ROOMS-RODE coalitie op komst in BELGIË? Liberalen niet tegen een drie-partijenregering BRUG OVER NIEUWE MAAS TEN OOSTEN VAN ROTTERDAM 1 .STERRETJE" Morgen Europa's grootste aandeelhoudersvergadering Philips7 jaarlijkse attractie trekt record-belangstelling Bijna 3.000 bezoekers (?- MARTINEZ Tal en Botwinnik zijn het snel eens: remise N c J Ckefarine .4 I Eyskens wijt nederlaag aan C VP - dubbelzinnigheid 2V2 jaar celstraf wegens poging tot wurging Voetbalwereld in Engeland opnieuw in beroering Mislukte poging in Chatham Nieuwe successen van Irene Jansen 4-vcudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Verdacht van oplich ting aangehouden Ronde van Tunesië HOEKSTRA EN ROL OP EREPLAATSEN U Ook Oost-Duitsland uit FIFA-jeugdtoernooi Klein wapenarsenaal in Tilburg ontdekt Twist brengt politie op het spoor Schulte's wielerploeg debuteert in Ronde van Noord-Holland INTERTEST GUARANTEE Paardensport in Pau Zestien kandidaten voor Hongaarse voetbalploeg Belgische dames met zege gestart Onzekerheid over deelneming Italië NKS zendt voetbpTeam naar Oostenrijk Leicester eindelijk in de Cup-final UW TAFELWATER DINSDAG 28 MAART 1961 II lt;S BRUSSEL, 28 maart Gister- •niddag heeft, zoals in een deel ran onze oplaag al bericht, eerste- ninister Eyskens aan koning 3oudewijn het ontslag van zijn •egering aangeboden. De koning ïeeft het ontslag aanvaard. On middellijk daarna heeft de koning jen aanvang gemaakt met de politieke raadplegingen die de veg voor een nieuwe regerings- ;oalitie moeten effenen. Voor aleer zich naar Laken te begeven, verklaarde oud-premier Eyskens aan de journalisten dat er geen gevaar voor een linkse regering tussen socialisten en liberalen is, imdat, in tegenstelling tot 1954, iet jaar waarin de regering-Van Acker tot stand kwam, de B.S.P. en de liberalen thans geen vol strekte meerderheid in het par lement bezitten. Vlaams probleem Nieuwe crisis? Het internationale goedkeuringsmerk op karpetten en tapijten. Geeft u zekerheid bij 't kiezen van een goéde vloerbedekking. Britse marine voorkomt Nederlandse kaperij sigaren een echt geschenk... OOK VOOR UZELF! SANTO SA kist van 25 stuks 5.50 PROMINENT kist van 25 stuks H0NNEUR kist van 25 stuks door J. H. DONNER Europese titels basketball Van Eysden gewipt in Monaco Intern, honkbaltoernooi Trainer voor cricketbond Voot familiegebruik, in i/i literschroefflessen i i (Van onze correspondent te Brussel) Eyskens, die wel besefte dat zijn ■ol als hoofd van een regering is uit gespeeld, nam geen blad voor de mond ■n hij aarzelde niet de oorzaak van de IVP-nederlaag af te wentelen op de *ug van partijvoorzitter Lefèvre. Zon- ler Lefèvre bij naam te noemen, be- ichuldigde hij deze er niettemin van zoor en tijdens de verkiezingscampag- le knipoogjes naar de socialisten te lebben geworpen. Deze dubbelzinnig- ïeid heeft een deel van de CVP-rech- ;erzijde van de partij verwijderd. Eys kens was voorts van mening dat men ie wederopleving van het Vlaamse na tionalisme als een zeer belangrijk nieuw feit moet beschouwen. Volgens de ontslagnemende premier is de aar zeling van de CVP om aan de eisen der Vlaamse nationalisten gehoor te ge ven daar de oorzaak van. (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen! (Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede Vrordt bedoeld de wederzijdse versterking ivan de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chelarine„4"- elk afzonderlijk al beroemd <werken tezamen nog beter. Ze helpen vaak dok dan, wanneer andere middelen falen en (doen werkelijk wonderen I ,t BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20tabl. f 0.80. Voordelig» gezinsverpakking 100 tabt. 13.50 UTRECHT,. 28 maart De rechtbank veroordeelde vanmorgen een 21-jarige bouwvakarbeider uit Soest,tot twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek wegens poging tot wurging van de 25- jarige mej. C. S., in Utrecht. 9 oktober van het vorig jaar ontmoette hy, na een dertigtal glazen bier te heb ben gedronken, genoemde vrouw in een bar aan de Oudegracht. Zij nam hem mee naar haar kamer aan de Kwartel straat. waar hy haar na een korte ruzie plotseling aanviel en tot tweemaal toe vergeefs trachtte haar te wurgen. Met medeneming van een bedrag van twintig gulden verdween hij daarna door een ge opend venster, doch enkele dagen na de aanslag wist de politie hem te arreste ren. In een psychiatrisch rapport wordt de bouwvakarbeider verminderd toe rekeningsvatbaar geacht. De officier van justitie had veertien dagen geleden eenzelfde straf tegen hem geëist. (Van onze correspondent) APELDOORN, 27 maart. De politie heeft een 50-jarige vertegenwoordiger aangehouden, die ervan wordt verdacht een aantal inwoners van Apeldoorn en Beekbergen voor ongeveer 3.000,- te hebben opgelicht. De man leende onder allerlei voor wendsels geld. De slachtoffers ver trouwden hem, omdat hij een keurige indruk maakte. Van terugbetalen kwam echter niets, omdat de man zonder werk was en de geleende bedragen gebruik te voor zjjn levensonderhoud. De ver huurder van de auto, waarvan de man dagelijks gebruik maakte heeft een be drag van ruim 1.300,- te goed. Uit de verschillende partijen zijn in tussen de eerste geruchten opgevangen in verband met de nieuwe regering. Volgens ,,La demière Heure", het of ficiële orgaan van de liberale partij, zit men op dit ogenblik in een politieke inktfles en niemand weet precies welke weg men inslaan moet. Volgens ,,La demière Heure" zou de voortzetting van de huidige liberaal-katholieke rege ring nochtans de voorkeur verdienen, op voorwaarde althans dat een ploeg van nieuwe mensen wordt gevormd. Opmerkelijk is echter dat, ook in de liberale partij, ,,La dernière Heure" gisteren alleen stond om een voort zetting van de huidige bewindsploeg te verdedigen. Gistermiddag ver klaarde de liberale minister Van der Schueren dat op dit ogenblik een drie- partijenregering met liberalen, socia listen en CVP de beste formule lijkt. De liberale partij is, volgens minis ter Van der Schueren, bereid in een dergelijk bondgenootschap haar ver antwoordelijkheid op zich te nemen indien de andere coalitiepartners erin toestemmen een kieswethervorming goed te keuren. Zo niet, dan moet het volgens Van der Schueren maar een CVP-BSP-coalitie worden. Voor de liberalen schijnt de kieswet hervorming een conditio sine qua non voor een eventuele participatie aan het bewind te allen zijn. Van liberale zijde is er met name, niet zonder grond ove rigens, gisteren op gewezen dat het thans vigerende lectorale systeem oor zaak ervan is geweest dat de liberalen ondanks een stemmenaanwinst van 1,26 pet., toch één zetel hebben moe ten prijsgeven. In drie provincies heb ben zij geen enkele zetel veroverd, hoe wel zij daar 134.000 stemmen op hun naam verenigden. In de socialistische party schijnt men inmiddels de geesten op een bondge nootschap met de CVP voor te berei den. De Waalse vakbondsleider Renard sprak zich onomwonden uit voor een coalitie BSP-CVP. Maar de CVP moet volgens Renard zich bereid verklaren de door de socialisten in uitzicht ge stelde structuurhervormingen goed te keuren. Ook BSP-ondervoorzitter Van Eynde scheen aan een samengaan met de CVP de voorkeur te verlenen. In ieder geval is de huidige formule ver oordeeld, zei hij. Voor de Belgische radio en televisie heeft de advocaat Van der Eist, voorzit ter van de Volks Unie, gisteravond ver klaard dat de Vlaams-nationale partij nu een definitieve doorbraak heeft tot stand gebracht. Volgens mr. Van der Eist mag men dit succes niet als een verschijnsel van voorbijgaande aard be schouwen. Vlaanderen, verklaarde hij, kan zich niet langer meer bij zijn so ciaal-economische achterstand neerleg gen. Daarom wenst het politieke struc tuurhervormingen. Om deze hervormin gen tot stand te brengen hebben de na tionalisten zich rondom de VolksUniege- schaard, want zij kunnen niet langer meer vertrouwen schenken aan unitai re partijen die het Vlaamse belang steeds naar de tweede plaats verdrin- en. Deze verkiezingen, aldus Van del ist, betekenen een keerpunt want zi;i hebben het sein gegeven voor een op mars die niet eindigen zal zolang het Vlaamse probleem geen oplossing heeft gekregen. Het Antwerpse weekblad „De Post" had op de vooravond van de verkiezin gen een interview afgedrukt waarin Van der Eist het ontwrep van de federa listische grondwet in herinnering nep dat in 1952 door hem zelf, in samen werking met de Waalse federalisten van het Waals nationaal congres was opge steld. Volgens Van der Eist moet Bel gië een bondsstaat worden met twee autonome staten, Vlaanderen en Wallo nië en een bondsgebied Brussel. De grens tussen Vlaanderen en Wallonië wordt door de taalgrens ge vormd. Brussel en de gemeenten van de hoofdstedelijke agglomeratie zou den het bondsgebied vormen. Volgens het ontwerp van grondwet zouden de Vlamingen en de Walen behalve het Belgische staatsburgerschap een Vlaamse of Waalse sub-nationaliteit krijgen. Te Brussel zouden alle inwo ners die in Vlaanderen of te Brussel, maar uit een Vlaamse vader gebo ren zijn, automatisch de Vlaamse na tionaliteit verwerven. De koning en een bondsraad zullen de uitvoerende machten van de bondsstaat verzeke ren. De twee gewestelijke staten zou den elk over een parlement beschik ken waarin ook Brussel vertegen woordigd is. De heer Van der Eist verklaarde aan De Post er niet aan te wanhopen dat hij eerlang dat doel zal kunnen berei ken. Een nieuwe crisis kan volgens hem plotseling in België de geesten voor het federalisme rijp maken. Ook het algemeen stemrecht, de taalwetten en de eerste sociale wetten werden in België in perioden van crisis goedge keurd alhoewel daar bij de regerings partijen eigenlijk geen meerderheid voor bestond. Indien de grote partijen weigeren aan het Vlaams-Waalse pro bleem een oplossing te schenken, dan is volgens Van der Eist een nieuwe Crisis in België onvermijdelijk. En dat ogenblik is volgens de voorzitter van de Volks Unie wellicht niet zo heel ver meer verwijderd. GAFSA, 28 maart De Zweed Adams- son is winnaar geworden van de vijfde etappe van de Ronde van Tune sië, van Le Kef naar Gafsa over een afstand van 242 kilometer. Hij won in Gafsa de sprint van een kopgroep van dertien renners waarbij zich ook onze landgenoten Hoekstra, RoP en Knoops bevonden. Zij namen resp. de zesde, zevende en twaalfde plaats in. Diepe- rink eindigde op de veertiende plaats met een achterstand van 5 minuten en 17 seconden op de winnaar. Emiele Verstraete werd op vijftien minuten en twaalf seconden zesentwintigste. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit 1 1. Scheibner (O. Did) 19.45.50; 2. Adamsson (Zwed.) 19.46.03; 3. Le Baube (Fr.) 19.48.20; 4. Knoops (Ned.) 19.49.19; 5. Cauvet (Fr.) 19.50.46- 7. Rol (Ned.) 19.54.55, 11. Diepermk (Ned 19.56.35; 17. Hoekstra (Ned) 20.14.55; 23. Verstraete (Ned) 20.28.49; 33. Wes- seling (Ned.) 20.56.21. Na de vijfde etappe ziet het algemeen ploegenklassement er als volgt uit: 1. Oost-Duitsland 58 uur 28 minuten en 19 seconden; 2. Nederland 58.29.46 3 België 58.40.44; 4. Zweden 58.57.52; 5 Frankrijk 59.01.49. LONDEN, 28 maart Opnieuw dreigt in Engeland een voetbalstaking. Ditmaal omdat de leiders van de En gelse voetbal league geweigerd zouden hebben om het met zoveel moeite door de beroepsvoetballers behaalde recht omtrent de overschrijving te erkennen. Jimmy Hill, de voorzitter van de bond voor beroepsspelers zei gisteren: „Wij hoopten, dat alle wrijvingen nu achter de rug waren. Nog willen wij deze hoop niet geheel en al opgeven. Maar wij moeten ons op het ergste voorbereiden". Hill uitte de beschuldiging, dat slechts zes weken, nadat het bestuur van de voetballeague een algemene staking had weten te voorkomen door het voorstel van de prof-spelers te aanvaarden, dit bestuur nu in twijfel trekt of de speler het recht, heeft overschrijving naar een andere club te verkrijgen, wanneer hij weigert de voorwaarden van zijn club te accep teren. De overschrijving was juist een van die punten, die in het voorstel waren opgenomen Na een vergadering van de beroeps voetballers in Manchester vertelde Jimmy Hill gisteravond dat besloten was dus niets te zeggen wat betrof de twijfel die was ontstaan over de inter pretatie die de clubs geven aan de on langs overeengekomen regeling. De op 18 januari tussen de spelers en de lei ding van de league gesloten overeen komst moet namelijk nog worden ge ratificeerd op een buitengewone verga dering van de league-clubs op 14 april. Het zag er naar uit dat, zo het tot staking zou komen, men daarmee niet op korte termijn zou beginnen. Zelfs als de spelers tot een staking zouden besluiten, wilde men met uitvoering van dat besluit wachten tot het begin van het volgende seizoen. BERLIJN, 28 maart Oost-Duits land heeft zich teruggetrokken uit het internationale juniorenvoetbaltoernooi in Portugal, omdat Portugal de Zuid- slaven niet wil toelaten. Dit is door de Oostduitse voetbalbond telegrafisch meegedeeld aan de Europese Voetbal unie die het toernooi onder haar aus piciën heeft. Ook stelden de Oostduit sers de eis dat het toernooi zou worden afgelast. Aanvankelijk wilde Portugal ook de Oostduitsers niet binnenlaten, j.l. vrijdag werd dit besluit ongedaan gemaakt. Dit is de Sovjet-ruimtehond „Sterretje" (Zwezdochka) die evenals zijn voorgan- met goed gevolg een ruimtereis gemaakt heeft. gers Ten oosten van Rotterdam is een begin gemaakt met de bouw van een brug over de Nieuwe Maas. Het wegdek komt dertig meter boven de rivier te liggen, de vaste overspanning wordt 287 meter lang. De brug zal het interlokaal ver keer door Rotterdam ontlasten. Een overzicht van de drie landhoofden aan de kant van IJsselmonde. Advertentie (Van onze correspondent) EINDHOVEN, 28 maart De Phi- lips-jubileumhal is met veie meters textiel opgesierd en voorzien van 3.000 stoelen om de 2.977 aandeelhouders te kunnen ontvangen, die woensdag Euro pa's grootste aandeelhoudersvergade ring komen bijwonen. Ieder jaar op nieuw groeit de belangstelling voor de ze vergadering met sprongen: enkele jaren geleden kwamen er nog maar een kleine duizend, vorig jaar waren er 1600 en nu bijna 3.000. De spreiding van het aandelenbezit is hier maar ten dele de oorzaak van. De voornaamste fac tor is de faam die de Philipsvergade- ring heeft verworven als dagje uit met attracties. Werden de deelnemers enkele jaren geleden nog rondleidingen door het be drijf aangebeden, vorig jaar kregen zij een boeiende t.v.-demonstratie voorge zet en dit keer staat een klank- en licht- nummer op het programma waarover nog geen bijzonderheden verstrekt zijn, maar dat in elk geval een uitzonderlijk evenement moet worden. Hoe het moet gaan als de belangstelling voor deze ver gadering nog verder toeneemt, weet geen mens. Deze keer is het nog juist gelukt de zaak te organiseren. Achter de jubileumhal is een tentencomplex van 2800 m2 opgetrokken waar de aandeel houders rond het middaguur zullen wor den gespijzigd. De hal zelf heeft men vergroot door er de garderoberuimte bij te trekken. Om toch de jassen te kunnen bergen heeft men tijdelijke gar derobes aangebouwd. Onder de gasten bevindt zich ook een aantal tijdelijke aandeelhouders. Een bank heeft namelijk een aantal scholie ren speciaal voor deze vergadering tot aandeelbezitters gemaakt om hen in staat te stellen het evenement bij te wo nen. Na afloop moeten ze hun aandelen weer afgeven maar ze houden er in elk geval een grammofoonplaat aan over, want die krijgen alle deelnemers tra ditiegetrouw cadeau. De vergadering is, zoals bekend, te vens het afscheid van ir. P. Otten, als president-directeur, en de start van ir. F. Philips, als zijn opvolger. Deze com mandowisseling zal echter pas volgen de week woensdag de volle aandacht krijgen als beiden 's middags recipiëren in de jubileumhal. Op donderdagavond 6 april zal in hetzelfde kader een sport- show worden gegeven in het Philips- sportpark. DEN BOSCH, 28 maart Gerrit Schulte heeft reeds vier weken een aan tal geselecteerde amateurs onder zijn leiding. De bedoeling van zijn training, die driemaal in de week in de omge ving van Berg en Dal wordt gehouden, is tot een sterke ploeg te komen, die zal deelnemen aan alle klassieke wedstrijden van Nederland en zo mo gelijk ook aan de klassiekers in Belgie en Luxemburg. De renners zijn alleen aan hun ge geven woord gebonden om de orders van Schulte uit te voeren. Dat geldt echter alleen voor de klassiekers. Wil len zij individueel deelnemen aan z.g. „kermiscoursen", dan zullen zij daar voor als regel wel toestemming van Schulte krijgen. De opzet is om het een jaar aan te zien. Men wil dan in de toekomst ko men tot een ploeg van professionals, die onder een fabrieksmerk zullen rij den. Op 9 april zal de door Schulte gekozen ploeg zijn debuut maken in de Ronde van Noord-Holland. De daar voor geselecteerde renners zijn: Jan sen (Nootdorp), Althuizen (Den Haag), Nijdam (Halfweg), Hoekstra (Ureterp), Biemans (Ulvenhout), Zoet (Sassen- heim), K. de Jong (West-Graftdijk), Van Amsterdam (Breda), V. d. Kloos ter (Rotterdam) en Jochems (Rijsber- gen). Advertentie) TILBURG, 28 maart Een twist tus- textlelhande- Duitsland Erich Ollenhauer, de leider van de Westduitse sociaaldemo cratische partij, is gisteren op een gro te ontvangst in Bonn door vertegen woordigers van velerlei groeperingen gelukgewenst met zyn zestigste ver jaardag (DPA). sen twee ex-compagnons, iaars, een uit Tilburg en een uit Rot terdam, heeft in de nacht van zondag op maandag tot een ongewone ontdek king geleid. De zaken waren slecht gegaan en er was een grote schuld ontstaan, waarvoor de Rotterdammer verantwc ordelijk werd geacht. Bovendien betwistten de com pagnons elkaar het bezit van de enige auto van de firma.'Zondagavond was deze in het bezit van de Tilburgenaar. De man liet zyn broer en diens verloofde daarmee een ritje maken naar Oister- wyk. Daar werd de wagen voor een res taurant geparkeerd, maar toen de broer naar Tilburg wilde terugkeren, bleek de wagen verdwenen. Op vermoeden dat de compagnon van zijn broer hierin de hand had, reed hij per taxi terug. Hij wipte eerst nog even thuis aan om een revolver te laden, die hy meenam. Voor de ouderiyke woning van de Rotterdammer eiste hy de auto te rug al zwaaiend met de geladen revol ver. Voor er echter iets ernstigs kon ge beuren, verscheen de politie, die de bo ze Tilburgenaar op '■•et hoofdbureau in sloot. Bij een onderzoek naar de herkomst van het wapen trof de politie in de wo ning van de man een klein wa Cenarsenaal aan. Er werd proces-ver aal opgemaakt wegens verboden wa penbezit. Hy verklaarde aan de politie, dat hy niet werkeiyk had willen schieten, doch alleen indruk had willen maken. CHATHAM, 27 maart (Reuter) Britse marinemannen, meer op hun hoede dan hun voorgangers van 294 jaar geleden, hebben de bemanning van de Nederlandse torpedoboot ja- ger „Limburg" verhinderd zich uit de voeten te maken met een antiek kanon dal zij ais herinnering wilden meenemen. Toen de „Limburg" op iet punt stond de terugreis naar Nederland te aan vaarden zag men het kanon, dat als verslering van de haven diende, op 't dek staan. Het werd met een kraan weer aan land gebracht. „Wij vermoedden al dat zij iets dergelijks wilden doen", zei een ma rine-officier, „maar wij waren er op tijd bij". De prijzen per stuk zijn resp. 22-27 en 31 ct Ook verkrijgbaar in dozen van 5 en 10 kisten-van 50 stuks a hun enerverende strijd van zater dag is het begrijpeiyk dat Tal en Botwinnik het in de zesde party van hun tweekamp wat lichter ge- genomen hebben. Het is dan ook geen groot gevecht ge worden al was de openingsbehandeling van beide partijen interessant. Het was weer een Caro-Kann en Tal speelde ook m de doorschuifvariant. En opnieuw riposteerde Botwinnik met h< merk waardige 3) c5 op de 3e zet, die tot overgang naar de Franse party leidt. Advertentie Ook ditmaal lukte het Tal niet voor deel te behalen en toen de beide spelers de stukken hadden ontwikkeld volgde op de 25e zet een herhaling van zetten: Remise. De stand na zes parken is nu 3K2lA in het voordeel van Botwinnik. Tal Botwinnik 1) e2-e4 ttt-cH De vraag ryst waarom Botwinnik niet gewoon 3) ...Lf5 speelt. Een antwoord s natuurlijk moeilijk te geven, maar blijkens vroegere partijen speelt Tal dan 4) c4. Het vermoeden is dus dat Botwin nik de enigszins passieve stand die dan ontstaat niet bevalt. 4) d4xc5 e7-e6 5) Ddl-g4 Het is absoluut Tal's karakter niet om om een pionnetje te gaan vechten. Maar misschien is het toch het beste om zwart de herovering van de pion zo moeilijk mogeiyk te maken met 5) Le3 en op 5) Pd7 6) Lb5. Pb8-d7 Pg8-e7 h7-h6 Dd8xe7 Wit heeft geen aanknopingspunten voor een initiatief, maar ook zwart kan weinig beginnen. 5) ..i 6) Pgl-f3 7) Lcl-g5 8) Lg5xe7 jg5x« 9) Pbl-c3 10) 0-0-0 Zwart neemt de pion op f2 nu en op de volgende zet niet. Hij moet voor alles eerst de ontwikkeling voltooien. 11) Kcl-bl Pd7-b6 12) Pf3-d4 H n n 13) h2-h4 O-W' 14) Thl-h3 Kc8-b8 15) f2-f4 De7xc5 a7-a6 2) d2-d4 3) e4-ea d7-d5 Cö-c5 15) Td8-c8 16) h4-h5 Th8-g8 17) Pd4-b3 Dc5-c7 18) Lfl-d3 Pb6-c4 19; Ld3xc4 Dc7xc4 20) Pb3-d4 Lf8-e7 21) Th3-d3 Dc4-c7 22) Dg4-e2 5<:7_b2 23) De2-g4 Db6-c7 Beide spelers grijpen de eerste gele genheid om remise te maken met beide handen aan. Tegen een iets zwakker tegenstander dan Tal zou Botwinnik zeker op winst gespeeld hebber- 24) Dg4-e2 Dc7-b6 25) De2-g4 Remise BOEDAPEST, 28 maart De Hon gaarse voetbalbond heeft de trainings groep samengesteld, waaruit de spe lers zullen worden gekozen voor de lan- denwedstryden tegen Oost-Duitsland (16 april) en Nederland (30 april a.s.). De volgende spelers werden geselec teerd: doel: Grosics en Szentmihalyi: achter: Matrai, Sipos, Sarosi, Dalnoki en Sovari; midden: Bundzsak, Soly- mosi en Kotasz; voor: Sandor, Goe- roecs, Albert, Tichy, Kuharszky en dr. iFenyvesi. PAU, 28 maart Op de laatste da- gen van het internationaal concours hippique alhier zijn door de leden van het Nederlandse team wederom enkele goede prestaties geleverd. Zo eindigden Irene Jansen met Jamin ©n Warner Philips met Narcissen met 0 fouten ex aequo op de eerste plaats in een spring concours voor vier-jarige Franse paar den. Er waren 70 deelnemers. Warner Philips werd uit 50 deelne mers met Mephisto derde in een springconcours voor vyf-jarigen. De Fransman Henri won met Instinc- tif een puissance-springconcours. Twee de werd zyn landgenoot Calmon met Gerboise en derde ritmeester Gruppe- laar met Incompris. Calmon werd met Gerboise eveneens eerste in het spring concours om de Grote Prijs de stad Pau. Gruppelaar bezette hierin de zes de plaats. In het klassement voor de beker voor de bestgeplaatste ruiter met hetzelfde paard in het gehele concours hippique, bezette Calmon met Gerboise de eer ste plaats. Tweede in dit klassement werd ritmeester Gruppelaar met In compris. De oogst voor het Nederlandse team op de vijf dagen, dat het concours hip pique duurde bestond uit zeven eerste pryzen, twee tweede, twee derde en drie vyfde pryzen, een zesde en een achtste prys. MULHOUSE, 28 maart Maandag is in Mulhouse een begin gemaak met het kwalificatietoernooi voor het Europees kampioenschap basketball (DAMES). De Nederlandse damesploeg had in de eerste ronde vrijgeloot. De uitslagen luiden: Oostenrijk Schotland 59—44; België Zweden 45 —28. Frankrijk Zwitserland 392o. MONTE CARLO, 28 maart Piet van Eysden is maandag in de eerste ronde van het herenenkel van het in ternationale tennistoernooi in Monte Carlo uitgeschakeld door de Amerikaan Mulloy. De cijfers waren; 6—4, 6—2. Onze landgenoot Ben Verhagen zege vierde maandag met zijn flying Dutch man Daisy in de eerste race om de Coupe Jean Bertrand, een internatio nale zeilwedstrijd, die in San Remo werd gehouden. ROTTERDAM, 28 maart De deel neming van Italië aan het in juli te houden internationale honkbaltoernooï in Haarlem is zeer dubieus geworden. De KNHB ontving tot dusverre name lijk nog geen enkel bericht uit Italië, hóewei was overeengekomen dat de toe- af afzegging uiterlijk zondag jongstle den zou worden getelegrafeerd. Mocn- tei de Italianen inderdaad niet komen, dan zal waarschijnlijk de Duitse natio nale ploeg worden uitgenodigd. Behalve drie nationale teams, zuilen ook twee Amerikaanse luchtmachtploe- ■gen en een selectie van het Amerikaan se leger in Duitsland deelnemen. Er zijn voor de Amerikanen nog enige pro blemen met betrekking tot de lange tijdsduur van het toernooi (8 dagent. Men hoopt die echter op korte termijn te kunnen oplossen. s-HERTOGENBOSCH, 28 maart -f Aan het Internationale Sporttoernooi an de FICEP, dat dit jaar wordt ehouden van 13 tot 15 juli in Linz t lostenrijk, neemt voor het eerst eer voetbalelftal van de NKS deel, »e' staande uit geselecteerde spelers van Eerste Klasse amateurploegen. De Ne derlandse tafeltennisdelegatie moet tu dens deze kampioenschappen haar wis selbeker verdedigen, behaald tijden het internationaal toernooi te Dusse dort. Voorts worden de Nederlandse klcu ren nog verdedigd door zwemmers f' mogeiyk ook door een handbalploeg- Deze internationale kampioenschappe' hebben voor de Oostenrijkers een ov zondere betekenis. De r.-k. sportorg nisatie „Union" herdenkt namelyk hie1 mee tevens haar vyf-jarig bestaan. dit verband neemt de dameskeurploejj van de N.K.J.B. deel aan een weastrb tegen Frankryk en Oostenrijk, e®„ driekamp die in de „Union FestspieK is ingeweven. DEN HAAG, 28 maart Dank de toto-uitkering heeft de KonlnKlU t Nederlandsche Cricketbond voor seizoen 1961 een trainer kunnen eng geren. Het is de 25-jarige R. V. Vy»y r sarathy. Hij heeft onder, meer v Warwickshire gespeeld. Vyaynsarai't is in het bezit van het CC-certific8 van „gevorderd coach". BIRMINGHAM, 28 maart De d«?t de ontmoeting tussen Leicester City ;t de eerste divisie en Sheffield United de tweede divisie om een plaatsm - finale van de Engelse voetbalbes heeft eindelijk de beslissing gebrac e Nadat geen van beide teams in de i f voorafgaande wedstrijden het net kunnen vinden, won Leicester j,. thans met 2—0, nadat de rust ret o fj, belblanke stand was ingegaan. vemS nale van 6 mei op Wembley zal gaan tussen Leicester City en 7 01 ham Hotspurs. Advertentie

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 12