Vijftien lichtgewonden bij trambotsing gekraakt Bestelwagen onder vrachtauto De avondvierdaagse gaat 12 juni van start Feijenoord-elftal ten stadhuis v VAN DER SM.'N r Ernstige verkeersstagnatie Openingstijden Koninginnebrug Elf gewonden „Mariekerk" aan de grond en weer vlot getrokken Deining in Delft Kampioenen Rotterdamse luchttaxi tussen Eelde en Ameland Fokker Friendship op Zestienhoven Mr. Jonkman tien jaar Kamervoorzi tter Engelse zeeman viel van ladder Wandelkring Rotterdam e.O. viert derde lustrum De krant kunt U niet missen, geen dag SOLISTEN OP SLOTCONCERT V. U, Componist „Das gift's nur einmal" overleden om koninklijke onder scheiding Nu naar de strijd om de Europa-cup Delegatie op studieree Voor ELASTIEKEN KOUSEN .J slaapkamers DE SCHIEDAMSCHE MEUBELBEURS CINCINNATI - NEDERLAND N.V. en schilder/lakspuiter SLAAPKAMERGEHEIMPJES OAGBLAD-RECIA^ OVERWINT I THEATER GEHEIM AGENT ALIAS DE GORILLA" „VUUR OVER DE JANG-TSE" „DE WERELD DER STILTE" PAUL VLAANDEREN EN HET 0-40 MYSTERIE N S C DONDERDAG 1 JUNI 1961 mmm UlAV «I 1 RIVIERTIJDINGEN lli* 9 naar 'n oud, vertrouwd adres met prima service Korting voor fondsleden Hoogstraat 115 - Schiedam Telefoon 68241 E last. Kousen, Breukbanden, Buikbanden ^U"r.v' frödie houtsoorten LANGE HAVEN 95 VLAARDINGEN vraagt voor de laatste bewerkingen aan de complete machines Sollicitaties met beknopte doch volledige inlichtingen over opleiding en staat van dienst te richten aan de afdeling Personeels zaken, postbus 98 te Vlaardingen. SCHIEDAM: Oranjestraat 1' VLAARDINGEN: Ged. Biersloo^ H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 68808 AkrtW$) H&ti£SmAUMG£/?- PA' Mi 6 -ütf» ROTTERDAM, X Juni Door een ver keerde wisselstand botste gistermiddag om half xes een tramwagen van Hjn 17 op het kruispunt Nieuwe Binnenweg-Een- drachtsweg tegen een andere tramwagen van Hjn 17. Vijftien passagiers liepen lich te verwondingen op. Een van hen, de 20- jarige mejuffrouw W. J. Ligtvoet uit de Witte Hertstraat, werd voor een gescheur de bovenlip behandeld in het Dijkzigt- ziekenhuis. De tram, die van de Nieuwe Binnen weg af kwam. draaide niet rechts de Een- drachtsweg op, maar reed naar links. Juist op dat ogenblik naderde van de Eendrachtsweg een andere tramwagen van lijn 17. die door de eerste in de flank werd gegrepen. Alle gewonden bevonden zich in de geramde tram. Een verpleger van de GGD-wagen hield in het nabu rige politiebureau Westersingel een korte GRONINGEN, 1 juni. Aanstaande zaterdag opent het luchtvaartbedrijf SindbergRotterdam een nieuwe luchtverbindinjg op taxibasis tussen de luchthaven Eelde en Ameland. In af wachting van een definitieve vestiging op Eelde zullen de belangen van de nieuwe luchtvaartmaatschappij behar tigd worden door een reisbureau te Groningen. ROTTERDAM, 1 juni. Woensdag avond is voor de eerste keer in het bijna vijfjarig bestaan van de lucht haven Rotterdam een Fokker Friend ship F 27 na een commerciële vlucht op de 1300 meter lange baan in de Zestienhovense Polder geland. Het toe stel droeg het Nederlandse registratie nummer PH-HVF, maar vloog onder de vlag van de Duitse „Luft Transport Unternehmen", een maatschappij die een uitgebreid net van korte afstand verbindingen in de Bondsrepubliek heeft. De Friendship kwam uit Keulen en bracht enkele passagiers naar Rot terdam. Ongeveer een half uur na de aankomst vertrok het toestel Schiphol. zitting. Veertien lichtgewonden konden na behandeling aldaar hun weg naar huis vervolgen. Het wegverkeer werd gedurende een uur omgeleid. Het tramverkeer van de Mauritsweg naar de Nieuwe Binnenweg en de Eendrachtsweg werd een kwartier gestagneerd. Het verkeer In de tegen overgestelde richtingen ondervond ruim een uur oponthoud. Op de rails rijden zich de wachtende trams aaneen. Op het drukke kruispunt passeren vijf tramlij nen. Een van de bij de botsing betrokken tramwagens ontspoorde en werd licht be schadigd. DEN HAAG, 1 juni De voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonk man, is benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje Nassau. Vandaag is het juist tien jaren geleden, dat hij tot kamervoorzitter werd benoemd. De mniister-president, prof. De Quay en de minister van Binnenlandse zaken, mr. Toxopeus, hebben hem vanmiddag om twaalf uur een bezoek gebracht in zijn woning aan de Schoutenstraat in Den Haag en hem mededeling gedaan van de onderscheiding. r Mr. Jonkman was vóór de tijd, dat hij het presidium van de Eerste Kamer ging vervullen, o.a. voorzitter van de Volksraad in het toenmalige Ned.-Indië. In 1946 werd hij minister van Overzees gebiedsdelen in eht kabinet-Beel. ROTTERDAM 1 juni. In de ma chinekamer van het Engelse s.s. „San dalwood" dat in de Nieuwe Maas op de boeien ligt, trof men in de afgelopen nacht de 24-jarige leerling machinist Malcolm Keith Taylor uit Grimsby on der 'n stalen ladder in bewusteloze toe stand aan. Men vermoedt dat hij van de ladder is gevallen. De Engelsman is met een hersenschudding in het Ha venziekenhuis opgenomen. ROTTERDAM. 1 juni Sedert zondag j.l. is er een nieuwe regeling voor de ope ningstijden van de Koninginnebrug van kracht geworden. Zij geldt tot en met 30 september. Wij geven hieronder de thans geldende regeling. Daar, waar een (w) staat vermeid geldt de regeling alleen op werkdagen. Van 0.36 tot 0.56 (w), van 2.35 tot 2.45 <w), van 4.08 tot 4.38, van 5.45 tot 6.05 (w), van 7.03 tot 7.23, van 9.11 tot 9.26 (w), van 10.40 tot 11.00, van 12.40 tot 13.00 (w), van 14.40 tot 15.00, van 16.41 tot 16.56 (w), van 18.40 tot 19.00, van 20.43 tot 20.59 (w), van 22.40 tot 22.55 (w). Men doet er verstandig aan, dit Hjstje uit te knippen. ROTTERDAM, 1 Juni Alle elf inzit tenden van een bestelwagen werden ge wond, toen vanmorgen om ze'ven uur het wagentje op de ZuiderparkwegSlinge tegen een vrachtwagen botste. De bestel wagen, die van links kwam, werd geheel vernield. De vrachtwagen kreeg enige schade, maar de bestuurder bleef onge deerd. De inzittenden waren, behalve de chauf feur, arbeiders van Werkspoor, de BPM en Caltex. Zij zijn in het Zuiderziekenhuis opgenomen. De gewonden waren de 28- jarige chauffeur M. C. G. van Lammeren uit Betgen op Zoom (hoofdwond), de 31- jarige bankwerker J. Coumans uit Roo sendaal (scheurwond aan het linkeroog), de 56-jarige pijpfitter Chr. v. d. Pas uit Roosendaal (rugklachten), de 33-jarige bankwerker A. Swaans uit Roosendaal (hoofdwonden en rugklachten), de 50-jari- ge pijpfitter E. Demmers uit Bergen op I Zoom (pijnlijke linkerheup), de 54-jarige naar j lasser G. Konings uit Roosendaal (hoofd- I wond), de 38-jarige machine-bankwerker ROTTERDAM, 1 juni. Binnen niet nimmer heeft deelgenomen is een avond- al te lange tijd is het weer zover, dat niet vierdaagse echt een belevenis en wie een alleen Rotterdam, maar ook de randge- maal de smaak te pakken heeft, loopt meenten Schiedam, Vlaardingen, Maas- minstens net zo lang mee, tot hij of zij het sluis. Krimpen a/d IJssel en Sehoonho-1 gouden kruis op de borst mag spelden, ven in het teken komen te staan van de Want net als in Nijmegen ontvangt men avondvierdaagse. Deze vier avondwande lingen, die dit jaar voor de vijftiende maal georganiseerd worden door de wan delkring Rotterdam en omstreken begin nen zo langzamerhand traditie in Rotter dam te worden. In 1940 uit nood geboren, omdat de bezetter de vierdaagse in Nij megen onmogelijk maakte is na de be zetting de deelneming van georganiseerde en ongeorganiseerde wandelaars steeds groter geworden. Aanvankelijk begonnen met 800 deel nemers. tippelden er vorig jaar al meer dan 8000 wandelaars, groot en klein, oud en jong mee Men streeft er naar om met dit derde lustrum te komen met een deel neming van meer dan 10 000. Om het de deelnemers makkelijk te maknn zi.in de marsen gedecentraliseerd en kan men bij na vanuit alle wijken van start gaan. De tochten, die gaan over afstanden van 10 km, voor alle leeftijden of 15 km voor personen vanaf 14 jaar, brengen de deel nemers langs de kortst mogelijke weg tussen de huizen uit de vrije natuur in. De afgelopen 14 avondvierdaagsen heb ben geleerd, dat de bepaalde sfeer, die dit evenement meebrengt, in de wijken min of meer een feeststemming doet ontstaan. „Gladlolendag" Vooral de laatste dag, als de deelnemers met bossen bloemen, men spreekt al van gladiolendag. in de armen de laatste kilo meters achter een muziekkorps lopen, door 'son haag van belangstellenden, dan doet dit alles echt even denken aan Nij megen, de grote vierdaagse. Voor wie nog als herinnering een avondvierdaagse- kruis. Voor de vijfde maal in het zilver en voor de 10e maal goud. De financiën behoeven geen bezwaar te zijn, want voor kinderen van 8—14 jaar moet f 0.75 in schrijfgeld worden betaald en vanaf 14 jaar is dat 1,25. De start is op maandag 12 juni en dins dag 13 juni om 19 uur vanaf de volgende bureaus: Startplaatsen Rotterdam-Noord: Brandaris, Adriana- laan 104, Schiebroek; Ridderkerk en om geving: Elektro-kantine te Slikkerveer: Vlaardingen: voetbalterrein „De Hollan- diaan", te Nieuwland. Uitsluitend op dinsdag kan gestart wor den vanaf de bureaus Overschie, kantine Roteb, Klein Polderplein; Schiedam, ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155; Maas sluis. kantine Ver. Touwfabrirken; Ba- rendrecht, Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Dorpsstraat; Krimpen a/d IJssel, DCV- kantine, Tiendweg; IJsselmonde .De Mag neet", Koninginneweg; Schoonhoven, Stadsherberg, Opweg en Hoogvliet, Speel terrein. Wandelaars in Rotterdam-Zuid starten dinsdag vanaf het terrein van RV en AV „De Musschen" aan de Oldegaarde. Maan dag kan gestart worden vanaf het Carnis- sehuis aan de Lepelaarsingel. Inschrijving tot deelneming kan onder meer geschieden door storting of over schrijving op girorekening 363534 t.n.v. Eenningmeester W.K.N. en O., Jan v. loonslaan 16a, Rotterdam. A. Bastiaanse uit Heerlerwouw (hoofd wond), de 39-jarige constructiewerker G. van Kampen uit Bergen op Zoom (gebro ken linkerbeen en schaafwonden) de 37- jange fabriekarbeider Chr. Meijer uit Wouw (gebroken linkerbeen en schaaf wonden), de 31-jarige lasser P. van Veen uit. Bergen op Zoom (hoofdwonden) en de 31-jarige fitter P. Verbraak uit Roosen daal (schaafwonden aan handen en benenk ROTTERDAM, 1 juni Om kwart voor elf vanmorgen meerde het Nederlandse vrachtschip „Mariekerk" (7638 brt.) van de n.v. Vereenigde Nederlandsche Scheep vaart Maatschappij te Den Haag in de Rijnhaven af. Het schip, dat gistermor gen uit Rotterdam vertrok naar Bombay, liep in de middag vast op de Varnebank In het Nauw van Calais tussen Dover en Dungeness. Vier sleepboten voeren het schip ter assistentie, de Nederlandse „Noordzee" en „Burgemeester van Dammen" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst en de Franse slepers „Jean Bart" en „Di ligent" uit Duinkerken. Beide laatste vaartuigen slaagden er gisteravond In de „Mariekerk" los te trekken. Op eigen kracht voer de „Mariekerk" terug naar Rotterdam, waar een onderzoek zal wor den ingesteld naar eventuele bodemscba- de. De „Noordzee" en de „Burgemeester van Dammen" keerden gisteravond onver- richterzake terug op hun basis respectie velijk Hoek van Holland en Zeebrugge. De eerste aanloophaven van de .Marie kerk", die met stukgoederen geladen was zou Marseille geweest zijn. ROTTERDAM, 1 juni. De V.U. heeft gisteravond in de Aula van haar gebouw aan de Westzeedijk haar concertseizoen doen sluiten door het duo Gabor Racjnal en Elly SalomA terwijl de sopraanzange res Laura Cormonte aan de avond nog haar medewerking verleende. Het duo. dat reeds verscheidene malen voor het Rot terdamse publiek is opgetreden, ken merkte zich ook ditmaal in Mozarts so nate in Es KV 481 en in de sonate in A van Brahms'door een weloverwogenheid van musiceren, alsmede door een uiterste verzorgdheid van muzikaal-technische zij de in het spel van zijn componenten. In het werk van Mozart werd door de „Spielfreudigkeit" van de pianiste het meest saillante accent in de vertolking overgebracht. Waar de violist in zijn toon- vorming en emotionele kleuring toch al tijd nog aan een overgrote bedachtzaam heid gebonden bleek, kwam in de sonate van Brahms een bepaalde spontaneïteit van uitdrukking en van gevoelsmededeel- zaamheid tot ruimere ontplooiing, mis schien ook wel omdat Radnai hier e^n zekere gereserveerdheid gemakkelijker wist af te leggen. In laatstgenoemd werk krijgt overigens ook een overeenkomstig heid van opvatting bij de concertgever duidelijk vorm in de keuze der tempi (2e deel) terwijl in de sonate van Mozart een lichte voortvarendheid van de pianiste nog meestal door de violist moest worden afgeremd. De zangeres Laura Cormonte hoorde men in de concert-aria ,,Ch' io mi scordi di te" KV 505 van Mozaft, oorspronkelijk voor sopraan, obligaat-klavier en orkest, hier echter met pianobegeleiding en in een aria uit „Ilu re pastore" met begelei ding van viool en piano, terwijl zij na de pauze zeven liederen van Brahms heeft gezongen. In de kleine ruimte van de Aula van de V.U. kreeg men de indruk, dat de stem van de zangeres niet geheel tot haar recht kon komen, dat de zan geres haar natuurl.ke neiging tot het ex pansieve te zeer moest intomen, hetgeen kennelijk op toonvorming en ademhaling ongunstige invloed had. Wat Laura Cor monte echter aan klankbekoring moest inboeten trachtte zij meestal te vergoe den met een levendige voordracht, die ongetwijfeld kon profiteren van helder tekstbegrip. Op die manier wist zij haar bijdrage nog tot een boeiend aandeel van de avond te maken. B. G. MüNCHEN, 1 juni. De schlager-com ponist Werner Richard Heymann is in de ouderdom van 65 jaar in de nacht van dinsdag op woensdag te München overle den. Reeds als driejarige probeerde Hey mann te componeren en op twaalfjarige leeftijd speelde hij in het Filharmonisch Orkest van Koenigsberg. Tot zijn werk behoren: „Das gibt's nur einmal" „Liebling, mein Herz lass Dich grüszen", Das musz ein Stuck vom Him- mel sein" en „Das is die Liebe der Ma- trosen". LOBITH, 31 mei 1901 Gepasseerd en bestemd vóór: DUITSLAND: Lean, Baggermainn; Vulcaan 106, Van Wijk; Vulcaan 31, Bijl; EIwi, Veld man; Vega, Gasten; Rheinstein 2, Fendel; Damco 228, Stoop; Damco 117, Meijer; Her cules, Burgunder; Soh we rlasf losse 1 t.m 10, Burgunder; Aller, Ter Heijde; Rheinunion 22, Verstraeten; Statenwe«g, Berdolt; Ho'henneck, Ertel; Gelderland, Spann; Wangard, Stout- hardt; Alsacien, Geiler Nashorn, Vinokrow; Rheinschub 8, Vinokrow; Rheinschub 7, Vino- krow Rheinschub 6, Vinokrow; Rheinschub 5, Vinokrow; Elfra, V. d Spek; Donon, Droege; Gautier, Figure; Harpen 24 Henken; Tribo, Hartmann; Terborgh, Wassink; Solvent Carier, Praet; Atholie. Storm; Jower, Didden; Bsr- nardus, Meetze'n; Johanna Hebbelman; Lem-a- vie 8, Windeij; Bona Spes, Brink; Harz, Kem perman; Noviomagum, V. d. Berg; Elisabeth, Joosten; Scheldeboord, Verarlt; Aida, Defaut; Cino, Hertogen; Gemter Joachin, Zieslik; Leine, De Heel; Traute Schonfeld, Rehse; Al- sabina, Vermeulen; Eleonora, Nagel; Diedy, Smit; Jowa, De Jonge; Nelly, Veltman; He lena Schepers, Dopp; St.-Maria, Kuiper; infa- tigable, Van Wijnen; Maria Lena, Gerdes; Don Bosoo, Bouwman; Juliet, Radeke; Rhenus 9, Wunder; Liberte, Ursinus; Westfaiia 2. De Vries; Gerda, Aarnoudse; St.-Antonius, Zoest; Edith 1, Hennings; Spera in Deo, Klein; Lena, De Vries; Martjc Seine; Maco, Pik; Repo, Rensen; Alpha. Alpha, Wellinga; Henry Georg. I Berends; Roe lof je, Tonissen; achulz; Largo. De Leeuw van Wenc Marknimph, Jiskoot; Nep tune 4, Snippe; Krimpen a.d Lek 4, Van Dijk; Esso Augsburge-r, Schmith; Joal, Damstra; Mutterliebe, Teuben; Thermo 1. Meijer; Inge. Lindhout; Maria, Cornet; Jantje, Veltman; Delta, Oostland; Johanna, Derksen; Ellijh, Hut; Voor de Tijd, Raidt; Internationaal, Veltman; Vigilia. Schouwstra; Johanna. Trouwborst; Go Ahead, De Graaf; Marianne, Schilde; Onder neming, V. d. Berg; Actief De Wit; Bonne Attente, Verschoor; Ivy 1, Heurdes; Jannie, Bruinslot; Baltimore, De Baar; Soli Deo Glo ria 4, Miggelbrink; Jobema, Sohokkenbroek; Nooit Volmaakt Stuut; Disponibel, Steenber ger; Henrica, Thonissen; Voorwaarts Kruizin- ga; Vigilia. De Jong; WUhelmina, Willemsen; Anna, Van Gent; St.-Michel. Annemans; Frigo, Hendriks; Corrie, De Vrijn; Koningsberg, Von_ derschmitt; Perrault, Picard; Peter, Stegmann; Esso Minden. Bauer; Navigny. Busgens; Hen- do. Van Runstraat; Arnoldus, Reijmers; Anja, Huisman; Barentszo. Regt; Conrad. Schepers; Veenwouden, Koekoek; Allegro. Hartog; Johan Anna. Scheers+ Rein, De Jager; Esso Erlan gen, Morsch; W v. Driel 56 V. d Pluym; Vulcaan 42, Van Meggelen; Adriana, Bru.vn; B M 5021, Sobogny; Votis. Weber; Emiilia, Van Veen; H. Kurier 36. Musslg; Deo Juvante, Ru bens HANSWEERT, 31 mei 1®61 Gepasseerd en bestemd voor: BELGIë: Volharding, Vennink; Grenat, Van Hecke; Citerna 21, Temmerman; Flandria, Bau. meister; Anny De Vries; St.-Therese, Smits; Citerna 4, Van Herik; Fipenfleet. Limbach; Appia, De Bruyn; Trio, De Kunder; Dordrecht 10, Fijnekbmp; Curia, Vredenburg; Cassia, Zwartbol; Jacobus, Broekaart; Nova Cura, V d Boogaart; West-Friesland, Vermeij; Propa- nia, Timmer; 2 Gebroeders, Huisman; Diamant V. d Hoeven; Elma, V, d. Laan; Ardea, Schip per; Jade, Vermeij; Gotthard, Brenk; Agi- mont, Kareis; Antwerpen, Smits; Odilia, V. d Velde; Amstel 4. Sijs; Lapland. Verbeek; Hen- jo, V d Stouwe; Riva.l, Blom; Wilcor, Van Meel; Yvonne, Eenhoorn; Mathilde, De Haan; Louis, Heijdens; Michel. De Haan; Wilma. Houdt; Jacoba, Pecher; Hoop, Ruitenoerg; Arielle 2, Brouwer; Drie Gebroeders, V. d Pias; Rio, Ruitenberg; Speranza, Versluis; Am bulant Kik; Hoop op Welvaar.t. Stavast; Al- jeba, Van DesseJ; Rupelzo°n L Maes; Leoviile, Klarenaar; Fidelio, De Graeuw; Francis- cus, Van Doodewaard; Antares, Pippies; Conifex 2, Van Brom; Pam 12, Van Bosch; Express 46, Siegler; Debussy, Kus- ters; Bach, De Jong; Charline, Bosman; Wil lem, Meijer; Aleida Maria, Duits; Jean, Van Puyevelde; Williane. Verstraeten; Esso Neder land 6'0, Van Harten'; Pam 32, Keijzer, Johanna Adriana. Schot; Frejori, Kamst; Wiljoma. Van Oo-sten; Vertrouwen, Theunisse; Fidoicia, Theunisse; Aventurin. Reinert; Luctor, Ver kammen; Reiher Van Wijngaarden; Telegraaf 4 Lambrechts; Telegraaf\17, Snoek; Pax Bos- sers; St-Josef,. Visser; Martha Antoinette De Bruyn; Orion 3, Carlebur; Neska 93. V d. Berg; Johannes, Kruithof; Padella, Meissen; Valziena Knöpfel; Navexmotor XI. Poppelier. DELFT, 31 mei. In de vanavond in Delft gehouden vergadering van de gemeenteraad heeft de voorzitter vam de P. v. d. A., dr. ir. W. Verhoeven, meegedeeld, dat na overleg met zijn fraotie, 'n lid van de Tweede-Kamer fractie van z'n partij vragen zal stellen aan de minister over de kon. onder scheiding (eremedaille in goud in de Orde van Oraoje-Nassau), welke op 30 aipril werd verleend aan de adjudant van politie B. in Delft, die blijkens na de onderscheiding verschenen publi- katjes zich onvaderlandslievend heeft gedragen in de bezettingstijd. In 1944 zou hij zich als rechercheur hebben verzet tegen een overval, die illegale werkers, namelijk de K. P. uit het Westland, op het bureau van politie te Delft moest doen om gevangenen te be vrijden. Het communistische raadslid, de heer N. Notenboom, had aan het begin van de vergadering een interpellatie aange vraagd over deze kwestie, doch de voor zitters van de andere fracties verzetten zich hier tegen. Ze waren wel de heer Notenboom dankbaar voor zijn aan vraag, omdat dit hen in de gelegen heid stelde in het openbaar enige op merkingen te maken, doch zij meenden, dat de burgemeester in deze kwestie niet interpellabel was. De heer Kok, voorzitter van de pro testants christelijke raadsfractie zei, dat zijn fractie, gezien het schrijven van de L. K. P. aan Prins Bernhard en de dei ning, die in brede kring is ontstaan, een nauwgezet onderzoek verwacht door bevoegde hoge instanties. Woord voerders van de andere fracties spra ken in ongeveer dezelfde geest. DEN HAAG, 1 juni. Het Tweede- Kamerlid, de heer Scheps (PvdA) heeft aan de minister van Algemene Zaken schriftelijk gevraagd, of aan het ver lenen van een onderscheiding aan de adjudant van politie J. L. B. te Delft het gebruikelijke onderzoek naar de antecedenten is vooraf gegaan. Voorts wil de heer Scheps gaarne weten, of uit het door de burgemeester van Delft genoemde rapport omtrent adjudant B. blijkt, dat de adjudant, stellig voor wat betreft de Delftse over val 1944, van blaam gezuiverd is. AMERSFOORT, 1 juni De Neder landse auto-coureur Ben Pon heeft een weddenschap, die hij drie jaar gele den met H.V.C.-voetbailer Bennie Marcu sloot, verloren. De weddenschap - Mar cus zou gedurende drie jaar niet roken en drmken die eigenlijk als een grapje was begonnen, is de H.V.C.-er ernst geweest. Drie jaar lang heeft hij geen si garet gerookt en geen druppel sterke drank gedronken. Binnen enkele weken zal nu ook Pon zijn aandeell waar maken. Tot grote vreugde van Bennie Marcus overigens. De inzet was namelijk een personenauto. ROTTERDAM, 31 mei Naar aanlei ding van het behalen van het Nederlandse kampioenschap ontving vanmiddag het Rotterdamse gemeentebestuur het eerste elftal van „Feijenoord" in de burgerzaal van het stadhuis. Bij ontstentenis van mr. G. E. van Walsum sprak loco-burgemees ter de heer J. U. Schilthuis de kampioe nen en het bestuur der voetbalvereniging toe. Hij zeide „Feijenoord" een belangrijk element te achten in de Rotterdamse sport- en recreatie, niet alleen door de kans die honderden jongens krijgen in de lagere elftallen opgenomen te worden en aldus sportief te worden opgevoed, maar ook door de ontspanning die het volgen van de wedstrijden, waarin „Feijenoord" speelt, aan vele duizenden ouderen biedt. Hij wenste de club geluk met het vijfde kampioenschap: in 1924 1928, 1936 en 1938 werden de hieraan voorafgaande kam pioenschappen behaald. De heer C. J. R. Kieboom, voorzitter van „Feijenoord" zei, hoe zijn club zich met de ontvangst vereerd gevoelde. „Een eer, die ons nog nooit eerder te beurt is gevallen". Veel hilariteit verwekte enkele beelden, die hij uit het verleden opriep, zoals dat van het vroegere terrein aan de Kromme Zandweg, waar men als een der prominente bezoekers op de eretribu ne een arts had. die waakte over het 11- Coen Moulijn (links) en Eddy piett£ Graafland (rechts) klinken maar eens dens de ontvangst door het gen>ee bestuur ten stadhuize. chamelijk welzijn van de spelers. baar boeide 't spel hem niet zozeer, hij was vaak verdiept in de spannfneI1 lectuur van die tijd: „Buffalo Bi11' „Lord Lister". De heer Kieboom wilde niet voof1^, lopen op de toekomst, maar durfde v yO1 of zeggen dat, wanneer het „Feijenoord lukken de Europa-cup te behalen, hij r. de gezondheid van de Rotterdamse gerij niet meer kon instaan. Nadat het Feijenoord-lied op het °Jfeg was gespeeld, werden door de genode enkele verversingen gebruikt. De Rotterdamse delegatie die dag van Schiphol zal vertrekken vodr een studiereis naar de vliegvelden Rome en Milaan is samengesteld luehthavenmeester A. W. F. van Hoek twee architecten, twee mede^ kers van een efficiëncybureau eb gerant van de luchthaven. De rpI) houdt verband met de plannen va»1 e' nieuw luchthavengebouw op ,Ze-,ti^j. hoven". In de komende maanden 7' len ook studiereizen worden gem®8 naar o.m. Londen en Kopenhagen. MAAT SCHEMA ALLE DAGEN BEHALVE DINSDAGS formule aanbouwmeubelen W0NINGINRICHTING-BR0ERSVEST 64-66 I Schoonmaaksters gevraagd voor Stoomververij Verhoeff. Singel ochtend,, avond en-of overdag op 142, tel. 63320; Colijnstraat 122, diverse kantoren te Rotterdam tel. 68924; Oostsingel 2. Kostuum Schiedam Aanmelden N.V Drop, Oude Binnenweg 132, tel I J10292. Rotterdam. Gevraagd per 1 juli of eerder Melchers voor toerrijwielen v.a. een verpleeghulp en een huisb hulp. intern. Rusthuis Nieuwdam. Mathenesserlaan 427, Rotterdam Tel. 010—31969. chemisch reinigen en modej per sen 4,75; uw pantalon als nieuw 2.10; regenmantel-,jas" che misch reinigen en waterdicht ma ken 5,25; zomermantel chemisch 124. Desgewenst vanaf 2.50 reinigen 4.75; colbert chem. rei- p.w. Reparaties, moffelen. Sin- nigen 2,75; rok chem. reinigen gei .4 bij de Rotlerdamsedijk, te- f 2; damesvesten, Jumpers f 1,50. lefoon 67541 I Gratis halen en bezorgen. x. Mevrouw... ,U bent modieuzer, nög elegan met deze luxe Roulette, 61 - fabriek van gereedschapswerktuigen ciaal gemaakt voor U die- e"B, ee" ct g5 extra verslankend wenst. Cups C, D, E 2. Zelfbewuste, elegante vf° wen kennen het geheim g. modieus gekleed gaan- vige, soepele tule-elastiec's Boven de taille In alle 17 filialen va" PASSAGE SCHIEDAM TEL. 69563 DORIS DAY - ROCK HUDSON El CinemaScope (Pillow Talk) in kleuren U.L Dag. 2 en 8.15 zat. en zond. 2-4.15-7-9.15 uur Gerard Bressers aan het orgel K Wee*v v..ii C V.t A VOND voorstellingen.lag. en a.'i.i nu. Regie Bernard Borderie met BELLA DARV1, L1NC VENTURA en CHARLES VANEL18 jaar MIDDAGvoorstelJ.ingen: dag. 2 u. (zondag 2.. en 4.15 u (Yangtse Incident) Het verhaal van H. M. S Amethyst Met o.a RICHARD TODD, WILLIAM HARTNELL en AKIM TA MIK OFF. Regio Michael Anderson 14 jaar Donderdagcveins: 2.-. 7.- en 9.15 uur (LE MONDE DU SILENCE) Technicolor Een wonderrijk, ontdekt in de diepte van de oceanen door de Franse cineasten: Jacques Yves Coustraud en Louis Malle. Elke leeftijd. V J\ mES M4A» N/Er f$AAfit, OAT) oatu£ op oeyot BOVBNDIEH LOGEERT ER EEN SANTÉ VENT. IK BEN VERLAN GEND HEM TE ONTMOETEN. HALLO, S/R ARTHUR. IAAT IK NEVEN HELPEN DANK dE NIGEL MAAR deze aktentas HOUD IK2EIP. Bid NE- w JN.A VAN DEKRAN U W/NIS7EH VERU EN ZULTLE2EN-MI GE- ZITTEN DOCUMENTEN IR HEB 'N SAFE laten plaatsen IN HET LAND HUISdE. (i mr. /<J BRYMGR.. COPYRIGHT 8WAK PEATURES SYNDICATE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6