MOTIE: Als er een universiteit komt, dan in of nabij Rotterdam Rotterdam koopt Rodins beeld Kindercrèche „Margriet officieel geopend V: NIEUW! "J, MEUBELSHOW GLANSPUNTEN HUNNER COLLECTIES! MJ a. Gereedschapslijpers b. Rondslijpers c. Mach. bankwerker d. enige ongeschoolde arbeidskrachten NET WESTEN al erna VOOR VEILIG VERMAGEREN enige jonge H.T.S.-ers N.V. WALLRAMIT HARDMETAAL MAATSCHAPPIJ Mr. Kaulingfreks: universiteit geen combinatie van vakonderwijs Liever gevangenis Wat ziet men in hoofdloze tors? Chauffeur reed in op ex-echtgenote Lof voor politie Kampioenen Geen matheid Horeca-vakbeurs in Ahoy-complex U it spraken rechtbank VLAARDINGEN Johannes de Doper? „Rotterdam heeft ook oog voor het kleine" omdat het werkelijk helpt Iedereen spreekt erover - annex WONINGTEXTIEL VIER woninginrichters presenteren U de KOMT V OOK KIJKEN? DE GROEP VAN VIER" SCHNEIDER'S WONINGINRICHTING A. GOVAART Co. J. C. KROES WILLEMS ERN5TING Polak Schwarz International n.v. MAASSLUIS NSC VRIJDAG 3 MAART 1961 PAGINA O ROTTERDAM, 2 maart. Met algemene stemmen nam de raad van middag een motie-Lamberts aan waarin, naast de erkentelijkheid voor IV de voorgenomen uitbreiding van het bestaande wetenschap^ 'jk onderwijs het oordeel wordt uitgesproken dat Rotterdam het eerst 5< in aanmerking behoort te komen „wanneer de tijd voor de vestiging '-f van een nieuwe universiteit gekomen is". Gewenst wordt tevens, ."lat intussen de bestaande medische neven-faculteit uitgebouwd wordt tot een volledige medische faculteit. te R oi Lef en nuchterheid Nu al terrein Geen vakschool Eigen traditie Rotterdam achtergesteld „Strijd begint" TAFELTENNIS Rotterdamse kampioen schappen ROTTERDAM, 2 maart Rotterdam heeft een jaarlijks bedrag uit getrokken van f 50.000 voor de artistieke aankleding van stad en park. De keuze is gevallen op „L'hommc qui marche", de lopende mens, van Auguste Rodin. De kosten bedragen (zonder voetstuk) f 46.150 plus f 1000 voor transport en verzekering. De raad heeft er zich mee verenigd. Het beeld komt naast het museum Boymans-Van Beuningen te staan. Zoveel hoofden In de tuin, uit de tuin Begfn vandaag nog rechtstreeks uit eigen werkplaats,dus... „U wilt - Balerna werkt'* „De Groep van Vier" organiseert een Show in de Grote Zaal van Gebouw „Arcade" van dinsdag tot donderdag a.s. (7, 8 en 9 maart) 's middags 2-5 uur; 's avonds van 7.30-10 uur. DIT WORDT EEN UNIEKE GELEGENHEID OM U TE ORIëNTEREN OP HET GEBIED VAN DE WONINGINRICHTING. Alle artikelen zullen geprijsd zijn Inlichtingen worden o p eigen verzoek verstrekt. Groenelaan 47-49 Hoogstraat 158 Broersvest 64-66 Rotterdamse Dijk 433 International Flavors Fragrances Inc. zoekt voor haar afdeling Essences te Hilversum Leeftijd tot ongeveer 25 jaar. Deze jongelui zijn bestemd om in het bedrijf te worden opgeleid, in zo breed mogelijke zin, zowel commercieel als technisch. Zij kunnen bestemd worden voor diverse functies in binnen- of buitenland. Hiertoe zullen zij door het bedrijf geplaatst kunnen worden op verschillende cursussen of vakscholen in Nederland of daarbuiten. Deze all-round opleiding, welke ca. 2 jaar zal duren, kan leiden tot interessante posities in ons smaakstoffenbedrijf dat vertakkingen over de hele wereld heeft. Als vooropleiding voor deze functie stellen wij als eis: HBS-B of Gymnasium-B en diploma HTS chemische techniek. Ook zij die dit jaar afstuderen kunnen in aanmerking komen. Zij, die, wat karakter-eigenschappen en opleiding betreft, menen aan deze bijzondere eisen te kunnen voldoen, worden verzocht hun eigenhandig geschreven sollicitatie zo spoedig mogelijk te richten aan onze afdeling Personeelszaken te Hilversum. WONINGINRICHTING Huis van vertrouwen j Wijnen - Gedistilleerd HOOGSTRAAT 51 Heeft plaatsingsmogelijkheid voor: Goede sociale voorzieningen en 45-urige werkweek. Serieuze ongeschoolde arbeidskrachten, die niet in de gelegenheid zijn geweest een vak te leren kunnen in ons bedrijf voor diverse beroepen worden opgeleid. Gelegenheid tot persoonlijke aanmelding dagelijks aan ons kantoor Keucheniusstraat 1, Maassluis. Schriftelijke sollicitaties gelieve men te richten afd. Personeel. BANKETBAKKERIJ vergroot uw omzet win nieuwe klant®11 .J he CM 4*1. cl. MOTIE ALS ER EEN ft In deze zitting kwam het vervolg op v de interpelatie-Lamberts, die op 16 fe- 7.1 bruari was gehouden en waarbij burge- d meester mr. G. E. van Walsum zijn vi- v sie had gegeven op het betoog, p De heer dr. J. H. Lamberts (soc.) p had zich, zoals hij nu zei, teleurgesteld w naar huis begeven, omdat de matheid v van de burgemeester hem „een verlam- s ming in de benen" had gegeven. Er v was door mr. van Walsum gezegd, dat hij t enigszins langs de nota-Cals heen-ge- s redeneerd had, maar hij meende juist j; te hebben aangetoond, dat door die no ta de volksgezondheid te kort was ge- 1; daan en de cultuur en wetenschap in Rotterdam er niet mee gediend waren. *7 Misschien zei hij, was het de bedoeling van mr. Van Walsum geweest met zijn f betoog de niet gelijkluidende meningen in de raad te verzoenen. Het grote tekort in Rotterdam komt tot uiting in de weinigen, die een B- of beta-richting volgen. In andere steden is dat aantal vele malen groter. Voorts moet men niet de mogelijkheden on derschatten, die de democratisering van het hoger onderwijs in Rotterdam biedt. In Utrecht had men dr. Lamberts J verweten, dat hij „een arbeidersuniver- sitèit" tot stand wilde helpen brengen. Die mening, zei hij, kan men inderdaad wêl distilleren uit de interpellatie. Maar éen reden tot verwijt zag hij er niet in, éer voelt hij er zich door gevleid. Hij wilde niets liever dan samenwer king met Leiden en Utrecht om in Rot terdam het medisch onderwijs uit te bouwen en te democratiseren. En daar bij zou men er aan moeten denken „de studenten meer zeggingskracht te ge ven". Hier op diende dr. Lamberts zijn mo tie in, die mede-ondertekend was door de heren D. A. van Houte (lib.), J. J. M. Kaulingfreks (kath.) J. Wilschut (A.R.), ir P. Boersma (chr. hist.), L. v. Halm (cómm.) en C. v. Dis (st. ger.). De heer Van Houte deed de kritiek op de nota-Cals nog eens dunnetjes over „Rotterdam is lekkèr gemaakt met lek kere beetjes", zei hij. Met het Klinisch ,Hoger Onderwijs haalt men Utrecht en Leiden uit de moeilijkheden en Rotter dam mOet het nog zelf betalen boven- idien. Hij vroeg nog wat meer aandacht voor de mogelijkheden tot tandheelkun dige opleiting in Rotterdam en meen de, dat men er met „lef en fantasie" verder zou komen dan met nuchterheid. De heer Wilschut daarentegen hield het meer bij nuchterheid, gezien de ge geven situatie. Het had z.i. geen nut, een strijdhouding aan te nemen. De in- terpellatie-Lamberts deed niet voldoen de recht aan de Ned. Economische Hoo- peschool, waarvoor hij een wat warmer klank had verwacht. Wij moeten, besloot Hij. niet teveel in details gaan; de tijd zal wel werken voor verwezenlijking van de Rotterdamse idealen. De heer ir. Boersma was intussen met zijn gedachten al veel verder. Hij wil de al een terrein voor de universiteits- bouw gereserveerd zien, omdat Rotter dam, als die bouw aan de orde kwam. op eigen gebied wel eens „uitverkocht" kon zijn. In Bunnik had de Utrechtse universiteit al 180 ha. nodig gehad. Het Rotterdamse terrein kon men dan tij delijk voor actieve en passieve recre atie bestemmen om dan mettertijd, over te gaan tot het begin van de bouw in b.v. een parkaanleg. De heer van Dis keerde terug tot de nuchterheid. „De Nota-Cals gaat uit van uitbreiding van het wetenschappelijk on derwijs, dus heeft het geen zin op dit moment de vestiging van een universi teit na te streven". „Wij krijgen wel iets van hoger waar de en, hoewel dankbaar, kunnen we on mogelijk tevreden zijn", zei de heer mr. Kaulingfreks. Hij kon waardering opbrengen voor het betoog van dr. Lam berts maar hij meende, dat het aanvul ling behoefde. De universiteit dient nl als geheel in het betoog te worden be trokken; het betoog van dr. Lamberts zou. al was dat niet de bedoeling, een pleidooi voor een vakschool voor medici kunnen zijn. Rotterdam, vervolgde mr. Kauling freks, kan gemakkelijk een universi teit van studenten voorzien en de eenzijdigheid in de geestesstructuur van de stad zou er door worden opge heven. Deze beide elementen zitten in het betoog van dr. Lamberts, maar ze hebben niet voldoende relief gekregen. Het tweede motief, het geestelijk be lang van de stad, dient eigenlijk de grondslag te zijn voor een universiteit in Rotterdam. De aanwezigheid van vol doende studenten is alleen eCn gunstige voorwaarde. Aan de hand van een uitvoerig citaat van Ortega y Gasset bepleitte mr. Kaulingfreks het belang van de cultive ring van een algemene kennis bij de stu dent, die behoefte heeft aan verdieping in de algemene geschiedenis, de wijsbe geerte en godgeleerdheid. Men kan dit niet bereiken met enkele eenzijdige leer stoelen; men dient te komen tot een ech te ..universitas". Voor het welslagen van het plan, acht te mr. Kaulingfreks de medewerking van de Ned. Econ. Hoogeschool onmis baar. Hij eindigde met een waarschuwing: laat ons de hulp van bestaande universi teiten wel aanvaarden, maar laat ons ook zorgvuldig onze zelfstandigheid bewaren, vooral als het gaat om het cre- cren van nieuwe leerstoelen. Het opbou wen van een eigen traditie zouden wij in gevaar kunnen brengen door te nauwe banden met oude universiteiten Met een betoog van de heer Van Halm werd de middagzitting besloten. In de avondzitting zei de voorzitter, mr. G. E. van Walsum, dat dr. Lam berts niet de enige was, die zich teleur gesteld had gevoeld. Hij zelf dacht een der meest geslaagde redevoeringen uit zijn loopbaan te hebben gehouden en hij had daarna gelezen, dat ze „mat" en TOEN in de 18de eeuw het ge slacht van de Welfen het Duitse stadje Zelle als residentie verliet, schonk het deze plaats als vergoe ding de keuse uit tivee vestigin gen: een gevangenis of een uni versiteit. Het bestuur van de 60.000 zielen tellende stad koos de gevangenis. De bcivoners daar van, meenden de Zellenaren, zitten achter tralies en dus lopen onze dochters geen gevaar. Maar met loslopende studenten kun je nooit weten Deze anecdote vertelde de heer Wilschut tijdens het universiteits debat in de Rotterdamse raad. ,.Als we daarop door zouden gaan, konden we de minister laten weten, dat we graag een universi teit hebben, nu we onze gevange nis zijn kwijt geraakt", zei burge meester Van Walsum, „slecht voorbereid" was. Maar toch as de roos blijkbaar getroffen; er was een grondslag gelegd, waarop de raads leden elkaar konden vinden. Men moge dan lef of nuchterheid de voorkeur geven, voorkomen moet wor den, dat Rotterdam de universiteitskwes tie met defaitisme aanvaardt. Met het invoeren van nieuwe studie- vormen, als door mr. Kaulingfreks be toogd, was mr. Van Walsum het volko men eens, maar hij wilde eraan herin neren, dat toen dit element in Rotter damse nota's sterk naar voren was ge bracht, onze aspiraties er niet door wa ren gesteund. De bestaande universitei ten legden temeer de nadruk op uitbrei ding. omdat men niet erg gesteld was op nieuwe studievormen. Voor het nu reeds reserveren van ter reinen voelde mr. Van Walsum niqt. We zuilen er niet te laat mee zijn, want de universiteit kan best in de periferie komen; we moeten zelfs bereid zijn te ki.i ken ver buiten de grenzen van Rot terdam. Het is, zoals de heer Kaulingfreks zeide, juist, te denken aan een universi tas en niet als een combinatie van vak opleidingen. Maar toch zal men een ze ker stadium van opbouw moeten doorlo pen. Het is wel wenselijk, een streven naar samenhang van de wetenschap in het oog te houden. In de nota-Cals had mr. v. Walsum een zekere discrepantie ten opzich te van Rotterdam ontdekt, waar het over technisch hoger onderwijs ging. Over Rotterdam werd gezegd, we zul len later wel eens zien. Maar wel werd gezegd, dat een technische hogeschool nabij Amsterdam moet komen. Waarom __wordt dan niet gezegd: wanneer er een ^universiteit moet komen, dan zal die _nabij Rotterdam moeten zijn? Dan er- _kent men tenminste de redelijkheid van de Rotterdamse betogen. Mr. van Walsum betoonde zich bijzon der ingenomen met de door alle frac ties ondertekende motie. Die garandeer de een eenstemmige uitspraak van de Rotterdamse raad en maakt duidelijk, dat de vertegenwoordiging van de hele Rotterdamse bevolking er achter staat. Daarmede zal men bij. re betrokken in stanties- rekening hebben te houden. „Dc strijd wordt hiermede niet be ëindigd; hfj begint nu pas goed. Laten we het zo begrijpen. Ik ben blij, dat wij niet doen alsof alles hier in Rot terdam zo mooi is, maar wc er ons van bewust zijn, dat wij in het hoger onden- wijs te kort schieten, besloot mr. v. Wal sum. De motie werd hierop aangeno men. (Van onze medewerker) ROTTERDAM, 3 maart. Op zaterdag 25 maart a.s. zullen in het Tafeltennis- centrum de Rotterdamse klassekampioen schappen worden verspeeld. De aanvang is bepaald op 2 uur. Door de keuze-commissie zijn de vol gende spelers aangewezen voor deze acht- kampen: Overgangsklasse: Gunneman, Baumgar- te, Berkenpas, Nellie Visscher, Nuys, Tui- nenburg. Hofland en Berkel, res.: Van Kuik en Van Erkel. Ie klasse: Van der Ree, Eykels. Van der Does, Fassotte, Tiggeloven, Specht, Braak en Bouwens, res.: Monster en Teygeman. 2e klasse: Van Toledo, Geesink, Van Brakel, Reurings, Berens, Pleysier, Ardon en De Bruin, res.: Van Vliet en Van Benthem. 3e klasse: Bosch, A. en L. Verlinden, Meyer, Kommers, De Vrij, Pleynaar en Van der Rhee, res.: Van Rijnswoud en Muller. 4e klasse: Van der Vijver. Goud, Van der Driessche, Bezemer, Weltevreden, Pattiapon, Boekestein en Snijders, res.: Kers en Koppel. 5e klasse: Kevenaar, Van Ginkel, Meyer, Frey, Maas, Den Boef. Korpershoek en Vermas. res.: Debets en Verschoor. ROTTERDAM, 3 maart In de Ahoy- hal zal van 7. tot en met 10 maart a.s. een Horeca-vakbeurs worden gehouden, georganiseerd door de heer J. L. Dingier. Het is de eerste in Rotterdam. De beurs is slechts in de middag- en avonduren ge opend, van twee tot vijf en van zeven tot elf uur. Zij is uitsluitend toeganke lijk voor vakmensen. Er komen 52 stands op een oppervlakte van ongeveer 5,5 duizend vierkante meter. In Amsterdam is onlangs een soortgelijke beurs gehou den De vakbeurs in Rotterdam is voor namelijk voor het verzorgingsgebied van de Maasstad en voor de provincie Zee land. ROTTERDAM. 2 maart —De 63-jarige B. v.d. W., tegen wie veertien dagen geleden wegens het onrechtmatig uitoe fenen van de geneeskunde vier maal een geldboete van 250 werd geëist, conform het vonnis van de kantonrechter, van waar hij in hoger beroep was gegaan, werd vanmorgen veroordeeld tot vier maal een geldboete van 150.- De 39-jarige Amsterdammer J. S., die voor een soortgelijk feit terechtstond en eveneens in hoger beroep was gegaan var: een vonnis van het kontongerecht, werd veroordeel tot viermaal een geld boete van 1000 sums, twintig dagen. De els luidde viermaal een geldboete van 250. FILMS Luxor: vrijdag 8 uur: Het spookhuis op de heuvel, 18 jaar; zaterdag 6.45 uur: De terugkeer van het monster, 14 jaar; zaterdag 9 uur: Het spookhuis op de heuvel, 18 jaar; zondag 2.30 uur:De dik ke en de dunne, a.l.; zondag 5 uur: De terugkeer van het monster, 14 jaarjzon- dag 8 uur, maandag 8 uur en dinsdag 8 uur: Het spookhuis op de heuvel, 13 jaar; woensdag 2.30 uur: De dikke en de dunne, a.l.; woensdag 8 uur: Het spook huis op de heuvel, 18 jaar; donderdag 8 uur: Vergeef hun deze zonden, volw. Stadsgehoorzaal: zondag 5 maart 4.15, 6.45 en 9.00 uur; maandag 6 en donder dag 9 maart 8 uur: „Makkers, staakt uw wild geraas", 14 jaar. Aanvankelijk werd gevreesd, dat er nog wel wat verzet zou zijn. Een wethou der had een afwijzend standpunt inge nomen (dat bleek later wethouder G. Z. de Vos te zijn) en ook de grote meerder heid van de commissie van Financiën achtte de saankoop niet gerechtvaardigd, nu men nog geen weg met het beeld wist, want waar moet het komen? Tenslotte waren er nog maar twee tegenstemmers toen men de keuze had laten vallen op een terrein bij het museum, op de plaats waar eertijds de Museumlaan was, die voorlopig geen openbare straat wordt. De heer D. A. van Houte (Lib), zag wel het dynamische karakter van het beeld, maar voor hem was de vraag, wat de doorsnee.burger er wel van zou zeg gen. Dames, die de afbeelding hadden bekeken, zeiden, dat het kennelijk een mannenfiguur was, ai ontbrak he,t hoofd en een hoogleraar-chirurg, die toch wel gewend is aan het wegnemen van li chaamsonderdelen had bezwaren tegen de hoofdlooshedd. Als geeigende plaats zag he heer Van Houte, de omgeving van het museum Boymans-Van Beuningen en n'e' de Plei" nen omsloten door de Lijnbaanflats. Hij achtte de aankoop wel verantwoord. Mevrouw F. Tas-Callo (Soc), had er wel bezwaar tegen, dat de commissie ROTTERDAM, 3 maart De Rotter damse politie heeft een 25-jarige vracht auto-chauffeur, T. A. In 't V., aangehou den op verdenking van een poging tot doodslag op zijn vroegere vrouw en haar vriend. De chauffeur ontmoette het paartje maandag jl. op de Vondelweg in Rot terdam-Centrum. Na een felle woorden wisseling ik rijd jullie beiden nog eens dood. joeg hij de man en de vrouw met zijn vrachtwagen op het trottoir ach terna. Twee meisjes van 18 jaar werden hiervan bijna de dupe. ROTTERDAM, 2 maart. Een voorstel van B. en W. van Rotterdam voor de bouw van een politieposthuis o.a. voor Zuidwijk en Pendrecht, dat vandaag in de raadszitting behandeld werd, was voor de heer R. Laan jr. (soc.) aanleiding de Rot terdamse politie een flinke pluim op de hoed te steken voor de grote activiteit, die zij aan de dag had gelegd om de moord op het knaapje Marcel Nivard tot ophel dering te brengen. Het deed burgemeester Van Walsum, naar hij in anwoord daarop verklaarde, bijzonder goed dat dit woord nu door de raad werd gesproken. De oplossing zou waarschijnlijk er nog niet zijn als de recherche niet was overgegaan tot enquêtering van een gehele wijk. Mr. Van Walsum sprak voorts woorden van bij zondere deelneming aan het adres van de familie en pleitte er ook voor, dat aan daden als deze geen ongezonde publici teit wordt gewijd. van Financiën zich ecn oordeel aanma tigde. over dc mogelijkheid tot plaatsing van het beeld in de stad Zij zag het beelq graag op een plaa'ts „waar enige bezinning mogelijk is" en zag in Rodin's schepping „een visionaire figuur". Dat er geen eenstemmigheid in zijn fractie was onthulde dr. F. J. Krop (Chr. Hist.) die de aankoop een bewuste schre de op weg naar de stadsverfraaiing noem. de. Zijn er ook verdere plannen in die richting, vroeg hij. Afwijzend stond de hecr C. N. v. Dis (St Geref), tegenover de aankoop. Hij zag in het beeld geen eerbetoon aan God. Daarentegen had mevr. F, T Diemer- Lindeboom (A R.) in de figuur Johannps de Doper ontdekt, al had ze aanvankelijk moeite gehad met ,.het-bee]d-zonder- hoofd" Laat, zeide hij. de raad de plaats ervan bepalen. De communist L. van Halm, deed dat al min of meer De tuin van museum. Boymans-Van Beuningen achtte hij voor tijdelijk geschikt maar he; beeld moest later naar een druk stadspunt. zodat ieder het kon zien. De heer L. Platenburg (Kath), sloot zich daarentegen aan bij hen, die het beeld graag voorgoed in de museum-tuin zagen. Daarmede kon de grote meerder heid van zijn fractie het eens zijn. Wil men het uit de tuin verplaatsen, dan al_ leen, wanneer de raad er toestemming toe geeft, voegde hij eraan toe. Mej. mr. J. Zeelenberg (Wethouder voor Kunstzaken), hield een uitvoerig betoog over de waarde van he,t werk van Rodin dat zij eigentijds noemde in dis zin, daj het de oude en moderne kunst periode verbindt, evenals dit door het werk van Vincent van Gogh geschiedt. Zij gaf een chronologisch overzicht van hel verschijnen van monumenten in Rotter dam. Men heeft er drie eeuwen over ge daan. om 18 monumenten in Rotterdam te plaatsen Na de tweede wereldoorlog echter zijn er 18 bijgekomen. „Als we niet oppassen kunnen we dit hoge niveau niet volhouden". - waarschuwde zij. Wat dc toekomst betreft denkt de com missie, die zich bezig houdt met dé keu ze van aanwinsten aan werk van de fu turist Boccionj en aan Pevsner en Gabo. Voorlopig kan het beeld komen nabij het museum Boymans.Van Beuningen, op de plaats van dc Museum-laan. die nu „og niet wordt hersteld, Dan kan men het zien zonder het museum te be zoeken. Als er afwijkende meningen zou den blijken over de toekomstige definitie- „De lopende man" van de grote Franse beeldhouwer Rodin, dateert uit 1877 e" is een tors in klassieke stijl, zonder et- men en hoofd. Toch gaat er een ontzag wekkende werking van uit door de 9e' stolde kracht dié achter de uiterlijk# vormgeving verborgen gaat. Het beeld gaat ver uit boven de afbeelding. Bij "e voor Rodin zo typische vormgeving did in haar weelderigheid iets barokachtW heeft, komt een dramatiek die dit beeld tot een van de belangrijkste uit Rodin s oeuvre maakt. Men heeft op de Floriads reeds kennis van „De lopende mankun nen nemen. Nu zal het dan een belang' rijke aanwinst worden voor het beelden- bezit van de Maasstad. ve plaats zou de wethouder een beslis sing van de voltallige raad willen uitlok ken. Wethouder G. Z de Vos verklaarde, dat hij akkoord ging met de aankoop, nu men het beeld bij het museum wilde plaatsen Het voorstel werd hierop aangenome" met twee stemmen, die van de heren C. N. v. Dig (St. Geref) en A. in 't Veld (Chr. Hist.), tegen. ROTERDAM, 3 maart, In de toe spraak, waarmee mevrouw mr. J. M. van WalsumQuispel gistermiddag de vierde kindercrèche van de Vereniging tot in standhouding van kleine kinderbewaar plaatsen opende, stelde zij, dat in een stad als Rotterdam, waar men doorgaans alles in het groot" doet, ook het kleine de aandacht heeft. De bewaarplaats „Mar griet" aan de derde Carnissestraat, is daar een voorbeeld van. Er is plaats voor on geveer dertig kinderen, die een plezierig onderdak v'nden in deze smaakvol en functioneel ingerichte crèche. Hier wordt, aldus mevrouw Van Wal* sum een basis gelegd voor nauwkeurig heid, regelmaat en orde. De kinderen le" ren er met leeftijdgenootjes omgaan. Mevrouw J. N. A. Hudig-Turk. presi dente van de Vereniging, dankte de archi tect, de heer J. C. Bolten van gemeente werken. voor de inspanningen, die hij zich getroost heeft ten behoeve van „Mar griet" en voor het feit. dat hij met elk» wens van het bestuur rekening heeft in houden. Zij overhandigde de heer Boltefl een boekwerk. Ook tot de N.V. Aanne mingsbedrijf Gebr. Van der Hoek en Zo- richtte zij woorden van dank. Voorts vermelde spreekster, dat mej. R- van Dam, directrice van de bewaarplaats, op 1 april tien jaar in dienst van de Ver eniging is. Lie >.Dn hop Apothekers en drogisten hebben BALERNA. Zij geven u een g. interessant boekje: ..\W 61E E T V O E 0 i AWs». Stndi I /«umpi 1959 mei V*n Amermgeee-Heuhlt* W ROYAL BANKSTEL 675.. WESTBLAAK 19 <bl| CooUlng.l) R'dam tel. 12.23.99 Vraag gratis Ma«abal«atalogus< TELEFOON 86821 Schoonmaaksters gevraagd voor ochtend, avond en-of overdag op diverse kantoren te Rotterdam en Schiedam. Aanmelden N. V Drop, Oude Binnenweg 132, tel. 110292, Rotterdam. Ale soorten films, kleur ol' zwart wit, en blitzlampjes vindt u na sluitingstijd in onze automaten Foto K. v. Vu uren Hoogstraat 106, telefoon GG726. Voor bromfietsen, o.a. Berini, Ba tavus, Sparta, Magneet. N.S.U. Monarkscoot en ook voor onder, j rani, delen naar Motor- en Rijwielhan- 68421 del Engelen, Celciusstraat 42. Schiedam Losse kopjes 3 voor 89 ct.; die pe of platte borden 50 ct.; aard appelschalen bij Bokhorst, G-roe- nelaan 36, Hoogstraat 34. Voor schoorsteen vegen en reini- ften van oliestookhaarden. centra- e verwarming enz. en alle met selwerken. Alleen fa. V. L. Bor- Lange Achterweg 33, tel. ST LiDtllNASTIUA' 49 TEL 67586 Gevraagd aankomende e' line-naaisters. Aanmelden telboer's Confectiebedrijf 1 we Binnenweg 310, telefoon 34080,62924. Voor adles op fotogebicd. pasfo- leer- to's, ontwikkelen, afdrukken on Wot- vergroten in één dag gereed oi.i Nicu- Foto Wainsteker. Passage 12, tel. Kunsthandel ,,Rosa". Broersveld 28, telcf. 63837. De speciaalzaak voor schilderijen, etsen en inlijs tingen, Ook geven wij K.E.S.-ze gels. Se» rl V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6