jaarlijkse Palmpaasoptocht weer Start' bleef aan de top in dé NKS-vierk amp wedstrijden Derde overwinning behaald in Schiedams Sportfondsenbad Schiedamse voetballers met FIFA-jeugd naar Portugal DWS-dames haalden verdiende overwinning op Poeldijk Burgemeestersechtpaar en Deken kregen symbool van de lente Benauwde overwinning op Excelsior van tegenvallend V.F.C. ■NRI NSC MAANDAG 27 MAART 1961 - PAGINA 3 Martinit huldigde vijf De welpen van de St. Lodewijk groep met de Palmpaasstokken bij de Noletstichting. Met voorbedachten Radebij de Kunstkring Vogels kunnen nestelen in zonneschermen Toekomst vreugdevol voor TSF en RAP DHS verslaat de Postduiven met 4-0 Fietsers vielen De wedstrijdploeg van de kath. zwemvereniging Start, die zater dagavond weer een eerste plaats behaalde. 'é-V' d V, **$1 NIEUWE DAGBIAB Spelmoment uit de semi-derby lussen de tweedeklassers Excel sior '20 en het Vlaardingse VFC, door laatstgenoemde met 10 gewonnen. Nieuwerkerk-DRZ 3-1 Scliiedam-Haastreclit 1-4 Jongens vochten (Zie vervolg stadsnieuws elders in dit blad) naai de ^^ÜWgj leesfolder die u rgmi compleet inlicht lioUerdamscdijk 148 HOOFDAGENT SCHIEDAM, 27 MAART —Getrouw a3n de "traditie trok gisteren op Palm zondag, tegenwoordig genoemd Tweede Passiezondag, door de Schiedamse stra ten de Palmpaasoptocht. Traditiegetrouw want een dergelijke optocht van jon gens en meisjes van de jeugdbeweging vindt zijn oorsprong in een oud ge bruik. De palmpaas is een soort krui sing van een palmboom en een mei boom: een vruchtbaarheidsboom, bela den met fruit en eieren als symbolen van de overvloed, die men hoopt te verkrijgen in de zomer. Met deze bo nten trokken de mensen vroeger biddend ®n zingend over de velden. Veel is er dus door de jaren heen niet veranderd. Zelfs het symbool is hetzelfde gebleven. De sinaasappelen, snoepjes, biscuits en andere lekkernijen zijn tekenen van overvloed, welke weg geschonken worden aan minder bedeelde zieke mensen. Nog altijd prijkt boven aan de mast een broodhaan. Niet velen Zullen weten ,dat deze herinnert aan de vroegere voorjaarsplechtigheden, die biet dierenoffers gepaard gingen. De welpen en kabouters vormden met hun zelf-gemaakte palmpasen een aar dige, kleurrijke stoet. Sommige van de- Ze eendagsbouwsels waren aangepast aan de (natte) tijd: een plastic gordijn •hoest de geschenken beschermen tegen de miezerregen. Ook was er een palm paas, die met zijn tijd meeging. De •haker daarvan wordt stellig een ruim te-deskundige. Deze jongeman had zijn doom aan luchtballonnen opgehangen. SCHIEDAM, 27 maart. Toen enige Weken geleden de contactcommissie van de voetbalvereniging Martinit, het plan opperde, om een feestavond te organise ren, kreeg zij terstond toestemming van haar bestuur. Er was échter één voor- Waarde aan verbonden. De commissie htoest zo min mogelijk gebruik maken, vpn de verenigingsgelden. De redelijk goed gevulde kas van de bewoners van jWt Volkspark mag de kostbare inhoud h'St prijs geven. De op handen zijnde N('huizing van de vierdeklassen vanuit het Sterrebos naar sportpark Harga eist ?u eenmaal een zuinig1 beheer van de h'nnenkomende gelden. Ondanks de op legde beperkingen heeft de commissie toch een grote feestavond .weten te orga niseren. Ruim 400 leden, oud-ieden, sup erieurs, donateurs en genodigden van hjartinit waren zaterdagavond btjeen in "'usis Sacrum, alwaar een prima stem- ht'ng heerste. The Confetti Stars hebben ?e zaal gedurende drie uren aangenaam Pezig gehouden. De artiesten pur sang 'adden met hun schetjes en liedjes veel succes. Aan het begin van de avond heeft voor ster Hofman de aanwezigen opgeroepen Excelsior voorop. De keurig in uniform gestoken drum band van de r.k. gymnastiekvereniging ..Excelsior", die vorig jaar op Palm pasen haar rentree maakte in Schiedam, ging ook nu weer vooraf aan de lhnge, vrolijke stoet. Voor het eerst liep in deze muziekafdeling een groep hoorn blazers mee. Naar de heer Bolmers ons vertelde, zal eerstdaags dit groepje ver der uitgebreid worden, wanneer de op leiding eenmaal voltooid is. Om onge veer half een stapten de gidsen, kabou ters en weipén parmantig rond het stad huis. Daar waren aanwezig burgemees ter mr. J.W. Peek en echtgenote. Aan deze eerste burgers van Schiedam was de niet gemakkelijke taak de mooiste palmpaas uit te kiezen. De burgervader maakte een meisje gelukkig, mevrouw Peek zag haar keus in handen van een welp. Beide mochten de palmpaas mee in het stadhuis en iHsar het eigen huis nemen. Alle groepen kregen van de heer Peek een herinnering in de vorm van een leertje voor de totempaal. Bezoek aan deken. Het tweede bezoek van het kleurige, smakelijke lint gold de Nieuwe Haven. Daar werd aan deken A. van der Boog I eveneens een palmpaas aangeboden. Het was nog niet eerder voorgekomen in de geschiedenis van de Schiedamse Palm paasoptocht. dat de deken een derge lijk presentje in ontvangst mocht ne men. De deken toonde zich zeer enthou siast en bedankte het kaboutertje vrien delijk. In de Nsasaulaan zwermde de stoet over de gehele stad uit. De zieken in de Dr. Noletstichting en het Gemeen teziekenhuis en de bejaarden in Huize St. Liduina en het Jacobsgasthuis stel den het bezoek van welpen, kabouters en gidsen zeer op prijs. Vele kamers zullen nog dagenlang opgesierd worden door de kinderlijke, maar daarom ook hartverwarmende bouwsels. De traditie, dat de Palmpaasoptocht ieder jaar weer langer is dan in het vorige, werd ook dit maal niet gebroken. SCHIEDAM, 27 maart. Op donder dag 6 april houdt de Schiedamse Kunst kring in het Passage Theater haar Ce to neelavond. Ditmaal zal de toneelgroep „Puck" naar Schiedam komen, om een voorstelling te geveja van het spannende toneelstuk, „Met voorbedachten rade". Dit stuk staat reeds van het vorig jaar af op het repetoire, wel een bewijs dus van het geweldige succes, dat „Puck" ermee behaalt. Geen wonder trouwens, als U even let op de rolverdeling. De hoofdrolspelers staan er wel borg voor; Wim v. d. Brink, Eic van Ingen, Nel Koppen, Nel Knoop, en in een kleiner rolletje Henny Orri. Al met al zal, het een bijzonder genoeglijke avond kunnen worden. Kaarten voor deze avond zijn nog ver krijgbaar bij de administratie van de Kunstkring Rotterdamsedijk 47, telefoon; 65994 en 's avonds aan het theater. SCHIEDAM, 27 maart. De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren, ver zoekt de eigenaars van zonneschermen, deze dagelijks een keer te laten zakken. Met het naderende voorjaar zoeken na melijk onze gevederde vrienden naar een nest-gelegenheid," waarbij ze in de stad een spéciale voorkeur aan de dag leggen voor zonneSChermen, jalouzieën, e.d. Wanneer de vogels eenmaal gelegen heid is gegeven, tussen de zonnescher men te broeden, heeft neerlaten het ge volg, dat eieren of jongen te pletter val len. Om het nestelen tussen de zonnescher men én alle gevolgen van dien dus te voorkomen, moeten de zonneschermen elke dag even neergelaten en opgehaald worden. SCHIEDAM, 27 maart Voor kam pioen TSF is de tafeltenniscompetitie thans ten einde. Ook de laatste wed strijd werd tot een goed einde ge bracht. Met het kampioensfeest nog in in de benen werd het tegen de spelers van REt een kleine 64 overwinning. J. Brouwer en G. van de Wiel moesten in Alphener hun meerdere erkennen. De eindstreep is dus door TSF gepas seerd zonder daarvoor ook maar één wedstrijd te verliezen. Het winstsaido bedraagt dan ook 36 punten uit 18 wed strijden met een totaalscore van 13- 42. TSF 1 gaat ofwel rechtstreeks naar de 2e klas, of er zullen eerst nog pro motiewedstrijden gespeeld moeten wor den. Dé kans op promotie is wel zo groot, dat we nu alvast kunnen zeggen dat vol gend jaar in de tweede klasse de tegen stand ongetwijfeld groter zal zijn, maar men heeft in TSF-kringen de beste ver wachtingen. De lagere teams van tSF hebben zich allemaal kunnen handhaven, waarbij het 3e team zich een plaats in de hogere regionen van ranglijst ver wierf. Al met al heeft tSF een succes* vol seizoen achter de rug. De kans be staat, dat het seizoen 1960—1961 ook bij Rap uit Kethel als zeer voorspoedig de geschiedenis ingaat. RAP 1 klopte Gake- ro met 100 en heeft deze v.*ek nog een wedstrijd in te halen tegen Over- schie. Wordt ook deze tot een goed einde ge bracht dan komt het tot een beslissings wedstrijd met Eendracht om het kampi oenschap. Weet RAP de titel te verove ren dan is de nog jonge vereniging uit Kethel er in haar nog korte bestaan er in geslaagd de tweede klas reeds te be reiken. Maar laten we niet op de hope lijk gunstige feiten vooruit lopen en rustig afwachten. RAP 2 uitkomend in de 4e klasse heeft de kampioensvlag reeds in top, want deze week werd een 73 overwin ning behaald op Mulerco. RAP 3 heeft ook een gunstig seizoen achter de rug: men eindigde op de 2e plaats. Ook de RAP-junioren doen van zich spreken, want met 91 werd van TKS gewonnen. De kans op de eerste plaats is ook hier aanwezig maar Twenty One Up moet nog bekampt worden en dat is een kwade tegenstander. SCHIEDAM, 26 maart. Ondanks net windvoordeel -vilde het bij DHS in de thuiswedstrijd tegen de Postduiven in de erste helft nu niet bijzonder vlotten Technisch was er een overwicht, maar de aanval werd door de vele individueie acties teveel geremd om enig effect te hebben, hetgeen trouwens een kolfje naar de hand was van de stugge Loos- duinse verdediging, die steeds tijdig wist in te grijpen. Eerst twee minuten voor rust slaagde De Jager er in met een scherp vleugelschot doel te treffen. 10. Met een bang hart zagen de geel-zwarte supporters de tweede helft tegemoet. Geen nood echter, want tegen de forse wind in kwam de DHS-aanval eerst op volle toeren te draaien. De gasten werden in de verdediging gedrukt, aan welke druk zij met te hard spel trachtten te ontkomen. De leiding was echter in te goede handen om hieruit voordeel te ha len. In de 25ste en 28ste minuut kreeg DHS dan ook loon naar werken toen Muylwijk tweemaal de roos trof, 30; de laatste treffer nadat een door Roozen ge nomen vrije trap van de peial was terug- gestuit. Wegens te grof spel werd hierna de rechtsachter van de Postduiven naar de kleedkamer verwezen,-waarna Krommen hoek de stand op 4—0 bracht. SCHIEDAM, 27 MAART De R.K. Z.V. „Start" trad zaterdag op als gast- vrouwe voor de verenigingen Baronie uit Breda, Nautilus uit Dordrecht en W.I.K. uit Vlaardingeu, die elkaar voor de 3e maal ontmoetten in de N.K.S. zwem 4 kamp. Na de 2 voorafgaande ont moetingen stond Start op de eerste plaats met 2462.4 gevolgd door W.I.K. Nautilus en Baronie met resp. 2533.6. 2650.9 én 2689 sec. Ging het erop lijken dat Start ook deze avond op haar naam zou zetten, een diskwalificatie op de 5 x 50 m. vrije slag heren deed deze verwachting in rook vervliegen. Alvorens de leiding van de wedstrijd over te dragen aan de starter de heer heer H. Delwei, heette de voorzitter van de ontvangende vereniging, de heer Jansen, toeschouwers en deelnemers (sters) van harte welkom en wenste hen een sportieve avond toe. Begonnen werd met de 4 x 25 m. wisselslag pers. voor dames, waarbij de le en 3e plaats voor Start waren, n.l, 1. Roosje Boon in 1.25.2 en 3 Corrie v. Krugten in 1.30.5, de 2e plaats was voor A. Kanters van W.I.K. in 1.28.- De 25 m. rugslag jongens werd een Nautilus angelegenheid. 1 en 2 werden R. Jaspers en R. Valk, 18.2 en 18.5. de 3e plaats was voor G. v.d. Brekel van Start 19.3. De 3 eerste plaatsen bij de 23 m. vlinderslag meisjes bleven in Schiedam, 1 werd Trees van Eek met 17.8, 2 Lia Vlek 19.1, 3 Thea Boks 20.1. Bij de 25 m. schoolslag jongens sleep te Nautilus de 3 eerste plaatsen in de wacht, H. Wijers werd 1 met 18.2, H. Jansen 2e met 19.4, R. Brouwer 3e met 19.9, C. Merks van Baronie had eveneens 19.9. G. v.d. Brekel was de snelste van Start en maakte 21.1. Vervolgens werd de 50 m. rugslag ver- zwommen, 1,2 en 3 waren leden van Start. resp. Marijke Goos, 38.4, Corrie v. Krugten 41.6 en Roos Boon 41.7 De 50 m. vlinderslag jongens bracht Rob v.d. Kamp van Start op de le plaats in 36.7, gevolgd door L. Bracco-Gartner van W.I.K. met 37.2 en H, Kevering van dezelfde vereniging in 37.3. Vervolgens kwamen de dames an de start voor de 100 m. schoolslag, een spannend duel vond plaats tussen Roos Boon van Start en A. Kanters van W.I.K., tot in 4e baan lag mej. Kanters iets voor, maar in de laatste halve baan kwam Roos opzetten om uiteindelijk als le aan te tikken. 1. Roos Boon, Start I.35.1. 2. A. Kanters, W.I.K. 1.35.4.3. Le- nie Diepstraten, Nautilus 1.36.7. De 100 m. vrije slag, heren, bracht een zwakke Start vertegenwoordiging aan de start. Op dit nummer ging de eerste plaats van deze avond van Start over naar W.I.K. zij het aanvanke lijk voor een programmanummer. H Rademaker van Nautilus kwam als over winnaar met 1.07.5 op de eerste plaats, 2e werd H. Cevering van W.I.K.1.10.1. 3e F. Termohlen van Baronie 1.11.3. Snelste van Start, Rob v.d. Kamp 1.19.5., De 4 x 50 m. wisselslag estafette meisjes bracht weer een Startoverwin ning, de ploeg maakte 2.45.8, 2e W.I.K. I 2.56.4, 3e Nautilus 3.16.3 verhoogd met;1, 12 strafsec. voor diskwalificatie. Door deze overwinning nam Start de leiding van deze avond weer over, maar moest deze in het volgend nummer de 5 x 50 m. vrije slag heren weer aan W.I.K. i overgeven. Door diskwalificatie liep Start I in deze race, 5x3 strafsec. op. De 'e plaats was voor Nautilus, 2.50.1. 2e s werd Baronie in 2.51.3, 3e W.I.K. 3.11.6 De overwinning van de Startdames in de 4 x 50 m. schoolslag in 3.08.8 kon de balans niet meer in het voordeel van Start doen overgaan. De ploeg van Nautilus maakte 3.09.8 en 3e werd W.I.K. in 3.11.7. Een vriendschappelijke waterpolo-wed- strijd S.Z.C.-V.Z.C. was maar zeer matig en eindigde in het voordeel van V.Z.C. h rïïet 4-2. Eindstand van de 3e ontmoeting: WIK ji1 1374.9: 2. Sart 1385.9: 3. Nautilus: 1420.7,4 Baronie 1493.5. Stand na 3 ontmoetingen: 1. Start 3848.3, 2. WIK 3908.5, 3. Nautilus 4071.6 4. Baronie 4182.5. De 4e en laatste ont moeting zal op 30 april te Vlaardingen plaatsvinden. SCHIEDAM, 27 maart. De 11-jarige wielrijder Robert V. en de 8-jarige wielrijder Theodorus van G. kwamen zaterdagavond om 7 uur op de Groene- laan met elkaar in aanraking. Robert kwam te vallen en liep vermoedelijk een armfractuur op, terwijl ook zijn arm uit de kom raakte. Hij is door de G G. en G. D. naar het Gemeente- - ziekenhuis gebracht. C Advertentie p, - IIUIUIO 11 Ut (.1(111 ntMovu L.. n het eerste elftal bij de thuiswedstrij- ah een mnrele iniprt.ie" te eeven. De een morele „injectie" te geven, jhriers zelf spoorde hii aan alle krachten G te zetten om de 33-jarige vereniging a°0r de K.N.V.B. te behouden. Tot oürl- jj'Cvoerder J v. d. Bout richtte de heer °tirian waarderende woorden. De heer met hem had voorzitter in de be- ahiae voorhoede gestaan welke de doel- Rten scoorde van de -1 1936 v^in Eveneens 25 kampioensploeg j->'nr lid w-eu 4 Haesakkers, J. v. d. Berg en M. Put h.A1 he":- T>. Troost was 25 iaar V-w. Alle jubilarissen kregen het vijfde 'teum-teken opgespeld. Advertentie) 83ste Jaargang No. 24554 DAM 18 SCHIEDAM telefoon 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0943 0— f. ADVERTENTIES 0.15 per mm-hoogte. Bij contract cri)e tarieven. JNGE20NDEN MEDEDELINGEN 0.3o per mm-hoogte. Bij contract "Peciale tarieven. höogtSing geschiedt 10 ct' per m.m. Kampioenen kunnen over cf 2 kolommen gezet worden. O— •Ov%rtentie-orders worden afge- «1 oitgevoerd overeenkomstig '"'zengelcn *oor het Advertentie- -0 'llnABONNEMENTEN V er p"r kwartaal; f 2.54 per maand f 0.59 per week. SCHIEDAM, 27 maart De colonic Balnear de O Século in San Pedro een klein stadje op ongeveer 15 km van Portugals hoofdstad Lissabon zal het t£ delijk domicilie zijn van een drietal Schiedamse voetballers die door de KNVB zijn uitverkoren om samen met Bout is 25 jaar lid van Martinit. nog een aantal geselecteerden ons land te vertegenwoordiger op het jaarlijkse FIfa-jeugd toernooi. De drie Schiedammers in dit gezel schap zijn allen afkomstig van Hermes DVS en kwamen reeds diverse malen voor het eerste elftal van de Schiedam se eerste-divisie club uit. Aad Monster, Eddy van der Graaf en Freddy van Bui tenen zijn de uitverkorenen, die morgen ochtend om kwart voor elf op Schiphol in de KL 773 stappen welk vliegtuig hen naar Lissabon brengt, waar ze tegen de avond zullen arriveren. De Nederlandse jongens (allen in de I leeftijd van 16—18 jaar) krijgen dan een dag gelegenheid wat aan de nieuwe om- II geving te wennen want donderdag wordt RENAULT- dc eerste wedstrijd gespeeld. Voor het II spelen van die eerste ontmoeting waarin agent Roemenië de tegenstander zal zijn wordt eerst weer een vliegreisje ge maakt naar Braga in het Noorden van het Zuid-Europesc land waar het sta dion de Maio het toneel van de srrijd zal zijn. Of de drie Hermes-DVS-ers alle djrie in deze wedstrijd van de partij zul len zijn is nog niet bekend maar als dat zo is dan zal Aad Monster de rechtsback piaats wel aangewezen krijgen. Freddy van Buytenen zal zijn plaats in de halflinic wel terugvinden terwijl Ed dy van der Graaf dc Nederlandse aan val zal leiden op de midvoorplaats. Dc geselecteerde spelers hebben hun uitverkiezing niet bepaald aan oen toe val te danken. Er heeft een flinke voor bereiding plaats gehad en naast diverse oefenwedstrijden hebben de jeugdspe lers de laatste tijd landenwedstrijden met Engeland en België achter de rug. Datzelfde België is weer de tegenstan der van onze landgenoten en wel op za terdag 1 april in het stadion Restelo in Lissabon. Als laatste ontmoeting in de poule waarin men ingedeeld is staat de strijd tegen West-Duitsland op het pro gramma, op dinsdag 4 april eveneens in een van de stadions van Lissabon. Of het Nederlandse jeugdelftal daarna nog zal deelnemen aan de halve eindstrijd en eventueel de finale zal van de resul taten in de poule afhangen. Dit laatste is dan weer gedeeltelijk afhankelijk van de prestaties die onze Schiedammers in het elftal weten te leveren. Al is onze stad in het Nederlandse voetbal niet aan dc top vertegenwoor digd, de uitverkiezing van een paar Schiedamse spelers in vertegenwoordi gende elftallen als het Fifia-jeugdelftal is mogelijk een aanleiding om de toe komst met optimisme tegemoet te zien. SCHIEDAM, 26 maant Een wat ge lukkig in de 24e minuut van de strijd doo rechtbinnen Ruys gescoord doelpunt be zorgde VFC een krappe overwinning op een zich verbeten werend Excelsior. Dat ene bij na van de middellijn afge vuurde schot verraste doelman Van Veen die meters voor zijn doel staande, slechts wanhopig kon springen, via de paal kwam de enige, maar voor een danig te genvallend VFC belangrijke treffer tot stand, die het resultaat was van een eerste helft, waarin de Vlaardingers zich superieur hadden getoond over het in oranje shirt gestoken Excelsior. Negentig minuten lang had de krach tige vrijwel dwars over h°t veld waaien de wind grote invloed op het spel en maakte een goede balcontrole in vele ge vallen onmogelijk. In de eerste helft was het VFC, dat van de zo nu en dan bijdraaiende wind profijt trok, na de thee was het om diezelfde reden en te vens dank zij een groter enthousiasme Excelsior dat de Vlaardingers in de ver dediging drong en voortdurend hevige pogingen deed de zo geringe 1-0 achter stand weg te werken. De VFC-verde- diging wist echter van geen wijken al moest enkele malen doelman Meyer in laatste instantie redding brengen en met name de lange spil Remmers be tekende meestal een onoverkomelijke hin dernis voor Excelsiors lichte voorhoede spelers. Het grote gevaar voor de VFC'ers kwam dan ook voornamelijk na snelle aanvallen over en via de vleu gels. waar echter zowel Van Buijtenen als Vollebregt grote tegenstand onder vonden van het back-stel v. d. Zwaan- v. d. Wóude. Dat het in de eerste helft bij een 1-0 voorsprong van het duidelijk sterkere, maar toch allesbehalve groots spe lende VFC bleef is te danken aan stug verdedigen, waarbij doelman Van Veen verschillende malen de bal van de voet van een schietgrage VFC'er moest ha len. Na rust verzwakte VFC zienderogen en nam Excelsior de touwtjes geheel in handen, slechts enkele malen te ruggedrongen door tegenstoten van de gasten. De Excelsior-verdediging hechter dan in de eerste helft had hiermee geen al te grote moeilijkheden en tenslotte was Van Veen er altijd nog om zich in het strijdgewoel te werpen. Ijverig aangemoedigd door toeters en dergelijke lawaai-producerende artikelen van vele supporters wist Excelsior, dat toch niets meer te verliezen had en daarom alles op de aanval gooide, her haaldelijk ver door te dringen tot vlak voor de veste van doelman Meyer, die echter gevaarlijke schoten van Den Brin- ker, Van Buijtenen en Lakwijk met snel le reacties en een nodige dosis geluk uit zijn doel hield. Zelfs moest hij een maal languit vallen om een harde kop stoot van zijn eigen spil rakelings naast de paal te zien gaan. Ondanks het overwicht van de thuis club, dat naarmate de tweede helft vor derde steeds duidelijker werd bleven in die periode zeker verdiende treffers uit. Het VFC-legioen dat naar Thurlede was getogen kon pas bij het laatste fluit signaal opgeruimd ademen en zich ver heugen over een benauwde 1-0 overwin ning, die hun ploeg op Excelsior had bevochten. Hoe klein en eervol de nederlaag van Excelsior ook mocht wegen, de voor sprong op hekkesluiter Vriendenschaar is erdoor gereduceerd tot één puntje, waar dan nog bijkomt dat Excelsior een wedstrijd minder heeft gespeeld. Vrien denschaar behaalde namelijk epn onver wachte 4-3 zege op Leerdam Sport, dat zich na met 3-1 te hebben voorgestaan, al veilig waande. SCHIEDAM, 26 maart. DRZ heeft zich door „hekkensluiter" Nieuwerkerk ..laten verrassen" en werd met een ver diende 3—1 nederlaag naar huis gestuurd. De rood-witten startten met de wind in de rug, maar de vele schoten die op het doel van Nieuwerkerk werden afgevuurd gingen over of naast. Nieuwerkerk had z'n verdediging bovendien nog versterkt door met teruggetrokken binnenspelers te werken. De wind, die DRZ voor rust zo goed stuwde was echter ook oorzaak van het eerste doelpunt van de thuisclub. Vijf minuten voor rust belandde een door de wind van richting veranderde voorzet bij 1 de Nieuwérkerk-midvoor. die niet aarzelde en scoorde, 10. Ook na rust was DRZ de betere partij, maar in tegenstelling tot de thuisclub kwam uit de Schiedamse voorhoede geen doeltreffend schot. Na een kwartier slor/g Nieuwerkerk voor de tweede maal toe door een treffer van de rechtsbinnen en drie minuutjes later was het zelfs 30. door een strafschop wegens hands van een der achterspelers. Na 21 minuten leidde een vlotte aanval nog wel tot een tegenpunt van B. Molendijk, ditmaal linksbinnen spelend, tot verdere treffers kwam het niet meer. SCHIEDAM, 27 maart. D.W.S. eer ste damesclftal heeft te Poeldijk een ver diende puntenverdeling behaald tegen koploper Verburgh. Goed samenspelend wist D.W,S. binnen 10 min. een 02 voor sprong te nemen door Leni en Nel Ro bart. Verburgh wist in dc 12e min. tegen te scoren 12. 5 min voor rust liep DWS verder uit door Emmie Sonius 1—3. Drie min na rust scoorde Verburgh 23. Hierna was D.W.S. ondanks sterke tegenwind steeds in de aanval. Een ze ker schijnend doelpunt draaide door de harde wind uit het Verburgh doel. Een ongeoorloofd geremde Verburgh-aanval kostte D.W.S. een strafworp, die echter naast werd geschoten. D.W.S. putte hier uit de moed weer ten aanval te trekken, wat resulteerde in een doelpunt van Nel Robart 24. Door een afstandsschot liet Verburgh iii tot 34. Nel Robart mis te hierna jammerlijk een aan D.W.S. toe gekende strafworp. Een dubieuze strafworp bracht Verburgh naast DWS 44. Met D.W.S. sterk in de aanval kwam het einde van een goed gespeelde wedstrijd. Het tweede damesteam speelde een leuke wedstrijd tegen de Roda-reserves. De punten werden hier „zusterlijk" ge deeld 66. Het jongens juniorenteam van D.W.S. speelde een zeer goede wedstrijd tegen het sterke Dynamo. Combinerend won nen ze met 1210. Het eerste herenteam van D.W.S. speelde een slechte wedstrijd en verloor dan ook van het Rotterdamse Roda .Na 8 min. had DWS al een 02 achter stand. Gerard v. d. Wal zorgde voor 1-2. Weer liep Roda uit (13), maar Eddy Grootenboer zorgde, dat de rust met 2-3 inging. Na de rust was het weer Roda dat bin nen 10 min. uitliep tot 25, Kees v. Gee- ne en Eddy Grootenboer zorgden voor SCHIEDAM. 26 maart. Opnieuw leed Schiedam een nederlaag, ditmaal tegen het zeker niet sterkpre Haastrecht. Tegenover het overwicht van de thuis club, dat slechts een doelpunt, tot gevolg had stelden de Haastrechters vier tref fers, die Schiedam door een zege van Nieuwerkerk op de laatste plaats zet, Schiedam dat voor rust de wind mee had oefende voortdurend grote druk uit op het doel van de gasten, zonder echter tot doelpunten te komen. Haastrecht gaf hier echter na 35 minuten het voorbeeld in. Een uitval bracht de bal bij de rechts binnen en deze gaf zijn ploeg de leiding, 0—1. Ook na rust was Schiedam goed com binerend in het doelgebied van Haastrecht te zien. Geen enkel doeltref fend schot kwam echter uit de voorhoe de. Haastrecht beschikte wel over schut ters, met name in de rechtsbinnen en de midvoor. De eerste bracht na 20 minuten de stand op 0—2 en twaalf minuten later was het door de midvoor 03. Wel gaf een tegenpunt van Van der Lubbe zeven minuten voor tijd een kleine opleving een vierde doelpunt kort voor tijd van de Haastrecht mdivoor maakte verdere tegenstand hopeloos. 45. Weer scoorde Roda tweemaal 4-7. In de laatste minuten werd er door elk der partijen nog een maal gescoord, zo dat D.W.S. met een 58 nederlaag het veld moest verlaten. Het tweede herenteam speelde tegen een niet volledig Vires 2. Zij wonnen na een stevige wedstrijd met 118. Door deze overwinning heeft D.W.S. 2. de kop overgenomen van Vires 2. UITSLAGEN, van door D.W.S. ge speelde wedstrijder* JUNIOREN: Jongens: D.W.S. - Dyna mo 1210: Meisjes 1: D.W.S. 1 - Schut ters 18: Meisjes 2: D.W.S. 2 - Schut ters 2 33 ASPIRANTEN: Meisjes A. D.W.S. A. Snelwiek 15: Meisjes B. D.W.S. B. - Snelwiek 2 30: Meisjes C. D.W.S. C. - Actief 2 2-2. Jongens DWS-Meeuwen 2-5 SENIOREN: Dames 1. Verburgh - D.W.S. 4—4; Dames 2. D.W.S. 2 Roda 2 66: Heren 1, D.W.S. - Roda 58; He ren 2. D.W.S. - Vires 2, 11—8. SCHIEDAM, 27 maart. Bij een vechtpartij met een andere jongen zaterdagmiddag om drie uur in de Boerhavelaan is de 12-jarige Jan. J, K. komen te vallen. Met een grote buil op zijn hoofd, enkele schaafwonden en vermoedelijk een hersenschudding is hij door de G. G. en G. D. naar het Ge meenteziekenhuis vervoerd. Later kon hij echter met een taxi weer naar huis terugkeren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 3