Rijnvaartvereniging brengt 4 "f* nieuwe duwboot in de vaart Onderzeeboot „Zeehond in dienst met veel eerbetoon Fikse straffen voor leden van beruchte „Ladies Gang grote voorraadpot f 6,80 LEEUWENZEGEL MARGARINE Moccona is in prijs verlaagd! MOCCONW PROEF DE ECHT-LEKKEP NATUURLIJKE SMAAK! Kampioenen Steeds meer huisvrouwen gaan Leeuwen zegel margarine gebruiken. Omdat zij weten, dat alléén die het natuurzuivere middel bevat dat spatten voorkomt. Maar zij hebben óók nog iets anders ontdekt! De frisse, natuurlijke smaak van Leeuwen- zegel margarine. Jong en oud is er verrukt over! Onthoud het als morgen uw melk handelaar komt: Leeuwenzegel margarine! Sommigen „met zede lijke ondergang bedreigd" Twee mijnenvegers te water gelaten DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS Jacob van Heemskerck' achter ,Neskaduw' Op brommer tegen bestelauto Kievitsei voor- burgemeester Furness verhoogt dividend tot 30 Voorlopig laatste van dit type BUITEN [in^akpMUUsi U kijkt... U vergelijkt U koopt bij Sia bij het lezen de advertenties niet over De bakken Snelle groei DONDERDAG 16 MAART 1961 PAGINA jf ÜS C KOFFIE IN DE WARE DOUWE EGBERTS TRADITIE HIJ WAAKT OVER UW GEZIN I WU «r. ROTTERDAM, 16 mrt. De Rotter damse rechtbank heeft vanmorgen uit spraak gedaan in de zaak van de z-g. „Ladies-gang". 14 dagen geleden stond een 20-tal jongelui terecht, dat zich schuldig hadden gemaakt aan inbra ken, diefstallen, roof en sexuele mis dragingen. De hoogste eis in de behan deling van de zaken der 12 meerder jarigen was 1 jaar en 7 maanden. Bij het merendeel der vonnissen heeft de rechtbank rekening gehouden met het feit, dat de jongelui zich aan meer misdrijven dan in de dagvaar ding ten laste werden gelegd, hebben schuldig gemaakt. Enkele verdachten kregen bij hun straf nog een jaar toe zicht, omdat zij zodanig opgroeiden, dat ze, aldus de rechtbank' met zede lijke ondergang werden bedreigd. De uitspraken luiden als volgt: 1 jaar en 5 maanden voor de 19-jarige assis tent-tapper D. v. H.; 1 jaar en 7 maan- ALBLASSERDAM, 16 maart Op de werf De Noord te Alblasserdam zijn gis teren twee ondiepwatermijnenvegers te water gelaten. De eerste, de „Mahu gleed van stapel, nadat mevrouw H a. M. de Jonge-Wiegel, de doopplechtigheid had verricht. Mevrouw S. M. v. Giet- Erlmann doopte de „Van 't Hoff Oo deze tweede mijnenveger gleed onder net spelen van het Wilhelmus van de helhng. Deze twee mijnenvegers maken deel uit van een serie van zestien, die worden gebouwd door werf De Noord, de Arn hemse scheepsbouwmaatschappij N V, te Arnhem en de Amsterdamsche scheeps werf G. de Vries Lentsch jr. N.V. in Am sterdam. De werf De Noord moet thans nog een mijnenveger bouwen, de „van Versen- daal". Van deze mijnenveger is na de sta pelloop de kiel gelegd. De bemanning voor deze mijnenvegers zal bestaan uit veertien officieren en schepelingen. den in een jeugdgevangenis voor de 18- jarige leerling-tekenaar W-F.A.S.; 8 maanden met aftrek, waarvan 3 voor waardelijk en een proeftijd van 3 jaar voor de 18-jarige kantoorbediende L. A-R.T. en 7 maanden met aftrek, waar van 3 voorwaardelijk en een proeftijd van 3 jaar voor de 20-jarige militair J.G. de L. Het vonnis tegen de 18-ja- ri-ge zonder beroep, luidde 8 maanden met aftrek, waarvan 3 voor waardelijk en een proeftijd van 3 jaar; tegen de 18-jarige scholier J.B. 7 maan den met aftrek, waarvan 3 voorwaar delijk en een proeftijd van 3 jaar. De 20-jarige W-L.J.M. van D-, los werkman, kreeg 7 maanden met aftrek, waarvan 3 voorwaardelijk en een proeftijd van 3 jaar; de 18-jarige D.W, den B., gemeente-ambtenaar, 8 maan den met aftrek, waarvan 3 voorwaar delijk en een proeftijd van 3 jaar. Tot een jaar en 7 maanden, door te bren gen een bijzondere gevangenis voor jci. werd de 18-jarige B.J.H. R„ ku... ediende, veroordeeld en tot 3 mac. len voorwaardelijk, een proeftijd van 3 jaar, een geldboete van f 50.- subs- 10 dagen de 18-j*arige J.A. W.v-d.S,, eveneens kantoorbediende. De 18-jarige leerling-kellner C.L.S. en de 19-jarige J.A.M.v.d-H., verkoper, hoorden zich resp. veroordelen tot 9 en 8 maanden met aftrek, waarvan 3 voor waardelijk en een proeftijl van 3 jaar. Tegen de minderjarige leden van de bende waren straffen geëist, variërend van zes maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk tot 15 gulden boe te of een week tuchtschool en 3 maan den voorwaardelijk. De uitspraken lui den: 5 maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest en een proeftijd van 8 jaar voor de 17-jarige J-E.K., kappersleerling, 5 maanden met aftrek waarvan 2 voorwaardelijk en een proef tijd van 3 jaar voor de 16-jarige W.W. v.G-, scholier, voor de 17-jarige bloem- binder A.J.M.H. 3 maanden tucht school; 1 maand voorwaardelijk, een proeftijd van 2 jaar, een geldboete van f 15 subs, een week tuchtschool voor de 17-jarige scholier A.W.B.H. en voor de 17-jarige scholier H-P.v.d-W. een geldboete van f 25 subs twee weken tuchtschool. De zaken tegen de 3 overige minder jarigen, die tezamen de kern van de bende vormden, z\jn aangehouden. Te koop aangeboden door par ticulier: Peugeot 4C3 in prima staat; km-stand 47.5O0; nieuwe banden. Prijs 5300. Geen 'han delaren. K. MacLean Jr., Jacob Catsstraat l'l-3, Rotterdam. Schoonmaaksters gevraagd voor ochtend, avond en-of overdag op diverse kantoren te Rotterdam en Schiedam Aanmelden NV Drop, Oude Binnenweg 132, teief. 110292, Rotterdam Glasplaten, ruiten voor suitedeu ren. glas-in-lood. etalagegla9, spiegels enz Loopik's Glasindus trie, Boterstraat 39. Schiedam Tei 68945 Melchers voor toerrijwielen v a 124_ Desgewenst vanaf 250 per week Reparaties, moffelen, i Singel 4. bij de Rotterdamsedijk. tel 67544 Gevraagd aankomende en leer ling-naaisters Aanmelden: Wor-j telboer's Confectiebedrijf. Nieu we Binnenweg 310, telefoon 34080 LANGE BAVEN 95 Schiedam, tel. 6 8611 GEEN FILIALEN Übe evatuul ROTTERDAM, 16 maart De Neder- landsche Rijnvaartvereenlging heeft een tweede duwboot in de vaart gebracht. Het is de „Jacob vah Heemskerck", die volgens hetzelfde plan is gebouwd als zijn voorganger, de „Olivier van Noort De hoofdafmetingen van deze duwbo ten zijn: lengte 36,15 m., breedte 9,50 m. en holte 2,50 m. Ze zijn gebouwd als dub- belschroevers; de bronzen schroeven draaien met 225 omwentelingen per mi nuut in straalbuizen. De besturing geschiedt door zes roe ren, waarvan er twee van achteren en vier die in tweetallen aan weerszijden voor de straalbuizen zijn geplaatst. Twee dieselmotoren („Bolnes") rnet een normaalvermogen van elk 750 pk. bij 475 omwentelingen per minuut zorgen voor de voortstuwing, terwijl er verder nog twee hulpmotoren („Perkins") in de motorkamer zijn geplaatst. De duwboot, die bij L. Smit en Zoon te Kinderdijk is gebouwd, is uitgerust met de nieuwste Decca-Rijnradar met bocht aanwijzer, radio-telefonie en luidspreker installatie. De bovenbouw van de stuur hut is evenals de mast, van aluminium en kan zo nodig snel worden gedemon teerd. De duwbakken „Ncskaduw". die met 6 tot en met 16 zijn genummerd (het eer ste stel van de „Olivier van Noort" heeft de eerste acht nummers), hebben elk een lengte van 70 m., ze zijn 9,50 m. breed bij een holte van 3 m. De capaci teit van elke bak is 1525 ton bij een diep gang van 2,85 m. Zij zijn onderling ver wisselbaar. In tegenstelling tot de Ame rikaanse duwbakken zijn zij voor en ach ter voorzien van ankers; de bediening hiervan geschiedt met „Culemann"-an- ker- en verhaallieren, welke door diesel motoren worden aangedreven. Met net oog op sterkte en veiligheid is iedere duwbak bovendien voorzien van een dub bele bodem en zijtanks, verdeeld in twin tig waterdichte compartimenten. De duwvaart, die in 1957 voor het eerst op de Rijn werd geïntroduceerd, heeft zich sedertdien snel uitgebreid. In 1961 telt de internationale Rijnvloot 16 duw boten en 115 duwbakken (met een totale capaciteit van ca. 170.000 ton. Een aantal hiervan uitsluitend Fran se eenheden bestaat uit tot duwboten resp. duwbakken omgebouwde sleepboten en lichters. Geëxperimenteerd wordt voorts met duwende motorvrachtsche pen. Tenslotte zijn ook voor gebruik in de Rijnhavens duwboten gebouwd en in aan bouw. De toegestane lengten der duw- eenheden op de Rijn variëren thans van 112 tot 234 m. ROTTERDAM, 16 maart Op de krui sing Enk-Langegeer is gistermiddag de 25-jarige elektricien C. T. Kwakernaat uit de van Dieststraat met zijn bromfiets tegen een bestelauto gebotst. Hij liep hierbij ernstige verwondingen op en werd naar het Bergwegziekenhuis vervoerd. ROTTERDAM, 16 maart De heer K Terpstra, Beeningerstraat 20c (Kleinpol- der Overschie), heeft woensdagavond het eerste te Rotterdam gevonden kievitsei aan de burgemeester aangeboden. P,OTTERDAM. 15 maart De raad van commissarissen van Furness' Scheepvaart en Agentuur Maatschappij N.V. in Rotter dam zal aan de binnenkort te houden al gemene vergadering van aandeelhouders voorstellen over het boekjaar 1960 een di vidend van dertig procent uit te keren Het dividend over 1959 bedroeg vijfentwin tig procent. Aangezien reeds een interimdividend van vijf procent betaalbaar werd gesteld, zal het slotdividend derhalve vijfentwin tig procent zijn. ROTTERDAM 16 maart. Op de basis van de onderzeebootdlcnst fn de Waalha ven In Rotterdam is vanmorgen door de plaatsvervangend chff van de marinestaf, commandeur J. G. Stcgeman de nieuwe aanwinst van de Kon. Marine officieel in gebruik gesteld: hr. ms. <;n''Mf eho0 „Zeehond" (C 809). een zusterschi. van liet hr. ms. „Dolfijn", de eerste onderzee boot ter wereld van het zgn. ''"«-cylinder type. üc „Dolfijn" werd op 16 december j.l. in gebruik genomen. Na de overdracht door de directeur van De Rotterdamsche Droogdok Maatschap pij N.V.. de heer J. Sluis, hield de staats secretaris van Defensie 'Marine). F. J- S. de Jong, een korte rede. waarin hu de nieuwe onderzeeboot een belangrijke en noodzakelijke bijdrage van de westerse defensie noemde. Hr. ms. „Zeehond" heeft een lengte van 79 5 meter, een grootste breedte van 7,84 meter en een standaard waterverplaatsing van 1498 ton (boven water), resp. 1825 ton (onder water). De voortstuwing ge- ■chiedt boven water met twee dieselmo toren van elk 1550 nk en onder water door twee elektromotoren van elk 220U nk Het schip is bewapend met acht lan- ceerbuizen van 53 cm. De bemanning van 64 koppen staat onder commando van luitenant ter zee eerste klasse D. Schrij- De „Zeehond" heeft gedurende vier maanden proeftochten gemaakt naar de Noorse fjorden en de Atlantische Oceaan, waar tot grote diepte is gedoken. Het drie-cylinder type, ontworpen door air. M. F. Grunning, leent zich daar door zijn grote drukvastheid bijzonder voor. Mor gen vertrekt de„Zeehond" voor haar eerste operationele reis, die zes weken zal duren. Kort daarop volgt .veer een tocht van zeven weken. De ervaringen met de eerste drie-cylin der onderzeeboot hr. ms. „Dolfijn" wor den in marine-kringen zeer goed ge noemd. Voorlopig evenwel zullen om fi nanciële redenen geen nieuwe schepen van dit type worden besteld. Onderscheidingen Ter gelegenheid van deze indienststelling heeft H.M. de Koningin een apntal onder scheidingen toegekend aan personen, die bij de bouw van het nieuwe type onder zeeboten betrokken waren. Staatssecre taris De Jong. reikte deze onderscheidin gen vanmorgen tijdens de overdrachts ceremonie uit. Ir. k. de Munter, hoofdingenieur der Kon. Marine en de heer J. A. Jonker, hoofdingenieur bij de R.D.M. werden be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau Luitenant ter. zee eerste klasse R. K Kerkhoven en luitenant te? zee van de technische dienst der eerste klasse R- Beets werden benoemd tot fldder in de orde van Oranje Nassau met de zwaar den Voorts werden verscheidene ere-me- Door het verbindend worden der enige uitdelingslijst is het faillissement der N.V. J. Ja- kobs Machinale Kwasten- en Borstelfabriek te Schiedam geëindigd. Rotterdam, 14 maart 1961. Mr. A. Niessen, Curator, Mathenesserlaan 135. Leeuwenzegels hebben waarde. Vraag uw melkhandelaar een Leeuwenzegel-spaarmapje. BRINKERS' MARGARINEFABRIEKEN - ZOETE&MEER. plek Dekttf* Vogots,bomen,bfee* eoen, planten él eren om ons heen* Hot bo»kjB voor de wandelaar» groot *A Irleln, do trekker de kampeerder, fenvpudlfl, duldelgfc, handig. In vele kleir- ren, spiraalband^ 7* druk L Slechts f2,1» V0W éêff^* mttêVf H lojwaf vprarharia» IN Dt OPEN LUCHT if 2.10 V.fVrlfakMr In 4. koètkwiM «n M '"'r want de koffieprijzen zijn gedaald! Moccona bestaat voor 100°/o uit Douwe Egberts koffie en daarom profiteert u ook voor lOO°/o mee. Haal nu meteen een potje in huis!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 10