mm rsena Nieuw-Guinea s economische basis wordt verbreed Projecten, gefinancierd door E.E.G. als stimulans Winkelpersoneel heeft recht op vrije zaterdagmiddag Dordtse saneringsplannen doen veel stof opwaaien DIOCESANE BONDEN willen Nationaal orgaan voor stands' organisatorisch werk Comité gaat in brochure a te lijf Prinses Beatrix slaat te hard Cigarettes MiMllP STAATSSECRETARIS Mr. BOT IN HOLLANDIA: Aanmoediging investeringen „LOTTO" gaat niet door Bezwaren tegen de loonregeling voor jeugdig administratief personeel Brand in Haags pension 1961: internationaal cultureel plan van het I.C.V. Kotter verdwa^ en vastgelopen Reddingboot nee twee opvarenden °1\ Pic Goede vissers vissen niet achter 't net een week Pastoor J. Groen van De Zilk overleden H.K.W. „St. Franciscus van Assisië mm Brandweer redt twee gasten via dakraam K.A.B. HAARLEM EN ROTTERDAM Tweede waal in Lange kerstvakantie voor de V.N. Rotterdamse spuitgast paraat in Den Haag Wie Arsenal rookt,. Heeft „beet". Die heeft de juiste sigaret aan de haak geslagen! Geniet van het koninklijke formaat en de kostelijke melange. K Overal, bovenal, Arsenal MAANDAG 12 DECEMBER 1960 Dinner by candlelight... GOUDA Kaarsen t Adnprtsvtip HOLLANDIA, 11 dec. (A.N.P.) Op een persconferentie, die staatssecretaris mr. Th. H. Bot zaterdag alhier heeft gehouden, heeft hij o.a. gezegd, dat thans in de eerste plaats aandacht zal worden geschonken aan de details van de economische ontwikkeling van Ned. Nieuw-Guinea. ,,Er zal alles op alles worden gezet om de economische basis van het land, die thans nog maar smal is, te verbreden en te verdiepen". Dit kan in het bijzonder worden gestimu leerd door projecten, welke door die Europese Economische Gemeenschap worden gefinancieerd. Van groot belang acht mr Bot ook het project voor de luchtkartering, om dat daaruit zeer veel kan worden afge lezen op het gebied der economische mogelijkheden. Op een vraag naar de consequenties van de Indonesische propaganda ant woordde de heer Bot, dat het antwoord hierop dient te zijn: hard en stug door werken aan de ontwikkeling van Nieuw- Guinea. „Ik begrijp, dat voor een krant en een journalist berichten over infiltra ties en over de kwestie-Gonsalves, nieuws betekenen. Voor mij is 't echter veel belangrijker, dat hier het volgende jaar het aantal O.D.O.S. (opleidings scholen voor dorpsonderwijzers) zal zijn verdubbeld". In dit verband deelde de staatsse cretaris mede, dat hij met gouver neur Platteel verschillende maatrege len heeft besproken, o.a. om de voor lichting over Nieuw-Guinea in Neder land te verbeteren. Verder is met de directeur van Financiën uitvoerig van gedachten gewisseld over maatrege len, die kunnen leiden tot een aan moediging van investeringen, zulks naar aanleiding van hiertoe in Nieuw- Guinea geuite verlangens. In januari zullen twee ambtenaren van het ministerie van Financiën naar Nieuw-Guinea gaan voor een algeme ne oriëntering en om te zien wat er kan worden gedaan voor de ont wikkeling van het land. Baliem-vallei spoedig gesloten gebied? In antwoord op vragen inzake de pa cificatie van de Baliem-vallei zei mr. Bot, dat zijn conceptie van het begrip pacificatie" meer omvat dan het ves tigen van rust en orde, en dat vooral zeer belangrijk is de economische ont wikkeling van deze vallei. De heer Bot merkte in dit verband op, dat het toeristische element van de Baliem te veel in het geding wordt ge- MR. TH. H. BOT bracht. Er worden daarom naar mid delen gezocht die de gouverneur in staat zullen stellen, de Baliemvallei voorlopig voor dergelijke doeleinden tot gesloten gebied te verklaren. Overigens is thans wel gebleken dat de wel genoemde getallen over het aantal mensen, dat jaarlijks in de baliemvallei het leven liet door stam- oorlogen e.d. overdreven zijn. In de kranten werd gesproken van duizend per jaar, doch het getal ligt gelukkig veel lager, ongeveer tussen 400 en 600, aldus de staatssecretaris. (Door de voortschrijdende pacificatie zijn de ze getallen sterk teruggebracht, sinds het bestuur zich in 1957 in de Baliem vallei heeft gevestigd. Nogmaals sprekend over de recente Indonesische poging tot infiltratie en de DE ZILK, 11 dec. Hedenmorgen om streeks vier uur overleed in de Maria- stichting te Haarlem, waar hij sedert enige dagen werd verpleegd, pastoor J. A. S. Groen van de H. Hartparochie. Hij werd geboren 19 juli 1896 en 26 mei 1923 werd hij priester gewijd. Daarna was hij kapelaan in Spaarnwoude Vlissingen en Den Haag, en na een kort verblijf te Voorhout als waarne mend pastoor werd hij benoemd tot pastoor in Edam. In 1954 kwam hij als pastoor naar De Zilk. Woensdagochtend is de H. Uitvaartdienst, waarna de be grafenis volgt. propaganda in verband daarmede zei- de mr. Bot, dat het het beste is, ons niet te laten verleiden tot te veel reactie, door aan dergelijke pogingen grote ruchtbaarheid te geven. Dit is juist wat Indonesië wil, aldus de staatssecreta ris. Tenslotte onderstreepte hjj, wat mi nister Luns in de Verenigde Naties en aan de Maleise premier heeft gezegd, n.l. dat Nieuw-Guinea onenstaat voor iedere inspectie van de Verenigde Na ties. (Advertentie) Kaarslicht..Lévend licht ROTTERDAM, 12 dec. Een kans spel, dat de heer Van Strlen uit Brussel afgelopen week in Nederland invoerde en waarvan woensdag de eerste prijs winnaars zouden worden bekendge maakt, gaat niet door. De officier van justitie in Rotterdam, mr. S. J. van der Hoeven, die met het onderzoek naar de aard van dit kansspel was belast, heeft aan de hoofdagent voor Nederland van deze lotto medegedeeld, dat het spel onder de Nederlandse loterijwet valt. Voor de lotto was bij het ministerie van Justitie geen aanvraag binnengeko men. De hoofdagent heeft na deze waarschuwing aan de officier van justi tie medegedeeld, dat het gehele plan van de baan is en dat alle formulieren zullen worden ingetrokken. Het spel was gebaseerd op een sys teem van waardebonnen, die aan de winnaars in plaats van geld zouden wor den uitgekeerd. Op deze waardebonnen zouden goederen kunnen worden ge kocht. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 10 dec. In zijn ope ningsrede van het tweedaags congres van de r.k. bond van administratief, verkopend en verzekeringspersoneel (H.K.W.) ,,St. Franciscus van Assisië" in ,,Bellevue" te Amsterdam heeft de bondsvoorzitter, de heer A. W. Janssen, o.m. medegedeeld, dat de H.K.W. op dracht heeft gegeven voor een weten schappelijk onderzoek naar het „sociaal absentheisme van de beambten ten aanzien van de vakorganisaties, hoe wel hun groep in omvang en betekenis toeneemt. Hij stelde dat de vakorganisa ties de in hoog tempo voortschrijdende automatisering in de administratieve sector niet willen tegenhouden maar wel het recht opeisen om bij de invoe ring te worden ingeschakeld ten einde de sociale en sociaal-economische gevol gen voor de beambten te kunnen opvan gen. Wat het vrijere loonbeleid betreft, wees de voorzitter erop dat sinds 1959 35 bedrijfstaksgewijze en tientallen on dernemingsgewijze C.A.O.'s voor be ambten en verkopend personeel zijn ver beterd. Naai schatting hebben ruim betering gekregen, waarbij dan nog stratieve werkers hierdoor salarisver- met de regeling alleen akkoord kan 80.000 werknemers in de detailhandel komen op grond van verbeterde eigen regelingen. De gemiddelde salarisver betering der beambten bedraagt 7 pet., die der handarbeiders 6.1 pet. Aldus hebben de beambten een klein stukje van hun sinds jaren bestaande achter stand kunnen inlopen, aldus de voorzit ter, die er verder op wees dat de sala- risregelig voor jeugdig administra- tief personeel (tot 20 jaar) nog altijd een punt van strijd vormt. Met de zus- ter-organisaties meent de H.K.W. dat met de regeling alleen accoord kan worden gegaan als de minimumnor men ingrijpend worden verhoogd, al leen die normen en geen maxia wor den opgenomen en deze minimumnor men alleen gelden voor die bedrijfs takken, waarvoor geen C.A.O. of sala risregeling bestaat. Ook met betrekking tot de C.A.O.'s in het algemeen had de H.K.W, ernstige bezwaren omdat h.i. de leeftijdsschalen te lang doorlopen en het aantal salarisgroepen te gering is, waar bij in feite alleen de werkgever de be slissende interpretatie gee,ft. De heer Janssen benadrukte nog eens het standpunt van de samenwerkende vakbonden dat er ook een vrije zater dagmiddag moet komen voor het win kelpersoneel. Op de hiertoe nodige wij ziging van de winkelsluitingsweg kan z.i. niet worden gewacht. Na een zo kort mogelijke overgangsperiode van een extra vrije dag elders in de week zal men moeten komen tot een vaste vrije zaterdagmiddag. Voor het administratief personeel is het overleg over de vijfdaagse werk week in vele bedrijfstakken gaande of reeds afgesloten. De bestaande arbeids tijd voor de beambten mag volgens de H.K.W. niet over vijf in plaats van zes dagen worden verdeeld. Dat zou leiden tot te lange werkdagen. Waar op grond van de produktiviteitsverhoging de werktijd der handarbeiders wordt ver kort, is het billijk dat ook de beambten korter gaan werken. Indien dit niet kan worden bereikt vraagt de H.K.W. com pensatie in de vorm van salarisverho ging of verbetering van andere arbeids voorwaarden. De actie om de positie van de beambten te verbeteren, mag, zo besloot de heer Janssen, niet worden ondergraven door een overmatige pro gressie in de belastingen voor de mid dengroepen. Het verheugde hem daarom dat de regering de eerste verbetering daarvan heeft aangekondigd. Tot de vele voorstellen van de afde lingen behoorde ook dat van de afd. Hilversum om tot een snelle oplossing van het structuurprobleem der r.k. or ganisaties te komen. De bondsvergade ring heeft vandaag in een besloten zit ting dit probleem nader behandeld. De afd. Oldenzaal vroeg bij de onder handelingen over de c.a.o. ook het recht op een winstaandeel op te nemen. Het bondsbestuur beloofde reeds nu wegen te zullen zoeken om zo spoedig moge lijk dit recht te zullen verkrijgen. Ook beloofde het bondsbestuur zijn best te zullen doen om te geraken tot een vrije dag op de bevrijdingsdag: 5 mei. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 11 dec. Terwijl de vlammen van alle kanten uit het pand van een pension sloegen heeft de brandweer twee personen die naar een dakkamer waren gevlucht met behulp van een ladderwagen moeten redden. Drie andere gasten konden via de trap ontkomen. De twee geredden werden naar het ziekenhuis vervoerd en daar opgenomen: een man in bewusteloze toestand, een vrouw met brandwonden. Een groot deel van de eerste en tweede etage van het aan de Nieuwe Uitleg ge legen pension (het vroegere estau- rant Ada Rasa), brandde geheel uit. De brandweer heelt het vuur met zwaar materieel bestreden. De enorme rook ontwikkeling maakte het gebruik van zuurstofmaskers nodig. Voor de tweede maal in een week tijd is dit een brand in een pension in Den Haag. Ook nu was de oorzaak een om ver gelopen brandende petroleumka chel. Toen de brand omstreeks half acht uitbrak waren er vijf pensiongas ten in huis. De pensionhouder was af wezig. Een van de bewoonsters, die reeds in pyama was, hoorde op een ge geven ogenblik alarmkreten van een der andere bewoners. Toen zij haar op de eerste etage gelegen kamer uitkwam om te zien wat er aan de hand was zag zij al zoveel rook en vlammen dat zjj het niet meer waagde ook maar iets te pakken, maar direct naar beneden vluchtte. Dit lukte ook nog twee andere bewoners maar een man en een vrouw, die een kamer op de tweede etage had den, konden niet meer langs de trap ontkomen. Zij vluchtten een dakkamer binnen, vanwaar zij luidkeels om hulp riepen. Toe- de brandweer yijf minuten later arriveerde konden zij door het raam worden gered. Behoedzaam wer den de inmiddels bewusteloos geraakte man en de vrouw door brandweerlieden de ladder afgedragen. Verscheidene pen siongasten zagen al hun bezittingen ver loren gaan. Ook de schade aan het huis is zeer groot. (Van onze verslaggever) HAARLEM, 12 dec. De diocesane bonden van de K.A.B. zijn bereid zich zelf op te heffen om op te gaan in een nationaal orgaan dat wellicht in de toe komst het standsorganisatorische werk in de beweging zal verrichten. Maar deze centralisatie van het „algemene werk" zal gepaard moeten gaan aan een sterke decentralisatie in regionale en plaatselijke verbanden. Deze mede deling deed zaterdag de voorzitter van de diocesane bond van de K.A.B. in de bisdommen Haarlem en Rotterdam, de heer J. Korting, tijdens de bonds vergadering in het gebouw St. Bavo. De heer Korting besprak in zijn ope ningsrede de mogelijkheden tot struc tuurverandering in de opbouw van de sociale organisaties, waartoe de bis schoppen in hun biref van maart van dit jaar de wens te kennen hebben ge geven. Hij waarschuwde zijn gehoor de bisschoppelijke brief als één geheel te zien, waardoor men met name de sug gestie tot inrichting van bedrijfsbonden nooit los zal mogen zien van de oprich ting van een katholiek verbond van de arbeid. „Een consequente doorvoering van de bedrijfsbonden roept immers een groot aantal vragen op ten aan zien van de behartiging der belangen van mediale en leidinggevende werkers. Het conflict ligt er meteen al, wanneer de huidige constellatie zou worden uit geroepen tot de ene katholieke vakcen trale' Dieper ging de heer Korting in op de kwestie van het standsorganisatorische werk, waarvoor de bisschoppen een in tegratie hebben bepleit in de ene, on gedeelde vakbeweging. Daarbij wordt er door de bisschoppen op gerekend, dat dit standsorganisatorische of algeme ne werk nog beter dan voorheen tot zijn recht zal komen. Met een beroep op de Leidse hoogleraar, prof. Van Heek, en op prof. E. Leemans toonde de voorzitter aan, dat de laatste eeuw de vakorganisaties sterk op de voor grond zijn getreden, terwijl voor die tijd juist de standenstructuur in ons land domineerde. Beide hoogleraren komen tot de conclusie, dat de laat ste tijd juist de standenstructuur weer in betekenis begint te winnen. Voorzit ter Korting komt mede op basis van de uitspraken van deze geleerden tot de conclusie, dat de standenstructuur om een eigen organisatorische aanpak vraagt. De diocesane bonden van de K.A.B. staan op het standpunt, dat er een na tionaal orgaan moet komen voor het algemene werk, omdat het daar veel beter gewaarborgd zal zijn dan bij een verdeling van dit werk over 24 natio nale vakbonden. Dit laatste zou trou wens ook op practische bezwaren stui ten, aangezien de vakbonden bij het behartigen van de economische belan gen van de vakgenoten, de godsdien stige en sociaal-culturele vorming er niet meer bij kunnen hebben. Binnen de vakbeweging zo redeneren de dio cesane bonden van de K.A.B. zal het algemene werk uiteraard op de ach tergrond raken. Voor de practische uit voering van het algemene werk, zal men moeten kunnen beschikken over regionale en plaatselijke afdelingen. In het nationale orgaan voor het al gemene werk zullen de belangrijke lan delijke voorzieningen op sociaal-paeda- gogisch en sociaal-cultureel terrein ge ïntegreerd moeten zijn. Het moet een belangrijke beslissende invloed op eigen terrein en een eigen budget krijgen. Voorzitter Korting herinnerde eraan, dat binnenkort het dagelijks bestuur van de K.A.B. zich over het vraagstuk van de structuurkwestie zal gaan bera den. Hij sprak de hoop uit, dat het aan geboden rapport over deze kwestie van de interne commissie nog belangrijke wijzigingen zal ondergaan. Tijdens de jaarvergadering sprak ook de geestelijk adviseur van de bond, tor A. W. van den Heuvel, nog %e- de structuurkwestie, waarbij bij ciaal de geestelijke achtergronden [ie. het bisschoppelijk schrijven bel'c' Grootscheeps plan Na de pauze besprak de secret® j5. generaal van het Internationaal ,Y'njS" telijk Vakverbond, de Belg A. ,v tendael, de levensstandaard in ",e njs' reld in vergelijking met het welsta v,e, niveap van de westelijke wereld. in 0lr le landen heersen hongersnood e'Rgfl1 voorstelbare armoede. „Dertig Prtaet' van alle mensen beschikken over t ,e. tig procent van de rijkdom der a De overgrote meerderheid krijgt V', welijks een vijfde deel toegewez zo memoreerde hij. De heer Vanistendael herinner eraan, dat West-Europa slechts zulk een hoge welstand kan b?? v»11 ken, dank zij de offerbereidheid zjjri vroegere generaties. Daardoor ^i' sociale voorzieningen voor de 3 ders getroffen kunnen worden, „jS men elders tevergeefs zoekt. worden miljoenen enkel geboren ie te leven en te sterven". Hij Y of1 plicht van de westelijke wereld ie d noodlijdende mens de helpee hand te reiken. Voor christened' heten elkander lief te hebben, pi.1 een gewetenskwestie om andere' te staan. Vervolgens gaf hij een m- schrijving van de taak van ne' J ternationaal Christelijk Vakver" -t dat in 1961 een grootscheeps plan cü ontwikkelen om de christelijk d>5 tuur uit te dragen over landed' jjjj tot nu toe achter zijn gebleven- ge- deed een bewogen beroep op mge'' hele K.A.B. om aan het wels' van dit plan mee te werken. DEN HAAG, 12 dec. Visser Att"' Rooy uit Moerdqk heeft op zijnNjir. „Lage Zwaluwe 2" zaterdag eet) 0e» stig avontuur beleefd, dat echter fi is afgelopen. Samen met een yjtgj* opvarende was hij van Moerdijk „a»3' varen om naar Hellevoetsluit 10 Onderweg verdwaalde hij. Zonder {0^ ten waar hij was liep hjj aan de v3' bij de westplaat voor de mond1"» gy de Brielse Maas. Het had wem gV3 scheeld of hij was de Noordzee "r rCn' d eCA Het vastgelopen scheepje weJrnU^ signaleerd en van Hoek van ff. voer de reddingboot „Preside"1 Leis" vit om te gaan zien w? ,v,ltj de hand was. De visser was hij opgemerkt was en uiterst ver -o toen hij van de opvarenden van -ge»1 dingboot hoorde waar hij was gekomen. Het gelukte de „Lage Zwalu^jjjiK weer drijvend te krijgen. De r<= jje boot heeft daarop koers gezet r 0 oorspronkelijke reisdoel van VIS Rooy: Hellevoetsluis. De reis was echter nog efl gd ue reis was eenter nog niet op wel begonnen of de viskotter pa'' nieuw vast, en nu lukte het 0pv» weer vlot te krijgen. De^ renden werden aan boord van ^r, dingboot genomen. De kotter -ge' voor alle zekerheid stevig v „aar 0 en de reddingboot zette koers Hoek NEW YORK, 12 dec. (Reuter) De agendacommissie van de Algemene Ver gadering der V.N. heeft zaterdag, na een langdurig en fel debat, besloten de as- semblée aan te bevelen tot twintig de cember in zitting te blijven, om op 7 maart '61 weer bijeen te komen ter ver dere afhandeling van de agenda. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 11 dec. Bij de brand in het pension aan de Nieuwe Uitleg zondagavond liep a.ls een vreemde eend in de bijt een in een wit brand- weerpak gestoken man tussen alle in het zwart geklede Haagse brandweer lieden. Hij bleek de 38-jarige Bertus Hagenaar uit de Kerkhoflaan in Rot terdam te zijn, bloemenkoopman van beroep en lid van de vrijwillige brandweer aldaar. Voor zijn aanwe zigheid gaf hij de volgende verkla ring: „Overal waar ik heen ga neem ik mijn brandweerpak en mijn helm mee in mijn auto. Ik zat vanavond in een café in Den Haag toen ik de brandweer langs hoorde komen. Ik rende naar buiten, maar de wagen was net voorbij. Daarna kwam er nog een en toen ben ik in mijn wa gentje gesprongen en heb de brand weer gevolgd. Toen ik bij de brand aankwam heb ik me bij de comman dant beschikbaar gesteld". De brand weer heeft geen gebruik hoeven te maken van de diensten van de heer Hagenaar. (Van onze correspondent) DORDRECHT, 12 dec. De sa nering van de Dordtse binnenstad, waartoe de raad enkele jaren gele den met een basisplan in principe besloot, heeft zo links en rechts in den lande nogal stof doen opwaaien. Ook in Dordrecht zelf is men het er lang nog niet over eens wat er moet gebeuren. Enige tijd geleden besloot de raad bijvoorbeeld tot de bouw van een nieuw stadhuis naar het ontwerp van ir. J. Vegter uit Leeuwarden. Dit stadhuis komt volgens het plan buiten de eigenlijke Dordrechtse stadskern te liggen. Onmiddellijk vormde zich een „Comité Stadhuis- plan", dat eerst het gemeentebestuur indere plannen voorlegde en later zelfs aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verzocht de goedkeuring tan het besluit tot de bouw van dit stadhuis te onthouden. Nog maar kort geleden besloot ie raad tot verbreding van de Sta tionsweg, een overigens markante toegangsweg naar de stad vanaf het station. Er zou een rü monumentale platanen moeten verdwijnen en er zou een sloot gedempt moeten wor den. Ook in deze was het comité diligent en verzocht weer eens aan G.S. goedkeuring te onthouden aan het betreffende raadsbesluit. Het bovenstaande illustreert, dat men het in sommige kringenvan de bevolking lang niet eens is met de plan nen en besluiten van het gemeentebe stuur. Men verbaast er zich dan ook niet over dat er dezer dagen in een oplaag van 25.000 te Dordrecht een boekje is verschenen, uitgegeven door het onlangs opgerichte Comité Binnen stad Het keurig verzorgde en van fraaie foto's en tekeningen van Otto Dicke voorziene brochuretje is getiteld „Dordrecht... bedreigde stad" en daar mee confronteert men meteen de gehe le bevolking (want het boekje zal huis aan huis worden bezorgd) met de pro blemen van de sanering. Dit actiecomité en speciaal de^schrij- ver van het boekje de heer A _i. Go- vers gaat ervan uit, dat het gemeente bestuur met het aanvaarden van het basisplan en het later in details uit werken daarvan te sterk het karakter van deze oeroude echt Hollandse en op het water georiënteerde stad aantast De Wijnhaven, een van de veelom streden onderdelen van de sane ringsplannen voor de binnenstad van Dordrecht. en dat aldus de schrijver alleen maar om het moderne verkeer vol doende toegang tot de oude stadskern te geven. Ergens in het boekje staat: de stad moet zich niet voegen naar het ver keer, maar het verkeer moet zich voe gen naar de stad, voorwaar een stel ling, die het overwegen waard is. Voorts zet de schrijver een uitvoerige verdediging van het oude Dordtse stads- schoon op en wat er allemaal zou gaan gebeuren als de saneringsplannen zou den doorgaan. Uiteraard zou er, als men de prognoses van de schrijver moet geloven, onherstelbare schade worden aangericht maar ook het ge meentebestuur is zich daar wel van be wust. Het is te verwachten, dat vele Dordte- naren de hoogst interessante uiteen zetting van de heer Govers zullen le zen. Ze is namelijk boeiend en logisch opgezet en getuigt van grote liefde voor het oude Dordtse stadsschoon. Men zou er wellicht bij kunnen aantekenen een oud spreekwoord uit grootmoeders (wtj- ze) doos: Men moet niet schreeuwen voor men geslagen wordt. De toekomst zal namelijk moeten leren hoe de Dordt se saneringsplannen, die nog niet eens in een definitief stadium zijn, zullen ver lopen. In elk geval doet het deugd te weten, dat men zich in Dordrecht voor het geval interesseert en daarvan op positieve wijze blijk geeft. T) "inses Beatrix heeft zaterdag- middag als plaatsvervang- ster van haar zieke zuster Margriet op de scheepswerf „De Merwede" in Hardinxveld-Gies- sendam een naar prinses Margriet genoemd schip, bestemd voor de „Oranje Lijn", te water gelaten. De eerste slag met het zilveren bijltje had niet het gewenste re sultaat, de tweede wel, maar toen had de kroonprinses zo hard ge slagen dat tot haar verrassing de bijl van de steel brak. Naast de prinses burgemeester A. L. C. Brinkman van Hardinxveld- Giessendam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 4