Katholiek Schiedam krijgt langverwachte informatiegids Boekje met vele inlichtingen voorziet in dringende behoefte ik. geld Meer gemeentelijk voor jeugdsport in 1961 Tonnie v. d. Huls gaat van Excelsior-20 naar Sparta Wit-Gele Kruis Bioscoopprogramma's overpeinzingen Geheugen-hulp Spoorwegmannen ontevreden over nieuwe loonregeling B. VAN SETERS BIJ DE HONDERDJARIGE r GoliathMummieLou en Bud allemaal om te lachen PIANO'S jrouu :e Vi jf eisen GEMEENTE EN S.G. EEN SLAG VOOR ALLE WINKEL BETIMMERINGEN timmerindustrie Oude Sluis 3 - Tel. 67528 - 67849 Schiedam Bedevaart Goremn- Den Brielle Cricket en voetbal HOUTMAN Automatisering van de telefoon Erfpaclitsaanvrage voor 36 eengezinswoninen ~N Me Idt tl aan als lid J Gezongen huwelijksmis met viervoudig accent W:ij kraad Overschie beducht voor „concurrent" Agenda Rotterdam De krant kunt U niet missen geen dag Af(L Rotterdam van St.-Raphael bijeen „Nashira" overgedragen Xerxes-Kon. H.F.C. zondag om 5 uur Biertapwedstrijd hadden goed besluit NSC ZATERDAG 1 JULI 1961 PAGINA Indeling Foutjes es» li» Mf MUM DXGtUAl) OECUMENISCHE AVONDMAALSVIERING voor enkele prol. kerken Goliath Mummie Glad ijs SCHIEDAM, 1 ,iul1 Het langver wachte handboek voor Katholiek Schie dam is dezer dagen verschenen. Deze zeer uitgebreide inlichtingengids voor katholieken het boekwerkje telt 164 bladzijden is de opvolger van de „Wegwijzer voor Katholiek Schie dam", welke een tiental jaren geleden is uitgegeven. De uitgevers, de gezamen lijke kerkbesturen van de parochies, hebben met deze gids een goede gooi gedaan. De behoefte aan degelijke voor lichting op kerkelijk en maatschappe lijk gebied is groot, vooral bij de nieu we gezinnen, die zich in onze stadsuit breidingen vestigen. Met de Hervormde gemeente, die enige maanden geleden reeds een gids uitgaf op bescheide ner schaal, zijn de katholieke kerkbe sturen de gemeente en de Schiedam- se Gemeenschap een slag vóór op het gebied van deze zo nodige voorlichting. Wie als nieuwe inwoner in Schieda#/) en instellingen aan de beurt, verdeeld over de diverse paragrafen: godsdienst, maatschappelijke en charitatieve in stellingen, cultuur en ontspanning, jeugd beweging, kath. -onderwijs, politiek, ka tholieke sportclubs, stands- en vakorga nisaties, zieken- en gezondheidszorg. Tenslotte volgen er nog een aantal pro- za-stukjes over enkele facetten van het katholieke gezinsleven, waarin nuttige wenken gegeven worden, waarin men wijst op bepaalde godsdienstige plichten en rechten. In een „Ten Geleide" schrijft, de uitge ver: „Het is een veel gehoorde klacht, dat talrijke katholieke gezinnen, die zich in een andere stad gevestigd hebben, zich eenzaam en verlaten voelen ten op zichte van de geestelijke steun en ver zorging, die zij vooral in de aanvang zo dringend nodig hebben. Maar ook zij, die in hun moederstad geboren en geto gen zijn, weten dikwijls zo weinig ai hulpmid- komt. in een nieuwe wijk, met even van de geestelijke ^bronnen en splinternieuwe Schiedammers als bu- i delen, die hun in het bele y-,,, ren. voelt zich als een kat in een vreemd katholieke geloof ten diens hoekeen pakhuis. De nieuwe inwoner heeft zelfs uitgever vervolgt: „Moge ..11/x Iro fhn. geen plattegrondje van de stad. om de weg wat te verkennen. (Pas als hij ■het VVV-kantoor heeft ontdekt, kan hij er daar een krijgen). Op die manier krijgt hij geen idee een Schiedammer te zijn. Hij heeft het idee te wonen er gens in de buurt van Rotterdam. Voor een gelovig mens is het nog bitterder niet eens te weten, waar zijn parochie kerk is. Het is eigenlijk nodig, dat in de eerste week. dat men hier woont een volle dige inlichtingengids in de bus ligt; of dat men die uitgereikt krijgt als men zich komt opgeven bij de burgerlijke stand. Wat dit betreft bestaat er nog een grote achterstand. Er zijn nog genoeg mensen, die hier al jaren wonen en nog steeds geen raad weten, waar de dingen te vinden, die ze nodig hebben. Daarom is het een even mooi als noodzakelijk initiatief geweest om al thans voor de katholieke inwoners iets te doen. Het is in het nu uitgegeven boekje zeer uitgebreid gedaan. Want niet alleen vindt men er specifiek katho lieke inlichtingen, achter in het boekje staan gegevens over gemeentelijke, pro vinciale en rijksinstellingen in Schiedam. Allereerst zijn de gegevens opgeno men van de afzonderlijke parochies. Van elke parochie is een foto afgedrukt, zo- dat „het oog" ook wat heeft gekregen. Bij elke parochie staan dus de gegevens over de geestelijkheied, kerkbestuur, collectanten, zangkoor, kerkelijke dien sten, specifiek parochiële verenigingen en godsdienstige organisaties, met hun be stuurders. Onder de parochies horen ook de kerken in Kethel en de H. Harikerk van Oud-Mathenesse. Na de parochies komen de interparochiële verenigingen (Advertentie) alsmede ontwerpen maakt bescheiden biidrage'zijn voor alle.katho lieken van Schiedam om hun behulp zaam te zijn in het zoeken naar die personen en adressen, die hun bMS- dienstig. maatschappelijk en cultureel leven op een hoger plan trachten brengen". De uitgevers verhelen zich niet, zo schrijven ze, dat „juist omdat het een eerste uitgave is, er ondanks alle zor gen onvolkomenheden en onjuistheden in 'voorkomen". Dat is alleszins be grijpelijk. Een dergelijke gids is al ver ouderd op het moment dat hij uit komt, Bestuursleden van verenigin gen zijn verhuisd, overleden en er hebben zich allerlei wijzigingen voor gedaan. We moeten dus niet kniezen, als we een foutje aantreffen (zoals dat van de kapelaan die de ene keer Hulspas heet en de andere keer Hui zepas). Toch willen we wel eens iets zeggen van de opmaak, die we on danks de fraaie foto's, niet bepaald een typografisch meesterwerk vinden. Een wat duidelijker scheiding tussen advertenties, die er overvloedig zijn, en tekst zou wenselijk zijn. Bepaald hinderlijk is het feit, dat een portret van bisschop mgr. Jansen staat afge drukt naast een advertentie van een gedistilleerd handel, die toevalliger wijze dezelfde naam draagt als de bisschop. Op die pagina had bijvoor beeld de gegevens van het bisdom kun nen staan, die ontbreken nu. Ook zou het aanbeveling verdienen, als er een gezellig leesstukje was opgenomen over de historie en met name de gods dienstige historie van Schiedam Al siert een foto van het prachtige Lidui- nabeeld de omslag, er staat geen woord over Schiedams patrones in. Natuurlijk moet het niet overdreven worden en moet een gids een nuchte re informatiebron blijven maar iets hierover is toch wel gewenst. Maar goed, dit zijn enkele onvolkomen heden die bij een volgende uitgave vermeden zouden kunnen worden. In ie der geval is het boekje, dat berekend is voor een tijdvak van twee jaar (tot 1963), een uitkomst. Mogen er nog vele volgen. -» SCHIEDAM, 1 juli Donderdag 20 juli is de jaarlijkse bedevaart van Schie dam, Vlaardingen en Kethel naar Gorcum en Brielle. De reiskosten voor deze bedevaart zijn 4.50 en voor mis dienaars en bruidjes 3.- Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf maandag bij de vol gende adressen. Schiedam Willems en Ernsting Rotterd. dijk 433, Engering, Rubensplein 20a, Park weg 210. en Troelstralaan 113 mevrouw Vollebregt, Westfr.straat 77 en bij de kosters van de St.-Liduinakerk en van dePar. O. L. Vr. Visitatie. Vlaardingen; Boekhandel Broekmans, Hoogstr 155 fam. Kuil Waalstr. 63. Kethel in cfe pastorie en bij de koster van de St.-Jacobus-kerk alsmede in de pastorie van Tuindorp. is. De cricketers uit Enschede kun"™ toch om half elf 's morgens aanwezi0 zijn op sportpark Thurlede, zodat de wea- stiijd om elf uur kan beginnen. Ondanks de warmte voetballen 3 elf tallen van Excelsior nog. Morgen, zon dag. organiseert Fortuna uit Vlaardingen haar traditionele jeugdtoernooi. Behalve Excelsior en Fortuna nemen aan dit toernooi deel DFC (Dordrecht), DHZ (Rotterdam) en Olympia (Gouda). Iedere vereniging neemt deel met één A- één B en één C-elftal Er wo"-!t een halvé com petitie gespeeld. De duur van de wed strijden is vastgesteld op 2 x 15 minuten, zender rust. De inzet is de „Centraal - cup", een beker met een hoogte van 45 cm. Het toernooi vangt aan om 11, Excel sior speelt de eerste wedstrijd om 12 10 uur De prijsuitreiking vindt plaats om ongeveer 5 uur 's middags. 83ste Jaargang - No. 24593 D A M 18 C r H I E D A H T F L E F O O N 66 152 POSTREKENING NR 5 9 094 3 -0— a nvFRTENTlES A D V E R t Bij contract f 0.15 per mm-noogie speciale tarieven i?n F D E LI N G EN INGEZONDEN M J Rij COntrac De Engelse kruiser „Blakc" .die tot maandag aan de Parkkade ligt, is over dag voor het publiek opengesteld. Twee kleine meisjes waren van plan ook eens op dat grote, grijze gevaarte te kijken, maar vóór de valreep werden ze weer houden door een bord: „Alleen voor of ficieren". De meiskes hebben daar enige tijd vol verwachting staan kijken, al begrepen ze het Engelse opschrift niet. Ze zagen er officieren en dat was voor hen genoeg. Achteraf mochten ze toch niet aan boord. SCHIEDAM, I juli Voor het jaar 1961 is weer een gemeentelijke subsidie toegekend aan de plaatselijke sportver enigingen, ingeschreven bij een landelijk erkende sportorganisatie. En wat meer is. De subsidie is verhoogd, zoals bij de begrotingsbehandeling bekend werd. In voorgaande jaren bleven de uitkeringen voor alale sportverenigingen beperkt tot 1.- per jeugdlid, dat op 1 juni van het desbetreffende jaar niet jonger dan 12 en niet ouder dan 18 jaar was. Het gemeentebestuur heeft echter, bij de be handeling van de gemeentebegroting voor het jaar 1961, het tot dan toe in totaal beschikbaar gestelde bedrag, voor 1961 dermate verhoogd, dat een voor de ver enigingen gunstiger regeling mogelijk werd. Op adavies van de Sportraad is de vol gende regeling vastgesteld: a. handhaving van het subsidie van 1.- per jeugdlid, ingeschreven bij een landelijk erkende sportorganisatie, dat op 1 juni 1961 niet jonger dan 12 en niet ouder dan 18 jaar is. Uitsluitend voor de gymnastiek- en zwemverenigingen geldt een verlaging van de leeftijds grens tot 8 jaar. b. het verstrekken van een bedrag van 5.. aan elke daarvoor in aanmerking komende sportvereniging (z.g. basis-uit kering, naast ƒ1.- per jeugdlid) mits de betrokken vereniging tenminste 20 jeugdleden telt, niet jonger dan 12 en niet ouder dan 18 jaar en voor de gym nastiek. en zwemvereiï ,.ngen niet jon ger dan 8 en niet ouder dan 18 laar. Ais peildatum is 1 juni gekozen, om dat dan voor de meeste verenigingen het nieuwe verenigingsjaar begint. De Sportraad heeft er geen bezwaar tegen, als de overige clubs, wier verenigings jaar samenvalt met het kalenderjaar of aanvangt op een datum niet later dan SCHIEDAM, 1 juli De Centrale Ker- keraad van de Hervormde Gemeente in Schiedam overweegt om nog dit jaar een z.g. oecumenische avondmaalsviering le doen plaatsvinden. De Oecumenische raad in Schiedam heeft de situatie oi.i ue aangesloten protestantse christelijke kerkgenootschappen bestudeerd en over de resultaten een rapport uitgebracht. Het is gebleken, dat de oud-Katholieke Kerk niet zal deelnemen. Een oecumenisch avondmaal zal neerkomen op het samen gaan van de Evangelisch- Lutherse en de Hervormde gemeente. De rapporteurs schrijven, dat een dergelijke sacraments dag grotere betekenis zal krijgen, als ook de Gereformeerde kerk zich zal aan sluiten bij dc Oecumenische Raad. Zij na- w VtJgrote voorzichtigheid omdat op dit gebied nog veel moet groeien. Advertentie) SINGEL 114 116 - SCHIEDAM TELEFOON 68871 nw en Oespeeid Gerenommeerde Burgemester Peek feliciteert dé oudste mannelijke inwoner van Schiedam. Leenden Suttorp vierde gisteren zijn honderdste verjaardag. Zijn zoon en dochtersvan wie een in het midden van de fotowaren aanwezig om het eeuw- feest mee le vieren'. SLIEDRECHT, 1 juli. Sinds vandaag is het telefoonverkeer ook in Alblasser- waard geautomatiseerd. Dit betekent dat nu 99,75 procent van alle telefoonaanslui tingen in ons land automatisch worden bediend. VLAARDINGEN, 1 juli Burgemees ter en wethouders van Vlaardingen bren gen ter openbare kennis dat is ingeko men een aanvraag van Nationaal Grond bezit N.V. te 's-Gravénhage om erfpachts uitgifte van een tweetal percelen gemeen tegrond ten noorden van de Arij Kop- laan. te behoeve van de bouw van 36 eengezinswoningen. SCHIEDAM, 1 juli Naar wij uit be trouwbare bron vernemen, zal Tonnie v.d. Huls volgend seizoen niet meer in Excelsior'20 spelen. Hij heeft alsnog over schrijving aangevraagd naar Sparta. Reeds eerder was van andere zijde be langstelling getoond voor deze 17-jarige voorhoede-speler. Hermes D.V.S., S.V.V. en Xerxes hadden reeds contact opgenomen met hem, maar zich niet vasthouden,} getoond in tegenstelling met Sparta. Vooral Denis Neville toonde zich zeer geïnteresseerd in de veelbelo vende jeugdspeler. Gisteren is de definitieve beslissing gevallen, de zaak behoeft nu alleen nog maar administratief afgehandeld te wor den. Tonnie v.d. Huls zal gedurende één jaar in ieder geval de amateurstatus be houden. Hij kan dan zijn bevindingen opdoen en daarna eventueel naar Excel sior terugkeren. Tonnie trainde reeds enige malen bij Sparta. Naar verwacht mag worden, zal hij aanvankelijk in het tweede elftal opgesteld worden. Voor vele getrouwen van Excelsior'20 zal dit bericht schokkend nieuws zijn Men had het wel verwacht, maar eerst volgend jaar. Het is overigens een alge meen verschijnsel, dat de prominenten van amateurclubs naar het semi-prof- voetbal overstappen. Secretaris Kloos schreef in het clubblad van deze maand: (Advertentie) Ziekenverpleging Verplegingsarti kelen Moederschapszorg Geestelijké volksgezondheid bij de administratie: NIEUWE HAVEN 121 Hoogtezon voor kleuter' Kraam verzorging Zuigelingenzorg Kleuterzorg TELEFOON 6.6.8.2 2 merken SCHIEDAM, 1 juli Ook in dc Schie- damse bioscopen lijkt het aan de film programma's (c zien wel komkommer tijd. De vakantie zit in de lucht en dat is aan de kwaliteit 'van de films te mer ken. Steve Reeves is geen onbekende ver schijning in het Passagetheater. Steven iaat Zich weer van alle gespierde kan hoogte Bü contrac, t 0.30 per mm speciale tarieven K A M P I O E N f per m.m Plaatsing geschiedt 10 over hoogte Kampioenen Km 1 of 2 kolommen gezel worden Alle advertentie-order» sloten en uitgevoerd °ve/5®ertentie. de Regele» voor het AQvr abonnemente n t 7.49 per kwartaal, f 2.54 Per en f 0.59 per week. SCHIEDAM „MesSa a tre void tier, de vrucht van d'uoino" van Don Lorenzo Perosi De mis, waarnaar u al zo vaak gelui sterd heeft cn die zo gemakkelijk h» .uc' gehoor ligt, zoals de gebroeders Heins- broek lakoniek beweren. Gistermorgen was een van hen de bruidegom, en lui sterde deze met intense aandacht op hel altaar geknield naast zijn witgcslui- erde bruid, naar dc vocale prestaties tan de vier broers daarboven op hot koor, waar de organist-directeur van het versnipperde zangkoor van de H. Hart- kerk „Ad majorem Dei gloriam" de vak kundige scepter zwaaide. Zelfs met een hundvol zangers weet de heer Vrede- bregt een gezongen mis wel tot volle uiting te laten komen, al heeft hij na tuurlijk liever de zondagsbezetting Wij kennen hier in onze stad verschil lende muzikale huisgezinnen. De gebroe ders Heinsbroek vormen daarop stellig geen uitzondering. Al zal 't beslist niet dikwijls voorkomen, dat vier broers in de huwelijksmis „voor een van hen" meezingen. Ze vinden dit eigenlijk van zelf sprekend. doen 't makkelijk en graag Deze traditie handhaven zij en draagt <N" ongetwijfeld alles toe bij. om de in zet van die trouwdag, deze hoogtijdag, tot iets onvergetelijks te maken. Iets van hun diepe genegenheid voor elkan- zin. ligt erin opgesloterf3 n en gO0c! ge" band wordt er alleen maar L°ï ^mgS Ik weet niet. wat of er£er •door* bruid en bruidegom omging .f/U30"8® niet moeilijk te raden. De verstol» un naar elkander sprak immers boekdelen Want. men behoef; waarachtig -„en prins of prinses te zijn. om de huwelMkV dag als een sprookje te beleven. Als men elkander voor altijd toebehoort na de plechtigheid op het altaar, dan is ook 't leven voor een gewoon mensenpaar een sprookje, dat zij nog lang vast zul len houden. En waaraan al dne foto's hen straks blijvend zullen herinneren At en toe zwierf hun blik naar boven, wmrr sonore mannenstemmen, dank zij He creatie van Perosi, glans en luister gaven aan deze dag. Een dag vol boor- i i —i„k en waaraan het weer zo stra in £dewerkte. We dreigen allemaal z™ vreselijk zakelijk en nuchter te wor- zo vrese j auemaa} maar schijn den Gelukkigis a nog zo^toer, heel'diep in ons hart gun- nog zo stoei, n die ons bijzonder neii we .alle irc.nse^raag sympathiek zij ^ben. En wensen wij Zij yerworven heboe hun op hun hoog"!" s ieVen lane zij dit behouden mogen. Eet. leven lang ten bekijken in de film „Goliath en de barbaren". Een reuzenfilm in velerlei opzichten. Reuzen en mensen, een reu- zendoek, reusachtige bloedbaden, enor me mensen- en paardenmassa's en vele knappe vrouwen. Daarnaast slecht spel en een onlogisch filmwerk, waarvoor een stukje hedendaagse geschiedenis uit het laar 568 na Chr. de grondslag is geweest. Namelijk de inval van de Longobarden onder koning Alboina in Italië. Steven u* die weduwen en wezen be schermt tegen de boze Alboina. Steven heeft dat zo prachtig gedaan, dat men hem de bijnaam Goliath heeft gegeven Verwacht dus geen Bijbelverhaal. Een van de vele films, die spektakelstUKken genoemd worden, en dat eerder in in vang, bloederigheid kitsch en de nodige sex zijn dan in iets, dat in de verte op historische waarheid of dramatische eer lijkheid lijkt. Voor lieden boven de 18. In het Monopoletlieater is het weer griezelen. Dracula is nog maar net weg. of griezelfilmacteur Peter Cushing is weer van de partij in De Mummie. Een rare geschiedenis, die alleen maar ver zonnen is op een na eeuwen nog .even- de mummie in zijn ongeschonden windels wat moorden te laten verrichten. Het akelige gedrocht doet dit op bevel - an Egyptenaar die de schending van een priesteressengraf door Engelse archeolo gen wil wreken. De drie Engelsenmoes- ten stuk voor stuk gewurgd worden Dat lukt bijna, totdat de verzamelde dorps helden het monster in het moeras laten verdwijnen door een aantal schoten, waa voor de mummie even tevoren volmaakt immuun bleek. De onzin die vooraf gaat aan de escapades van het mummiemon ster in het Engelse dorp is wel zo ge speend van elke realiteitsbegrenzing dat de griezels snel plaats maken voor wat geamuseerd lachje om zovele flauwekul om een afgodspriester die verliefd wordt op een priesteres, veroordeeld wordt zijn geliefde eeuwig jn het graf te bewaken en dan na een bootreis naar Engeland zijn taak na twee eeuwen gaat vervullen. Voor lieden boven de veertien. In de matinee's van het Monopole een filmpje met Bud Abott en Lou Castello voor kinderen op regendagen. Het twee tal vormt een stel fotografen, dat per ongeluk bij een bankroof betrokken wordt In plaats van met pistolen te schieten, hebben ze plaatjes geschoten en dat zint de oppergangster niet. Hij wil de negatieven kopen. Dat brengt verwikkel- gen met zich mee, die hun beslag krij gen in een wintersportplaats. Natuurlijk loopt alles mooi af, maar niet nadat men heeft kunnen brullen om de kapriolen van Abott en Costello. En daar is het het om te doen •.Wij ondervinden uiteraard veel con currentie van de Semi-profclubs rond om ons heer, zodat wij heus wel een open oog hebben voor de harde werkelijkheid. De toeloop van de jeugd is enorm, maar bedenkt wel, als er veelbelovende talen ten in onze jeugdteams of in een van onze seniorploegen gaan uitblinken, be hoeven wij ons geen illusie te maken, dat de beste Excelsiorspelers voor hun vereniging behouden blijven. Het Semi- profvoetbal heeft nu eenmaal een grote zuigkracht. Wij hebben in deze situatie berust. Noem het idealisme als u wilt Wij blijven ons plezier in Excelsior be houden, vooral omdat wij zoveel aan jeugdwerk kunnen doen." Ook voor trainer Lou Benningshof zal deze stap van zijn pupil een klap be tekenen. In Excelsior-kringen heerst de mening, dat hij een overschrijviing van Tonnie v.d. Huls zou hebben bewerkstel ligd. Niets is minder waar. Op 30 mei j.l. zei hij ons nog: „Gelukkig, Tonnie blijft". Voor het volgend seizoen hoeft men niet bevreesd te zijn, dat Excel sior wederom laag geklasseerd ^al staan Enige overschrijvingen naar Excelsior en meerdere veelbelovende junioren in de vereniging zelf garanderen een hoop volle toekomst. In ieder geval een ste vige plaats in de middenmoot. ROTTERDAM, 30 juni. De wijkraad van Overschie heeft gisteravond in een openbare vergadering zich nog eens be raden over de positie van de wijkraad en over de sociale wijkopbouw. De voor- ziter de heer C. van Mastrlgt, voelde zich'niet erg gerust met betrekking tot de oprichting van sociale opbouworganen ook in de wijken, waar thans reeds wijk raden zijn. Spreker acht het niet uitgeslo ten, dat ambitieuze lieden uit het ver enigingsleven zich buiten de wijkraad om wenden tot het gemeentebestuur om te komen tot een sociaal orgaan. Voor de gemeente, die mm of meer gesteld is op dit „initiatief van onder-op", zit er dan al niet veel anders op, om de nodige kredieten te verlenen, terwijl het niet uitgesloten mag worden geacht, dat sociologen in dienst van de gemeente dit spel helpen meespelen. Is het niet mogelijk, dat de wijkraden zeer tijdig met dergelijke initiatieven in kennis wor den gesteld zo vroeg de heer Van Mastrigt. Hoewel sommige leden van oordeel waren, dat deze vrees niet gekoesterd behoeft te worden, was men toch van oordeel, dat het niet wenselijk is twee organen in de wijk naast elkaar te heb ben en dat er dus geen reden bestaat de gemeente op deze behoefte te attenderen. 1 juli 1961 een van deze voor het vaststellen "an hot aantal jeugdleden, gem-kk'hl kei da la lannouden. De aan vragen moeten vóór 1 nov. worden inge diend bij B. en W. Clubs die niet bij regionale of lande lijke bonden zijn aangesloten, kunnen voor een subsidie in aanmerking komen, als zij met de wel aangesloten clubs kun nen worden gelijkgesteld, zulks ter be oordeling van de Sportraad. HEDEN Passagetheater: Goliath en de barbaren (18 jaar) dagelijks 2 en 8.15 uur (za. zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur). Monopoletheater: De mummie (14 jaar) dag. 7 en 9.15 uur; Op glad ijs* a.l. dag. 2 uur (zo. 2 en 4.15 uur). VOOR ONZE ABONNéS Mocht het door een of andere oor zaak eens voorkomen dat-u 's avonds van uw krant verstolten blijft, bel dan even onze vertegenwoordiger te Schie dam, de heer W van Rutten. W. Fran- kelandsestraat 104b. telefoon 65775 en hij zal er voor zorgdragen, dat u als nog in het bezit ven uw krant komt K-K OPENBARE L.xSZAAL EN BIBLIOTHEEK De openingstijden van de centrale en filialen van de r.-k Openbare Lgeszaal en Bibliotheek .St.-Liduina" zijn: Openingsuren centrale: maandag 78 uur: dinsdag 10—12, 25.30 79 uur. woensdag 2—530, 79 uur; donderdag 10—12 uur; vrijdag 25.30. 79 uur, zaterdag 10—12. 25 uur Kinderuitlenmg: dinsdag Z4 uur; woensdag 45. 6.308 uur; zaterdag 1 —3 30 uur Kinderleeszaal: maandag 45 uur; dinsdag 45 uur; woensdag 23 uur; vriidag 45 uur Singel maandag, woensdag, vrijdag i —8 uur Openingsuren Nieuwland: woensdag I 305.30 en 7—9 uur; vrijdag 7—9 uur Gorzen: dinsdag 6 309 uur: woensdag 25.30 uur: vriidag 7—9 uur RK Plattelandsbibhotheek: uitleen- oost Kerkwea 46 zondag? 11 3012.30 uur Molensingel 46; 2—5.30 uur. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal wor den waargenomen door: Dr. D. Houthuysen Jr. Swammerdam- sesingel 43 tel. 68516 Dr. W.T.P. Nijenhuis. Burg. Knappert- laan 154 tel 69880 Dr. A.G.C Klomp Jul. van Stolberg straat 3 tel. 69952 Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. De wijkverplegingsdienst van het Wit-Gele Kruis zal worden waargenomen door: Zr. Roosen, Warande 24b Het Kraamcentrum door zr. v. Kan, Swammprdamsingel 65. Tel 68286 Deze diensten duren vanaf zaterdag middag 1 uur tot en met zondagavond 12 uur. O ZATERDAG: Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Ballet van de Opera te Keulen. De Lantaren, 8.15 uur: Einduitvoe ring Toonkunst muziekscholen. ZONDAG: Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Het Dag boek van Anne Frank (De Schouwspe lers). MAANDAG: Rott Schouwburg, 8 uur: Het Dagboek van Anne Frank (De Schouwspelers.) FILMS IN ROTTERDAM Arena: Cimarron: 14 j. Capitol: Frankie Kane, dictator der gangsters: volw.; do. Verboden vrou wen: volw.; Centraal: Revak, de rebel: onbekend; Cineac A.D.: De wraak van Hercules: 14 j.; Cinerama: Seven won ders of the world: a.l.; Colosseum: Tar- zans verbanning: 14 j.; do.: Kat op een heet zinken dak: 18 j.: za. zo. 2: Annie get your gun: a.l.; Corso: Eichmann en het derde rijk: 18 j.; Harmonie: De slavenkaravaan: 14 j.; di. t.m do. Mi chael Strogoff, koerier van de tsaar: 14 j.; JKriterion: Wilde aardbeien: 18 j. Lumiere: Zij kenden geen genade: 14 j. Luxor: Raisin' in the sun: 14 j.; Metro: North to Alaska: 14 j. Prinses: De vier d-man: 18 j.; za. 24: De man met de was sen beelden: 18 j.; do. De strijd in de Birmajungle: 18 j.: za. zo. 2: Dik Trom en het circus: a.l.; Rex: De zoon van Sinbad: 18 j.; do Fotomodellen en chan tage: volw Thalia: The Hoodlum priest: 14 jr.; 't Venster: 'n tikkeltje diefstal: a.l.; Victoria: De stem in de mist: 18 j.; do. 2 en 8: Helzapoppin: a.l.; za wo 2, zo. 2 en 4.30: Dick en Dallie en de ponnies: a.l. ROTTERDAM. 1 juli Tijdens een ver gadering van'afdeling Rotterdam van de r k Bond van Spoorwegpersoneel zijn gisteravond in bet Groothandelsgebouw harde woorden gevallen over de nieuwe loonvoorstellen. De regeling werd als on rechtvaardig en onaanvaardbaar bestem peld en dc afdeling Rotterdam eist dan ook een algemene ledenvergadering on der leiding van het hoofdbestuur, indien de eisen, welke gisteravond duidelijk wer den geformuleerd, vóór 15 juli a.s. niet zijn ingewilligd. Ondanks de hitte waren de spoorweg mannen niet van plan bij de pakken te blijven neerzitten. Positief werd verklaard da» men het met de loonvoorstellen niet eens was en deze ontevredenheid resul teerde in een vijftal eisen. Ten eerste: ei moet een verhoging komen var het primaire loon met minstens tien procent per 1 juli 1961, alsmede een extra-uitke ring over de voorafgaande periode van 1,5 procent. Ten tweede: het verlof mag niet worden aangetast. Ten derde: er die nen vergoedingen te komen voor extra diensten en onregelmatigheidsdiensten, o.a een onrgelmatigheidsbijslag van vijf tig cent per uur van 's avonds 18 uur tot 's morgens 8 uur, en een vergoeding van vijftig cent indien de dienst begint of eindigt tussen nul en vijf uur. Boven dien wordt gevraagd de gehele zaterdag mei een gulden te vergoeden, dienst op zondag 100 procent, dienst op feestdagen 100 procent, plus het verlenen van een extra vrije dag, ook als deze valt op za terdag 'of zondag. Ten vierde: beschik king over het stakingsrecht. Ten vijfde: de afd. Rotterdam spreekt haar teleur stelling uit over de miskenning van het overleg en zij wenst dat het overleg recht wordl gedaan. Indien bovenstaande eisen niet inge willigd kunnen worden, dan wenst de af deling Rotterdam een algemene leden vergadering, om de leden hun standpunt te laten bepalen. De belangstelling voor de bijeenkomst gisteravond in het Groot- gandellsgebouw was bijzonder groot. ROTTERDAM, 1 juli Door Boeie's scheepswerven te Bolnes is gisteren het motorschip „Nashira" overgedragen aan Van Nievelt en Goudriaan en Co's Stoomvaart Maatschappij. Het schip is het tweede in eet serie van vijf. De schepen worden ingezet op de Zuid Ame rika dienst van de rederij. Bij de over dracht was onder meer aanwezig me vrouw J. Koopman-van Krevelen, die destijds de ..Nashira" doopte. 2.000 VOR KJB ROTTERDAM, 1 juli De beslissen de wedstrijd om het landskampioenschap voetbal bij de amateurs tussen Xerxes en Kon. H.F.C. zal niet om twee uur zondagmiddag beginnen, maar om vijf uur. De K.N V.B. heeft uiteindelijk het verzoek van beide verenigingen om de wedstrijd in de avonduren te spelen goedgekeurd. ROTTERDAM, 1 juli. Tijdens de na tionale biertapwedstrijden, die gisteren werden voortgezet in het Dakpaviljoen van het Groothandelsgebouw, zijn de teams van Rotterdam en omgeving in de „krijtring" getreden. De uitslagen luiddeff: Rotterdam, 1 ca fé-restaurant Engels, kellners: A. oaba- tini (tapper) en A. de Rood met 1119 pun ten- 2. café Van Vliet, kellners: Bob er- biest (tapper) en W. van den Loom met 1110 punten; 3 café Sport, kellners Jack Hes (tapper) en W Wexsdam met 1085 punten. Rotterdam en omgeving, \an Keekem, Gorinchem, kellners W. tan Kekem (tapper) en A. Wildenburg met 1148 punten: 2 café -Wapen ^a"2°s^)°°en ne, kellners, A. van den Nol <tdpP®r) R. van den Nol-Mollenbroek met 1120 punten- 3 bar-bodega „La Gaite Schie dam. kellners J, van de Wielen dapper) I en R. v. d. Wielen met 1103 pumen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 3