CONTACT FAVORITA" VIERT FEEST ■«■Hl DE RODE CIRKEL Scenario: Guy Hempay Tekeningen: Pierre Brochard KOELKASTEN pijn DAG PUZZLE t as DE RING VAN Alfredo fi ABASIN DE 32ste BRUID I U pc Jan Gorissenen Max van Praag jubileren met orkestje mee aMe, Rampspoedig KRO-voorzitter op beeldscherm Naar één miljoen t.v.-toestellen ROTERDON Vanavond Mr. H. van Doorn stelt zich aan kijkers voor Grote Prijs der Lage Landen op Duindigt Courses op Duindigt Roman uit Centraal Afrika door J. M. Eising Wij kijken naar: 52 V B DONDERDAG 22 JUNI 1961 PAGINA 2 Jnet ERIC DE NOORMAN 11. „Ja, wie moet nu zorgen, dat Aëtius hoort wat wij willen, dat hij hoort, hè Sveintje?" grinnikt Eric. „Wie anders dan onze zwijg zame gevangene! Na alles wat ik nu weet, is het nu wel duidelijk, dat het geheime bericht dat hij aan Attila moest brengen, van Aëtius afkomstig is. Want geen ander staat met deze Hunnenvorst op zo goede voet." Hij ziet Gondalfs veerbaasde gezicht en vervolgt, glim lachend: „Nee, ik ben niet eens meer benieuwd naar de inhoud van dat bericht. Wat doet het er ook toe? Bovendien is het altijd béter, dat Attila het niet krijgt, want veel goeds is het nooit." Ondanks hun sombere stemming beginnen de edelen hier en daar te grijnzen. Deze overmoedige Noorman bevalt hun wel. „We sturen die bleke kerel gewoon terug," zegt Eric blijmoedig, „netjes begeleid door een escorte Hunnenruiters. Dat zijn dan wel niet Attila's krijgers, maar dat gaat vriend Aëtius niets aan. Zij brengen dan wel het bericht over, dat Attila verder nergens van gediend is,, want dat hij inmiddels ver kozen heeft de oudste prins, Padmond, te steunen. En bovendien ver langt Attila dan natuurlijk ook, dat alle Hunnen, die nog in Aëtius' dienst zijn, terstond naar zijn eigen volk terugkeren." „Ja maar," stoot Gondalf verbijsterd uit, „dat is te veel gewaagd. Denkt ge niet, dat die gevangene uw Hunnenruiters ogenblikkelijk voor leugenaars zal zetten?" Eric schudt het hoofd en op zijn verzoek haalt men de ge vangene. Uiterlijk bedaard stapt deze even later de burchtzaal binnen, pn zelfs Sveins dreigend gegrom kan hem niet van zijn stuk brengen- „Het is ons bekend, door wie je gestuurd bent," bijt Eric hem toe. „En we wijzen je het land uit. Gelukkig voor jou is hier een afdeling Hun- nenkrijgers aangekomen onder bescherming var. een witte vlag. Ze moeten een boodschap overbrengen aan je meester Aëtius en jij reist met hen mee." Het bleke gezicht van de gevangene is zo mogelijk nog bleker geworden. Zijn hoge hese stem stamelt: „Mee... naar Aëtius?" „Naar Aëtius," knikt Eric, „met de groeten van ons, hèhèhèhè." Tot verbazing van allen laat de gevangene zich op de knieën vallen. „Niet naar Aëtius, oh Heer," stoot hij uit. „Om 's hemelswil niet naar Aëtius." J'ïs - v '/'j/jMifci1 J?S43%v8888888ÖSb "THT. ims/MMt'-*. :<%c: 40 Jan Gorissen, voor wie de meeste mu ziekinstrumenten geen geheimen heb ben, bespeelt bij het trio op de foto de bas (rechts). Twaalfeneenhalf jaar klinkt ■de muziek van zijn orkest in de ether. Hij is zelf even lang in dienst van de V.A.R.A. 'MfM MAX VAX PRAAG ...alleen Nederlands.. (Advertentie) DEN HAAG, 22 juni Het aantal aangegeven televisietoestellen bedroeg 1 juni 1961 909.237 tegen 894,335 een jnaand eerder (t.m. 20 juni 918.874). Het aantal aangegeven radio- en ontvangtoe stellen is teruggelopen tot 2.645.102. Ook het aantal op het draadomroep- net aangeslotenen liep terug en wel tot 479.936. (Advertentie) stil PHABMACEUTISCHE f A8RIEK HILVERSÜH (Van onze radio en t.v. redactie) HILVERSUM, 22 juni Maandag is er feest bij Favorita, het orkest, dat ge leid wordt door Jan Gorissen. Drie jubi lea zullen worden gevierd, namelijk: Favorita bestaat twaalf en een half jaar. Jan Gorissen is even zo lang ver bonden aan de V.A.R.A. en Max van Praag is 25 jaar bij dezelfde omroepver- enigring. Eigenlijk is (le datum van het jubileum van Favorita en Jan Gorissen al 27 mei geweest, maar op het feest van Max van Praag delen allen opnieuw in de feestvreugde. Van half acht tot acht uur komen Favorita van Jan Gorissen. Max van Praag en de Spotlights maandagavond in een speciale feestelijke radiouitzen- ding, waarin men een potpourri zal spe len van de meeste successen, die in de afgelopen kwart eeuw zijn gebracht. Max van Praag begon zijn carrière als zanger toen hu 25 jaar geleden een van de winnaars werd in een amateur wedstrijd in de Amsterdamse Cinema Royal. Door deze wedstrijd werd het eerste contact met de y.A.R.A. gelegd. Spoedig volgde een radio-uitzending en zoals bekend is het daarbij niet geble ven. Max van Praag geniet eveneens bekendheid om zijn organisatietalent, dat vooral tot uiting komt door het Loosdrechts Cabaret en het Loosdrecht- se Jazzconcours, dat elk jaar veel be langstelling trekt en waarvan de VARA de finale 13 augustus op de t.v. uitzendt. Max van Praag heeft in al die jaren uitsluitend Nederlandse liedjes gezon gen, op welk feit hij zich met gepaste trots beroemt. NEW YORK, 21 juni (UPI) De fe derale commissie voor communicaties, een lichaam, dat zich bezighoudt met radio- en televisie-aangelegenheden, is in New York een reeks verhoren be gonnen, die tien dagen zullen duren. Allereerst zijn gehoord Bod Erik Bar- nouw, hoogleraar aan de universiteit van Columbia, free-lance-schrijver voor radio en televisie sedert het midden van de jaren veertig en oud-voorzitter van het Gilde van Amerikaanse schrij vers en David Davidson, de tegenwoor- diger van voorzitter van die vereniging Barnouw verklaarde, dat de koers van de commerciële televisie in de Verenigde Staten rampspoedig was, ge zien van het standpunt van de schrij vers uit. Volgens hem hadden vijf jaar geleden nieuwe schrijvers vol opwinding en hoop opgekeken naar de televisie, maar thans beschouwen ze dit medium als een doodlopende straat voor een schrijver. In vele gevallen krijgt de schrijver voor de televisie te horen, dat zijn stuk een door de „sponsors" opge stelde formule moet volgen, waarin misdaad en geweld een belangrijke rol spelen. In dit verband wees Barnouw op het, naar zijn mening, betere Britse systeem. Volgens hem diende de Ame rikaanse regering op de een of andere wijze in te grijpen. Davidson verklaarde, dat er bij de televisie niet langer een markt was voor goede schrijvers. „De droeve waarheid is, dat nooit in de geschiede nis schrijvers zo goed zijn betaald voor zulke slechte produkten," aldus David son. KRUISWOORDRAADSEL 2 3 7 8 9 10 - HILVERSUM, 22 juni Onder regie van Walter van der Kamp brengt de AVRO-televisie vanavond „Vorstelijke emigranten" op het scherm, een blij spel van Jacques Deval, waarin yóor de laatste wereldoorlog Else Mauhs schitterde als de ontluisterde grootvor stin prinses Tatianat Later, onder regie van Joh. de Meester, speelde Ank van der Moer deze rol, waarin men thans Ina van Faassen kan zien optreden. Naast haar spelen Guus Hernjus en Joan Remmelts de rollen van haar man en van de bankier Arbéziat. Voor af kan men kijken naar een nieuwe af levering in de serie „Met Armand en Michaela Denis op reis". AMSTERDAM, 21 juni Ingeleid door een korte tv-biografie, samenge steld uit foto's en filmfragmenten, heeft mr. H. W. van Doorn zich vanavond via de camera aan de kijkers voorge steld met een toespraakje dat de beste verwachtingen wekt voor de nuchter heid en het verantwoordelijkheidsbe sef waarmee de nieuwe voorzitter van de KRO zijn belangrijke en zware taak heeft aanvaard. De reizen, die filmgroepen van vrijwel alle Nederlandse tv-omroepen zo lang zamerhand naar Israël hebben gemaakt, hebben wat de KRO-TV betreft onder de titel „Jeruzalem" een wat brokke lige en van een pretentieus commen taar voorziene filmdocumentaire opge leverd, die vanavond werd vertoond na een programma rond het moderne He breeuwse lied, gezongen door Judith Silver. Laatstgenoemd programma dat begon met de langzamerhand onvermij delijk lijkende storing in het projectie apparaat, waarvan in het zomersei zoen trouwens wel heel erg veel wordt gevergd werd „gepresenteerd" door Jacques Idserda, die zijn inleiding plechtstatig van een papiertje voorlas. Zonder storing verliep de vertoning van „Roamin' Holiday", de eerste af levering in een serie gefilmde amuse mentsprogramma's van Max Bygraves, die de KRO-TV in de komende weken gaat uitzenden. Het begin, gefilmd in Alassio aan de Italiaanse Rivièra, was een tikje geforceerd grappig met het hele repertoire mopjes over de Brit, die noch met de taal noch met het voedsel in het door hem bezochte land over weg kan. Als „Entertainer'; heeft Max Bygraves echter zijn verdiensten, die de kijkers, gevoelig voor dit soort amu sement, wel op prijs zullen stellen. Rector D. Coppes hield vanavond de epiloog, die eigenlijk helemaal geen epi loog was omdat er nog de dertiende les over „onlogische taal" met grap pige voorbeelden toegelicht van de heer J. A. de Ridder in het avondcollege Ne derlands op volgde. Ditmaal hield de rector een pleidooi voor verdraagzaam heid en eerbied voor de mening van anderen. Zijn wijze van voordracht maar vooral de woordenstroom die zijn ge dachten wel eens dreigt te overspoelen, zullen echter, naar we vrezen, gemak kelijk tot misverstanden en tegenspraak kunnen leiden. Ftn. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 22 juni Voor de Grote Prijs der Lage Landen, het be langrijkste draf gebeuren in het seizoen, die a.s. zondag op de Wassenaarsebaan voor de achtste maal zal worden ver reden, hadden oorspronkelijk 33 paarden uit zeven verschillende naties ingeschre ven. Na ontvangen rouwgeld-verklarin gen en uitloting zijn er zestien over gebleven, het maximum, dat kan wor den toegelaten. Hoewel enkele zeer be kende dravers hierdoor zijn afgevallen, zijn vrijwel alle op de voorgrond treden de Europese cracks tegenwoordig. Met zes Nederlandse deelnemers zijn wij zeker niet kansloos. We denken aan een zege van Hairos II op vrijdag, terwijl Typhoon of Quicksilver S. voor een ver rassing kunnen zorgen. Alle zijn momen teel in prima vorm. De koers, welke is gedoteerd met een eerste prijs van 20.000 gaat over 2600 m. België is helaas niet vertegen woordigd. De volledige lijst der deelnemers luidt als volgt: Frankrijk: Maha.n, Joyau II, Jobard, Mario, La Coulunces. Italië: Astor. Oostenrijk: Ker Williams. Duits land: Alfa Romeo. Zweden: Kavalier Fortuna, Directiv. Nederland: Vrijdag, Typhoon, Karanos. Quicksilver S., Jour de Java, Hairos II. WASSENAAR, 22 juni De uitslagen van de op woensdag op Duindigt ge houden draverijen luiden: Captain Henryprjjs (2000 m): met autostart: 1. Zwentibold (W. B. V. Over- eem) 2.57.3, 1.28.7 2. Zusanna van Gonny; 3. Zatopeka B. Tot,: Win. 2.50, pl. 1.50, 1.50, 2.30 gek. 4.90, cov. 4.40. Crotonprjjs (2500 m)1. Xylander V (J. Leeuwenkamp) 3.36.3 1.26.5; 2. 2. Ydeal Double; 3. Yasmine. Tot.; win. 9.60, pl. 3.40, 4.30, 5.00, gek. 13.30. COV. 17,60. Concurrcntprjjs (2040 m): 1. Zane Grey (S. J. v. Leeuwen) 2.56.2 1.27.2; 2. Yolige Miss; 3. Yum Yum Hanover. Tot.: win. 2.20, pl. 2.10 3.70 9.80, gek. 5.90, ocv. 20.10. Cowboyprjjs (2000 m)1. Ybe van Papenhoe! (E. de Visser) 2.46.2 1.23.1: 2. Wendy Hollandia; 3. Waller Pluto. Tot.: win. 4.70, pl. 2.10, 2.30,5.90, gek. 10.70, cov. 7.10. Calumet don Juanprijs (2100 m): 1. Yberfloete (J. W. Hoejenbos) 2.56.9, 1.23.4; 2. William Hanover K; 3. Xeli- notte. Tot.: win. 2.30, pl. 1.50, 1.60 3.20, gek. 6.60, cov. 6.40. ik snap erbtefcs van... /tij' doet 't niet meer ;(4 - Oe concfepscite r is verbrand, denk ik u hebt't contact: aan letten staan- Laatr uwauta maarItc&h Ikxal 'rrt nakijken Umap zolang mijn oude CitroeC lenen En )k wou nog wel 'n hele rit -zuid waar/s maken Ik help wel even Op ens bedrijf1 moebali We alles ■zelf opknappen. Graag f Dan kam ik op de terugreis mijn auto ophalen - Het gaat dus om een rade Dauphme ken tekenP3 ÓS C V. 757 Dat oude bees é/o Wat is de politie tn de Weer... zeker iets gebeurd, f X/" uVM/Ta**" C Albatrosprijs (2100 m): 1. Uratius (F. J. Eerenberg) 2.57.7, 1.24.6 2. Wil liam Z, 3. Tizian. Tot. winn. 2.80, pl. 1.40, 1.60, 4.30, gek. 9.30, cov. 3.90. Scratch Il-prijs (1000 m): 1. Maria B (A. Kammerzelt) 1.02.8; 2. Susic Darlin'; 3. Antonio Tatti. Tot.: win. 4.10, pl. 1.10, 1.1.0, gek. 7.80; cov. 3.70. Good Luckprijs (2100 m): 1. East Wyn (G. H. van Noort) 2.20.3; 2. Par nassian; 3 Sir Carston; Tot.: winn. 1.80. pl. 3.60, 2.40, gek. 5.50, cov. 3.60. Beyprijs (1800 m): 1. Staatsgeheim (D. ,1. Beokholt) 1.58.7; 2. Soliman: 3. Montezuma. Tot.: win. 12, pl. 3.20, 3.60, 3.20, gek. 16.20, cov. 14.40. Totalisator-omzet 103.088,50. MOCO Ait tin mi ROTTERDAM, 22 Juni Ned. Eco- nom. Hogeseh.: (baccalaureaat) Econ. wetensch.: mej. B. H. van den Berg uit Den Hulst (Ov.) kalmeert de zenuwen zonder slaap te verwekken! Horizontaal: 1 glijdend (muziék); 2. lichtbron, room; 3. aanblik, knaagdier; A dierenverblijf, horloge (D.); 5. George Bernard Shaw, tevredenstellen; 6. paar se verfstof; 7 zeegras. s--o. paters Jezu ïeten; 8. bosgod: 9 achteruitgaan; 10 foedraal, laagte; 11. Egyptisch, haven stad proef. Verticaal: 1. si. in Schotland, speel kaart; 2 bevelschrift; 3. netelige toe stand, snelle internationale trein; 4. vermaak surrogaat; 5 ludolfiaans getal, bekend fonds op de beurs; 6. gebeurte nis van de dag; 7 numm (afk.i He breeuwse lofzang; 8 modder, toespraak; 9 familielid, vloeistof; io. kleinfeest maal. de leze. heil. Oplossing 21 juni 1. reaal; 2. aalscholver; 3. verlegen; 4. gendarme- 5 meteoor; 6. oordeel. 69 Jawel, jawel, klinkt het een beetje spottend, er waren nog wel een paar andere dingen, die wij wisten, mfoemoe. En dat hij de eerste de beste niet is, weet jij ook wel! Ik begrijp wat jij bedoelt, snauwt Kongolo, maar voor mij is dat geen goed teken. Dat mag je weten! En voor de rest moet ik je verzoeken daar over te zwijgen, want het is niet de eerste keer dat je er over begint Kiloemboe antwoordt daarop niet meer en de an deren bedenken dat de mfoetoe wel zeer opgewon den moet zijn om zo tot de grote tovenaars te spre ken. Gelukkig verschijnt op dit ogenblik Tompa en zijn kotnst zorgt voor afleiding, aangezien hij meldt, dat de Bamwenge zich gereedmaken om opnieuw aan te vallen. Als ze door het woud breken, zijn we verloren! klaagt de mfoemoe. Zo ver is het nog niet, meent Tompa. En daarbij reken ik op Kalala-Iloenga. Jij ook, ja! Geloof jij dat wij nog iets te ver wachten hebben van die jonge dwaas! Natuurlijk geloof ik dat Waarom zouden wij er anders mee begonnen zijn? Uit de verte weerklinken de oorlogstrommen het teken dat de vijandelijkheden opnieuw begonnen zijn. Het onderhoud heeft, plaats gehad in de loe- pangoe van de chef en de legeraanvoerders gaan ih allerhaast terug naar de geveehtszone. En ter wijl Kongolo als veiligheidsmaatregel order geeft de ontruiming van het dorp, die reeds gedeeltelijk was geschied, volledig door te voeren, gaan de ge vechten weer hun gang met wisselende kansen. Er loopt slechts een enkele open weg door het woud. Telkens als de Bamwenge zich daarop wagen, regent het pijlen. Daarom trachten zij elders het woud binnen te dringen. Af en toe wagen de Baloe- ba een uitval, want. hun defensieve positie is in ze kere zin nadelig, daar zij de bewegingen van bun vijanden niet kunnen volgen. Als op een gegeven ogenblik bekend wordt dat een grote groep Bam wenge het woud door zijn en op weg zijn naar het dorp, ontstaat er paniek. De verdedigers wijken en een poosje later is het gevechtsterrein verscho ven tot buiten het woud. Daar is de toestand mcei overzichtelijk: de voorhoede van de vijand werd te gengehouden door reserves uit het dorp. Er komt nu spoedig weer een duidelijk afgetekende frontlinie tot stand, maar die ligt nog slechts op een paar boog- sonoten verwijderd van de slavenwijk. Joelend, bege leid door tamtamgeroffel, blijft de vijand toestro men door het woud en maakt zich klaar voor het laatste offensief. Nog één doorbraak en de strycl zal verlegd zijn in het dorp zelf, wat zoveel zou betekenen als een bloedige nederlaag. Het is de Tompa van de Bamwenge, die het teken tot de laatste stoot moet geven. Eer het echter zo ver komt wordt hij naar achter ontboden, waar hij Kiombo en de leden van zijn raad in grote op gewondenheid aantreft. Sedert een hele tijd reeds is •het nieuws binnengekomen over wat zich in hun ei gen dorp heeft voorgedaan. De vluchtelingen, die de noodlottige boodschap hebben overgebracht, kon den geen nauwkeurige inlichtingen verstrek ken over de omvang en het verloop van de ver rassende overval. Zij zijn bij de eerste schermutselin gen aan de haal gegaan. In de raad heerst grote verdeeldheid. Sommigen willen onmiddellijk een ge deelte van de strijdkrachten terugtrekken om hel overrompelde dorp te ontzetten. De anderen vrezen dat een dergelijke maatregel het laatste offensief in gevaar zal brengen. Niemand denkt er aan dat het vanwege de Bakongolo een gecombineerde ope ratie is en dat Kalala-Iloenga ijlings nadert met zijn strijders. Tenslotte wordt het standpunt van de legeraanvoerders aanvaard. De strijdkrachten op dit ogenblik verbrokkelen kan met verhelpen wat thuis is gebeurd, maar wel hen van de vruchten der overwinning beroven, die, mits een laatste, hardnek kige inzet in hun bereik zijn. Do enige, gunsige oplossing lijkt hun het offensief met alle macht en zonder verwijl door te zetten en pas na de over winning hulp te zenden naar het eigen land. Tompa rent terug door het woud, loopt de vijanden hele maal alleen een stuk tegemoet en slingert een speer in hun richting, wat voor de zijnen het teken is lot de algemene aanval. Onder de manschappen is ech ter het nieuws doorgedrongen over wat <?r in hun eigen dorp is gebeurd en velen zijn in de war. De ongewone aarzeling is de Bakongolo opgevallen. Zij vermoeden waar die verband mee houdt. Het geaft hun vertrouwen cn met grote standvastigheid verdedigen zij ieder plekje grond, dat hen van de slavenwjjk scheidt. Op sommige 'plaatsen slagen ze er zelfs in de vijand achteruit te drijven. En dan, opeens, stijgen er wilde kreten op uit het woud. Daar verschijnen de mannen van Ka lala-Iloenga en vallen de vijand in de rug aan. Onmiddellijk ontstaat grote verwarring bij de Bam wenge. Zij weten niet noe deze onverwachte aanval is tot stand gekomen, vermoeden alleen maar dat hij verband houdt met de geruchten over wat in hun eigen land is gebeurd. Het woud lijkt hun opeens een gevaarlijke valstrik. Van overal zien zij nieuwe vijanden te voorschijn springen en op hun beur! worden zij door paniek aangegrepen. Ze zitten op eens tussen twee vuren en hebben nog maar één verlangen: zich uit de omklemming te bevrijden! Zij luisteren niet meer naar de stemmen van hun aanvoerders en slaan zich vechtend over de woud- brug naar het open land. Ze krijgen de gelegenheid niet meer om op adem te komen of om zich te groeperen. Die van Kalala-Iloenga, versmolten met hun wapenbroeders, zitten nu hun vijanden op de hielen, brengen hun zware verliezen toe en dwingen hen tenslotte tot een smadelijke aftocht. Het wordt een nacht vol onrust en verwarring aan de zijde van de verslagenen is het de verwar ring van de nederlaag; bij de overwinnaars is het die van de zegepraal! (Wordt vervolgd) VRIJDAG HILVERSUM 1. 403 m. KRO: 7.UU Nws, 7.15 Gram 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18. Gram. 8.50 V. d. vrouw y.35 vVaterst. 9.40 School radio 10 05 Gram. U.OU V. d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded 12.33 Lichte muz. U.oU Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Dansmuz. 13.45 Vrouwen- vraagbaak. 14.00 Gram. 14.35 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Cel lo en oiano. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Beursbcr. 17.45 Fanfare- muz. 18.20 Klankb. 18.50 Regerlngsuitz. Het emlgraUepraatje, 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. le zing. 19.40 Verz. progr. v. d. milit. 20.30 Lichte muz 21.00 Gram. m. comm. 21.40 Godsd. gedachtenwlsseling. 21.55 Holland festival -961 Zangrecltal 22.25 Boek bespreking 22.30 Nws. 22.40 Orgelcone. 23.10 Lezing 23.20 Klein radiokoor. 23.40 Gram. 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11, 298 ill. - VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7,20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. ei. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.30 Gram. 9.40 Schoolra dio VPRO: 10 00 Praatje. 10.05 Morgen wijding. VARA, 10.20 Gram. 10.25 Pro menade-ork.. klein koor en sol. (herh.). 11.00 V. et. kleuters, 11.16 Pianorecital 11,40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsuitz.. Ullz. v. d. landb 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Sport maatje 12.50 Openluchtklanken. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beurs- bei. 13.30 Lichte muz. 14.UO Instr. trio Golflengten. 25,55 m; 31,10 m; 196 m. liui van uitzending: 22.15. VRIJDAG 23 JUNI De 100-jange Vatikaanse krant. DAGELIJKS 21.00 UUR Gezinsrozenkransgebed in het La tijn o.a. op 196 m. (N.B.; Programma-wijziging voor behouden vanwege aktualiteilen.' Lichte muz. 18.15 Hammondorgel spej- 19 15 Gevar. muz. 20.15 Holland Fcstiv» 1961: Die Hochzelt des Figaros, oper®' 22.15 Die Hoehzeit des Figaros (verv.l 0.10 Lichte muziek. FRANKRIJK Progr. til 280 en 235 "L 12.10 Ork. conc. 15.00 Gevar. muz. Is Nieuwe gram. 19.20 Kamermuz. 2ü.0o l Serment, opera. 23.10 Kamermuz. BRUSSEL 324 m: 12.02 Gevar. n;u^0 12.45 Lichte muz. 13.15 Orgelspel. 1J;' Liedjes. 13.43 Orgelspel. 14.00 Gevar. «ft ziek 16.06 Zangrecital. 16.30 Gram. j'- Lichte muz. 18.00 Kamermuz. 18.20 V. sold. 20.00 Ork. conc. (I. d. pauze: Kd?,;, kaleidoscoop). 21.30 Pianorecital. Jazz. 14.3? 16.01 484 m: 13.15 Gram. 14.03 Gram. Lichte muz. 15.00 Belgische muz. 14.25 Gram. 14.35 Klankb. 15.05 Liedjes Gram. 17.10 Mireille, opera. 18.38 GrahL en; Koek en cl, noor.sp VARA; 16.00 Ka- 20 00 Liederenrecital. 21.00 Gram. merork. 16 30 V, cl zieken, 17.00 Trom- Gram. bone-kwart. 17.15 Gram. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Lichte muz. 18.50 Praatje. 19.00 V d. kind. 19.10 Gevar muz VPRO: 19.30 Gespr. 19.45 Vraaggespr. 20.00 Nws. 20.05 VCSB Novletenconf.- 1961. lezing. 20.10 Film- praatje. 20.20 Het zingende hart 20.35 Lezing 20.50 Gespr VARA: 21.00 Gram. 21.55 Lit nrogr. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws VPRO 22,40 Gesprek. VARA: 23.00 Sou. nws. in Esperanto. 23.10 Mu •dekrevue. 23.55-24.00 Nieuws. NTS: 20.00 VVeekjourn. en weeruvri?- NCRV20.3(1 Documentair progr. -] Amus. progr. 21.26 Act. 22.05 DagsWi«"h' 20 ENGELAND. BBC Home Service 330 in: 13.10 Hoogtepunten uit de pro. v. d. afgelopen week. 15.00 Gevar. muz. 16.00 Ork. conc. 19.00 Gram. 20.00 Ork.. koor en sol. 23.06-23.86 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 11.31 Gevar. muz. 12.31 Gevar. progr. 15.00 Lichte muz 15.31 Muz. bij het werk 16.35 Gram. 17.31 Dansmuz. Ai.31 Discussie. 21.00 Gevar. muz, 32.45 Ouderw dansmuz 23.31 Orgelspel. «e; DUITSE IELE VISIE PROGR 17.00 sport-spel-spannlng. 18. Ja'U Progr. -overz /oor de komende (Regionaal progr, NDR: 18.25 P1™!. ovei 19,30 Die Nordschau 19.25 Het beurde aan de grens WDK: 18.40 - und Heute. tourn 19.15 Intiem the?,Uii- 20.00 Journ. en weeroverz, 20.20 Do mentalre, 20.40 Feutll. 21.25 Lezing. - Laatste nws. VLAAMS-BELG TELEVISIEPRIJS 00 19.00 Eureka. 19.30 V cl. vrouw. f'-. Nws. 20.30 Première. 21.15 LnterVI 22 00 FV-ralley. 23.30 Nieuws r KANS-BELG. I'ELEV 1S1 EPKOGR- ;ju 19.30 Agrarische rubr. 20.00 Journ- rLj. NDR-WDK 309 m 12.00 Lichte .nuz Louise, opera 22.35 Kron. v. uwe U' 13.15 Amus. muz. 16.00 Volksmuz. 17.30 23.10 Journaal. - ifie bi,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2