PHILIPS! TELEVISIE I SUNIL DUITSERS verwarren Planta met slachtkuikens U komt als geroepen. j - 3 THEELEPELS VOOR DE UITZONDERLIJK LAGE PRIJS VAN f2,75 Uw Sunil-leverancier heeft aani/raagkaarten voor u I Nederland wil weer toetreden tot de Walviscpnventie BLOK PANDEN Mijnheer Zakenman V# bediening Verbod van hormoonpreparaten in allerijl goedgekeurd Regering stelt voorwaarden t.a.v. vangstlimiet en quoteringen DE KRANT KUNT GIJ NIE1 MISSEN, GEEN DAG Contrastrijk beeld Kinderlijk tl J 'mW'' 1 Sla bij het lezen de advertenties Callisto zonk door schuld van Liberiaan DAMES- en HERENSCHOENEN van dan bereikt u duizenden I I iy sc WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1960 Wanneer u de aan koop van een tele visie-toestel over- Onwrikbaar afs een rots blijft het beeld op het scherm. Een stabiel, rustig beeld en een uitmuntende beeldkwaliteit ziin karakteristiek voor elke Philips televisie-ontvanger. weegt, kies. dan een Philips televisie-apparaat. Want juisl dan heeft u de zekerheid, dat u een toestel koopt waarin alle nieuwste technische ontwikke lingen zijn toegepast. Aan de vormgeving is bijzonder veel aandacht besteed. Kleuren en houtsoorten zijn weloverwo gen gekozen. Philips biedt u een ruime keuze uit vele typen in diverse prijzen en door de grote variatie is er voor elk in terieur een passend model. Kenmerkend voor het beeld van elk Philips televisie-apparaat zijn het uitstekende contrast, de scherpe detailweergave, de fijne nuanceringen en een getrouwe weergave van de beeld- verhoudingen. Het vernuftig geconstrueerde televisie-apparaat vraagt een goede technische nazorg. Tezamen mèt de service van uw handelaar, waakt Philips met zijn 15 over het gehele land ver spreide technische diensten over het wel en wee van UW Philips televisie-apparaat Door de automatische regeling van vele handelingen in het apparaat kunt U, na een juiste instelling, meestal volstaan met het indrukken van de aan/uït-toets. Er is reeds een super-ontvanger voor hoogtepunt PAGINA 'ME k >-,v i Mühü^^ Dit model Is een voorbeeld van de fraaie, strakke vorm geving, zoals wij die kennen van vele moderne Zweedse en andere ontwerpers. Een stijl, die ook Nederland stormenderhand verovert. Sunil brengt eencompletecóilectie van 12 apostellepels (in vier series van 3 lepels). Het ontwerp is ge ïnspireerd op de bekende 17e eeuwse zilveren apostellepels, die oorspronkelijk uit Friesland komen. Een bezit om trots op te zijn! f Als trGtheelepelstege! i j k aanvraagt, krijgt u deze toegezonden in een keu rige luxe doos... Ook énig om aan anderen als geschenk te geven. 10 SunUmerkjes Deze theelepels zijn aüeen bij Sunil verkrijgbaar. Door de grote partij, die speciaal in opdracht van Sunil is vervaardigd, is het mogelijk de theelepels beschikbaar te stellen tegen een zo uitzonderlijk lage prijs. niet over in de nieuwste na jaarstin ten van de beste Neder landse fabrikaten ADVERTEER IN DE DAGBLADEN, RECEPTIE A. H. SMITS I 1 gezellig middelpunt SPAART U SPELENDERWIJS EEN PRACHTIGE COLLECTIE ZWAAR VERZILVERD OP BASIS 90 1 v ■w V'i fis W"' f'A'i 'V- >$Xi - itti APOSTELLEPELS LUXE DOOS CADEAU €N$m*TiNnimE*nsT 20 woorden A f 0.50 elk woord meer 5 ct. extra, tot een maximum van 60 woorden by vooruitbetaling TJTRECHT, 28 sept. He» produkt- «chap voor pluimvee en eieren heeft op een „telefonische" vergadering de ..ver ordening toediening oestrogene en thy- reostatische stoffen aan pluimvee" goed gekeurd. Dit haastige besluit is ge nomen n»ar aanleiding van een dringend verzoek van het departement van Land bouw. Aangezien de administratieve con structie van het produktschap nog niet gereed was, heeft voorzitter zijn be stuursleden telefonisch onder meer goed keuring van de verordening verzocht. De oorzaak van al deZe haast is de ver warring. die er in Duitsland is ontstaan over het eventuele gevaar voor de ge zondheid dat verbonden zou zijn aan het die voer se nieuwslezer namelijk een bericht over de „Plantaziekte" en een over de hor moonkwestie vlak na elkaar voor. Ve le Duitse huisvrouwen haaldien deze zaken door elkaar en gingen met hun piepkuikens terug naar de poeliers, die op hun beurt weer bij de importeurs aan klopten. Denemarken, Nederlands groot ste concurrent op pluimveegebied, maak te van deze ingewikkelde situatie ge bruik. door zijn produkten te propageren als volkomen onschadelijk. In vele landen, Duitsland bijvoorbeeld, bestaat reeds een formeel verbod van hormoonpreparaten in pluimveevoe ders. In Nederland was een verordening met eenzelfde strekking in de maak, die echter pas noodzakelijk zou worden, wan neer op grond van een nieuwe Duitse levensmiddelenwet, controlemaatregelen zouden worden ingevoerd. Overigens is er op het ogenblik geen enkele Nederlandse fokker meer. die hor moonpreparaten gebruikt. De verorde ning is dus sledhta een formaliteit, die meer een psychologisch dan een prak tisch effect zal hebben, aldus het produkt. gchap. of de hormoonpreparatèn inderdaad ge vaar opleveren voor de gezondheid vari de consumenten. Een rapport van de ge zondheidsraad hierover is nog steeds niet gereed en het probleem is al enkele jaren heVig in discussie. Aperte ziek tegevallen na het eten van met hormoon- preparaten gevoerde kuikens en kippen, zijn nog nooit gemeld. AMSTERDAM, 28 sept. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam heext in een schriftelijke uitspraak zijn oordeel gegeven over de aanvaring van het Ne derlandse m.s. „Callisto" met het Liberi aanse s.s. „Andros Stream" op 24 februari op de Noordzee en het tengevolge daarvan zinken van de „Callisto". De „Callisto toebehorende aan de N.V. Maatschappij Zeevaart te Rotterdam, was met een lading ijzererts óp weg van Pepel (West- Afrika) naar IJmuiden. De „Andros Stream" voer In ballast van IJmuiden naar Rio de Janeiro. Tijdens een dichte mist voer het Liberiaanse schip de „Cal listo" aan onder een vrijwel rechte hoek aan stuurboord, waarbij de boeg van de Andros Stream" tot aan het luikhoofd in de „Callisto" doordrong. Spoedig waren de schepen vrij van el kaar. De „Andros Stream' verdween in de mist en werd niet meer gezien. Hoewei de kapitein van de „Callistoaanvanke lijk meende dat de schade aan zijn schip meeviel, bleek al spoedig dat het schip moest worden verlaten. Alle 24 schip breukelingen werden door het Duitse kustvaartuig „Julia" aan boord genomen en veilig in Hoek van Holland aan land gezet. De Raad voor de Scheepvaart is van oordeel, dat aan boord van de „Callisto* in het algemeen voorzichtig en met over leg en rekening houdend met de omstan- digheden is genavigeerd en dat aan dit schip, geen schuld jaan de a ÖEN HAAG, 27 sept. De Neder landse regering zal tot de Internatio nale Walvisconventie toetreden, zodra overeenstemming wordt bereikt over de in de toekomst geldende vangstli miet en omtrent de quotering van de vangst over de aan de walvisvaart deelnemende landen. In afwachting van de resultaten van het nadere overleg, Is de Nederlandse regering voornemens, vooruitlopende op een formele weder- toetreding tot de conventie, voorschrif ten te geven in overeenstemming met verdrag en bijbehorend reglement, met uitzondering van de vangtijdbeperking op walvissen, andere dan buitruggen en blauwe vinvissen. Aldus luidt het antwoord, dat de Ne derlandse regering heeft gegeven op de uitnodiging van de Internationale Walviscommissie aan Nederland wederom tot de Walvisconventie toe te treden, hangende het buiten Werking stellen van de vangstlimiet voor de duur van twee seizoenen en van de resultaten van een wetenschappelijk onderzoek van de walvisstand. Eén commissie van deskundigen, heeft ver- Slag uit te brengen over de toestand van de walvisstapel in het Zuidpool gebied en iver de hoogst toelaatbare graad van bevissing. Nederland is bereid op elk gewenst tijdstip deel te nemen aan hernieuwd overleg over de totale vangstlimiet en de suotering over de landen, evenals over de internationale controle. Ook wil de regering graag medewerken aan het welslagen van het wetenschappelijk onderzoek. Bovendien is de Nederlands- se regering voornemens gevolg te ge ven aan de wens van de walviscommissi dat elk van de deelnemende landen de nationale vangst zal beperken tot het voor 1859/1960 aanvaarde kwantum. Mede om deze reden is het nodig, dat de wet op de walvisvangst 1960. die nog bij de Staten-Generaal (Eerste Ka mer) In behandeling is, tót stand kómt. De regering vertrouwt, dat de voor de aanvang van het nieuwe vangstseizoen in werking kan treden. Zij zal dan de Nederlandse Maatschappij voor de Wal visvaart met name ook verplichten tot de naleving van de jongste besluiten van de Internationale Walviscommis sie inzake het beperken van het aan tal visdagen op buitruggen en op blauwe vinvissen, onder voorbehoud dat ook de andere aan dé walvisvaart deelne mende landen deze besluiten zullen aan vaarden en in acht netnen. Ter con trole hierop stelt zij zich voor reeds het komende seizoen twee whaling inspectors" aan boord van het Neder landse fabrleksschip te plaatsen. De minister van Landbouw en Vis serij heeft In gelijke zin tevens de schriftelijke vragen van hét tweede Ka merlid, de héér C. EgflS, naar het standpunt der regering, beantwoord. In kringen van de Nederlandse wal visvaart werd de kónSekweflte houding van de Nederlandse regering in deze angelègenheid geprezen Verklaard werd, dat de regering hiermee een Nette jongen gevraagd voor lich te fabriekswerkèaamheden. Leef tijd ca. 15 jaar. Voor bij ons werkende krachten bestaat mo gelijkheid voor thuiswerk Trans portkosten worden vergoed. N.V, Suikerwerkfabriek Arba, Rozen- burgsestraat 14, Schiedam. Schilders- en decoratiebedrijf W. Westhof, tel. 65076 Schiedam voor het restaureren van oude en moderne schilderijen. Des kundige behandeling. Taxaties. Inkoop en Verkoop van alie schil derijen. Restaureren. „bijzónder lofwaardige stap" hl dernomen, die het Nederlandse had on- stand punt' duidelijk uiteen had gezet. Deze kringen meenden, dat de Noorse regering het nu wellicht zou betreuren, niet eenzelfde houding te hebbên aan genomen. Zoals bekend heeft de Noorse regering laten weten, wederom tot de conventie te zullen toetreden. Een voort during van Noorwegen's lidmaatschap is echter afhankelijk gesteld van en kele voorwaarden, onder meer dat Ne derland eveens weer toetreedt als lid. De genoemde kringen verwachtten dan ook dat Noorwegen weer spoedig zou uittreden, welk voornemen reeds voor 1 januari 1961 weer aangekondigd zou moeten worden volgens de bepalingen van de conventie. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw schoorsteen elektrisch ve gen, geen joet of stof meer. Electr. schoonmaakbedr. „R0J19- ta", Noordvestsingel 89, teler. 68788. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw oliehaard of kachel vak kundig schoonmaken. Oliespecia listen N. V. Rola\ afd. Rolista. Noordvestsingel 89 tel. 68788. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw haard vakkundig schoon maken! Prijzen vanaf 6,50 spe cialisten op dit gebied: N.V. „Kola". Haérdenfabriek, afde ling Rolista, Noordvestsingel 89, tel. 68783. Schilders- en Decoratiebedrijf W. WWesthof, tel. 65076, Schiedam Glashandel voor al uw schilder werken, tegen matige prijzen. Vakbekwaam personeel. Schilders- een decoratiebdrijf W. Westhof. telefoon 65076, Schiedam Adres voor al uw buiten reclame borden, deskundige adviezen en ontwerpen geheel gratis. Schilders- en Decoratiebedrijf W. Westhof. telef. 65076, Schiedam. Glashandel voor uw onderhouds schilderwerken, voor uw sugges tieve reclame, voor al uw glas leveranties, voor üw te maken moderne interieur, voor taxa ties Van uw oude en moderne kunstvoorwerpen. Masseuse zoekt kamer zonder pension per 1 november. Brie ven onder no. S 3490, Nieuwe Schied. Courant, Dam 18. TE KOOP GEVRAAGD: een goed Grote zowel als kleine blokken komen i» aanmerking. Brieven met omschrijving als huur, koopsom en& aan A. Koofi, Breitnerstraat 81, Rotterdai»' Telefoon 01039689. Alleen serieuze «ah' biedingen worden in behandeling genomen. Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstoelen en tafels, ook glaswerk, kop en schotels, Koffie ketels 10 liter enz. bij de Scnie- damse Verhuurinrichting. Simon Rosman, Frans Halsplein 4J-93. tel. 65800. Locostar rijwielen van locomo tief v.a. 135,- Ook gejm bet. 1 Motor- en rijwielhandel Engelen Celsiusstraat 42. Q Kam. Onneslaan, Schiedam. Schilders- en decoratiebedrijf W. Westhof, tel. 63076 Schiedam, Glashandel, herstelt binnen 24 uur uw glasbreuken van alle glassoorten. Tevens glasvefze- keflfig. Schilders- en decoratiebedrijf W. Westhof, tel. 65076 Schiedam Glashandel vOOr het verzorgen: voor uw modern interieur. Le- vering van tekening zonodig ontwerpen gratis. Moffelen van rijwielen, gede monteerd, gemonteerd met bij levering van nieuwe kettingkast spaken, spatborden en jasbe- schermer f 40,-. Frans Waltman Rotterdamsedijk 240, tel. 68948. Rol films ontwikkelen en afdruk ken, alsmede pasfoto's in 1 dag f treed. Foto K v Vuren. Hoog. raat. 106. Bas v. d. Heijden Zelfbediening vraagt oassières en leerling- cassières. Prettige werkkring, j Goed loon. Aanmelden: kantoor: Matih-enessérlaan 476. I Fijn geklede Schoenmagazyn in het betere genre NIEUWE BINNENWEG 201 TELEFÖON worden verweten. Deze schuld moet naar het oordeel van de Raad gezocht worden bij de „Andros Stream". Blijkens een verklaring van de kapitein van dit schip is de „Andros Stream" in dichte mist met vrijwel geen zicht volle kracht vooruit varen, 'dmémt „Leuk, dat u er nu bent. We vroegen ons Juist at waar wij v»0*' onze nieuwe lampekap terecht zouden kunnen.... en daar ben reedsU heeft daar een cnoole collectie Dit gesprek beeft niet echt plaatsgevonden Wat er werkelijk êf' beurde? De familie Uitkijk ut om een nieuwe lamp verlegen Nj» weken zei vader: „Deze maand kan het er afl Toen zag moeder die advertentie in de krant een hele lijst fraaie lampen.... om 10 snoepen ze konden zó ultklezea Dat deden ze. En spoedig werd die lamp gekochtl Als u lampen verkoopt, ot lingerie, of schoenen of fietsen tapijten ol wat niet al, dan zoudt u wat graag de families beid ken die uw artikel nodig hebben De meest doeltreffende mflO' om hen te bereiken Is: adverteren In dé dagbladen! Dan frised Het bestuur van de stichting „Moederheil", Valkerij laan 37, Breda, geeft hierbij kennis dat er gelegen»® is 001 Mej. bij haar zilveren jubileum geluk te wensen op zatef»^ 1 oktober a.s. van 12 tot 1 uur ten Huize van Stichting. of al die bulzen binnen, waar u, zakenmaa als geroepen koi Laat niets aan bet toeval ever, laat van u horen I I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6