De woningproduktie in onze stad Vergelijkingen met enkele andere steden De jaarlijke zakjesactie van Katholiek Thuisfront Wit-Gele Kruis SABA BIOSCOOP-PROGRAMMA'S „Brood en spelen'' in Arcade Prachtige Plaids Citroen Automobielen JONGSTEN TELEFUNKEN OVER DE DAM HOUTMAN W. A. YERWAIJEN WALDO-GARAGE Moet meer dan ooit een succes worden r~ Huisvrouwelijke overpeinzingen Studenten maakten er grammofoon platen Dekens R.K. Instuif „Jong Schiedam" V, J Luchtsprong H. Mis voor leden Seliiedamse H. K. W afdeling Gouden huwelijksfeest Jubilee Stadgenoten onder scheiden In Amsterdam méér kans op een woning? HET NIElWL DAGBjuw Kwajongens J Damwachur vanaf 11.95 vanaf 16.95 Passage Theater Monopole Theater Lager voetbal in het komende weekeinde BURGERLIJKE STAND Twee jubilea en een afscheid Afscheid en jubileum hij de G. T. B. Bilji jar ten NSC ZATERDAG 1 OKTOBER 1960 BAGJNA RADIO en TELEVISIE Me Id t U aan als lid Schwarzwalder Apparate-Bau-Anstalt Complete Woninginrichting HOOGSTRAAT 184-186 De zaak M. P. Teenager Melody Excelsior '20 Zaterdagmiddagvoetbal OFFICIAL' AGENT voor SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS HOEK VAN HOLLAND SINGEL 41-45 Telefoon 64.65.0 - Schiedam Twee spelers zonder punten verlies aan de top (Vervolg StadsiiieiHv- elders in dit blad) Aan je nota omtrent d6 ontwikkeling I lang voor de ontwikkeling van de wo- van de woningvoorraad in onze stad ningsituatie. Een vergelijking van de be opgemaakt door het Economisch Tech nologisch Instituut in opdracht van het gemenetebestuur ontlenen we nog het volgende: In de periode 1947 t. en m. 1959 kwa men in Schiedam 5386 woningen ge- re d, en werden 804 aan de voorraad onttrokken, waardoor de toeneming dus 4582 woningen bedroeg Het totaal aan tal woningen kwam daarmede op 21.197 op 1 januari 1960, hetgeen ten opzichte van 1947 een groei inhoudt van 28 pet. Deze cijfers krijgen pas betekenis, alj men vergelijkt met de overeenkom stige gegevens van enkele andere ge meenten. De woningproduktie in de pe riode 1947 t en m 1959 in enkele ge meenten was als volgt: Nieuwbouw 1947 Schiedam 5.386: Delft 4.761; Dordrecht 6.337; Vlaardingen 8.925, onttrokken 1947 tot en met 1959: Schiedam 804, Delft 29-, Dordt 677. Vlaardingen 661. De netto toe neming bedroeg 1947 tot en met 1959 Schiedam 4.582. Delft 4.469, Dordt5660 Vlaardinge 8.262. Het womngen op 1-1-1960 was resp. 21.197, 17.801, 22.939, 18.634. Idem in pet. van 1947 resjj. 128 pet, 134 pet; 133 pet; en 180 pet. In Schiedam, zo blijkt uit de tabel, werden meer woningen gebouwd dan in Delfi maar minder dan m Vlaardingen en Dordrecht. In geen van de overige drie gemeenten echter werden zoveel woningen aan --- als juist in Scmeaam. Daardoor was in Schiedam de netto toeneming in pro centen ten opzichte van 1947 kleiner dan in de drie overige gemeenten. De cijfers betreffende de woningbouw in de perio-de 1947 t. en m. 1959 laten zien, dat in de naoorlogse woningbouw verschillende fasen zijn te onderschei den In Schiedam kwamen sinds 1956 jaarlijks veel meer woningen gereed dan in de jaren daarvóór. Duidelijk tekent zich hier de invloed van het continu- contract at. °ok in Delft en Dordrecht zijn duidelijk twee fasen in de naoorlog se woningbouw te onderscheiden, zij het dat in laatstgenoemde gemeente pas na 1957, dus een jaar later, jaarlijks veel meer woningen gereedkwamen. In Vlaardingen tenslotte heeft sinds 1949 de woningproduktie zich op hoog ni veau bewogen Dc jaren 1953 en 1958 leverden hier zelfs een aantal wonin gen op van ruim 1100 stuks. Bij een overzicht van de woningproduk tie kunnen enkele opmerkingen over het bevolkingsverloop niet worden ge mist De verhouding tussen het groei tempo van de woningvoorraad en dat der bevolking is namelijk van groot be volkingsgroei in de 4 gemeenten in de periode '47 t eh m. '59 laat zich: Bevolking '1-1-1947, Schiedam. 69.095; Delft 61.610; Dordt 67.591; Vlaardingen. 42.937; Bevo'king 1-1- I960, resp. 80.808; 73 323 81.908 en 68.129. Idem in pet. van 1947:- 116 pet., 119 pet., 121 pet., 158 pet In Schiedam was de bevolkingsgroei _r... kleiner dan in de overige drie gemeen- komt Jopie Brodhaag, Bieekemoolen. die niet nog groter dan het reeds is. Dit laatste kan eerst dan worden aange toond. wanneer men dieper ingaat op het woningtekort en het bevolkingsver- loop. Nu we reeds enige weken draaien, mogen we gerust enige optimistsche ge luiden laten horen. Het gaat goed met de oudste en enige r.k. jeugd-socië- teit van Schiedam Het ledental neemt gestadig toe, de programma's vallen in de smaak, kortom, we mogen in alle opzichten tevreden zijn. A. s. zondag ten Lijkt het op het eerste gezicht, dat hierdoor ook een kleinere groei van de woningvoorraad dan in de andere drie gemeenten verantwoord zou zijn, nade re analyse wijst uit, dat in Schiedam de geringere bevolkingstoeneming een gevolg is van het gevoerde toewijzingsbe leid. Daardoor werd het woningtekort ons een avond met een lach en een traan zal bezorgen, afgewisseld met dansen. Zijn er onder de lezers jongelui die nog geen kennis gemaakt hebben met de Instuif, ze zijn van harte welkom. A..s. zondag in het wijkcentrum, Dr. Wibaut- plein 129. Het Programma begint om 8 uur. enten wtjraen zoveel Zondagmorgen zullende propagandis- aan de voorraad onttrokken ten van het katholiek Tnuisiront aan ai- -r-v .1 inn..n/>li pkprkpn wpflftrom voor ROTTERDAMSEDIJK 445 - TELEF. 67538 le plaatselijke parochiekerken wederom zakjes uitreiken, waaruit een offertje gedeponeerd kan worden voor onze r.k. militairen Het is voldoende bekend wat Katholiek Thuisfront met dit geschon ken geld allemaal kan doen voor onze jongens die hun militaire dienstplicht moeten vervullen. Wij weten ook wat er al gedaan is en nog steeeds gedaan wordt, doch wij weten tevens dat er voor dit werk nooit genoeg gedaan, dus ook nimmer genoeg gegeven kan worden. De woorden mili taire dienstplicht vervullen" zijn in ons maatschappelijk leven een begrip ge worden maar voor hen wie het aangaat is het in de meeste gevallen een offer brengen, een offer dat dan in feite door het gehele gezin gebracht wordt. Het „in militaire dienst' gaan betekent voor een groot aantal jongelingen een eer ste °P eigen benen staan en zij die het meegemaakt hebben weten uit onder vinding. hoe in zo'n eerste nacht in een kazerne doorgebracht, het ouderhuis eerst recht gewaardeerd wordt en dat hier het eerste heimwee maar dit tehuis wordt geboren. Laat ons ook niet uit weiden over de zorg van de ouders wan neer zij in huis een bed onbeslapen we ten en nog minder over de vraag of deze ouders hun jongen terug zullen krij gen. zoals hij het huis is uitgegaan. Wij weten zoals gezegd wat Katho liek Thuisfront voor onze militairen doet. Het is voor de bezorgde ouders een weldaad dit te weten. Vandaag aan- de dag behoeft er geen enkele jongeman meer onvoorbereid de militaire staat te aanvaarden. Voorlichtingsavonden en vormingscursussen prepareren deze jon geman voor de taak, die hem wacht en Ziekenverpleging Verplegingsartikelen M oedersch a pszorg Geestelijke volksgezondheid bij de administratie: NIEUWE HAVEN Hoogtezon voor kleuters Kraamverzorging Zuigelingenzorg Kleuterzorg 121 - TELEFOON 6.6.8.2.2. DE BEWONERS VAN DE Grensflat aan de Rotterdamsedijik moeten van de week wel hun ogen uitgewreven heb ben, toen ze gewekt werden door het rumoer van af en aan lopende mensen, ■het heen en weer klinken van orders en ten slotte het geronk van zware motoren. Voor zover ze het omstreeks vijf uur in de vroege ochtend beston den, om op te staan, teneinde eens le zien, wat er aan de hand was vooi velen zal het gerucht overigens wel niet alarmerend zijn geweest, want een perfecte organisatie voorkwam alle onnodige geluiden konden ze een lange reeks van een negental grote autobussen in de richting Rotterdam zien vertrekken, met als uitgangspunt het gebouw van de N.V. Hoogenboom aan de Van Deventerstraat. Dit beeld, juist op de grens, in 'het bijna nog nachtelijke donker, was op zijn manier een soort weergave van een situatie, welke zich steeds duidelijker gaat aftekenen en wel de steeds groter wordende samenwerking tussen Schie dam en Rotterdam, welke weer een steeds intensievere samenvloeiing en tevens bundeling van belangen met zich medebrengt. HET IS EIGENLIJK ONNODIG, er j op te wijzen maar de onderneming, ge naamd Automobielbedrijf Hoogenboom N.V. is een der talrijke, wier bedrijf zowel in Rotterdam als Schiedam ves tigingen heeft. In dit geval geeft Rot terdam nog de toon aan, maar geen Schiedammer zal zich daar druk om maken, zolang wij hier Wilton- Fijenoord hebben, met een filiaal in Rotterdam, dat er overigens mag zijn, het zij ruiterlijk toegege ven niets kan voor hem dan ook een ver rassing zijp (met de daaraan verbonden vervelende gevolgen). In de diverse 'mi litaire tehuizen wacht deze jongens een werkelijk „tehuis'' waar zij niet alleen hun vrije tijd kunnen doorbrengen, maar zich zonodig nog verder kunnen ontwik kelen, zodat de in het leger doorgebrach te jaren stellig geen verloren jaren be hoeven te zijn. Het spreekt vanzelf dat de ouders wier zonen 's lands wapenrok dragen het werk van Katholiek Thuisfront bok zon dag Weer zullen steunen. Er zijn ech ter genoeg gezinnen waaraan het ver vullen van een dienstplicht zonder meer voorbij gaat, omdat men er geen last van heeft Het zijn juist de gezinnen die zich a.s, zondag van hun beste zijde kunnen doen kennen door de zakjescol lecte eens extra te bedenken. Zij lossen een ere-schuld in tegenover de jongens, die onder de wapenen zijn. Hun bijdrage is een morele steun voor die ouders, wier zonen hun plicht doen tegenover het vaderland en de vrije wereld Als dit gebeurt, dan zal dit faar de zakjesactie van Katholiek Thuisfront een éclatant succes worden. Moge dit ook zo zijn. Het bestijur van de Schiedamse H.K.W. afdeling deelt hierdoor aan haar leden mede, dat de h.mis die ter gele genheid van het patroonsfeest van de patroonheilige St.-Franciscus van Assi- sië wordt opgedragen in de parochie kerk van de H. Joannes de Doper. Lan ge Haven, alhier, zal plaats hebben mor gen zondag 2 oktober om 8.30 uur en niet zoals in de circulaire staat vermeld op zondag 9 oktober. Het echtpaar Hagestein-van Kampen, wonende in de bejaardenflat in Nieuw- land. heeft gisteren zijn gouden huwe lijksfeest gevierd. De heer Hagestein is indertijd boswachter in het oude Sterre- bos geweest en later naar de polite overgegaan. Héden herdacht de heer J. M. Adams het feit, dat hij 40 jaar geleden bij de Amsteirdamsche Bank n.v. in dienst trad. De heer C. J. van 't Hof van de N.V. Duys Co. werd wegens langdurige en trouwe dienst begiftigd mei de ere medaille. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. Deze zelfde on derscheiding werd toegekend aan de heer D. J. Geill van de N.V. Cats-Neparofa te Rotterdam, eveneens wegens langdu rige en trouwe dienst. Voorts werd aan de heer J. Olieman van de N.V. Handelsvennootschap Gloe Co. te Rotterdam, maar wonende al hier, de ore-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud, toe gekend eveneens wegens langdurige en trouwe dienst.' We zijn volgend jaar september 288. nieuwe woningen rijker, gebouwd vol gens een Frans systeem: Coignet, dat echter, zoals bekend, aan de Nederland se behoeften is aangepast. Maanden lang zullen cr gezinnen in psanning zitten om het bezit nemen hiervan. De gewone gang van zaken Maar misschien volgt ons Bureau van Radio en Televisie. Een wereldmerk. 125 Jaar ervaring in precisiewerk. Een klasse apart, waarmee wi.i reeds 30 Jaar de beste ervaring hebben. Piano- en Orgelhandel SINGEL 114-U6 SCHIEDAM g7l)|"7 82ste Jaargang bJo. 24405 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 6 6 1 5 2 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hongte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden-^^ AJie advertentie-orders worden alge- sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- wezen. ABONNEMENTEN t 7.40 per kwartaal; f 2.54 per maand en t 0.59 per week. Enfin, het beeld van een steeds nau wer samenwerkend RotterdamSchie dam of SchiedamRotterdam, hoe men het noemen wil, verdween in de nacht. Enkelen wisten, dat meer -dan 300 Hoogeboommensen met die bussen naar de vliegvelden Zestienhoven en Schiphol vertrokken, om vandaar even een luchtsprong naar Hannover te maken. Indien ze het niet wisten, heb ben ze het nu in de krant kunnen lezen. Tussen twee haakjes, ook Zestien hoven is een aspect van het beeld Rotterdam-Schiedam, made maal dit steeds groeiende vliegveld ook uit Schiedam zijn impulsen ontvangt en door zijn steeds groter in aantal wor- i den de verbindingen steeds meer Schie- I dams „luchtgebied" gaat gebruiken. I Dat hebben we zoipas weer met de vlees-brug naar Londen gemerkt. WAT HOOGENBOOM betreft, er gin gen zowel Rotterdammers als Schie dammers met die bussen mee. Er wer ken bij het bedrijf talrijke Schiedam mers en tevens mensen uit Vlaardingen en Maassluis. Nadat men de voormalige „Hoge Bomen" gepasseerd was de meeste „Hoogenbomers" zullen zich er geen rekenschap van hebben gegeven, zo vroeg in de morgen ging het snel naar de plaats van de luchtsprong en bij het eerste morgenlicht, met de zon als een bloedrode bal nog laag aan de hemel, vertrokken we, uitgenodigd om aan het bijzondere gebeuren deel te nemen, van Zestienhoven. De rest hoort in een algemeen ver slag thuis, weshalve we ons in dit rubriekje van een verdere beschrijving ontslagen achten. Maar voor ons zal toch in de historie van Schiedam met vette letters aangetekend blijven staan, dat de leider niet alleen een mar kante figuur in de samenwerking Rotterdam-Schiedam was, die dit ori ginele even als gewaagde jubileumge schenk uitdacht, doch dat er tevens een aantal Schiedammers aan deelnam, die niet alleen alleen in de enorme bestel- wagenfabriek te Hannover, maar ook in de waarlijk ontzaggelijke Volks wagenfabriek vain Wolfsburg meer dan 100 km. verder toch wel even onder 'de indruk waren, al zullen ze bij zichzelf gedacht hebben, dat Wilton- Fijenoord er toch óók wel mag zijn, chauvinistische Schiedammers als ze eenmaal waren. Bovendien, Piet Hoogenboom heeft nog wel een tweede 25 jaar voor zich en"wie weet, wat hij daarin zal klaar spelen. En..-- wie weet, welk een rol Schiedam weer in die plannen zal spelen. Dit zijn allemaal mijmeringen naar aanleiding van een luchtsprong over een afstand van honderden kilometers, 's Morgens op de Rotterdamsedijk, 's middags in Wolfsburg en Hannover, s avonds op Schiphol en daarna weer terug op de Rotterdamsedijk En ten slotte nog de -notitie, dat zich onder de sprekers op het feestdiner in het boordevolle restaurant van de luchthaven Schiphol ook een Schie dammer bevond en wel niemand min der dan onze professor mr. Sanders, die als adviseur uiteraard een belang rijk aandeel heeft gehad in de ont wikkeling der juridische aspecten van het zich in Amerikaans tempo ont wikkeld hebbende bedrijf. met een militair o jesprekslcider FJosso Was Schiedam kortgeleden met de opname voor de film .Lend mc your clogs" op de Lange Haven in het niéuws op visueel gebied, enige dagen geleden viel er in hetzelfde pittoreske gedeelte van de Jeneverstad iets unieks te beleven op auditief gebied. In gebouw „Arcade" lieten studenten hun muzikale prestaties op de plaat vastleggen. Met de opbrengst van deze plaat, die volgende maand in de handel uitkomt, hopen de studenten Vanaf het polium golfden de muziek- klanken van de Storktown Dixie Kids" de microfoons in. Het woord „Storktqwn" duidt er op. dat deze „Kids" van oor sprong uit Den Haag komen, storktown betekent ooievaarsstad. Het orkest is samengesteld uit Henk Sinnema. trom bone, Hans Pohl, piano, Claus Korink. klarinet, Pim Hoogervorst, banjo. Ben Marttin, bas. Henk Rijnberg, drum, Georg v. d. Puil, trombone. Deze zeven Huisvesting het voorbeeld van Amster dam, Want daar heeft het Centraal bu reau van Huisvesting, in opdracht van burgemeester en wethouders, nogal in grijpende wijzigingen ingevoerd bij de toewijzing van woningen. Men zal er zichzelf aan een passende woning kunnen helpen, doordat mensen die te goedkoop wonen, duurdere woningen krijgen en in het omgekeerde geval dito De wijzigin gen zijn: Zowel van nieuwbouwwoningen als van eerder verhuurde huizen met een netto huurprijs van 100,. in de maand of hoger, mag de helft vrij worden toe gewezen aan gegadigden, die niet bij het CBH zijn ingeschreven. Eerder was de ze huurgrens 144 gulden. De ene helft van de al eerder, ver huurde woningen wordt door het CBH, de andere helft door de eigenaar afge handeld. De opschuiving naar een andere wo ning zal soepeler worden toegepast, want deze opschuivingen behoeven niet meer binnen het eigen woningbezit van de ei genaar te geschieden. Vroeger moest men twee jaar of lan ger gehuwd zijn. wilde je bij hot CBH ingeschreven kunnen worden. Nu kan dat al bij een jaar of langer. zer komt weer bemiddeling bij wo- ningruil via het CBH Men denkt zelfs aan een ruilkrant, die vier tot vijf maal Per jaar zal verschijnen Maar ik zei u al, dit is in Amsterdam. De moed, om een formulier bij de Huis vesting te gaan halen, heb ik nog nooit opgebracht, maar nu ga ik toch een kansje wagen Onlangs zei de directeur van de Volkshuisvesting bij zijn jubileum, dat zijn baan geen gemakkelijke baan is. Maar toch deed het hem goed dat hij in al die jaren vele mensen blij had kunnen maken. Als we hier op dit gebied soepeler worden, een voorbeeld nemen aan Amsterdam, dan zit het wel goed. En komen er nog meer blije mensen in onze stad. Daar is toch wel een te kort aan. .1 MIEKE. Een groep jongens heeft vernielingen aangericht aan het leegstaande kleed lokaal op de Havendijik. Ruiten werden stukgegooid en een deur is vernield. De door een omwonende gewaarschuwde politie heeft drie jongens van 14 jaar kunnen aanhouden. De schade zal ver haald worden op d-e ouders. hun studies geheel of gedeeltelijk te studenten willen hun plaatje medio bekostigen. Het is, zoals bekend, voor november op de markt brengen, zodat het eerst, dat werkstudenten op deze j het in de gProte St. Nicolaas-roés valt. manier aan de voor hen noodzakelijke j Reeds eerder is dit orkest voor radio gelden proberen te verkrijgen. 1 - Gebouw „Arcade" aan de Lange Haven heeft een zaal met de beste akoestiek van geheel de wijde omgeving. Herhaalde malen kon men dan ook de radiowagen van de Nederlandse Radio Unie aan de achterkant van dit bondsgebouw van de K.A.B. aantreffen. Niet voor niets repe teert hier bijna dagelijks de vermaarde „Marinierskapel". Het bekende jeugd orkest uit Klaaswaal is in „Arcade" ook al een veel geziene gast. De grammo- foonplatenmi.i .Phonogram" gebruikt de grote zaal herhaaldelijk als opname studio. Hoe komt nu de zaal aan zo'n uitne mende akoestiek? Deze vraag hebben wij gesteld aan de beheerder van .Arcade", de heer J. de Veth. Enige jaren geleden heeft de grote zaal van het gebouw een verbouwing ondergaan. Er werd o.a. „een nieuw plafonnetje ingegoaid", zoals Janus de Veth zegt. Al gauw bleek welk een goede akoestiek de zaal had gekre gen. Hoewel "de vernieuwing tenslotte niet geheel beviel, werd er niets aan veranderd. ..Geluiddeskundigen" gaven als eensluidend commentaar: hou'en zo 1 Waar in studio's en dergelijke gebou wen duizenden guldens uitgegeven wor den om een ruimte met een gave geluids weergave te scheppen en waar dit dan nog gedeeltelijk mislukt, daar had gebouw „Arcade" door toevallige om standigheden, plotseling en onverwacht een ruimte met, volgens vele deskundigen de beste akoestiek van geheel Zuid- Holland. Onlangs was voor een opname in ..Arcade" aanwezig de S.G.I.. dc Studen ten Grammofoonplaten Industrie. Twee jaar geleden ging student L. J. Wijdeveld er toe over om plaatjes op te nemen. Met het geld, dat hij daarme hoopte te verdienen, zou hij dan zijn studie kunnen bekostigen. Thans is het zo, dat de heer Wijdeveld niet meer studeert, hij is directeur van de S.G.I. Als echter de maatschappij over een tweetal jaren als het ware automatisch loopt, dan gaat hij zijn studie fysica wer hervatten. Deze ondernemende student had op zaterdag 24 september jl. zijn opname apparatuur opgeslagen in „Arcade", ook de heer Wijdeveld had de akoestiek van het gebouw leren kennen. Ook de tech nici, die de apparaten bedienden, zijn studenten. De heren W. Verschoor en P. Schaap hebben met korte onderbre kingen gedurende 8 uren een zestigtal knoppen bediend. Voor hen is dit de manier om aan het benodigde studiegeld) te komen. en televisie opgetreden. Oo de plaat staan operette-melodieën in dixieland-stijl. Ook swing-muziek wordt weer ten gehore gebracht. De S.G.I.de Studenten Grammofoon platen-industrie heeft in Arcade een grammofoonplaat opgenomen van de „Storktown Dixie Kids". Het geheel was een studentikoosoptreden. Zo wel technici als uitvoerenden zijn stu denten. Zij proberen met de opname hun studie- en kostgeld bij elkaar te krijgen v IN HET PASSAGE-THEATER gaat de ze week de nieuwe film van Bert Haan stra. Aan de uitvoerige bespreking, wel ke er donderdagavond is gewijd, behoe ven we hier niets toe te voegen. Het is een boertig gebeuren, dat een poos goede ontspanning oplevert. Voor a.l. HET MONOPOLE THEATER draait deze week elke dag twee aparte films. Voor de aanvangsuren raadplege men de geheugenhulp. Wat „Teenager Melo die" betreft, in deze Duitse film wordt het teenager-thema uiteraard op zijn Duits bekeken en behandeld. De jeugdi ge filmtalenten Conny Froboess en Pe ter Kraus spelen er de hoofdrollen in. Conny en Peter zijn zulke „teen-agers". De film vertelt een vrolijke episode uit hun leven. Beiden zijn op een school, waar de muziek van de jeugd enigszins de ernst van het onderwijs dreigt te over- stemmen. Maar wie zou dat gezonde jonge mensen als Conny en Peter en hun vele kameraadjes misgunnen? Zij staan voor elkaar op de bres bij moeilijkhe den. En die moeilijkheden zijn er, als Peter geld moet verdienen, omdat zijn moeder ernstig ziek is Hij kan daardoor zijn studie niet voortzetten. Alle klassen springen voor hem in en maken.... mu ziek! Ook de stichter van de school, alias Rudolf Vogel, een rijk industrieel, die zich voor concierge heeft uitgegeven, ontdekt, dat „teen-agers" het oude hart jong kunnen maken. Natuurlijk stellen Conny, Peter en hun vriendjes tenslotte de school, hun leraren en de brave stich ter niet teleur. Maar daarbij komt zeker een niet geringe dosis ritme van de mo- dernste structuur. K.F.C.-keuring a.l. Paspoort der schande De film, met Eddie Constantine in de hoofdrol, moet voorbehouden blijven voor strikt volwassenen. Als we er een op merking over willen maken, -dan is het slechts deze. dat men geestelijk geens zins een verlies lijdt, wanneer men haar niet ziet. Hoewel het zondag de dag wordt voor de Oranje Leeuwen en de Rode Dui vels komen er toch nog diverse plaatse lijke elftallen binnen de lijnen. Voor de competitie moet SVDPW op eigen veld tegen Hillegersberg aantreden. Zondag j.l. kregen de rood-witten bij Dirksland met 2-0 klop. De Rotterdam mers bezetten de tweede plaats en wij vrezen dat hier een vierde nederlaag in het verschiet ligt. Tweede klasser Excelsior '20 heeft alle reden om de vrije zondag te benut ten met het spelen van een oefenwed strijd waarbij waarschijnlijk wel met spe lersmateriaal geëxperimenteerd zal wor den. Vierde klasser SFC wordt de tegen stander en ook het tweede elftal van deze club komt naar „Thurlede" om het tegen de reserves van de zwart-witten op te nemen Ook voor DHS kan het geen kwaad dat er zondag tegen Ursus ge start wordt. Beide teams doen het tot dusver maar matig en dan betekent elke oefenwedstrijd mogelijk winst voor de verdere competitie. In de afd. KNVB zaterdagmiddag trekt HBSS naar' Kozakken Boys. Weten de Oranjehemden ook hier de volle winst binnen te halen, dan kunnen zij in de kopgroep nog een behoorlijk toontje mee gaan blazen. Voor de in de afdeling Rotterdam uit komende clubs staan zware wedstrijden op het programma. GTB krijgt bezoek van Heinenoor-d. terwijl PPSC op eigen veld het sterke Insulinde krijgt te weer staan. GSS gaat gastheer worden in een treffen met Engelantier Boys. de Ploeg die de vorige week GGK met 8-1 ver pletterde. Er zal van alle drie de clubs d» grootste inspanning gevraagd worden, willen hier gunstige resultaten te voor- schjn komen. ALBERT MOL en CO VAN DIJK in een scène uit de Nederlandse filmko medie van Bert Haanstra „De Zaak M.P." GEBOREN: Peter z.v. G. Broere en H. Albers; Wilma d.v. W. van der Lugi en J. C. Jansen: Maria P. d. v. J. Wat- timena en M P. van Hengel: Marja d.v. G Burger en G. C. Talmon: Ca- tharina Adv J.M.J. van der Valk en P. A. Ham; Nelly d.v. W. van Meeleren en T M. de Man: Hedwig d.v. J. J. Alijk en E Th J. M. Piët. OVERLEDEN: H. 't Hooft, 82 jr: J. Roosendael, 68 jr: j. S. van Kan, 68 jr, echtg. van H.M.J. Koenen. Het zal voor vele jonge moeders een minder verheugend bericht zijn, dat zus ter M. G. Ham haar taak als kraam verzorgster gaat neerleggen. In tal van gezinnen heeft ze bij een geboorte geas- sisteedd. Ze neemt afscheid m verband met haar a.f. huwelijk. Het Wit-Gele Kruis lijd er 'een gevoelig verlies door. Evenals zuster M. G. Kouwenhoven is ze thans twaalf en een half jaar aan deze instelling verbonden. De jubilea zul len morgen gevierd worden, 's Morgens wordt er te 9.15 in de kerk van het H. Hart aan de Lekstraat een h. mis op gedragen, waarna de jubilaressen met de genodigden aan een koffietafel zullen aan zitten. Op vrijdag 30 september jl. heeft de heer A. v.d. Vlies, administratief amb tenaar. na een diensttijd van ruim 18 ja ren, afscheid genomen van de Techni sche Bedrijven der Gemeente Schiedam wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd en herdacht de heer P. Verheij, incasseerder, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Beide medewerkers zijn 's morgens met hun echtgenoten per auto van huis afgehaald en om 11 uur door de directie en de jubileumcommis sie ontvangen in de kantine. De adjunct- directuer, de heer J. van Hartingsveld, heeft mede namens bet college van B. en W de scheidende en de jubilaris toe gesproken'en hun dank gebracht voor de wijze waarop beiden steeds hun werk zaamheden hebben verricht, waarbij te vens het gebruikelijke cadeau onder cou vert werd overhandigd. Namens het ge zamenlijke personeel bood de heer K. L. Voorbach cadeaus aan terwijl de dames een bloemenhulde werd aangeboden. Daarna sprak de heer W. Pelt. onder wiens leiding zowel de scheidende als de jubilaris jarenlang hebben gewerkt, bei den toe. Spreker roemde hun werklust en plichtsbesef en haalde enige herinne ringen oP uit de afgelopen periode. Na dat nog namens verschillende afdelingen het woord was gevoerd was er voor het personeel gelegenheid om afscheid te ne men van de heer v.d. Vlies en om de heer Verheij geluk te wensen met zijn zilveren jubileum. Het verdere van de dag hebben beiden in de huiselijke kring doorgebracht, waar nog velen van hun belangstelling hebben doen blijken. Na twee speelavonden hebben thans de acht deelnemers in de finale om de vijfde kiasse-titel van het biljart- district Schiedam twee partijen ge speeld. Slechts twee spelers hebben de vier te behalen punten veroverd t.w. de heren M. Meyer en A. Spronkers. De heer J. Verhey heeft drie punten ver zameld. De nos 11 en 12 uit de voor ronde, die verspeeld moest worden o-m in de finaie uit te komen, de heren P. Brussaard en G. v. d. Most, zijn nog puntloos. De stand ziet er nu uit als volgt: 1 A. Spronkers (LEV) 4 p.. moyenne 1,39; 2 M. Meyer (Vol'ksgebouw) 4 p., moyenne 1.02; 3. J. Verheij (Confiance) 3 p., moyenne 1,09; 4 J. de Waar i (LEV) 2 p., moyenne 1,17; 5 A. v. d. Roest (LEV) 2 p. moyenne 1,14; 6 J. v. d. End (Valksgebouw) 1 p. moyenne 0,98; 7 P. Brussaard (Tonegido) 0 p.. moyenne 0,79; 8 G. v. d. Most (DVS) 0 p., moyenne 0,38. Dinsdag en woensdag a.s. worden in café De Gouden Leeuw de volgende partijen verspeeld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3