CONTACT DE SCHAT VAN SCHAR LAKEN RACK HA M Consumenten Contact Orgaan tegen verticale prijsbinding uC DE SCHADUW DER STEPPEN 1 f Alfredo I IN DE I I GREEP VAN I I DE ANGST I DR AAI Honderdste „Koek en ei Geert bezwaar tegen adviesprijzen Overstroniagsverzekering O.O.Ni. Wij luisteren naar. Radio-V aticaoa V B ZATERDAG 10 DECEMBER 1960 pagina rvn a a r J X-A Vanavond Zondagavond Examens Gemeenten steunen campagne tegen vervuiling Honderd verpleeghuizen wachten op goedkeuring van bouwplannen Zeepost MijnheerKuifje J Mijnheer Kuifje, ik /as vanmor gen in de courant,dat Uop zoek gaat naar de schat van de zee - schuimer Scharlaken Mach ham. Js dat waarheid?... Goed. Dan is alles in otde- Ik ga met Umee!Wat de schat betreft,ik stel me me' de helft tevreden. Hier heb U m'n kaartje. Zo is het. Maar Is... is dit werkelijk u w naam Zie eens,kapitein ÖHjkbaa r jongmens TEKST EN TEKENINGEN VAN HERCÉ bij Uiig. Casierman ERIC DE NOORMAN Audiëntie op onderlinge grondslag KARL UNSELT door 22 Wij kijken naar 7.°° Wij kijken naar '•StL-- y- -V T-Si V f'. tk&ldiiS&n'p'}. -:-4ej:«f» -L-1 \4Ajr\l fj. r «4 i Jk HILVERSUM, 9 dec. De radiostrip ,,Koek en ei" gaat donderdag 29 de cember voor de honderdste maal de ether in. Na afloop van deze uitzen ding, waarin Ko van Dijk als Albert de Koning nog eenmaal acte de pré- sence geeft, zal de directeur van de AVRO de medespelenden: Conny Stuart, Enny Mols-de Leeuwe. Ko van Dijk, Joop Doderer en Johan Kaart alsmede de auteurs Jan Moraal en Geert Elffe- rich en regisseur Karei Prior huldigen. De eerste uitzending van ..Koek en ei" was eind september 1957 Het pro gramma is dus in oktober van dit jaar zijn vierde seizoen Ingegaan. Advertentie BOLS Silver Top Dry Gin - 1001 mogeli.il heden. HILVERSUM. 10 pianiste Pia Beek, december De de. biljarter Piet van der Pol en de acteur Otto Ster man zullen de drie hoofdfiguren zijn in de derde TV-toto van Theo Eerdmans, die vanavond door de VARA-televi- sie wordt uitgezonden. Tevoren kan men kijken naar de rubriek „Espres so", een extract uit het dagelijks ge beuren. In de rubriek „Populaire klassieken" speelt vanavond het Omroeporkest on der leiding van Carl Garaguly met me dewerking van de cellist Samuel Brill voor de K.R.O.-microfoon de ouverture „Meinacht" van Rimsky-Korsakoff, het Concert voor violoncel en orkest van Aram Khatchaturian en de Capriccio Italien ,opus 45, van Tschaikowsky. Het amusementsprogramma .Tierelantij nen" van de K.R.O. gaat vanavond voor de 125ste maal de ethet in. Voor deze gelegenheid schreef Jurriaan Andries- sen de compositie „Six on the beach", die in een arrangement van Kees Bruin zal worden uitgevoerd door het Radio Philharmonisch Sextet. Tot slot van de avond bespreekt prof. dr. J. Smits van Waesberghe in de rubriek „Mees terwerken van de religieuze muziek" de len uit de „Messa Concertata" van de Italiaanse barokcomponist Pier Fran cesco Cavalli. Lia Dorana treedt vanavond onder de titel „Apartjes" op in het programma „Week uit week in" van de V.A.R.A. Begeleid door het Kwartet Harry Ban- nink, zal ze drie Franse liedjes zingen, waarbij zijzelf voor de inleidende confe- ence zorgt. Later op de avond kan men luisteren naar het negende deel van „Scaramouche", een vervolghoorspel van Dick Dreux naar de roman van Ra- faël Sabatini. (Advertentie) Onverwachte gasten? GelukkigU hebt BOLS Silver Top Dry Gin in huis 1 Na het filmprogramma „Anno", waar in de belangrijkste feiten uit het we reldgebeuren in het jaar 1938 worden getoond, zendt de K.R.O.-televisie zon dagavond de tweede aflevering uit van Martie Verdenius' „School voor volwas senen". Het traditionele klassieke con cert van het Amsterdams Kunstmaand- orkest, dat de Haffner-symphonie van Mozart zal uitvoeren, wordt ter afslui ting van het K.R.O -programma gevolgd door een filmmeditatie vari Manus van de Kamp over het Onze Vader. Zondagmiddag (15.30 uur) kan men in UTRECHT, 9 dec. Rijksuniversiteit notariaat ex. deel 2: A. Jansen, Utrecht, G. Buters, Vlaardingen. Kand. Frans: K. Gaspar, Helmond; doe. geneesk.: mevr. Bouma-Times, Eindhoven; mej. E. van Dongen, Rijsoord; F. van Hars kamp, Rotterdam; J. Lekkerkerker, Groningen; J. May, Sneek, S. Scholze, Utrecht; F. Visser, Rotterdam, H. Wil de, Utrecht; doet. farmacie: R. Her mans, Utrecht. AMSTERDAM, 9 dec." Gem. uni versiteit: doet. gesch.: J. de Wolf, De venter; doet. aardrijksk.C. Mayer en H Meve- Amsterdam; kand. wis- en natuurk.: W. Kaper, Amsterdam; doet. psych.: J. Mandel, Amsterdam; not. ex.: M. Stassen, Amsterdam. ROTTERDAM, 9 dec. Stichting klinisch hoger onderwijs: semi-arts: E. Brooxman, voorburg; J. van Epen, Rot terdam en J. Rechsteiner, Sliedrecht. Arts: mej. M. Loonen, Amsterdam en de heren .T. Harms, Den Haag, J. Stut, Haarlem en R. van de Weg, Den Haag. AMSTERDAM, 9 dec. De heer N. Spronk, als wetenschappelijk ambtenaar verbonden aan he zoöloisch labora torium van de Vrije Universiteit is aan de Vrye Universiteit gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift, getiteld „Thyroid gland fractions of cockerels and radioiodine metabolism." Promotor was prof. dr. J Lever, hoogleraar in de dierkunde. een gezamenlijk programma kijken naar een rechtstreekse beeld reportage van de finale om het Nederlands kampioen schap keurtumen-heren in de Dierentuin te Den Haag. Voor de K.R.O.-microfoon speelt zon dagmiddag (14.30 uur) het Gaudeamus- kwartet het Strijkkwartet in F gr.t., opus 135, van Beethoven. Des avonds kan men luisteren naar een Weens ope rette-concert door het Promenadeorkést onderleiding van Benedict Silberman. Solistische medewerking by dit concert wordt verleend door de sopraan Elfie Mayerhofer en de tenor Heinz Hoppe. In het daarna volgende detectivespel van Karl Richard Tschon „De 66 luis tert mee", speelt een oude, als afiuis- terapparaat gebruikte bandrecorder een belangrijke rol bij het ontmaskeren van een zekere Mister Malone die door de politie wordt gezocht wegens heling en moord. Later op de avond geeft mr. drs. C. J. Straver de zesde les „Orde moet er zijn", in de leergang Opvoe ding in het gezin van het Avondcollege. In het radioprogramma van de A.V.R.O. speelt zondagmiddag (14.50 uur) het Omroeporkest onder leiding van Henk Spruit met solistische mede werking van de pianist Stevan Bergman de Ouverture-fantasie voor groot orkest „Romeo en Julia" van Tschaikowsky en het Concert voor piano en orkest no. 1 in d k], t. opus 15 van Brahms. Charles Trenet is des avonds het on derwerp van de muzikale biografie „Klank-omrankte levens" van Alex de Haas, waarna Aten kan luisteren naar „Gedachtenwisseling", een hoorspel van Hans Andreus. Later op de avond zendt de A.V.R.O. opnamen uit van het concert, dat de Spaanse gitarist André Segovia vrijdag j.l. heeft gegeven in het Amsterdamse Concertgebouw. Uitge voerd worden Chanson en „Diféren- cias" voor Vihuela van de Narvaez, de Suite in d kl. t. van de Visée. Largo et Allegro in D gr. t. van Sor en Fanta sia van Turina. Advertentie 1001 mogelijkheden voor longdrinks en cocktailsBOLS Silver Top Dry Gin DEN HAAG, 9 dec. Volgens een rapport van de centrale werkgroep voor de actie „Opgeruimd staat netjes" neeft nu reeds een groot aantal ge meenten adhaesie betuigd met de plan nen van de Stichting Recreatie voor een nationale campagne tegen de vervui ling. Uit de lange lijst van gemeenten die besloten hebben de actie te subsi diëren, of die dit in overweging hebben genomen, noemen wij: Vlissingen, Har derwijk, Lemsterland, Sluis, Oude- Tonge, Coevorden, Deurne, Doorn, Gul pen en Sloten. B. en W. van Rotterdam" zijn voor nemens om in samenwerking met de Stichting Recreatie de strijd tegen de vervuiling op intensieve wijze aan te vatten. Dit voornemen wordt nog extra onderstreept door het verzoek van de burgemeester van Rotterdam aan de onlangs geïnstalleerde hoofdcommissa ris van politie om bijzondere aandacht te schenken aan de straatverontreini ging. In de gemeente Bergen op Zoom is een plaatselijk actie-comité „Opge ruimd staat netjes" tot stand gekomen. DEN HAAG, 10 dec. Uit het jaarverslag van de Vereniging van Katholieke Ziekenhuizen blijkt, dat het aantal bouwplannen voor ziekenhuizen, psychiatrische inrichtingen en ver pleeghuizen, waarvoor op ryksgoed- keuring wordt gewacht, op 1 septem ber van dit jaar honderd bedroeg. Voor deze plannen wordt een bouwvolume van rond 150 miljoen gulden nodig geacht. Het bestuur van de vereniging be treurt het, dat ondanks het vertrouwen van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid op enige verbete ring, er steeds vertraging blijft op treden bij het afgeven van de rijks goedkeuring voor aanbestedingsklare bouwplannen. DEN HAAG, 9 dec. Het bestuur van het Consumenten Contact Orgaan is voorstander van een verbod van verticale prijsregeling. Onder verticale prijsregeling verstaat bet orgaan het voorschrijven door een leverancier van merkartikelen, aan al zijn afnemers bij doorverkoop eenzelfde, uniforme prijs voor het betrokken artikel te vragen. Dit standpunt van het consumenten contact orgaan is vastgelegd in een nota. Alleen op grond van andere dan economische motieven, b.v. bij geva ren voor de volksgezondheid, zou vol gens het orgaan ontheffing van zulk een verbod toelaatbaar zijn. In de nota zet het Consumenten Contact Orgaan uitvoerig uiteen, dat bij het afwegen van de voor- en na delen de economische nadelen in het algemeen zodanig overwegen, dat te gen de verticale prijsregeling over wegende bezwaren moeten worden ge maakt. Tegen het opgeven van adviesprijzen door de leverancier aan de detaillisten maakt het orgaan voorshands geen be zwaar. Van de dynamische onderne mers en van althans een deel der con sumenten valt namelijk een voldoende aandrang tot afwijking van adviesprij zen in benedenwaartse richting te ver wachten. Voorwaarde hiervoor is na tuurlijk dat de detaillist ook in feite vrij dient te zijn van adviesprijzen af te wijken. Wordt bij het geven van ad viesprijzen door economische pressie middelen naleving afgedwongen, dan is er geen sprake meer van advies prijzen. Èen verbód van verticale prijsrege ling zou ons land in eenzelfde situatie brengen als in andere EEG-landen be staat of bezig is zich te ontwikkelen, aldus het orgaan. Het wijst er voorts op, dat inJTrankryk en Duitsland zulk een verbod reeds bestaat, terwijl in België het systeem ook afbrokkelt en in Italië de betekenis ervan gering is. Het vasthouden aan verticale prijs regeling door de Nederlandse fabrikan ten van merkartikelen acht het Consu menten Contact Orgaan dan ook niet mogelijk. Ter staving hiervan zegthet bestuur in de nota, dat grote delen van ons land door de buitenlandse commerciële televisie worden bestre ken terwijl dagbladen in de gebieden langs de Duitse grens geregeld adver tenties van Duitse detaillisten bevat ten. Hierdoor zijn de vaste prijzen van met name duurzame verbruiksgoede- ren in de grensstreken nauwelijks meer te handhaven. Een optreden tegen verticale prijs regeling. acl het Consumenten Contact Orgaan ook in de geest van het EEG- verdrag, waar dit gedragingen ver biedt die mededinging binnen de ge meenschappelijke markt verhinderen of beperken. De nota, waarin het standpunt van het Consumenten Contact Orgaan is vervat, dient onder meer om dit stand punt ter kennis te brengen van de com missie economische mededinging, aan welke commissie de minister van Eco nomische Zaken, op grond van de wet op de economische mededinging, in het kader van het kartel-beleid, advies heeft gevraagd. Tijdens de hearing door deze commissie, welke vermoede lijk begin volgend jaar zal worden ge houden en voor welke het Consumen ten Contact Orgaan zich heeft aange meld, zal het standpunt nader worden toegelicht. (Advertentie) BOLS Silver Top Dry Gin - met tonic of cola. DEN HAAG, 9 dec. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiter lijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Uruguay 15/12. Australië: Strathaird 13/12; Ballara 14/12; Rothenstein 15/12. Brits-Oost-Afrika: Africa 15/12. Canada: United States 12/12; Sommels- dijk 14/12. Chili: Moselstein 15/12. Indonesië: Hoechst 11/12. Ned. Antillen: Prins der Nederlanden 13/12. Ned.-Nw -Guinea: Madison Lloyd U/12. Nieuw-Zeeland: Perim U/12. Suriname: Kreon 14/12. Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: Stirling Castle U/12; Ommenkerk 13/12. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de post kantoren. 17. Sfcherp luisteren allen naar het geluid van de stemmen, dat langzaam hun richting lijkt uit te komen „Wacht hier", fluistert de Noorman, terwijl hij Svein een teken geeft. Hij bedenkt zich even, zet dan zijn helm af. „Die wapenrustingen glimmen te veel, dat trekt de aandacht", zegt hij gedempt tot Tristan. Deze knikt en begint zich ogenblikkelijk van zijn gepantserde Britse wapenkle- ding te ontdoen, terwijl het voorbeeld gevolgd wordt door de Noren. Met Svein verdwijnt Erie in het struikgewas en zij begeven zich geruisloos in de richting, vanwaar zij de stemmen het laatst h°0 den. Het dichte woud, waarin ze zich bevinden, wordt langzame hand lichter en gaat over in een bebost heidelandschap. Dan zi ze op enige afstand een tweetal ruiters op kleine haveloze paar<U. voortsukkelen. „Ze dragen geen wapens", gromt Svein, „Boei^ zeker." Maar Eric schudt langzaam het hoofd. „Mijn kop er af. a.'. dit niet twee van die gevreesde steppenruiters zijn", mompelt J11J' „En dan zullen er wel meer in de buurt zijn." ROTTERDAM, 9 dec. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal woensdag, geen audiëntie verlenen. i Advertentie) Wend U voor inlichtingen tot Uw assurantiebezorger of tot de Piet Heinstraat 70a 's-Gravenhage Telefoon 070- 33 13.68 (Vertaling van Jean H. P. Jacobs) Bedremmeld keek Vandrey naar de twee agenten. Mensenkinderen, laat die arme bliksem toch lopen. Die staat immers onder dwang. Ik ken dat. Die zit tussen de tang. Nu begon de man te jammeren, over vrouw en kinderen, en sloeg de handen voor mijn gezie Nou, .vat zei ik? Vandrey keek de agenten triomfantelijk aan. p(m Mogelijk, zei een van hen, een kerel als een boom" met èen goédmoedig jongensgezicht. Maar wy weten het niet. Wij moeten hem meenemen. Als net is zoals u dehkt, gebeurt hem niets. Kom, vooruit. Willoos liet de man zich wegleiden. Vandrey schudde het hoofd. Toen liep hij door. n .j gunde de mannen in de wagen geen blik meei. Op de een of andere manier schaamde hy zich. Wat hebben ze van ons oude Berlijn gemaakt, zei Ramdohr, terwijl hij gas gaf. En dat was waar schijnlijk precies, waar Vandrey zich over schaam de. VI KAÏN. WAAR IS UW BROEDER ABEL?" Voordat Trude met Grabert de politiepost be reikt had, waar hjj zich zou aanmelden, bleef zy plotseling staan en tikte met haar vingers tegen haar voorhoofd: Och daar valt mij juist iets in. Het is beter, dat u al een betrekking hebt, voordat u daar.binnen gaat Zij wees naar het gebouw voor hem. Anders wordt u door het arbeidsbureau ergens ingescha keld. en als u pech hebt komt u misschien buiten Berlijn, in Aue bijvoorbeeld. Aue? Wat is daar dan? De bismuthfabriek. Zij zei het zachtjes en keek naar een raam van het gebouw, waar een agent achter stond. Zy leek wel bang te zijn, dat hij haar zou kunnen verstaan. Uraniummijn, voegde zij er fluisterend aan toe. Grabert schudde heftig met het hoofd. Nee, zei hy bijna dreigend, atoombommen voor de Nee, dat is niets voor mij. Pst, niet zo hard, probeerde Trude hem te kalmeren. O, ja. Ik vergat dat hier alles oren heeft, huizen, banken Kom mee, onderbrak zij hem snel en wees naar een zijstraat, wy gaan daarheen. Daar, dicht bij de Alexanderplatz, ligt een bedrijf, waar ik vroe ger secretaresse geweest ben. Misschien kan u daar onderbrengen. De bedrijfsleider kent mij nog wel. Mooi. Ik vind het best. Laten we gaan. Zij liepen een tijdje zwijgend door de straten. Af en toe keek Grabert weer eens naar zijn begeleid ster. Maar het gezicht van Trude droeg weer het dienstmasker. Plotseling vroeg hij haar: Waarom bent u dan niet secretaresse geble ven? Dat zou ik prettiger gevonden hebben dan u in deze uniform aan te treffen. Ik ook, liet zy zich ontvallen en schrok toen van zichzelf. Grabert lachte stilletjes, alsof hij niets gemerk' had. Belangstellend vroeg hij: Waarom bent u er dan niet gebleven? Dat ging niet. Het is nu een genationaliseerc' bedrijf, en indertijd was ik niet zuiver. Hè? Waarom niet? Ik was leidster geweest bij de Bund deutscher Madchen en toen assistente bij de Wehrmacht, zei zij verlegen. Lieve hemel, wat een onzin. Maar politieagent kon u dus wel worden? Bij de politie schijnt men dus niet zo fijngevoelig te zijn. Laten we er niet over praten, sneed zij het thema af. Ik heb u al veel te veel gezegd. Teveel? Dat geloof ik niet, zei hij zachtjes en zocht haar hand. Toe, laat dat, berispte zij hem en stak haar hand in de zak. Wees toch niet zo bits. Zij gaf geen antwoord en vervolgde haar weg nog vlugger. Ineens rees aan het einde van een straat, een indrukwekkend gebouw voor hen op, dat helemaal onbeschadigd scheen te zyn. Trude wees er naar. Daar is die fabriek, waar ik u wilde onder brengen. Onverschillig koek Grabert na,ar het gebouw. Op dat ogenblik vond hij het belangrijker nog, een paar vriendelijke en hartelijke woorden met Trude te wisselen. En terwijl hij nog overlegde wat hij tegen haar zou zeggen, hield Trude plotseling haar schreden in en greep hem verschrikt bij een arm. Mijn God, stiet :y uit en legde dadelijk een hand voor haar mond. Wat is er? Hij keek In dezelfde richting als zij en zag dat er bij de fabriek, een beetje terzijde, een donkere auto stond. Hij begreep niet, waar om men zich zo kon opwinden over een auto. Wat zou dat? vroeg hij hoofdschuddend. Veiligheidsdienst, fluisterde zy. Haar gezicht was bleek. Veiligheidsdienst? herhaalde hij vragend en dacht ingespannen na. Inééns hem een licht op. NKWD zeker? Ja? pst! Kom mee, dan wachlen we ginds op de hoek, zei ze haastig. Zij liepen vlug tot aan het einde van de lage muur, die om de fabriek heen- gebouwd was. Nauwelijks echter hadden zij de hoek bereikt, of er verschenen twee mannen in onop vallende burgerkleding aan de poort. Hun gezichten waren ondoorgrondelijk en als uit steen gehouwen. Tussen hen in liep een slanke man met een donkere bril. Onder zijn arm droeg hij een opgerolde de ken. Zijn smalle lippen waren vast opeengeklemd, als wilden zij pijn, ontsteltenis of woede onder geen enkele omstandigheid lucht geven. Niettemin leek het alsof hij zich gelaten in zijn lot schikte, wijl het onvermijdelijk en niet te ontlopen was. De twee mannen die hem Wegleiden, hoefden dus geen tegenstand te overwinnen. Overigens maakten zij de indruk, dat zij iedere vorm van verzet wel met een in de kiem zouden smoren. Men kon hun aan zien, dat zij hun vak meesterlijk verstonden. Gra bert was buiten zichzelf van opwinding. Hy voelde sterk de neiging om iets te doen of alleen maar te schreeuwen, al was het maar met de bedoeling om de aandacht van de beulsknechten voor hun slachtoffer af te leiden. Trude scheen die bedoeling op zijn gezicht te lezen. Zij greep zijn arm en fluis- tecde hem toe: (Wordt vervolgd) ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en water standen. 9.45 Advents- en kerstliederen. IKOR: 10.00 Hoogmis. 11.30 Vragenbe- antwoording 11.45 Lezing. NCRV12.00 Gram. KRO: 12.15 Cantate. 12.30 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 Lezing. 13.10 De Wadders. 13.30 Lichte muz. 13.50 Boek bespreking. 114.30 Kamermuz. 15.00 Lezing. 15.10 Koorzang 15.25 Muz. lezing. 16.00 Sport. 16.30 Godsd. uitz. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Geref. kerkd. 18.15 V. d. jeugd. NCRVj 18.30 Cantates. 19.00 Nws. u. d. kerken. 19.05 Psalmen. 19.30 Lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Licht progr. 20.30 Act. 20.35 Operettemuz. 21.25 'Hoorspel. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avond college: radiolessen. 23.00 Avondgebed. 23.15 Metropole orlc. 23.45 Gram. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 ra. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Lezing. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven. 10.00 Pianorecital. 10.30 Gevar. progr. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 1.35 Gram. 13.00 Nws. 13.07 De toestand i. d. wereld. 13.17 Me dedelingen en gram. 13.25 Knipperlicht. 14.00 Boekbespr. 14.20 Kamerkoor. 14.35 Filmpraatje. 14.50 Omr. ork. en solist. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Gevar. progr. 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte herv. kerkdienst. IKOR: 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Muz. biogralie. 21.00 Hoorsp. 21.30 Lichte muz. 22.30 Gi taarrecital. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Journ. 23.00 Lichte muz. 23,15 Sportuitsl. 23.20 New York calling. 23.25 Gram. 23.55 •24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.0 Verz. progr. 16.30 Ork. conc. 19.45 Lichte muz. 21.25 Liefdadigh. op- toep. 22.30 Pianorecital. 0.06-0.36 Kamer muziek. ENGELAND. BBC Light progr., 1500 en 247 m.12.55 Progr.overz. 13.00 Verz. progr. 14.15 Gevar. 'muz. 15.15 Gevar. progr. 15.45 Filmprogr. 16.30 Gevar. muz. 13 00 Gram. 19.00 Liedjes. 19.30 Gevar. progr. 20.35 Verz. progr. 21.30 Samen zang 22.00 Gevar. progr. 23.00 Gram. 23.40' Gram. 0.30 Gevar. muziek. NDR WDR. 309 m.12.00 Ork. conc. 13 10 Operamuz. 14.30 Barokmuz. 15.00 Ork conc 16.30 Dansmuz. 18.15 Advents- concert. 20.00 Gevar. progr. 21.10 Ork. concert. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Dans muziek. 23.1/) Lichte muziek. FRANKRIJK 3. 280. en 235 m.: 12.10 Ork. conc. 17.35 Gram. 17.45 Ork. Conc. 10.35 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Fran se musici. 22.45 Grammofoonmuziek. BRUSSEL, 324 m.12.03 Verz. progr. 12.15 Amus. muz. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcanto-conc. 17.05 Gram. 17.50 Gram. 18.00 Festival van Edin burgh: Spaanse muz. 18.30 Godsd. half uur. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. progr il.30 Gram. 22.15 Gram. 23.05 Gevar. nuziek. 484 m.12.00 Gram. 13.15 Verz. progr. L4.20 Verz. progr. 16.30 Verz. progr. 17.35 Gram. 17.45 Ork. conc. 18.40 Gram. 20.30 Gram. 21.45 Gram. 23.00 Jazzmuziek. NTS: 15.30-17.00 Rechtstr. rep. finale Nederl. kampioenschap keurturnen heren. Ie Den Haag. KRO: 20.00 Anno 1938. 20.25 School voor volwassenen. TV-spel. 21.00 Kunstmaandork. 21.40 Fllmmedita- tie. NTS: 22.00 Sportact. Golflengten: 31,10 m; 41,38 m; 48,47 m; 196 m. Uur van uitzending: 22.15 uur. Zondag 11 december De Raads besluiten van God.... d'r is dikwijls voor ons, mensen, geen touw aan vast te knopen. Maandag 12 december Pauselij ke missie-intentie van het ge- bedsapostolaat: „dat de katho lieken van Indië zich ten volle bewust mogen worden van hun eigen verantwpordelijkheid voor het maatschappelijk apostolaat". Woensdag 14 december Rond de pauselijke missie-intentie: iets over de huidige toestand van de vrouw in Indië i.v.m. vroeger. Vrijdag 16 december Rond de pauselijke maand-intentie: wat schreven Pausen over eenheid en vrede onder de volkeren? DAGELIJKS: 21.00 uur Ge zinsrozenkrans in het Latijn, o.a. op 196 m. (N.B.: Programma-wijziging voor behouden wegens actualiteiten). eti Lichte muz. 20,15 Hoorsp. 21.30 SaPJ-tp plano. 22.00 Pari. comm. 22.15 Kame» en soliste. 22.30 Nws. 22.40 Avondove» ef king. 22.55 Boekbespr. 23.05 Lezing Jazz. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H, 208 m. VARA; ea Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 NWSj hammondorgelspel. 8.35 Gram. 9.00 v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO; 11.35 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram- gf. Sopr., bariton en plano. 12.00 Lichte 12.30 Land- en tuinb. meded. 1 tg*, je zing. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Vg0'^ niddenstand. 13.20 Orgelspel. 13*» middenstand. 13.20 16. 4» DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.30 Kerstleest alleen voor kinderen? 12.00 Intern, borreluurtje. Daarna: Pro gramma overzicht. 13.00 Londen-New York. 13.30 TV-spel. 14.45 V. d. kind. 15.15 Speelfilm. 16.45 Film. 17.25 Rep. over een dierentuin. 13.05-18.35 Boeken voor Kerstfeest, (Reg. progr. NDR: 19.00- 19.25 Die Nordschau. WDR: 19.00-19.25 Hier und Heute, Journ. 19.30 Woekjourn. 20.00 Nws. 20.05 Adventsprogr. 20.10 TV- spel. VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR. 14.30 Reisroutes... trektochten om de wereld. 15.00 Folkloristisch progr. 16.30 Voor boer en tuinder. 16.00 Weekoverz. 16.30 Overn. v. d. NTS: Nederl. kam- pioensch. keurturnen heren. 17.00-17.25 V. d. kleuters. 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 TV-tllmrep. 20.00 Nws, en sportuitsl. 20.30 Gevar. progr. 21.45 Sportact. 22.05 Kla- rineltenkwart. 22.26 Nieuws. KRANS BELG. TELEVISIEPROGR. U.00-11.30 H. Mis. 15.00 Film. 15.50- 17.15 Reportages en sportuitsl. 19.00 Na tuurwetenschappen. 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 Journaal. 20.30 Cartes postales. 20.45 Negen miljoen. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Journaal. MAANDAG HILVERSUM 1, 402 m, NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokranl. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V.d.vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theolog. etherleergang. 11.00 Gram. 11.20 Quizprogr. 11.55 Lichte muz. 12.25 Voor bot en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Promena de ork. en sol. 14.30 Gevar. progr. 15.30 Gram. 16.30/Harpconc. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuttz.Onderwijs In Nieuw-Guinea. 18 00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Praat je. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Orgelspel. zing. 14.00 Kamermuz. 14.30 Hoorsp. ie Gram. 15.45 Zestig minuten voorjwvvj. zestig. 16.45 Oude liedjes. 17.00 Pi^jg.OO 17.25 Lichte muz. 17.50 Milit. comm. UfiO Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. ,ngS' Lezing. 19.00 Pari. overz. 19.15 ReKe^ gf ultz.De zilvervloot. 19.30 Gevar. "„3.30 21.30 Lichte muz. 21.55 Marimba. „3, Nws. 22.40 Omr. ork. en solist- Gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Serviee.j4.4O m.: 13.00 Ork. conc. 14.10 Gram- «ut- Planorecital. 15.10 Mars- en w*» öe' 17.30 Zangrecital. 20.00 Gram. 20 var. progr. 0.06-0.36 Vlooi en plano. ENGELAND, BBC Light Profff-S-ratO' en 247 m.12.31 Samenzang. 13.00 «,gr- 13.31 Gevar. muz. 14.00 Gevar. nM 16.00 Lichte muz. 16.45 Lichte muf- „,uj Gram. 18.31 Lichte muz. 20.31 Lichte 21.00 Gevar. progr. 22.00 Gram. 23.W te muz. 23.40 Lichte muz. NDR-WDR, 309 m.: 13.00 Jazzmu*; [cV Ork. conc. 16.00 Ork. conc. 17.46 cofQ, muz. 19.15 Kamermuz. 19.30 Ork- fl.W 22.15 Jazzmuz. 22.30 Lichte mul; Amus. muz.^0.10 Dansmuz. .j FRANKRIJK 3, 280 en 235 m-j V5 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 etlt^ Gram. 14.30 Gewijde muz. 15.00 orjj' 15.30 Ork. conc. 16.00 Orgelspel. 1®- corl§ conc. 18.06 Kamermuz. 20.00 Ork. gg.r 22.15 Gram. 23.10 Solistenconc. Gram. ,3 BRUSSEL 324 m.1.08 GranVjrf' Gram. 13.16 Operettemuz. 15.45 fi gO j muziek. 17.00 Gram. 18.00 Gram. gU' d. sold. 19.40 Gram. 20.00 Kamerrn^' 0H' Gram. 21.30 Ork. conc. 22.15 AH1" 23.00 V. d. zeelleden. 4 JO 484 m.: 12.40 Gram. 13.15 Gram- Vokaal ens. 15.00 Gram. 15.15 Gram- c„a' Lichte muz. 17.10 Muz. v. Belgis'11 (jra"" ponlsten. 17.20 Orgelrecllal. 18-4» 21.45 Gram. 22.10 Jazzmuz. NTS: 20.00 Journ. en weerover*-'tp o: ssu.uu oourn. en w«iw»v-a 20.20 Actueel progr. 20.30 jo^T gramma. 20.50 Film. 21.15 nalistenforum. 22.00 Dagsluiting- DUITSE TELEVISIEPR°GR'gi- 17.00 V. d. kind. 17.30-18.00 V d- oVefzj (Reg. progr.: NDR: 18.40 lcr »'\t ,18.45 Die Nordschau. WDR:1S-45 Heute. ND: 19.5 Horch, was KlrUn» von draussen rein. WDR: 1? „u W® 40 20.00 Journ. en wceroverz. 20.-0 jjl. ten op morgen. 20.65 Gevar. ""JA - enwu Berlljns feuill. 22.10 Documen VLAAMS-BELG. TELEVISlËP*'°^gel- 19.00 Vergrootglas op... de G,ul( 19.15 Automobilistenkron. 19-4» ,5 KU'Ui- 20.00 Nws. 20.25 TV-Western. -I-* f0"et progr. 21.45 Filmevocatle. -*■" kroniek. 22.35 Nieuws. FRA. S-BELG. TELEVISIEPRIJS. 19.00 Sport. 20.00 Journ. 20.30 21.30 Cult. nws. 22.15 Journ.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 2