Nieuwe Schiedamsche Courant Indonesië beschuldigd van openlijk dreigen met geweld Regering „ontsteld"en ten zeerste verontrust Toch politieke oplossing voor kwestie-Laos neuskegel op Cuba Opnieuw V i i m beginnen Politiek als mom van nozemrel Betogers voor „actie", hun leiders ijveren voor orde Vermoedelijke dief van twee etsen gearresteerd VAN DE WAL IN DERIVIER DONDERDAG 5 JANUARI 1961 10 ^pagina' Hammarskjöld in Leopoldstad V erbitterde strijd woedt voort V.S. willen basis op Cuba behouden Brussel nog steeds onrustig m Rembrandts uit Haarlem nog Verdachte blijft ontkennen Ieylers museum niet achterhaald Britse vakbonden solidair met de Belgische stakers Generaals tegen De Gaulle Het weer Weer enige regen NEDERLAND TOT Y.N. OVER NEDERLANDS NIEUW-GUINEA Aanbod om onderzoeker naar Ned. Nw.-Guinea te zenden herhaald Betogingen voor ex- premier Loemoemba Adenauer grootkruis Nederlandse Leeuw Onbestendig DEN HAAG, 5 jan. Nederland heeft gisteren, in antwoord op de aanval van de Indonesische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties op het Nederlandse beleid inzake westelijk Nieuw Guinea, Indonesië beschuldigd van het openlijk dreigen met geweld en an dermaal aangedrongen op het zenden van een vertegenwoordiger naar het omstreden gebied. In een brief aan de secretaris-generaal der V.N. zegt de Neder landse regering verbaasd te zijn en bntsteld over de aantijgingen en de dreigende taal, die het Indonesische document bevat dat 23 de cember bij de secretaris-generaal is ingediend. Bovendien zegt de Nederlandse regering ten zeerste verontrust te zijn door wat haar een openlijke bedreiging toelijkt om in het bedoelde gebied geweld dadige middelen te gebruiken. „Gezien de thans door het In donesische schrijven geschapen nieuwe situatie, is de Nederland se regering thans meer dan ooit overtuigd van de noodzaak, dat de beschikking zal worden ver kregen over een uit de eerste hand uitgebracht onpartijdig ver slag over de huidige toestand in en rondom Nieuw Guinea", aldus het antwoord. BRUSSEL, 5 jan. (ANP, UPI) Het is thans duidelijk, dat voor een aanmerkelijk deel van de Belgische herrieschoppers de politiek maar een voorwendsel is. Dat bleek gisteravond bij de straatrelletjes in de Belgische hoofdstad, veroorzaakt door en kele honderden studenten en een groter aantal nozems, ook al rie pen deze „betogers" nog zo hard van „naar het parlement" (waar toen de volksvertegenwoordigers bijeen waren) en evenzeer van „Èyskens aan de galg", enz. De socialistische leiders zien kenne lijk in, dat dit soort manifestaties compromitterend is voor hun ac tie tegen de Eenheidswet (en sinds kort vóór een federalisme), getuige de vele vermaningen van de stakingsleiders om de betogin gen „ordelijk" te laten verlopen. ^"UDINCSIIJN IN BELGIE NEDERLAND „Op naar het parlement" Economisch veriies 1 HET XlftUf DAGBIAD Het Nederlandse antwoord heeft mr. C. W. A. Schürmann gisteren aan de wd. Secretaris-generaal overhandigd. Onze permanente vertegenwoordiger bij de V.N. heeft daarbij het verzoek ge daan, de'brief onder de leden der VIN. te doen distribueren. Een dag tevoren, S januari, is het Indonesische document onder de leden der V.N. verspreid. Het antwoord wijst op het volkomen onjuist beeld dat het Indonesische do cument geeft van de status van Ned. Nieuw Guinea en van de in dat gebied bestaande toestand. In dat geschrift wordt o.a. gesteld, dat de Nederlandse politiek in het gebied onvermijdelijk moet leiden tot botsingen tilssen de In donesische en de Nederlandse weer macht en dat zij „derhalve een onmid dellijk gevaar vormt voor de vrede en de veiligheid". Nederland wijst er op, dat het on gerijmd is om zelfs maar te veronder stellen, dat bij de Nederlandse rege ring jegens Indonesië enigerlei agres sieve voornemens, in welke vorm ook, zouden bestaan. Hierop volgt de passage, welke wij in de aanhef aanhaalden: „De Nederlandse regering is verbaasd en ontsteld over de aantijgingen en de dreigende taal, die de Indonesische brief bevat, en ten zeerste Verontrust door uiat haar een openlijke pedreiging toelijkt om in het bedoelde gebied gewelddadige middelen te gebruiken. LEOPOLDSTAD, 5 jan. (AFP, Rtr, UPI) Secretaris-generaal Hammar skjöld van de Verenigde Naties is gis teravond in de Congolese hoofdstad aan gekomen, vanwaar hij morgen vroeg naar Pretoria zal vertrekken om aan een uitnodiging van de Zuidafrikaanse regering gevolg te geven. In Leopold stad waren betogers, die de vrijlating van ex-premier Loemoemba eisten, aan wezig tijdens de aankomst van de se cretaris-generaal. President Kasavoe- boe van Congo was er niet, maar na mens hem waren wel drie leden van de Raad van Commissarissen van de militaire machthebber, kolonel Moboe- toe, ter begroeting present. Een woordvoerder van de V.N. beves tigde. dat in Boekavoe, bij de grens van Congo met het Belgische mandaats- gebied Roeanda-Oeroendi, botsingen ge weest zijn tussen Congolese militairen, die op de hand van Loemoemba zijn, en Belgische soldaten, die door de Con- golezen in Roeanda waren aangevallen. In Leopoldstad woonde president Kasa- voeboe een rouwmis bij ter ere van de „martelarenvoor de onafhankelijkheid", de slachtoffers van door de Belgen on derdrukte onlusten in het begin van het vorige jaar. VIENTIANE, 5 jan. (AFP, UPI) Hoewel de strijd in Laos tussen com munistische en westersgezinde troepen nog in alle hevigheid voortwoedt, be staat er thans goede hoop, <lat de sle pende kwesties op diplomatiek niveau althans nader tot een oplossing kunnen worden gebracht. Het belangrijkste winstpunt hierbij is wel, dat de Lao- tische regering van de pro-westerse prins Boen Oem gisteren plotseling van inzicht veranderd is en thans bereid is om het opnieuw instellen van een in ternationale controlecommissie te over wegen om een basis te vinden voor her stel van orde in het land. Het parlement van Laos sprak gis teren zijn volledig vertrouwen uit in de regering-Boen Oem, met algemene stemmen. De Verenigde Staten hebben hun aanvankelijke tegenzin in een nieu we internationale controlecommissie la ten varen, zoals in een deel van onze editie van gisteren reeds bericht is. Engeland en de Sovjet-Unie, de beide co-voorzitters van de internationale con trolecommissie, die in 1954 ter bevor dering van de vrede in Indo-China werd ingesteld, hadden zich al eerder voor het opnieuw instellen van de commissie verklaard. De Amerikanen vreesden tot dusver, dat zo'n commissie de com munisten maar in de kaart zou spelen. De Amerikaanse regering heeft gis teravond meegedeeld, dat de Sovjet-Unie en Noord-Vietnam hun hulp aan de com munistische strijders, in Laos niet heb ben gestaakt. Intussen schijnen de strij dende partijen in het land elkaar niet veel toe te geven. Beide partijen melden veroveringen, die evenwel moeilijk te controleren zijn. BANGKOK, (U.P.I.) De Laoliaan- se minister van openbare werken, Khampan Pania, i.s gisteren op doorreis naar New York in Bangkok aangeko men, waar hij aan de pérs meedeelde, dat hij naar New York gaat om de Ver enigde Naties op de hoogte te stellen van de toestand in zijn land en om een mogelijke oplossing van de crisis te be spreken. Pania was minister van bui tenlandse zaken in de regering van Tiao Samsanith, die in augustus van het vo rige jaar werd omvergeworpen. Amerika De snelheidsbeperking voor gewijzigde „Eléctra" schroeftur- bine-vliegtuigen is opgeheven, zo heb ben luchtvaartfunctionarissen meege deeld. De toestellen moesten 65 km per uur onder hun kruissnelheid van onge veer 650 km blijven nadat een „Electra" in maart in Indië, een vleugel had ver loren en was neergestort. Hierbij kwa men alle 63 inzittenden om het leven. (Rtr.). De Nederlandse regering heeft niets te verbergen en herhaalt bij deze haar eer der afgelegde verklaring, nl. dat zij be reid is, haar politiek en haar handelin gen, die een zo spoedig mogelijke toeken ning van het recht van zelfbeschikking voor de Papoea-bevolking beogen, te onderwerpen aan een doorlopend kri tisch onderzoek en een beoordeling door de Verenigde Naties." In het antwoord wordt er voorts aan herinnerd, dat in juni 1960 de wd. Ne derlandse permanente vertegenwoordi ger te kennen heeft gegeven, dat de Nederlandse legering er geen bezwaar tegen zou hebben indien naar het be doelde gebied een vertegenwoordiger zou worden gezonden, om zich op de hoogte te stellen van de toestand al daar. De brief besluit met het met nadruk herhaald aanbod (dat in juni 1960 is gedaan), en de mededeling, dat de Ne derlandse regering het van ganser har te zal toejuichen „als u een persoonlijk vertegenwoordiger zoudt willen zenden teneinde aan u rapport uit te brengen en door u aan de leden van de V.N. over toestanden in het gebied". Zoals gemeld is de brief niet aan de heer Dag Hammarskjöld persoonlijk overhandigd. Deze is n.l. enkele dagen geleden naar Kongo vertrokken. Uit zijn naam werd de brief aangenomen door zijn assistent Andrew W. Cordier. Vervolg op pagina 5) WASHINGTON, 5 jan. (UPI) De perschef van het Witte Huis, James Hagf'rty. heeft verklaard, dat de V.S. de marinebusis Guantanamo op Cuba zullen blijven gebruiken, óndanks het verbreken van de. diplomatieke be trekkingen met Cuba. „Het beëindigen van onze diploma tieke en consulaire betrekkingen met Cuba heeft geen uitwerking op de positie van ons marine-station te Guantanamo", werd in de verklaring gezegd. Woensdagmorgen is de veerpont bij Wessem over de Maas in Limburg, zoals wij gisteren in een deel van onze oplage konden berichten, gekapseisd. Een trailer met tankwagen en een veeivagen met oorverdovend schreeuwende biggen kwamen half in het water terecht. De -foto geeft een beeld van de vreemde situatie zoals deze zich, gelukkig in ondiep water, voordeed, y/aarschijnlijk was de veerpont aan één zijde te zwaar belast. Een drijvende bok en een kraanwagen hebben het veer naar de oever gesleept en de auto's op de wal gebracht. In hun hart moeten Fidel Castro en de zijnen blij wezen met de neus kegel van een Amerikaanse raket, die enige maanden geleden voor een deel op het eiland viel. De Cuba nen hebben het voorwerp zorgvuldig gereconstrueerd. De neuskegel was ook een trekpleister bij de viering van de tweede verjaardag van Castro's revolutie. BONN, 5 jan. (DPA) Bondskanse lier dr. Konrad Adenauer, die vandaag zijn 85ste verjaardag viert, is door ko ningin Juliana benoemd tot grootkruis Nederlandse Leeuw. Deze onderschei ding wordt gewoonlijk slechts aan staatshoofden verleend. De Kamer van Volksvertegenwoor digers is i.og lang niet gereed gekomen met de bespreking van de Eenheids- wet en de socialisten geven zich ken nelijk moeite om de discussie zo veel mogelijk te traineren. „Ga heen'.", schreeuw le Louis Major, algemeen se cretaris van de socialistische vakbonds federatie in de Kamer naar de rege ringstafel. „schrijf nieuwe verkiezin gen uit, als ge durft". Een andere so cialist wilde weten of het bericht van het Brusselse dagblad „De Standaard", volgens hetwelk premier Eyskeng in dien hij dat nodig vindt bijzondere vol machten wil vragen, juist is, maar deze vraag bleef onbeantwoord. De Kamerzit ting verliep al met al nogal rumoerig, ook toen bijvoorbeeld een socialist zich be klaagde over hardhandig optreden van de politie, en de voorzitter, baron Paul Kronacker, moest zijn hamer hanteren als ware hij de voorzitter van de V.N.- Assemblée tijdens een Khoesjtsjev-vi- site. Brugs* Antw«rp»o Antwerpen west Limburg Tlclt Vlaanderen Vlaanderen \,j Brabant I .^RBIiïfI f* r.- 7 BRÜXtUES GiEBAROE- //Ir RMSf BiRMJI.' Korlrtil- iONGESEN X amur< DUITS. Rijksgrens Provinciegre Vlaams België TALIG ^U^Dinnnt vSNViffEW/ij nnn Frans Belgfe «•N. bLJ r ia/a I I (WALLONIË) HAARLEM, 5 jan. Ofschoon hij ontkent is de Haarlemse recherche er zo goed als zeker van dat een 28-jarige verpleger alhier op 9 december de twee etsen van Rembrandt uit het Teylers Museum heeft gestolen. Hij is gearres teerd en op verzoek van de officier van justitie mr. G. W. F. van der Valk Bou- raan door de rechtbank in voorlopige hechtenis gesteld. Daartegen heeft de verp'eger appèl aangetekend bij liet Hof in Amsterdam. Onvindbaar zijn evenwel de etsen, die een waarde heb ben van ongeveer 30.000. Intensieve huiszoekingen bij de ver dachte zelf en bij familieleden en ken nissen van hem zijn tot nog toe vruch teloos gebleven. De politie vermoedt dat hij ze goed heeft verborgen Zijde lings met deze kwestie houdt de re cherche zich bezig met. de vraag of men met de verpleger niet ook de" da der in handen heeft van nog twee ande re museumdiefstallen. Enkele jaren ge leden werden kostbare voorwerpen zo wel uit het Frans Halsmuseum als uit het bisschoppelijk museum gestolen, en deze diefstallen zijn nog altijd niet op gehelderd. De arrestatie van de verpleger ge schiedde al een week na de diefstal. Onmiddellijk ging de verdenking uit naar een bezoeker die 9 december twee maal in het museum was geweest, 's Morgens had hij een bezoek gebracht aan het museum en 's middags aan de bibliotheek. De politie veronderstelt dat hij de eerste keer de zaak verkend heeft en pas 's middags zijn slag heeft geslagen, in dit museum komen door gaans niet veel bezoekers. 9 december was de verpleger met een meisjesstu dent uit Leiden de enige. De recherche heeft naar de mening van mr.van der Valk Bouman een knap st'aaitje speurderswerk verricht. Vooral voor het werk van hoofdinspec teur C. van Marion en rechercheur Hol- link heeft hij veel respect. Dagen lang zijn deze twee politiemannen bezig ge weest om de identiteit van de bezoeker te achterhalen, van wie achteraf kwam vast te staan dat hij in het bezoekers- register van het museum eep valse naam had ingeschreven. Toen zij de ware drager van deze naam hadden gevonden bleek ook deze een verple ger .e zijn, bij wie zij weliswaar een ooek over etsen van Rembrandt, aan troffen, maar die al heel spoedig bui ten verdenking bleek te staan. Van hem leidde het spoor naar de verdach te, die pas zijn bezoek aan het Tey- lersmuseum erkende toen op hem een toegangskaartje werd gevonden. Ook gaf hij toe dat hij op 9 december twee maal in het museum was geweest en dat hij een valse naam had gebruikt. Del diefstal biijft hij evenwel hardnek-' !if ontkennen. De verpleger die tot 1 december in d erst was van het Burger Ziekenhuis ill Amsterdam, is oud-patiënt van de Van der Hoevekliniek in Utrecht. Hij is op proefverlof uit een ter beschik king stelling vim de regering. 's Middags, vóór dc nozemrelJetjos dus, werd er in Brussel een als „orde lijk" bedoelde betoging gehouden tegen de rcgering-Eyskens. Het aantal deel nemers benaderde zeker dc lü.000 en er liepen opvallend veel winkelmeisjes mee in de stoet, waarin zich ook enke le tientallen onderwijzers manifesteer den, Hoewel de grote magazijnen geslo ten waren en na de brandstichting in een warenhuis ook door de politie bewaakt, blijkt een groot deel van het winkelpersoneel werkwillig. Maar zoals in alle bedrijven pogen stakersposten het werken te verhinderen. De stakingsleiders, die aandringen op orde bij het betogen, hadden gistermid dag daarbij niet veel succes. Opnieuw moest eën aantal ruiten, onder meer van twee dagbiadgebouwen en van een bankinstelling, het ontgelden. Da „In ternationale" werd herhaaldelijk aan geheven, maar het viel ook op, dat de bètogers tweetalig waren. Het gescan deerde „Eyskens au poteau" (aan de galg) wisselde af met „Eyskens, vort". Dat deze betogers niet voor openbare orde geporteerd waren bleek bovendien uit de kreten zoals „actie" en „op naar het parlement", waarmee ze de som tijds kalmerende toespraken van hun leiders onderbraken. Politie of militai ren behoefden echter niet in te grijpen. Dat was later in de avond anders, tij dens de „betoging" der nozems en link se studenten, die de „neutrale zone" bij het parlementsgebouw, zwaar be waakt door politie en militairen, poog den binnen te dringen. Dat lukte niet. De jongelui werden spoedig uiteen ge slagen. Van slachtoffers is niets be kend geworden. 'Tekenend voor hetgeen thans in Brussel riicmaai mogelijk is, was het feit, dat de jongelui een stadsbus en een tram tot stoppen dwongen en de ruiten van de voertuigen met een regen van straatstenen vernielden. De passagiers, die op de grond zo veel mogelijk dekking moesten zoe ken, mochten later uitstappen van de betogers, die zich vervolgens begon nen toe te leggen op een algehele vernietiging van de voertuigen, waar in ze evenwel door de politie gehin derd werden. Elke nieuwe dag van de stakingen betekent het verlies van honderden nieuwe betrekkingen, zo heeft de Bel gische minister van openbare werken, Omer Vanaudenhove, gisterenavond in een radio-toespraak gezegd. „pe economische expansie van Beigie wordt met verscheidene maanden door de staking vertraagd," zei de bewinds man, die er ook op wees dat buiten landse industriëlen die voor nieuwe in vesteringen te kiezen hebben tussen België, Nederland en Frankrijk, zeker niet België zouden kiezen. Hij betoogde dat de indruk dat het parlementaire systeem niet langer in België functio neerde, hier eerder toe zou bijdragen dan de stakingen zelf. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 5 jan. De leden van de Britse spoorwegarbeidersbond, werk zaam in de haven van Dover, gehoor zaamden gisteren aan de opdracht van luin bondsleiders niet te helpen bij het lossen van de bagage, vracht en post aangevoerd door de Belgische schepen varend tussen Ostende en Dover. Een kleine honderd passagiers die arriveer den in het passagiersschip „Reine Astrid" moesten zelf hun bagage aan wal brengen. Het is waarschijnlijk, dat de dienst tussen Ostende en Dover nu uitsluitend zal worden onderhouden door een Belgische auto-veerboot. Het Britse vakverenigingscongres be tuigde gisteren eveneens haar sympa thie met de Belgische stakers door het maken van een bijna ongehoord gebaar. Het besloot gisteren een rentevrije le ning van 50.000 pond sterling aan te bie den aan de stakers, zulks op verzoek van het Algemeen Belgisch Vakverbond. Alsof deze vreemde edelmoedigheid nog niet ver genoeg ging, maakte een ver tegenwoordiger van het Britse vakver enigingscongres gisteren in een radiore de bekend, dat de Britse vakverenigin gen, indien zij hiertoe een verzoek ont vangen, bereid zijn de Belgische stakers te helpen met meer leningen of zelfs geldelijke giften. l'ARIJS, 5 jan. (U.P.I.) Zestien ge neraals van do Franse leger-reserve hebben hrt Franse volk opgeroepen te gen to stommen bij hot zondag te hou den referendum over het Algerijnse be leid van de regering. In de regeringsverklaring, waar mede hel oude kabinet opnieuw voor de Tweede Kamer is verschenen. \vo rdt de overwonnen kabinetscrisis als semi-crisis afgedaan: dc uitspraak van de Kamer bad zich niet gerit ht legen bet kabinetsbeleid in bet alge meen. maar had uitsluitend betrekking op de woningbouw. Hiervan uitgaan de is er geen vuiltje aan de lucht, als er voor het vraagstuk van de woning bouw een bevredigende oplossing is gevonden. Welnu, deze oplossing lag reeds vóór liet uitbreken van de crisis gegeven in de motie-Andriessen, welke de regering destijds reeds bad aanvaard. Die oplossing ligt er nog. De crisis was overbodig en kan der halve worden opgeheven. Het is politiek verstandig de kwes tie aldus tot de directe aanleiding van de kabinetscrisis te beperken en met name buiten beschouwing te laten of bet kabinet wegens de gebeurtenis: sen van 22 december geen waarbor gen tegen herhaling van onberaden acties mocht verlangen. Mis chien zijn die waarborgen er ten dele, misschien zijn zij er helemaal niet. Uit de besprekingen binnenska mers wordt niet geklapt. De toekomst zal bet ons moeten leren. Onvermijdelijk was. dat de rege ringsverklaring, die de schuldvraag opzettelijk ontwijkt, toch enerzijds de overbodigheid van de crisis weer eens in bet licht stelt en anderzijds aan geeft Koe de regering op 22 december haar standpunt beter bad kunnen ver tolken. Een kleine concessie inzake de „vrije sector menen wij bovendien in de tekst te bespeuren: wanneer ..in enige sector ontsporingen zouden dreigen, zal de regering ingrijpen. Z_o wordt onbedoeld toch de schuld voor de crisis over regering en Kamer ver deeld. Wat bet kabinet in concreto bereid is voor bet woningbouwbeleid te doen komt nPer op betgeen de motie-An- driessen beeft gevraagd. Dat betekent voor direct 2500 goedkope woningen meer, fifty-fifty verdeeld over woning wetwoningen en premiewoningen. Bo vendien worden nu tienduizend wo ningwetwoningen - in plaats van d« reeds toegezegde vijfduizend stuks extra goedkoop doordat zij een extrr subsidie krijgen. Daarbij konit dar nog dat aan de band van de conjunc turele situatie in het voorjaar beoor deeld zal worden of in 1961 behalvi de nu reeds toegezegde 2500 wonin' gen meer, er nog eens 2500 - wederon. fifty-fifty verdeeld over premiewonin gen en woningwetwoningen - ge. bouwd kunnen worden. Hiermee is dus de moHe-Andrieri sen integraal, ongewijzigd en zonde, stemming een onderdeel van het rege ringsbeleid geworden. En de anti-revolutionaire motie van Eibergen? Zij eiste 5000 nieuw woningwetwoningen op staande voel Men zou kunnen zeggen, dat bet al. wijzen van deze motie door de regej ring na de verklaring van de minister president eveneens onderdeel van he- regeringsbeleid geworden is. De Ka' mer beeft deze motie aanvaard, maa door de eventuele goedkeuring van d- nu gewijzigde begroting van Volk- buis vesting en Bouwnijverheid zal z haar in feite weer teniet doen. Toch geeft liet kabinet, formeel ge zien, wel enig gehoor aan wat d' motie-Van Eibergen in de kern va? de zaak wilde: een afremming van d' vrije woningbouwsector. wanne*' door deze sector de bouw van wc ningwetwoningen in het gedrang zo' komen. De verklaring zegt nam elii dat „de regering niet zal aarzelen ir te grijpen, wanneer in enige sectc' van de bouwnijverheid ontsporinge zouden dreigen". Door de tussenzit „Het is baast overbodig bet te zeggen lijkt liet kabinet echter te benadrukke; dat indien een dergelijke noodzaa tot ingrijpen zich zou voordoen, er oo zonder de motie-Van Eibergen wel g< volg aan gegeven zou zijn. Weersverwachting tot vrijdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur): Half tot zwaarbewolkt met tijde lijk enige regen of natte sneeuw. Vannacht tijdelijk temperaturen om bet vriespunt, morgen overdag on geveer dezelfde temperaturen ais vandaag. Matige tot krachtige zuid westelijke wind. Morgen, znn: 8.48-16.44 - maan 21.38- 10.51. DE BILT. 5 jan. Op de ocea?' koerst een depressie over het zeegebic ten zuiden van IJsland naar het ooster Het front van deze depressie zal in c komende 24 uur in ons land piaatsclij- enige regen brengen. De wind draa naar het zuidwesten en zal tameiii zachte lucht blijven aanvoeren. Station Weer Den Helder licht bew Ypenburg licht bew. Vlissingen half bew. SeJ£e,. licht bew. De Büt onbew. Twente regenbui Eindhoven half b-w. Z.-Limburg licht b*ew. Stockholm sneeuw Oslo sneeuw Kupennagen zw. bew. Londen onbew. Amsterdam licht bew. Brussel regenbui Luxemburg zw. bew. Parijs onbew. Berlin zw. bew. Frankfort geh. Lew. max. temp gisteren 5 6 6 4 5 4 5 5 5 5 3 7 4 6 min. neers£ temp. afge 24 ui 1 4 4 2 3 3 3 2 0 -0 1 -1 4 2 0 1 -0 2 11 5 7 6 5 3 7 7 0 0 14 2 8 0 0 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 1