Staatsman met butterfly Geniet van Uw pijp met DOUWE EGBERTS Kennedy op witte doek „AFRIKA VOOR DE AFRIKANEN" Onderminister ..Soapy Williams maakt een reis door het Zwarte Werelddeel NKROEMAH BIJ KENNEDY Garantie van Y.S. voor W.-Berlijn Puber Matld: Duizend jubilea per maand ijp- en sproeitreinen Dansend door het leven Aanval van Japan op Sovjet-Unie WIJ ZIJN NIET ZO RIJK In handige plastic tabakszak KENNEDY'S DIPLOMATEN „Alleen V.N. kunnen cle Congo helpen Adenauer: DONDERDAG 9 MAART 1%1 PAGINA 1 Sommige staatslieden hebben hun vaste attribuut, dat tot hun po pulariteit moet bijdragen. Het meest bekende voorbeeld van dit Verschijnsel is Sir Winston Churchill met zijn sigaar. De nieuwe Ameri kaanse onderminister van buiten landse zaken, G. Mennen Williams, heeft een zekere vermaardheid ge kregen vanwege een bepaald onder hiel van zijn kleding. Hij draagt na melijk altijd een groen vlinderdasje ^et witte stippen. Dat frivole kle dingstuk droeg hij zelfs, toen hij een Paar dagen geleden, als persoonlijk vertegenwoordiger van president ■Kennedy, een formeel bezoek bracht aan president Kasavoeboe van de h;°ngo. Williams heeft in zijn voor komen niets van het klassieke type van de diplomaat. Hij pleegt zich niet aheen informeel te kleden, maar ook zbn optreden is wel heel weinig vor melijk. In de moderne diplomatie is ,.e traditionele vormelijkheid wel- icht niet zo belangrijk meer, al zul- ah de meeste diplomaten het er over ens zijn, dat men tijdens een inter- ^etionale conferentie niet zijn schoen _ehoort uit te trekken om er mee P tafel te slaan, zoals Khroesjtsjev ^'ig jaar (jggjj jn (je v.N.-assem- .nfe blijft voor een diplomaat Spn hlh. dat hij de politieke con- uiti en,ies beseft van zijn openbare lan ken. Dat heeft Williams on kies geleerd, toen hij zijn eerste wan- D schreden deed op het glibberige tri van de diplomatie. Toen hij in «urobi, de hoofdstad van Kenya, vo- tp vveek een toespraak hield, gebruik- zp A °P een on7al'g ogenblik, de leu- g. "Afrika voor de Afrikanen", het- 1 "em ernstig werd kwalijk geno- onri'1 .F de blanke ministers die zich Wor a zijn toehoorders bevonden. De eon zfln ook doorgedrongen tot g groep Conservatieve leden van liet j ''se Lagerhuis, die premier Macmil- verzocht hebben te protesteren bjj Jwiunedy. De Britten in Oost- HOLLYWOOD, 9 maart (UPI) President Kennedy zal de eerste Amerikaanse president zijn die reeds ti.idens zijn leven de held is van een film. De filmmaatschappij Warner Brothers" is bezig met de voorbe reidingen voor een rolprent, die ,.P-T Boat 109" zal heten en die zal han delen over de periode dat John Kennedy het commando voerde over dit schip. Kennedy en zijn beman ning hebben zich in de tweede we reldoorlog bijzonder moedig gedra gen onder Javans vuur. De film zal speciaal handelen over een episode ln 1943, toen een Japanse onderzee- bootjager het schip van Kennedy dwars doormidden voer. De filmster, die de rol van Kennedy zal spelen, is nog niet aangewezen. WASHINGTON, 9 maart (UPI) President Kwarae Nkroemah van Gha na zei gisteravond nadat liij negentig minuten met de Amerikaanse presi dent had gesproken, dat de „Verenigde Naties geweld moeten gebruiken in de Congo, indien dat noodzakelijk is." Ken nedy, die de Afrikaanse leider persoon lijk had begroet hjj diens aankomst op het vliegveld van Washington, noemde hun besprekingen „vruchtafwerpend". De twee staatshoofden gaven na af loop van hun ontmoeting een gezamen lijk communiqué uit, waarin ondermeer werd gezegd, dat zij de belangrijkheid van de rol die de volkerenorganisatie in de Congo te vervullen had, erkenden. En dat zij evenzeer het belang inzien van de Afrikaanse leiders en hun lan den, die samenwerken aan de vreed zame ontwikkeling van het grote we relddeel. Kennedy zei later tegen verslaggevers 1 dat hij president Nkroemah de verzeke- ring had gegeven, dat de Verenigde Sta ten zouden bijdragen aan de economi sche ontwikkeling van Afrika. Nkroemah die een persconferentie gaf na afloop van zijn onderhoud met Kennedy, zei, dat er geen oplossing kon worden gevonden voor de Congolese kwestie, zolang België zijn militair per soneel niet tot de laatste man heeft teruggeroepen. De verslaggevers polste Nkroemah vervolgens over zijn denk beelden. Een van hen vroeg of hij pro- communistisch was. De Afrikaanse pre sident keek verrast. „Waarom zeggen ze dat ik pro-communistisch ben?" vroeg i hij. „Dat begrijp ik niet. In Afrika proberen wij eeri gemeenschap te stich ten waar particulier initiatief en zekere staatsbedrijven eendrachtig kunnen sa menwerken.'^ „Weest voorzichtig", zei hij, „vergelijkt niet het communisme of het communist-zijn met Afrikaans nationalisme. Wij zijn tegen de kolonia- - listen en dat zullen we net zolang blij- ven totdat alle kolonialisten verdwenen zijn." Men nam aan dat de Amerikaan- se president een vriendelijk beroep had gedaan op zijn gast om zich er van te onthouden het oosten tegen het westen uit te spelen in het roerige Afrika. BERLIJN, o maart (UPI) De rei- zende ambassadeur van de Verenigde Staten, Averell Harriman, heeft giste- ren in West-Berlijn de verzekering ge- J geven, dat de Sovjet-Unie in de nieuwe 1 Amerikaanse regering geen zwakke te- genstander zal vinden. President Kennedy heeft duidelijk ge- maakt dat de Verenigde Staten vasthou- den aan de viermogendheden-overeen- komsten inzake Berlijn. Indien nieuwe onderhandelingen worden voorgesteld, i moeten die hun basis vinden in het al lereerste begin, niet in de status quo van thans, aidus Harriman. Iedere leeftijd heeft zo zijn aparte moeilijkheden. Al leen de hele jonge en de hele oude mensen hebben vrede met hun lot. Alles wat daartussen ligt echter voert zijn eigen strijd. Neem nou de puber. Die heeft zoveel te verduren, dat niet-pubers hele boeken over hem schrijven Psycholog'isch-paedagogische verhandelinge-. Laatst kwam ik mijn vriendje Pieter tegen. Die jong'en gaat ook met een bekommerde instelling het volle leven in.' „Ik ga de dingen heel anders zien", zei hij onverhoeds tegen my. „Ik ook", wilde ik antwoorden. Maar ik herinnerde mjj nog net bijtijds dat men dat niet kan doen. Pubers im mers handelen in onze tijden overeen komstig het boekje. En ik vroeg dus, een greep doend uit het volle leven: „Heb je veel last van hoofdpijn?" Hij keek mij niet begrijpend aan. „Nou ja," zei ik, „ik bedoel, hoe gaat het er mee". „Goed", antwoordde hij, „maar waarom vraag je dat?" „Mensen vragen altijd aan mensen hoe het gaat", zei ik. Pieter zweeg een ogenblik. Toen zei hij: „En toch ga ik de dingen anders zien." Ik dacht: die jongen wil toch niet voorgelicht worden? Heeft-ie mis schien stibkum „Het Mes" gezien? Maar ik zei ferm: „Dat moet ook. Als je nóg ouder wordt ga je de dingen wéér anders zien." „Je begrijpt niet wat ik bedoel',', zei Pieter. „Neen", gaf ik toe. „Vroeger", zei hij aarzelend, „vond ik vuile nagels ferm staan." „Nou en?" vroeg ik, „is dat dan niet zo?" „Neen", antwoordde hij met een kleur als een tomaat „vuile nagels zijn pnbeschaafd". Die jongen heeft een even keurig als tyranniek meisje, als u het mij vraagt. De heer Matla met de Haagse wethouder Dettmeijer. Tot de merkwaardigste geschrif ten die in Nederland het licht zien moet ongetwijfeld worden gerekend de maandelijks terug kerende „Matla-agenda", waarin telkens zo'n duizend jubilea worden aangekondigd, die de eerstkomende maand in Nederland en daarbuiten zullen worden gevierd. De verschei denheid van deze jubilea is ontstel lend: zij variëren van het feit dat een eenmansbedrijfje in Ulecoten vijfentwintig jaar geleden werd op gericht tot het zestigjarig bestaan van de dactyloscopische dienst van Scotland Yard. Niets ontgaat de man, die deze jubilea bjjeensprok- kelt, de heer Jacques Hubert Matla en soms schroomt hij niet ver in de geschiedenis terug te duiken. Zo heeft hij voor deze maand niet ver geten te vermelden, dat het op 20 maart 150 jaar geleden is, dat Napoleon werd geboren. Gisteren heeft hij in zijn kantoor aan de Haagse Riouwstraat de leden van het Contactcentrum op Voor- lichtingsgebied ontvangen en hen verteld over de oprichting en werk wijze van zijn kantoor, dat uniek in den lande is. Stipt als hij is, had de heer Matla niet nagelaten deze bijeenkomst te vermelden in zijn agenda, al gold het dan geen jubi leum. Hij bezorgde het Contact centrum een kostelijke middag met zijn praatje bij de (open) haard. De heer Matla overhandigde de leden eigenlijk al direct de sleutel tot het geheim van zijn werk met een citaat uit een oud schoolrapport, dat hij de secretaris van het centrum, de Haagse wethouder W. Dettmeijer. liet voorlezen: „Gaat het ventje niet te laat naar bed en leest hij niet teveel kranten?", zo heette het daar bezorgd. Via een (onvoltooide) studie in de letteren en filosofie en een korte loopbaan als bibliothecaris werd hij hoofdredacteur van een weekblad, waarin hij als eerste society-nieuws bracht, welke vondst hem vooral in Den Haag duizenden abonné's opleverde. In 1927 begon hij een eigen pers bureau. Aanvankelijk gaf hij artike len uit die geschreven waren naar aanleiding van reeds aangekondigde jubilea. Later ontdekte hij dat hij 'ruimschoots kon leven van het uit sluitend (tjjdig) aankondigen van jubilea. Er bleek veel belangstelling voor zo'n agenda te zjjn. Niet alleen by de kranten en tijdschriften, maar ook bij grote bedrijven en kleine bedrijven die de komende jubilaris van alles hebben aan te bieden: sherry voor de receptie, of een mooi zwart pak, of een relatie-geschenk, terwijl anderen stoffeerders of huisschilders hot oog eens mis prijzend door het huis van de aan staande feesteling laten dwalen en dan zeggen dat men in deze omge ving toch niemand met goed fatsoen kan ontvangen. De agenda bleek onbeperkte mogelijkheden te hebben. Soms wist de Matla-agenda het beter dan de jubilaris zelf of wilde die zijn feest stil houden om tot de ontdek king te komen, dat Matla als ongewenste spreekbuis had gefun geerd. De heer Matla kwam op haast ongelooflijke manier aan zijn data: hü liet, onder meer door thuis werkers, alle jaarboeken, die van geestelijken, van ingenieurs, van notarissen en noem maar op, alle encyclopedieën, alle geschiedkundige jaarboeken van A tot Z napluizen. Om pijnlijke vergissingen te Voor komen volgt hij nauwgezet de over lijdensberichten. In de welig tegen de wanden van het grote herenhuis tierende archiefkasten liggen toe komstige jubilarissen tot het jaar 2000 toe te wachten tot voor hen da feestklok luidt. Naast zijn agenda heeft de heer Matla ook nog zijn informatiedienst, waarvoor geen vraag teveel is. Hij hoeft slechts een van zijn 5000 hoeken op te slaan (waaronder telefoon boeken van jaren her) of een greep te doen in zijn talloze knipsel-envelop pen om de vreemdste vragen („Hoe veel weegt Faroek?, hoeveel tele foons heeft het koninklijk paleis?, wat kost een tramoverstapje in Buenos Aires?") te beantwoorden. In de oorlog kon hij, dank zij zijn archief, de illegale pers het unieke bericht leveren, dat de Duitsers het zelfde vijandelijk schip al voor de derde keer tot zinken hadden ge bracht en bij een andere gelegenheid kon hij Duitsers stram in het gelid stellen met een eigenhandig door Hitier geschreven biografie die hij ver voor de oorlog had gevraagd en gekregen. De heer Matla vertelde gisteren vele anekdotes. Wat hij niet vertelde was dat hij in zijn gewoon lijk zo objectieve agenda soms dingen naar voren weet te brengen die hem persoonlijk ernstig grieven. Zo weet hij deze maand een bericht over het feit,dat het vijftig jaar geleden is dat de oud-burgemeester van Den Haag, mr. J. Patijn is overleden zo te draaien, dat er ook nog in voor komt, dat heden ten dage de Riouw straat (waar Matla woont) nog steeds verstoken is van een tram verbinding met het Staatsspoor en het gebouw voor K. en W. De internationale spoorwegtentoon stelling van mechanische ge reedschappen ten dienste van het spoorwegonderhoud, geor ganiseerd door de samenwer kende spoorwegmaatschappijen uit België, Nederland, Denemarken. Duits land, Engeland, Frankrijk, Oosten rijk, Zweden en Zwitserland, zal op het uitgestrekte spoorwegemplace ment in Eist, tussen Arnhem en Nij megen, een lengte krijgen van drie kilometer. De opening is 30 maart. De tentoonstelling is uitsluitend be stemd voor spoorwegtechnici. Het merendeel van de nieuwe me chanische gereedschappen, die in West-Europa voor het spoorwegon derhoud te koop zijn, zal in Eist aan wezig zijn of worden gedemonstreerd. Er komen stopmachines (zware en lichte, stopmachines met liefinrichting, ballastkrabbers, een slijptrein en een sproeitrein. Er is een Engelse dag, waarop vierhonderd Engelse spoor wegtechnici van hun belangstelling zullen doen blijken. Uit Duitsland komt een txtra-trein met Duitse tech nici. Er zullen doorlopende filmvoor stellingen worden gegeven, De kinderen uit het gezin van de brandweerman H. Stuif gaan dansend door liet leven, zeggen ze in het IJ-dorpjeNieuwendam. Het zijn er vijf. De jongste, Inge, zit met haar tien levensjaren nog op school. Maar nu heeft zij ook balletles en zij zal straks dus wel in het spoor van Rob, Koert, Marijke en Bart worden mee getrokken, ofschoon ze haar twee oud ste broers al tijden niet gezien heeft, daar die in het buitenland dansen. Noch vader, noch moeder Stuif heelt iets aan ballet gedaan, maar in zijn vrije tijd houdt de brandweerman zich graag bezig met het schilderen van requisieten, die hij het Amsterdams Ballet wel eens gebruikt zijn. Van lie verlee is ook moeder enigszins bij het ballet betrokken, zou men kunnen zeg gen, want ze heeft al verschillend maillots moeten breien. Rob, de oudste zoon, had een act voor lichamelijke opvoeding willen ha len. De bewegingsleer boeide hem er, en het kwam er na enige tijd van ba) letlessen van, dat hij zijn bedoelingei om gymnastieklaraar te worden lie varen. Hij ging dansen en werd aa) het Ballet der Lage Landen verbonden Nog geen twee jaar geleden vroeg eei Chileense danser hem een contrac aan te gaan met een van de staats balletten van Chili. Dat is hem zee bevallen. Hij doet er nu ook solistiscl werk en heeft zich met enig succe: al aan de choreografie gewijd. In Chi li is hij getrouwd met een Nederland balletmeisje, Ans van Opstal, die hen enige tijd terug vast vooruit gereisc is naar Nederland. De tweede zoon. Koert, danst na vee wederwaardigheden en hard werken in de Verenigde Staten. Schilderend i. hij begonnen, op het decoratelier vai de Nederlandse Comedie en van dc Snip en Snap-revue. Het dansen za hem net zo in het bloed als zij., broei en ook voelde hij minder voor het klas sieke ballet dan voor het moderne. N; een periode van lessen en stage bi. het vroegere Ballet der Lage Landen ging hij verder in Essen op de schoo van Kurt Jooss in de leer. Zijn leer meester was daar Lucas Hofing, eer Amerikaan geworden Nederlander. Kennelijk stak de jongen uit Nieu wendam er wel wat op. In 1958, op he internationaal dansconcours van Am sterdam, kreeg Koert voor zijn balie „De Opstandige" de derde prijs vooi choreografie, waarmee hij de hoogs geplaatste Nederlander was, en voor zijn dansprestatie werd hij getooid me het predikaat van de meest belovendf jonge danser van het concours. Hi kreeg een beurs van de regering er reisde naar Amerika, waar hij ziel liet inschrijven aan het Julliard Col lege of Dance and Music. Om het einc van de cursus te kunnen meemaken en dus ook in leven te blijven, heef: hij zich op allerlei manieren verdien stelijk moeten maken, als chauffeur tuinman, decorschilder en zelfs als steenhouwers bij de wegenbouw. Na de cursus wil hij nog door Amerika trekken om daar nog wat wijsheid op te steken bij zijn collega's en dan ja. dat wist vader Stuif nog niet pre cies te vertellen. Koert had aanbie dingen gekregen voor verschillende tournees, maar het lag ook in zijn be doeling om naar Nederland te komen, misschien zelfs met een eigen troep. Marijke, de oudste dochter, (hierbij op de foto) is leerlinge bij het Seapi- noballet en geeft daarbij les op het Muzieklyceum. Zjj heeft ook plannen voor Amerika, want uit hetgeen haar broers hebben geschreven, heeft ze wel opgemaakt dat daar voor balleto- manen veel interessants te doen is.: haar broer Bart is nu ook bij Scapino. Van hun verrichtingen zien hun ou ders dus nog wel eens iets, al is dat voornamelijk thuis, waar ze zich aan het oefenen zijn. Dan wordt er nog met belangstelling uitgezien naar de toekomst van de jonge Inge, maar wat daarvan moet worden, is nauwelijks een vraag meer. (Advertentie) TOKIO, 9 maart (UPI) Premier "ayato Ikeda van Japan heeft een no ta gezonden aan Rusland (in antwoord °P een Russische nota), waarin hij de Kussen ervan beschuldigd, dat zij de •N. verlammen en de crisis in de-Con- S(> geheel te eigen bate aanwenden. ikeda verzekert de Russen, dat het de overtuiging van de Japanse rege ring is dat de moeilijkheden in de Congo alleen kunnen worden opgelost door de V-N. en dat Japan daarom de V.N. zal u'ijven steunen. In 1955 was de toenmalige gouverneur van Michigan, „Soapy" Williams, de voor naamste gast op het Tulpenfestival in het stadje Holland. In „typisch Nederlandse klederdrachtdeed hij mee aan een klompendans. niet minder dan twaalf jaar heeft ver vuld. Williams, die in 1948 de jongste gouverneur was uit de geschiedenis van Michigan, heeft sindsdien nog vijf keer de gouverneursverkiezingen gewonnen, maar in 1960 stelde hij zich niet meer verkiesbaar. „Ik zou voor de zaak van de vrede willen werken," zo verklaarde hij vorig jaar, „in het een of andere openbare ambt waarin ik nuttig werk zou kunnen doen." Toen Kennedy tot president was gel: n, hoopte Williams op een post in het kabinet. Hjj voelde G- Mennen Williams, Amerikaans onderminister van buitenlandse zaken voor Afrikaanse kwesties. Afrika hebben de uitlating van Wil liams opgevat als kritiek op hun be leid, en als een miskenning van hun streven de Afrikanen zelfstandigheid te geven. Intussen heeft de jonge Ame rikaanse onderministei zich gehaast zijn standpunt te verduidelijken. Hij heeft verklaard, dat hij met de term Afrikanen alle bewoners van Afrika bedoelde, ongeacht hun ras of huids kleur. Toen hem daarop gevraagd werd, hoe hij dan dacht over het blanke bewind in de Unie van Zuid- Afrika zorgde hij ervoor geen tweede keer te struikelen, en antwoordde hij eenvoudig, dat het standpunt van Washington in deze zaak altijd heel duidelijk was geweest. Naar aanleiding van de slogan die Williams in Nairobi meende te moe ten gebruiken, is de opmerking ge maakt, dat de onderminister wellicht een ogenblik in de waan verkeerde, dat h{j een verkiezingsspeech moest houden voor een groep Amerikaanse negers in Michigan. Aan zijn strijd tegen de rassendiscri minatie in Michigan heeft G. Mennen Williams zijn benoeming te danken tot ondermihister van buitenlandse zaken voor Afrikaanse kwesties. Kennedy moest voor deze post een man hebben die het in de affaire van de „burgerrechten" steeds voor de negers had opgenomen. Nu heeft Williams altijd grote sympa thie gehad voor de Amerikaanse neger. Hjj is zelfs lid van de Nationale Vereni ging voor de Emancipatie der Kleurlin gen', de N.A.A.C.P., de machtige Ameri kaanse organisatie (lie al zoveel be reikt heeft voor de erkenning van de rechten van de zwarte bewoners van de V.S. Wegens zijn activiteiten op dit ge bied heeft Williams indertijd ere-docto- raten gekregen van een negeruniversi teit in Ohio en van de Universiteit van Liberie. In Liberie is hjj drie jaar gele den door president Tubman ontvangen en tijdens' die particuliere reis naar Afri ka heeft hij ook een bezoek gebracht aan Ghana. Op zijn huidige officiële reis door het Zwarte Werelddeel be zoekt hij de beide landen opnieuw. De 49-jarige G. Mennen Williams is nog een nieuweling op het ter rein van de internationale poli tiek, maar op het Amerikaanse binnenlandse politieke toneel geniet hjj zeer grote bekendheid. Reeds op 37-ja- rige leeftjjd werd hjj gekozen tot gou verneur van Michigan, een ambt dat hjj veel voor de functie van minister van Volksgezondheid, een taak die aan Ribicoff is ten deel gevallen. De nieuwe Amerikaanse president gaf Wil liams tenslotte een hoge baan op het State Department. Kennedy betitelde dit ambt als „second to none in the new ,\dministration", hetgeen voor de oud gouverneur van Michigan een bemoe digend woord was, al werd de man in feite een ondergeschikte van de minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk. Williams heeft een goede educatie ge noten. Hjj heeft in Princeton en aan de Universiteit van Michigan rechten ge studeerd, en hjj wordt algemeen be schouwd als een man met grote intel lectuele capaciteiten. Onder dc Tweede Wereldoorlog was hjj, evenals Kennedy en Nixon, marine-officier, en voor zjjn moedig optreden kreeg hjj een groot aantal onderscheidingen, waaronder het Legioen van Verdienste. Als demokratisch gouverneur van Michigan heeft Williams het niet ge makkelijk gehad, omdat hjj veel tegen stand ondervond van de overwegend Republikeinse wetgevende vergade ring van de staat. Vooral voor zjjn be lastingmaatregelen heeft hjj een bit tere strjjd moeten voeren. Maar hij is een harde werker. Een van zijn voor malige assistenten in Michigan zei onlangs: „Wie in het State Depart ment onder Williams werkt, kan op ieder ogenblik van de dag of de nacht een telefoontje verwachten. De man is in staat om drie uur in de ochtend op te bellen, als hjj een inval heeft die hjj bespreken wil, Hjj belt even tueel uit Afrika". De man voor Afrika van het State Department is evenals Kennedy zelf en diens reizende ambassadeur, Harri man een miljonair. Hjj komt uit een familie van zeepfabrikanten, en aan die omstandigheid ontleent hjj zjjn bijnaam „Soapy". De politicus Williams heeft zich met die grappige bjjnaam al even veel populariteit verworven als met zjjn opzichtige gespikkelde butterfly. H. Br. BONN, 9 maart (UPI) Bondskan selier Konrad Adenauer van West- Duitsland heeft tijdens stormachtige de batten In de Bondsdag over de begro ting 1961 gezegd, dat West-Duitsland niet zo rjjk is als men denkt, en dat Engeland en Frankrijk veel rijker zijn, „om maar niet te spreken over de V.S." De oppositie barstte in hartelijk ge lach uit, toen Adenauer zei, dat de re valuatie van de Mark niets anders is dan een herwaardering van de wissel koers tegen de dollar. Nadat de rust was teruggekeerd verzekerde Adenau er, dat hij zich niet had vergist en dit inderdaad de visie is van de economen. Adenauer's woorden werden voor de tweede maal overstemd door een lach salvo, toen de oude staatsman uiteen zette, dat de opwaartse gang van de West-Duitse economie in de herfst aan tempo scheen te verliezen dat hij daar om tegen een revaluatie op dat tijdstip was geweest. Thans echter bleek dc economie zich weer met eon stevige gang omhoog te werken, zodat de re valuatie doorgevoerd kon worden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 7