Modehuis Haring A T*j Bij kleur tijdig aanvallen mrm SCHAAKRUBRIEK L—De koe die ging kwaken '3 n 3 Hoofdstad van Schotland De vechtjas Robin Hood SPOTSPIEGEL 1 MAURITSHUIS BETER TIEN KIKKERS BIJ JE POOT -DAN EEN IN JE KEEL vnne /net te s-Gravenhage De katten waren naar Carnaval »:i OP DE •C SCHOOLJEUGD DE HUISVfóx/ ecHT.^ NIET V/ACH™ ROTERDDN V B ZATERDAG 18 FEBRUARI 1961 zal op dinsdag 7 maart s middags 2.15 uur en 's avonds 8 uur zijn voorjaarsshow houden in Kasteel De Hooge Vuursche Adres aan Tweede Kamer Tegen fiscale bevoor deling coöperaties Zeepost L'turgischd weekkalender protektie tegen infektiè abcdefgh- abcdefgh. iiiiniimiiiiiiiiimiiiiiHiiHiiiiiiiiimimiiiimiimmiiimiimiiiiiiimiiiHimiNniHiiiiimimmiimmmummiiiiiiiiiiiiiiiMHi j 'j 'Advertentie Wij tonen onze collectie van binnen- en buitenlandse huizen Thé complet 5.—. Verzoeke tijdig uw plaats te reserveren bij Modehuis Haring, 's-Urave- landseweg 46, Hilversum. Telefoon 0S950—14621. Menig hoog troefcontract kan slechts gewonnen worden, als de leider van het spel ervoor zorgt dat een lange bijkleur voldoende slagen oplevert. Een zéér in structief voorbeeld was het spel, dat zo wel in groep A als in de groep B voor kwam van de onlangs door de Neder landse Bridge Bond georganiseerde huis kamer-bridgedrive. In de groep B (iets eenvoudiger pro blemen) zag de opgave er als volgt uit: B 6 5 C A 10 O B 8 5 A 5 4 2 V 7 2 H 8 4 O V 6 3 10 9 8 7 N W O z 10 9 8 4 3 C B 7 6 5 2 - HB3 AH C? V 9 3 OAH10 9742 6 Zuid gever. OW kwetsbaar. Het is geen heksentoer, de NZ.-spellen uit te bieden tot 6 ruiten. In principe kan zuid met 2 ruiten openen, waarna noord met rede lijke troefsteun, twee azen en een aar- Advertentie) PHARMACEUTISCHE FABRIEK HILVERSUM AMSTERDAM, 17 febr. De stich ting voor Nederlandse Zelfstandige Handel en Industrie Z.H.I. heeft zich in een schrijven tot de Tweede Kamer gericht met betrekking tot de concur renteverhouding naamloze vennoot schap-coöperatie. Indirect wordt de naamloze vennoot schap getroffen door een fiscale afwij king, een privilege, aan de coöperatie toegekend. De direct belanghebbende is de coöperatie, zodat de Z.H.I. zich in andermans zaken moet mengen om het bezwaar dat zij ondervindt, uit de weg te ruimen. De vennootschapsbelasting is een winstbelasting, stelt de Z.H.I. De winst wordt éénmaal belast in het :haam dat de winst heeft gemaakt en, indien het lichaam de winst heeft uitgekeerd, wordt de winst bij de privé-persoon andermaal belast ingevolge de Inkom stenbelasting. Dat is het systeem van onze belastingwetgeving. Men kan voor- of tegenstander zijn yan deze dubbele belasting, het feit ligt daar. Inherent aan dit systeem is controle of het lichaam niet openlijk of ver kapt aan de aandeelhouder uitkerin gen doet. Bij coöperaties is dit systeem doorbroken: zowel in het Besluit als in het nieuwe Ontwerp Vennootschap is uitgedeelde winst geheel of ten dele van belasting vrijgesteld. De Z.H.I. acht dit de discriminatie. Hoe hoger de belasting, hoe groter de discriminatie. Het totale coöperatieve privilege is te taxeren op j 100 a 150 miljoen per jaar. Hiertegen wordt bij de Tweede Kamer protest aange tekend. dige vijfkaart in klaveren, niet huive rig moet zijn om naar klein slem te gaan Als west tegen 6 ruiten uitkomt met 4» 10, lijkt het eenvoudig genoeg voor zuid; in slag 1 wordt in noord ♦Aas genomenen de minder oplettende spe ler zal dan troef spelen. Vallen de troe ven bij OW dan 2:1, dan is er geen kou aan de lucht; in noord blijft één troef- je over om zuids verliezende Q in te troeven. Direct bij troefspel blijkt, dat west een vaste troefslag heeftdoch in de groep B had probleemsamensteller Fi- larski de zuidspeler nog de kans ge geven het spel te winnen. Want als dus in slag 2 van noord uit troef wordt ge speeld en oost niet bekent, moet zuid <>9 bijspelen— die west wel gedwongen is te nemen. Het beste voor OW is, als west nu maar troef naspeeltnoord wint met <>8. Hierna is er nog maar één winstkanshet vrijtroeven van de klaverenkleur, hopende dat oost niet meer dan ♦Heer-Boer-3 heeft gehad. Na O8 dus «|»2 spelen en introeven, ver volgens met een kleine O oversteken naar noords ruitenboer, en hierna de «J»4 spelen en aftroeven in zuid. De hoge klaveren zijn dan gevallen, de troeven zijn er uit; zuid behoeft niet méér te doen dan over te steken naar CpAas, en hierna op ♦Vrouw (waar onder wests laatste valt) en de ♦5, zijn twee verliezende hartens te par- keren. Op die wijze maken NZ dan toch nog 12 slagen. In de groep A echter, was het pro bleem nog moeilijker; daar lag de troef kaart n.l. een tikkeltje anders—noord had OBoer-3-2 en Zuid had <>Aas-Heer -10-7-6-5-4-, Wanneer nu west met ♦ÏO is uitgekomen en noord ♦Aas heeft ge nomen, moet zuid inzien dat hij bij eventueel slecht troefzitsel de kla veren als bijkleur nodig zou kunnen heb ben; daarom moet begonnen worden met het introeven van een kleine uit noord in de eigen (zuid-) hand. Als daarna troefaas wordt gespeeld, blijkt het slechte zitsel; zuid speelt dan een kleine troef na, waardoor west welis waar O Vrouw maakt, doch noord krijgt precies nog de twee entrees (O Boer en Aas) die nodig zijn om èn de kla veren vrij te troeven èn die later te kunnen maken. Begint de speler echter in slag 2 met troef te trekken, dan zal hij bij goed tegenspel down gaan; hij krijgt, anders dan in groep B, niet meer de kans zich te herstellen! MIMIR Den Haag, 17 febr. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Westland (19/2), ms ïapeyu (21/2); Australië: ti Isarstein (22/2), ms Oranje (23/2); Brazilië: ms Lahnstein (22/2), ss Queen Mary (21/2), ms Learina (22/2), ss Maasdam (23/2) Chili; ms Burgenstein (23/2); Ned. An tillen: ss Bennekom (20/2); Nieuw-Zee- land: ms Oranje (23/2)Suriname: ms Ladon (.22/2)Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms Capetown Castle (19/2), ss Radja (21/2). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. SCHOTLAND Van een werf in Troon, Schotland, is een 2750 ton metende veer boot te waten gelaten, die zal gaan varen tussen TilburyAntwerpen en Tilbury Rotterdam. Het schip is in staat om tot honderd vrachtauto's tegelijk over te zetten. Wis (NADRUK VERBODEN) Advertentie) Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor Uwkeolte^ fca.dneVVig b Dit doosje betekent: 2o; eig*„ februari: le zondag v. d. vasten, I^a m's. credo, pref. v. d. vasten; paars. baars^'s van ferie. Prcf' v- d. vasten; Paai"g Mis van ferie, pref. v. d. vasten; S«tbEdvgi St' Petrus' Stoel, eigen mis, 2e Mt. ferie, credo, pref. v. d. apostelen; öoncp-rt bus, Mis van ferie, 2e geb. H. Pe- v- d. vasten: paars. gjk a. Matthias, apostel; eigen mis. fciod er*e» credo, pref. v. d. aposte- Gate. Paars^ van ferie, pref. v. d. vasten; eiSen ÏZ- februari: 2e zondag v. d. vasten, «lis, credo, pref. v. d. vasten; paars. No. 191 ontleent voornamelijk z'n waarde aan de fijne verleidmgszetten. Deze eigenschap is voor vele compo nisten 'n belangrijk uitgangspunt. In deze tweezet zijn er verschillende aan te wijzen, maar de ruwe heeft de tester aan te wijzen, die voor de correctheid van het probleem moet instaan. De onkundige grijpt er graag naar maar dat komt veel door gebrek aan pro bleemkennis. In no. 192 wijzen we op twee voorna me eigenschappen, die deze compositie bezit, Allereerst een fraaie sleutelzet en dan het schijnspel, dat op keurige wijze na de sleutelzet veranderd. De ervaren oplosser zal dit zeker waarde ren. Probleemoplossingen No. 185. J. C. Morra. Opl. 1. Dg8-d8 dreiging 2.Ld6-e7 mat. No. 186. V. Eaton. Opl. 1. f5-f6 drei ging 2. Te8-e3 enz. 1. Pdl 2. Lg4! enz. 1. dl 2. Lc8! enz. 1g6-g5 2. Lf5 Alles wat deze rubriek betreft te zenden aan: P A. Koetsheid, Huize St. Bernardus, Sassenheim. No. 191 Dr. L. A. Gafaza, Montevideo, le plaatsing mat in 2 zetten. No. 192 J. C. Morra Arbejder Skak, dec. 1960 mat in 2 zetten. Het Mauritshuis een schilderijen- museum heet naar graaf Johan Mau- rits van Nassau. Die was van 1637 1644 gouverneur in aienst van de West- indisclie Compagnie in Brazilië, lil Den Haag liet hij een paleisje neerzetten, tussen Binnenhof en Plein, met de ach terzijde aan de Hofvijver. De bouw dooi de beroemde architect Jacob van Cam- pen betekende voor Den Haag het he in van een nieuwe bouwkunst. Johan .taurits zond voor de bouw kostbare houtsoorten uit Brazilië, voor de fi nanciering balen suiker... Het gebouw, in de volksmond het suikerpaleis geheten kostte in die tijd al zes ton gouds. Na Maurits' dood gebruikten de Staten van Holland het paleis als logement voor belangrijke gasten, tot het, tijdens het verblijf van de hertog van Marlborough in de Spaanse Successie-oorlog, door een onhandigheid van een bediende uitbrandde (1704). Het geld voor her stel werd door een loterij bijeenge bracht. Tijdens de Franse overheer sing werd het gebouw staatsgevange nis. In 1807 bracht Lodewijk Napoleon er de nationale bibliotheek in onder. In 1820 werd het Mauritshuis eigendom van de Staat der Nederlanden en kreeg het zijn huidige bestemming van Konink lijk kabinet van Schilderijen. In dit his torische paleisje is - zo zeggen deskundi gen - een van de mooiste verzamelingen schilderijen ter wereld te zien. De col lectie bestaat uit vierhonderd schilde rijen, die behoren tot het fraaiste en beroemdste werk, dat van de Middel eeuwen en uit de Hollandse School in de Gouden Eeuw (de meesters) be waard is gebleven. Er hangen o.a. werken van Holbein de Jongere, Rogier van der Weijden, Hans Memiing, Quentin Matsys, Rubens, Rembrandt, Johannes Vermeer, Jan Steen, Van Ostade, Gerard ter Borch, Wouwermans, Gerard Dou, Frans Hals, Ferdinand Bol, Paulus Potter. Tante Leen uit Overveen, zeg, waar zijn je katten heen.- —Mijn katten zijn naar Portugal. Zij dansen op het kattenbal, want ginder is het carnaval. Tante Leen uit Overveen, ben je helemaal alleen? —Nee, mijn katten zijn terug met een héle hoge rug. En ze spreken Portugees, maar hun stemmen zijn wat hees. En ze maken steeds toilet, en ze dansen zo koket. Telkens zingen zij een lied. maar hun taal versta ik niet. En ik word zo vrees'lijk moe van dat dom en dol gedoe.' Klara de koe stapte tevreden door de grote, groene wei. Nu en dan snoof ze aan een boterbloem of hapte ze wat grasjes. In het weiland is het voor een koebeest goed wonen, dacht Klara de koe. Ze zwaaide met haar staart naar de vogeltjes op het prikkeldraad. Ze knipte een oogje te: gen een vlindertje, dat juist voorbij vloog. En ze voelde zich echt heel, héél gelukkig. Klara was dan ook een erg tevreden soort koe. Er was eigenlijk maar een ding, waar ze niet van hield. Dat was een kikker, moet je weten. Daar had Klara de koe het niet op. Ze had er een hekel aan zo'n diertje langs haar poten te zien springen. Ze vond trou wens dat de wei van haar was en het slootje van de kikkers. Die enge bees ten hadden in haar weiland niets te ma ken, vond ze. Daarom had ze een dikke bromvlieg naar de kikkersloot gestuurd met de volgende boodschap: Klara de koe laat de kikkers beleefd weten, dat het verboden is, om in de wei te ko men. Wie het toch doet, wordt door Kla ra de Koe eigentandig opgegeten. De dikke bromvlieg had zijn boodschap he lemaal van buiten moeten leren. Hij had er wel een half uur op moeten oefenen. Vooral dat woordje „eigentan dig", daar had hij moeite mee. Hij had het nog nooit gehoord en hij geloofde eigenlijk dat Klara dat zelf verzonnen had. Maar goed, de kikkers in de kik kersloot kregen de boodschap en ze be grepen er alles van. Elke kikker die in het weiland kwam zou Klara met haar eigen tanden opeten. Kwekkwek, zeiden de kikkers, geen prettig vooruitzicht. Laten we maar stil letjes in het slootje blijven. En zo kon Klara dus tevreden door de grote, groene wei blijven stappen. Er was geen kikker, die haar nog uit haar humeur bracht. Totdat... ja, tot dat... Kwekbek was een aardige kikker van ongeveer een half jaar. Kwakjak was ook een aardig kikkertje en ze was die dag juist vijf maanden oud geworden. Dat vieren ze bij de kik kers, moet je weten. iiiHiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiimiiniimiiiiiiiimmiiiiii Tante Leen uit Overveen, waar stuur jij je katten heen? O, mijn schatten zijn bedaard, en ze spinnen bij de haard. Nee, mijn katten blijven thuis. Nóóit meer mogen zij van huis, nóóit meer weg naar Portugal, nóóit meer naar het kattenbal! VERA WITTE Ik wou Kwakjak wel graag verras sen, dacht Kwekbek. Ik wou haar wel zo'n mooie gele boterbloem brengen. In de wei groeien er genoeg. Ze zou er zeker blij mee zijn. Maar in de wei liep Klara de koe, die niet van kikkers hield. Het was wèl moeilijk voor Kwekbek. Maar Kwakjak was zó lief, zoals ze daar midden in het slootje zat op een groot groen blad. Ik geef haar tóch een gele boterbloem, dacht Kwekbek en daar wipte hij al de wei in. Boe, zei Klara de koe en ze was hele maal niet tevreden meer. Hoe durf jij in mijn weiland te komen? Je weet toch wat er met je gebeuren gaat? Kwekbek kon niet ja of nee zeggen, want hij had juist een mooie gele bo terbloem afgeplukt en hield die in zijn bek. Hü zat stokstijf van schrik en keek Klara met zijn grote ogen angstig aan. Klara keek ook een beetje angstig. Moet ik die engerd nou opeten? dacht ze. Jakkes, hij ziet er zo koud en grie zelig uit. Maar het moet wel, want ik heb 't eenmaal gezegd. En als ik het niet doe, zit morgen de hele kikkersloot in mijn weiland. Daarom deed ze haar ogen dicht en haar bek wijd-open. Ze hapte, ze slikte. En Kwekbek was op, met bo terbloem en al. Het was wèl treurig. In het slootje vierden de andere kikkers feest, omdat Kwakjak vijf maanden oud was. En Kwekbek zat in de koe, maar hij leef de nog. Klara had hem helemaal heeJ opgeslikt. Kwekwekwek, riep Kwekbek. Dat was wel vreemd. Het kwam uit de bek van Klara de koe. En een kwakende koe is wel iets heel bijzonders. Dat vond de boer, die Klara kwam melken ook. Hij nam haar aan een touw mee het weit je uit en Aette haar midden op het erf voor zijn huis. Kwekwekwek, riep Kwekbek. En de boerin en alle buren uit de buurt kwa- Volgens sommigen, die het kunnen weten, was het in I960 achthonderd jaar geleden, dat de Engelse volksheld Robin Hood werd geboren. Anderen herdachten in dat jaar zijn 600ste sterfdag. Dat hij zo'n oude dag zou heb ben behaald is echter nauwelijks te geloven. Robin Hood als boogschutter. De meest verbreide opvatting is, dat hij leefde tijdens de regering van Ri chard Leeuwenhart (1189-1199) en dat hij in verwikkelingen was geraakt met Prins John en zijn boosaardige vrijhe ren. In dat geval is het aannemelijk, dat hij in of omstreeks het jaar 1160 werd geboren. Misschien hebben jullie het boek „Robin Hood" wel eens gelezen. Dit is een spannend verhaal, waar echter veel vechtpartijen in voorkomen, want hij was eigenlijk een roofridder. 'Robin is zijn voornaam en „Hood" betekent: hoofddeksel, een soort kap, die men in die tijd droeg. Hij was een leenman van Richard Leeuwenhart. Bij zijn vertrek naar het Heilige Land benoemde koning Richard Leeuwen hart zijn broer Prins John tot bestuur der van Engeland. Maar deze John was een verraderlijk heerschap, die het volk onderdrukte. Het verdrukte volk echter vond een beschermer in Ro bin Hood, die met een aantal getrou wen, een bende eigenlijk, de rijken ging bestelen, om dan de buit onder de armen te verdelen. Hij en zijn man nen waren een soort onbaatzuchtige rovers; begunstigers van de armen om het zo eens te zeggen. Wat zij de den was dus verkeerd, want diefstal is nooit goed. maar deze roofridders werden, zoals men dat zegt, door het volk op de handen gedragen. Op een keer ging er een droevig bericht door liet land, dat koning Richard op zijn terugreis van het Heilige Land was ge vangen genomen. Alleen een grote som geld werd er geëist om de koning vrij te laten. Prins John liet wel de som "•eld bijeenbrengen door het volk, inaar dacht er niet aan zijn broer te verlossen. Robir. Hood trachtte dit voor elkaar te krijgen, maar een andere edelman, Guy, trachtte dat te beletten. Je merkt wel, dat het een ingewikkelde geschiedenis is. Daar om kunnen wij onmogelijk de avontu ren vertellen, die de vechtjas Robin Hood meemaakte. Hij werd echter ten slotte gevangen genomen, maar wist op het nippertje, voor dat hij ter dood zou worden gebracht, te ontsnappen! Edinburgh, dat zich majestueus uit strekt over een aantal prachtige heu vels tussen de Pentlands en tie Firth of Forth, is de hoofdstad van Schotland en van de Schotten. De reisgidsen vertellen ons dat de stad een magnifiek kasteel bezit, dat, hoog op een rots gebouwd, boven alle schoorstenen uitrijst; dat het Holy- rood Palace getuige was van veel ko ninklijke pracht en praal, dat de High Kirk of St. Giles een van de mooiste kerken van het gehele koninkrijk is. Deze dingen trekken ongetwijfeld be zoekers uit alle delen van het aardop pervlak. Maar Edinburgh is evenmin als iedere andere grote stad, een ver zameling historische gebouwen, die een verbinding vormen tussen het heden en het verleden... Het is een levendige, warmkloppende stad met belangstelling voor heden en toekomst, zoals dit in vroeger jaren eveneens het geval was. Het beste voorbeeld hiervan is mis schien wel het Edinburgh International Festival, dat ieder jaar van eind aug- gustus tot begin september wordt ge houden. Deze gebeurtenis op gebied van muziek, toneel en cultuur, is de eerste in zijn soort en trekt publiek en voor aanstaande artiesten uit bijna alle landen Zonder de historische gebouwen en het oude stadsdeel, ter bescherming dicht opeengebouwd tegen de muren van het kasteel, zou Edinburgh veel ver liezen van zijn grote waardigheid en charme. Het beroemdste historische gebouw is natuurlijk het kasteel, dat de hele stad beheerst. Niemand heeft ooit met zekerheid kunnen vaststellen hoe oud het gebouw is, hoewel een gedeelte er van dateert van 1093. Op een mijl afstand van het kasteel „The Royal Mile" bevindt zich het mooie Holyrood Palace, dat nog steeds een koninklijke residentie is. v Als dan Richard Leeuwenhart weer in zijn land terug is, krijgt Prins John een afstraffing en de ridder Guy wordt door de ridder Robin Hood in een ge vecht van man tegen man gedood. men verwonderd aangelopen. Kwekwek wek! Een kwakende koe, nee maar, dat hadden ze nog nooit gehoord. De mees ter van de school kwam erbij te pas. En meneer pastoor. En de burgemees ter. En de dierendokter. En later de mensendokter ook nog, omdat de boerin helemaal zenuwachtig was gewor den, van zo'n bijzondere koe. Maar wat had die Klara de koe het land. Ze dacht aan het weitje met het malse groene gras. Aan de vlinders, aan de boterbloemen en aan de vogel tjes op het prikkeldraad. Hier stond ze op het erf. En ze was nog wel vast gebonden aan een paaltje. De hele dag kwamen er mensen naar haar kijken. Ze legden allemaal hun handen achter hun oren en luisterden terwijl de kikker riep: kwekwekwek! 's Nachts moest ze in de stal slapen. Daar was het helemaal niet fijn. Het tochte er, telkens als de deur open ging. En dat gebeurde nogal eens, want zelfs 's avonds en 's nachts kwamen er mensen kijken naar de enige kwaken de koe op de wereld. De boer maakte goede zaken. Hij vroeg een dubbeltje voor het kijken. Een een kwartje na negen uur. Maar dat wilden de men sen graag betalen. Kwakjak, die intussen al vijf en een halve maand geworden was, dacht dik wijls aan Kwekbek, waar die toch wel zo plotseling gebleven kon zijn. Mis schien opgepikt door een ooievaar, dacht ze wel eens verdrietig. Het kikkerleven kan vol met gevaren zijn. Arme Kwek bek, hij was altijd zo aardig. Dat het zo gauw met hem af moest lopen. Maar al dacht Kwakjak dan wel zeker dat ze Kwekbek nooit meer terug zou zien, toch bleef ze telkens in de verte turen, als ze op haar groene blaadje in het slootje zat. Én dan was het nét of ze op iemand wachtte. Klara de koe had kon gevat in de tochtige stal. Eerst niesde ze. Hoen be gon ze te hoesten. Uch-Uch Het werd steeds erger. Kwekwekwek, riep Kwek bek en hij scharrelde helemaal tot aan het keelgat van Klara de koe. Uche- uche, hoestte Klara plotseling en het ging zó hard, clat Kwekbek met een vaart naar buiten vloog. Hij had de bo terbloem nog net op tijd weer in zijn bek kunnen nemen. Die hing nu wel wat slap, maar je kon nog altijd zien dat het een boterbloem was. Is het nu afgelopen, dat gekwek in mijn keel? zei Klara de koe hees. Maar Kwekbek kon geen ja of geen nee zeg gen. Hij sprong met reuzesprongen naar het slootje, waar Kwakjak juist weer op de uitkijk zat. De volgende dag werd Klara de koe weer naar de wei terug gebracht, want een koe dit gewoon loeit is niet de moei te waard om een dubbeltje voor te be talen. Ik eet nooit meer een kikker op, riep ze naar het slootje. Maar de kik kers luisterden niet. wat ze vierden juist de bruiloft van Kwekbek en Kwak jak. En terwijl Klara de koe tevreden de grote, groene wei door stapte, vond ze een splinternieuw koeienspreekwoord uit: beter tien kikkers bij je poot dan één in je keel! LEA SMULDERS. Het oude kasteel van de Stuarts te Edinburgh. Het moderne leven in Edinburgh be weegt zich rond de drukke, bedrijvige Princess Street. Dit is een brede, rechte hoofdstraat, die door het hart van de stad loopt, met aan de ene zijde enige van de elegantste warenhuizen en win kels ter wereld, en aan de andere zijde ruime schitterende parken. De Princess Street, de hoofdstraat van Edinburgh.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 17