Euromast als „oog" voor T.Y. ij ke inhaalmanoeuvre op de Vondelingenweg VEROLME werft Spanjaarden m is Vondst •Jeugdige vandalen werd vierde rooftocht noodlottig Behandeling Streekplan Westland Provinciale Staten begonnen Sr- Bestelauto tegen buseen dode Steekvlam treft operators Ernstige liaven- on gelukken Opperman door stalen bint gedood Eerst móesten de wijnvaten leeg Soebandrio weigert Nederlandse nota DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN GEEN DAG! in het Zoeklicht Voor duizenden guldens schade op passagiersschip „Regina Bezwaren tegen verboden kassenbouw Inbraken eisten hoge tol ^Sc i aps?' w Verschrikkelij ke klap DE KRANT KUNT GIJ NIET MISSEN GEEN DAG! au. Middenschip voor tanker gereed Brand bij Shell-Pernis Eén dode Nederlandse hond op zoek naar slachtoffers in Jupilles ?-■ 1» Het bloemenmeisje van het Scala Theater Hachelijke avonturen van bejaarde man DINSDAG 7 FEBRUARI 1961 PAGINA 5 De Waerdye biedt U een kans de geldontwaarding te ontlopen door levensverzekering op basis van belegging in aandelen Av - Op hel ogenblik wordt nog ver twijfeld gezocht naar slachtoffers van de ramp te Jupille. Aan de reddingspogingen werkt ook mee de Nederlandse hond ,,Roy Ro land", die op deze foto in actie is. Deze Duitse herder is de enige in Nederland afgerichte hond, die in ruines in rampgebieden slacht offers kan opsporen. Het Neder, landse Rode Kruis heeft hem nog INTERUNIE SYNONIEM VOOR GESPREID BELEGGEN Vraag Uw bank of commissionair naders gegevens over INTERUNIE de ramp gestuurd. seimonde) is gistermiddag de 42-jarige vrijdagnacht naar de plaats van opperman- J- de Korte uit Ridderkerk door een vallende stalen hint getroffen en op Mag gedood. Het 70 kg. zware ge vaarte werd met een werklift omhoog gehesen. Op de hoogte van de vierde etage brak de lierkabel. De naar bene den suizende lift miste de man, die de lier bediende op een haar na. De getrof fen opperman passeerde juist. «hti1S1ERDAM, fi febr. De rcchcr- Ank.!,6p van de rijkspolitie te water in Rap rt,am heeft in de nacht van zater- zondag vier Amsterdamse jon- di(. an 14 tot 18 jaar aangehouden, bpn |'n°s november j.l. vier maal heb- bp "'gebroken op het in de Amsterdam- Ha. ».Ien liggende passagiersschip Rcgi- gPlrtp'-J richtten er voor enkele duizenden drjU"s vernielingen aan, en gingen er '"Vent met onderdelen van de scheeps- tochf j, yan door. De vierde stroop- h)Pi, "'e zaterdagavond werd onderno- lotu; ,verd de jeugdige vandalen nood- Alvorens de Duitse zangeres, Catharina Valente in het vlieg tuig naar Amerika stapte, hield zij op de luchthaven een pers conferentie. Hier ziet men haar, terwijl zij een kiekje neemt van de fotografen, die haar „onder schot namen". Rotterdam, 7 februari. Een frontale botsing tussen een bus en e>en ®®stelauto heeft vanmorgen het leven gekost aan de 23-jarige D. Londeman "J1 «le Vinkenslraat in Rotterdam. Drie anderen allen inzittenden van de be hagen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht- ,^e feestelwagen werd bij de botsing tegen de zware autobus volkomen ver- 'eld. Dg auto en de bus voerden juist beide een inhaalmanoeuvre uit, toen p de nauwe Vondelingenweg een botsing onvermijdelijk bleek- De Euromast houdt heel Rotterdam in het oog en de televisie-camera's zullen hier gretig gebruik van maken, als 9 fe bruari a.s. in d" Maasstad een internatio naal studentencongres wordt gehouden over verkeer en vervoer. Vanaf bet plat form zullen beelden worden uitgezonden van het in de diepte wriemelende ver keer, dat vanaf dit punt prachtig kan worden overzien. Uit autobus van De Snelle Vliet kwam vra ?o richting Pernis en passeerde een oven De bestelwagen passeerde staa,®fns oen langs de kant van de weg Vaa. met zand geladen auto, De klap, hot-t ee de beide wagens tegen elkaar Was. was verschrikkelijk. De bestel- Vrapu?' Rie klem reed tussen de bus en de Zij^ Wagen, werd aan de voorzijde en de 'ruk' ^e~eeR opengereten en in elkaar ?leehts De vier inzittenden konden °evr ri met de grootste moeite worde» cha, rL Het waren de intussen overleden bit ri alsmede de 23-jarige E. Dekens 17 i Diergaardesingel te Rotterdam, de stra I'Se J Spruit uit de Van der Sluis je jatstraat te Rotterdam en de 37-jarige dat»311 Hui» uit de Tapuitstraat te Rotter. zL, De laatste twee zijn naar het Di.ik- Wn„iekenhuis gebracht. De andere ge- cW wordt, thans verpleegd in het Zui- rziekenhuis. In ehkei, Msel bl, de autobus bevonden zich slechts e passagiers. Niemand van hen liep °P'. ook de chauffeur van de bus ongedeerd. De bus werd aan de bl °rz'lde beschadigd. Van de bestelwagen Weinig meer over dan een geman- in elkaar gedrukt wrak. (Advertentie) COOLSINGEL67-ROTTERDAM ROTTERDAM, 7 febr. In januari is de Rotterdamse arbeidsreserve met 160 gestegen ten opzichte van december 1960 tot 1639. Voornamelijk In de sectoren koopvaardij en bouwnijverheid Is de re serve Iets toegenomen. Voor een belang rijk deel toe te schrijven aan een aantal constructieschilders, dat zonder werk kwam. Men verwacht in het voorjaar een toenemende kritieke situatie voor het be drijfsleven. De vrije zaterdag Op het ogenblik hebben 90.000 Rotter dammers een vrije zaterdag. De beroeps bevolking van de Maasstad is ongeveer 250.000 man groot. Daar is de haven niet bijgerekend. Hier zijn 14.000 mensen, die een verkorte werkweek hebben. In mei gaan ook de overheidsbedrijven meedoen In Rotterdam zijn hier in totaal 18.000 mensen bij werkzaam. Zij zullen niet al len van de vrije zaterdag profiteren, o.m. niet de clektriciteits- en gasbedrijven cn het onderwijs. In Amsterdam zijn er eveneens 90.000 werknemers, die een vrije zaterdag hebben. Spanjaarden. Zondag j.l. zijn twee personeelschefs van Verolmc naar Valencia in Spanje vertrokken, waar zjj scheepsbouwers aan zullen trekker voor de werf in liet Bot- lekgebicd. Men zal proberen honderd ge schoolde arbeiders aan te werven, maar het is niet uitgesloten, dat dit aantal in de toekomst uitgebreid zal worden tot 3 a 400. Van de zijde van de Arbeids bureaus is een team naar Spanje ver trokken, dat in eerste instantie 1200 Spaanse geschoolde arbeiders zal trach ten aan te werven voor heel Nederland. Artiesten. Behalve arbeidsbemiddeling in bedrij ven treedt het G. A. B. ook op als thea terbureau. In de laatste jaren is de acti viteit sterk toegenomen. Het vorige jaar plaatste men in Rotterdam 235 manne lijke artiesten en 708 vrouwelijke. Aan gages werd een omzet bereikt van f 518.000. Men bemiddelt ook in Zuid- Holland en het laatste half jaar ook in Zeeland. Daar werd aan gages.omgezet respectievelijk 145.000 en 5i.000. Ze ventig tot tachtig procent van de bemid deling van artiesten en musici in Rotter dam is in handen van het G. A. B. Met België heeft men enige uitwisseling en met West-Duitsland is men nu begon nen. ROTTERDAM, 7 febr. Op de werf van Verolme te Rozenburg is men gereed gekomen met de bouw van een nieuw middenschip, dat t.z.t. op een werf in Chicago ingevoegd zal worden in een t3-s-al tanker. De tewaterlating van het middenschip, bouwnummer 648, zal op 10 februari a.s. plaats vinden. Het middenschip heeft een lengte van 160,61 meter, een breedte van 22,86 meter en een holte van 11,96 meter. Na de om bouw zal de tanker een draagvermogen krijgen van 24.000 ton, het huidige draag vermogen is 16.000 ton. In het midden schip zijn onder meer vier laadruimten voor stortladingen en zes ballasttanks. De bouw geschiedde onder toezicht van het „American Bureau of Shipping" en de „U.S. Coast Guard". Het transport van Rozenburg naar Bal- timore wordt verricht door L. Smit en Co's internationale sleepdienst. Voor dit transport zal aan het middenschip een nood-voorstuk worden aangebracht. ROTTERDAM, 7 februari. Een felle steekvlam heeft vannacht om 3 uur vier operators getroffen, die bij de hoog- vacuum installatie nummer 1 van Sheii in Pernis aan het werk waren. De 37- jarige E. J. van Arkele uit Vlaardingevi werd hierbij zeer ernstig gewond. Hij is naar het Havenziekenhuis gebracht, waar bij om half twaalf vanmorgen is overleden. De bedrijfsbrandweer van de raffi naderij bluste het vuur zeer snel: de schade aan de installatie is gering. Er j wordt echter bij hoge druk en hoge temperaturen gewerkt, zodat zelfs een j kleine brand zeer gevaarlijk kan zijn.1 De vloeibare stoffen verwondden ook de 38-jarige operator H. Goedkoop uit Vlaardingen en de 43-jarige A. van Vliet uit Rotterdam. Beiden zijn ter verpleging in het Havenziekenhuis op- genomen, evenals de 28-jarige operator J. Visser uit Vlaardingen, die licht ge wond i-aakte. Over de oorzaak van dit ongelug wordt op het ogenblik een diepgaand onderzoek ingesteld. ROTTERDAM, 7 febr. Gisteren zijn er op schepen en haventerreinen drie ernstige ongelukken gebeurd en een persoon is plotseling overleden. De 39-jarige havenarbeider N. D. de Koning maakte aan boord van het Duitse m.s. Cap Roca een val van tien meter, toen hij met een ladder en al in een ruim van het schip tuimelde. Hij bleef versuft liggen en moest met kneuzingen aan de rug in het Haven ziekenhuis worden opgenomen. De 25-ja.riige havenarbeider J. J. Sitskoorn werd op een 'haventerrein bij de Maashaven aan het hoofd ge troffen door een slingerende hijs. Hij werd ter observatie naar het Haven ziekenhuis gebracht. Ernstig gewond werd de 26-jarige Italiaanse arbeider Antonio Cennami, toen hij op het terrein van de R.D-M- getroffen werd door een aantal val lende ijzeren platen. Hij raakte bekneld tussen het zware materiaal en werd in zorgwekkende toestand in het Ha venziekenhuis opgenomen. Aan boord van het Engelse s.s. Raudhatain is gisteravond de 53-jarige chef-hofmeester Thomas William Pal mer uit Barry Docks in Engeland plotseling onwel geworden en over leden. (Advertentie) ROTTERDAM, 7 febr. Bij een in aanbouw zijnde flat in Zomerland (IJs- GRENOBLE, 7 febr. (Rtr) Honderd vijftig wintersportbeoefenaars die van wege de sneeuw een toevlucht in een weg-tunnel bij Val d'Idere hadden ge zocht en daar na ruim twintig uur door hun redders werden aangetroffen, ble ken van de nood een deugd gemaakt te hebben. Onder hen bevond zich na melijk de chauffeur van een vrachtauto met vaten wij en die chauffeur was te vens de eigenaar van de lading. Dit veer- klaarde de redders het feit, dat verschei dene der gestanden in een gezonde slaap verzonken lagen, terwijl er gezellige kampvuurtjes brandden. Men had name lijk de wijn moeten opdrinken o mde vaten als brandhout te kunnen gebruiken, VERDI STREELDE HAAR KRUL LEN, toen ze hem een toefje bloemen aanbood. Boito glimlachte altijd naar haar, als hij in het Scala Theater, het beroemde operagebouw van Milaan kwam. Mascagni droeg, wanneer hij er dirigeerde altijd een rode anjer, die hij van haar kocht. Vier generaties ach tereen verkocht ze haar bloemen in het Scala. Toch was zij het niet. voor wie een Jose Padilla zijn „La Violete- ra" schreef. Maar Ze was het enige bloemenmeis je, dat de drempel van het theater mocht overschrijden, met haar mand vol bloemen. Ze is kort geleden gestorven. Amalia Zampiceni. driëntachtig jaar oud. Een geschiedenis, om er een senti menteel verhaal over te schrijven. Haar landgenoot, Edmondo de Amicis, zou het ongetwijfeld hebben gedaan, indien hij in Milaan gewoond had. Nu hebben alleen de Milanese bladen lange artike len aan haar gewijd, omdat talloze Mi- lanezen haa,r eens hebben gekend. Amelia Zampiceni mocht tot de meest exclusieve loges doordringen en vorsten ministers en beroemdheden uit de we reld van muziek en zang behoorden tot haar klanten. Feitelijk verkocht ze haar bloemen niet. Ze aanvaardde min zaam het geld. Niet dat ze trots was. Alleen, zó was het van het begin af ge gaan. Ze noemde nooit een prijs en glimlachte even dankbaar voor een kope ren muntstuk als voor een bankbiljet. Er waren vaste bezoekers van de ope ra of de concertstukken, die haar na afloop van het seizoen een cheque thuis zonden. In de loop van Re jaren was ze on verbrekelijk met het Scala Theater ver bonden geworden en toen ze ten slotte door ouderdom gedwongen, haar be- roep van bloemenmeisje er aan moest teven, ontstond er een leegte. Men mis- te haar. Echter, het publiek vergeet snel. Toen ze op een koude winteroch tend ten grave werd gedragen, bevon den zich slechts enkele personen op de begraafplaats, onder wie haar zuster, het kind, waarvoor ze zichzelf had opge offerd. Amelia Zampioeni was de oudste doch ter van een advocaat. Ze ging in Vene tië op school. Nadat haar vader gestor ven was, verhuisde ze naar Milaan. Ze moest haar moeder en haar zusje, dat veel jonger was, gaan onderhouden. In de vorige eeuw was het voor een meisje van goeden huize wel heel moei lijk, haar brood te verdienen, kostwln- ster te zijn. Amelia, ofschoon stam mend uit een oude, adellijke familie, be sloot een bloemenhandeltje te beginnen. Ze ging aanvankelijk de huizen af, vond daarna vaste afnemers in een café, waar vele advocaten bijeenkwamen. Die na men haar bloemen mee naar huis en spraken daar over het mooie, kenne lijk goed opgevoede bloemenmeisjes. De vrouw van een van hen, een trouw bezoekster van de opera meende, dat daar voor zo'n meisje een betere brood winning lag dan op straat en in cafés. Ze had invloedrijke vrienden en kende bestuursleden van het theater. Door haar voorspraak werd het Ame lia Zampiceni toegestaan, haar bloemen in het Scala Theater te verkopen. Ze heeft het meer dan zestig jaar gedaan en bleef zorgen voor haar moeder, tot deze stierf, om vervolgens de zorg voor haar zuster op zich te nemen. Een bekend Milanees schilder heeft indertijd een staatsieportret van haar ge maakt, in haar brede, zwarte mantel. In deze mantel gekleed, met al haar sieraden aan, heeft ze zich toen ze zich niet goed voelde, te bed gelegd. Twee dagen later vond haar zuster haar dood. DJAKARTA, 7 febr. (Reuter) De Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft dinsdag ge weigerd een nota van de Nederlandse re gering in ontvangst te nemen. Een woordvoerder van zijn ministerie zei, dat de nota werd teruggegeven aan de Britse ambassadeur, Fry, die sedert het verbre ken der betrekkingen tussen Indonesië en Nederland de Nederlandse belangen behartigt. „Wij hebben de nota teruggegeven, om dat Indonesië geen betrekkingen van welke aard ook met Nederland meer heeft", zei hij. „De minister heeft de nota zelfs niet gelezen". Het gesprek, dat de Britse ambassadeur met minister Soe bandrio had, toen hij de nota wilde over handigen, duurde een kwartier.. <JieUl.R november j.l. moest de Regina. °b rl'i1 r?e zomermaanden plezierreizen "haai Ri.in maakt, het voor de eerste de 0lltgelden. De eigenaar van het aan fe-'croe6 ,Urf?eikade gemeerde schip consta- tie toen, dat onverlaten een deel van sla„ "Ventaris kort en klein hadden ge zet Deuren waren ingetrapt of ont- UhthT^rk was kapot gegooid en ver- aBntai^ornamenten waren vernield. Een Half n'dsprekers werd vermist. december werd opnieuw op de iinS'"a mgebroken. Weer werden vernie- kejp aangericht en opnieuw waren en- bfart p RsPrefcers verdwenen. Begin ja- daij„ nerhaalRe zich deze uiting van van- <3e Va®. Ditmaal werd voor een waar- Wr,JF. 800 gulden aan gereedschappen slont f eigenaar van de Regina be- tie e.,toen in overleg met de waterpoli- Vgf, ,1 wachtdienst in te stellen. De zoon Vacht j ,eigenaar die zaterdagavond de 1Y, ,elR' za§ omstreeks half tien een «igt een Frans nummerbord op de kade stoppen. Er stapten drie jongens uil. die zich aan boord begaven. Ze hadden het ditmaal voorzien op de koel kast en een koffie-boiler. De koelkast bleek te zwaar te zijn, maar de koffie- boiler wed gesloopt en bij de deur klaar gezet. De vandalen zijn in hun werk waar schijnlijk gestoord door het plotselinge bezoek van de eigenaar, die tezamen met zijn zoon een achtervolging begon. De drie jongens hielden zich schuil op het achterschip. Eén sprong er op de wal en wist te ontkomen, de tweede hield zich bijna twee uur verborgen in dt sloep van het schip en koos daarna hel hazepad, maar de derde, de 18-jari- ge kunstharsbewerker G. J. P. kon wor den gegrepen. In de loop van de nacht werden zijn vrienden, die eveneens in de Indische buurt wonen van bed ge licht. Het zijn dé 14-jarige B.L.O.-scho- her J. J. T„ de 15-jarige pompbediende Th. J. de J. (chauffeur van de auto) en de 19-jarige isoleerder W. M. V., die de laatste strooptocht niet meemaakte, maar wel bij de vorige drie was betrokken. De 15-jarige „chauffeur" had inmid dels nog kans gezien het gestolen ge reedschap te verkopen. De vier jongens bleken de Franse auto in „bruikleen" te hebben gekregen van de bediende van een garage, waar de eigenaar, een Franse miliair, deze auto had gestald. Het viertal, dat, in bewa ring is gesteld en een volledige beken tenis heeft afgelegd, zal waarschijnjijlï aan de kinderrechter, c.q. de officier van justitie worden voorgeleid. DEN HAAG, 7 febr. Na een voorbe reidingsperiode van zes a zeven jaar zijn tie rrovinciale Staten van Zuid-Holland vanmorgen begonnen met dc behandeling van het ontwerp-Streekplan Westland, een plan dat reeds jarenlang het onder werp is van vaak heftige betogen en ar tikelen. Men kan dan ook ais zeker aan nemen dat honderden Westlanders deze dagen met spanning de debatten zullen volgen. Voor het Westland is hef onge twijfeld een gelukkige omstandigheid dat vanmorgen als eerste spreker één van de oudste Statenleden uit liet Westland aan het woord kwam, een man die door zijn vorige functies o.a. was hij voorzitter van de C.B T.B.-IIolland-Brabant, van de Kring Westland, van de afdeling 's-Gravenzande, was hij adviseur van vrijwel alle Westlandsc gemeenten de streek kent als geen ander. Het was de heer Corn, van Dijk (CHU) uit 's-Gravenzande die het podium be klom voor het houden van een uitvoe rige beschouwing over het streekplan. Zijn voornaamste bezwaar gold het ver bod van kassenbouw in het voor agra risch bedrijf bestemde gedeelte van het Westland, niet om het feit zelf maar'om de motieven op grond waarvan Ged. Sta ten thans voorstelden dit verbod te leg gen op grote delen van het Westland. Hij zou met een verbod van kassen bouw akkoord kunnen gaan als ó't op gebieden gelegd zou worden, die een ty pische landschappelijke waarde hebben, bijvoorbeeld het dorpje 't Woudt. Dit is een bijzonder mooj plekje in het West land en als daar binnen een bepaalde straal een kassenbouwverbod zou ko men, dan zou hij er vrede mee hebben Wat Ged. Staten nu echter willen in dit streekplan ging de heer Van Dijk te ver MAASLAND, SCHIPLUIDEN DE LIER, WATERINGEN Immers, zo zei de heer Van Dijk, G.S. stellen voor om op grote gebieden van Maasland. Schipluiden, De Lier en Wateringen, die in dit streekplan een agraris»:!'"' bestemming krijgen, een ver bod van kassenbouw te leggen. Tegenover de motieven van Ged. Sta ten wilde de heer Van Dijk het alge mene belang van de tuinbouw stellen, Men ziet dat deze steeds meer gaat in de richting van een intensivering. Aan de ene kant wordt dit veroorzaakt door de toenemende schaarste aan grond, het vraagstuk hoe de jongeren aan een eigen bedrijf moeten komen is een be nauwend probleem, aan de andere kant vindt deze intensivering haar oorzaak in een bepaalde economische ontwikke ling. Door de gunstige ligging van ons land aan de zeekust met zeer goede aanvoer- havens en met achter zich een groot en industrieel achterland heeft de land en tuinbouw bij ons zeer goede kansen om zich te ontwikkelen, tot een verede- lingslandbouw en -tuinbouw. De vooruitgang van de achter ons lig gende groei kan echter alleen worden gewaarborgd door een voldoende aan bod van nieuwe Sr°nden, zowel voor de herplaatsing van door stadsuitbreiding verdreven tuinders als voor het stichten van nieuwe bedrijven. De recreatie. Spreker wilde de belangen van de re creatie niet. verwaarlozen. Er is een enorme recreatiebehoefte De zaak. waar het hier echter om gaat is de pas sieve recreatie, een recreatie die moet dienen om de mensen het gevoel te Se ven „dat zij buiten zijn", echter in een ander opzicht dan in de specifieke re creatiegebieden. Het gaat hier dus om een soort „doorgangsrecreatie", om ge bieden, waar men door heen trekt op weg van de stad naar de eigenlijke re creatiestreken. Naar recreatieve be hoefte gerekend zou men hier misschien dan ook kunnen spreken van een „der derangs recreatie", zo zei de heer Van Dijk. Hoe zwaar moet deze recreatie we gen tegenover de belangen van land- cn tuinbouw, hoe zwaar moet ze er op druk ken? En weer sloeg bij de heer Van Dijk de weegschaal door naar de land. en tuinbouw. Reserve van 1000 ha totaal onvoldoende. Ged. Staten stellen dat in het plan nog 1000 ha reserve aan tuinbouwgronden is. De heer Van Dijk vond dit totaal onvol doende op grond van de volgende rede nen: 1. De wet vervreemding landbouw gronden houdt de verkoop tegen, omdat de door de grondkamer goed te keuren prijs belangrijk ligt beneden de werke lijke vraagprijs. 2. Een belangrijk deel van deze gron den is in de dode hand G.S. schatten dit zelf op een percentage van 10 15. In het algemeen zijn nu eenmaal colleges van regenten en kerkbesturen niet zo vlug bereid hun gronden te verkopen of te verpachten aan voor hen vreemde tuinders. Ze willen nog wel eens een zoon van een pachter helpen, die op va ders grond een tuinderij wil beginnen, maar veel verder gaan ze in het alge meen niet. 3. Er zal veel meer grond nodig zijn voor de jonge tuinders in het Westland, die zich zelfstandig willen vestigen. De heer Van Dijk had deskundigen geraadpleegd over de behoefte aan tuin- bouwgrond en wat er in de komende tien jaar van die 1000 ha zou vrij komen. Cij fers van het L.E.I. wijzen uit dat er in het Westland momenteel 4025 bedrijven zijn en 1500 medewerkende zoons. Ko men er in tien jaar ruim 1000 bedrijven voor een opvolger beschikbaar, dan be tekent dit een tekort van 500 bedrijven. Aangenomen kan worden dat 170 begin nende tuinders, een derde, nog een plaats zal vinden op het huidige tuinbouw- areaal. Daar buiten zullen dus 330 nieu we bedrijven moeten worden gesticht, met een gemiddelde bedrijfsgrootte van 1% ha., dus in totaal ongeveer 500 ha. Spreker haalde ook de dissertatie van pater Van Oudshoorn aan, op grond waarvan hij tot de conclusie kwam dat er 400 ha. nieuwe grond nodig zou zijn. Aan het slot van zijn betoog gaf de heer Van Dijk aan G. S. een middel om bij de Statenleden veel bezwaren te doen wegvallen, namelijk door het streekplan niet voor'tien jaar vast te stellen, maar de gelegenheid te scheppen dat de sta ten zich binnen deze periode opnieuw kunnen laten gelden. Juist in deze dyna mische tijd is tien jaar veel te lang, vond de heer Van Dijk. (De zitting duurt voort). ROTTERDAM, 7 febr. Na sinds maart vorig jaar in Gouda cn andere plaatsen in het land een serie inbra ken te hebben gepleegd, die tezamen een buit van ongeveer f 28.000 oplever den, liepen de daders vier Amster dammers in september 1960 tegen de lamp. Veertien dagen geleden eiste de of ficier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank tegen de 44-jairiige los werkman H. E. en de even oude los- werkman A. C. H. van O., die beiden In het verleden al vele malen zijn ver oordeeld, een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek. Het vonnis, dat van morgen tegen hen werd uitgesproken, luidde 4 jaar met aftrek van voorar rest. De 30-jarige constructiewerker D. v. t. M. werd veroordeeld tot 3 jaar met aftrek na een eis van 3 jaar en zes maanden. De 43-jari'ge koopman J. L. K. werd tenslotte conform de eis ver oordeeld tot 1 jaar en 6 maanden met aftrek. Het viertal had een volledige bekentenis afgelegd. HUIZEN, 6 febr. In de nacht van zaterdag op zondag is de 75-jarige heer A. van Amerongen, een weduwnaar uit Huizen, door nog onbekende oorzaak te water geraakt in een sloot in het Bos van Bredius. Eerst zondagmorgen werd hij gevonden door een passerende mili tair. De man stond tot aan zijn borst in het water; zijn armen rustten op de kant. Hij kon niet verklaren, hoe lang hij in het water was geweest. De politie neemt aan dat het de gehele nacht is geweest. Omdat de oude man, die helemaal verkleumd was, er niet best aan toe scheen, hield de militair een autobus van de N. B. M. aan. De chauffeur bracht v. A. naar het Huizer politie bureau. De agenten waarschuwden het dienstmeisje van het slachtoffer, dat in de woning van de man een warm bad in gereedheid bracht. Toen het meisje na een kwartier niets hoorde in de bad kamer, waaschuwde zij de politie, die de deur forceerde en de bejaarde man slapend in het bad aantrof. Het water stond tot aan zijn lippen. De politie as sisteerde de man bij het slot van dit tweede voor hem bijzonder hachelijktt avontuur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 5