Bijdrage voor houw van tien wijkgebouwen: 30.000 gld. Opbrengst kinderpostzegel actie naar bestemmingen Hoogo vencementf abriek in gebruik gesteld Dr. Houben opent uitbreiding Encifabrieken te Maastricht w freurs 4711. Bij loon golf kan prijspeil niet stabiel blijven Z.M.M. veroordeeld tot vergoeding schade ik zie meer in 'n aristona W$m M€addiru Velen levensgeluk geschonken SCHENKING AAN NOORD-OOST POLDER Bromfietser rijdt onder trein Nijmegen krijgt tunnel van 211 in. v Eau de Cologne en Parfum De toto Vordering op Hansa Rohstoff ten dele toegewezen Verlenging noodwetten Tegen ex-bankdirec teur 3V2 jaar geëist Terbinding centrum met groeiende Hees <^et Geheim van Uw Charme STAATSSECRETARIS ROOLVINK Sclirootzaak Hansa Rohstoff tegen Z.M.M. iedere dikte, elk^maat DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1960 Kinderbijslag Kleine Zelf standigen en Prijs- opdrijvings- en Hamsterwet In Den Bosch Derde fabriek van Gruyter geopend ril ■feoo Zaken doen op de 78e Rheingold, een geur vol romantiek en met een betoverend eijren karakter Een unieke creatie van het Wereldhuis 4711 ngoVS bouw- en meubelplaat PETROLEUMKACHEL (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 28 Sept., (KNP). De rege ring heeft aan de Tweede Kamer voor gesteld de Noodwet Kinderbijslag Kleine Zelfstandigen en de Prijsopdrijvings- en hamsterwet te verlengen tot resp. 1 januari 1962 en 26 september 1961. De geldigheidstermijn van beide wetten loopt binnenkort af. De nieuwe Prijzen wet is in behandeling bij de Tweede Kamer evenals het ontwerp voor een Algemene Kinderbijslagwet. Verlenging v an de tijdelijke regelingen is echter noodzakelijk omdat de nieuwe ontwer pen niet tijdig gereed zullen kunnen komen, aldus de toelichting. (Van onze correspondent) BREDA, 29 sept. Op een onbewaak te overweg bij Roosendaal is 'e 73- jarige M. Braat uit Sint-Willebrord met zijn bromfiets door een trein gegrepen en op slag gedood. De trein had een kwartier vertraging. Een vrouw die vlak bij de overweg woont heeft de bromfietser een waarschuwing toege roepen, maar hij heeft dit niet gehoord en reed recht onder de trein. Het stof felijk overschot is naar Roosendaal overgebracht. LEEUWARDEN. 29 se.pt. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft giste ren de 59-jarige ex-bankdirecteur uit Driesum terecht gestaan, die vorig jaar werd gearresteerd toen na een controle door controleurs van de Ne- öerlandsche Bank aan het licht kwam dat hij de Boaz-bank te Driesum had benadoc-ld voor een bedrag van ruim 283.000. De officier van justitie mr. M. H. Gelinck eiste een gevangenisstraf van 3'/- jaar met aftrek van voorarrest. De raadsman mr. H. Schootstra be streed een punt uit dé dagvaarding waarvoor hij vrijspraak vroeg en be pleitte voorts clementie. Uitspraak 12 oktober. Advertentie prof. R. Hornstra overhandigt de cheque van f 30.000 aan ir. A. Vercauteren, voorzitter van het Wit-Gele Kruis in Emmeloord. (Van onze speciale verslaggever) emmeloord, 20 sept. in Emmei- ^rd heeft gistermorgen prof. R. Horn- avoorzitter van het Nederlands Co- jhité voor Kinderpostzegels aan ir. A. p. D. M. Vercauteren, voorzitter van "ft Wit-Gele Kruis ter plaatse, een Oièque van 30.000 overhandigd. Dit *eld jg bedoeld ais bijdrage in de. bomv tien in de Noord-Oostpolder geplan- wijkgebouwen. Prof. Hornstra deelde in zijn toe- JPraak o.a. mede, dat van de 2.350.000, die de kinderpostzegelactie ,an het vorig jaar heeft opgebracht, 250.000 bestemd is voor het asthma- Centrum ..Heideheuvel" in Hilversum Jb dat f 75.000 is uitgetrokken voor de bruisvereniging in Suriname. Voor de (Van onze correspondent) NIJMEGEN. 29 sept. Npmegen in feeststemming nu gedeputeer de staten van Gelderland gisteren na Jarenlange onderhandelingen zijn ge dicht voor het verlangen van het gemeentebestuur, om een tunnel te krijgen, die het centrum van de stad gal verbinden met Nijmegen-West. "fter bekend als Hees. Het goede hieuws werd gisteravond in de ge meenteraad bekend gemaakt door lo- Co-burgemeester mr. J. J. de Haas en Geinige ogenblikken later gaf een op getogen omroeper het lang verbeide bericht, door aan duizenden voetbal- 'efhebbers in het Goffertstadion. t>e 211 meter lange tnnnel, die loopt Au de Kronenburgersingel nabij de L 1ptiuggtraat tot het kruispunt Maria- sAb-Krayenhoffiaan en dus onder het ^'tionsplein en het station door gaat, k*' bestaan uit vier afzonderlijke ko- voor het verkeer en zou 10 mil- tZn moeten kosten. Het plan is ech- Y-] zodanig versoberd, dat voorlopig V '"taan kan worden met een bedrag 2 8.533.000 gld. Met deze som wilden 'N tenslotte wel akkoord gaan. uitvoering van het werk is niet ^-een van groot belang voor de bewo- van het stork groeiende Hees, dat hjjbs 8.000 woningen omvat, doch in niet k'iku r& mate voor de zich snel ont- M h onde industrie, die in deze wfik °oslag heeft gelegd op 150 ha grond. j. (Van onze correspondent) JhtwN BOSCH, 28 sept. De burge- er van Den Bosch mr. H. Loëff WOensdag de laatste industriële «h, verricht van de vele waaraan ziin A ynde spoedende ambtsperiode rjjk %eiyoest. Hü verrichtte de officiële füv» 5 van de derde fabriek \an P. de 'V 'r en Zn N.V. aan de Parallel- !s p'e Den Bosch. De heer Lodewjjk J?lt'HpuPter die de burgemeester en de wte andere genodigden verwelkom de mede dat dit gebouwencom- 'n totaal een bedrag van s 000 heeft gevergd, waarvan l.aX!'000.— voor de gebouwen en cVO.OOO,- Ww000 vo°r de installaties. .acllt bijzondere buide aan ij^ejrt €r Loeff voor diens industrieel bur- ®id en wilde ook de sterke uitbrei- i\",( De Gruyter in de na-oorlogse la'1 ondergaan, in het kader ■>H(5 <9? industrialisatiepolitiek zien. In de het bedrijf in het gehele land h6 Riiersoneelsleden en thans 6.000. In btip, pbe fabriek ziin de cijfers res- h öüv„ellik 900 en 2.200. .rUri 'emeester Loeff bracht op zijn 6ir- of aan de directi» die voor het ote steun is ge- zijn streven to twerkverrui- th?bsteiR.obestuur een >8 i„ zi-'n stre ht, 11 Bosch. T"er de industriële kring heeft de CpOsinE3 Cleerdin de directie gehuldigd, hè* °iid hpaft de burgemeester tijdens rtlf ®anS van de genodigden door het r-, au ut. gene/u igucn uv/ui uvi, ..e.0o°r het in werking stellen van syÏA?diepdruk-<rotatiëpers het be- "w»»» steopend. thie justitiële kinderbescherming gaat een gift van f 100.000 naar de J. P. Heye- stichting in Oosterbeek en een gelijk bedrag gaat naar ,,'t Vinkennest'. in Velsen. Over de keuze van een derde project uit de protestants-christelijke sector moet nog worden beslist. Beraad is ook nog gaande over een of meer grote giften voor de kinderliygiëne. De J.P. Heyestichting t'e Ooster beek neemt uitsluitend zwakzinnige kin deren met leervermogen op, met het doel ze zodanig op te voeden en te on derwijzen., dat ze na het verstrijken van hun leertijd in staat zijn in hun le vensonderhoud te voorzien. De vereni ging is aangesloten b;j de Bond voor Algemene Instellingen voor Kinderbe scherming. Het geld is bestemd voor het op eigen terrein te bouwen tehuis voor werkende debiele jongens. Het. Vin kennest te Velsen heeft ten doel het opnemen, verzorgen en opvoeden van niet voldoende verzorgde zwakzinnige jongens en behoort tot de r.k. sector yan de kinderbescherming. Het bedrag is bestemd voor de noodzakelijke nieuw bouw voor een tehuis voor tachtig jon gens. in zijn dankwoord deelde ir. Vercau teren mee, dat ook in de Noord-Oostpol der een kinderpostzegelcomité zal wor den opgericht. (Van onze Limburgse redacteur) MAASTRICHT. 29 sept. „Aan het Nederlandse welvaartsoffensief wordt met kracht en met succes deelge nomen door de Eerste Nederlandse Cementindnstrte (Enci)", dit consta teerde, gisteren de commissaris van de koningin in Limburg, dr. F. Hou. ben, toen hij alhier de jongste uitbrei ding van de Enci, een nieuwe hoog ovencementfabriek, officieel in ge bruik stelde. Meer industrialisatie is voor Lim burg gewenst en noodzakelijk, zo be toogde dr. Houben, aangezien in dit gewest gedurende de eerste tien jaar niet minder dan 45.000 personen in het arbeidsproces moeten worden in geschakeld. Hiervan zal zuid-Limburg er 25.000 voor zijn rekening moeten ne men. In de afgelopen tien jaar nam de Limburgse industrie 22.000 nieuwe arbeidskrachten in het produktiepro- ces op. Per duizend inwoners is dit een groter percentage dan elders in Ne derland. Vijftig procent van de nieu we arbeidsplaatsen creëerde in het verleden de mijnindustrie. In de toe komst zal dit niet meer het geval zijn, aangezien de mijnen momenteel moei lijke tijden beleven. Derhalve is uit breiding van bestaande of vestiging van nieuwe industrieën geboden. Dr. Houben toonde zich verheugd over het feit, dat de Enci thans ook hoogoven- cement gaat produceren met behulp van hoogovenslak, afkomstig van de hoogovens uit het nabije Luikse bek ken. Voor hoogovencement is name lijk minder mergel nodig dan voor het tot nu toe geproduceerde portlandce- ment. Het valt voor de provincie niet al tijd mee om datgene wat het zwaar ste is, ook het zwaarst te laten wegen, aldus dr. Houben. Lof voor directie Voorts bracht de commissaris van de koningin hulde aan de Enci-di- rectie, met name aan de directeur ir. Advertentie J. Gadiot, die een groot bedrijf tot stand heeft gebracht. Veertig pro cent van de Nederlandse cement- behoefte (rond 3 miljoen ton) wordt door de Enci, met een produktie van 1,2 miljoen ton, gedekt. Vol lof was dr. Houben ook voor de sociale voorzieningen, die de En ci voor haar 800 personeelsleden heeft getroffen. Ten behoeve van het eigen woningbezit voor het personeel ver strekte de Enci grote leningen 1.750.000,-) en het sparen door het personeel werd zozeer gestimuleerd, dat in vijf jaar al ruim een miljoen door de Enci-personeelsleden kon wor de gespaard. Naast dr. Houben woonden vele auto riteiten en rond duizend zakenrelaties de officiële openingsceremonie bij, na mens de raad van directeuren door mr. dr. L. F. H. Regout welkom ge heten. Ir. J. Gadiot sprak een dankwoord, waarbij hij tot zijn vreugde kon op merken, dat 66 pet. van de investe ringskosten van de nieuwe hoogoven cementfabriek. die 17 miljoen gulden hééft gekost, besteed kon worden bij Nederlandse industrieën. De nieuwe fabriek gaat 300.000 ton hoogovencement per jaar produce ren. (Advertentie) OU vem de Dameskroniek f/m 7 okt. Houtrust - Den Haag Geopend van 13-17 en 19-23 uur (Zondag gesloten) Entrée f. 1,25 (a.i.) VERKOOP TOEGESTAAN Interessant voor de man, gezellig voor de vrouw. NOVITEITENCENTRUM Uniek in Europa 11.75 BUSSUM, 28 sept. De staatssecre taris van Sociale Zaken, de heer B. Roolvink, heeft vanavond in een televi sie-uitzending waarin hij sprak over de loonpolitiek, gewaarschuwd voor de ge volgen van zogenaamde tussentijdse loonsverhogingen. Hij zei dat het ge vaar van een nieuwe loongolf levens groot aanwezig is. Wanneer deze golf onverhoopt komt, aldus de heer Rool vink, dan zal men in Nederland een herhaling krijgen van de periode 1956. Bij een dergelijke situatie zal naar zijn mening ook het prijspeil niet stabiel kunnen blijven. Hij legde er de nadruk op, dat de centrale doelstelling van het regerings beleid is, dat de loonsverhogingen ook reële loonsverhogingen zijn, die niet ge ilaard gaan met prijsstijgingen. De heer Roolvink becijferde voorts, dat in het afgelopen jaar een welstandsverbetering van ongeveer negen procent tot stand is gebracht. De pensioenen van de ouden van dagen, die gekoppeld zijn aan de stijgende lonen, ondergingen voor de ge huwden een verbetering van dertien pro cent en voor de ongehuwden van zeven tien procent. Nadrukkelijk verklaarde de heer Rool vink, dat van een loonstop geen spra ke is en dat bij aflopende c.a.o.'s uiter aard loonsverhogingen ter sprake zul len komen. Nog vóór 1 januari expire ren er 24 arbeidsovereenkomsten. De re gering is echter bevreesd voor tussen tijdse loonsverhogingen door middel van de zogenaamde openbreekclausule, aldus de heer Roolvink. Hjj noemde de huidige situatie op de arbeidsmarkt gelijk aan die van 1956, toen er 115.000 openstaande plaat sen waren. Medio 1960 waren dit er 'n hardwerkend mens komt 't beste toe... bvy i, '- .f m. -.'•>* w- y A V Groot gelijk! Na een dag hard werken is het goed uitrusten bij zo'n sublieme ARISTONA. Haarscherp van beeld, kristal helder van geluid. Automatische afstemming, dus U hebt er geen omkijken naar. Iederéén ziet meer in 'n ARISTONA! flmtotia IN ÉÉN WOORD: FANTASTISCH! w (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 29 sept. Wegens hun onrechtmatig handelen in de gerucht makende schrootaffaire ziin de Zeeuw se Metaal Maatschappij te Vlissingen, de directeuren S.C. uit Vlissingen cn H.O. vroeger te Middelburg, alsmede B.M. uit Den Haag veroordeeld tot ver goeding van de schade, die het Duitse schrootinkoopbureau Hansa Rohstoff Verwertung G.M.B.H. geleden heeft als gevolg van dit onrechtmatig handelen. Volgens de Hansa gaat het hier om een bedrag van 2 miljoen, maar de totale omvang van de schade is nog niet vastgesteld. Bovendien zijn de koopover eenkomsten tussen de Z.M.M. en de Hansa Rohstoff nietig verklaard. Tot deze uitspraken kwam de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg woens dag in het kort geding tussen de Hansa Rohstoff en de Z.M.M. Het Zeeuwse en het Duitse schrootbedrjjf presenteerden elkaar de rekening tijdens een civiele zit ting van de Middelburgse rechtbank op 4 mei j.l. De Z.M.M. had een eis tot betaling ingediend van 90.000 voor aan de Hansa Rohstoff geleverd en nog niet betaald schroot. Wat betreft deze zaak kwam de rechtbank gisteren tot de volgende uitspraak: de Hansa Rohstoff werd veroordeeld om een be drag van 13.340,96 vermeerderd met rente aan de Z.M.M. te betalen. Het meer of anders gevorderde werd niet toegewezen. Ook de Hansa Rohstoff diende ?en vordering in. Het Duitse bedrijf eis te van de Z.M.M., alsmede van de heren S.C., H.O. en B.M. een betaling van 2 miljoen, omdat de ministeriële ver klaringen, die de Zeeuwse Metaal Maat schappij gebruikte bij de levering van zogenaamd derde landenschroot, vals waren. In feite werd dus, aldus de Han sa Rohstoff, K.S.G.-schroot geleverd, waarvoor de vereveningsheffing niet geldt. In de uitspraak betreffende de ze vordering vernietigde de rechtbank de koopovereenkomsten tussen de Han sa Rohstoff on de Z.M.M. wegens be drog van het Zeeuwse bedrijf. De Z.M.M. en de drie genoemde gedaagden werden veroordeeld tot vergoeding der door de Hansa geleden schadekosten en rente. Advertentie 108.000. De financiële positie van nu is, aldus de heer Roolvink, echter aan zienlijk beter dan in 1956. Wij hebben thans een gezonde betalingsbalans, terwijl ook de stand op de kapitaal markt gunstig mag worden genoemd. Over de arbeidstijdverkorting zei de heer Roolvink tenslotte, dat wanneer deze niet wordt opgevaneei. door een toe genomen produktie, zij ongetwijfeld loon- kostenverhogend werkt. De aanwezige ruimte zal hieraan moeten compense ren. Het ziet er naar uit, dat de toto liefhebbers weinig last zullen hebben van de verwerping van de herziening der loterijwet door de Eerste Kamer. Het lijkt zelfs mogelijkdat met goede wil en voortvarendheid het aflopen van de huidige K.N.V.B.-toto, op 2 oktober, reeds de week daarop ge volgd zal worden door het optreden van de nieuwe totocombinatie van de Nederlandse Sportfederatie en de commissie sportprijsvragen. Door de bepaling, dat de prijzen in goederen moeten worden uitgekeerd, zoals de huidige loterijwet voorschrijft, is deze toto wat ongemakkelijker hanteer baar dan het systeem, dat de ver worpen herziening in uitzicht stelde. Maar vergeleken bij de huidige rege ling steekt de nieuwe oplossing niet erg af. Aan de vindingrijkheid der toto-organisatoren lijkt overigens de zorg voor een soepel verloop in de praktijk wel toevertrouwd. Men moet erkennen, dat minister Beerman met deze voorstellen ge toond heeft zijnerzijds zijn uiterste best te hebben willen doen om zijn sombere profetieën inzake een te duchten gespannen politieke situatie niet te laten uitkomen. Wij weten weliswaar niet precies, wat de minis ter onder „de beperkte duur" van de voorgestelde vergunningen verstaat, maar in de opvatting dat „uren, da gen, maanden, jaren als een schaduw heenvlieden" mag een periode van enkele jaren nog altijd als iets zeer beperkts gelden. Men heeft dan alle tijd om rustig verder te zien. Als in tussen de toto wat te venvachten is onverminderd de animo blijft wekken, is er dan reden voor poli tieke spanningen om dit resultaat? Van de Tweede Kamer, die hier een poging ziet om datgene, wat in ge meen overleg tot stand kwam, zoveel mogelijk te nonoreren, lijken die spanningen niet te verwachten. Veel eer is bewondering, zo niet verbazing op zijn plaats over de sportieve lenig heid, waarmee minister Beerman de verwerping van zijn wetsontwerp op vangt. Ook de nieuwe voorstellen immers rekken het befaamde artikel 3 van de Loterijwet uit op een wijze, welke voor de minister van Justitie, blijkens zijn uitlatingen, zacht gezegd uiterst onbehaaglijk moet zijn. Dat is echter een andere zaak, hoe opmer kelijk ook. Maar de vraag blijft intussen of minister Beerman met deze oplossing ook een andere bron van mogelijke politieke spanningen heeft weggeno men, namelijk de onaangenaamheden welke de verwerping in de Eerste Kamer voor de verhoudingen tussen de regeringsgezinde partijen mee bracht. Daar zijn wij niet zo zeker van. Advertentie Het klassieke model van het wereldmerk Trotseert de tijd en Is overal favoriet om zijn opmerkelijke eigenschappen: Krachtige, reukloze warmte en... onver woestbaar degelijk. U kunt er zelfs op koken. Let U op het merkl Vraag een Aladdincafalogus bij Uw leverancier of bij de Importeur J. G. de Zeeuw N.V., Dordrecht - Postbus 84. door defecten van psychologische of J~\ eze onderscheiding was II voor mij verrassend groot en heeft me ontzettend goed gedaan, omdat ik mijn werk als sexoloog nu door het hoog ste kerkelijk gezag zie erkend. Ja. het is een balsem voor mijn ziel geweest." Zo uit zich nu tegenover ons de nu gewaardeerde gynaecoloog en sexoloog dr. J. G. Holt, die zondag bij zijn zilveren jubileum in dit laatste nog steeds unieke en voor velen zelfs zonderlinge „vak" van zijn parochiepastooi in Bilthoven ie horen kreeg, dat de Paus hem. benoemd had tot ridder in de Orde van de H. Gre. gorius de Groote. De heer en mevrouw Holt had den er met hun 31-jarige zoon Philippe, die Benedictijner-mon nik in Egmond is „een prach tig thuisfront voor mijn werk, waarop ik veel zegen nódig heb" en enkele vrienden een intiem feestje van willen maken, doch een goede kennis oordeelde te recht, dat nu maar eens naar buiten uit moest blijken, hoe ontzettend veel goed deze ka tholieke vrouwenarts, door zich op een heel speciaal terrein te be wegen, gedaan heeft. Aan heel veel mensen, die jnet sexuele moeilijkheden te kampen hadden - somatische aard heeft hij weer levensgeluk teruggeschonken. Niet alleen aan gehuwden, maar ook aan ongetrouwden, onder wie kloosterlingen, die met hun moeilijkheden by hem kwamen. „Te veel wordt door anderen" zo zegt dr. Holt „de nadruk gelegd op mijn werk inzake een geoorloofde geboorteregeling door periodieke ont houding, de methode Ogino-Knaus, welke in ons land door de Udenhoutse arts Smulders het eerst is gepropageerd, waarin ik hem van meet af aan van harte heb ondersteund. Een regeling, die ik door een voortdurende bestudering, waarmee ik reeds in 1932 was begonnen, dieper ben gaan zien en heb kunnen vereenvoudigen. Mijn jubileum betreft echter de wetenschap pelijke beoefening van de- medische sexologie, d.i. de wetenschap van de menselijke sexualiteit en deszelfs stoornissen. Daarvan is de periodieke ont houding slechts een onderdeel, zij het ook onmisbaar." Zoals de periodieke onthouding, waarover dokter Smulders in 1930 zijn eerste publikatie gaf, aanvankelijk in katholieke kring heel wat deining verwekte, stonden vele geloofsgenoten, niet het minst priesters er zeer wantrouwend tegenover, toen de nu 62-jarige dr. Holt het in 1935 waagde een praktijk te beginnen, die uitsluitend gericht was op het sexuele bij de mens. Verdachtmakingen zijn niet uitgebleven en zelfs artsen haalden de schouder op. Of het niet de moeite waard is bijzondere aandacht te schen ken aan de sexuele verschijnselen en door een juiste behandeling en verkla ring van het al of niet geoorloofde op dit punt, zoals de Kerk ons dit leert, spanningen weg te nemen. Achteraf gezien ontdekt men duidelijk de hand van de Voorzienigheid in de levensloop van dr. Holt. Hij is in Haarlem ge boren. Na de voltooiing van zijn artsexamen in 1924 te Amsterdam en een jaar zwerven als waarnemend-huisarts wilde hij vrouwenarts worden. Hij werkte daarvoor twee jaar als assistent van de chirurg in het St. Antonius- ziekenhuis te Utrecht, eerst bij dr. Touw en later bij dr. Klinkenbergh om vervolgens drie jaar te werken bij de bekende gynaecoloog prof. de Snoo in het Stads- en Academisch Ziekenhuis, waar hij tenslotte chef de climque werd. Al spoedig werd hij benoemd tot onderdirecteur van de Vroedvrou wenschool in Heerlen, met recht van opvolging van de directeur, doch het tragische feit deed zich voor, dat hij juist op de dag van de benoeming door een ernstige ziekte werd overvallen, die hem 7 jaar aan het bed heeft gekluisterd. Het is voor dr. Holt echter een vruchtbare periode geworden, want juist toen verscheen het was in 1930 het befaamde artikel van dr. Smulders in het r.-k. Artsenblad. Geestelijken en doktoren kwamen in het geweer, maar dr. Holt, die op zijn bed alles rustig overdacht en bestudeerde, werd zeer enthousiast over deze „ontdekking" en stelde dr. Smulders hiervan in kennis. Deze was uiteraard zeer verheugd eindelijk een medestander te hebben gevonden en besprak met dr. Holt, aan wie hij menigmaal een bezoek bracht, het resultaat van verdere onderzoekingen en studies. Ook stelde hij hem op de hoogte van de vele brieven, die hem bereikten van van mensen, voor wie licht in donkere nood werd ontstoken. Dr. Holt heeft het pionierswerk van dr. Smulders verder uitgebouwd, na diens dood voort gezet en de methode eenvoudiger en meer bruikbaar gemaakt. Zijn geschrift daarover, „Het Getij", is inmiddels in vele talen verschenen. Dr. Holt kreeg ook de patiënten van dr. Smulders en daar voor hem de obstetrie en gynae cologie toch te zwaar zouden zijn, zag hij de weg open liggen, die hij voortaan moest gaan. Hij studeerde nog psychiatrie bij prof. Carp in Leiden. Werke lijkniet, omdat het een persoonlijke hobby van me was, maar omdat ik gezien de reële nood op sexueel gebied van de noodzaak van deze keuze overtuigd was, heb ik zo gehandeld," verklaart hij thans. Iiij is nog steeds de enige katholieke sexoloog en als zodanig een een ling in het Nederlands genootschap voor sexologie. Het is van enorm belang, dat hij daar duidelijk kan maken wat de katholieke gedachte op het punt van de huwelijksbeleving ts. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 7