IN 1961 GEEN STERKE ONEVENWICHTIGHEDEN Zo'n heerlijke reep cadeau a /mHÊÊmcfwnv&matBKiF. 1 voor 10 Kwatta-soldaatjes tomatensap Tussen I en 2 Kennedy past op plaats Centraal Economisch Planbureau Jongeman gestikt in badkamer tomatensap PAGINA 11 DONDERDAG 23 FEBRUARI 1961 De research- en ontwikkelingsprogramma's van I. C. I. leveren fundamenteel wetenschappelijke kennis van materialen en procédés op, die in ieder van de chemische en aanverwante I. CX-producten tot uiting komt. De uitmuntende en constante kwaliteit die de producten kenmerkt, is aan deze grote kennis te danken. Ï.C.I.-producten worden dan ook overal ter wereld geprefereerd door kies keurige gebruikers van chemische producten. De investeringen van I.C.I. in research en ontwikkeling maken deel uit van een na-oorlogs expansie-programma van in totaal vier miljard guldendat de positie van I.C.I. heeft gevestigd als één van 's werelds toonaangevende chemische industrieën. Imperial Chemical Industries Ltd., London In Nederland vertegenwoordigd door: I.C.I. (Holland) N.V., Wijnhaven 107, Rotterdam - Tel. (oio) - n <53 go Letterkundige opdrachten (Advertentie) WASHINGTON, 21 febr. (UPI) President en mevrouw Kennedy zijn niet alleen als dat nodig is bedreven in het ontwijken van een al te op dringerige publiciteit, maar evenzeer vriendelijk en gewoon-menselijk. Dat bleek zondag toen het presiden tiële echtpaar ter kerke ging in zijn parochiekerk, die van de H. Drievul digheid in de Amerikaanse hoofd stad. Tevoren had men laten door schemeren, dat de heer en mevrouw Kennedy de H. Mis zouden bijwonen in de St. Mathews-kathedraal, waar inderdaad nogal wat fotografen wa ren, die bot vingen. Een elfjarig meisje, waarvan ge meld wordt, dat ze een vuurrood manteltje en een fluwelen hoedje op haar zwarte krullen droeg, kende de Kennedy's blijkbaar niet. Onbevan gen vroeg ze hun althans, of ze even op haar plaats wilden passen, toen het meisje halverwege de Mis even de kerk uit moest. Glimlachend stemde de president er in toe en vol deed ook nauwgezet aan het verzoek. OEN HAAG, 23 febr. De staats secretaris van O. K. en W. nr. Y. Schot ten, heeft aan enige literatuur-historici opdrachten verleend. Aan dr. J. W. Schulte Nordholt te Wassenaar is het schrijven van een studie over het leven en werk van Wim Hessels (1906-1949) opgedragen, aan drs. M. G. J. Teerink te Hilversum het schrijven van een be schouwing over het werk van Hein de Bruin (1899-1947) en dr. V. E. van Vriesland te Amsterdam het schrijven van een studie over Augusta Peaux (1859-1944). NIJMEGEN, 23 febr. In de bad kamer van een familie alhier heeft men gisteravond het stoffelijk over schot gevonden van de achttienjarige pleegzoon van deze familie. De jongen, die een bad had genomen, had niet be merkt, dat de geyser niet goed functio neerde. Hierdoor had de badkamer zich gevuld met koolmonoxyde. (Advertentie) NEW ORLEANS, 28 febr. (Reuter) Dominic (Nick) Larocca, een pionier-trompettist op het gebied van de „New Orleans" jazz, die onder meer Tiger Rag, Fidgety Feet en Jazz Band Ball heeft gecomponeerd, is woensdag in de ouderdom van 71 jaar overleden. Kies bij Uw winkelier uit: melk, puur, hazelnoot, pinda, mokka en Biskie (20 ct) (Advertentie) Pauze, lunch en... Hero tomatensap. Boordevol vitaminen en zo lékker... Hero is heerlijk royaal met tomaten. Daarom is Hero de naam die u moet noemen voor tomatensap. rhiBt '"9 op. uton «or die ervaring heeft ?hcjer ®en streepje voor op Rut 9oecle merken, t a-V^ton ïst NIJMEGEN, 23 febr. De Karei de Grote-prijs van deze gemeente voor het jaar 1960, welke ditmaal de schilder kunst geldt, is toegekend aan de Nij meegse schilder Toon Vijftigschild. De prijs bedraagt duizend gulden. Toon Vijftigschild werd 27 mei 1902 in Nijmegen geboren. Hij ging pas op 25-jarige leeftijd lessen in tekenen en schilderen volgen bij de Nijmeegse kunstenaar en docent Kloosterhuis. La ter volgde hij de avondcursus van de Academie Kunstoefening te Arnhem, Vanuit een expressionistische gedach- tenwereld heeft Vijftigschild zich naar een abstracte vormgeving ontwikkeld. HU exposeerde o.m. in Rotterdam, Arn hem, Utrecht, Maastricht en Luik. Vijftigschild is lid van de Gemeenschap Beeldende Kunstenaars Nijmegen en van de Liga Nieuwe Beelden te Amster dam. '3 opvallend prak- Verhouding tussen 3 en zijn kwaliteit is aunstig. Da Ruton stofzuiger voor een toekomst. Ook de 2al U dat verzekeren LONDEN, 22 febr. (U.P.I.) Pre mier Macmillan en bondskanselier Adenauer hebben gisteren, tijdens hun eerste besprekingen in Londen te ken nen gegeven, dat een splitsing van Europa in elkaar beconcurrerende eco nomische groepen vermeden dient te worden. Een formule waarmee de split sing kan worden voorkomen is echter nog niet opgesteld. Adenauer heeft de Britse eerste mi nister duidelijk gemaakt dat hU voor stander is van nauwe samenwerking tussen „Klein Europa" en Engeland. Ruton - 't is Ruton 1 blijft Ruton AMSTERDAM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 11