „realis tische" films n orden met inzet van het leven van de regisseur gemaakt: De nog jonge „Staatsanwalt" Bauer, die voor het eerst van zijn leven voor het zwaarste misdrijf, dat het Westduit se strafwetboek kent (roofmoord) de zwaarste straf eiste, achtte bewezen, dat Heinz Pohlmann die een gevange nisstraf van zestien maanden wegens fraude moest onderbreken om in Frank furt terecht te staan de dader van de roofmoord moet zijn geweest. Pohl mann, die steeds heeft geloochend schuldig te zijn en derhalve ook geen bekentenis had afgelegd, moest op grond van z.g. „indihzien" aanwij zingen door de openbare aanklager als de schuldige worden aan gewezen Bauer meende, dat het tegen Pohlmann ter tafel gebrachte bewijsmateriaal geen alibi voor het vermoedelijke doodsuur voor Rosemarie Nitribitt, aan koop van een auto en betaling van schulden enkele dagen na de moord hoewel Pohlmann in acuut geldgebrek pleegde te leven, bloedvlekken aan een pantalon, die hij bovendien nog voor de politie verborgen hield en intieme ken nis van de inrichting van de luxe woning van Rosemarie Nitribitt aan de Stiftstrasze 36 4-hoog voldoende was om zijn schuld te bewijzen. Pohlmanns verdediger, SeidI die vrijspraak wegens bewezen onschuld vroeg was een tegenovergestelde mening toegedaan. Hjj zei, dat het doodsuur van Rosemarie Nitribitt door het O.M. vastgesteld op tussen vier en zes uur des middags op 29 ok tober 1957 niet vaststond, dat geens zins zeker is dat Pohlmann de geïncri mineerde pantalon die dag heeft ge dragen, dat niet is bewezen, dat liet geld waarover hij na de dood van Ni tribitt ineens beschikte van roof af komstig was en dat behalve Pohlmann minstens nog duizend andere mogelijke daders in aanmerking komen. Het liof zal op 12 juli uitspraak doen. (Van onze Limburgse redacteur) VENRAY, 8 juliGisteravond heb ben twee mannen de jonge taxichauf feur Van Hout uit Helmond ter hoogte van het vliegveld De Peel neergeslagen en beroofr van zijn auto en zijn porte feuille, inhoudende achttien gulden, morgen vroeg zijn beide mannen in Den Bosch aangehouden. De taxi werd in Vianen aangetroffen. De chauffeur is niet ernstig gewond. De twee mannen bestelden in Hel- mond een taxi, bestuurd door de hulp chauffeur Van Hout, om hen naar het plaatsje IJsselstein te brengen. Op een stille weg bij het vliegveld De Peel vroe een der passagiers de cHauffeur te stop pen; de man verliet de wagen. Toen hp weer instapte sloeg de andere passagier de chauffeur met. een nog onbekend voorwerp op het achterhoofd, waardoor deze tijdelijk het bewustzijn verloor. Een der mannen nam plaats achter het stuur. Eerst enkele kilometers verder zetten de overvallers de inmiddels weer enigszins bijgekomen taxichauffeur uit de wagen. Met een bloedende hoofdwon lieten zij hem vlak bij een tankstation achter. Vandaar uit werd de rijkspolitie gewaarschuwd. Vroeg in de morgen kwam bericht uit Oudewater, dat de wagen aldaar was gesignaleerd, rijdend in de richting Brabant. Nader is geble ken, dat de mannen na grote delen van het land te hebben doorkruist, de taxi hebben achtergelaten langs de weg in Vianen en vandaar per vrachtauto zijn gelift naar Den Bosch, waar reeds uit gekeken werd naar de taxi. De vracht wagenchauffeur had inmiddels argwaan gekregen ondermeer omdat een der ma nen bloed op zijn jas had. Nadat de lif ters zijn wagen hadden verlaten reed hij door richting Vught en Boxtel. De al daar de autoweg bewakende politie stel de hij van een en ander op de hoogte. Per telefoon werd de gemeentepolitie van Den Bosch gewaarschuwd, die de twee overvallers aantrof op het Sta tionsplein. Beide mannen, nog in het bezit zijnde van de autopapieren van de geroofde taxi, hebben na hun arrestatie volledig bekend. Zij zijn overgebracht naar het politiebureau alhier. DE BILT, 7 juli De storing in het Engelse Kanaal trekt in noordoostelijke richting en zal ook morgen nog het weer in ons land beheersen. Het blijft onbestendig, waarbij op verscheidene plaatsen buien zullen vallen. Achter de storing wordt de wind noordwestelijk en neemt iets in kracht toe. Opnieuw zal dan tamelijk koude polaire lucht binnenstromen. Het debat over de voetbaltoto is ge houden in een passende sfeer. Twee dagen Iqng is er in de wandelgangen „gegokt" over de uitslag. Zodra het parlementaire spel elementen van een kansspel vertoont, b.lijkt ook dat bij zonder aantrekkelijk te worden. Zo is de mens nu eenmaal. Of het voor hem pleit is een andere zaak, zoals het ook iets anders is, of de uitzon derlijk grote publieke belangstelling voor deze toto-affaire tot de verhef fendste hoofdstukken van onze demo cratie gerekend moei worden. In ieder geval: het was het kleurigste debat van het jaar. De regering heeft haar ontwerp over de streep kunnen krijgen in de Tweede Kamer door het doen van enige belangrijke concessies. De toegelaten maximale prijs is verhoogd van 25.000 tot 50.000, de inzet van 1.- tot f2.-. Daarmee is een regeling bereikt, die voor de toto nog iets gunstiger is dan door de bekende staatscommïssie-Wiarda was voorge steld. Het valt niet te ontkennen, dat de ontwikkeling, welke de toto geno men heeft, het publiek aan hogere prijzen heeft gewend. Los van andere overwegingen zouden ook wij wel voelen voor de onbeperkte prijs, al thans in de zin van de heer Blaisse. Maar gelet op die andere overwegin gen is de thans gevonden oplossing voor ons zeker aanvaardbaar. Mits het inderdaad een oplossing is, uiter aard, Dat wil zeggen: mits de ge bleken speelzin zich inderdaad zal blijken te laten kanaliseren in de thans gegraven bedding en de eer bied voor de rechtsorde daardoor wordt gehandhaafd. Op dit punt zijn wij overigens optimistisch gestemd, in tegenstelling tot de doorgaans zo zonnige heer Blaisse, die hier zijn wat sombere twijfels heeft. Als de toekomst nu de optimisten in het gelijk stelt, is er alleen maar reden tot voldoening, dat er gelet is op die eerder genoemde „andere over wegingen". Zoals bekend heeft de protestants-christelijke minderheid ernstige bezwaren tegen deze geïnsti tutionaliseerde goklust. Men behoeft deze bezwaren niet met dezelfde ar gumenten en met dezelfde kracht te delen om het gok-illusionisme in de samenleving met een zekere mate van voorzichtigheid te willen omrin gen. Vooral echter spreekt uit de aanvaarding van het huidige com promis de bereidheid om aan de in geweten geifbelde bezwaren der pro testants-christelijke minderheid zover mogelijk tegemoet te komen. Tot ons genoegen heeft de katho lieke fractieleider, prof. Romme, juist aan dit aspect van de beslissing een behartigenswaardige beschouwing ge wijd. Dit genoegen wordt slechts in geringe mate verminderd door het feit, dat minister Beerman zich ten slotte toch genoopt voelde met wa pens van meer politieke aard zijn aangelengd compromis te verdedigen, maar wel betreuren wij het in dit verband, dat van hun kant de Anti- Revolutionairen meenden te kunnen volstaan met een negatief tegenstem men en met de, eveneens negatieve, bereidheid aan dit tegenstemmen geen consequenties te verbinden voor hun geestverwanten in het kabinet. Alleen de heer Biesheuvel zag hier een posi tieve plicht tot medewerking aan het overheidsbeleid. De eenzame positie, die hij wenste in te nemen, was moe dig maar ook juist. BEVERWIJK, 8 juli Van de burge meester van Beverwijk, de heer J. G S Bruinsma vernamen wij, dat de in de Tour gewonde Coen Niesten over een dag of vijf, hij is gisteren ge opereerd per vliegtuig naar Amster dam zal worden overgebracht. Daar zal men hem afhalen. Een en ander zal zonder grote belangstelling moeten ge beuren, aangezien Niesten in de eerste plaats rust nodig heeft. Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen regen met kans op onweer en weinig wind. Later enkele opklaringen en matige wind tussen west en noordwest. In het oosten van het land iets lagere mid- dagtemperaturen. Zon: 4.31-20.59. Maan: 21.13-5.29. Na enige regen morgen ook opklarin gen. Zwakke tot matige wind, draaiend naar westelijke richting. Temperatuur in de middag 17 gr., zeewater bijna 17 gr. Vooruitzichten: tijdens weekend pe rioden van zonneschijn, maar nog koel door wind van zee. max. min. neersl. temp. temp. af gel. Station Weer Den Helder regen Ypenburg regen Vlissingen regen Eelde geh. bew. De Bilt geh. bew. Twente zw. bew. Eindhoven regen Zd.-Limburg geh. bew. Stockholm geh. bew. Oslo geh. bew. Kopenhagen licht bew. Londen regen Amsterdam geh. bew. Brussel Luxemburg Parijs gisteren 20 12 Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome regen regei zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. regen regen onweer zw. bew. zw. bew. onbew. 18 18 20 19 19 20 20 19 17 18 21 20 19 20 21 25 22 23 20 22 23 22 22 18 14 14 10 13 12 12 13 13 12 12 13 14 13 12 13 19 13 13 11 15 13 16 15 12 15 24 uur 6 3 14 0.6 0 0 2 0.1 31 4 4 2 1 3 5 1 0 0 1 0 10 27 104 2 O

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1