WEVENIT JERSEY Kreymborg Amerikaans Marinepersoneel stond (weinig) bloed af fa lm sim due 1 Maakt Reclame Uitbreiding officieel in Cincinnati Ned." gebruik genomen NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT N.V. ZUIVER WOLLEN EN 3.» kleding I - m m Voor Nederlandse Rode Kruis Yanks gingen liever passagieren Verbreding Suez- kanaal voor Uw zaak Witte mieren dure plaag in Indië Uitgifte nom. f 800.000,- Kwaliteit is in Waarborg AMSTERDAMSCHE BANK N.V. 39.75 04 H/(za/ló<y^ De hele wereld leest Y rouweno verschot wordt kleiner in Duitsland Egyptisch vliegtuig verging bij Elba Aantal verkeersdoden stijgt in West-Duitsland Dubbele bekroning voor Wilton Fijenoord Achterstand op Amerika Tsjombe vraagt Grontmij voor werk in Katanga Liefde per telefoon op kosten van de baas ROTTERDAM NSC DONDERDAG 6 OKTOBER 19G0 PA (RNA (i gevestigd te Rotterdam. van niet-royeerbare certificaten van aandelen in stukken groot nom. f 250.- aan toonder voor 1/4 deel gerechtigd tot het dividend over het boekjaar 1960 en ten volle tot het dividend over volgende boekjaren, tot de koers van 150 pCt. uitsluitend voor houders van claims van de thans uitstaande aandelen, onder aandelen en niet-royeerbare certificaten van aandelen in de verhouding van nom. f 500.- uitstaand kapitaal op nom. f 250.- niet-royeerbaar certificaat van aandelen. Ondergetekende bericht, dat de inschrijving op bovenstaande niet-royeerbare certificaten van aandelen is opengesteld op vrijdag, 14 october 1960 van des voormiddags 9 uur tot des namiddags(4 uur, bij haar kantoren te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, op de voorwaarden van het prospectus dd. 6 october 1960. De Vereeniging voor den Effectenhandel heeft bepaald, dat de claimhandel aal aanvangen op maandag, 10 october 1960. Prospectussen, afdrukken van de administratievoorwaarden en inschrijvings biljetten, alsmede - tot een beperkt aantal - exemplaren van het jaarverslag over het boekjaar 1959 en van de statuten zijn ten kantore van inschrijving verkrijgbaar. Amsterdam, 6 october 1960. fi A De goedgeklede man kent voor de nieuwste mode maar één kwaliteitsadres: Krcymborg! 01 de aanvulling van zijn garderobe nu een vlotte, sportieve regenjas vereist, een modern kostuum - of sportkombinatie bij Kreymborg is hij altijd zeker van met zorg gekozen stoffen en de oerdegelijke Waarborg-binnenbewerking, die pasvorm-voor-jaren garandeert. Ruime keuze in de nieuwste modellen, kleuren en dessins. .<:P. /AfiAsA'# M&ÏÜ, p;'- A Sportief model in katoenen gabardine. Dri-sil, dua vuil- en waterafstotend 45.- Waarborg-sportkolbert in tweeda en bouclé'a. Model met moderne schouderlijn 49." Waarborg-pantalon 'j.- '-nka en Trevira, met of zonder omslag |KIN0ERH0ESTSIR00P| HALLO HUISGENOOT UW DAGBLAD! KLEINE BEVER. DEOWAGA'INDIAAN door Catherine Gaskin De prachtige roman van een ten onrechte gedeporteerde jonge vrouw in het Australië van het begin van de negentiende eeuw. Een boek, dat U zeker zult kopen I Een boek, dat U gaarne als geschenk geeft I Zeer luxe uitvoering, 368 pagina's Prt/s gebonden slechts f7,90 Best verzorgde verslagen VISSERTJ yerse vis: s*131 121 met io25. in de boekhandel verkrijgbaar N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM 'f'ïA y' 'T f!,.. féïSBÏSSSiKSIB GERZON'S VERJAARDAG FEEST VOL VERRASSINGEN l JUJi TRADITIEGETROUW: DÉ GROTE GERZON-AANBIEDING waar heel modeminnend Nederland op wacht: zuiver wollen wevenit en Jersey voor 'onmogelijk' lage prijs! U kiest uit: gladde, bouclé en angora kwaliteiten en uit tientallen tinten In effen en multicolor l Profiteert van deze fantastische verjaardagsprijs: 130/160 breed uw Modehuis V%; twirm Waarborg-regenfas 25 ZAKEN Naar voor de kinderen, lastig voor U. Maar dat hoesten verdwijnt als bij toverslag als U hen Buck ley's Kinderhoestsiroop geeft. De hoestsiroop, die snel verlichting schenkt, smakelijk is, en boven dien Vitamine C bevatl Bij apothekers en drogisten Hij laat U nooit in de steek. Zelfs niet in moeilijke omstandigheden. Hij heeft U veel te geven en vraagt toch zo weinig terug. Wie hij ia? U zou beslist niet buiten hem kunnen. Zijn trouwe komst betekent elke dag opnieuw berichten uit alle hoeken der aarde, over allerlei onderwerpen, van politiek tot radio en broodbeleg toe. ALCGGEBMONV f.n machtig boel m Indianen en cowboys, he' 'e.en m de prooi. en de grote l1n~td tuien blank en rood. «wwa f «MlMkiiiMI «•rtrljgta» tij «.f. ORURVCmj •C IPIAMSm •AARLIR r BOTTERDAM, 6 okt. Kwasi onver schillig, maar toch ook wel een tikkeltje wit om de neus, lagen gisterenmiddag dertig bemanningsleden van bet Ameri kaanse escorte-onderdeel, dat op het ogenblik een bezoek brengt aan Rotter dam, op lange tafels In de kantine van de marine-onderzeedienst aan 4e Waal haven. Het waren de eerste dertig van een groep van 158 vrijwilligers, die zich hadde aangemeld om bloed af te staan aan het Nederlandsche Roode Kruis. De anderen waren simpelweg gaan passa gieren. Veel moeite bleef dus zonder resultaat voor dokter A. W. Mellema, directeur van de bloedtransfusiedienst in Rotter dam, die de kazerne met de medewer king van de Koninklijke Marine had in gericht tot een provisorisch ontvangst centrum. En zijn Ploeg van assistenten had ook weinig tijd nodig om de 15 liter kostbaar bloed af te tappen uit de veelal bont getatoueerde armen. De beloning voor de donors was sim pel: een speldje en een kop sterke koffie, geen cognac, waarop enkelen kennelijk hadden gerekend. Maar bij de dertig was er toch duidelijk voldoening over hun daad, die voor de meesten nog een ex periment was. In Amsterdam stonden de Yankees tien. maal zoveel bloed af als in Rotterdam. De bemanning van de raketkruiser „Bos ton" die thans met zijn lanceerinrichting- gen waaruit de gele raketneuzen ste ken, te kijk ligt in de Amsterdamse ha ven. kwam in groten getale op: 297 man Men verwacht dat in totaal 600 a 700 man bloed zal afstaan, dat gebruikt zal worden voor de verwerking tot plasma en verschillende derivaten door het cen traal laboratorium van de bloedtransfu siedienst van het Nederlandsche Roode Kruis in Amsterdam. BONN. 6 okt. De bevolking van West-Duitsland is de afgelopen veertien jaar met ongeveer negen miljoen tot 53.372.200 zielen toegenomen. Met inbegrip van West-Berlijn bedraagt dit aantal 55.576.100. Het vrouwenoverschot is van 4.9 miljoen tot 3.4 miljoen op 30 juni jl. verminderd. GROSSETO. 6 okt. (AFP) Het wrak van het Viscount-toestel van de Egyp tische luchtvaartmaatschappij „Misrair" dat sind6 29 september werd vermist, is door twee patrouillevaartuigen van de Italiaanse marine en een hefschroefvlieg- tuig van de politie gevonden. Het blijkt dertig kilometer ten noordoosten van Piombino, ter hoogte van het eiland Elba, in zee te zijn terechtgekomen. Vissers hadden dinsdag ter Plaatse €en groot stuk plastic en een grote olievlek gevonden. CAïRO, 5 okt. Dr. Mahmoed Joenis, het hoofd van het bestuursorgaan van het Suezkanaal, is vandaag naar Japan ver trokken om te spreken over de deelne ming van Japanse ondernemingen aan de voorgestelde verbreding van het kanaal. Hij reist via Griekenland, Nederland en West-Duitsland om te spreken over de aankoop van materiaal. BONN, 6 okt. Het verkeer op de Westduitse wegen, heeft in Juli X.426 do de geëist. Het aantal gewonden was er 45.865. Deze cijfers zijn resp. 10 procent en 4,9 procent hoger dan in juli 1959. De politie noteerde 34.117 ongelukken met dood of verwonding, drie procent meer dan in juli 1959. (UPI). NEW YORK, 6 okt. Een onbekende Amerikaan heeft de autoriteiten tien dollar doen toekomen, die hij, zoals hij in een begeleidend schrijven meedeelde, zichzelf had opgelegd, omdat hij ergens in strijd met de verkeersregels links af was geslagen Hij tekende de brief met-- „een burger", t AMSTERDAM, 5 okt. De Federaüe der Werkgeversorganisatie in het Bo'ekdrukkersbedrijf heeft de bekro ningen bekend gemaakt, die zijn toe gekend aan de esthetisch en druktech nisch best verzorgde jaarverslagen, die in 1958 en 1959 in ons land zijn uitge komen. Evenals andere jaren werden de ingestuurde verslagen in drie groe pen ingedeeld. In de groep niet of niet overwegend geïllustreerde verslagen, werd voor de m 1958 ingezonden druk werken het Financieel Verslag 1957 van de Algemene Nederlandse Grafische Bond bekroond, terwijl voor 1959 geen bekroning kon worden toegekend. In de groep geïllustreerde verslagen, het binnenwerk gedrukt in een of twee kleuren, werden over de genoemde ja- rëh bekroond het verslag 1957 van de Sikkens Lakfabrieken en het verslag 1956-'57-'58 van de Algemene Nederland se Bedrijfsbond. In de groep geïllus treerde verslagen, waarvan het binnen werk is gedrukt in meer dan twee kleuren, vielen in beide jaren de be kroningen toe aan de verslagen van Wilton-Ffienoord van 1957 en 1958. Hoewel de laatste jaren enige ver betering is te constateren, wordt er in ons land weinig aandackt besteed aan de typografische vormgeving van het jaarverslag, zo werd door de heer D. Dooyes in een speech op de bijeenkomst ter gelegenheid van de uitreiking der prijzen verkondigd. Nederland heeft hiermede niet alleen een achterstand op Amerika, maar ook op de grotere Europese landen. Hij hoopte, dat het initiatief van de Federatie der Werk- geversorganisatiën in het Boekdruk- kersbedrijf om jaarlijks prijzen en oor konden voor de esthetisch en druk- UTRECHT, 6 okt. President Tsjombe van Katanga heeft een beroep op Neder land gedaan voor het verlenen van cul tuurtechnische hulp. De chef van het ka binet van president Tsjombe, ir. J. C. van der Kerckhoven, heeft dezer dagen een onderhoud gehad met de president-direc teur van de Grondverbetering- en Ont ginningsmaatschappij „Grondmij", ir. J. Hanraets, te De Bilt. Aan „Grontmij" is de vraag gesteld of men in staat is voor aanzienlijke bedragen civiel en cultuur technische werken in Katanga uit te voe ren. Van de zijde van „Grontmij" is in middels de principiële toezegging gedaan deze werken uit tc voeren. De veiligheid in Katanga wordt door de regering al daar voor honderd procent gegarandeerd, zo deelde ir. Hanraets mede. In decern ber zal het overleg worden voortgezet. AKEN, 6 okt. CDPA) 7en jonge ste no-typiste uit Aken moet haar „liefdes- gefluister" met een ingenieur van een scheepswerf in Hamburg, die zij tijdens haar vakantie had leren kennen, duur betalen: 2.880 mark en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Na het afscheid na de vakantiedagen maakte zij er een gewoonte van om op kosten van haar werkgever urenlange telefoongesprekken met „blonde Hans" in het verre Hamburg te voeren. Van eind april tot Pinksteren liep de telefoonre kening op tot 2.880 mark. De ene dag gonsde de intercommunale telefoonver binding tussen Aken en Hamburg negen maal van de taal der liefde; op een an dere dag bleef het bij twee gesprekken van tezamen slechts vier uren. Buiten de kantooruren betaalde zij de gesprekken contant met geld van haar werkgever. Binnen twee jaren moet de jongedame de kosten hebben agerestitueerd. overi gens in alle eenzaamheid, want „blonde Hans" wil niets meer van haar weten. NEW DELHI, 6 oktober De minis-' ter voor wetenschappelijk onderzoek van Indië heeft tijdens een congres al hier medegedeeld, dat witte mieren jaarlijks een schade van ongeveer 280 miljoen rupees aan dé graanoogsten in het land toebrengen, afgezien nog van de ontstellendeschade aan bomen en gebouwen. Er zijn 200 soorten witte mie ren in Indië. FILMS IN ROTTERDAM VAN 30 SEPT. T. EN M. 6 OKT. Arena: Doctor in Love, (18 Jr.); Ca pitol: De grote Zwendelaar, (Volw.); do. Goud van Napels, (Volw.); Centraal: De invasie der Barbaren, (14 jr.); Cine ac; ad.: Strafbataljon 999, (18 jr.); Ci nema: This is Cinerama, (al.); Colos seum: Come prima (a.l.): do. Als ou ders slapen, (18 jr.); Harmonie; Ont voerd door de contra-spionage, (14 jr); di, tot en met do.: Eiland der Liefde, (Ontoelaatbaar); Lumière: Song wit hout end. (14) Metro: Fotomodel len en chantage, (Ontoelaatbaar); Pas sage: De zaak M.P., (Onbekend); Prin ses: Hallo, Noord 777, (14 jaar); do.: Forever amber, (Str. volw.); za., zo. 2: De dansmeesters, (a.l.); za. 24: Iwo Jima, (18 jaar); Rex: De cobra-afgod (14 jr); do.: Zij die zich verkopen, (18 jr); Thalia: De zaak M.P., (Onbekend); 't Venster: Het koperen kandelaarmys terie, (14 jaar); Victoria: Mag ik deze dans van u?, (Ontoelaatbaar); do.: 2 en 8: Porte des Lilas, (14 jaar); za., wo.: 2, zo.: 2, 4.30: Op zoek naar uranium, (a.l.). SSf5X?NINGEN, 6 oktober. Besommingen v.iVt, t 1 7025- Voorts waren aan de markt 19 Bustvtssers met in totaal 40.480 aan verse one®°fb™tagen spanvissers: OD 10 en OD 2 825> UK 18 en UK 86 met 360, UK 97 f™™ met 1150, UK 5 en UK 52 mea ƒ800, HO 67 en HD 162 met ƒ415, HD 5 en vTon m,et f 1&5. Notering per kg.: grote tong 'rÏÏTT5-20. groot midd'eltong 3.40—3.60, klein tong 3.20—3.60. tong I 2.90—3.44, II 1.461,70 tarbot I 3.20—3.50, II 1.90—2.10 ui 1.40—1.50, IV 1.10—1.20, griet I 1.20 1-40, II 1.05—1.15; notering per 40 kg.: groot middeisohoi 4250, mididejschol 35—40 iclei ne schol 7 25—29, schelvis I ƒ2830 II'ƒ15— 46, wijting 1222, schar 16—26, rog 1526 sprot ƒ8—15, rode poon 15—38, pieterman' 65—70, kabebauw I 33—42, II 23—35, III 16,5025; notermg per 50 kg.: varse haring 25—27, makreel 20—25. Aangevoerd 3000 kantjes gezouten haring. Notering per kantje: volle haring 42—50, steurharing 34—42, (jle haring 34—36. Verwadhte aanvoer voor vrijdagmorgen: ca. 20 kust- en spanvissers technisch best verzorgde verslagen toe te kennen voor vele Nederlandse maat schappijen een stimulans zal betekenen om een representatief werkstuk als een jaarverslag toch is, in een «0 verzorgd mogelijke vorm te gieten. VLAARDINGEN, 6 okt De machi nefabriek van de Cincinnati Nederland N.V. te Vlaardirgen die in l954 met de produktie startte, heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan, waardoor zowe] de produktiemogelijkhèid als de beschik bare ruimte verdubbeld is. Ze .werkt hoofdzakelijk voor de export (8590 pet) waarvan twee derde voor de Euromarkt bestemd is. Er wordt evenwel naar alle landen van de wereld verscheept. Of schoon de uitbreiding al sinds enkele maanden een feit is, vond de officiële ingebruikneming gisteren plaats, i.n te genwoordigheid o.a. van Drs. J. Louw man, wand. directeur-generaal van het Directoraat-generaal voor de Energie voorziening en voor de Industrialisatie. Deze heeft er op gewezen, dat badrijven als Cincinnati een grote leemte opvul len, nl. die van de fabricage van specia le gereedschapswerktuigen en machines. Vóór de oorlog telde Nederland op dit gebied niet mee. Na de directie nog mededeelde hoopt men tegen het einde van het volgend jaar 'n evenwicht te hebben bereikt tus sen produktie en.vraag en alsdan de ach terstand in de uitvoering der orders tot een acceptabel minimum te hebben terug gebracht, Zoals de ontwikkeling zich nu laat aanzien, zal er over enkele jaren een nieuwe uitbreiding noodzakelijk zijn. Bij het opvoeren van de produktie vormt het Probleem van de scholing van het personeel een grote moeilijkheid, maar men. is er tot dusver in geslaagd, het be nodigde personeel aan te trekken, waar bij dit ten dele in het eigen bedrijf ge schoold werd, overeenkomstig de eigen behoeften. Er werkt thans ongeveer 500 Dopk zij de uitbreiding is het mo- gelijk geworden, het assortiment uit ta breiden door het introduceren van nieu we machines. De gestadige groei van da opizet maakt, het noodzakelijk de per soneelssterkte verder op te voeren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 6