Nieuwe België juicht koninklijke verloving uitbundig toe Donna Fabiola maakt kennis met parlement en regering Werkgevers in metaalsector voor moeilijke beslissing Bieden winstdeling en prijs verlaging g ing geen uitkomst Planta-emulgator in Duitsland gefabriceerd Russisch veto in V eiligheidsraad Algemene Vergadering komt morgen in spoedzitting samen Explosieve loon politiek aansatelliet van V.s. op komst? Huwelijk eind november? LOON- EN PRIJSPOLITIEK Trek naar buiten land beïnvloedt arbeidsmarkt ONLUSTEN IN NJASSALAND Ook Iljoeshins voor Ghana Onbegrijpelijk Opklaringen na regenfront Saterdag 17 september i960 Bewaker van de parkeer-orde Zekerheid een Nationale traditie W NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK elukwensen koning Boudeivijn ^eïl dode bij frontale v autobotsing ANTWOORD OP VRAAG IN BONDSDAG: DE CONGOLESE KWESTIE Monteur door stroom gedood Glimlachend van geluk, reed donna Fabiola gisteravond no.ar het paleis van Laeken, de Belgische regering en leden van de hofhouding te ontmoeten. Dicht naast haar Verloofde, koning Boudewijn, zSft in de ruime hofauto, ^abiola, gekleed in een donkere deux pieces en een Uitte bloese. Een snoer pa» fels glansde in het schijnsel fan de lantarens bij de pa leispoort. Vele honderden Brusselaars, in hoofdzaak vrouwen en meisjes, juich ten hartelijk toen de auto 'tet hek binnenreed aan het °egin van de lange oprijlaan van het oude paleis. (Telefoto) K Aa?p^gton. 17 september (Reu- V VV'ssi.! In welingelichte kringen iKfe|,iiiie.a gton verwacht men dat de tle .Staten binnen tien dagen lrRa,iref>lnPeriode Van de Algemene 3l nn r",K der V.N. een satelliet '1 baaKeveer honderdtachtig ton in jpl te J, I'on,lonl de maan zullen po- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 16 september Het kabinet mag zich zorgen maken over de gang van zaken in de metaalsector, het omgekeerde is eveneens het geval. De eisen die van regeringszijde in het overleg met de centrale organi saties van werkgevers en werk nemers gesteld zijn liggen de metaalsector zwaar op de maag. Na de toenadering die tussen werkgevers en werknemers in de metaalsector over de openbreking .van de c.a.o. tot stand was geko men zijn verwachtingen gewekt, vooral na het bekend worden van de eisen der werknemers en de geruchten over de, zij het ge nuanceerde, welwillendheid waar mee de werkgevers deze wensen tegemoet traden. NEW YORK, 17 sept. (A.F.P., Rtr., U.P.I.) In de Veiligheids raad van de Verenigde Naties heeft de Sovjet-Unie vanmorgen haar veto uitgesproken over een resolutie van Tunesië en Ceylon over Congo, die was bedoeld als compromis tussen de standpunten van de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Het was het negen tigste Sovjet-veto. De Sovjet- Unie en Polen stemden tegen, Frankrijk onthield zich 'van stem ming en de overige acht leden van de raad stemden voor. Zon op Het weer in Europa HET NIEEWE DAGBIAD Portretfoto van donna Fabiola de Mora y Ar agon. HAAG, 17 sept. Gistermid- f'Hiy,,'11 halftwee zijn de eerste tele- ,1(1,>1 ïnet gelukwensen van Nedcr- Hik S.i binnengekomen bij de fees- J'i D»„ SfSende Belgische ambassade 'icltati Haar liggen nu ook de e '"'registers ter tekening voor al iftiee Helglsche koning en zijn ver in geluk willen wensen. H'h;,,,', lster<lam en Rotterdam zal 'lil tj dinsdag en woensdag van Gif tot twaalf uur en van drie tot 8>ste gelegenheid zijn om felicitatie- rs te tekenen op de Belgische v bgsi '""cngen. De satelliet zou op ,,ai een» Pe Canaveral met behulp helr,l vtlas-Able raket worden geian- °ebid «.Pionier-VI" worden ge- 17 sept. Gister- b'i,.SchoW tIe 28-jarige Hilversummer «en "g ï,an .fr gedood bij een frontale Vranï.4 7i'n personenauto had met j ailto "it Roermond. geschiedde op de Vree- 'Vo^tam-, cer' "ie bestuurder van de h6®k, Q Plotseling naar links uit- fe?1 riirir bij meende, dat een voor Hm? stori,n 68-jarige motorrijder zou V. kwam daarbij op het 'ïh 8Epf 4 ?eile en bemerkte de te- hli,,, ftOm aat °P Beide auto's bots- 1j.1t Wpt-a 'egeP elkaar. Danig ver- 9v„ bet de 28-jarige Hilversummer 5ab vin 6» auto gehaald. Hij rd tot„„;r Plaatse. Zijn personenauto ta£d vernield. BRUSSEL, 17 Sept. (A.N.P., U.F.Ï.) Het nieuws van de verloving van ko ning Boudewijn met de Spaanse donna Fabiola de Mora y Aragon hebben de Belgen met uiterste geestdrift ontvan gen. Gistermiddag om twaalf uur - op het moment dat premier Eyskens het heugelijke en tot dan toe bewonderens waardig geheim gehouden nieuws per radio hekend maakte - reed de toe komstige koningin der Belgen haar nieuwe vaderland binnen, vergezeld door haar oudste broer, de graaf van Mora en markies van Casa Riera, en van haar moeder, donna iianca d'Ara- gon y Carillo de Albornez. De vader van de koninklijke bruid, don Gonzalo de Mora y Fernandez, graaf van Mora en markies van Casa Riera is een half jaar geleden overleden. Brussel was spoedig getooid met een zee van vlag gen. Honderden mensen verdrongen zich voor het koninklijk paleis in de hoop een glimp van de toekomstige ko ningin op te vangen. Donna Fabiola maakte gisteravond tijdens een ont vangst op het paleis van Laeken kennis met dc Belgische minister-raad en met de volksvertegenwoordiging. Daarna vertrok zij naar het koninklijk jachtslot van Ciergnon, nabij Dinant in de Ar dennen, waar de koninklijke verloofden vanmorgen de pers ontvingen. De precieze datum van het huwelijk van koning Boudewijn en donna Fabio la is nog niet bekendgemaakt, maar verwacht wondt dat dit omstreeks eind november in Brussel zal geschieden. Tijdens een persconferentie, die gister middag belegd werd door René Lefebu- re, hoofd van het Kab'net des Konings, werd meegedeeld, dat het nieuws van de koninklijke verloving ook voor rege ring en hofkringen als een grote verras sing kwam. Donna Fabiola is 11 juni 1928 geboren. Zij is verpleegster in een militair zieken huis in Spanje en besteed veel tijd aan sociaal-charitatief werk. De toekomsti ge koningin koestert een levendige be langstelling voor muziek en schilder kunst, spreekt de moderne talen vloei end en leert op het ogenblik ook Neder lands om zich op haar toekomstige taak voor te bereiden. Van moederszij de stamt donna Fabiola in rechte lijn af van de koningen van Aragon en Na varre, welke koninkrijken ophielden te bestaan toen Ferdinand van Aragon huwde met Isabella van Castilië in 1469 en het koninkrijk Spanje ontstond. Van vaderskant stamt donna Fabiola uit hetzelfde geslacht als keizerin Eugenie, de echtgenote van Napoleon III, terwijl zij een afstammelinge is van Ferdinand de Lesseps, de ontwerper van het Suez>- kanaal. Men verwacht dat de koning en ziin verloofde in de komende weken.: de grootste Belgische steden zullen bezoe ken, zoals ook prins Albert veifeden jaar had gedaan toen hij zich met de Italiaanse prinses Paola verloofde. Het eerste bezoek zal. naar men verwacht, de hoofdstad gelden. Zodra de bekendmaking was gedaan reden vooraanstaande personen naar het koninklijk paleis in Brussel om hun naam te zetten in ëen register van ge lukwensen, terwijl tientallen boeketten aan de poorten van de koninklijke resi dentie te Laeken werden afgeleverd. Toen donna Fabiola op het kasteel Laeken arriveerde, stroomden daar te legrammen met gelukwensen uit bin nen- en buitenland binnen. Een daarvan kwam van generaal Francisco Franco, gericht aan de koning, met de wens dat ,,de nieuwe banden de traditionele be trekkingen van vriendschap en weder zijdse achting die onze beide volken ver binden, zullen worden versterkt. Wat dc regering; i„ feite wil is, dat de metaalbedrijven hun gestegen pro- duktiviteit benutten voor het geven van prijsverlagingen »n het verbeteren van de arbeidsvoorwaarden in de secundai re sfeer. Men zou daarbij kunnen denken aan winstdeling, spaarregelingen, meer va kantie, vakantietoeslagen, verbetering van de pensioenen etc. De mogelijkhe den tot verbetering in de secundaire sfeer worden In de metaalsector echter niet zo gunstig- beoordeeld. Er zijn een 100-tal grote bedrijven, die ruime winst deling toepassen. Sommige gaan zelfs tot 16 pet. en men heeft berekend, dat de winstuitkeringen, uitgesmeerd over de gehele sector, ongeveer 10 pet. van de jaarlijkse loonsom bedragen. Boven dien kent men voor de bedrijven zon der winstdeling nog de z.g. Vakraads- uitkering, een winstdeling van 3 pet. die men dan drie jaar achter elkaar moet uitkeren. Van deze regeling wordt reeds veel gebruik gemaakt. Wat de pensioenen betreft steekt de In het hondense Mayfair hebben vandaag de z.g. „traffic wardens" hun intrede gedaan. Het zal hun taak zijn te voorkomen, dat auto's ergens anders dan bij een parkeermeter zullen worden geparkeerd. Ook zullen zij in staat moeten zijn automobilisten, die er „geen gat" meer in zien, te adviseren, waar zij hun wagen kunnen laten. Voor het ambt. van „traffic warden", dat is ingesteld krachtens de „Road Traffic en Roads Improvement Act 1960", zijn de afgelopen weken enkele tientallen mannen opgeleid. Vermoedelijk na 1 november a.s. zullen zij ook buiten Mayfair in actie komen. Zij dragen een blauw uniform met goudkleurige knopen, gele schouderemblemen met het woord „traffic warden" en een num mer er op, en een blauwe pet met gele band. „Traffic warden" Thomas Jones brengt hier een „bon" (verpakt in waterdichte enveloppe) aan op de voorruit van de wagen van een in overtreding zijnde automobilist. BONN, 16 sept. (DPA) Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse Bondsrepubliek is de emulgator van „Planta-rood" uit Duits land afkomstig. DU is meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen aan het ministerie door de C.D.U.-fractie uit de Bondsdag. De stof is ontwikkeld en daarna gefabriceerd bij de Marga rine Union", een dochteronderneming van de Duitse Unilever, aldus het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat voorts meedeelde, dat de emulgator, destijds in de Duitse mar- garinemerken „Rama" en ..Sanella" is gebruikt in de helft van de hoeveelheid die is verwerkt in „Planta-rood". BERLIJN, 16 sept. (UPI) Het Oostduitse ministerie van gezondheid heeft een waarschuwing doen uitgaan voor alle soorten margarine die in West-Duitsland vervaardigd zijn, in verband met de „margarineziekte" in Nederland. De ziekte, aldus het Oostduitse minis terie van Gezondheid, werd geweten aan een toevoegingsmiddel dat in West- Duitsland vervaardigd is. „Dermatitis plantaris" UTRECHT, 16 sept. In medische kringen wordt een officiële medische benaming voor de huidziekte die door het gebruik van Planta en andere soor ten margarine is veroorzaakt, gewenst geacht. De naam is er nog niet. Althans niet officieel, maar de hoogleraar-directeur van de dermatologische kliniek van het academisch ziekenhuis in Utrecht, prof. dr. L. H. Jansen, heeft vanmid dag op een receptie in zijn kliniek de vondst van een van zijn assistenten we reldkundig gemaakt. Gemakshalve wordt, vooruitlopende op de officiële benaming voor deze ziekte, in Utrecht althans, de benaming „dermatitis plan taris" gebruikt. Keuringsdienst maakt margarine onverkoopbaar AMSTERDAM, 17 sept. De Keu ringsdienst van Waren heeft zich gis teren bezig gehouden met het voor verkoop ongeschikt maken van marga rine van het merk „Gouda's Glorie". Bjj de zaterdag gepubliceerde num mers voorkomende op de wikkels van pakjes besmette margarine werd ook het cijfer 201 genoemd, betrekking hebbend op het merk „Gouda's Glo rie". De detaillisten staakten hierop de verkoop van de desbetreffende marga rine en ruilden door het publiek terug gebrachte pakjes voor die van andere merken om. Naar een zegsman van de Keuringsdienst van Waren ons mee deelde, noodzaakte de geringe mede werking van de Goudse ompakker, die het genoemde merk in de handel brengt, de dienst ertoe, de nog in de winkels aanwezige voorraden voor ver koop ongeschikt te maken. metaalsector met een pas verbeterde regeling, welke 60 pet. van het gemid delde loon geeft, ver boven de andere bedrijfstakken uit, nog afgezien van de nog gunstiger regelingen welke sommi ge grote bedrijven hebben. Ook in de ander mogelijkheden ziet men niet erg veel heil. Wat betreft de geëiste prijsverla ging schijnt men in werkgeverskring enigszins bevreesd te zijn voor de discriminerende werking welke deze kan hebben, aangezien de metaalsec tor naar aard en grootte zeer uiteen lopende branches herbergt. In de scheepsbouw en de machine- en con- structiebouw meent men, dat het prijspeil door de internationale con currentie sterk gedrukt is. In andere sectoren, zoals meubelen, haarden, metaalwaren etc. is men overladen met orders, zodat een prijsverlaging deze situatie nog wel eens zou kun nen verergeren. In andere sectoren duiken weer andere bezwaren op. De aanleiding tot de looneisen in de metaalsector was, zoals bekend, de ster ke stjjging van de produktiviteitscijfers. Daar komt bij, dat de krapte op de ar beidsmarkt in de metaalsector hand over hand toeneemt. Wat het binnen land betreft doet een loonsverhoging voor de krapte eigenlijk niet zoveel ter zake. Men kan bij elkaar arbeiders weglokken, maar daar komen er niet méér door. Anders wordt het. wanneer het gaat om de arbeidsvoorwaarden van arbeiders, die aangelokt door de hoge lonen over de grens trekken. Dit verschijnsel speelt in de metaalsector zo goed als in de bouwsector en het schijnt van lieverlee toe te nemen. Zo is het bekend, dat een fabriek uit Winterthün in A'dam gespecia liseerde arbeiders werft, die in Zwit serland vier a vijf Zwitserse francs per uur kunnen verdienen. Kwantita tief belangrijker is echter de trek van minder geschoolden, zoals werkne mers uit de scheepsbouw, naar Duits land. Ook in Brabant, Limburg en de oostelijke provincies is de daadwer kelijke belangstelling groot. De goe de vervoersmogelijkheden en het be staan van de vrije zaterdag in Duits land werken stimulerend. Wat verder in de loongesprekken heeft meegespeeld is het feit, dat de metaalarbeiders zich tot de best be taalde arbeiders rekenen. Men schijnt van mening te zijn, dat aan deze po sitie relatief afbreuk gedaan is, toen de regering naarmate de gedifferentieerde loonoperatie voortschreed, de spelregels „met beleid" is gaan toepassen. Dit be tekende, dat de metaalsector met de vijf procent, waarmee zij de eerste ge differentieerde ronde heeft geopend, minder goed af was dan aanvankelijk werd gedacht. Dit heeft het verlangen naar openbreking van de c.a.o. vóór de daarvoor bepaalde datum van 1 juli 1961 versterkt. Men dacht deze gedach te verder steun te kunnen geven door het argument, dat zes procent nu en drie procent op 1 juli voor de geleide lijkheid in de loonontwikkeling beter zou zijn dan een eis van bijvoorbeeld tien procent op 1 juli. Het laatste zou, zo zggt men wel, psychologisch een slechtere uitwerking hebben op de eisen uit andere sectoren. Intussen is het verdere verloop van de loononderhandelingen in de metaal sector sterk afhankelijk geraakt van de houding van de regering en van de centrale bonden van werkgevers en werknemers in de Stichting van den Arbeid. Zouden de eisen niet onverkort worden ingewilligd, hetgeen gezien de stand van de conjunctuur en de te ver wachten lawine van eisen in andere bedrijfstakken, te verwachten valt, dan zullen verscheidene grote werkgevers, met name die met gunstige winstde- lingsregelingen, dat ongetwijfeld be treuren, Voor andere, met name de kleine en middelgrote bedrijven zal het in vele gevallen een opluchting zijn, waarbij wij ons maar niet begeven in speculaties over ernstige arbeidsonrust. Namens de Verenigde Staten heeft James Wadsworth terstond na dit veto voorgesteld de Algemene Vergadering in spoedzitting bijeen te roepen in ver band met de crisis in Congo. Deze spoedzitting zal nu zondagmorgen om 01,00 uur worden gehouden. Bij de stem ming over dit Amerikaanse voorstel wa ren de Sovjet-Unie en Polen tegen. Frankrijk stemde niet mee. Tevoren was een Sovjet-resolutie, waarin o.m. afzetting van de leiding van de V.N.-troepen in Congo werd ge- eist „omdat deze haar bevoegdheden te buiten is gegaan" met zeven tegen twee stemmen (de Sovjet-Unie en Po len) en by twee onthoudingen (Ceylon en Tunesië) verworpen. De raad verwierp tevens een aantal Sovjet-amendementen op de ontwerp resolutie van Tunesië en Ceylon. De Sovjet-afgevaardigde, Zorin, had voorgesteld de kwestie-Congo op de agenda van de gewone Algemene Ver gadering te plaatsen, die pas dinsdag bijeenkomt. In de Tunesisch-Ceylonese resolutie werden de voorgaande besluiten van de Veiligheidsraad met betrekking tot Con go bevestigd en werd een beroep op secretaris-generaal Hammirskjijld ge daan de uitvoering van deze resoluties krachtig voort te zetten. De Congoiezen werd verzocht te stre ven naar een spoedige vreedzame oplos sing van de interne geschillen, met het doei de eenheid en territoriale integri teit van Congo te handhaven. De leden- staten van de Verenigde Naties zouden vrijwillig moeten bijdragen aan een V.N.-fonds waarvan de gelden onder toezicht van de volkerenorganisatie en in overleg met de Congolese regering zou den moeten worden gebruikt. Alle lan den dienen zich te onthouden van optre den dat herstel van orde en rust en de territoriale integriteit en de politieke onafhankelijkheid van Congo in gevaar kan brengen, aldus de Tünesisch-Cey- lonese resolutie. BLANTYRE, Njassaland, 17 sept. (UPI) De regering van Njassa land heeft politie versterkingen gestuurd naar het gebied van Port Herald in het uiterste zuiden van het land bij de grens met Portugees Angola. Als reden hiervoor werd opgegeven „een bedrei ging van rust en orde". De onrust begon een week geleden toen een groep negers het stammengereehts- hof van opperhoofd Tengani binnen drong en er gevangenen bevrijdde. La ter werden vijf functionarissen van Tengani's gerecht gestenigd ACCRA, 16 sept, (U.P.i.) De Gha- nese regering heeft gisteren bekend ge maakt dat de eerste veertien vliegtui gen van de Ghanese luchtmacht Rus sische Iljoeshins zullen zijn. Geduren de de eerste twee jaar zullen de toe stellen gevlogen worden door Russische bemanningen terwijl piloten van de Ghanese luchtmacht hun opleiding vol tooien, aldus de mededeling. De Gha nese luchtmacht, achttien maanden oud, beschikt momenteel over maar zestien Hmdoestaanse trainingsvliegtuigen. De Russische Iljoeshins zullen zo worden ingericht, dat zij in staat zijn elk 110 man per keer te transporteren. (.Advertentie) Zon onder .Het loon van de angst", zo heet de befaamde rolprent, waarin Clouzot het beklemmende verhaal doet van enige sterke mannen, die over slecht begaanbare wegen stapvoets voort rijden naar een brandende oliebron. Hun vrachtwagens bevatten de nitro glycerine, waarmee het vuur in de bron verwoest moet worden. Staan zij stil, dan kan de hete zon de lading doen ontploffen. Rijden zij snel, dan kan iedere kuil in de weg hun laatste zijn. En het loopt bitter slecht met hen af, daar alle dreigingen in deze cynische film de vermakelijkheids belasting ten spijt secuur aan hun trekken komen. De film borrelt ir. onze herinnering naar boven als wij zien met welke middelen het kabinet de dreigende loonuitbarsting in de metaalsector te lijf gaat. Krachtige middelen, maar politiek bezien ook zeer explosief van aard. Wie op heftige toon prijsverla gingen eist als alternatief voor loons verhogingen, kan niet lang op deze eis alleen leven, want hij zal haar waar moeten maken. Wie het be drijfsleven spaarregelingen opdringt als dwingend alternatief voor loons verhogingen, moet niet verbaasd op kijken wanneer het. met zoveel zorg opgekweekte ideaal van de bezits vorming, niet aan populariteit zal winnen. Is de gedifferentieerde loonpolitiek, in de groeiperiode waarin zij ver keert, al sterk genoeg om met zulke zware eisen belasi te wordenTe recht probeert de regering een loon- uitbarsting te voorkomen, maar ons beklemt de vraag of zij daarbij wel de juiste middelen hanteert en of met de angst voor het loon niet het loon van de angst haar deel zal worden. De politieke wereldsituatie is alles behalve geruststellend. In Congo en Berlijn smeulen nog de lonten, die naar het kruitvat leiden, om van de vele andere hachelijke en gevaarlijke gebeurtenissen en spanningen elders maar met te spreken. Onder deze omstandigheden bereiden de Verenig de Staten van Noord-Amerika 3ich voor op een beslissing van wereld politieke betekenis die bepalend kan zijn voor de naaste toekomst van ge heel het huidige mensdom, n.l. de verkiezing van een nieuwe president- Een hoogst ernstige en uitermate be langrijke zaak dus. Hoe diep Amerikanen zich van de ernst van de taak waarvoor zij zich gesteld zien bewust blijken, bewijst het feit, dat de samenstelling en 'de- kosten van de garderobe van de vrouwen der kandidaten voor het presidentschap thans door hen in het verkiezingsgeding worden gebracht. Mevrouw Kennedy en haar schoon moeder zouden meer dan een ton per jaar en dan nog wel in Parijs aan de mode offeren. Hetgeen echter door de betrokkenen hartstochtelijk wordt te gengesproken. Slechts bij uitzonde ring koopt zij wel eens een toilet van pak weg 3500 gulden. Nee, dan me vrouw Nixon die koopt bij Elizabeth Arden en daa doen de japonnen van 1800 tot 3500 gulden per stuk, maar waarschijnlijk krijgt zij ze voor in koopsprijs. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiintiiiiii ZWOLLE, 17 sept. D> «.u-jarige monteur R. Bruins uit Hasselt is gister middag te Streukel (gem. Zwollerkar spel) in aanraking gekomen met elec- triciteit, waardoor hij op slag dood was. De man, die bezig was met een nieuwe aansluiting, was in een paai van het lichtnet geklommen en greep zich vast aan een isolatorarm, die onder span ning stond. Dodelijk getroffen viel de monteur uit de paal. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. 5nze weei*undige medewerker) Een depressie is van noordwest Fran- ruk naar zuid-Nederland getrokken en een £S?nfront hiervan drong vanmor- 1° ,bove" ons land door. Het za! ech- ,verder dan lanes de lijn Den Helder—de Veluwe—Twen the weten door te dringen. De wind is wat meer naar zuid-west' gedraaid en voert wat minder warme lucht aan. Gisteren v/erd in een groot deel van ons land nig 20 a 23 gr C gemeten. De meeste regen heeft de depressie aan haar zuid- en oost flank veroorzaakt, waar aan de Ri- vièra, in Zwitserland en in Oostenrijk plaatselijk meer dan 50 mm. neerslae viel. Het blijft tijdens het weekeind vrij rustig en achter het regenfront mogen wij weer opklaringen verwachten. De lucht is wat onstabiel zodat een plaat- seluke bui zondag mogelijk blijft. Dp temperatuur varieert overdag tussen 17 en 20 graden- Station Weer max mir. neersl temp temp «Ugei Den HeJdei Vpenburg Vlissingen EeJde De But Twente Eindhoven ^d.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amster dan Brussel Luxemburg Parijs Nicë Berlin gisteren 24 uur regen 20 15 0.1 regen 21 11 6 regen 20 11 5 licht bew. 20 32 0.1 regen 22 12 1 geh. bew. 22 14 0 regen 23 11 2 regen 23 10 6 onbew. 18 9 0 licht t-2w. 17 9 0 onbew. 20 14 0 17 zw. bew. 12 11 regen 22 12 0.4 regen 17 10 5 regen 20 9 12 zw. bew. 16 9 3 onbew. 21 11 66 onbew. 24 14 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 1