Ada den Haan mist brons in finale 200 m schoolslag Geen Wiltrud, maar Anita Hockeyelftal ontsnapt aan beschamende nederlaag Kreunen en steunen in duel met Nieuw-Zeeland Reeks van sensaties in het Olympische zwembad Stunt van Oranjes herenzwemmers Op ruw spel niet ingesteld MAANDAG 29 AUGUSTUS 1960 PAGINA 7 (Van onze sportredacteur) ROME, 29 aug. De kruitdamp kroop uit het pistool en fracties van seconden later weerklonk ili"in 11 anill een korte, doffe knal door een doodstille ruimte. Acht sterke mannen, zo geconcentreerd, dat zij a'^es om z*c^ 'iecn verSaten> wierpen zich van de (JTV] startblokken in het water. Vurige vonken spoten Sruit het opspattende schuim, waarop tienduizen- den kaarsen licht gericht was. Toen rezen acht- tienduizend enthousiasten, bijeengekomen uit de wereld, van alle continenten als één man omhoog- Hun ar)moedigingen echoden tegen de steile tribunewanden en bundel en zich tot een oorverdovende strijdkreet. Vijfentwintig seconden eter echter gingen al die geluiden over in hysterische kreten en Vongen de achttienduizend opeengepakten zich in de merkwaar- alpte bochten. Daar, in de derde baan, begon plots het schuim nog Uier op te spatten, kliefden de armen nog krachtiger het water. ergend langzaam maar onweerstaanbaar kroop een atletische figuur teeds verder naar voren. De Zuidamerikaanse groep hield de adem U Don Santos? Vijfentwintig meter voor de finish leek hij niet 1eer te verslaan. Toen kwam eerst de Amerikaan Larson dichterbij ?n onmiddellijk erna de Australiër Devitt. Twee hoofden stootten ï-ioa tegelijk tegen de basinwand. Wie was de Olympische kam poen? in het water lagen de strijdenden. Op de tribunes wachtten 9? toeschouwers, maar uit de luidsprekers kwam geen enkel geluid. Minutenlang was het doodstil. Dan weerklonk er een voorzichtig aPPlaus. Devitt klom op de touwen. Larson stak beide armen om- J°og. Er kraakte iets in de luidsprekers. Weer kon men een speld noren vallen, o zo onwezenlijk rustig waren de achttienduizend ehthousiasten. iDevitt, Australië, Olympisch kampioen 1960 100 meter vrije slag {Wen," klonk er over het water. Larson, tweede, zelfde tijd," volgde Wt. erna. De kamprechters hadden dus in plaats van de chrono meters het laatste woord moeten spreken. a-a >M|| (Van onze sportredacteur) ^^lillilllk ROME, 29 aug. Gewapend met verrekijkers, een scheepskapitein niet zouden misstaan, za- M tcn ze voor ons> Èudinger en Delmes, twee grote mannen van het Duitse hockeyteam. Geen detail wilden ze missen van het hockeyduel tussen Ne- derland en Nieuw-Zeeland, zaterdagmiddag in het Marmeren-stadion van het Foro Italico. Het ging V/K./ hen niet om de Nederlanders, hun kwaliteiten en hun speelwijze. Die kenden ze wel, de steunpilaren van het team dat in Melbourne achter Indië en Pakistan de bron zen medaille veroverd hadden- Maar de Nieuw-Zeelanders? De bange verwachtingen werden bewaarheid. Meermalen keken de twee elkaar veelbetekenend aan en trokken sombere gezichten. Tegelijkertijd ondervonden de mannen van Oranje het aan den lijve bikkelhard niet onsportief heel fel op de man, onver saagd enthousiast en stickvast. Dat waren de voornaamste peilers, waarop de Nieuwzeelandse hockey rustte. Sterke peilers, die het de ploegen, die hun kracht zoeken in de elegante stijl van ragfijne passes en subtiele combinaties onmogelijk zou maken om de ge liefde speeltrant het echte hockey op te voeren. Ook het Nederlandse hockey kwam er niet aan toe. Het sleepte heel moei zaam een gelijk spel (1-1) uit het vuur. JOHN DEVITT 's werelds snelste man te water <Ji?n^elo°flÜk, wat een sensatie bracht s11H®,ln<istiijd tussen 's werelds snelste te water. Voor de eerste op- Z0 P'hg zorgde de Braziliaan Santos, gen jrci trok hij met machtige armsla- bfevQoor het water, 7,0 verrassend sterk leriti de schroefslagen van de roffe- "hrlo ^enen de klievende bewegingen ke ®|"steunen, dat hjj met een duidelp- l(la ^^rsprong het keerpunt bereikte. van -P03 Santos verspeelde een deel W?Ön'.winst h\j het keerpunt. De hiet vl)tenveertig meter moest hij Son ten' geringer verschil afleggen. Lar- tnaaZat.hem het dichtst op de huid, kUnf ait vierde positie kwam eens- Vori„ de Australiër John Devitt naar terhi?" Meter na meter kwam hij dich- eruj.- tos tegenstanders. En toch San- veerti~ n'et meer te verslaan- Vijfen- l8g "g nieter was er afgelegd en nog sop y tien centimeter voor. Maar Lar- 1 Devitt haalden een tempo en dat a zo lidóg, zo onwaarschijnlijk, ^°of(i6 dappere Braziliaan toch het dP .nnoest buigen. Tien meter voor zy. ml?" kwamen zijn belagers langs- Lar„)'"£ meter voor het einde waren vOor 7-.en Devitt enkele vingertoppen Vers'lagen precies gelijk en met het aan tp van een nageltop tikten zij Was rp 1' de bassinwand. Voor velen biipstp vitt de eerste geweest. Voor sop. ]5ns zo veel anderen echter Lar- Sel 'njp? chronometers losten het raad- de 0nT "P. Aan de kamprechters was "ankbare taak om de dragers van ^00(i,n. eoud voor de Amerikaanse ltlBer Hall. die zich niet uil ^"ec«iura£ie liet brengen. de linten met de gouden en de zilveren medailles aan te wijzen. Er gingen vele minuten mee gemoeid. Tenslotte werd Devitt de gelukkige. De gelukkige, zo mag men inderdaad zeggen. Want wie garandeert dat het menselijk oog de juiste waarneming doet als electronisch gedirigeerde chronometers zelfs in frac ties van seconden geen onderscheid kun nen waarnemen? En Dos Santos? Zijn overrompelende aanval mocht dan niet het felbegeerde goud opgeleverd heb ben, hij kreeg als beloning toch de eer van het brons en stapte met zijn grote rivalen op het ere-podium, het gezicht naar de in de verte oplichtende koepel van de St. Pieter gewend. Was de triomf gezien het verloop van de series, de halve eindstrijden en de wat onverwachte overwinning van Devitt de sensatie van de tweede zwem- dag in dit Olympische toernooi? In ze ker opzicht wel, want kort na de race en de ceremonieën waarmee de uitrei king van de medailles gepaard gaat, kwam er een officieel Amerikaans pro test tegen de beslissing van de kamp rechters. De wedstrijdleiding, onder voor zitterschap van de president van de FINA, Jan de Vries, kwam dus in ac tie en verwierp het. Maar, behalve het pakkend slot van de sprintersfinale beleefden de duizenden nog veel meer enerverende momenten. Zij zagen bij voorbeeld een schitterende race van de blozende Engelse Anita Lonsbrough, die tegelijk met het goud op de 200 meter schoolslag ook een nieuw we reld- en uiteraard een nieuw Olym pisch record greep. Voor de Neder landse kolonie bracht die 200 meter een kleine teleurstelling. Het stille hoopje op een bronzen medaille voor Ada den liaan niet zo lang geleden nog wereldrecordhoudster bleek ijdel te zijn. Achter de Britse Anita finish ten namelijk twee Duitse meisjes. De blonde Wiltrud Urseimann en de klei ne, heel jonge Barbara Gobel. De dui zenden zagen ook hoe een geladen Dawn Frascr met tomeloos geweld haar kandidatuur voor het goud op de 100 meter vrije slag bevestigde met een herovering van het Olympisch record, dat zij die middag tevoren was kwijt geraakt aan haar grote rivale Chris von Saltza. In het spoor van de knappe Australische brunette werkten zich Eri ca Terpstra en Cockie Gastelaars in de eindstrijd, die vanavond 0111 tien minuten over negen gezwommen wordt. Tenslotte beleefden de toeschouwers nog de sensatie vaneen nieuw wereld record op de 4 x 100 meter wissel slag estafette van een Amerikaanse ploeg, die bepaald niet op „oorlogs sterkte" uitkwam, daarmee de ontzag lijke breedte van de Amerikaanse zwemtop demonstrerend. Australische vreugde uiteraard, za terdag in het Olympische bassin. Australisch leed echter ook. Grote, hete tranen rolden over de wangen van de kleine Ilse Konrads na haar 1.4,3 in de halve finales van delOO me ter vrije slag. Vierde was zij gewor den in de serie, die door, een wat stroever dan vrijdag door het water voorttrekkende Chris von Saltza dui delijk gewonnen werd. Ilse Konrads begreep, dat zij haar Olympische sprintillusies wel kon opbergen. Voor haar zou er geen plaats zijn in de eindstrijd. Chris von Saltza dook uit haar baan onder de touwen door naar het kleine Australische meisje en troostte haar. Maar toen zij wat la ter naar de kleedkamers stapten, had Ilse Konrads nog de badhand doek nodig om de niet te stuiten Hjkende tranen op te vangen. Op dat zelfde moment zochten twee meisjes in hel oranje badmantels hun weg Een fraaie sprong van de Duitse Kra mer, die het schoonspringen won. naar de startblokken. Van twee kan ten klonk de Nederlandse yell over het walen. De roeiers aan de rechtse lange zijde, de zwem- en atletiekkolo- nie aan de andere kant hielden niet op met de aanmoedigingskreten voor Cockie Gastelaars en Erica Terpstra, die nu hun plaats in de eindstrijd moesten verdienen. Niet gemakkelijk Zij zouden het niet gemakkelijk krij gen, want in de serie met Von Saltza hadden de Engelse Nathalie Steward met 1,2.9 en de Hongaarse Bajnogel met 1.3.0 achter de 1,2.5 van de Ameri kaanse Chris met de „zilveren" haren scherpe tijden laten noteren. Fel was de strijd in die tweede serie. De Cana dese Margareth Stewart was namelijk evenals in de series bijzonder snel ver trokken en hield tot het keerpunt het zelfde tempo als de soepel met de schouders rondwentelende Dawn Fra- ser. Vlak achter dit tweetal trokken „Cockie" en „Erica" zij aan zij hun banen. „Erica" lag zelfs iets voor bij het bereiken van het keerpunt. De winst verspeelde zij echter bij het „kie- feren" om daarna tot ieders verbazing toch terug te komen. De Haagse ly- ceïste enkele maanden geleden nog een volkomen onbekende in de Neder landse zwemwereld passeerde in een verrukkelijke stijl Cockie Gaste laars voor de tweede keer. Pal achter elkaar trokken de twee daarna langs de Canadese Stewart en tikten als twee de en derde aan. Nederland zal maan dagavond dus twee vertegenwoordig sters in de eindstrijd hebben. Zaterdagavond had Oranje al twee meisjes in een finale, die van de 200 meter schoolslag. Toen Ada den Haan groot, fors en boordevol wedstrijd routine en Gretta Kok wat klei ner, véél tengerder en met haar veer tien jaar wat beduusd rondstappend in dit befaamde gezelschap aantraden, echoden de roeiers en het gemengde koor van atleten, zwemmers en poloërs weer hun aanmoedigingen over de wa tervlakte. Oranje hoopte in stilte een beetje op brons. Had Ada den Haan niet de derde tijd in de series ge maakt? Men wist echter dat de concur rentie groot 7,ou zijn. De Oostduitse Bar bara Göbel mocht dan vierde geworden zijn, zij was in staat een heel belang rijke rol te spelen. Dat hadden voorgaan de internationale ontmoetingen uitge wezen. E11 naar wie zou het goud gaan? De Westduitse Wiltrud Urseimann start te met een razendsnelle 100 meter. Pre cies zoals bij de sprintfinale van de heren veerden de duizenden rond de spiegelende watervlakte weer overeind. Zou er een voor onmogelijk gehouden krachttoer geleverd worden? De acht tienduizend wisten niet, dat Wiltrud Urseimann een heel hoog spel speelde. Zij konden onmogelijk bevroeden, dat het Duitse meisje de afstand vrees de. Wiltrud Urseimann gokte namelijk Zij hoopte met een overrompelende start zoveel winst te boeken, dat haar belaagsters in het volgende deel niet meer de kracht zouden hebben 0111 liet verschil volkomen te nivelleren. Wil trud Urseimann bereikte het tweede van de drie keerpunten met een fikse voor sprong. Wel anderhalve lengte lag haar grootste rivale Anita Lonsborough achter. Zij was niet bezweken voor de verleiding om het hoge openingstempo te volgen. In haar eigen cadans trok 7,ü haar banen en... het verdere ver loop van de strijd stelde haar in het gelijk. Toen het laatste keerpunt be reikt was en er nog vijftig meter af gelegd moest worden, lag de Britse Anita praktisch gelijk. Toen gebeurde het. Met een korte tussensprint werk te Anita Lonsborough zich voorbij haar rivale en meteen ging zij door. Vrijwel op het zelfde moment werkte Barbara Göbel zich los van Ada den Haan en nam zelfs een duidelijke voorsprong. De beslissing was gevallen: 1. Lons borough; 2. Urseimann; 3. Göbel, en 4 en 5, bijna gelijk, Ada den Haan en Gretta Kok. Nóg een sensatie bracht de tweede volle zwemdag. In de strijd die de finalisten voor de 4 x 100 meter wis selslag estafette moest aanwijzen von den de Amerikanen hun troost voor de nederlaag volgens-de-kamprechters van hun favoriet Lance Larson. En dat, terwijl zij zich juist voorgeno men hadden om hun krachten te spa ren. Zij brachten alleen hun snelste schoolslagzwemmer naar het start blok en volstonden voor het overige met reserves. Maar mag men die zogenaamde mindere goden eigenlijk wel reserves noemen? Clark en Gil- landers bijvoorbeeld sneuvelden bjj de selectiewedstrijden, maar toonden zich bij andere gelegenheden vaak minstens zo sterk zo niet sneller dan de mannen, die de Olympische voor keur van hun leiders verwierven. Zü hebben dat nog eens willen on derstrepen met een krachttoer, die zijn weerga niet had. Zo imporerend hard stoven de vier door hun baan zoveel explosies van pure lichamelij ke kracht gepaard aan een gepolijste techniek denderden door het -bassin, dat het op naam van Australië staand wereldrecord met niet minder dan 2,2 seconde verbeterd werd. En daar staan de Amerikaanse keuzeheren nu. Wie moeten z\j 1 september 's avonds om half negen als het startschot voor de eindstrijd klinkt in het water stu ren? Dit kwartet van wie bijvoor beeld de „derde" sprinter Clark de vierde eigenlijk, want op papier kan niemand de door de wrede selec- tiewetten naar'rle achtergrond gedron gen Jeff Farr-ell, slachtoffer van een blindendarrnoperatie, benaderen een tussentijd maakte, die gelijk staat met. een evenaring van het we reldrecord (54,6)? of toch de zoge naamde „eerste keuze" van wie men dan nog moet afwachten hoe z(j in spannende strijd op de persoonlijke nummers doorstaan hebben? Maar, hoe het ook zijvoorlop'g heerste er grote vreugde in hei Amerikaanse kamp. De estafetteploeg had de fina le bereikt met een voorsprong van niet minder dan 6.6 seconde op de naaste belager van het overigens ook niet op „oorlogssterkte" aangetreden Australië. Handsfandjes van pret Opwinding, handslandjes van puur plezier bij de Amerikaanse estafette ploeg. Minstens zoveel vreugde echter in het Nederlandse kamp. Jaap Buis kool, de enthousiaste official, schor van hot aanmoedigen van Wieger Men- sonides bij de series 200 meter school slag, had zijn laatste beetje stem ver loren. Kees Kerdel, de chef-de mission die bij alle bedrijvigheid nog zoveel energie overhoudt, dat hij het „kolonie koor" dirigeert hij de aanmoedigingen. De leidsters, poloërs, kortom alles wat tot de Nederlandse bewoners van het Olympische dorp behoort, stond op zijn kop van overwinning na de race van het Nederlandse estafette-team. De vier Jiskoot, Mensonides, Korteweg en Kroon werden bedolven onder de feli citaties en de schouderkloppen. Men raakte er niet over uitgepraat. Dan weer had men het over de 1,5,6 van Jis koot een nieuw nationaal record plots schakelde men over op de 1,2,2 van Korteweg en als Ronnie Kroon's naam genoeriid werd, keek iedereen verzaligd: 56.1Hoe was het moge lijk! De finale werd. met glans gehaald en, wat de vreugde nog groter maak te was de wetenschap, dat de grens van het prestatievermogen van dit team vermoedelijk niet bereikt was. Als zesde trok de Nederlandse ploeg de eindstrijd binnen, maar op de vier de en vijfde plaats troonden Japan en Italië met een tijd die slechts 0.1 se conde beter was. Er zat dus perspec tief in. Komt dat er donderdagavond uit? illiiliiiillllliiilllllililllliliiiiiiiiiillillllililiiiilllllllllllilliiiiii De drie winnaressen op de 200 meter schoolslag, welke onze landgenote Ada den Haan een vierde plaats opleverde. Van links naar rechts: de Engelse Anita Lonsborough (goud), de Duitse Wiltrud Urseimann en haar landgenote Barbara Göbel. Het mocht met die uitslag, die voor bet verdere verloop van het toernooi kwalijke gevolgen kan hebben, zelfs nog enigszins tevreden zijn. Want, O mje besloot de eerste Olympische ontmoeting met negeneneenhaive man, doodnerveus en zelfs in een lichte pa niekstemming. In die laatste minuten was linksbinnen Eddy Zwier per am bulance met een grote open wond een stuk vlees was precies onder de elleboog „weggehakt" op weg naar het ziekenhuis en strompelde Thom van Dijek wat duizelig over het veld, nadat hij eerst enige tijd buiten de lijnen ge legen had, omdat hij enige meters met de nek in de kromming van een Nieuwzeelandse stick gehaakt, over het veld gesleurd was. Het moderne hockey evolueert naar een betreurenswaardig speltype. Dat hebben wij voor de zoveelste keer in een tijdsbestek van enige jaren moe- Het Nederlands hockeyteam heeft gelijk gespeeld tegen Nieuw-Zeeland. schot van Wim de Beer, dat echter zonder succes blijft. Een ten vaststellen. De tijd, dat het uit gangspunt is zoveel mogelijk vermij den van elk lichamelijk contact tussen tegenstanders, is voorbij. De Indiërs, de Pakistani, de Britten en soms de Duitsers proberen met de Nederlanders zoveel mogelijk vast te houden aan dit speltype. Dat echter te proberen in ont moetingen met tegenstanders, die an dere opvattingen hebben over het hoc keyspel, kan tot kwalijke gevolgen lei den. Te willen omschakelen naar het spel van de tegenstander, echter ook. Ziedaar, waarom Oranjes hockeyteam geen kans zag in de eerste wedstrijd van dit Olympisch toernooi zijn kandi datuur voor het eremetaal te stellen. De kans bestaat nu, dat Nederland om bij de laaatste acht te kunnen komen, nog een keer tegen Nieuw-Zeeland in actie moet komen. Als zij met evenveel punten uit de halve competitie met In dië en Denemarken komen, zal een be slissingwedstrijd noodzakelijk zijn. In de eerste minuten werd het al duidelijk, dat het hockeyteam het heel moeilijk zou krijgen. Fel van zich afbijtend, in een hoog tempo en dwars jdoor alles heen zetten de Nieuw-Zeelanders een hevig offensief in. Nederland moest zich volledig in de verdediging werpen. En al lukte het dan meestal wel om de slagcirkel schoon te houden, zodat de Nieuwzee landse scherpschutters geen demon stratie van hun opportunisme konden geven, tot een tegenaanval van be- tekenis kwam Oranje niet. Men kreeg geen tijd en vooral geen ruimte van de £el dekkende tegenstanders. Het werd duidelijk, dat het spel „open" gegooid moest worden om de defen sie van Nieuw-Zeeland te kunnen overrompelen. Het duurde een kwar tier, toen kregen de verdedigers, met de backs Theo Terlingen en Leem huis aan het hoofd, eindelijk enige perioden waarin zij in de zwoele at mosfeer naar adem konden nappen. Prompt volgden enige gevaarlijke momenten voor het Nieuwzeelandse doel. Een door de aanvoerder Jan Willem van Erven Dorens ingescho ten strafcorner leverde een lange cor ner op, die door De Beer met een te hoog gericht schot werd afgesloten. Een doorbraak van De Beer op een feraffineerde pass van Zwier eindig- e in een schot naast het doel, om dat Oranjes aanvalsleider in laatste instantie toch nog weer fel belaagd werd. Een combinatie tussen Van Er ven, Dorens en Zwier werd ook al af gesloten met een schot, dat de juiste richting miste en tenslotte moch ten de Nieuwzeelanders van bijzonder veel geluk spreken toen De Beer dank zij zijn snelle sprint hun doel man Schaeffer na een vlijmscherpe pass van Van Erven Dorens te vlug af was; maar uit zo'n moeilijke hoek en Ko snel moest richten, dat de bal precies voor het doel langs rolde. Dat het Nederlandse tegenoffensief niet zonder resultaat kon blijven, bleek in de volgende, de tweeëntwintigste minuut. Al te enthousiast en daardoor al te grof hadden twee Nieuwzeelan ders O verdijkink buiten de slagcirkel de weg naar het doel versperd. De Bel gische scheidsrechter Franck demon streerde z'jn afgrijzen door het toeken nen van een strafcorner. Van Erven Dorens mikte geraffineerder dan de eerste keer. Hij gaf de bal, aangege ven door Overdijkink en gestopt door Zwier, een verradelijk effect mee op de weg naar de verste doelpaal. Ee,i meter voor de doellijn veerde de bal plotseling omhoog. Toen zwaaiden alle Nieuwzeelandse sticks tevergeefs in de richting van het kleine, witte pro jectiel, 10. Oranje was zijn voor sprong echter spoedig weer kwijt. Zwier had halverwege de Nederlandse helft in de ogen van de andere Belgi sche scheidsrechter, Massart, een overtreding begaan. Nieuw-Zeeland zou een vrije slag krijgen. Zwier mokte, schouderophalend, 11a en de heer Mas sart werd zo boos, dat hij zijn beslis sing wijzigde en er een strafcorner van maakte. Doelman De Kuiter stopte ue bal, maar ten koste van een lange cor ner en die, verrassend genomen, oraclti plotseling linksbinnen Hobson in een ideale schietpositie. Langs de verbluf te Nederianaers vloog tie bal tegen au planken. Aangezien van Erven Dorens korte tijd later de bal uit een strai- corner recht op doelman Schaeffer af vuurde, moest Nedenand met een ge lijke stand aan de tweede helft begin nen. Machtige kans Eindelijk, na zestien minuten, kwam er een aanval, die een klate rend applaus ontlokte aan de toe schouwers. Flitsend snel, van man tot man, dwars door de linies van de tegenstander heen was de bal van uit de verdediging naar de naar links gezwenkte Zwier gegaan. Voor de isieuwzeeianders konaen ingrijpen, zorgde een onnavolgbaar benendige stickbeweging ervooi, dat De Beer ineens een gapend grote vrije ruim te voor zich kreeg. maar,... net lem- po van de aanval was zo hoog ge weest, zo bliksemsnel was alles in zijn werk gegaan, dat De Beer de bal niet meer kon ontwijken. Even vloog die via de stick tegen zijn borst. De unieke scoringskans was voorbij. Vanat dat ogenblik geloofde het Ne- denanase team niet meer in zijn ware Kracni. Men voelue, uat het ïnomem waarop ae beslissing gelorceera naa kunnen woraen, mei benut was. Piül- seling waren oranjes mannen op van ue zenuwen. Men geraakte in paniek, vooral als het erom ging aanvallen op Le ouuweil. j-,1 was geen koeie ueiCne- mng meer ais de Da* eenmaal de voor ste linies Dereikt naa, rot overmaat van ramp kwamen ook nog ae tegen slagen. overuijkink werd een tana uit ue inona gesiugen. Zwier vernet Kixm- penu van pijn na een reile scrimmage, waarin van vroonnoven een naru aan gegeven oai net mei voiuoenue onuer controle kon krijgen, met een grote wond net terrein, isven later „mng van Dijck aan ue stick van miksuuiieii .Dygrave. iNegen man nau oranje toen nog maar over. Het moest oppassen, uai ue ivieuwzeeianueis ue natnerie- ke meeruerneiu niet zouden uitbuiten voor net scoren van de winnende trei ter. Overuijkink ging verdedigen. Van turven Dorens trok naar ltei midüen- velu. Van Dijek Kwarn gelukkig terug, waarop net eindsignaal gegeven weru, geiukkig. De zenuwen waren ernstig gescnuki. Men nad ervaren, dat ae Olympische strijd bijzonaer fel, mee dogenloos hard zou worden. RUUD VAN DEN HENDE De stand in groep A luidt: India 1 1 0 0 10— 0 Neaerland 1 1 0 1— 1 in w.-Zeeland 1 0 1 0 1— 1 Denemarken 1 0 0 l 010 Groep B: Pakistan 1 1 2 3— 0 Polen 1 1 2 2— 1 Japan 1 1 0 1— 2 Australië I 1 0 0— 3 Groep D: België 1 1 2 4— 2 Engeland 1 1 1 0— 0 Spanje 1 1 1 0— 0 Zwitserland 1 1 0 2— 4 In groep C werd tot nu toe nog niet gespeeld. RUUD VAN DEN HENDE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 7