PARADE van televisie-omroepsters in historische kostuums op FEMINA in Rotterdam Nederlands A-team nog bij de kanshebbers Van Dam en. Dame Wil SOEKARNO Peking in V.N. Peter Post rijdt naar de zege Eindelijk zonmaar slechte wegen Sporttoto in Japan ...en schijven Lauer heeft voorlopig genoeg van horden Van Kreuningen nu 11 min. 20 achter NA VIJF DAGEN MOTORZESDAAGSE VISA-problemen en hun gevolgen LFC in Leiden tegen militaire voetbaüers ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1960 Onze groot- en overgrootmoeders konden als zij tenminste modieus gekleed wensten te gaan zich beroemen op een zeer fragiel ^'ddeltje. Dat zij deze wespetaille slechts ver legen door middel van de uiterste krachtsin- Panning en ten koste van hun gezondheid, het- Ten onder meer tot uitine kwam in het VeelVUl- QR M en in allerijl te hulp roepen van vlugzout, deed ^'Jkbaar minder ter zake. De vijf televisie-om- °ePsters, die op de komende Femina in Rotter dam een show van een kwartier zullen verzorgen, waarin ze gekleed zullen gaan in historische kos tuums, hebben met deze neiging tot overmatige verslanking nogal een en ander te stellen gehad. Bea de Graaff, die bij het passen en meten een belangrijke rol heeft gespeeld, weet daarover mee te praten. Teneinde het slachtoffer, dat zij onder handen had, de gewenste taille te verschaffen, moet zij soms haar knie in de rug van het slacht offer plaatsen en dan maar trekken! Seizoen op non-actief Grote Prijs Gerrlt Schulte Ronde van Bulgarije NATIONALE SKISTRIJD WEER IN OOSTENRIJK Rijvers diep in de pui Spartaanse nuchterheid Ex-Feijenoorder bij St. Etiënne uit de gratie Ook Dave Sime houdt met de atletiek op Alweer een minder KEULEN. 24 september De Duitse atleet Martin Lauer, de wereldrecord houder op de 110 meter horden, heeft besloten dit seizoen niet meer aan wed strijden deel te nemen. Martin Lauer, die in de finale van de 110 meter hor den tijdens de Spelen in Rome niet verder kwam dan een vierde plaats, achter het Amerikaanse trio Lee Cal houn. Willy May en Hayes Jones, heeft zoveel last van zijn enkel dat hij het nodig acht eerst voldoende rust te ne men. Hjj wil nog drie of vier jaar aan de actieve wedstrijdsport deelnemen en het zou volgens hem onverantwoord zijn dit jaar door te blijven gaan. l,i'e aanleiding tot het paraderen van M vijftal in deze gewaden vormt het i,, Jarig bestaan van de blikconserven- D'istrie, welke op de Femina niet al- t een grote stand zal beheren, doch ia» s zal zorgdragen voor een amu- j intermezzo tijdens de rondleiding rj.' 4e openingsdag. Op het podium tal vo°r de ingang van de Ahoyhal f'en z.g. televisie-uitzending worden W0')d,'n. geleid door Bea de Graaff, ai' ''vin Ansje van Brandenberg, Han- I4ps, Vertie Dixon, Agecth Scherp- steld of geshowd door zijn veertien me dewerksters. De kostuums die op de Femina worden gedragen, heeft hij zodanig gekozen, dat de meest opvallende veranderingen, die in de loop van an derhalve eeuw in de modelijn optra den, worden weergegeven. In het mo del, dat Ans van Brandenberg draagt, komt de empirelijn duidelijk tot uiting. Het bestaat uit een katoenen jakje en rok met daaroverheen een Tanja Koen als huisvrouw uit het jaar 1925, net terugkerend van een cocktailparty, j ANTWERPEN, 24 september De Nederlander Peter Post zegevierde hier vrijdagavond tijdens internationale wie lerwedstrijden om de Grote Prijs Ger- rit Schulte, een wedstrijd over drie manches achter derny-moioren. De Am sterdammer won zowel de eerste rit over 15 als de derde rit over 25 km, terwijl de tweede rit over 20 km een zege werd voor de Australiër Arnold. In het eindklassement werd onze land genoot Plantaz vijfde. Bij de amateurs kwamen onze land genoten Van der Touw en Paul in een koppelwedstrijd over 20 km niet ver der dan een vijfde plaats met een ron de achterstand op de winnaars, de Belgen Couchere en Coens. FAZAKDJIK, 23 september De tweede étappe van de Ronde van Bul garije, van Sofia naar Pazardjik over een afstand van 148 km is gewonnen door de Belg André de Bale in 3 uur 47 minuten 10 sec. Tweede werd de Deen Pingel en derde de Bulgaar Kot- sev. Op de 21e plaats eindigde de eer ste Nederlander, De Jong in 3.55.32.; Lex van Kreuningen, die donderdag de eerste étappe won, finishte nu als 29e in 3.58.30 en Jan Jansen werd 43e in 4.00.01. Onze landgenoot Ab Sluis staak te de- strijd. Na twee ritten heeft de Belg De Bale de leiding vóór de Oostduitser Klaus Keilerman en de Belg Marcel Lebout. DEN HAAG, 24 september De Ne derlandse ski-kampioenschappen 1961 zullen, evenals het vorige seizoen, in Lech am Arlberg (Oost) worden gehou den. Voor de renklasse zijn 18 en 19 januari gereserveerd, voor de tourklas se 20 januari. De jeugdkampioenschappen van de Nederlandse Ski-yereniging zullen dit maal voor het eerst niet in Kitzbuehel worden gehouden, doch te Lenzerheide (Zwits.) en wel 2 en 6 januari. De wedstrijd der lage landen, waar aan skiërs uit Engeland. België, Ne derland en Denemarken deelnemen, is vestgesteld op 8, 9 en 10 januari te Muerren (Zwits.) Voorts worden van 13 tot 26 maart internationale wedstrij den gehouden te Courchevel (Fr.) Hier aan zullen Amerikaanse, Duitse. Brit se, Franse, Nederlandse en Belgische skiërs deelnemen. OF HET EEN WZ Hel handige, kleine .■olickachchic yoqslTideer': vertrekken e.d,. dot Uveten warm hort'' toedraagt! va. f 149.50 BAD AUSSEE, 24 sept. Wat niet kon uitblijven is gebeurd: één van de twee Nederlandse Vaas-teams heeft op de vijfde dag van de 35e inter nationale motorzesdaagse een straf- punt opgelopen. Jan Markus zag helaas op deze voor-laatste dag geen kans zijn strafpuntenlijst blanco te houden, zodat het Nederlandse b-team uitgeschakeld werd voor een hoge klassering. De overige Nederlandse rijders heb ben het daarentegen weer voortreffelijk gedaan. Alle leden van de a-ploeg - Van der Hoek, Schram, Frits en Rob Selling - behielden hun kans op het goud en ook Bakker, Van Dobben en Muller bleven strafpuntloos. Minder goed verging het enkele van de zeven individuele rijders, die nog in de strijd zijn. Cortie, Aaltink en Van Ommeren zagen geen kans geheel aan de ge stelde opgave te voldoen. Boom. Vrolijk Vos en Wassink slaagden daarin wel. Na de regen, de sneeuw en de mist BERN, 23 september De Europe se Voetbalunie heeft besloten de wed strijden voor de Europese beker tussen Glenavon (Ierland) en Wismut (Karl Marxsadt) voor onbepaalde tijd uit te stellen. De Oostduitsers die geen visa hadden gekregen voor Ierland, en daardoor dus niet konden spelen, vroegen de Unie hun een walk-over" te geven. Het bestuur van de E.V.U. ging hier echter niet op in. Een beslissing kan waarschijnlijk verwacht worden in het begin van de volgende maand, wanneer het organisatiecomité van de unie bij eenkomt. DEN HAAG, 24 september Het Ne derlandse militaire elftal zal woensdag 28 september op het te.rrein van L.F.C. in Leiden een avondwedstrijd spelen tegen een westelijk amateurteam. Zon dag 2 oktober is een wedstrijd vastge steld voor het Nederlands bonds-ama- teurelftal. dat op het terrein van DHC in Delft tegen deze vereniging zal uit komen. is dan eindelijk de zon gekomen. Toch hebben de 237 gestarte rijders het stel lig niet gemakkelijk gehad. Vooral de kfim bij de Klosterneuburger Huette heeft de deelnemers in grote moeilijk heden gebracht. Het zag er op papier althans helemaal niet zo erg uit. De weg zou redelijk goed zijn, zo wees de route-beschrijving uit. Het stijgingsper centage van de 1945 meter lange klim was nog geen 30 procent. De organisa toren bleken echter wa'. ai te optimis tisch te zijn geweest bij de beoordeling van de wég, want het wegdek was bij zonder slecht. Die onverwachte moeilijkheden maakten, dat de meeste rijders van de toegestane drie minuten tijdspeling ge bruik moesten maken om strafpunten te ontgaan. Van de Nederlanders slaag den slechts Schram, Muiier en Dobben erin hun oorspronkelijk tijd-schema aan te houden. In een greppel Arie Vrolijk kreeg het op een be sneeuwd weggetje nog even heel moeilijk. De man uit Bovenkerk kon door de sneeuw een greppel langs de weg niet onderscheiden en kwam ten val. Gelukkig kostte dat slechts enke le tientallen seconden, zoda* -ook hjj zonder strafpunten in Bad Aussee terugkwam. Al is Nederland vandaag niet als favoriet voor zilver gestart - daarvoor was de achterstand in winstpunten met de Italianen te groot - toch is deze uiterst zware hetrouwbaarheidsrit tot nu toe voortreffelijk voor de Neder landers verlopen. Immers, van de 16 deelnemers die maandag voor de eerste etappe gestart zijn. hebben er nog elf kans op een gouden medaille. Vier Nederlandse rijders hebben het zilver nog binnen hun bereik. Slechts één rijder - Theo Witberg - werd uitgescha keld. Het klassement van de zilveren vaas luidt: 1 Italië b, 0 strafpnt., 6847 winstpnt., 2 Tsiecho Slowakije b 0-6825. 3 West Duitsland b 0-6552, 4 Tsjecho Slowakije a 0-6433, 5 Oost Duitsland a 0-6348, 6 Italië a 0-6318, 7 Nederland a 0-6047. 8 Rusland b 1-6430, 9 Rusland a 2-6430, 10 Nederland b 2-6069 TOKIO, 23 september Naar het succesvolle voorbeeld van Italië wil het organisatie-comité voor de Olympische Spelen in Japan geld inzamelen door middel van een sporttoto. Die toto zal niet op voetbal worden gebaseerd, ge lijk in Italië het geval was. maar op de twee sporten die het meest popu lair zijn in Japan: honkbal en worste len. Deze keer bieden we onze lezers slechts tweezetten ter oplossing aan. In no. 153 valt de eerste zet te prijzen. No. 154 is 'n tempoprobleem, dat voor namelijk uitmunt door 'n fijne sleutel- zet. Het variantenspel is zeer beperkt. Oplossingen over drie weken. Probleemoplossingen. No. 147 J. Haring. Qpl. Dg2-g5 enz. No. 148. B. Barnes. Opl. 1 LI3-e4 drei ging 2. Dd7-f5 mat. Als verleidingset komt hier zeer sterk in aanmerking 1. Ld5, deze zet faalt echter op 1f4--f3! Informaties en mededelingen aan on derstaand adres. P. A. Koetsheid. Huize St. Bernardus. Sajsenheim. No. 153 A. M. Voorting, Haarlem le plaatsing mat in 2 zetten. No. 154 Dr. A. Kraemer le prijs Schach Echo 1956 mat in 2 zetten. Wil speet en wint, oplossingen Kun nen ingezonden worden tot 15 oktober a.s. aan B. H. M. Stevens Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing van No. 3389 van Joh. v.d. Boogaard te Rotterdam Wit speelt naar: 40, 23, 7.28, 33-29, 27, 33, 2, 19. z40 23, z45, 44 en wint want op zwart 50 volgt 19-37 enz. Een vru moeilijk en leerzaam vraagstuk. Dit laatste vooral door de slotstand die heel wat verrassingen inhoudt. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 635 en 636 kunnen tege lijk Ingezonden worden tot I okt. a.s. Oplossing van No. 632 van Th. de Zwart te Sassenheim 47-41, 16x27, 43-38, 34x32, 37x19, 24x13, 25x23 en wint. Een goed stukje met weinig moeilijk heden want de ontleding ligt wel wat erg voor de hand. prijs over de maand Juli. De maandprijs ad f 5.- over de maand juli voor de afdeling geoefenden werd door het lot toegewezen aan de heer H. v. Vliet te Amsterdam. Met het oog op het a.s. toernooi om het wereldkampioenschap, in welke periode de aandacht wel voornamelijk op de verrichtingen van de diverse spelers gericht zal zijn. geven we dit maal voor de herfst een serie van niet te zwaar gehalte, waarbij we dan te vens de gelegenheid hebben enige van onze nieuwe problemisten aan bet woord te laten. De serie is nl. geheel gewijd aan het werk van de heer A. van Wingerden te Delft. No. 1 zw. 7 st. op 17, 21, 22, 23, 28, 33 35. wit 7 St. op 31. 36, 37, 42, 43. 44. 48. No 2. zw. 8 St. op 1, 2, 8. 14, 23, 24. 30, 33. wit 8 st. op 11. 16. 17, 31. 37. 40. 42, 43. No. 3. zw. 8 st. op 1, 7, 8, 18, 19, 20. 23, 26. wit 8 st. op 6, 29, 30, 31, 34. 35. 37, 40. No. 4 zw. 10 st. op 9/12, 18 21, 22 23. 28, 29. wit 8 st. op 30, 31, 35/38, 40, 41 No. 5 zw. 8 st. op 10, 11, 17, 20, 24, 20, 30, 34. wit 8 st. op 22, 26, 28, 22, 38, 42, 43, 49. No. 6 zw. 7 st. op 8, 9, 13, 16. 20, 26. 30. wit 8 St. op 18, 22, 27. 32, 37, 40. 41. 48. No. 7, zw. 7 st. op 5, 7, 9. 10, 19, 26. 29. wit 7 st. op 18, 28, 31, 35 43 45 48. No. 8 zw. 10 St. op 6, 7, 8, 14, 16, 19, 23. 24, 36, <"0. wit 9 st. op 27 28, 30. 32, 34, 37, 38, 42, 45. No. 9. zw. 9 st. op 7, 8, 9, 11, 15, 20, 23, 30, 39. wit 9 st. op 26, 27 31, 32, 33, 37, 41, 44, 45. No. 10. zw. 7 st. op 8. 11, 16, 19, 23, 29, 36. wit 8 st. op 27, 28, 31, 32, 34. 37, 39. 45. Voor alle probleempjes geldt: wit speelt en wint, de oplossingen kunnen ingezonden worden tot 1 dec. a.s. Er zijn weer drie prijzen, 7.50, 5.- en 2.50. Het gehalte van de problemen is zo danig gekozen dat ook beginners er aan mede kunnen doen. Aan allen: veel genoegen en goed succes! reusachtige pan dient als attribuut voor het optreden van de dienstmaagd anno 1810 (Ans van Brandenberg). fc./'- Tanja Koen en Karin Kraaykamp de e«n en ander zullen vertellen over hjo y°edingswijze in de loop van ander- e eeuw. stF" kostuums die de eerste vijf speel- dragen Karin Kraaykamp stelt 5i,t, tnoderne huisvrouw voor zijn th„i ®ntieke historische modellen, die C'shoren in de collectie van illustra te,en tekenleraar Fred van der La- stta atelier aan de Jacob Gilles- iVan in Den Haag vormde het toneel, zich de voorbereidingen voor in •.■■how afspeelden. De bewoner heeft tot "n huis een kolenzolder omgetoverd Weeh licht vertrek, waartegen de bal- - Soldering harmonieus afsteekt. Een ViveJte vèn dc kamer wordt ingeno- ijbok 0or de historische garderobe met borende accessoires. heer van der Laken begon al op Wh 8e leeftijd met het speuren naar feu v ms. Een van zijn eerste ervarin- WaJbeleefde hij op de Haagse markt, hij voor een zeer luttel bedrag „!aPon op de kop dacht te tikken. 'Senares van de stand bleek even- kiwjbeer zakenvrouw dan haar ver net P3ter en eiste ofschoon de koper WrM'ket al in zijn tas had een Wni ""kelijk hoger bedrag. Met het dat de jonge Fred beteuterd Wn P" De gedachte aan de japon liet 'nte ?ohter niet los en enkele dagen rde hij terug. Na veel moeite kii er toch nog in het gewenste if.' T voor een niet al te hoge prijs biachtigen. onderdelen van zijn collectie k,0rbstig van gulle gevers of geef- WW "oor andere telde hij nu eens i<r \7dan weer vrij grote bedragen aè„ aak is het nodig de japonnen We r®ssoires te restaureren. Een en roll rp aal °ok tnaakt hij de modellen WaFf met dc overige stukken van zijn 'heling dikwijls worden tentoorige- 'm-huenuerg worai in een uu- 'iefc corset getrokken. katoenen schort. Bannie Lips is ge kleed in een japon uit de periode, dat de crinoline hoogtij vierde. Circa 1868 verschijnt de tournure, die in 1880 plaats maakt voor een slanker sil houet. In 1883 keert de tournure te rug, zij het in iets gewijzigde vorm, welke door Vertie Dixon wordt gede monstreerd. Rond 1900 is de droit-devantlijn up- to-date, die de draagster een S-vormig silhouet verleent. Ageeth Scherphuis brengt de vrouw uit deze periode tot leven. Tanja Koen is gekleed in een toilet uit de tijd, dat de korte rok in zwang was: een cerisekleurige hemd jurk. Op het uit 1903 daterende kostuum is Fred van der Laken bijzonder trots. Het is een satijnen japon, afkomstig van een Weense ..Hofschneider". Waar schijnlijk omhulde dit model, waarin tijdens de show Ageeth Scherphuis zal paraderen, eens de gestalte van een Weense hofdame. Behalve de wespetaille baarden ook de kapsels somtijds grote moeilijkhe den. Ageeth Scherphuis is in het bezit van korte lokken, terwijl zij volgens de historie lange behoort te hebben, die over een z.g. crêpe, een paardeha- ren rol, moeten worden gedrapeerd. Voorts heeft het heel wat hoofdbrekens gekost om de kostuums, die meestal le kort waren voor de omroepsters, passend te maken. H.K. DJAKARTA, 24 sept. (UPI) —Het door president Soekarno geheel zelf be noemde Indonesische „parlement" heeft na een vergadering een nota aan de president doen toekomen, waarin deze wordt gevraagd de telating van com munistisch China tot de Verenigde Na ties te bepleiten wanneer hij zijn rede in de Algemene Vergadering zal hou den. Soekarno zal maandag uit Djakar ta naar New Vork vertrekken. Onder de andere punten die het In donesische parlement door Soekarno naar voren gebracht wil zien, zijn: Vestiging in de wereld van een waar lijk „vreedzame coëxistentie", moge lijk gemaakt door „morele herbewape ning" van de volkeren der aarde. Belichting van de noodzaak voor hulp aan de strijd voor onafhankelijkheid van de volkeren van Azië en Afrika, meer in het bijzonder voor de strijd van Indonesië voor de bevrijding van „West Irian". Belichting van de noodzaak voor elk land om zich naar eigen inzicht te re geren en zich te bevrijden van alle soor ten onderdrukking. Soekarno heeft zich tot nu toe ont houden van mededelingen omtrent de onderwerpen die hij in zijn rede voor de Algemene Vergadering ter sprake wil brengen. Duitsland In het Roergebied zijn sedert 1948 in totaal 700.000 woningen gebouwd, aldus is bij de opening van een woningbouwtentoonstelling van de E.G.K.S. in Essen meegedeeld. Er zijn in dit gebied nu ongeveer 1,6 miljoen woningen maar het huisvestingspro bleem is hiermee nog steeds niet opge- I lost. (D.P.A.). De supporters van Sparta hebben herhaaldelijk getoond behalve een behoorlijke dosis chauvinis me oo*' een sterk gevoel voor reali teit te bezitten. Daarom was het zo verwonderlijk, dat er de laatste we ken op de Spartaanse tribunes een geest heerste, tegenstrijdig aan de be faamde Rotterdamse nuchterheid en werkelijkheidszin. Er werd namelijk ge fluisterd, dat Sparta dit jaar vast en zeker kampioen zou worden, dat Feijen- oord ais tweede in de competitie zou eindigen en dat Sparta daarna revan che. zou nemen voor de matige presta ties van Ajax in het toernooi om de Europese beker. Het zijn natuurlijk mooie illusies en het is voor Sparta te hopen, dat zij alle uit zullen komen, maar aan de andere kant leek het ons toch ook raadzaam insiders van Sparta naar hun opinie omtrent deze geruchten te vragen. De trainer, Dennis Neville, zou het flegma, van het B ritse rhs verloo chend hebben, wanneer hij zich uit de hoek had laten lokken: „die geruchten zijn allemaal nonsens. Het is onmogelijk om na vier wedstrijden te zeggen, wie er kampioen wordt. Natuurlijk hopen wij een woordje mee te kunnen spre ken, maar het kan toch ook tegenzit ten. Neem die wedstrijd van ons tegen DOS (door Sparta met 3-5 gewonnen red.), die hebben wij heel matig ge speeld. Ons elftal is nog niet zo best in vorm, speciaal de verdediging. De secretaris van Sparta, de heer Kleingeld, dacht er precies, eender over. „Wij staan nu wel aan de kop, maar wie zal zeggen, of we aan het, eind van de competitie hiet in de laagste re gionen verkeren. Natuurlijk zijn wij over de resultaten tot nog toe tevreden. Wij haalden uit twee moeilijke uitwedstrij den, tegen GVAV en DOS drie punten en ik geloof, dat maar weinig clubs ons dit na zullen doen. Wij hopen in ieder geval in de buurt te zijn, als de beslis sende slag begint". Herinnert u zich nog hoe vaak Kees Rjjvers in zijn „Feijenoordse tijd" heeft laten weten, dat hij als voetballer alleen maar gelukkig zou zijn, als hij weer in Saint Etienne kon spelen? Met een opgewekt gezicht is hij enkele maanden geleden danook naar Frankrijk getrokken. Feijenoord KEES RIJVERS toekijken zich heeft moeten haasten om een ver klaring af te leggen, waarin hij zei, dat het niet aanging om een direct ver band te leggen tussen de fraaie over winning van zijn pupillen en de afwezig heid vah Rijvers, maar dat het toch wel opvallend was, dat de ploeg deze keer voor het eerst aan de verwach tingen beantwoord hadArme Rij vers; wat zal hij een spijt hebben van zijn vertrek bij Feijenoord. Probleem voor geoefende oplossers. No 3396 van P T Eypet Probleem voor beginnende oplossers. No. 636 van A.A. Polman te Bussum en de leiders van Saint Etienne waren het eens geworden, Rijvers werd tus sentijds ontslagen van zijn contractuele verplichtingen jegens de Rotterdamse „sterrenclub". Nu, terwijl de Franse voetbalcompe titie evenals de onze in voile gang is, nu de eerste schermutselingen achter de rug zijn en de clubs langzamerhand de „ideale opstelling" gevonden heb ben, treft men in Saint Etienne echter een ongelukkige Rijvers. Hij zit diep in de put niet zozeer vanwege een lichte knieblessure, maar omdat de terugkeer in de Franse voetbalwereld hem bitter is tegengevallen. Het is zelfs al zover, dat talloze aanhangers van St.-Etienne jubelen, omdat Rijvers voorlopig naast het elftal staat. Toen St.-Etienne startte voor de com petitie, dacht heel de Franse voetbal wereld, dat de club dit .jaar een belang rijke rol zou gaan spelen. De ploeg had reeds een sterke verdediging en een be kwame midde-nlmie en nu was de voor hoede versterkt met de komst van twee gerenommeerde voetballers: Rijvers en de kleine Guillas, een jonge speler in wie talloze Fransen een tweede Kopa zien en die al heel wat voortreffelijke prestaties geleverd heeft voor de Fran se nationale, ploeg. Op datzelfde ogen blik ontmoette men in St.-Etienne ech ter een oefenmeester, die duidelijk liet weten, dat hij helemaal niet gelukkig was met de aankopen van zijn bestuur. „Wat moet ik met Rijvers èn Guillas beginnen? Die twee zullen het samen nooit kunnen vinden. Bovendien heb ik nooit om twee binnenspelers gevraagd. Ik wilde een binnenspeler en een vleu gelspeler, desnoods een middenvoor," aldus sprak St.-Etienne's coach Ver nier. De goede man heeft gelijk gekre gen. Na twee wedstrijden boterde het al niet tussen Rijvers en Guillas. De aanhang mopperde en verdeelde zich in twee kampen; één pro-Guillas, een kleinere pro-Rijvers. En, aangezien Guillas elf jaar jonger is dan Rij vers, a ah gezien hij bovendien een van Frankrijks talentvolste internationals is, is het duidelijk wat er vervolgens gebeurde. Guillas bleef de hem ver trouwde plaats in het elftal behouden en Rijvers werd naar een buiten plaats verwezen. Daarmee, was de kwestie echter nog niet opgelost. De rivaliteit tussen de twee spelers bleef en, dat kon niet uitblijven.d e interpe verhoudingen verslechterden met de week. Het logische gevolg van dit al les was, dat St.-Etienne op de rang lijst van de voetbalcompetitie tame lijk laag genoteerd stond, omdat er meer teleurstellende resultaten dan overwinningen geboekt werden. Wat er echter daarna gebeurde, was het ergste dat Rijvers kon overkomen. Als gevolg van een blessure kwam hij zondag j.l. helemaal buiten de ploeg te staan. St.-Etienne speelde tegen Lens. Vlak vóór de wedstrijd ontdekten de spelers op de tribune een man, voor wie zij allemaal ontzag hebben en bij wie zij het liefst heel goed aangeschre ven staan: een der keuzemannen van het Franse elftal. In verband met de aanstaande trip naar Helsinki en War schau kwam hij kijken naar de vorm van Guillas, Ferrier en Tylinski, de drie internationals van St.-Ètienne. Die stimulans was voor het drietal voldoen de om „de wedstrijd van hun leven" te spelen. St.-Etienne behaalde een ecla tante overwinning. De drie gnuifden. Zü kregen prompt een invitatie voor de trip naar Finland en Polen. Rijvers daarentegen bemerkte, dat zijn positie nog hachelijker geworden was. Nog groter was de oppositie geworden. Zo groot zelfs, dat St.-Etienne's trainer DAVE SIME studeren Enkele dagen geleden konden wij u vertellen, dat de „veelzijdigste atleet ter wereld", de olympische tienkamper Rafer John.son de atletiek vaarwel ge zegd had. Nu komt er opnieuw een be richt uit de Verenigde Staten, waarin het afscheid van een der coryfeeën van dj jongste Olympische Spelen aange kondigd wordt! De Amerikaanse sprin ter Dave Sime, de man die tweede werd op de 100 meter en feitelijk de enige was, die het Armin Hary moeilijk kon maken, heeft laten weten, dat men hem voor het laatst op de sintelbanen in actie gezien heeft. Hij gaat zich nu aan de universiteit van Duke volledig wijden aan zijn studie in de medicijnen. x (Advertentie) i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 11