14JF 15 j f NAJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN VREDENBURG GEBOUWEN ARTIKELEN VOOR HUISHOUDELIJK EN PERSOONLIJK GEBRUIK DRAADLOOS CONTACT CETALAC HET GEHEIM VAN DE EENHOORN De stille overwi nning 13 Jk 12 Om de Prix Italia Turnster schreit hete tranen Krappe zege van Vingerhoedt „Gouden" atleten naar Amsterdam Wij luisteren naar. V B Gerrit den Braber: jeugd-T.V. Mevr. Stam naar Zweden Vanavond Zondagavond Debuut van Hellas en Operatie Net niet all round De Ruyter wint weer Voetbal-brons gaat naar Hongarije O.a. Wilma Rudolph, Davis en Johnson Sportflitsen Radio-V af ieama ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1960 PAGINA 2 Toegangsprijs f2.50 Catalogus f2.50 MAANDAG SEPTEMBER DINSDAG SEPTEMBER WOENSDAG DONDERDAGl Wf VRIJDAG W ZATERDAG SEPTEMBER S ffl SEPTEMBER SEPTEMBER J 'SEPTEMBER Verf met gemak en... van Ceta Bever In hoofdklasse handbal Wereldtitel driebanden DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE 50 VictorieScharlaken Rack ham is dood!...En yo- ho-ho!en,een //es rhum!... Üet is gedaan!...God verge ve hem dl zijn misdaden Genoeg tijd verloren hen' nieuwe lont. Niemand heeft me inde gaten: ze drinken nog steeds '.Vlug, een sloep. ...en nu vïu er van door KRUIT fr DOOR: RUTH FEINER (Advertentie) Voordelige gecombineerde veryoerbiljetten verkrijgbaar aan de N.S.-stations HILVERSUM, 9 september Ger rit den Braber, bij de jongere luis teraars bekend door radioprogram ma's als „De Peperklip" en „Op de jonge golf" wordt voorlopig belast met de produktie en samenstelling van de jeugdprogramma's der AVRO-televisie. De cameraregie van deze programma's zal worden ge voerd door Nan Wamelink, tot voor kort regie-assistente. Met ingang van volgende week woensdagmiddag zal onder de titel „Rooster" een programma voor jonge ren van tien jaar en ouder worden uitgezonden dat zal worden gepresen teerd door Lonneke Hoogland en Wilco Meijer. Lonneke Hoogland, die de To neelschool te Amsterdam heeft be zocht, is met het radio- en televisie werk in aanraking gekomen door haar lidmaatschap van de afdeling Vlaar- dingen van AVRO's Jeugdomroep „Mlnjon". Wilco Meijer, te Hilversum geboren, studeert economie aan de ge meente-universiteit in Amsterdam en is sinds de oprichting lid van „Min- jon". De bijeenkomst van vertegenwoordi gers van radio-omroepen uit vele lan den, die elk jaar in Italië wordt ge houden, ig telkens aanleiding tot een wedstrijd in hoorspelen, klankbeelden en muziekwerken om de Prix Italia. Elk land mag in twee van de drie ca tegorieën één werkstuk inzenden. Dit jaar neemt Nederland o.a deel met de documentaire „In de stem weer klinkt het hart", die in opdracht van de Nederlandse Radio Unie door Gabri de Wagt is samengesteld. Het is een ver zameling stemmen en klanken, ge dachten en gedichten, met als thema de menselijke stem. De internationale jury zal dit klankbeeld begin oktober beluisteren, maar voor de Nederlandse luisteraars wordt het reeds volgende week woensdag in het VARA-program- ma uitgezonden. Mevrouw Irma Stam-Akesson uit Sliedrecht, een weduwe van Zweedse afkomst, die tijdens het met Kerstmis door de VARA uitgezonden program ma „Dit is uw leven" het aanbod kreeg om naar Zweden te gaan, heeft beslo ten, zich definitief in haar geboorte land te vestigen. Maandag vertrekt ze met een vliegtuig van de S.A.S. van Schiphol, waarbij Beri Garthoff haar uitgeleide zal doen. Van haar vertrek wordt een reportage gemaakt, die d» VARA volgende week zaterdagmiddag in het Weekjournaal zal uitzenden. HILVERSUM, 10 september De NCRV-televisie gaat vanavond onder het motto „Kaartavondje" op zomer avondvisite bjj de zanger Hans Kaart en diens echtgenote, de zange res Caroline Raitt. Dick van Bom mel regisseert dit programma. Om 21.05 uur volgt een Eurovisiereporta ge van de finale Olympisch voetbal. Tijdens de rust kan men kijken naar het dagelijkse filmoverzicht van de Olympische Spélen en na afloop naar de finales gewichtheffen en basket bal. De KRO zendt vanavond in zijn radio programma eigen opnamen uit van het concert, dat het Promenade Orkest on der leiding van Hugo de Groot op 24 juni jl. heeft gegeven in het Casino te 's-Hertogenbosch. Uitgevoerd worden de Ouverture Mignon van A. Thomas, de Petite Suite van Debussy, Marche héorique van Saint-Saëns, Serenade voor strijkorkest van Pierné en de Suite uit het ballet „Sylvia" van Deli- bes. Later kan men luisteren naar het tweede deel van „Thuisvaart", een luisterspel van de zee in drie delen van Klaas Smelik. Om 22.00 en 23.00 uur wordt het KRO-programma onderbro ken voor een gemeenschappelijke uit- (Advertentie) zending van de Olympische Spelen. Aan de rubriek „Allerliand uit Do- nauland" van de VARA werken van avond mee de sopraan Nel Duval, de tenor Rudolf Kat, de Vindobona Schrammeln met medewerking van Hans Grünhut en de Landler-Kapelle met zang door Liesel Rothmayer. La ter op de avond spelen Kurt Edelhagen en zijn orkest populaire melodieën uit de Olympische jaren, waarna de vroe ger in Nederland zeer populaire Belgi sche operette-diva Nini de Boël, die veel o.a. met Heintje Davids in operettes van Max Gabriel is opgetre den in het oude Rembrandt-Theater te Amsterdam en die nu 62 jaar is, nog eens voor de microfoon komt. In het programma van de VARA-tele- visie is zondagavond de laatste voor stelling te zien van de tournee, die Do- rus met zijn programma Saint Ger main des Prés door Nederland heeft gemaakt. Aan dit door Tom Manders geproduceerde programma, waarin en kele oude succesnummers zijn opgeno men, werken mee: Dorus zelf, Meneer Cor Steyn, die voorlopig afscheid gaat nemen van Dorus, Sonja Oosterman, het Hotcha Trio en Marius Monkau. De regie is in handen van Gijs Stap- pershoef. De uitzending begint met de rubriek „Achter het Nieuws". Zondag middag om 16.25 uur geeft de Eurovi sie een filmoverzicht van de Olympi sche Spelen en reportages van de twee de manche springconcours voor équi pes en van de sluitingsceremonie. Dezer dagen is het 300 jaar gele den, dat Vincentius a Paulo, de „va der der armen", is overleden. Bij ge legenheid van dit derde eeuwfeest kan men zondagmiddag (15.45 uur) in het radioprogramma van de KRO luisteren naar de causerie „Monsieur Vincent, een actualiteit van drie eeu wen" van Th. W. S. M. Gründemann. In zijn avondprogramma zendt de KRO zondag eigen opnamen uit van het concert, dat het Promenade Orkest onder leiding van Hugo de Groot met medewerking van de pianist Gerard Hengeveld op 24 juli jl. heeft gege ven in het Casino te Den Bosch. Uitge voerd worden An American in Paris" en „Rhapsody in blue" van Gershwin, „American Salute" van Morton Gould en „Belle of the ball" van Leroy An derson. In de rubriek „Meesterlijke vertellingen" draagt Paul Huf „Pasto rale" van Frits Hopman voor, waarna men kan luisteren naar het Omroep koor, dat onder leiding van Anton Kre- lage de Missa Brevis van Johan Wee- genhuise zingt. In het radioprogramma van de AVRO concerteert zondagmiddag (14.20 uur) het Radio Kamerorkest onder lei ding van Roelof Krol met medewer king van Jan Kruyt en Herman Uhl- horn, piano, waarna het Chorale Uni versitaire de Montpellier onder lei ding van Jean-Marie Larquier volks liederen uit Catalogne en Bretagne zingt. Om 19 35 uur wordt het AVRO-pro- gramma onderbroken voor een ge meenschappelijke uilzending van de sluitingsceremonie der Olympische Spelen. Onder de titel „Au temps des équi pages" presenteert Alex de Haas zon dagavond in samenwerking met Ge rard van Krevelen en het AVRO-The- ater-orkest voor de AVRO-microfoon een muzikale wandeling door het Pa rijs uit het begin van deze eeuw. Later, op de avond kan men in de rubriek „Rijk dom der welluidendheid" luisteren naar composities van Litolff, Haydn, Ra- meau, Sarti, Liszt, Kovats en Luna. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 10 sept. Morgen wordt een begin gemaakt met de hand- balcompetitie, die voor wat de hoofd klasse betreft bij de dames al dade lijk een interessante wedstrijd te zien geeft: Zeeburg - Niloc. Voorts is het belangwekkend, hoe Hellas, dat promo veerde ten koste van Olympia, zich zal weren tegen landskampioen Hygiëa, die uiteraard een overwinning nauwe lijks kan ontgaan. Bij de heren zal „nieuweling" Operatie uit Den Haag aantreden tegen Hellas, terwijl ook de „klassieker" Blauw Wit - Niloc de no dige aandacht vraagt. Het nrogramma op de openingsdag ziet er ais volgt uit: Dames: Zeeburg-Niloc; Hellas - Hygiëa, Athene - PSV en WLC -UDI. Heren: Blauw Wit - Niloc; Hellas- Operatie; Aalsmeer - PSV en DES - Olympia. ROME, 9 sept. De even atletisch ais slank gebouwde Polina Astakhova, vlaggedraagster van het Russische da- mes-gymnastiekteam en lieveling van het publiek, heeft haar traantjes ge droogd, maar met vier Olympische me dailles (2 gouden, een zilveren en een bronzen) Is ze toch eigenlijk niet tevre den. Ze had naar naam willen ver eeuwigen op de lijst met het belangrijk ste Olympische record. Ze had het goud willen winnen als de beste all round turnster op balk, brug, paard en vrije oefeningen en dat is haar niet gelukt. Na het verplichte programma had ze met een minieme voorsprong de lei ding op haar landgenootjes, van wie er twee haar bedreigden. Donderdagavond laat stond zij bij het vrije programma na twee onderdelen nog steeds aan de kop en trots hield ze zich de hele avond afzijdig. Ze had iets van een schone sfinx, die tot ongelooflijke prestaties in staat was. Toen kwam de evenwichts- balk. Ze maakte er fabelachtige hand standen op, draaide er een pirouette op en viel er af. Wel danste ze als een veertje op de balk terug, maar het kost te haar een vol punt. In plaats van de 9.8 punten kreeg ze er slechts 8.8 en daarmee vervloog Polina's schoonste droom. De sfinx met het ongenaakbare uiter lijk kon de opgekropte en thans plotse ling afgebroken spanning niet langer met het masker der onbewogenheid De- dekken. Ze liet de tranen de vrije loop, zelfs nog toen ze aan het laatste onder deel, de vrije oefening, begon. Die was bijna onverbeterlijk van schoonheid en leverde haar naast een donderende ovatie 9.8 punten op, dus op 0.2 punt na het maximum. Terwijl het publiek bleef klappen barstte Poli- na Astakhova opnieuw in tranen uit. Onder de allesziende lenzen van de te levisie liet ze als een kind haar hoofd op de schoot van haar trainster vallen en huilde hard uit. Genadeloos strafte haar landgenote Larisa Latynina dit blijk van zwak moreel af. Als allerlaat ste maakte ze haar vrije oefening met nog meer beheersing, als nog betere balletdanseres en met nog schonere sal to's dan Polina en ze kreeg er de hoog ste beloning voor, die deze week in de terme di Caracalla is gegeven: 9.9 punten. Daarmee was Larisa Latynina van de 124 turnsters de allerbeste geworden. Ze behaalde voor acht nummers (vier onderdelen: verplichte en vrije oefenin gen) 77.031 punten. De ongelukkige val van de balk kostte Polina zelfs het zil ver, want met 76.696 punten werd So fia Muratova, alweer een Russin, twee de. Polina werd derde met 76.164. BUENOS AIRES, 10 sept. In het toernooi om het wereldkampioenschap driebanden heeft Henny de Ruyter ook vrijdag zijn partij gewonnen. Hij ver sloeg de Ecuadoriaan Legarde in 80 beurten. Schertz (Oostenrijk) won van de Argentijn Navarra en Rene Vinger- hoedt bleef de Duitser Tiedtke de baas, zij het slechts met één carambole ver schil. Uitslagen: De Ruyter 60 80 6 0.750 Legarde 52 80 5 0.650 Schertz 60 76 7 0.789 Navarra 59 76 5 0.776 Vingerhoedt 60 69 6 0.869 Tiedtke 59 69 6 0.855 De stand luidt thans: Monestier 4 ge speeld, 8 pnt.; Vingerhoedt 4, 8; De Ruyter 4, 7; Scherz 4, 6; Arongo 4, 4; Sonomo 4, 4; Friedenthal 4, 4; Guarez 4, 3; Navarra 4, 2; Tiedtke 4, 2. ROME, 9 sept. De wedstrijd om de. bezetting van de derde en vierde plaats in het Olympisch voetbaltoernooi is ge wonnen door Hongarije, dat Italië met 2-1 versloeg. De ruststand was 1-0 in het voordeel van de Hongaren. De 45.000 bijna hysterische toeschouwers smeekten om doelpunten van de Ita lianen, maar de Hongaren speelden nu eenmaal beter en wonnen dan ook verdiend het brons. TEKST EN TEKENINGEN VAN HERGE bij Uitg. Casterman "s (Ql'JJ* COPENHAGEN ROME, 10 sept. In het Olympisch Stadion te Amsterdam zullen donderdag 15 september de zgj „Olympische revan che-wedstrijden" worden gehouden. Ver schillende Olympische kampioenen ge ven acte de présence, namelijk de pols stokhoogspringer Don Bragg, de tien kamper Rafer Johnson, de 400 meter kampioen Otis Davis en de fameuze Amerikaanse sprintster Wilma Rudolph, het meisje dat tijdens de Spelen in Ro me drie gouden medailles veroverde. Voorts zal het Nederlandse hockeyelftal een wedstrijd spelen tegen de Olympi sche kampioen Pakistan, terwijl de Ita liaanse achtervolgingsploeg uitkomt te gen een Nederlandse combinatie. De Olympische kampioenen en de Ne derlanders Marian Heemskerk, Tineke Lagerberg, Wieger Mensonides en Eef Kamerbeek zullen worden gehuldigd voor hun prestaties tijdens de Spelen. De volgende atleten zullen aan de wed strijden deelnemen: Pólsstokhoogspringen: Don Bragg (VS), Servee Wijsen, Chris Gelens (beiden Ne derland). 100 meter dames: Wilma Ru dolph (VS), Lucinda Jones (VS), Maria Zuchner (O.-Dld) en de Nederlandse da mes Ellen Ort, Nannie Haase en Joke Bijleveld. 100 meter heren: Stone John son (VS), Rafer Johnson (VS), Robin- iiiiiiiiniiiiitiiiitiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiimiiimiii 17 „Dat zijn ze nu allen", antwoordde David bit ter, „totdat hun weer de vrije hand wordt gelaten. Zie maar eens wat die wonderbaarlijke Duitsers weer gepresteerd hebben. In een minimum van tijd zijn ze er al weer bovenop!" Annette knikte instemmend: „Daarin moet ik David weliswaar gelijk geven. Maar ligt de schuld daaraan niet hoofdzakelijk bi) de Geallieerden?" „Natuurlijk!" riep David levendig uit. „Ik zit vaak genoeg met mijn landgenoten te redetwisten, omdat ze geen onderscheid weten te maken tussen onschuldige Duitsers en oude Nazi's. Steeds weer hoor ik, dat we van begin af aan het verkeerde volk hebben bevochten, 't Is maar jammer, dat we zo'n kort geheugen hebben!" „Nee, dat is juist een zegen!" riep Philip vol overtuiging. „Dat zou een zegen zijn als de wereld conse quent was. Maar wat zullen we onze gezellige avond bederven met zulke twistgesprekken! Het is mijn lot tot een minderheid te behoren. Ik ben nu eenmaal aan de verkeerde kant geboren en ben van plan daar te blijven ook!" Eileen had een geweldige hekel aan sociaal-poli tieke uiteenzettingen. Zulke gesprekken hadden toch geen zin en leidden alleen maar tot onenigheid. Ze kon zich eenvoudig niet voorstellen, dat de beste en intiemste kennissen daarbij toch goede vrienden met elkaar konden blijven. Ze zei: „Het spijt me nu werkelijk erg, dat we Hoffmann vanavond hebben uitgenodigd. Maar ik wil David niet dwingen hier te blijven." - „Dank je wel, Eileen. Ik zal je gauw nog even helpen de tafel af te ruimen, voor ik weg ga." „Dat is aardig van je!" riep Eileen uit. „Zulke mannen kun je tegenwoordig gebruiken!" „Nou, hoor dat eens!" merkte Philip met ge veinsde verontwaardiging op. „Als ik het ooit waagde mijn neus ook maar even om de hoek van de keukendeur te laten zien, dan werd ik met de he vigste scheldwoorden weggejaagd!" „Och jij", begon Eileen op vechtlustige toon, maar Annette onderbrak haar. „Stil, niet kibbelen! Philip, was jij met van plan bier te gaan halen?" „Ja, dat wés ik ook! Ik ben al weg, naar het café aan de overkant. David, ga je nog even met me mee?" „Graag!" Allen stonden nu op en Annette begon de ser vetten en zoutvaatjes in het dressoir op te bergen. Deze kleine werkjes nam ze altijd als vanzelf sprekend op zich, als Patrick uitgegaan was. Ze zei: „Eileen en ik zullen nog gauw even de boel af wassen." „Afwassen?" riep Eileen verschrikt uit. „Natuurlijk, we kunnen die arme Patrick toch niet met stapels vuile borden laten zitten. Een vrije dag is een vrije dag!" „Dat zie ik helemaal niet in", verklaarde de gastvrouw, terwijl ze met Philip's hulp de gebruikte Dorden en kopjes op een dienblad zette. „Ik was al zo blij, toen ik hoorde, dat Patrick geen geld had om uit te gaan, en dan komt Philip en bederft de hele boel met zijn sentimentaliteit!" „Haasje, je grootmoedigheid, wordt alleen nog maar door je openhartigheid overtroffen!" vond Philip. „Doe de deur maar eens open, David, dan kan ik met de rommel naar de keuken!" De eetkamer was in een ogenblik opgeruimd en ze stonden nu allen in de lange gang. David nam Eileen's hand en bracht die hoffelijk aan zijn lippen, iets wat de typisch Engels opge voede jonge vrouw verlegen maakte, doch haar toch ook in haar binnenste verrukt deed zijn. Die buitenlanders hadden zulke goede manieren! „Dank je wel, Eileen, voor je heerlijke maal! een schort. Ondertussen stonden David en Annette nog steeds in de lange gang. Hij legde even zijn hand onder haar kin en zei: „Goedenacht, kleine Annette. Tot morgen..." „Slaap wel, David!" David zag het Belgische meisje onderzoekend aan, alsof hij haar trekken voor altijd in zijn geheu gen wilde prenten. „Wat kijk je me zo aan?" „Ik wilde me je gezicht alleen maar in het ge heugen prenten... totdat ik het weer zie." „Ik vrees, dat ik er morgen ook niet anders zal uitzien", antwoordde Annette met een fijn lachje. Ze stond tegen de muur geleund, en David, die minstens een hoofd groter was dan zij, keek met een tedere blik op haar neer. „Op mijn erewoord!" Zijn tederheid beroerde haar als een zachte wind. Ze voelde zich bij David zo heerlijk veilig. De gevoelens, die hij ill haar wakker riep, waren vrij van een pijnigend verlangen, doch ze waren diep en echt en blijvend. Philip riep ongeduldig: David, kom je nog? Jullie doet alsof je af scheid neemt voor je hele leven!" „Ik kom!" riep David terug. En zich weer tot Annette wendend, zei hij: „Wü willen beiden nooit voor ons hele leven afscheid nemen, wel?" Annette schudde haar hoofd. En weer vroeg Da vid: „Op je erewoord?" „Op mijn erewoord!" Hij boog zich naar haar over en kuste haar licht op haar voorhoofd. „Zo... en nu laat ik je over aan je huishoudelijke plichten!" Met een paar lange stappen door de gang had hij Philip bereikt die ongeduldig in de hall stond te wachten. Een ogenblik daarna hoorden de bei de vrouwen de voordeur dichtslaan. Eileen had een plastic schort voorgebonden en staarde met een ongelukkige uitdrukking in haar ogen naar de stapel vuil vaatwerk. Ze legde een half opgerookte sigaret op een schoteltje en zei met een grimas: „O.K.. ten strijde!" Annette lachte vrolijk en transporteerde het half opgerookte stompje van het schoteltje naar een asbakje. Ook al zo'n afschuwelijke Engelse gewoon- beetje as te laten vallen op serviesgoed. Haar Vlaamse En tot ziens.' „Slaap lekker, David, en zorg er een voor, als je wilt, dat Philip aan de overkant in het bloed kwam daartegen in opstand café geen wortel schietl" Glimlachend verdween ze in de keuken en zocht (Wordt vervolgd) son (Jamaica) en de Nederlanders Dirks, Marius Bos en Hans Smit. 400 meter he ren: Otis Davis (VS), Malcolm Spence (Jamaica), Jan van Uden, Joop Groot huis en Rob v. d. Knaap (Ned.), 800 m. heren: Bernie Cunliffe (VS), George Kerr (Jamaica), Henk Heida, Wim Esa- jas„ Aad Steylen, Mijndert Blankenstein en Cortleve (Nederland). 100 meter hor den: Willy May (VS), Rafer Johnson (VS), Gardner (Jamaica), Eef Kamer beek en Peter Nederhand (beiden Ne derland). Discuswerpen: Rink Babka (VS), Kees Koch en Eef Kamerbeek. 800 meter dames: Brenda Jones (Austr.), Dixie Willis (Austr.) en de Nederlandse dames Gerda Kraan, Ine Terlaak-Spijk, Els Nieuwpoort, Toos Adriaanse en Ria Hol. 3000 meter: Jim Beatty (VS), Janke (Did), Dave Power (Austr.), Hein Cujé, Joep Delnoye, Klaas de Ruyter, Frans Kunen, Jan Keesom, Dick de Bruin, De Haas en Gilling (Ned.). Tevens start de gouden Amerikaanse 4 x 100 meter dames-estafette-ploeg te gen de Nederlandse dames en een nog samen te stellen gemengde ploeg. Voor de drielanden tennis*'® |^rjt' (dames) Nederland - Frankrijk -P seriand van 15-18 sept. te Hilver e!)get de Nedealandse ploeg als volgt sa rüy steld: M. Weurman. J. Seven, Am. H. Ruinen, B. Thung e« M. eeC t Bij een auto-ongeluk in de om j,e van Cotonou zijn drie leden v*3 sP voetbalelftal van Ghana gedood. Iers werden gewond. ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. VPRO: 10.00 V. d. ,1eugd. IKOR: 10.30 Herv. kerkd. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerken. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.07 Lezing. 13.17 Meded. ot gram. 13.20 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.20 Ka- merork. en sol. 15.10 Filmpraatje. 15.25 Studentenkoor. 15.55 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.15 Lezing. VARA: 17.30 Gevar. muz. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Cabaret. 19.00 V. d. vakantiegangers. 19.35 Olympische Spe len 1960. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Thea- terork. en sol. 20.50 Naklanken v. d. Olympische Spelen. 21.10 Gevar. muz. 21.45 Joum. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.45 Gram. 23.15 Sportuitsl. 23.20 New York calling. 23.25 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H, 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Gram. 8.30 Mor genwijding. 9.15 Orgelrecital. KRO: 9.30 Nws. en postdulvenber. 9.45 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.55 Omr. ork. en solist. 12.30 Lichte muz. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.05 Lezing. 13.10 Licht progr. 13.25 Lichte muz. 13.50 Boekbespr. 14.00 V. d. Jeugd. 14.50 Lezing. 15.00 Kamermuz. 15.45 Le zing. 16.00 Sport. 16.30 Gram. IKOR: 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Kerkd. 17.45 Le zing. 18.00 Lezing. 18.30 Lezing. NCRV 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Jeugdko ren. 19.30 Lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.45 Promenade ork. en solist. 21.35 Voordr. 22.05 Omr. koor. 22.25 Boek bespr 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Gram', 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 13.00 Nws. 13.40 Operamuz. 14.30 Ork. conc. (15.16 Lezing). 16.15 Voordr. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nieuws en Journ. 18.45 Lichte muz. 21.00 Nws. 22.15 Klankb. 22.15 Ork. conc. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.41 Strijk- kwart. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Verz. progr. 13.15 Gevar. progr. 14.15 Gevar. progr. 15.30 Lichte muz. 17.00 Interviews en gram 18 30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Olympi sche Spelen. 20.05 Verz. progr. 20.30 Sa menzang. 21.00 Lichte muz. 21.45 Popul. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.30 Lichte muz. 23.55-24.00 Nieuws. NDR-WDR 309 m: 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Olymp. Spelen. 13.30 Ge var. muz. 14.30 Kamermuz. 15.00 Gevar. muz. 16.45 Amus. muz. 17.30 Dansmuz. 18.15 Ork. conc. 18.50 Zangrecital. 19.00 Nws. 19.45 Operettemuz. 21.40 Olymp. Spelen. 22.00 Nws. 22.30 Hoorsp. 23.15 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc. 15.45 Madame Favart, komi sche opera. 17.30 Gram. 18.00 Festival v. Salzburg: Ork. conc. 19.40 Lichte muz. 20.20 Gevar. muz. 22.55 Gram. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324: 12.15 Amus. muz. 13.00 Nws. 14.00 Opera- en Belcanto-concert. 15.30 Pianomuz. 15.45 Sportprogr. 17.00 Olympische Spelen. 18.00 Ork. conc. 19.00 Nws. 19.30 Vrol. muz. 20.40 Gram. 21.15 Operafragm. 21.30 Lichte muz, 22.00 Nws 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gram. 484 m: 12.20 Lichte muz. 13.00 Nws. Golflengten: 25m67; 31ml0; 48m47; 196m. ZONDAG 11 SEPTEMBER 22.15 uur Athleten gaan Rome verlaten. MAANDAG 12 SEPTEMBER 22.15 uur Ontmoetingen in een Romeinse straat. WOENSDAG 14 SEPTEMBER 22.15 uur Rechts achterin inde St. Pieter. DONDERDAG 15 SEPTEMBER 17.00 uur „Jonge concertisten (XIII): Ivenza Fogli, sopraan, zingt muziek van Stradella, Vivaldi-Gentili, Cherubini, Molfetta, Mozart, Puccini en Refice. Aan de vleugel: Anse- rigi Tarautino. VRIJDAG 16 SEPTEMBER 22.15 uur Hoe kan men pries ters uit laten sterven? Golflengten: 25m67; 31ml0; 41m21; 48m47; 196m. DAGELIJKS 21.00 uur Gezinsrozenkrans in het Latijn, o.a. op de 196m. (N.B.: Programma wijziging voor behouden vanwege actualiteiten). week 1960: Fanfaremuz. 22.30 ^,„45 beursber. v. New York en SOS-ber. jz. Intern. Muzlekweek 1960: Fanfare» 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. 7 tfi HILVERSUM n, 298 m. NCRV 'd. Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord v-gl5 dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nw«;keii. Radiokrant. S.35 Gram. 9.00 V. 4v Jrheol. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 1 „t. etherleerg. 11.00 Gram. 11.25 Voordr 11.45 Gram. 12.00 Pianorec. 12.25 Je. 12.30 Land- en tuinb. meded. 3g0 Lichte muz. 12.53 Gram. ol act. ,g5 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. »g|j- Schoolradio. 14.35 Kamermuz. m- beloverd. 16.30 Volkslied. 17.15 H ge- 17.30 Jazzmuz. 17.40 Beursber. 17.»» „gi. geringsuitz. 18.00 Orgelspel. 18.30 ".j j0 18.50 Lezing. 19.00 Nws. en weerber. ,cn- Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19-50 iVpi. te muz. 20.20 Klankb. 20.50 Radio I'^tF ork. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 "N. 22.45 Avondoverd. 23.00 Gram. 23.55"" Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA S Geen uitzending. 00 ENGELAND, BBC Home Service 10 AD HO HA J~< fOYYlJ, m: 12.00 Ork. conc. 13.10 Gram. „a). ito mil? 1 ID 7on nron 19.00 -vil' Lichte muz. 16.30 Zangrec 19.30 Henry Wood Prom. Conc.: ork. en sol. 23.06-23.36 Pianorecital' 1500 e" 247 m: 12.00 Gram. 12.30 Nws. en muz. 15.00 Lichte muz. 15.45 Lichte Np. 19.30 Nws. en lichte muz. 21.00 u 22.40 Lichte muz. NDR-WDR 309 m: 12.00 Lichte 13.15 Ork. conc. 16.05 Kamermuz. gol. 13.15 Verz. progr. 14.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.45 Festival v. Bergen 1960: Symf. ork. en solist. 20.30 Lichte muziek. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO, KRO, VARA en VPRO: 16.25- 19.45 Eurovisie: Olympische Spelen. VARA: 20.00 Achter het nieuws. 20.15 Licht programma. DUITSE TELEVISIEPROGR. 12.30-13.00 Intern, borreltuurtje. 14.30 V. d. kind. 15.00-16.35 Film. 16.25 en 18.45-19.45 Eurovisie: Olympische Spelen. 20.00 Nws. 20.05 TV-spel. 21.00 TV-essay. 21.25 Reportage. 22.20 Weekjournaal. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR 16.25, 16.30 en 18.45 Eurovisie: Olymp. Spelen. 20.00 Journ. 20.30 Feuill. 21.00 Lichte muziek. 22.45 Journaal. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00 Hoogmis. 16.00 V. d. kleuters. 16.25-19.45 Olympische Spelen. 19.45 Act. 20.15 Amus. progr. 22.00 Pianorecital. 22.20 Nws. MAANDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.25 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Omr. ork. 12.00 Llcte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Praatje. 12.43 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. ol gram. 13.20 Promenade ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.30 Gram. 16.35 Hoorspel. 16.45 Klarinet en plano. 17.15 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Lezing. 18.25 Amateursprogr. 19.00 Kamermuz. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Journ. 20.55 latijns-Amer. muz. 21.20 Herdenking. 21.35 Lichte muz. 22.05 Intern. Muziek- Amus. muz. 19.30 Symf. ork., koor eIl2j,s 23.00 Gevar. muz. njffi 22.10 Jazzmuz. Lichte muz. 0.10 Operettemuz. Weerber. en gevar. muz. FRANKRIJK 3. 280 en 235 ra- N.i Ork. conc. 13.05 Gram. 13.55 Graib-^. ej> Gewijde muz. 14.65 Ork. conc. 1®-rJw®' 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.1®. pi' gram. 20.05 Festival v. BesanC<>,y;ra!I,• harm. ork. en solist. 21.50 en 23.10 BRUSSEL 324 m: 12.00 Popul- ffcfl 12.42 Orgelmuz. 13.15 Gevar. ,ci\te Ork. muz. 15.00 Lichte muz. 17.19 .q.W muz. 17.45 Lichte muz. 18.00 Gram- „1N Volksmuz. 20.00 Kamerork. en sol. j<8' Amus. muz. 22.15 Kamermuz. 22-* merork. en zang. vorflCt 484 m: 12.02 Lichte muz. 13.15 K'Vl» muz. 14.03 Ork. conc. 15.00 Gram. nluS Lichte muz. 16.07 Gevar. muz. 16-3U i7.*> muz. 17.10 Gram. 17.20 Pianorecital-^ ja Belg. muz. 18.30 Verz. progr. 20.'%1.0» belle Hélène, opera. 20.45 BalletmfZ' Gram. 22.10 Jazzmuziek. DUITSE TELEVISIEPROGR- 17.00 V. d. kind. 17.15 34 Da„ gjo- laat. 17.45-18.15 Marionettenspel.Ucnad; naai progr.NDR18.45 Die Nora pp, WDR: 18.45 Hier und Heute. Journ- ie 19.25 Sehpferdchen zeigt: Vader a- beste. WDR: 19.25 Intermezzo: ^1' d. equator). 20.00 Nws., journ. e"n jaZZ" ber. 20.20 Rep. 21.00 TV-spel. 21-3" muziek. FRANS-BELG. TELEVISIEPR0fgj-aJC 19.30 Sport. 20.00 Journ. 20.35 L® »22.lö de-Duchesse de Gérolstein, 0P?retntinia Kruistocht door Europa. 22.35 J VLAAMS-BELG. TELEVISIEP^famS- 19.30 Nws. 20.00 Sportkron. 20;3U rogr- progr. 20.55 Speelfilm. 21.55 ïiu»" 22.30 Nws. en journaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 2