Felle branden op de beide oevers van Nieuwe Waterweg Op de PLANKEN Mensen langs de vloedlijn NIEUWHONIG RIJSTSOEP soepen DEN HAAG HEEFT DRINGEND EEN CONGRESGEBOUW NODIG Congresbureau organiseert congressen tegen kostprijs Vakbonden-pers Meisjes vluchtten in paniek naar dak van haringexpeditie Om de naam in het buitenland I Ter hoogte van het Delta-hotel Ml Rijksbijdrage voor congresgebouw Sprekende cijfers in mijnindustf Wonderlijk bouwbeleid in Zevenaar Minister laat onderzoek instellen De soep die iedereen zo lekker vindt! mm hJÉ DE éffil SUPER-SHOWROOM if Proefschrift over Rott. Nieuwsblad DONDERDAG 3 NOVEMBER 1960 aft R'DAM-VLAARDINGEN, 3 nov. Het Deltahotel aan de Nieuwe Waterweg in Vlaardingen was gis termiddag getuige van twee bran den, die aan beide oevers van het water woedden. De Rotterdamse brandweer kwam tegen drie uur in actie, toen er een melding bin nenkwam van de n.v. Fabriek voor Chemische Producten „Vondelin genplaat". Nog geen uur later moest de brandweer van Vlaardin gen vrijwel alle materiaal inzetten om een felle brand aan de Oost- havenkade te lijf te gaan. Tot diep in de nacht moest men in de weer zijn. door KLAAS SMELIK Horen wij de naam Klaas Smelik, dan denken wij onmiddellijk aan een toneelstuk, dat zich afspeelt in een vissersmilieu. En dan weten wy bij voorbaat, dat een dergelijk stuk by hem in goede handen is en dai wij dat milieu te zien krijgen in al zijn harde werkelijkheid zonder een zweem van sentimentaliteit. Want Smelik tekent zijn mensen zoals ze werkelijk zijn. En vissers en zeelui zijn nu eenmaal veelal ruige harde mensen, zoals de zee en de wind ruig en hard kunnen zijn. Ook dit spel „Mensen langs de vloedlijn" is ruig en hard, ja soms heel hitter zelfs. Maar het is prachtig van tekening. En heeft men het eenmaal gezien, dan blijft het hij. Wat is zijn geheim Groot en klein, jong en oud, fijnproevers en gewone liefhebbers van soep: allen zijn enthousiast over HONIG Rijstsoep met fijne groenten! Een overvloed van heerlijke, voedzame rijst in krachtige bouillon, samen met fijne groenten. Een tractatieMaak snel kennis met deze nieuwe HONIG soep. royale Hït seizoen der grote interna tionale congressen is wat Den Haag betreft nu zo ongeveer wel voorbij. Grote inter nationale congressen, die b.v. we tenschappelijke werkers op een bepaald terrein bijeen roepen, zoeken ons klimaat in de winter in de regel niet op. Dan congres- seert men liever in warmere stre ken, zegt ons Bernard Bekman, het hoofd van de Voorlichtings dienst van de gemeente Den Haag. Vjjf jaar geleden is de heer Bek man met het organiseren van congressen en grote conferenties in de gemeente Den Haag begon nen. Dat het organiseren van deze congressen van grote betekenis is, bewijst wel het feit, dat de Nederlandse Organisatie voor zui ver wetenschappelijk onderzoek aan de heer K. J. Nijkerk, docto randus in de psychologie, een sub sidie heeft verleend voor een onderzoek naar de functie en betekenis van internationale con ferenties, waarvan hij de resul taten straks hoopt neer te leggen in een dissertatie. Wetsontwerp op stapel R.-K. S. V. GAMBIET.H.W.P. R.-K. SCHAAKVER. R. S. R. J\ Met de gereedschapwagen 1, de auto spuit 10, de bluseenheid 713, de autospuit 3, de ladderwagen 3 en later ook de V.P. arriveerden de Rotterdammers op de Von delingenplaat bij het pontveer naar Vlaardingen. Men vreesde, dat de omlig gende olie-terreinen van Pakhuismeeste- ren en van de Shell en de fabriek van Albatros Superfosfaat gevaar zouden lo pen. De sterke wind stond echter op de Waterweg gericht, zodat er weinig gevaar voor uitbreiding was. In een nieuw gebouw, dat pas zes weken in gebruik was, was de brand in een maalderij bij de bereiding van een zeer brandbaar insectenpoeder uitgebroken. Er ontwikkelden zich dichte rookwolken door de giftige, nitreuze dampen. Met zes stralen werd het vuur onder leiding van brandmeester P. 3. Bakker geblust. Er werd schade geconstateerd aan stortko- kers en aan de voorraad poeder. Omtrent de grootte van de schade en de toedracht wenste de directie geen en- kele mededeling te doen. De directie wenste zelfs de pers niet te woord te staan. Opmerkelijk is, dat op woensdag 11 mei in een molenhuis van dezelfde fabriek op analoge wijze brand ontstond bi) het malen van chemische prodükten. Ook toen was het vuur snel geblust. Bij de blus- singswerkzaamheden van gisteren werd een brandweerman bedwelmd door de ni treuze dampen- Men moest gebruik ma ken van persluchtmaskers. Het materieel was nog niet ingerukt, toen aan de overkant van de Waterweg in Vlaardingen zware rookwolken opstegen van een pand aan de Oosthavenkade. De Rotterdamse brandmeesters gingen di rect met de pont naar de overkant om de Vlaardingse brandweer hun diensten aan te bieden. Deze werden vriendelijk doch beslist geweigerd. Om tien voor vier was er alarm geko men van de firma Jan Don en Co., Haring expediteurs. Werknemers van de leerwa- renfabriek Gebrs. Bergsma op de zolder verdieping bemerkten rook, die uit een kleedhokje kwam. Door dit loopt de schoorsteen. Zeven meisjes raakten zo in paniek, dat zq hals over kop naar het dak vluchtten. Via de dakgoot klommen zij bij een aan grenzend huis door het dakraam naar bin nen en wisten vla de trap de straat veilig te bereiken. Twee van hen hadden een shock opgelopen. De mannelijke leden konden nog via de trap van het branden de pand een goed heenkomen zoeken. De eigenaar en de directeur van Jan Don, mr. A. D. Hartman, heeft zelf met enkele em ploye's nog getracht het vuur met schuimblussers in te dammen, maar toen de vlammen door het dak heen in de stormwind kwamen was de zaak voor goed verloren. In geen tijd was de Oosthavenkade bij de post van de Rijkspolitie een baaierd van vuur. Boven het pand kolkten zwart rede vlammen in vreemde golvingen en dichte, inktzwarte rookwolken legden ki lometers ver een ondoorzichtbaar gordijn. De wind joeg het vuur van de voorgevel recht naar achteren. Daaraan is het te danken, dat een woning, die links tegen het pand was aangebouwd, gespaard werd, al was er veel waterschade. Ook een pand, dat rechts van de brand stond, geschei den door een nauwe brandgang werd ge red. In de woning woonden de gezinnen J. A'. de Kok en M. Leeuwis. In het pand rechts, ook eigendom van de heer Hart man, zetelde het Lastechnisch Bureau Van der Hammen C.V., dat ijlings ont ruimd werd. Binnen het uur stortte het dak in, ge paard met een wilde oplaaiing van het vuur, dat van het ongeveer 35 bij 25 me tende gebouw een hel maakte; Het pand telde een begane grond, twee verdiepin gen en een zolder. Beneden en op de eer ste etage was Jan Don gevestigd. Het is' topseizoen voor de haring en de voorra den waren bijzonder groot. Op de tweede etage was de netten-reparatiewerkplaats P. Neelemaat gevestigd. De stijve bries joeg het vuur in woeste kolkingen omhoog. Van de spoorbaan af had men een goed zicht op de felle brand. Zware rook kolommen bemoeilijkten het werk. Het dak van het pand van Jan Don en Co - rechts - is al ingestort. Het huis links ervan kon gespaard worden. Daar moet de brand ontstaan zijn. In de werkplaats, waar men visnetten ver maakt voor de tuinders in het Westland, stookte men een kachel met afval van commandant H. Groeneveld. de geteerde netten. Men vermoedt, dat door de trek de schoorsteen zo verhit was, dat tussen het plafond van de tweede en de vloer van de derde ver dieping brand is ontstaan. Geen treinstagnatie De brandweer stond machteloos. Tegen de razende storm, die het vuur hoog opjoeg en die spotte met de bijna dertig waterstralen, viel niets te beginnen. Men beperkte zich dus voornamelijk tot het indammen van de brand. Op nauwelijks twintig meter van de brand ligt het baan- vaak van de spoorlijn RotterdamHoek van Holland. De zware rook bemoeilijkte het zicht dermate, dat de treinbestuurders de lichtseinen bijna niet konden onder scheiden. Desondanks ontstond er geen stagnatie in de treinenloop. Aan de overzijde van de spoorbaan stichtten overvliegende vonken brand in een partij hout van de Stoomkuiperij C. van der Burg en Zonen. Met twee stralen water werd het smeulende vuurtje be dwongen. Ook kuiperij verloren Tegen zes uur scheen de intensiteit van het vuur af te nemen. Dichte smook en de 'invallende duisternis bemoeilijkten het gezicht. Onder dof gedreun stortte de ene muur na de andere in. Een brok muur viel op het pand van het Lastech- nisch Bureau, doêh richtte geen andere schade aan, dan een vernielde serre en wat schade aan de buitenmuren. De stijve bries wist even na zes uur het vuur toch nog in de kuiperij van Jan Don te jagen, die vlak achter het grote pand staat. Ook dit ging verloren. De hele avond werd een verwoede strijd geleverd tegen het smeulende hout, dat telkens weer tot vlammen werd aangeblazen. Over de om vang van de schade is niets bekend, maar deze moet in de tienduizenden lopen. Het gehele pand ging verloren. De heer Hart man vertelde ons, dat het bedrijf geen ernstige stagnatie zal ondervinden, daar men eiders in Vlaardingen nog over en kele panden en voorraden beschikt. T\- blussingswerkzaamheden stonden onder leiding van de Vlaardingse brandweer- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 nov. Minister Van Aartsen is niet te spreken over het beleid van B. en VV. van Zevenaar, waar men vergunning heeft verleend voor de bouw van een aantal woningen zonder de omwonenden in de gelegen heid te stellen bezwaren naar voren te brengen. Het argument van B. en W. was, dat kort te voren een ontwerp- uitbreidingsplan ter inzage had gelegen en dat men naar aanleiding daarvan'be- zwaren had kunnen indienen. Later heeft de gemeente een begin gemaakt met de bouw van een aantal woningen nog voordat Gedeputeerde Staten van Gelderland hiervoor goed keuring hadden gegeven. Minister Van Aartsen heeft zich nu tot de commis saris van de koningin in Gelderland gewend. MET FIJNE GROENTEN HONIG ZES BORDEN UIT ELK PAK cn voordeliger in prijs! Rijstsoep 48 ct. Juliennesoep 48 ct. Kalfssoep 48 ct. Vermicellisoep 43 ct. [honig I RIJSTSOEP En wat is het geheim ervan, dat dit stuk je bij blijft, als men het eenmaal gezien of gelezen hebt? Eenvoudig, dat het steengoed is. Met de nadruk op STEEN. Zijn figuren zijn als het ware gebeeldhouwd uit steen. Fors, krachtig, zonder tierlantijnen. Zo is zijn dialoog ook. Geen woord te veel, eer der afgestompt. En alleen het steengoede blijft een mens bij; al het andere vervaagt in de stroom, die dagelijks langs ons glijdt. En dan behoeft het steengoede niet lief lijk te zijn dit stuk is verre van lief lijk maar het is om de kracht, om het geweld, dat ons eruit toespringt, dat het ons bijblijft. Het milieu, waarin Smelik ons in dit stuk binnenvoert, is in één woord rot. Het gevecht om het bestaan heeft velen van hen elk gevoel van moraal ontnomen. Met het geweten valt geen brood te ver dienen. De mannen zijn verhard en ver bitterd; niets telt meer voor hen, alleen hun eigen ik, hun verlangen naar eten en een beetje bezit. Tegenover de man staat de vrouw. De vrouw met haar gevoel voor menselijk heid. De harde realiteit heeft Ook haai wel verbitterd en hard gemaakt, maar het menselijke toch nooit in haar kunnen do den. Veel heeft zij door de vingers gezien waar het ging om de strijd van het be staan, maar als het op een gegeven mo ment alle menselijke maten overschreden worden, als er op een gegeven moment zelfs een moord gepleegd wordt om een pover beetje bezit, dan komt zij in op stand en laat zij zich gelden. Doch haar verweer verzinkt in het niet tegenover de hardheid en onverschillig heid van de mannen. Zij moet het vol komen tegen hen afleggen, zelfs waar het om haar kind gaat, dat zij moet offeren om de mannen te dekken. De vrouw vergrijst en verkindst in haar verdriet; het laat de mannen koud. En toch is het haar verdriet, waarop dit stuk steunt; dat dit stuk waarde geeft! Zials. al het verdriet in de wereld, dat de schur kenstreken een beetje vergoelijkt. Want werkelijk verdriet komt voort uit goedheid. Een schurk kent geen verdriet; die kan alleen maar de pé in hebben. En het verdriet hefc de schurkenstreken een beetje op; houdt de wereld in evenwicht. Zonder het verdriet zou de wereld geen menselijke wereld meer zijn, zoais dit stuk menselijk stuk zou zijn. stuk geen menselijk stuk zou zijn. Een waardevol toneelspel, dat onlangs uitkwam bij Grosfeld te Berlicum. HANS VAN BERGEN (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 1 november Op het ministerie van Economische Zaken wordt een wetsontwerp voorbereid dat de financiële bijdrage regelt van het rijk voor de bouw van het congresge bouw, dat aan de Johan de Wittlaan zal verrijzen. De architect dr. J. Oud ,is bezig het ontwerp nader uit te wer ken. Van vele zijden is al gewezen op het -tekort aan goede vergaderruimte in een representatieve omgeving in Den Haag. Ook de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. Luns, heeft zich al eens in de Kamer beklaagd over de geringe mogelijkheden in Den Haag voor het houden van grote in ternationale bijeenkomsten. De oplos sing van het financiële gedeelte van dit miljoenenprojekt zal een grote stap in de goede richting betekenen. Uitslagen van de 'huishoudelijke com petitie van deze week: groep I; J. Zant-man—J. Heppenhuis 0-1, J. Spiljar J. Jansen 1-0, H. VosselmanF. Ver- hoeckx Sr. 1-0 Afgebroken partij: J. HeppenhuisF. Verhoeckx Sr. 1-0. Het tweede tien-tal speelde zijn eer ste wedstrijd en wel tegen Westertoren 2, waarvan het verloor met het kleinst mogelijke verschil, en wel met 5%-4%. De betekenis van deze congressen kan men eveneens afleiden uit het feit, dat in de vijf jaren, dat het bureau in Den Haag zich daarmee nu bezig houdt, reeds twee van de medewerkers van de heer Bekman een eigen organisatie tot het organiseren van congresen hebben gesticht en wel mr. A. Cronheim en de heer J. H. van Veen. Voor de Voorlich tingsdienst van de gemeente Den Haag is het een zaak van reclame maken voor de gemeente. Men organiseert de con gressen dan ook tegen kostprijs, het uit gangspunt is immers het klimaat te ver beteren. Toch is hier geen sprake van on derlinge concurrentie. De heer Bekman ziet het zo: hoe meer congressen de par ticuliere bureaux organiseren, des te be ter, want dat zal zo nu en dan Den Haag ook wel ten goede komen. Men dient hierbij in het oog te hou den, dat er per jaar in de wereld rond duizend internationale congressen wor den gehouden, waarvan 700 in Europa, en dit aantal zal in de komende decen nia nog belangrijk toenemen. De Voorlichtingsdienst van de gemeen te Den Haag heeft deze zomer vijf grote internationale congresen georganiseerd en wel het automobielcongres „Fisita" met 500 deelnemers, de Coastel Enginee ring met 400 deelnemers, het congres over electronische microscopy met 800 deelnemers, het criminologisch congres met 500 deelnemers en Esomer (Markt en Opinie-onderzoek) 400 deelnemers. Alleen al op deze wijze kwamen er dus meer dan 2600 mensen naar Den Haag, voor wie hotelruimte moet wor den gezocht, die geregeld moesten worden verplaatst voor allerlei excur sies en die buiten hun reis- en con- greskosten toch altijd minstens veertig gulden per dag uitgaven. Het is duidelijk, dat men mensen ter plaatse moet hebben om alles wat met zo'n congres samenhangt van te voren te kunnen organiseren. Dat is niet al leen de congresruimte, de hotels en de autobussen voor vervoer der congres sisten, maar in de eerste plaats het ma ken van een evenwichtig budget, waar uit alle diensten kunnen worden bestre den. Het organiserend bureau kan er dan op wijzen, indien tijdens het congres door nieuwe toevoegingen het budget dreigt te worden overschreden. Het bureau voert ook alle voorberei dende werkzaamheden uit zoals de cor respondentie in verschillende talen, een kaartsysteem bijhouden van deelnemers, het organiseren van excursies, de boek houding en het drukwerk. Het moet meestal ook zorgen voor ve.rtaalin- Zo moet het nieuwe Congresgebouw in Den Haag worden, waarvoor architect Oud momenteel de plannen nader uit werkt. stallaties, waardoor een spreker tegelij kertijd in meerdere talen kan worden gevolgd. Het Congresbureau doet dus praktisch alles voor zijn opdrachtgevers, die vanuit het buitenland zo'n zaak onmogelijk kun nen voorbereiden. Het regelt de ont vangst, het vervoer, uitstapjes voor de dames, onderdak en betaling. De heer Bekman heeft ons voorgerekend, dat de kosten van een congres, waaraan rond duizend mensen deelnemen, in totaal twee ton bedragen. De uitgaven per deel nemer gedurende zijn verblijf in de stad bedragen gemiddeld zeventig gulden per dag. Een groot economisch belang dus voor de stad waar het congres wordt ge houden en, als alles goed georganiseerd is geweest, een voortreffelijke mondre- clame in vele landen. Daarom ziet de ge meente Den Haag dit dan ook als e®° dienstbetoon. Men brengt eenvoudig p gemaakte kosten in rekening. Met de vi®> mensen in vaste dienst, die het Haags® Voorlichtingsbureau voor deze organisaj tie telt, komt men in de tijd der congr®5* sen natuurlijk niet uit, maar dan verz®* kert men zich van de hulp van werk' studenten. Voor het aantrekken van congresse® stelt men zich geregeld in -verbindi™ met de Library of Congres in New York' dat alle komende congressen catalogiseer1 of met het Bureau des Organisations in' ternationales te Brussel. Men heeft er in die vijf jaar met organisatie van ongeveer 35 congressen n enorme ervaring opgedaan en de intef' nationale organisaties hebben ervar®0' dat dit veel goedkoper is dan wanne®' zij de organisatie zelf ter hand nemen- Wat de accommodatie voor dergelijk® congressen in Den Haag betreft, er eigenlijk geen accommodatie, zegt heer Bekman. Meestal worden zij in het Kurhaüj in Scheveningen gehouden of ook in de Ridderzaal en Tweede Kamer. 2°' als het Criminologisch Congres van de1® zomer. Er zijn overal grote moderne congreS* gebouwen zoals in Brussel (Palais 0 beaux arts), Parijs (Palais Chaillo' 1 Luik, Royan, Genève, Lausann®' Kopenhagen, Aarhuus, Berlijn, Lo°' den (Festival HalL en Rome, ms niet ih Den Haag. Hij herinnert dan aan de woorden, die minister Luns een® in de Kamer heeft gesproken, toen M zei, dat Den Haag de mogelijkheid m>5' om grote internationale politieke bijeen; komsten van Europese Organen als EBH en Euratom aan te trekken. Zo raak' men uit de markt en wordt men verge' ten. - Er is nu een voorontwerp van ar* ehitect Oud voor een congresgebouw en er is de Stichting ter voorbereiding van het Congresgebouw, waarvoor d® rente en aflossing met Rljksmedewer' king moet worden geregeld. Hierin heeft het Haagse bedrijfsleven zitting en burgemeester Kolfschoten is er de voorzitter yan. Men moet d® stichting van dit Congresgebouw, v°i' gens de heer Bekman, namelijk N& als een rationale onderneming. Architect Oud is nu begonnen NP plan uit te werken en gereed te make0: Hiertoe heeft men hem eën tekenbureau ter beschikking gesteld in het Stadhui® te Den Haag. Er moet een grote zaal komen voon 2000 mensen, een zaal voor muziekuitvo®' ringen voor 500 personen en een tonee1' zaal voor eveneens 500 mensen. In kelder wil men dan sportruimten vest1" gen en ruimten voor jaarvergadering®11' want buiten de tijd van de grote com gressen, in de winter moet het gebouw zoveel mogelijk dienstbaar zijn. Heel de wereld congresseert en daa[' om heeft Den Haag een congresgebouw dringend nodig. 1Qg^k-tal .dê keukens, koelkasten, wasmachinès en centrifuges bewonderd in de afd. Huishoud-Ëftrcency van yf 0 Daar kiest U vooral Uw modern sanitair terwijl Uw. vakman-detaillist de levering verzorgt Gen. v. d. Heijden straat 20 - Rotterdam - tel. (010) 134980* De uitslagen van de deze week ge speelde partijen voor de huishoudelij ke winter-competitie luiden: J. Dubois jr. B Witte Vz G. Leyten M. Kras', C. Yark de Ko ning. C. de Blok II. van Riel, 1 0; N. Wijngaarden Ch. van Elderen, 0 1; A. Dekkers M. Kaplan, afgebr.; A. Spinnewyn J. Du bois, jr. 0 1; N. Wyngaarden P. van Houten, 1 0; Th. Wierks de Koning sr. afgebr.; W. Reiohardt .T. Dubois sr.', afgebr.; G. Visser H. de Rooy, 1 1. De uitslagen van de afgebroken Par tijen uit de wedstrijd R.S.R.I. tegen One- simus I luiden B. Witte tegen NN 1—0 en T. Jansen tegen Westerman 0 I, waardoor de voorlopige uitslag 5 4 in het voordeel van R.S.R. is. A. s. vrijdag speelt het 2e tiental van RSR jn het clubgebouw aan de Schie- kade tegen Rotterdam 5, aanvang 8 uur. Op het I.F.C.M. te Essen heeft de be kende voorman der katholieke Limburgse mijnwerkers een uitvoerige rede gehou den over de situatie in de Europese mijn industrie. .Hij gaf in die rede ook een aantal cijfers Aan die passage met cij fers ontlenen we de volgende gege vens: De cijfers spreken in dit verband duide lijke taai. In het jaar 1958 is er in het Zuidbelgische kolenbekken gemiddeld 22.4 werkdagen niet gewerkt, in de Kempen 14.59 en in het Ruhrgebiecl 8.72; in 1959 ROTTERDAM, 2 nov. Donderaag 17 november zal de heer H. J. Schef fer, redacteur van het Rotterdams Nieuwsblad, aan de Nederlandse Eco nomische Hogeschool promoveren tot doctor in de economie, op het proef schrift: In vorm gegoten. Het Rot- terdamsche Nieuwsblad in de negentien de eeuw". Promotor is prof. dr. J .H. van Stuyvenberg. De heer Scheffer houdt zich in zijn journalistieke zaak voor een groot deel bezig met de Rotterdamse Gemeentepo litie. Als zodanig is hij vooral bekend als de commentator, die met ..Het 46ste" ondertekent (De Rotterdamse raadt telt 45 leden). bedroeg het aantal Feierschichten ze bekkens respectievelijk 51.16. a/ 11.27. benevens in Saarlaond: 18.47. J door is in de Gemeenschap een Pr.« tieverlies veroorzaakt, dat in f(, totaal ruim 6 miljoen ton heeft J gen en in 1959 ruim 12 miljoen ton. zakelijk in België, het Ruhrgebied ®''p' de Saar. Daarnaast is de Pr° ji1' nog gedaald d«or het stilleggen va"f/ nen. waardoor het aantal produ®® schachten in het tijdvak augustus jf augustus I960 in Zuid-België ver1'1'''/ is van 105 tot 70 en in het Ruhr^ van 135 tot 124. Desondanks zijn de steenkoolvo°r bij de mijnen in de Gemeensch®^ IJ stegen van ruim 7 miljoen ton fa f; einde van 1957 tot 24.5 miljoen het einde van 1958 en tot ruim A f. joen ton aan het einde van l?3 L wijl zij thans nog ruim 30 mil)0® l belopen; voor steenkoolcokes. Nip l treffende cijfers: ruim 1.6 milj°® einde 1957, 7 miljoen ton eind® ruim 8.5 miljoen ton einde 1959 e0,. P ongeveer 7 miljoen ton. Daarbij 'yj. Daarbij >f.i" aantal ondergrondse arbeiders tea lopen in de steenkolenmijnen Gemeenschap van 67G.000 einde lv' d ruim 525.000 op het ogenblik. mindering dus van ongeveer 245

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 4