Sibelius en Mozart in het holst van de nacht Van Dam en Dame testen twaalven Renstal Vao stekken Ir. F. Appelman McKinley geschorst Herb Elliott beste atleet ter wereld Beeke blijft Terlouw op de voet volgen Van der Mast-schild voor MENSONIDES ZATERDAG 31 DECEMBER 1960 lï egens wangedrag in Davis Cupmatch tegen Italië Kick Smit vervangt Abe I Lenstra in elftal van oud-internationals P dst e4P c4t enz' L g3"g2' 2- Damtoernooi Amsterdam go anchor", in een duivelse orgie Van dreunen en lawaai uit de kooien trilt. De vlaggen van deze schepen vertegen woordigen vrijwel alle varende naties en altijd is er wel een maat te vinden die je per se zijn droom van een hut wil laten zien, de foto van zijn „lief" in een wilde, dikke lijst tegen de muur. Stil en gedwee wachtten ST. LOUIS, 31 dec. De twintigja rige Amerikaanse Davis Cupspeler Chuck McKinley uit St. Louis zou er over denken prof te worden, als het voor hem niet meer mogelijk zou zijn in amateurwedstrijden uit te komen. McKinley is een dezer dagen door de Amerikaanse tennisbond geschorst we gens zijn gedrag in de wedstrijd tegen 'Italië, waardoor hij de naam van het Amerikaanse tennis schade heeft be rokkend. McKinley heeft toen uit woede zijn racket in het publiek geworpen. De schorsing werd donderdag te New York bekend gemaakt door George Barnes, president van de Amerikaanse tennisbond. McKinley zei, dat hij nog steeds ten nis wil spelen. „Ik zou graag naar Wimbledon gaan en naar andere toer nooien in 1961. Ik hoop dat de situatie spoedig opgehelderd zal worden", voegde de tennisspeler er aan toe. GOTHENBURG, 31 dec. De Aus traliër Herb Elliott, winnaar van de gouden medaille op de 1500 meter in Rome en wereldrecordhouder op de mijl en de 1500 meter, is door sport journalisten uit Europa, Amerika, Azië en Australië uitgeroepen tot 's- werelds beste atleet 1960. Elliott ver kreeg 400 stemmen in een enquête, ge organiseerd door de Zweedse courant Ny Tid. Op de tweede plaats eindigde de Amerikaanse Wilma Rudolph, drie voudig winnares op de Olympische Spe len, met 339 stemmen, terwijl de Duit ser Armin Hary, winnaar van de 100 meter in Rome, met 326 stemmen de derde plaats bezette. Knusse en intieme straatjes. HAARLEM, 31 dec. In het elfta van de oud-internationals dat op Nieuw- jaarsdag tegen HFC speelt is een wij! ziging gekomen. Abe Lenstra heeft va? zijn club Enschedese Boys geen verloi gekregen, voor de oranjeploeg uit te k men, omdat de Boys op Nieuwjaars! dag in Deventer een vriendschappelijk^ ontmoeting spelen tegen Go Ahead D< plaats van Lenstra zal worden ingeno men door Kick Smit. Het belangrijkste, in no. 181, achten we de sleutelzet. De constructie van dit probleem is tamelijk zwaar uitgevallen. Door no. 182 besluiten wij dit jaar met een goede driezet. De variaties zijn af wisselend en tegelijk verdienstelijk. Als wi] het afgelopen jaar onze rubriek be zien, past ons een woord van erken telijkheid aan die Nederlandse compo nisten, die ons wederom hun bijdragen toezonden. Bij het opmaken van het lijstje komen wij tot een getal van 37 op gaven. Ook in het komende jaar zullen we deze steun zeer op prijs stellen. Probleemoplossingen. No. 175. P. A. Koetsheid. Opl. 1. K h5-h4 enz. No. 176. A. Grunewald. Opl. 1. d2-d4 P e2 ad lib. 2. P a4t enz. 1. P f5 Alles, wat deze rubriek betreft, te zenden aan: P. A. Koetsheid, Huize St. Bemardus, Sassenheim. Probleem voor geoefende oplossers. No. 4010 van Joh. v. d. Boogaard te Rotteraam Probleem voor beginnende oplossers. No. 650 van W. Lente te Koudekerke. AMSTERDAM, 31 dec. De uitsla Wit speelt en wint; oplossingen kun nen ingezonden worden tot 15 januari a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36. Heemstede. Als Nieuwjaarsgroet hebben we dit maal problemen van onze meest be kwame en meest produktieve auteurs gekozen. Oplossing van No. 4003 van J. J. v. Tol te R'dam. Wit speelt naar: 20, z25 30, z23, 29. S, 4, Z31, 15, z32, 38, z41, 10 en wint. Hoewel enige bedenkingen wat betreft zwarts laatste zet ln de diagramstand, een fijn stukje problematiek. Fraaie dwangslagen en een leerzaam eindspel lelden naar de winst.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1960 | | pagina 17