SABA Houtman Grootscheepse huldiging van Chris van Dijk Automobielen WALDO-GARAGE Gordijnstoffen 1961 W. A. VERWAYEN Geheugen-hulp Licht op Harga ontstoken 0VER DE DAM Citroen Hydro-show van citroen JONGSTEN TELEFUNKEN VREDEBREGT ^'°g steeds studieobject voor kolen Het nieuwe dagblad Passage Theater Monopole Theater Nieuwe groentenzaak R.K. Instuif „Jong Schiedam" Tegemoetkoming aan r.-k. s. v. Excelsior Reeds ontvangen 7.95 per meter Gemeente leent 2.032.000,- Citroën-expositie Verdiepingsdag van het Kath. Vrouwengilde Routes buslijnen 39,40,43 en 48 Burgerlijke stand Grond in Volkspark voor uitbreiding tennis banen ete. Wethouder v. d. Berg over de begroting Opbrengst Nationale Reclasseringsdag Agenda Rotterdam N S C ZATERDAG 15 OKTOBER I960 PAGINA 3 Schwarzwalder Apparate-Bau-Anstalt Damwachter OFFICIAL AGENT voor SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS HOEK VAN HOLLAND SINGEL 41-45 Telefoon 64.65.0 - Schiedam De zaak M. P. Guerillastrijders in de rimboe In kosten verlichting oefenterrein sportpark „Thurlede" Een boot vol verbazend Interessante dingen over de interessantste auto's van deze eeuw: citroën DS 19 - ID 1» - 2 CV Ligplaats: Nieuwe haven bij Oranjebrug, 15 t/m 18 oktober Openingstijden: 15 oktober van 14.00-17.00 uur en van 19.00-22.00 uur, 16 t/m 18 oktober van 11.00-17.00 uur en van 19.00-22.00 uur Gezamenlijke dealers Schiedam en Vlaardingen in moderne tinten. RADIO en TELEVISIE Waarop een sproeiijsbaan komt tmmaam- t - /'"A v r Van ry,a7n" is gisteravond de heer Chr. daj V-' gehuldigd voor het vele werk, Perrtil vo°r de Schiedamse sport heeft (Itim^ A De voorzitter van de Schie- Mr0uf Gemeenschapde heer F. A. de Pan V overhandigt de oudste consul üchiedam de bronzen legpenning van de S.G. en Televisie. Een wereldmerk, ir5 naar ervaring in precisiewerk. ';fn klasse apart, waarmee wi.i reeds jaar de beste ervaring hebben. Piano- en Orgelhandel J^'GEL 114-116 SCHIEDAM HEEFT KUNNEN LEJEN, dat Vu p!an voor de spoorwegtunnel in is ®rdingen nog steeds een studieobject kén de andere kant is de rijksgoed- nng losgekomen voor het eerste ge- pr^.lte van de Rotterdamse metro. Beide cjalecten interesseren ons hier in Schie- Uiteraard. Ze zullen hun invloed \Vat uenen op de verkeerssituatie in onze, <n het doorgaand verkee^ betreft, toch n Overbelaste stad. Het zal misschien ric, een verre toekomst liggen, dat tram op de Rotterdamsedijk plaats hi1 maken voor een ondergrondse ver- lading Schiedam-Rotterdam. Maa,r je dj nt nooit weten. De bovengrondse Cj.ehsten worden steeds duurder en effi- 1 ®ater, naar we eveneens hebben kunnen ^eb. In Den Haag moet er zelfs een 'tsers deskundige aan te pas komen. J in het desbetreffende bericht werd medegedeeld, dat de tram- en buson- «rnemingen in de drie grote steden Am- Uffdam.- Rotterdam en Den Haag nood- zijn. th^'t illustreert wel duidelijk onze op- v êrking van gisteren, dat de openbare «■rvoermiddelen in de grote steden op duur niet meer self supporting kun- »a,Jl zijn vanwege de steeds stijgende Uit- >Aeb en steeds hogere eisen van het de ^eer in zich als een olievlek uitbrei dde gemeenten. bwat nu de Vlaardingse tunnel, ofwel i^Mux-tunnel betreft. Or werd een be- on t gelanceerd, waarin de bewering zat Kgesloten, dat deze van de baan zou zijn, bewering kon hP Sezagva'n "e s.uerlandse Spoorwegen categorisch wer- tegengesproken. Voor Schiedam Dlij- de spoorwegplannen ten aanzien van kH, verbinding Noord-Zuid dwars door tel dus gehandhaafd of. om het def- hp r uit te drukken, studie-object. Al- WWel, ie kunt ook hier nooit weten. »t er gebeurt. p- b ieder geval zal het ook hier wel t, 8e tijd duren, voordat het zo ver komt. VfJ^en twee haakjes, is het ontwerp et j het nieuwe stationsgebouw hie,r ter ty6de o0k nog steeds een studie-object. 0n6 konden indertijd melden, dat het typspronkelijke ontwerp aanzienlijk ge- N,'Zigd zou worden. Het gebouw zou een kinder nuchter en utilitarisch karakter ftï*i8en' Fn in januari zou de eerste paal to, Voor de Schiedamse sportwereld en vooral voor de voetballerij was het g's" teren een belangrijke dag. In de fraaie kantine van de vereniging „Schiedam" vond namelijk de officiële ingebruikne ming plaats van de elektrische verlich ting op het sportpark Harga. Hiermede is een belangrijke fase van de zelfwerk zaamheid van de diverse verenigingen en 'n de ontwikkeling van de voorzienin gen op de sportvelden en in de huisves ting afgesloten. De vele afgevaardigden van de Schie damse voetbalverenigingen en de offici als van de K.N.V.B. en de afdeling Rot terdam, die bij „Schiedam" aanwezig waren, hadden echter nog een reden voor hun representatie. Onmiddellijk na de ingebruikneming van de verlichting heeft een grootscheepse huldiging plaats gevonden van één van de stille werkers in de sport. De heer Mhris van Dijk heeft aas J- i s'agen worden. Met de bouwput werd 1, ®b begonnen Maar tot op. de dag van w en hebben we nog steeds niet gehoord >aa,bneer er nu met de bouw een aanvang Worden gemaakt. hier in Schiedam zijn al aardig be- tf biet te zorgen, dat het nieuwe sta- ^gebouw in een behoorlijke en ruime Craving zal kunnen verrijzen. Zijn we -Vroeg aan het slopen gegaan? t^rbfin. misschien komt binnenkort de ^«deling los. dat er nu werkelijk be- hj^ben zal worden. Het ziet er inmiddels uit, dat het nieuwe stationsgebouw zowat een jaar later zal staan, dan st^vtijd in het vooruitzicht werd ge- Boterstraat 64 tel. 68481 82ste Jaargang No. 24417 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 58 0 943 ADVERTENTIES 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven- INGEZONDEN MEDEDELINGEN U-.'iü per mm-hoogte. Bij contract 6Deciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Eik woord meer 3 ct. Maxi- bium 60 woorden. Allo advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig öe Regelen voor het Advertentie- ^ezen. Het Passage Theater prolongeert voor de derde week Bert Haanstra's ,.De zaak M.P.", hetgeen wel bewijst, dat deze Nederlandse flm het publiek aanspreekt. Men geniet van het kluchtige gedoe en weet vooral de prestaties van Julia de Gruyter en Ko van Dijk te waarderen Gerard Bressers zorgt op1 het orgei voor aardige muziek. De film is, in het pro gramma zoals bekend, toegankelijk voor alle leeftijden. In het Monopole Theater gaat in de middagvoorstellingen de Amerikaanse film „Guerillastrijders in de rimboe", welke zich afspeelt op de Philippijnen, tijdens de campagne der Amerikanen te gen de Japanners, die deze archipel ver overd hadden. Het is een spannend ver haal, waarin de hoofdrollen op sugges tieve wijze worden vervuld, zodat men het gebeuren tot het einde toe met span ning volgt Toegankelijk voor personen boven de 14 jaar. De film die in de an dere voorstellingen draait, met Brigitte Bardot in de hoofdrol, is door de K.F.C. ontoelaatbaar verklaard. ABONNEMENTEN 7.40 per kwartaal; 2.54 per maand f 0.59 per week. Op de Hoogstraat nummer 21 is een geheel gemoderniseerde zaak in aard appelen, groenten en fruit geopend. De winkel waarin gedurende een kwart eeuw een zuivelbedrijf gevestigd was, heeft een grondige verbouwing onder gaan. De oppervlakte van de zaak is aanzienlijk uitgebreid, doordat de ach terwand verplaatst is De uitstalling van de vruchten der aarde komt u zeer tot haar recht. In de winkel bevinden zich twee kleine toonbanken. Ook het plafond heeft een grondige vernieuwing doorgemaakt; het is verlaagd. Een ne onverlichting doet de zaak vooral in de avonduren goed uitkomen. De aardap pelen-, groenten- en fruithandel is het vierde filiaal van de heer A. Janson uit Vlaardingen. Zijn drie groentenbedrij- ven genieten een grote bekendheid in on ze nabuurstad. Vele relaties, vertegenwoordigers enz. kwamen gisteravond de heer A. Janson tijdens een receptie gelukwensen. De heer A van Embden, die filiaalhouder van de'winkel op de Hoogstraat is ge worden werd veel succes toegewenst. Na de opening hebben reeds vele klan ten een bezoek gebracht aan de nieu we groentewinkel, welke in de drukste winkelstraat van Schiedam slechts één nevenbedrijf telt. gisteren tal van woorden van waarde ring en dankbaarheid moeten aanhoren voor zijn vele verdiensten voor de voet- valsport in het algemeen en voor de Schiedamse verenigingen in het bijzonder. Toen verleden jaar de kantine van de voetbalvereniging „Schiedam" officieel door wethouder mr. P. van Bochove ge opend werd, is er een elektrische klok aangeboden. Daa,r echter Harga nog ver stoken was van elektriciteit is deze klok steeds blijven staan op het tijdstip van de officiële ingebruikneming van de ac commodatie; 2 minuten over vier. Bij die gelegenheid nu heeft de Schiedamse wet houder van sportzaken beloofd terug te zullen keren zodra de klok zou kunnen lopen. En de heer Van Bochove heeft woord gehouden. Gisteravond heeft de wethouder om precies zes minuten voor half negen de klok in werking gesteld. Van deze tijd af kunnen de voetballers op verlichte velden trainen, ook de vroe ger zo onheilspellend duistere wegen zl1n nu helder verlicht. De voorzitter van „Schiedam" de heer J. v. d. Touw be dankte nog eens nadrukkelijk 't gemeen tebestuur en de sportraad voor de mede werking voor hetgeen nu tot stand geko men is. In een daarop helder verlichte kantine heeft de voorzitter van „Schiedam" de heer Chr. van Dijk toegesproken. Reeds lang had men gezocht naar een geschik te gelegenheid om Schiedams oudste con sul te huldigen. Hoewel er geen sprake was van een jubileum, een afscheid of het bereiken van de 65-jarigeleeftijd meende men er toch goed aan 'te doen .een huldiging te combineren met de in gebruikneming van de elektriciteit. Chris van Dijk is 'voortgekomen uit „Schie dam" of „Schiedam" uit Chris van Dijk, aldus de heer V. d. Touw. Toen Van Dijk een tiental jaren geleden als voorzitter van „Schiedam" verdween, ging het met hem en de vereniging als met de bedding van een rivier. De ene keer verwijderen de oevers zich van el kaar en een ander maal komen ze dich ter bij elkaar. Deze laatste loop nu is de laatste jaren bestendigd. Schiedams voorzitter hoopte dat nog veel bouwma teriaal aangedragen zou wordeA voor een dam tussen de beide oevers. GOUDEN BONDSSPELD. Hoe zeer het werk van Chris van Diik gewaardeerd wordt, blijkt wel uit de komst van de voorzitter van de grote voetbalbond de heer A. L. M. Schröder Maar de eerste man van de K.N.V.B was niet alleen voor de huldiging geko- men hij sloeg nu „twee vliegen in één klap", want zelden zijn bij een vierde klasser zoveel mensen bijeen, zei hij. De heer Schröder kon nu persoonlijk vele werkers van het lagere voetbal prij. zen voor hun zelfwerkzaamheid. De voor zitter was voldoende georiënteerd, om te weten dat Chris van Dijk als een bijzon der verdienstelijk mens troonde tussen stille arbeiders op de weide van koning voetbal. Een consul is over het algemeen een niet-bekende en geen spectaculaire figuur in de sport, zijn werk komt dan ook voort uit liefde voor de sport en voor de jeugd Als bliik van waardering voor de persoon van Chris van Dijk was het voor bondsvoorzitter Schröder een groot genoegen de consul de gouden bondsspeld op te mogen spelden. NIEUWE SPORTVELDEN Namens het gemeentebestuur sprak vervolgens wethouder P van Bochove Hij dankte Chris van Dijk voor het werk, dat hij verzet had en dat voortgekomen was niet uit i.idelheid maar door een ij ver e impuls. Een wethouder sprekend namens het gemeentebestuur staat altijd met We handen. Als cadeau mocht de heer van Bochove echter de verheugen de mededeling doen, dat in de eerstvol gende gemeenteraad het voorstel gedaan zal worden, om wederom op Harga een tiental sportvelden te creëren. De wet houder stond echter niet geheel met le ge handen, hij bood fraaie bloemen aan. De heer F. A. de Wolff voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap ging nog even in op de elektrische verlichting en hij overhandigde de heer v. Dijk ais bli.ik van erkentelijkheid de bronzen S.G.- legpenning van verdienste. De heer J. Keur. secretaris-penning meester van de afdeling Rotterdam, ver weet de K.N.V.B,-voorzitter op gemoede lijke wijze dat hij nu eerst met de bonds speld was gekomen. De Rotterdamse voetbalbond had 30 jaar geleden reeds het onderscheidingsteken toegekend aan Chris van Dijk. Het afdelingsbestuur wist nu njet anders te geven dan oen koop bon. S.B.L.O.-voorzitter A. de Jong overhandigde rnd toepasselijke woorden namens de sportverenigingen ook al een koopbon. ovenals de heer L. van Raven, namens de Schicd. Scheidsrechtersvër- eniging. Voorts spraken nog do beor J. Brinckman namens de Landelijke Bond van Amateurs. Deze sprekër bood het erevSantje aan Hij herinnerde er aan dat Chris van Dijk reeds erelid van de L.B.A. is. Na de zo uitstekend geslaagde wijn- avond van zondag j.l. we mochten meer dan 100 jongelui ontvangen! hopen we ook a.s. zondag weer vele bekenden op onze Springplank-avond te mogen begroeten. Eigen Instuif-artiesten zullen optreden; afwisselend maken wij een dansje. Misschien is er nog wijn over van vorige week?? Enfin, van harte wel kom weer allemaal om 8 uur op het Dr. Wiboutplein 129, in Nieuwlapd. De R-K. Sportvereniging „Excelsior" heeft in het sportpark „Thurlede" aan de Oudedijk de beschikking over enige sportvelden, aldus schrijven B. en W. de raad. Bovendien is aan haar elk sei zoen. van 15 september tot 15 april, het in de nabijheid van genoemd terrein lig gende parkeerterrein in het Prinses Be- atrixpark voor oefendoeleinden in de avonduren in gebruik gegeven. Van dit oefenterrein kan slechts een doelmatig gebruik worden gemaakt wan neer het verlicht is. Het is echter be zwaarlijk dit terrein thans op het elek triciteitsnet aan te sluiten, omdat daar voor nu hoge kosten van onrendabele kabellegging moeten worden gemaakt, wat m de toekomst, als de woningbouw in Nieuwland verder zal zijn gevorderd niet nodig zal zijn. De R.K.S.V. „Excelsior" meent voor deze moeilijkheden een oplossing te heb ben gevonden in de aanschaffing van een licht-aggregaat van 7 KVA, waar van de kosten 3.180,- bedragen. Hier bij komen nog de kosten van 4 lichtmaS' ten. 4 armaturen, 32 lampen, grond- en aansluitingskabels, 4 schakelkasten e.d Omdat de vereniging deze kosten niet ge heel uit eigen middelen kan bestrijden, vraagt zij daarin een tegemoetkoming van de gemeente ten bedrage van 1.590.-. B. en W. zijn van oordeel, dat de aan schaffing van deze lichtinstallatie hier een alleszins bevredigende oplossing biedt. Met het oog op het hieraan voor de sportbeoefening verbonden belang stel len zij derhalve de raad voor aan de R.K. Sportvereniging „Excelsior" voor eenmaal een subsidie van 1.590.- te verlenen. A Tevens WEER ENKELE STUKKEN VELOURS 120 BREED Volledige Woninginrichting Hoogstraat 184-186 - Telefoon 67581 Van de N.V. Batik v. Ned. Gemeenten te 's-Gravenhag'e ceitvingen B. en W. een aanbieding tot het aangaan van een vaste geldlening groot 2 miljoen 82 duizend gulden, bestemd voor de financiering van: a. de vernieuwing van Ihet Statioesplein (le fase) f 805.000.-. b. het doortrekken van de B- v- Haren laan enz. f 368,000.-. c. de vernieuwing vain waterleidingbuizen enz. in de Rott. dijk f 94.900.-, d. de vernieuwing van gedeelten kademuur langs de Buiten havenweg f 210.000.-, e. de aanleg van verkeerslichten tussen BK-laan en Rott. dijk 82-480.-, f. het bouwrijpmaiken van terrein aan de Maasboulevard f 162.400.- g. de aanleg van een nieuwe waterke ring Spuisluis-Rijnstraat f 360.000.- (sa men f 2.082.780. door de Bank afgerond op f 2.082.000.-). Zij stellen de raad voor deze aanbie ding te aanvaarden. In de Nieuwe Haven bij de Oranje- brug ligt het fraaie ten-toonstellings- schip van Citroën. Het kan bezichtigd worden heden van 14 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur; 16, 17 en 18 oktober van 11 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. Regen en wind vergezelden de dames van het Kath. Vrouwengilde naar Breda alwaar op Bouvign^ de verdiepingsdaig werd gehouden. Het slechte weer heeft echter geen roet in het eten gegooid, want nadat iedereen bijgekomen was van de koffie, die klaar stond, heeft rector A. de Greef op zeer begrijpelijke wijze „Het lijden in ons leven" bespro ken Ook na het voortreffelijke diner is hij hierop dieper ingegaan en heeft me vrouw J. v.d. Toorn een prachtig gedicht van Gerard Wijdeveld gedeclameerd over de H.Liduina. onze stadsheilige. Na de thee werden gedachten uitgewerkt over „Wat verandert er al niet en is dat wel goed". Vele vragen werden beant woord. Mevrouw J. v. d. Toorn dankte rector De Greef namens alle dames har telijk en werkte zelf de gedachte uit over „Kiest op tijd Uw zekerheid" en die zekerheid is Christus. Het hoogtepsint was de gemeenschapsmis, die in de in tieme kapel door de rector werd opge dragen. Na het souper gingen allen vol daan huiswaarts ,het weer er over eens zijnd, dat de verdiepingsdag eigenlijk door niemand overgeslagen zou mogen worden. De voorzitster herinnerde de dames nog even aan 24 oktober, de peul vruchtenavond in de benedenzaal van „De Amstelbron" en aan de avond op 21 november a.s. over „Handschrift en Karakter". Bij de behandeling van de begroting voor het jaar 1960 heeft de Gemeente raad enige wensen geuit ten aanzien van de routes van de bussen 39, 40, 34 en 48. Deze zijn destijds voorgelegd aan de directeur van de Rotterdamse Elek trische Tram, die deze in studie heeft genomen. Als resultaat hiervan heeft hij met instemming van B. en W. van Rotter dam kort geleden de volgende voorstel len gedaan. De route van bus 39 zal worden vast gesteld als volgt: van het Stationsplein langs de huidige route (via Aleidastraat, Vlaardingerdijk, P. J. Troelstralaah) naar de Burgemeester van Haarenlaan, vervolgens naar rechts deze laan vol gen en dan via Nieuwe Damlaan, Bur gemeester Honnerlage Gretelaan, Vlaar dingerdijk, naar de Alg Begraafplaats aan de Burgemeester van Haarenlaan, en huidige route terug naar het Sta tionsplein. Voor bus 40 wordt de volgende route voorgesteld: vanaf het Stationsplein'de huidige route tot de Grote Markt en dan via Ooievaarssteeg, Vijgensteeg, Spinhuispad, Spoelingbrug, Parkweg, Burgem. van Haarenlaan en Nieuwe Damlaan naar Kethel. GEHUWD: C. van Namen. 21 jaar en D. M. Malkus. 24 jaar; J. M. Zijdenbos, 22 jaar en M. L. Vierboom. 22 jaar; G. Bouwmeester. 31 jaar en M. Roden burg, 29 jaar; W. Dorst, 23 jaar en J- van Apeldoorn, 23 jaar; S. Rorije. 24 jaa.r en J. Hoppe. 22 jaar; C. de Roode, 22 jaar en J. Veenman, 23 jaar; C. C. Kentin. 24 jara en K. E. van Dinter, 19 jaar; Th. Netten, 23 jaar en C. A. Overkleeft, 17 jaar; J. M. J. Bakker, 23 jaar en A. M. Verver. 23 jaa.r; G. J. Leuver, 25 jaa,r en L. J. Verver, 23 jaar; F. J. van Wijk, 24 jaar en J. H. Bak ker. 19 jaar; G. IJ. van den Brink, 27 jaar en F. J. P. Weber, 26 jaar; P. van Rij, 24 jaar en J. E. Gijsen, 23 jaar; H. J. van Dooren, 18 jaar en T. J. Steigenga, 17 jaar. GEBOREN: Wilfred, z. v. A. v. d. Horst en E. Versteeg: Christina A. d.v. W. J. Top en E. C. M. Lemans; Johan nes G„ z. y. J. v. d. Vlugt en J. Zonne veld. GEBOREN: Gerarda J.S., dochter van M M J Mesritz en A M A van Dijk; Arnoldus E F., zoon van J. van Schaf ten en A. van Laarhoven; Geja J., doch ter van P J Lubbers en J van Druten; Ellen, dochter van F. W Muysson en P J. van Herpen; Gerlanda H. M. C., dochter van C. G Dirksen en M G Slagter. OVERLEDEN: C. v. Dijk, 76 jaar, wed. v. D. v. Uriel; G. v. d. Leeden, 74 jaar, echtg. v. A. Timmers; A. C. Sparreboom, 73 jaar. wed. v. P. Noord zij; F. H. de Vols, 66 jaar. OVERLEDEN: M. van Raaij. 84 jaar, wed. van A. van Beek; G. Veltman, 74 jaar. ONDERTROUWD: P. L. van der Aar 29 jaar en C. H. Th. van de Water, 27 jaa;r J. Boon, 23 jaar en Th. L.A.M. Koogjé. 21 jaar; C. J. Bclsing, 22 jaar en T. Zwaanenburg, 20 jaar; C. J. Bui sing. a22 jaar en T. Zwanenburg. 20 jaar; D. j. Chatelain, 27 jar en T. C. BBou- wer. 23 jaar: J. J. den Donker. 23 jaar en G. A. de Waard. 20 jaar; J. Guis. 20 jaar en J. M, Eijkenbroek, 20 jaar: C. Jansen, 53 jaar en K. de Jong. 48 jaar; M. de Jonge, 22 jaar en J. v. .Afcl- ten. 20 jaar; C. v. d. Kruit, 22 jaar en J. Dintelmann, 18 jaar: J. Th. Offer man. 26 jaar en W. H. Faling. 22 jaar; M, Schaap, 26 jaar en L. M. Mollers. 23 jaar: E. Suykerbuijk. 31 jaar en C.E. H. Markx, 21 jaar'. G. W. M. van der Toorn, 22 jaa,r en I. M. Droge, 22 jaar; P. W. J. Vaarting. 26 jaar, en M. C. van Mil, 23 jaar: L. Vrijland 23. jaar en A. van der Spek, 22 jaar: W, H. van Wijk, 21 jaar en L. A. C. Herentrey, 17 jaar: J. de Lange. 26 jaar en J. M. Statz. 20 jaar; R. A. Hakkenes. 25 jaar en C. J. A. Rehermann. 22 jaar: W. Eeuwijk, 26 jaa,r en W. A. M. Dumond, 19 jaar. Gisterenavond gaf de wethouder van Openbare Werken, de heer Th. J. L. v.d. Berg voor de kiesvereniging van de Christelijk Historische Unie een uiteen zetting van de Gemeente-begroting 1961. In een interessant, overzichtelijk be toog zette de heer Van der Berg aller eerst de begroting technisch uiteen en ging vervolgens dieper in op enkele be langrijke details hiervan. Diepgaand be handelde spr. de geestelijke behoeften die achter de materiële begrotings cijfers oprijzen, met name het jeugdpro- bieem en het vraagstuk der geestelijke volksgezondheid. Het publiek betoonde zich zeer geïnteresseerd in deze materie en gaf hiervA bij de discussie blijk door de talrijke vragen die over de verschil lende problemen gesteld werden. De reclasseringsdag bracht uiteindelijk f 3043,57 op. Dit bedrag werd bereikt door een huig aan huis collecte met lijsten ad. f 2.142.54; straatcollecte met bussen ai. 684,53; giro-actie ad. 216,50. Het verschil met vorig jaar, toen de op brengst plm. 300.— hoger lag, moet ge zocht worden in de verminderde opbrengst van de straatcollecte en de giro-actie. Wij delen nog mede, dat giro-stortingen t.n.v. penningmeester plaatselijk comité- Schiedam no. 17.40.91 alsnog kunnen plaatsvinden. voor ROTTERDAMSEDIJK 445 - TELEF. 6753? Een merkwaardig beeld op het koe marktplein, waar de werkzaamheden langzaam maar zeker voortgang vind.en In de kantine van de voetbalvereniging De voordelen van de nieuwe routes liggen voor de hand. Zonder dat de ge vaarlijke lus SchiedamsewegVan Ho- gendorpstraatVan Limburg Stierum- straat van buslijn 40 wordt gereden, hebben de passagiers van de bussen 39 en 40 niettemin de gelegenheid van overstap. De bewoners van de Slacht- huisbuurt kunnen van bus 39 blijven gebruik maken, zodat de aanvankelijk gedachte wijzigingen in de routes van de bussen 43 en 48 welke volgens de directeur van de R E. T. niet door het publiek zouden worden gewaar deerd achterwege kunnen blijven. De verlegging van de route van bus 40 langs de Parkweg vormt een uitkomst voor de bewoners van Nieuwland-oost. B. en W. hebben zich dan ook met de voorstellen kunnen verenigen en in het vertrouwen, dat ook de Raad daarmede zal instemmen, inmiddels aan de direc teur van de Rotterdamse Elektrische Tram verzocht de wijzigingen met spoed in te voeren. B. en W. werden in februari gemach tigd tot verhuring aan de heer J. van Vliet, alhier, of anderen, van een perceel grond ter oppervlakte van 1250 m2. gele gen in het Volkspark ten zuiden van de Stadhouderslaan en ten westen van de hem reeds in huur uitgegeven grond, voor de aanleg van twe nieuwe tennis banen met kleedgelegenheid, zulks tegen een huurprijs van 5 cents per m2 per jaar en onder voorwaarde, dat het terrein uit sluitend mag worden gebezigd voor de exploitatie van tennisbanen. Reers eerder was door de heer Van Vliet voornoemd het verlangen kenbaar gemaakt de aan te leggen banen, als mede de reeds in gebruik zijnde banen, des winters als sproeiijsbaan te mogen ex ploiteren, doch de onderhandelingen daaromtrent waren ten tijde van de gronduitgifte in februari jl. nog niet ge ëindigd. Thans is met huurder daarom trent overeenstemming bereikt. Deze heeft er in bewilligd, zo hem de ge vraagde toestemming wordt verleend, een huurprijs van f 0,10 per m2 per jaar voor de grond te betalen, een prijs welke oog voor de grond van Sport park Spieringshoek wordt betaald. B en W. stellen de raad voor in dier voege te besluiten. Hierna was er gelegenheid om het echt paar Van Dijk te feliciteren Een lange rij van afgevaardigden van dc voetbal verenigingen gaf gehoor aan deze uitno diging. Er waren o.a. vertegenwoordi gers van Hermes D.V.S., Martinit, S.VV. GTB, PPSC en GSS. Namens Ex- celisor '20 was de heer M Heijnsbroek aanwezig. Met toepasselijke woorden be dankte vervolgens Chris van Dijk de spre. kers en alle afgevaardigden voor del warme belangstelling. ÏÏEDEN Passage Theater: De zaak M.P. gepro longeerd (a.L), dag. 2 en 8.15 uur; zat. en zond. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopole Theater: vrijd. t/m woensd. 2 uur: Guerilla-strijders in de rimboe (14 jr.) zond. 2 en 4.15; 's avonds Mag ik deze dans van u (ontoelaatbaar), donderdag: Het monster van de Quatermass (14 jr.), 7 en 9.15 uur. STEDELIJK MUSEUM Tentoonstelling Groningse Grafiek en werken van Krsto Hegedusic, dag. van 10 tot 5 uur. zondag 12 tot 5 uur, tot 9 okto ber. R.-K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De openingstijden van de centrale en filialen van de r.-k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek „St.-Liduina" zijn: Openingsuren centrale: maandag 7—9 uur; dinsdag 1012, 25, 79; woensdag 2—5, 7—9 uur; donderdag 10—12 uur; vrij dag 25, 7—9 uur; zaterdag 1012, 25 uur. Kinderultlening: dinsdag 2—4 uur; woensdag 4—5, 6.30—8 uur; zaterdag 1— 3.30 uur. Kinderleeszaal: maandag 45 uur; dinsdag 4—5 uur; woensdag 2—3 uur; vrij dag 45 uur. Openingsuren Nieuwland: woensdag 1.30—5.30 en 7—9 uur; vrijdag 7—9 uur. Gorzen: dinsdag 6.309 uur; woensdag 2—5.30 uur; vrijdag 7—9 uur. Kethel: dinsdag 4—8 uur. R.-k. Plattelandsbibliotheek: uitleenpo6t Kerkweg 46, zondag 11.30 tot 12.30. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door dokter J. van der Veer, Ruys de Beerenbroucklaan 16, tel. 69873; dr. H. J. Ormel sr., Singel 76, tel. 68250: dr. G. W. Ormel jr.. Schoolstraat 5, tel. 64244. Apotheek: Jansen, Swammerdamsingcl 41; Apotheek Nieuwland, Wibautplein 17. De wijkverpleging van het Wit-Gele- Kruis zal worden waargenomen door zus ter Houboer, Rubensplein 20a, tel. 697'Jl. Het kraamcentrum door zr. v. Kan, Swammerdamsingel 65, tel. 68286. ZATERDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Het eind examenjaar (Rott, Toneel); Luxorthea- ter, 8 uur: My fair lady; De Lantaren, 7 en 9.30 uur: Going Madly Dutch (ca baret); Rott. Kunstkring, Witte de With- straat 35; Tatjana Kozelkin, sopraan, Babor Radnai, viool en Ellu Salomé. piano. ZONDAG Rott. Schouwburg, 2.30 uur: R. Ph. O. o.l.v. Ed. Flipse m.m.v. Ed. del Pueyo, piano; 8 uur: Het eindexamenjaar (Rott. Toneel); Luxortheater, 2 en 8 uur: My fair lady; De Lantaren. 7 en 9.30 uur: Going Madly Dutch. MAANDAG Rott. Schouwburg, 8 uur: Het hemel bed (Lily Bouwmeester en Kees. Brusse): Luxortheater, 8 uur: My fair lady; De Lantaren, 7 en 9.30 uur: Going Madly Dutch. BIOSCOPEN IN ROTTERDAM Arena; Ben Hur, 14 jr.; Capitol: Als het net zich sluit, 18 jr.; do. Het licht aan de overkant, ontoelaatbaar; Cen traal: De vijand was een generaal. 18 jr.; Cineac A.D.: Mein Kampf, 18 jr.; Cinerama; This is Cinerama, a.L; Co losseum. Simson en Delila, volw.; do. Jerry maakt weer herrie, 18 jr.; Har monie; De hinderlaag in Rio Wyoming. 14 jr.; di. t.m. do.: Zo lang er mensen zijn, 18 jr.; Lumière: Neem. nooit snoep goed aan van een vreemdeling, 18 jr.: Metro: En eeuwig zingen de bossen, 14 jr.; Prinses: Tot het bittere einde, volw.; do Handelaren In meisjes, 18 jr.; za-zo 2 u. Rusty en de vluchteling a.l. za. 24 u. De vrouw die twee keer leefde, 18 jr.: Rex: Michael Strogoff, de koerier van de Tsaar, 14 jr.; do. De haven der harts tochten, ontoelaatbaar; Thalis: De zaak M. P„ a.l.; 't Venster: Het zevende ze gel, 18 jr.; Victoria'. En eeuwig zingen de bossen. 14 jr.; do. 2 en 8 u. De glim lach van een zomernacht, ontoelaatbaar; za-wo 2 u., zo. 2 en 8 u. Als het kin derhart spreekt, a.l.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 3