Met één aandeel 'Vereenigd Bezit ibq 1894' aandeelhouder in 175 ondernemingen DRAADLOOS CONTACT Rond de verkiezing van een K.R.O.-voorzitter T.V .-weekend I DE SCHAT VAN SCHARLAKEN Kuifje en Bobbie DE VLAMMENDE CESEl /r-py m Alfredo IN DE I GREEP VAN I I DE ANGST I dagpuzzle i Opvolger van pater Van Waesberge niet op korte termijn te verwachten Wij luisteren naar. Radio-Vaticaans) I Koningin krijgt eerste kievitsei «I ff SALOMON BUIZEN Verwacht in juni Tweede tv-programma in Noord-Duitsland Vanavond |=iip r ca Drie Indonesische infiltranten gepakt V B PAGINA •ap. Zeewier of niet, ik zet geen poot meer in ddt toestel GoedBreng alles weer in ordeBobbie en ik vertrek - ken aanstonds opnieu w 'k Hoop dat hij deze keer geen m oe iijk h e den meer heeft Wat doen Zeggen Niet zeggen?. Neen! Ik zeg het 76 TEKST EN TEKENINGEN VAN HERCÉ Ik Kapitein, ik heb slecht nieuws voor U Slecht nieuws?. Neenslecht, zeer slecht nieuws. Helaas, DE EEN HOORN ligt hier niet'....Ziet U maar. f Wat ts dat voor 'n ding ERIC DE NOORMAN Examens Zweedse rechtbank beslist: Schadevergoeding voor verzekeringsmaat- schappii uit Rotterdam Nieuw-Guinea door KARL UNSELT (Advertentie) MB (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSÜM, 6 maart Het ziet er niet naar uit, dat binnenkort een nieuwe voorzitter van de KRO wordt benoemd om daarmee te voorzien in de vacature die is ontstaan door het aftreden van pater drs. E. van Waes- berg" O.P. Het is een bewijs van de moeilijke keuze waarvoor het bestuur wordt' gesteld, hetgeen minder te wij ten is aan het aantal geschikte figu ren dan aan het feit of zij zich voor de functie kunnen vrij maken. Want ten aanzien van het laatste stuit men op grote bezwaren. Officieus zijn zo nu en dan in de laatste tijd wel enkele na men genoemd, maar officieel is men nog oven ver als op de dag waarop pa ter Van Waesberge zijn zetel beschik baar stelde, in verband met zijn ver kiezing tot provinciaal van zijn orde. Het Is tot nog toe een traditie ge weest om een priester te benoemen, hoewel na het aftreden van prof. J. B. Kors O.P. de wens om een leek als voorzitter aan te wijzen in bestuurs- kringen kenbaar werd gemaakt. Er bestaan bezwaren tegen de verkiezing van een priester. Anton van Duinker ken waarschuwde in 1931 tegen het ver vullen van openbare ambten door priesters met de opmerking: „De cle- ricalisatie van het openbare katholieke leven is een groot gevaar, niet om- dat leraarschap of staatsambt hier door aan onbevoegden zou komen, maar omdat de priester hierdoor zal ophouden als priester herkenbaar te zijn". Anderen zien dit gevaar minder groot, of achten het juist van belang dat op bepaalde plaatsen een priester de leiding heeft, zoals van de katho lieke radio-omroep in Nederland. Het is hier niet de plaats om daarover een mening ten beste te geven. Wp stip pen slechts de feiten aan. De ontwikke ling van de laatste tijd heeft in het K.R.O.-bestuur de wens om een leek te benoemen versterkt. Het zou on juist zijn, te beweren dat op dit stuk van zaken scherpe tegenstellingen be staan, waf de keuze zou bemoeileken. Het zoeken van een geschikte leek stuit op enkele begrijpelijke moeilijk heden. Op de eerste plaats dient het een figuur te zijn die maatschappelijk aanzien heeft. Daarmee is de keuze op iemand uit de garde van de jongeren uitgesloten. Deze beperking dwingt het bestuur, en volkomen terecht, te zoe ken in de regionen van figuren die reeds een belangrijke functie bekleden. Dergelijke figuren zijn er natuurlpk. Maar zij zijn gebonden. Zij hebben mo rele verplichtingen ten aanzien van de leiding der bedrijven waarin zy werkzaam zijn. Zij vervullen een open baar ambt dat zij moeilijk kunnen neer leggen. Of en het laatste geldt voor al voor de beoefenaren der vrije be- roepen zij lopen een maatscnappe- liik risico De vacature heeft betrekking op het presidium van een stichting. De benoeming geschiedt voor enkele ja ren. Het kan zijn, dat iemand achter af niet aan de verwachtingen beant woordt. Of de persoon in kwestie zeil Is teleurgesteld. Met deze mogelijkne- den zal iedereen die wordt aangezocht rekening houden. Dit maatschappelijk risico weegt voor de priester minder zwaar. Een mogelijkheid om de bovenge noemde bezwaren te ondervangen we stellen het theoretisch zou de figuur van een cumulatio_ zijn. Ei zijn tal van grot e en belangrijke verenigin gen en stichtingen waarvan byv. een burgemeester, of een leidende figuur uit wetenschappelijke of bedrijfskrm- gen, het presidium bekleedt. Maar een voorzitter van de k.k.u. heeft een volle dagtaak. Bij .s niet al leen iclast met de leiding van de KRO, maar heeft ook zitting inde bestuurs organen van N.R.U. en N.T.S. Het is allesbehalve een erefunctie. Afgezien van de dagelijkse leiding en de werkzaamheden in N.R.U. en N.T.S.-verband heeft de voorzitter van een omroepvereniging tal van representatieve verplichtingen, waar mee veel tijd is gemoeid. En een nieuwe voorzitter zal maanden no dig hebben zich in de omroepproble matiek, die er nu niet bepaald een voudiger op is geworden, m te wer ken. Tenzij de keuze zou vallen op een bestuurslid, iemand uit de publi- citeitssector, of op een figuur die uit hoofde van zijn huidige werkzaamhe den nauw bf het omroepwerk is be trokken. De recente aanstelling van mr. L. Wüst als adjunct-directeur heeft de taak van de voorzitter en de directeur van de K.R.O. verlicht. Maar dan nog blijft er voldoende werk over voor de voorzitter. Tot cumulatie zal men, zo wil het ons voorkomen, daarom niet spoedig overgaan. De problemen waarvoor de nieuwe voorzitter zal worden gesteld zijn le gio. Er z\jn discussies gaande over de structuur van de K.R.O. De omroep verenigingen worden geconfronteerd met het voornemen van de regering, commerciële televisie in te voeren. Er wacht nog een ontwerp-Omroepwet. Op andere terreinen zijn er de noodzaak van technische verbeteringen, studio- bouw, betere huisvesting voor de ver schillende diensten. Het is daarom begrijpelijk, dat het bestuur niet over één nacht ijs gaat. (Advertentie) ROTTERDAM PERSOONSHAVEN 68 TEL. 77515 (2 lijnen) De „dansinstructie", die de VPRO op gezette tijden op het scherm brengt was zaterdagavond gewijd aan „jazz en danskunst". En dit werd dan wel de beste uitzending tot nu toe in deze serie. Hans van Maanen, de choreograaf en Joes Odufré, hadden er kennelijk in nauwgezet overleg met elkaar een helemaal op de t.v. afgestemd geval van gemaakt, dat in alle onderdelen voortreffelijk klopte. En ook de ietwat ironisch-polemische commentaar van Gerard Heystee paste goed in het ge heel. Men keek met genoegen naar dit programmaatje, dat bewees dat de dans op de t.v. niet altijd in het water hoeft te vallen gekeken. En de „pas de deux" die op de trappen in het Ste delijk Museum was gesitueerd vermel den wij daarbij met bijzondere waar dering. Verder bladerden wij deze avond sa men met Mieke Verstraete in het „plak boek" van Wim lbo. Waarom dat moest geschieden werd ons niet helemaal dui delijk. Het werd een vrij bloedarmoedi ge uitzending, die op het nippertje nog werd gered door het optreden van Dora Paulsen en vooral door dat van van Kees Brusse die meesterlijk een mees terlijke tekst van Simon Carmiggelt „Vrijheid" voordroeg. De KRO opende zondag met „School voor volwassenen", dat zich blijft on derscheiden door een zekere vaagheid en onzekerheid van opzet, maar waarin inmiddels wel de „Willem Wamselaar" van Jan Blaaser tot een mooie t.v.- figuur is uitgegroeid. In het gebruike lijke populair-klassieke concert hoorden wij dit keer Leo Ketelaars aria's van Rossini en Verdi zingen en het Kunst- maandorkest speelde een suite uit de Arlesienne-muziek van Bizet. Wouter Paap zorgde, als gewoonlijk, voor een nette toelichting. Een filmmeditatie over het lijden besloot de avond. Een sympathieke en soms ook ontroerend beeldenspel, maar het droeg ditmaal een nogal gejaagd karakter. H. Hn. Een scène uit „School voor volwassenen", een K.R.O.-televisieproduktie, welke zondagavond op het scherm kwam on der regie van Luc van Gent. V.l.n.r.: Jurg Molenaar. Ingeborg Elzevier en Chris Baay. HAMBURG, 6 maart (Reuter) —.De Noordduitse radio-omroep zal 11 juni van dit jaar een tweede televisiepro gramma beginnen uit te zenden. Zoals bekend heeft het hof voor grond wetszaken vorige week bepaald dat de bondsregering een dergelijk program ma niet mag uitzenden. Aan de deel staten wordt thans de verantwoordelijk heid voor het programma overgelaten. HILVERSUM, 6 maart Bij gele genheid van het regeringsjubileum van H. M. Koningin Juliana wordt van avond een nationaal televisieprogram ma uitgezonden, dat reeds om 19-30 uur begint met een Dankstond uit de Kloosterkerk in Den Haag, waarbij ds. J. S. Sillevis Smitt, hoofdvlootpre- dikant in Den Haag, voorganger is. Medewerkenden aan dit programma, dat ook via beide radiozenders wordt uitgezonden, zijn het Koninklijk Man nenkoor „Die Haghesangers onder lei ding van Jos Vranken, het Christelijk Haags Knapenkoor onder leiding van Marius Borstlap en de organist Piet Kraak. Om 20.00 uur volgt een herha ling op telerecording van de recht streekse reportage van het .huldebe toon voor het Huis ten Bosch in Den Haag, die des middags is uitgezonden. Na het NTS-journaal (20.45 uur) zendt de NCRV-televisie de actualiteitenru briek „Memo" van Peter van Cam- pen uit, gevolgd door het kleinkunstpro- gramma „Van grote, naar kleine k", waarin- de Vlaamse acteur Paul Cam- merman, die sinds kort als gast op treedt bij de Nederlandse Comedie en die de rol van de huisonderwijzer Os car speelt in de Nederlandse film „Het Mes", de hoofdpersoon is. Het pro gramma wordt gecompleteerd met. de komische geschiedenis Wild-West rond Bud" en het Internationaal Jour nalistenforum onder leiding van prof. dr. I. A. Diepenhorst. Na een toespraak van minister-pre sident prof. dr. J. E. de Quay volgt vanavond in het nationale radiopro gramma. dat over beide zenders wordt uitgezonden, een korte samenvatting van het huldebetoon voor het Huis ten Bosch. Het Promenadeorkest en het Groot Omroepkoor onder leiding van Benedict Silberman geven vervolgens een feestconcert, waarbij mr. G. van Hall, burgemeester van Amsterdam, als spreker optreedt. Na het klankbeeld „Zoals een goed koning schuldig is te doen", samen gesteld door Paul de Waart en Tom Nieuwenhuysen, treedt het Omroepdub- belkwartet voor de microfoon op. In een programma onder het motto „Wij zetten de klok terug... naar 1948!" Golflengten: 31,10 m; 41,33 m; 48,47 m: 196 m uitzending: 22.15 uur. Woensdag 8 maart: Waarvoor dient zo'n Vastentijd? Vrijdag 10 maart: Het p: vraagstuk van het menselij den. (IV) (N.B.: Programma-wijziging voor- behouden vanwege aktualiteiten). dinsdag HILVERSUM I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9 UÓ Gym. v.d.vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 11.00 Orgel spel 11.15 V.d.zieken. 13.00 Arnus. muz. 12.20 Regeringsuitz.V.d.landbouw. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Lichte muz. 13 00 Nws.. meded. en beursber. 13.30 Lichtemuz. 14.00 Gram. 15.00 V. d. vrouw 15.30 Kamernu^z. 16.00 lezing. 16.15 Gram. 16.30 V.d.jeugd. 17.20 lezing. 17 30 Lichte muz 18.00 Nws. 18.15 Piano spel 18.30 Radiovolksuniversiteit: Indu strie en welvaart. 19.05 Paris vous parle. 19 10 Gram 20.00 Nws. 20.05 Gevar. pro gr 2140 Gram. 22.00 Muzik.lezing. 22.30 Nws beursber. v. New York en meded. 22.45'journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 Nws 7.15 Gram. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.15 Lichtba ken 10 25 Plechtige bisschopswijding. 13.30 Gram. 13.45 Nws. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V.d.plattelands vrouwen 14.45 Gevar.progr. 16.00 V.d. zieken. 16.30 Bidstonde v d. zieken. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.bi bliotheekwezen Ned.Antillen. 18-00 Accor deonduo. 18.20 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Vastenmeditatie. 20.00 Bas en piano. 20.30 Avondcollege. 21-00 Lim- TV/** naar burgs Symf.-ork. en soliste. 21.4o Orgel- Wil rLllK0ïl OcldJ conc. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 J lezing. 22.55 Cabaretprogr. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. lij* FRANKRIJK 3. 280 en 235 m.: 12.10 Ork.conc. 14.10 Solistenconc.14.4C) Mees- ter werken v.d. vokcile muz. 17.00 Ka.mer muz. 17.25 Gram. 18.30 Nieuwe opera- artisten. 20.15 Kamermuz. BRUSSEL 324 en 484 m.12.02 Gram. 12.15 Planorecital. 12.35_ Tuinbouwkron. 12.40 Pianorecital. 13.15 Kamermuz. 15.50 Kamermuz. 16.21 Gram. 17.1o Gram 18 20 V.d.sold. 18.50 Sportkron. 19.40 Gram. 20.00 hoorsp. 22.15 Kamermuz. 484 m.12.32 Gevar.muz. 14.45 Gram. 15.30 Gram. 17.10 Gevar. muz. 18.30 Dlscographie. 20.00 Ork.conc. ENGELAND. BBC HOME SERV. 330 m.: 13.00 Ork.conc. 14.10 Discussie. 16.30 Lichte muz. 17.30 Pianorecital. 20.00 Gram. 21.45 Gev. progr. 0.06-0.36 Kamer muz. ENGELAND BBC LIGHT PROGRAM- ME 1500 en 247 m.12.31 Filmprogr. 13.00 Gram. 13.31 Progr.v.d.arb. 14.00 Ge var.progr. 16.00 Gevar. muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.48 Dansmuz. 18.31 Lichte muz. en ber. 20.31 Gevar. progr. 21.31 Lichte muz. 22.31 Gram. 23.40 Lichte muz. NDR-WDR 309 m.12.00 Muz.v. blaas- tnstrurn. 13.15 ontrk.conc. 16.on Kamer muz. 17.20 Kamermuz. 17.45 Anius. muz. 19 15 Kamermuz. 21.00 Gram. 23.35 Ork. conc. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en ge var. muz. NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Korte film. 20.30-22.15 Speel film. DUITSE TV-PROGRAMMA'S 17.00 V.d.Jeugd. 17.30 V.d.jeugd. 17.50- 18.15 V d.jeugd. (Regionaal progr.: NDR: 18.25 Progr.-overz. 18.30 Die Nordschau. 19.25 Leben des Meeres. WDR: 18.45 Hier und Heute, journ, 19.25 Sheriff Malgré- Lui), 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 TV- spel. 21.00 TV-spel. 21.45 Duits amateurs bokstournooi. Daarna: Laatste nws. VLAAMS BELG. TV-PROGRAMMA'S 19.00 Intern.jeugdkron. 19.30 TV-feuill- 20.00 Nws. en weeroverz. 20.30 Gevar. progr. 22.00 Eénakter. 22.35 Nws. FRANS BELG. TV-PROGRAMMAêS 19 30 La Pensee et les Hommes. 20.00 Journ. 20.30 TV-spel. 22.00 Ballet. 22.30 Journ. Internationale Autobusdiensten LIJNDIENSTEN op BARCELONA cn MENTON met de meest comfortabele reiswagens Inlichtingen en boekingen bij alle erkende reisbureaux O bij Uitg. Casterman 34. Het loopt al tegen de avond, als Eric met zijn gevangene het kamp nadert. Hij heeft de dwerg met een boodschap aan Svein voor uitgestuurd, zulks tot groot wantrouwen van Bleda. De lange Sakser staat hem aan de bosrand op te wachten. „Het is in orde, Noorman, we hebben...", begint Svein, maar Eric beduidt hem, snel te zwijgen. Vakkundig wordt Bleda, die zich verre van behaaglijk voelt, een lap voor de mond gebonden, waarna ze zich langs een smal paadje voorthaasten naar het kamp, een open plek temidden der bomen. Allen zijn opgelucht, Eric weer heelhuids terug te zien, hoewel de aanwezigheid van twee zulke belangrijke gevangenen als Bardoe en Bleda Arman duidelijk zorgen maakt. Eric geeft Svein een teken en de reus verwijdert zich met de nomadenvorst. „We hebben gedaan, zoals ge gezegd hebt," fluistert Arman. „Bardoe en zijn krijger liggfn ginds bij die boompjes." Eric knikt tevreden. Even later duikt Svein weer op en gromt: „Hij ligt er, Noorman..." „Mooi, dan kan nu de vertoning beginnen," is Erics wederwoord en na deze vreemde sa menspraak begeven ze zich naar de gevangenen. Inmiddels schuiven achter elkaar vijf gedaanten door het dichtst van het kreupelhout in de richting van Erics kamp. En al is Erics plan nog zo goed, inet Tarok en zijn vier sluipmoordenaars heeft hij helaas geen rekening gehouden. MOCO cc) pi 24S 8. AMSTERDAM, 3 maart (V.U.) Doctoraal examen geneeskunde me.i M. Kriek (Noord-Scharwoude) 1 EIDEN. 3 maarl Doctoraal Ned recht de heren P. C. Bokma te Leeuwar den. A. Steenbergen te Krimpen a.d Lek en J. C. R. Y. van Heekeren te Den Haag. UTRECHT, 6 maart Rijksuniversi teit kand. Nederl. lett. A. Kuitenbrou wer, Utrecht; ex. art. 135 H.O.: H Achterhuis, Utrecht:doet. Spaanse laa1 en letterk.: mej. J. Lecker (cum lau- de) Den Bosch; doet. diergeneesk.. J Vermeer, Elshout; dierenarts: H Pot. Amsterdam; J. de Groot. Zoetermeer; A. Tromp. Amsterdam: B. Seit, Era- men; H. Kingma, Almarijp. AMSTERDAM. 6 maart - Sterl. univ Kand. pol. en soc. wetensch. R. Wet- selaar, Amsterdam. STOCKHOLM, 6 maart. De stads- rechtbank alhier heeft zaterdag de Zweedse douane veroordeeld tot beta ling van bijna anderhalf miljoen kro nen aan de Rotterdamse verzekering maatschappij Nedasmij. Bij deze maat schappij was een partij radio- en tele visie-apparaten verzekerd, die op 20 mei 1959 bij een brand in het douane pakhuis van Norrköping verloren ging. De eigenaar leed een verlies van 1.452.000 kronen, dal hem door de Ne dasmij werd vergoed. De maatschappij spande tegen de Zweedse douane een proces aan en stelde, dat de brand liet gevolg was van gebreken in de elec- trische bedrading van het pakhuis. De rechtbank deelde die mening. HOLLANDIA, 3 maart (UPI) Drie gevangen genomen leden van een eer der achterhaalde groep Indonesische infiltranten, zijn gevankelijk naar Hol- landia overgebracht. Officiële instanties aldaar ontkenden de aanhouding van de drie Indonesiërs niet. Volgens sommige Haagse kringen is de mogelijkheid niet uitgesloten dat het hier gaat om drie Indonesiërs die ge vlucht zijn uit Indonesisch gebied en derhalve een soort van „politie'k asiel" zoeken in Nederlands Nieuw Guinea. Anderzijds acht men het ook niet on mogelijk dat deze mannen deel uitma ken van een nieuwe groep infiltranten. Van officiële zijde in Den Haag ont houdt men zich van alle commentaar. ailllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllMIIIIIIIIIIIII11111"1111111111""11""^ (Vertaling van Jean H. P. Jacobs) r 94 Vervolgens wendde hij zich tot Ramdohr, die net een ietsje te stijf en te superieur naast zijn bureau stond. Aardig, zei de advocaat met een geforceerd ironisch glimlachje. Heel aardig, dat u zich weer eens laat zien, meneer Grabert. Of wilt u liever met Buschmann worden aangesproken? Dat laat ik helemaal aan u over, zei Grabert en voegde er, nu eveneens glimlachend en met fijne ironie aan toe: We zijn hier toch om zo te zeg gen onder ons. Alleen maar om zo te zeggen, meneer Gra bert, dat zou ik toch nadrukkelijk willen vaststellen. Alstublieft, gaat u zitten. Hij wees naar de stoel, waar in Ilse gezeten had. Alstublieft, juffrouw Barenbrook, zet Grabert tegen Ilse, ik blijf liever staan. Ilse ontweek zijn blik en ging zitten. U bent bij mij thuis geweest, zet Grabert zon der verdere inleiding tegen haar. Ik veronderstel, dal u mij iets belangrijk? had mee te dolen en daar om ben ik hier, om (lat te horen. Gisteravond was ik heiaas verhinderd. Waar hebt u de dossiers van doctor Ram dohr gelaten? vroeg zij zachtjes en onzeker dooi al de blikken, die op haar rustten. Kwam u daarvoor? Het klonk teleurgesteld. Ja, daarvoor ook. Doctor Ramdohr heeft mij daarstraks nog verweten, dat ik u meegenomen had in mijn wagen. Hel is voor mij vreselijk pijnlijk, want ik heb natuurlijk niet kunnen vermoeden, dat die dossiers in uw tas zaten. Mijn hemel, meende Ramdohr zich nu te moe ten verdedigen, zo heb ik dat toch niet bedoeld. Maar blijkbaar wel gezegd. Grabert keek hem vragend en tegelijkertijd dwingend aan. Nou ja, wat zegt men al niet allemaal, als men opgewonden is. Ais het u gerust kan stellen, me neer Grabert: ik heb juffrouw Barenbrook mijn ver ontschuldigingen al aangeboden. Dan is het immers in orde, vond Grabert te vreden gesteld en keek op Ilse neer, naar wier stoel hij was gaan staan. Het spijt me erg, dat u daar om onaangenaamheden gehad hebt. Maar ik vind, dat het erg lichtzinnig van u geweest is, mij daar om daarginds te komen opzoeken. Ik heb u ge zegd waar ik woonde, alleen voor het geval, dat u of uw vrienden gevaar van daarginds zou bedreigen. Dit was toch niet zo belangrijk, dat het de moeite loonde daarvoor uw vrijheid te riskeren. Over die belangrijkheid zouden we nog eens kunnen praten, stoof Ramdohr ineens op. Die dos siers betekenen, als zij in verkeerde handen komen, voor enkele mensen het verlies van de vrijheid en misschien wel van hun leven. ja. inderdaad als ze in verkeerde handen komen, antwoordde Grabert. Daar heb ik me van overtuigd, Dat dacht ik al, zei Ramdohr bits. Daarom hebt u ze zich ook zeker wederrrechtelijk toegeëi gend ik herhaal met nadruk, meneer Grabert: wederrechtelijk. U weet zeker wel, wat dat voor u betekent. Langzaam ging Grabert naar hem toe en keek hem scherp in de ogen. Zeg eens, doctor Ramdohr. Houdt u mij wer kelijk voor zo gemeen en doortrapt, dat ik zonder meer van de argeloosheid van een dame gebruik zou maken,' om op die manier vlugger en veiliger een of ander duister doel te bereiken? Zoals de zaak er uitziet, antwoordde Ram dohr koeltjes, moet ik dat inderdaad veronderstel len. De feiten getuigen tegen u, meneer Grabert. Grabert klemde de lippen opeen, en liet. zijn blik ken over Ilsè en Ruth dwalen, als zocht hij bij hen hulp tegen die vreselijke en kwetsende beschuldi ging. SOESTDIIK, 6 maart De 23-j«r'$t heer J. Witteveen uit Vaassen vanmorgen op paleis Soestdijk kon"1*,,] Juliana liet eerste kievitsei aangeho dat by in een weiland tussen Va» en Weinum op de Veluwe had Ke\,,r' den. De burgemeester van Epe. „xf C. N. Renken, was bij de aanbie' aanwezig. Advertentie -At" U woont bij Hintertür, zei Ilse dapper, dat ge tuigt ook togen u, mijnheer Grabert. Precies, gaf Ramdohr toe. Dat is reeds een zeer bezwarend argument. Die man was geweten loos genoeg, om gebruik te maken van de nood waarin mijnheer Lüdecke verkeerde, om hem tot duis tere zaakjes te verleiden en hem daardoor naar de overkant te lokken. Ja, zulke dingen gebeuren. En die meneer is uw medewerker of u de zijne zul ke fijnere nuances onttrekken zich natuurlijk aan mijn gezicht en bij zo iemand woont u. Ik vind, mijn heer Grabert, dat een beetje meer bescheidenheid en een wat minder aanmatiging u niet slecht zou den staan. 't Spijt mij, doctor, maar ik ben, zoals ik ben. Ik sta hier geen comedie voor u te spelen, alhoe wel ik het gemeenlijk vaak doen moet. Het doel heiligt in bepaalde omstandigheden nu eenmaal de middelen. Laten we daarover niet meer praten. Hij sprak op een scherpe en hortende toon en zijn taal, vond Ramdohr, was al even Pruisisch als zijn haar. De omstandigheden dwingen mij helaas er toe, mijn kaarten eigenlijk veel te vroeg op tafel te leggen. Voor u, mijnheer Ramdohr, kan dat heel gunstig zijn. Ik wil nu echter in de ogen van juffrouw Barenbrook liever niet langer voor een valsspeler doorgaan, dit - en dit alleen is de reden, waarom ik u hij sloeg zijn jas open, trok aan de draad van een naad en haalde een opge vouwen velletje papier tevoorschijn dit hier overhandig. Terwijl hij hem het briefje aanreikte, voegde hij er aan toe: Tegen vertoon van dit be wijs wordt u aan het postkantoor Charlottenburg II een postrestante pakket gegeven. Dat pakket be vat uw niet ongevaarlijke dossiers. Gaat u ze daar maar halen en legt u ze voor mijn part weer in uw brandkast. Maar ik waarschuw u, doctor. Volkomen in de ware gebracht keek Ramdohr naar het briefje, vervolgens weer naar Ilse, als vvil- de hij haar nogmaals zijn verontschuldiging aanbie den. Zij knikte hem toe en glimlachte toen voor zich Leen. Ramdohr schudde zijn hoofd als over iets dat hij niet begrijpen kon. (Wordt vervolgd) Voor uw beha, korset of gaine wor prettig en vakkundig bediend in speciaalzaak. Let op het embleem van Ned. Ver. van Corsetspeciaalzaken- KRUISWOORDRAADSEL. Horizontaal: 1 gezet; 4 iroX! pe^'. (mv.): 6 schurk; 8 niet even: i0ftf; vnw.; 10 lofzang; 11 plechtige 12 rondhout; 14 zangnoot; 15 oude 18 lessen: 19 onwrikbaar. je Verticaal: 1 boom; 2 halfbloed; 3 steen; 4 vernielzuchtig persoon; laten liggen; 6 deel van een !ieL- 1' zachtaardig: 13 Spaans landvooe zoogdier; 17 vallei. Oplossing 3 maart. js; t 1 dolk; olie; 3 lier: 4 kerf; 5 P£,; li oven; 7 leva; 8 snak; 9 roem; 10 0 edel; 12 melk; 13 mand; 14 av nero; 16 drom.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2