SUCCES VOOR PIONIERS EN UNICEF Voorbeeld dat dubbele navo kzo m-brigade ook in ENGELAND BEGONNEN. ROOM BOTER -Kaas was belangrijker dan politiek M-brigadiers J. de Does en H. Bom woonden J plechtigheid in j Sunderland bij I BEGON I HET Problemen Installatie ADVERTENTIE De kleine coöperatie is uitgegroeid tot een geweldig bedrijf. Vijftigduizend boeren zijn nu lid. In 1946 begon een kleine coöperatie met het inzamelen van melk. „Amul" (Anand Milk Union Ltd.) dat tevens „kostelijk" betekent in het Hindi, op de markt o.m. in Bombay, Cal cutta en Delhi. Om aan de vraag tegemoet te komen heeft de coöperatie haar ledental moeten uitbreiden. Momenteel zijn meer dan 50.000 boeren lid en is de gemeenschap uitgegroeid tot 125 dorpen. De stijgende inkomsten stelden de coöperatie in staat diverse verbeteringen aan te brengen. Zo werden o.m. tweeduizend cementen melkboxen gemaakt en voor de bevloeiing motor- pompen geplaatst die zeventig Het was een hele eer de burgemeestervanSunder- land tot eerste erebrlgadler van de Engelse M-brigade te Installeren", vertelde een ent housiaste Henk Bom b\j aan komst In Hoek van Holland. Op dinsdagavond 25 april jl. vond namelijk de ofliciële InwüdingsbUeenkomst plaats van de M-eampagne, waar voor twee Nederlandse M- brlgadiers, Jopie de Does (14) uit IJzendfike en Henk Bom (14) uit Poeldijk onder leiding van Han Rensenbrlnk, blo- loog van Artls en actief ere brlgadler, op uitnodiging van de National Milk Publicity Council (het Engelse zuivcl- bureau) naar Engeland zijn gereisd. Henk Bom hoorde drie weken geleden dat hij, samen met Jopie de Does, was uitverkoren voor het bijwonen van de Engel se plechtigheid. 's Avonds half zeven waren zij in Harwich en twee uur later zaten ze in een mooi Londens hotel „alsof we diplomaten waren", zei Henk. De volgende morgen vroeg ver trok het drietal met de trein naar Sunderland, waar de heer E. Howard, directeur van een Jopie de Does, Han Rensen- brink en Henk Bom op weg naar Engeland. leren. Hierna volgden de captain van het eerste voetbalelftal van Sunderland, het gehele eerste jeugdvoetbalelftal en verder be kendheden van T.V., sport en bedrijfsleven. Voor de M-actie, die bij wijze van proef tot Sun derland zal worden beperkt, be staat in Engeland veel belang stelling. „En we werden ook geïnter viewd", herinnerde Henk zich. Als bewijs daarvan had hij de „Sunderland Echo", de plaat selijke krant daar meegenomen. Woensdag bezocht men de plaat selijke kolenmijnen, verschil lende scholen en grotten in de buurt, waarin vroeger smokkel waar werd verborgen, 's Avonds was er een lachfilm en de vol gende dag was helemaal ge reserveerd voor een degelijk bezoek aan Londen. Het enige waarover Henk niet zo te spreken is, was de terug reis, die hem enorm zeeziek maakte. „Maar nu ben ik weer helemaal de oude", besloot hij. plaatselijke melkfabriek, als gastheer optrad. Er was enorme belangstelling voor de vergadering waar de Engelse M-brlgade officieel werd uitgeroepen. O.m. waren er de twintig Engelse aspl- rant-erebrigadiers, soortge lijke beroemdheden als Ne derland'al drie jaar kent. De burgemeest er van Sunderland presideerde de bijeenkomst. Han Rensenbrlnk vertelde het Engelse gezelschap daar na het een en ander over hoe de zaken in Nederland met betrekking tot de M-brigade staan. Na de reeks van sprekers viel de veertienjarige M-brigadier Henk Bom, bijgestaan door Jopie de Does, de eer te beurt de burgemeester van Sunder land tot eerste erebrigadier van de Engelse M-brigade te instal- Ook een deputatie van of, militaire koksschaol Leiden was in Hilversun aanwezig. Niet alleen kon' den de manschappen Zuistf' ren naar de sprekers, niaa' ook konden zij zien en pro*' ven wat vqor heerlijkheden met zuivelingrediënten te bereiden. T -reel verstandig mevrouw, als T-*- U gul bent met kaas! Leg gerust een fikse plak op de boterham - kaas is de gezondste broodbelegging! Verwen Uw harde werkers met een extra stukje bij hun 12-uurtje. Kaas gaat middagmoeheid tegen, geeft energie voor uren! Kaas is ook gezond voor de kinders Kaas bevat eiwit, vet, vitami nen en voedingszifutcn zoals kalk en fosfor, alle belangrijke voedingsstoffen zitten erin Kies kaas altijd met zorg, smaken verschillen en voor elke smaak is er VjL keuze in overvloed: f^jÉy jonge, zachte, pittige belegen, oude pikante en fijn gekruide. /ff$Vv De Internationale melkdag 1961 behoort weer tot het verleden. Honderden genodig den uit de kringen van de ne- derlandse zuivelwereld, de Uni cef en het onderwijs verzamel den zich 25 mei jl. in Gooiland te Hilversum om te luisteren naar de minister van sociale zaken en volksgezondheid dr Ch. J. M. A. Van Rooy, naar mevrouw Miep Racke (schrijf ster in een onzer grote dames bladen) naar Ir. H. Davelaar van Unicef en naar Mr. P. Lint horst Homan, commissaris der Koningin in Friesland en voor zitter van de Stichting Melk- fonds Unicef. U zult er waarschijnlijk al op andere plaatsen het een en ander over hebben gelezen. Het was een viering in een van de elf landen die bij de internatio nale zuivelbond zijn aangeslo ten. Ieder land vierde het dit jaar op 'zijn eigen wijze. Zo waren in Londen de ambassa deurs uit de landen van de in ternationale zuivelbond bijeen. In Nederland werd de dag geor ganiseerd door het Nederlands Zuivel Bureau in samenwerking met Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Deze samenwerking lag op de inter nationale melkdag voor de hand immers op de 25ste mei was het de bedoeling om de aanwezigen Pagina van het Neder Zuivelbureau Rijswijk i" Unieke samenwerking gaf India Azië's grootste zuivelfabriek Halverwege de dag even rust. Stop, wentelende wielen! Stil, ratelende toet sen! Tot ziens, strijkbout! Tot straks, boekenNu rust. En melk. Want melk schenkt nieuwe energie, nieuwe fitheid, nieuwe kracht. Waardoor u „bijkomt", waardoor u beter werkt, meer presteert. Daarom bij de lunch voortaanmelk (of yoghurt of karne melk) om met PEP weer aan de slag te gaan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 20