Carlesi sprintwinnaar nog geen maar De VOLEWIJCKERS door de poort der Ere-divisie Elinkwijk na voorsprong van 4-1 nog ingehaald SPEELSE GLIMLACH OP HET GEZICHT VAN GAUL r ti DE TOUR EN DE RADIO Politie grijpt in; enorm tumult Rus Oleg Tjurin de concurrent voor Mac Kenzie? De burgemeester in de wielersport j K itiiÉ 0 RESTANT" VAN ORANJE LAAT BINNEN S}m tm DONDERDAG 6 JULI 1961 Y= IV Oü A fvw 11 (Van onze sportredacteur) ANTIBES, 6 juli Op de Pro menade des Anglais in Nice en verderop langs de boulevard met links de palmen ruisend in een zoele wind en rechts zachtjes kab belend de Middellandse Zee zagen de luierende, in de uiteenlopend- ste soorten strandkleding gesto ken toeschouwers steeds weer kleine groepjes zwoegende wiel renners voorbij trekken. De kara vaan van de heer Goddet was totaal „verbrijzeld" op de drie hellingen, die in het laatste stuk van het parcours, te beginnen bij het verlaten van Italië, waren ge plaatst. Hellingen door een impo nerend deel van de zee-Alpen, een onvergelijkelijk schoon stuk na tuur; hellingen ook, die er moch ten zijn, maar die toch niet zó steil en lang waren, dat zij voor een echte bergetappe konden zor gen. Desondanks viel heel de meute uiteen, handhaafden zich in liet voorste gelid alleen zij, die tot de sterksten van deze Tour de France gerekend mogen worden, en werden al de overigen, de een zelfs nog veel meer dan de ander, naar de achterhoede verwezen. IM het zuiden v.frankrijk montpellier f V2S Italiaans drama ELFDE ETAPPE ALGEMEEN KLASSEMENT De radioreportage van de 13e etappe van de Tour de France, een rit over 180 km„ is morgen tussen 16.00 en 17 uur. De her haling is om 19.40 uur en de nabeschouwing om 20.55 uur. Alle uitzendingen zijn via 402 m. Bovendien geeft de KRO een Touruitzending van 21.10 tot 21.30 uur en geeft de NTS een filmverslag van ongeveer tien minuten om 22.30 uur. PLOEGENKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT 7 Carlesi's aanval Wachten op Oranje Met negen man... HENLEY REGATTA (Py nieuw een aanslag op de krachten van Anqueiil 4iiuuniiiniriin»miiui Sinds gisteren bouwen wij aan de stelling dat wielrennen burge meesters aantrekt, zoals muziek medici en het regisseren leraren "ederlands. Het is nog een zwakke stelling, temeer daar wy ons voor de bewijzen willen beperken tot het con troleerbare Nederlandse taalgebied. Uit Frankrijk en Italië zouden wij n<jg voorbeelden kunnen noemen van wielrennende burgemeesters, maar 'Men wij de zaak niet vertroebelen Tiet de sentimenten in het zuiden. Waar de fiets van zeven kilo vereerd Wordt als een gouden kalf. Zo goed z\jn wij zelf niet thuis in ue wielersport dat wij op onze be weringen een stortvloed van argu menten kunnen laten volgen. Maar ?ie wij nu zelf hebben verzameld, heb ben de kwaliteit van het onaantast bare. Burgemeester Albers v an het Brabantse Rucphen gaat voorop. Hq heeft, Wim van Est. uit het hem onder horige St.Willebrord tot ereburger be noemd en een straat de naam van he renner gegeven. Dat' is niet omdat Rucphen met een dusdanig tekort aan notabele figuren worstelt, dat het °P zoek naar een eerbied afdwingend jaandrager vanzelf stuit oj) de brede Willem. Natuurlijk, Willem, daar kan 'hen niet langs. Dat moeten wij toe geven. Al zou hij uit Parijs komen, ban kon men hem niet zo maar af schepen met een plaats in de galerij tan de Académie Frangaise. Maar bij burgemeester Albers is het. de overtuiging waarmee hij zich tegen over de wielersport in het algemeen en tegen Wim en zijn vrouw Mieke in het bqzonder bedraagt, alle fiets- avonturen volgt en meebeleeft. Dit mag wel eens gezegd worden. Dan hebben wij voorts burgemees ter Martin van Hoensbroek. Hij is bestuurslid van de Nederlandse Wieier Unie en als zodanig een hoeksteen van onze bewijsvoering. Hij Was bij de start van de Tour in Rouen aanwezig en nadat ons volks lied was gespeeld, gaf hij de mannen 'h de oranjetruien een hand en de Welgemeende wens: „Behouden thuis komst". Dat is een wens met diep ing, heel wat anders dan bijvoor beeld „Veel succes" of „Laat al die jongens maar je achterwiel zien", Wat een ander mens zo gemakkelijk °htsnapt zou zijn. Bovendien kan bur gemeester Martin nu blij zijn dat zijn Wens voor een aantal van de Neder landse renners zo snel in vervulling 's gegaan. Vijf zjjn al behouden thuis, of op weg. Met de zesde, Ab Geldermans, Tocht het niet goed lukken. Maar fjeze brengt ons naar een volgende hoeksteen, in de persoon van burge meester Bruinsma. Hij is een groot man in de moeilijk verweven aange legenheden van de IJmond, maar mgeljjk een der trouwste supporters Van Ab Geldermans. Diens ongeluk kige val zou herd persoonlijk pijn ge- h-ian hebben. Wij verwachten hem dit jaar dan ook niet bjj de aankomst 'h Parijs, zoals vorig jaar, toen de öeverwijkse coureur onder de ecrvol- h>n kon arriveren. Dit neemt niet weg Jmt wij sinds vorig jaar enig idee nebben van de gemoedsbanden waar mee burgemeester Bruinsma met de Wielersport verbonden is. En ais Ab 16 zijner tijd nog wat lauweren oogst eh Beverwijk en Heemskerk tezamen aan hun grote groei beginnen, dan -al wellicht een zeker iemand met Pet voorstel in de raadscommissie komen om een der veie beschikbare meuwbouwstraten met de naam van en zeker sportman te vereren. voor wat betreft Nederland zijn wij mtgeput, maar dat zal, zoals gezegd, Jmn onze onkunde te wijten zijn. In Vlaanderen echter liggen de bewijzen e°or onze stelling voor het opschep pen, zo verzekeren onze Belgische collega's ons. Zij noemen ons een 'Jst van zeer edelachtbare heren, die geen fiets voorbij kunnen zien komen zonder dat hun hart snelier gaat Kloppen. Maar wy willen wetenschap pelijk te werk gaan en niet klakkeloos overnemen van anderen. Sind- giste ren hebben wij één naam waarvoor Wij volledig kunnen instaan: Noël De Vleeschouwer, burgemeester van Ophasselt. Hij staat aan het begin Van een lange lijst die wji ongetwij feld nog kunnen opstellen, maar hij mag er dan ook wezen. Nóël De Vleeschouwer rijdt mee in de Tour, Vermomd als chauffeui van een Bel gische journalisten-auto. De auto had ben wij ai eerder opgemerkt als een met een bijzondere chauffeur, want telkens als 'deze de rustige en stugge Vlaamse coureur Michel Van Aerde Passeerde, gebeurde er iets. Dan kwam er een schuddende vuist naar buiten en een stem die naar de Zwoegende Michèlleke een aanmoedi- fPng brulde van jewelste, een van bet soort dat Stijn Streuvels slechts fonetisch durfde weer te geven. Met burgemeester De Vleeschouwer heb- „en wij aan tafei mogen zitten. Hu ^roeg bij avond een zonnebril cue a aan een rijwiel deed denken. Van Michèlleke wist hij meer dan Van jPcrdes eigen vrouw. Dat kan, want zijn samen soldaat geweest. Van ct'de woont trouwens geen twintig kilometer van het raadhuis van Op- nasselt. waar burgemeester De v'eeschouwer zo zelden is. Deze bur gmeester houdt er behalve een ge meente ook een fabriek in wasmachi nes op na, waarvan hij de naam aan Van werkelijke betekenis voor de Gro- te Strijd was dit alles niet. Zij, die in de algemene rangschikking het hoogst ge noteerd stonden en staan, waren op een enkele uitzondering na allemaal terug te vinden in de groep van negentien, die het eerst de sjntelbaan van Antibes op stormde. En in de achterhoede of de bezemwagen zaten weer... de Nederlan ders. Damen, door pech geplaagd toen hij nog aardig had kunnen meekomen, was nog de beste van de mannen in de oranje truien. Lahaye eiste de dubieuze eer van de slechtste vo-or zich op door b(j het begin van de eerste klim als de Zévende Nederlander ,het Grote Avon tuur vaarwel te zeggen. Eigenlijk heeft de grootste beroering in de karavaan geheerst in het laatste kwartier, dat astn de start te Turijn is voorafgegaan. Er waren namelijk heel wat renners zoek! Zij waren, op weg van hun hotels naar de verzamelplaats, op allerlei punten in de.stad dé verkeer de kant opgestuurd en merkten eerst, dat ze hele stukken omgereden hadden, toen zc de buitenwijken van de stad na derden. Hals over kop zjjn ze terugge keerd en intussen waren de organisa toren voortdurend gedwongen het ver treksein uit te stellen, omdat nog zo veel renners afwezig waren. Maar goed, toen dan eenmaal de vlag vas geval len en er beweging was gekomen in de karavaan, bleek er weinig strijdlust te zijn. Behoudens een onbeduidende de- marrage. gevolgd door een korte ach tervolging, waarbij ook de Nederlanders Kersten en Westdorp betrokkenwareni, gebeurde er niets, dat ook maar enig opzien vermocht te barem De karavaan peddelde rustig en gezapig, zoals al zo vaak is gebeurd in de laatste dagen, voort. Eerst oij het bereiken van de hel lingen, toen men dus op het punt stond Italië via een speciaal voor de Tour de France opengestelde due en-een-halve kilometer lange tunnel weer uit te trekken, kwamen de vel schillen. De klimmers in de groep, al thans de mensen die in het gebergte redelijk wel uit de voeten kunnen Ko men, gingen in een tempo, dat hun wel prettig lag, naar boven. Dat be tekende echter voor velen, dat zij moesten afhaken. Lahaye deed het toen meteen defini tief. Hij staakte de strijd, stapte in de bezemwagen en liet zich ondanks de o ii ui nu midi mum illinium ui iiMiimiMiiiiiiif ii illinium 13e etappe -7juii 1771 km. Sommières I Nimes115km O; A St.Vincenl juli rustdag |j ifarasdon 89km Maussone Mouriès Minmas 46 km. MIDDELLANDSE- E ZEEii -©■Ravitaillering de man brengt via de wielrennerij. En Michel doet dapper mee aan de wasmachines, vooral op kermiskoers- jes, waar h(j en passant ook nog vele malen de hoofdprijs van drieduizend Belgische franken in de wacht sleept. Meen niet dat de relatie slechts een zakelijke is, want als men in deze veronderstelling iets van Michel zou zeggen dat niet- de hoogste lof in houdt, heeft men ruzie met een Vlaamse burgemeester. Chaufferen in de Tour-karavaan is geen lolletje, maar de edelachtbare heer De Vleeschouwer laat zich in zijn liefde tot de wielersport door geen narig heid uit de weg slaan. Als zijn Michèlleke Uidt, zal hij er niet ver vandaan zijn om de smart te delen. Goed, dit is voorlopig hetgeen wij te betogen hadden. Daarbij is ook de gedachte in ons opgekomen om straks op de terugweg naar Nederland, even door Ophasselt te rijden om' te zien hoe het er bij ligt, zo zonder burge meester. TOURIST. hitte een deken om de schouders leggen. Daarna was een fikse groep aan de beurt en daarin zalen Van der Steen, Westdorp en Kersten. In de groep, die achter de minnen in het voorste gelid geformeerd werd, zaten dan nog Piet van Est en Damen. Voorop zag men dus de sterken, z(j die het best bestand ble ken tegen de immer voortdurende, bij velen de krachten slopende hitte. Van'n werkeiyk gevecht was geen sprake. Al leen Massignan toonde, toen het eind van de klim in zicht was, enige strijd lust, voldoende om het eerst boven te zijn en daar de winstpunten voor het bergklassement op te strijken. De posities waren toen goeddeels be paald. De mannen, die het eerst op de Col de Tende waren gearriveerd, kre gen in de afdaling weliswaar gezelschap van de tweede groep, waarin Damen en Piet van Est ook zaten, maar in het laatste deel van de tweede klim, naai de top van de Col de Brouis, moesten zij weer afhaken. Piet van Est verdween nog verder in de achterhoede toen hij twee keer moest stoppen wegens een lekke band. Op datzelfde moment speel-» de zich in de Italiaanse ploeg een klein drama'tje af. Battistini werd aangere den door een volgauto. Zijn fiets werd volkomen verkreukeld en de kleine Ita liaan zelf liep enige, overigens zeer on schuldige verwondingen op. Battistini had er toen meteen genoeg van en hoe zijn ploegleider Covolo ook smeekte, wat hij ook voor schone beloften in het vooruitzicht stelde, Battistini was niet meer tot opstappen en verder r(jden te iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriuiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiii 1 Carlesi. (It.) 225 km in 6.42.01 met bon 6.41.01, 2. Anquetil (Fr.) 6.42.01 met bon. 6.41.31, 3. Gainche (W.Z.W.) 6.42.01, 4. Anglade (Fr.), 5. Puschel (Did), 6. Pauwels (B-), 7. Huot (Centr. Zuid), 8. Massignan (It.), 9. Junker- tnann (Did.), 10. Planckaert (B.), 11. Lach (Par. N. O.), 12. Gaul (Zw.-Lux.), 15. Mastrotto (Fr.), 17. Adriaenssens (B.), 18. Manzaneque (Sp.), 19. Que- heille (W. Z. W.) allen in dezelfde tijd ais Carlesi, 20. Darrigade (Fr.) 6.46.31, 43 DAMEN 6.58.20, 51 KERSTEN 7.00.33, 55 WESTDORP z. t., 57 PIET VAN EST z.t., 63 VAN DER STEEN 7.04.32. 1. Anquetil (Fr.) 65.34.11, 2 Man- zaneque (Sp.) op 5.37, 3. Gaul (Zw.- Lux.) op 6.33, 4. Carlesi (It.) op 7.13, 5. Perez Frances (Sp.) op 8.19, 6. Jun- kermann (Did.) op 9.16, 7. Massignan (It.) op 9.36, 8. Dotto (Centr. Zuid) op 10.26, 9. Mastrotto (Fr.) op 11.12, 10. Anglade (Fr.) op 15.53, 11. Gainche (W. Z. W.) op 16.22, 12. Adriaenssens (B.) op 16.34, 15 Van Aerde (B.) op 20.52, 16. Hoevenaers (B.) op 21.33, 17. Pauwels (B.) op 23.22, 18. Aerenhouts (B.) op 24.07, 48 PIET VAN EST op 54.23, 59 VAN DER STEEN op 1.09.07, 60 DAMEN op 1/09.30, 69 ^ERSTEN op 1.28.43, 70 WESTDORP op 1.28.51. Sjef Lahaye (Ned.) en Battistini (It.) staakten de strijd. De premie voor de strijdlustigste renner ging naar de win naar van de etappe, Carlesi. De prijs voor de ongelukkigste renner was voor een andere Italiaan, Battistini. 1. Frankrijk (Anquetil, Anglade, Mastrotto) 20.05 33, 2. België 20.06.03, 3-4, Duitsland en West-Zuid-West 20.10.33, 5. Italië 20.15.34, 10. Neder land (Damen, Kersten, Westdorp) 20.59.26. 1. Frankrijk 6 pnt; 2. België 2 pnt; 3. Italië 2 pnt; 4. Centraal Zuid 1 pnt; 5. West-Zuid-West 1 pnt. 1. Massignan 54 pnt; 2. Gaul 33 pnt; 3. Ignolin (W Z W) 25 pnt; 4. Junker- mann 24 pnt; 5. Planckaert 20 pnt; 6. Busto (Centr. Zuid) 19 pnt. 1. Dari-jgade (Fr.) 95 pnt; 2. Anque til (Fr.) 87 pnt; 3. Gainche (W-Z-W) 82 pnt; 4. Brugnami (It.) 78 pnt; 5. Car lesi (It.) 55 pnt; 6. Aerenhouts (B.) 52 pnt. j bewegen. Intussen zorgde Massignan er voor, dat zijn oogst aan punten voor het bergklassement weer met het maximale aantal werd verrijkt. Even nog kwam er een opleving. In de afdaling van de Brouis ging plotse ling de Italiaan Carlesi, vierde in het algemeen klassement, aan de haal. Zou er dan toch een aanval op Anquetil wor den ingezet? Carlesi „II Coppino" zeggen de Italianen, omdat hij tamelijk sprekend op Fausto Coppi lijkt wilde kennelijk zijn bijnaam waar maken. Als hij erin slaagde Anquetil te bedreigen en misschien zeifs te onttronen, dan zou men hem wellicht ook om zijn kwalitei ten als wielrenner „U Coppino" gaan noemen. Die gedachte leek Carlesi vleugels te geven, want hij hield zijn vlucht vol. De Franse nationalen in de kop groep mochten onder aanvoering van Anquetil nog zoveel haast maken met de achtervolging, Carlesi had al spoe dig een voorsprong van ruim een hal ve minuut. Tijdens de klim naar de top van de Col de Braus bleef de eer zuchtige Italiaan ook nog geruime tijd alleen voortsnellen, maar uiteindelijk bleek de pressie van de Franse natio nalen toch te groot. Drie kilometer voor de top werd hij ingehaald. Anquetil keek verheugd op, maar zag men ock de speelse glimlach óp het ge zicht van Charly Gaul? Hij had alle re denen voor een binnenpretje. Weer was er een aanslag op het krachtenreservoir van Anquetil gedaan. In de eerste da gen van de Tour hadden de Belgen daar voor gezorgd. Nu zorgde Carlesi voor een tweede beproeving, een niet geringe bovendien, omdat die tijdens een be klimming werd uitgevoerd. Alleen hij, Charly Gaul, zou daar uiteindelijk van kunnen profiteren. Negentien mannen snelden tenslotte naar beneden, naar Nice, om daar te beginnen /an de tocht langs de in deze warmte zo lokkende Middellandse Zee. Carlesi kreeg tot slot een kleine belo ning voor zijn moedige aanval op Anque til. Hij wierp zich met allure in de eind sprint en Anquetil mocht dan door vijf man, enkele Franse regionalen inbegre pen gelanceerd worden voor de etap pe-overwinning, die een kostbare minuut als bonificatie zou opleveren, Carlesi hield stand. Anquetil moest tevreden zijn met de tweede plaats en de dertig se conden extra winst, die daaraan verbon den zijn. Daarna bestond ons lot weer uit het langzamerhand gebruikelijk ge worden lange wachten op de Nederlan ders. Damen meldde zich, achttien mi nuten na de kopgroep, het eerst. Hij was in de afdaling naar Nice uit de tweede groep verdwenen als gevolg van een valpartij. Een minuut later kwam de groep met Kersten, Piet van Est en Westdorp en na twee-en-twintig minuten meldde zich Van der Steen. Een dappere Van der Steen mogen wij we) zeggen. Hij worstelt nu al enkele dagen met een bijzonder pijnlijke knie, die hem bij het klimmen veel last bezorgt en die er me de de oorzaak van is, dat hij bijna niet meer durft te dalen; maar hij houdt vol. RUUD VAN DEN HENtE De Italiaan Battistini was na een aanrijding niet meer in staat de rit voort te zetten. Hoe wanhopig zijn helpers hem ook bezweren door te gaanhij kon de moed daartoe niet meer opbrengen. (Van onze verslaggever) UTRECHT, 6 juli Er is geen drama tischer afscheid van de Ere-Divisie denkbaar. Zelfs een Alfred Hitchcock zou gretig naar zqn schaarse haren hebben gegrepen om de slotfase van dit enerverende voetbalduel ElinkwijkDe Voiewijckers in beeld te kunnen bren gen. Trouwens alle visueio en andere middelen zullen nimmer uiting kunnen geven aan de emoties van een dapper Voiewijckers dat met tien man spelend tegen een hopeloos lijkende achterstand van 3-0 vocht. Even groot is de ver- twyfeling geweest van een ogenschijnlijk op fluweel zittend Elinkwük, dat nota bene met een numerieke meerderheid tot kort voor het einde nog met 4-1 voor stond en tenslotte nog een zekere over winning prijs gaf. Twee minuien vóór het einde, toen Elinkwijk reeds in ge wonnen positie lag, werd zijn lot be zegeld door een Utrechter zelf. Het was Hümphrey Mijnals, die in die fatale minuut een schot van Van 't Hek omboog tot een uniek doelpunt voor de tegenstander. Hij knalde de bal e effectvolle langs de in paniek gekomen doel man Van der Schilden, zodat het 4-4 was. Dit was het doelpunt waarnaar Voie wijckers hongerde. Zo'n verschrikkelijk moment was te veel voor de Utrechtse zenuwen. Een onbeschrijflijk tumult brak los. Het veld was zwart van verdwaasde, uitzinnige mensen, die in hun triestheid verzuimden te bedenken, dat er nog twee minuten gespeeld moest worden. Scheidsrechter Roomer was ook de kluts kwijt. Hij floot tweemaal... Het publiek dacht dat dit het einde was, maar Roo mer wilde Volewijckers-keeper Kirsten waarschuwen omdat treuzelen niet kon worden toegestaan. De scheidsrechter werd in de massa opgeslokt. Een dringen, de microfonïst en Utrechtse politie moest ten de bezinning afdwingen. Vijf bange minuten volgden. Fas toen kon Roomer het restantje laten spelen. In de hilari teit hervatte hij het spel met een scheids- rechtersbal in de middencirkel. Die laat ste minuten gaven een ontzield Elink wijk vanzelfsprekend geen kans meer op revanche. Volewückers heeft het eredivisieschap dus voor de poorten van de hel wegge sleept. Al was het dan tenslotte met negen verbeten spelers. Soetekouw en een andere speler, die in de chaos van dc laatste minuten niet meer te identi- De Volewijekers in de Ere Divisie. De wedstrijd tegen Elinkwijk eindigde in een gelijk spel, waardoor de Amsterdammers het begeerde doel bereikten. Een spel moment voor het doel van Ti Volewijckcn. ficeren was, hadden er kreunend en hinkend de brui aan gegeven. Het dient vastgesteld te wdlden, dat Voiewijckers de technisch betere en meer harmonieuze ploeg was, zodat in dit opzicht de promotie verdiend was. Het bleef lange tijd een moeizaam af tasten van elkanders kracht en zwakte. Pas na 38 minuten kon Jan de Tongh de hoop bij de Utrechters doen herle ven. Tegen zijn schot was zelfs Kirsten niet opgewassen: 1-0. Voiewijckers kon aanvallend niet het juiste middel vin den om een stug en stoer ingrijpende Elinkwijkse defensie te overmeesteren. De ruststand was dus 1-0. Er was 12 minuten in de tweede helft gespeeld, toen Kruin uit een voorzet van De Jongh de score verhoogde: 2-0. Het werd na 20 minuten zelfs 3-0 door een kogel van Van Egdom na een droompass van Sia- haya. In de volgende minuut kwam de dramatische ommekeer. Uit een ver warde situatie scoorde Schaft: 3-1. Vier minuten later bestrafte scheidsrechter Roomer een unfaire charge jegens van Egdom met een strafschop. Kragten, die voor Zweers was ingevallen, maakte er 4-1 van. Maar Voiewijckers dat bij de stand 3-0 reeds met tien man moest spelen door het uitvallen van back Soetekouw, vocht met de moed der wanhoop. Schaft, de onberekenbare middenvoor, gaf in de 30e en 38e minuut twee mirakuleuze om halen, die even zovele treffers beteken den. Het was dus 4-3 geworden. En toen was het psychologische moment voor Voiewijckers gekomen. De weerstand van Elinkwijk was gebroken. Er werd verward gespeeld. Zelfs een crack als Mijnals faalde. Hq was de maker van het vierde Am sterdamse doelpunt, dat Elinkwijks de gradatie voltooide. Minutenlang bleef de lange Surinamer op de grolul liggen. Eén brokje wanhoop. Hoe de laatste minuten waren, beschreven wij reeds. Het had niets meer met voetbal en nog minder met de Ere-Divisie te maken. Bondsvoorzitter Schroder en secretaris Brunt zullen na dit verschrik kelijke duel wei het hunne gedacht heb ben over degradatiewedstrijden. Nee, dit was geen voethal meer. Maar een ge kneusd, doch mentaal gesterkt Voiewijc kers kon zich lid van de hoogste divisie noemen. HENLEÏ-ON-THAMES, 6 juli Woensdag is op de Theems by Londen een begin gemaakt met de wedstrij den van de Henley Royal Regatta. De Amerikanen, die in de laatste 19 gehouden Regatta's 17 maal de Thames Chalenge Cup voor achten in de wacht sleepten, toonden zich ook nu weer van een büzondero klasse. Alle drie de in geschreven ploegen wonnen hun heats en de finale zal dan ook wel weer een Amerikaanse aangelegenheid zyn. De eerste Japanse vier, die sinds 25 jaar weer deelnam, werd door hst Engelse Vesta uitgeschakeld. Met drie- Kwart lengte versloegen de Britten de Japanse vertegenwoordigers. De enige Rus, die woensdag roeide, was de 24-jarige skiffeur Oleg Tjurin, een student uit Leningrad. In de eer ste ontmoeting voor de Diamond sculls behaalde hij een gemakkelijke over winning op de Engelsman Leslie Street. Tjurin wordt door de Russische ex perts van dezelfde klasse als zijn land genoot Vyacheslav Ivanov (tweemaal Olympisch kampioen) beschouwd. Daar Ivanov dit jaar niet deelneemt ziet men in Tjurin een grote concur rent voor d: Australische sculler Stuart Mac Kenzie, die in de eerste ronde een walk-over had en die, indien hfl ook dit jaar wint, voor de vijfde maal dit evenement op zijn naam zou brengen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 11