Rusland en Rood China beloven CASTRO hulp Invasietroepen al op 100 kilometer van Havana m Regering wil slechts tot werkweek Raadsbesluiten van steden voor schorsing voorgedragen gaan 46^ uur grote Vier Zweden in levensgevaar ^tudoHfosi in Moskou demonstreren na drinken van methylalcohol in ANGOLA Eerst te zwak, te hard nu NIJDIGE TAAL VAN MOSKOU H AANWIJZING VOOR RIJKSBEMIDDELAARS Bemanningsleden van Nederlandse kustvaarder gearresteerd Henk Groot wel tegen Mexico Nederlands schip gezonken Weer aanvallen liet WOENSDAG 19 APRIL 1961 t) In Ierse Lee Pompinstallatie rem Tuskar99 faalt weer 14 pagina s MIAMI/NEW YORK, 19 april (A.F.P., Rtr., U.P.I.) In de Verenigde Staten zijn gisteren radioberichten uit Cuba opgevan gen, waarin bekend werd gemaakt dat het invasieleger op het eiland de hoofdstad Havana tot op een afstand van honderd kilometer is genaderd. Op vele plaatsen schij nen de gevechten tussen de troe pen van Fidel Castro en de op standelingen zeer hevig te zijn. Volgens de Cubaanse Revolutio naire Raad, het overkoepelend orgaan voor alle organisaties van Cubaanse politieke ballingen, wor den de invasietroepen in de pro vincie Matanzas aangevallen door „zware tanks en migs van Rus sische makelij". DE INVASIE OP CUBA Kennedy antwoordt ATLANTISCHE OCEAAN memep -Golf van Mexico ARIBISCHE ZEE=e=e=eee= Si Deze foto uit, Miami in de Amerikaanse staat Florida toont verbannen Cubanen in uniform op weg naar een recruteringsbureau om zich te melden v oor het invasieleger, dat stnjdt tegen het leger van Fidel Castro. 'O DEN HAAG, 19 april De regering heeft besloten het Col lege van Rijksbemidöelaars een algemene aanwijzing te geven ten aanzien van de arbeidstijdverkor ting in die bedrijfstakken, waarin bij het tot stand komen van de collectieve arbeidsovereenkomst of loonregeling bepaalde afspra ken zijn gemaakt, die door het college zijn gesanctioneerd. De algemene aanwijzing houdt in, dat in deze nog lopende collectieve arbeidsovereenkomsten of loon regelingen de arbeidstijd niet tot minder dan 46]/2 uur per week kan worden teruggebracht. De regering acht een arbeidstijdver korting ineens tot 45 uur per week in de hier bedoelde bedrijfstakken, gelet op de noodzaak van een ge leidelijke invoering, niet in over eenstemming met de centrale doelstellingen van haar beleid. n mm.'* zj?m In verband met de gebeurtenissen op Cuba hebben aanvankelijk honderden en later duizenden Russen, onder wie vele studenten, dinsdagmiddag in Moskou gedemonstreerd voor het gebouw van de Amerikaanse ambassade. De betogers voerden spandoeken mee en gooiden enige ruiten van de ambassade in. Pas nadat de bereden poiitie versterkingen had laten aanrukken, konden zij worden ver spreid. C 4c voor de Amerikaanse ambassade in Praag hebben zich dinsdag betogers verzameld. Van de Amerikaanse "ambassade in Bel grade vieren maandagavond reeds de ruiten ingegooid. Op de foto ziet men enige der Moskouse rtudenten in actie voor de Amerikaanse ambassade. PEUGEOT Iets zachter Het weer in Luropa MET NIEUWE DAGBLAD De burgeroorlog op Cuba heeft in middels een dreigend internationaal karakter gekregen door ondubbelzinni ge verklaringen, die zijn afgelegd door de regering van de Sovjet-Unie. Het radiostation van Havana riep gister middag om, dat Rusland aan de regering van Fidel Castro „alle nodige bijstand" heeft beloofd om aan de invasie van de „door Yankees gesteun de huurlingen" het hoofd te bieden. Ook communistisch China heeft hulp toegezegd. De Russische regering gaf bovendien, zoals wij in een deel van onze vorige oplaag reeds meldden, een felle verklaring uit, waarin van de Verenigde Staten werd geëist, dat zij een einde maken aan de agressie tegen Cuba. Tenslotte zond premier Khroesj- tsjev een persoonlijke boodschap aan president Kennedy, waarin hij hetzelf de vroeg. Het Russische persbureau Tass beweerde in een verklaring, die o.a. werd uitgezonden door radio Mos kou, dat het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendienst^ Allen Dulles, in Puerto Rieo is aangekomen, „kennelijk om persoonlijk leiding te geven aan de invasie". Omdat nog steeds alle verbindingen niet Cuba verbroken zijn (de regering van Castro laat alleen journalisten uit communistische landen toe), kon ook gisteren niet duidelijk worden vast gesteld hoe de militaire verhoudingen op het eiland liggen. Volgens de Revolutionaire Raad lopen vele Cu baanse boeren, arbeiders en soldaten naar de invasietroepen over. Een New Yorks radiostation deelde mee, dat vlak voor de Cubaanse kust acht schepen met versterkingen voor de op standelingen gereed liggen. Deze nieu we invasietroepen zouden elk ogenblik aan land kunnen gaan. Volgens woordvoerders van de Cu baanse rebellen hebben Castro vijan dig gezinde piloten gisteravond een bombardement uitgevoerd op de mili taire luchthaven bij Havana, vanwaar een dag tevoren Mig-straaljagèrs waren ppgestegen voor een beschieting van de invasietroepen. De aanval werd uitge voerd op de luchtbasis „Vrijheid". De lucht boven de stad was vervuld van explosies en van de lichtende strepen van lichtspoorpatronen. De bombarde menten werden niet op de stad zelf uit gevoerd. In de boodschap die hij deed toe komen aan president Kennedy, zegt de Russische premier Khroesjtsjev o.a. dat de Sovjet-Unie bet volk en de regering van Cuba alle steun zal geven die nodig is om een gewapende aanval af te slaan. Khroesjtsjev'dringt er bij Kennedy op aan, dat deze een eind zal maken aan de „agressie tegen Cuba". De premier vervolgt; ,.De Sovjet-Unie wenst oprecht verminde ring van de internationale spanningen. Maar als anderen de spanning ver groten zullen wij alle maatregelen nemen die wij nodig achten. Het is nog niet te laat om te voorkomen dat onherstelbare dingen gebeuren. De Amerikaanse regering kan verhinde ren dat uit de vlammen van de inter ventie op Cuba een brand ontstaat, die niet meer is te blussen. Ik zend u deze boodschap op een tijdstip dat de wereldvrede ernstig gevaar loopt", aldus de Russische premier. „Het is geen geheim", zo vervolgt de boodschap, „dat de gewapende benden, die Cuba zijn binnengevallen, in de Verenigde Staten zijn opgeleid en bewapend. De vliegtuigen die Cubaanse steden bombarderen behoren aan de Verenigde Staten en het zjjn ook de Verenigde Staten, die de bom men beschikbaar hebben gesteld. Dit heelt bij de Sovjet-regering en het Sovjet-volk begrijpelijke verontwaardi ging gewekt." Uit. de zinsnede in de Russische verklaring, dat de Sovjet-regering zich het recht voorbehoudt „samen met andere landen" stappen te nemen om Cuba te helpen, leidt men af dat Khroesjtsjev het niet zal aan durven Castro op eigen houtje te hulp te snellen. Voor de Amerikaanse ambassade in Moskou werd gisteren een lelie anti- Amerikaanse betoging gehouden. Soortgelijke demonstraties hadden ook plaats voor de ambassades van de V.S. in andere communistische landen. President Kennedy heeft premier Khroesjtsjev laten weten, dat de V.S. niet een militaire interventie in Cuba beogen. „Ik heb zorgvuldig kennis ge nomen van uw verklaring dat de ge beurtenissen op Cuba van invloed kun nen zijn op de vrede in alle delen van de wereld. Ik vertrouw er op, dat dit niet betekent, dat de, Sovjet-regering, de toestand op Cuba als voorwendsel ge bruikend, van plan is andere gebieden in vlammen te zetten. Ik zou graag Willen aannemen, dat uw regering een te groot verantwoordelijkheidsgevoel bezit om een ondernemming te begin nen, die zo gevaarlijk is voor de alge mene vrede", aldus de Amerikaanse president in zijn antwoord op een bood schap, welke hij hedenochtend van de Sovjet-premier had ontvangen. Volgens het Amerikaanse staatshoofd beeft de Russische regeringsleider een verkeerde indruk van de gebeurtenis sen op Cuba. Er zijn onmiskenbare te kenen, dat de Cubanen het gemis aan democratische vrijheden ondraaglijk vinden. Het is dan ook niet verrassend dat het verzet op het eiland was ge groeid. Kennedy zei het met Khroesj tsjev eens te zijn over de wenselijkheid van stappen tot verbetering van de in ternationale atmosfeer. In dit verband sprak hij de hoop uit dat de Sovjet-Unie zal helpen om de thans beschikbare kansen te gebruiken. Als voorbeelden noemde de president het vinden van een regeling voor de kwestie-Laos, samen werking met de V.N. in de Congo en een spoedige totstandkoming van een aanvaardbaar verdrag voor een verbod op het nemen van proeven met kernwa pens. STATEN NEW ORLEANS Uitwijkhaven der rebeüer Florida --750 km BA H A.M"A EILANDEN MATANZAS Operatiebasis der rebellen OMENTE SANTIABO '-UL VERACRUZ MEXICO JAMA/CAtE— -Swan eiland Invasiep-jnten GUATEMALA HuNuuRAS V-PELT16142Q Matanza HAVANA BAHAMA SILO MP Pinar del Rio Guanec^ mon eReyes Cruces a i banen Santa entyegos\Clara T rini d a*dC<f Sa nc t P-" piritus "Jïïcaro Moron*_ iego dejAvila ZI DES PINS uevitas amaguey-w~Gjbara VERENIGDE STATEN Mart ZXUBAZ^ Manzan km-100 anliago^r mane ZUID - AMERIKA ©GUANTANAMO AMERIKAANSEBASIS De minister van Binnenlandse Zaken STOCKHOLM, 19 april (T.T.) Vier personen uit Malmo, twee stuwadoors en twee vrouwen, die methylalcohol hebben gedronken, afkomstig van de Nederlandse kustvaarder „Trigon" uil Delfzijl, hebben een ernstige ver giftiging opgelopen en verkeren in le vensgevaar. De Zweedse politie heeft twee bemanningsleden van de „Tri gon" gearresteerd en ingesloten. Zoals wij i-eeds gisteren in een deel Van onze editie meldden, hadden enige arbeiders uit de haven van Malmö de alcohol van de daar liggende kust vaarder gekocht. Aanvankelijk vertoon den elf personen vergiftigingsverschijn selen. Negen daarvan herstelden geluk kig spoedig. Later werden vier nieuwe gevallen gemeld, zodat liet totaal aan tal slachtoffers op vijftien is gekomen. R>e toestand van vier personen is kri tiek. Twee vrouwen moesten naar Lund Worden overgebracht voor een speciale nierbehandeliog. De politie in Malmü heefl ieder, die van de methylalcohol heeft gedronken aangeraden zich on middellijk bij liet ziekenhuis te mel den, zeifs 'als zij er niet ziek van zijn geworden. Een van de gearresteerde beman ningsleden van de „Trjgon", een zes tienjarige jongen, heeft toegegeven, dat DEN HAAG, 19 april Henk Groot tal vanavond toch spelen in het Neder lands voethal'lttal, dat tegen Mexico uitkomt. Gisteravond is gebleken, dat h'.i geheel hersteld is van een griepaan val. Btejwiberg blijft daardoor reser ve hij als tussenpersoon is opgetreden tus sen de stuwadoors en een oudere zee man van het Nederlandse schip, die echter alles ontkent. Bij een door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat de alco hol uit een afvalhoop aan de water kant was opgevist. Hierop waren door een firma uit Malmö flessen me thylalcohol geworpen, waarvan de etiketten door het water waren afge weekt. Men vermoedt, dat de Neder landse zeelieden deze flessen hebben gevonden en aan boord gebracht hebben. De stuwadoors hebben ze voor tien kronen per fles gekocht. De gearresteerde Nederlanders zul len waarschijnlijk worden vervolgd op grond van onopzettelijk toegebracht letsel, waarop een maximum van zes maanden gevangenisstraf staat. DEN HAAG, 19 april Het 250 ton metende Nederlandse vaartuig „Tuskar" is vanochtend in de Ierse Zee. ter hoog te van de „Chicken Bock" (eiland Man) «zonken naoj,t het ^_>n d« gro.»d was geraakt. De bemanning is onge deerd door het Britse kabelschip „Ariel" (1.481 ton) aan boord genomen. De „Tuskar" -va» weer losgeraakt maar maakte water en een slagzij vr.»t dertig graden. De Tompiiiatallatie werk te klaarblijkelijk nis1 en het schip ronk. is voornemens op zeer korte termijn de raadsbesluiten van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam en het besluit van gedeputeerden van Noord-Holland tot in voering van de vijfdaagse werkweek, waarbij tevens de werktijd wordt ver kort, aan de Krocn ter schorsing voor te dragen. Zoals bekend hebben Amsterdam en Rotterdam besloten met ingang van 1 mei over te gaan tot invoering van de vrije zaterdag voor het personeel van deze gemeenten, met gelijktijdige ver korting van de werktijd. Gedeputeerde Staten van Noord Holland hebben voor het personeel van de provincie een soortgelijk besluit genomen. De gemeen teraad van Den Haag heeft besloten zo dra mogelijk de arbeidstijdverkorting in te voeren. Hangende het onderzoek naar de vraag, of deze besluiten in strijd zijn met het algemeen belang, acht de mi nister van Binnenlandse Zaken het nood zakelijk stappen te ondernemen tenein de de werking van deze besluiten te voorkomen. Het ligt in het voornemen van de minister soortgelijke besluiten van an dere gemeenten van geval tot geval na der te bezien, daarbij zal hij, evenals ten aanzien van nevenvermelde orga nen, conform de inhoud van zijn ter zake tot de provincies en gemeenten gerichte circulaires te werk gaan. Intussen heeft de wethouder voor personeelszaken te Nijmegen meege deeld, dat per 1 mei het stelsel van de vrije zaterdag om de veertien da gen zal worden ingevoerd voor bet gemeentepersoneel van Nijmegen. Het ligt in de bedoeling, aldus de heer Pe ters, zo spoedig mogcljjk over te gaan tot het geven van een algehele vrije zaterdag. Indien enigszins mogelijk zou men reeds in oktober met een volledige vijfdaagse werkweek wil len beginnen. Onze Haagse redactie tekent bierbij aan, dat deze beslissing van de regering directe gevolgen heeft voor de bouwnij verheid, waar de verwezenlijking van een 45-urige werkweek, zoals bekend, op een oortje na gevild was. Vandaag zou oen laatste hearing van hei bouw bedrijf met het College van Rijksbemid- delaars plaats gehad hebben. Deze bij eenkomst is nu overbodig geworden. Wel zouden vanmiddag de werkgevers uit de Raad van Bestuur Bouwbedrijf overleg plegen met de werknemersbon den. Men zou daar de standpunten uit wisselen over hetgeen nu te doen staat. Zoals bekend, bestond tussen de partij en volledige overeenstemming. De vraag is of die overeenstemming ook bereikt wordt over de verwezenlijking van een 46'/:-urige werkweek. In het bouwbedrijf is de vijfdaagse werkweek reeds een sterk verbreid ver schijnsel, vooral voor de nieuwbouw in de grote steden. Ongetwijfeld gaat zich nu de moeilijkheid voordoen, dat deze gegroeide praktijk zich slecht laat terugdraaien. Men hoort wel spreken over de vrees, dat de werknemers eni ge balorigheid aan de dag zullen leg gen nu de regering de plannen door kruist heeft. Bij een werkweek ran 46' - uur zou wil men slechts vijf dagen werken de dagelijkse werklijd 9 uur en 20 minuten gaan bedragen. Men zou dit'kunnen voorkomen door bijvoorbeeld om do andere week vijf dagen te wer ken. De vraag rijst dan echter of de arbeiders daarvoor te vinden zullen zijn boe zal de betaling op een niet vrije zaterdag moeten zijn, etc. Intussen zal de hevigheid waarmee de boosheid zich in de bouwsector zal ontladen wel wat bekoeld worden door het feit, dat de algemene aanwijzing van de regering inderdaad een „al gemene" aanwijzing geworden is. Niet alleen het bouwbedrijf is de dupe, maar ook alle andere bedrijfstakken, waarin de 45-urige werkweek nog niet gerealiseerd is. Bovendien blijkt de regering de strijd langs twee fronten scherp in te zetten, nu minister Toxo- peus de werktijdverkorting van de grote gemeenten en de provincie Noord-Holland te Hjf gaat. Het ziet er dus naar uit dat de spe ciale klachten vau de bouwwereld zich zullen vermengen niet kiachten van al gemenere aard. De Stichting van den Ar beid zal zich ongetwijfeld over de alge mene aanwijzing van de regering gaan beraden en ook in de Tweede Kamer zal er wel weer een interpellatie ko men. Daarbij zaleeliter op de voor grond komen te staan of de koerswijzi ging van de regering mgl liet algemeen belang te rijmen valt. De moeilijkhe den van de bouwsector staan dan tegen de achtergrond van een groter geheel. Dat de bouwsector in de komende dagen niettemin fel van zich zal doen horen staat wel buiten kijf. Men kan zich daar bij beroepen op een eenstemmigheid waarmee de Stichting van den Arbeid zich maandagavond tegen het plan van de regering verzet heeft. De Stichting overwoog toen reeds, dat de ingreep van de regering discriminatoir zou werken ten opzichte van andere bedrijfs takken. LOEANDA, 19 april (LPI) Gewa pende opstandelingen hebben gisteren in vele delen van Portugees Angola hun aanvallen voortgezet. Rebellen de den een aanval op de negerwijk Ligeira van de hoofdstad Loeanda. Zij hadden liet gemunt op een politiepatrouille. „Vele" opstandelingen zouden zijn ge dood, „verscheidene" agenten licht ge wond. Advertentie Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk weinig, later meer be wolking met kans op wat regen. Overwegend matige wind tussen zuidoost en zuid. Iets zachter. Donderdag: Zon: 5.34-19.45, Maan: 9.12-0.19. DE BILT, 19 april Boven de Noord zee bevindt zich een rug van hoge lucht druk, die zich geleidelijk over Scandi navië uitbreidt. HieixJoo. draait de wind door oost heen naar zuidoost tot zuid. Bij Ierland is het gaai. regenen langs een oceaanfront, dat in vertraagd tempo Frankrijk en Engeland nadert. In verband hiermede zal er in ons land meer bewolking komen en bestaat er later kans op enige regen. De tempera turen worden geleidelijk wat hoger, zo dat onder andere het gevaar voor nacht vorst de komende nacht gering is. De algemene circulatie gaat ziel zodanig wijzigen dat het weer de komende paar dagen in het algemeen zachter wordt, maar ook veranderlijk. max mm neersi Station Weer temp temp afgef gisteren 24 uur üer» Helder z\v. bew. 11 7 0 Vpenburg onbew. 14 3 0 Vlissingen on bew. 14 5 0 EeJde half bew. 12 2 0 De BHt onbew. 15 3 0 Twente onbew. 15 2 0 Eindhoven half bew. 16 3 0 Za.-Limbun zw. bew. 14 5 0 Stockholm licht bew. 13 2 0 Oslo licht bew. 13 1 0 Kupennagen onbew. 13 4 0 Londen zw. bew. 18 7 0 Amsterdam onbew. 14 6 0 Brussel onbew. 16 7 0 Luxemburg licht bew. 12 6 3 Parijs licht bew. 17 8 0 Nice zw. bew. 18 10 0 Berlijn onbew. 16 5 0 Frankfort geh. bew. 16 9 lil München geh. bew. 12 8 6 Zünch mist 12 5 3 Genève mist 14 3 1 Wenen regen 17 11 6 Innsbruck regen 11 7 18 Athene zw. bew. 15 Rome zw. bew. 23 11 0 Ajaceio half bew. 20 8 0 Madrid licht bew. 21 8 0 Mallorca zw. bew. 91 8 0 Lissabon onbew. 20 11 0 Wat de regering doet met de ar beidstijdverkorting lijkt op bet al te lievig remmen van een roekeloze tram bestuurder: bet etfect is nog wel op ie vangen voor de passagiers, die een de- gelijke zit- of staanplaats veroverd badden, maar bepaald onthutsend voor degenen die op bet punt stonden voor bun goede geld een bankje te be zetten, daar zij even argeloos als pot sierlijk de dupe worden van bun eigen zwaartekracht, Het bouwbedrijf en verschillende gemeentebesturen be vinden zich in die laatste situatie. Na dat zij zich de hoedjes weer uit de ogen getrokken hebben, zullen zij ieder naar hun aard de bestuurder vervloeken en hem te verstaan geven dat zij zich bij de directie zullen be klagen, omdat dit geen stijl is. Het is ook geen stijl. Het ging met de arbeidstijdverkorting veel te bard, dat zal iedereen erkennen. Maar nu de regering er dan eindelijk iets aan doet, zal zij weinig lof oogsten voor baar al te grote spontaneïteit wat bol len en stilstaan betreft. De route die deze regering beeft uitgestippeld baar beleid is niet zo slecht, maar zij slaagt er bij herhaling in de groot ste opschudding te verwekken door baar uiterst zonderlinge rijtechniek. Zij kan baar blunders keer op keer slechts verdedigen niet het alternatieve argument: liet is minder slecht te blunderen dan zich te pletter te rijden. Het geprikkelde bouwbedrijf ziet zicb te elfder ure de weg naar een legale ar beidstijdverkorting tot 45 uur versperd. Het is de vraag of de regering de kromme praktijk, welke zij inmiddels, vrijwel zonder weerstand te bieden, in deze moeilijke sector beeft laten groeien, weer recht zal kunnen buigen. Zij kan dat doen dtior plotseling stren ge maatregelen te nemen, maar dat zal in deze weerbarstige bedrijfstak niet zo gemakkelijk gaan. Eén punt in bet voordeel van de regering is, dat zij. al is bet dan Iaat, tenminste con sequent en naar bet lijkt met kraebt op alle bedreigde punten gaat ingrij pen. De bouwsector is immers niet alleen de dupe van baar nieuwe aan wijzing cn bovendien durft de rege ring ook de grote gemeenten de voet dwars te zeiten. Immers: gaat bet in bet particuliere bedrijfsleven om een weinig elegante correctie van de spel regels, voor de gemeentelijke en pro vinciale overlieden is bet zaak te be werken dat deze correctie langs indi recte weg ook bun beleid zal beïn vloeden. Daarmee zijn wij weer eens terecht gekomen op bet gevoelige terrein van de gemeentelijke autonomie, welke deze keer nog wel door een liberale minister in de verdrukking lijkt te wor den gebracht. Die kaart zal ongetwij feld met veel vertoon uitgespeeld wor den. Men bedenke echter, dat in 1956 toen de basis voor de overbesteding gelegd werd bet de gemeenten wa ren welke, zicb beroepend op bun autonomie, op de schaarse kapitaal markt een activiteit aan de dag leg den, welke lien later tot de zondebok ken van de overbesteding gemaakt beeft. Men beeft de regering toen ver weten. dal zij deze autonomie te zeer vrij spel gelaten heelt. Momenteel dreigt zich iets dergelijks te gaan af spelen op de krappe arbeidsmarkt. De beslissingen van minister Toxopeus zijn op kort zichl ongetwijfeld niet plezierig. Nog minder plezierig zou bet waarschijnlijk wezen als gemeen ten cn provincie later te boren zouden krijgen, dat hun autonomie op een kritiek moment andermaal tot een con juncturele overspanning heeft bijge dragen. De regering is met haar maatrege len zeer. zeer laat gekomen. De rege ring treedt tegenover bet bedrijfsleven op als een ietwat labiele vader, die links en rechts driltige klappen uit deelt. nadat bij zijn kroost in een staat van gloeiende uitbundigheid onge moeid gelaten beeft. Handelt de re gering daarmee nu ook per se onjuist Die vraag zal de komende dagen aan de orde zijn. Men zal de bewindslie den in écn adem verwijten, dat zij vroeger te zwak waren en nu zeer hard. Dat is ook onze griel. Het zou echter kinderlijk zijn van ben te eisen, dat zij. nu zij eenmaal enige tijd wei nig vooruitziend en onvoldoende re- geerkraebtig opgetreden zijn, deze ge dragslijn ook moeten blijven volgen. Wie in dit geval uit is op een prak tisch voorbeeld van de stelling, dat ten onrechte volgehouden consequen ties ons naar de duivel voeren, geeft blijk van enige kwalijke moedwil trn opzichte van dit cliristehjk-sociale kabinet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 1