De zorgen van Sociale Zaken in het jaarverslag over 1960 Gemeente dekt nadelig saldo van ruim 1.700.000 Orgelconcert Grote Kerk. door Jacq. P. Bekkers Fa. S. P. ADAMS Brandje in tramwagen TROUWRIJDEN UNIQUE Deserteur na dolle rit gearresteerd Spri werd in ioen Aad de Graaf de bloemetjes gezet Geheugen-hu!p LIPS BRILLEN - VAKANTIE - WIELRENNEN POST 8 Co. Jan van der Tak, altblokfluit mm Interessante koppel wedstri j d 1 le;r"'T WïjTS SCHELLINGS Uw speciaalzaak Jaarlijkse kijkdag Schied. Schooltuinen „Imitation of life" in Monopoletheater HET NIEUWE DAGBlAD Demos winnaar van de Gouden Plak UIT HET POLITIERAPPORT SVV—Excelsior Fietsen afgeven aan het station J ongeiislesseii gymver. Excelsior Burgerlijke stand Vernieuwd bestuur van St. Willibrord Schiedam J. Mes 25 jaar bij drukkerij Rqelauls Vliegers oplaten op de Maasboulevard Ruilbeurs ^SPECIAAL Nigeriaanse minister in Schiedam Voe tba 1 wedst rij den voor ongeorganiseerde Aqnafaima jeugd Agenda Botterdam VLAARDINGEN NSC DONDERDAG 6 JULI 1961 PAGINA 3 Kaas en kousen BETER STAAN (Advertentie) GEREEDSCHAPPEN IJZERWAREN TUINARTIKELEN Korte Dam 810 - Tclef. 67682 de SLEUTEL lot BETER ZIEN MGR. NOLENSLAAN 418 kampioenen Plaatsing geschiedt Wct.Per m.m hoogte. Kampioenen kunnen 1 of 2 kolommen gezet worden. (Advertentie) KOFFERS en REISTASSEN Hoogstraat 76 Telef. 66574 Late revanche tussen de ex-kampioenselftallen 44 J- 18 SCHIEDAM 6 juli De sociale dienst van de gemeente is een zaak van hon derdduizenden. Dat blijkt weer uit het jaarverslag van deze dienst over 1960, dat dezer dagen gereed is gekomen. De nota van verlies en winst meldt een eind bedrag van 2.038.949,97. Het nadelige saldo, dat met een gemeentelijke subsidie gedekt wordt, bedraagt 1.733.403,88 (bijna 60.000 meer dan ge raamd was)De belangrijkste post is de rechtstreekse ondersteuning. In I960 Werden 1470 partijen gesteund. Zij kre gen 527.003,57 tezamen. Dit bedrag is belangrijk minder dan dat in 1959, nl. 95868,29 minder. De voornaamste Oorzaak van deze vermindering is de afvoering van 109 gevallen van wedu- We-uitkering sinds de inwerkingtreding Jan de Algemene Weduwen en Wezenwet. Overigens zijn de steunnormen in het af gelopen jaar hoger geworden. Het grond- bedrag voor een gezin van twee perso den is nu 38.- (begin 1960 34,15) Noor alleenwoncnden 26,60 24.45) T°or kostgangers 24,60 22,45), voor leder gezinslid boven twee 6.- (daar- 00r 5.30 gem.). Van de 1470 partijen, die geholpen zijn, J'aren er 542 kath., 499 ned. hervormd en ï?1 tot geen kerkgenootschap behorend. *?.et zijn voornamelijk bejaarden (802) me men op deze manier heeft geholpen. «17 partijen werden het hele jaar door ?.n«ersteund de rest gedurende kortere ,£an deze 1470 ..gevallen wer- 46876 uitkeringen gedaan. UH deze en andere kille cijfers blijkt hoeveel armoede en bijbehorende geestelijke nood nog wordt geleden. 0rn eep voorbeeld te nemen 207 ge zinnen werden ondersteund, omdat het gezinshoofd gedwongen of vrijwillig is vertrokken. Nader gespecificeerd 81 keer was de oorzaak scheiding. 89 maal liet men zijn gezin in de steek, bij 37 gevallen zat het gezinshoofd in arrest. In 128 gevallen was werkloos- beid de oorzaak van de uitkering. In I960 is er 147.102,05 aan brand- stoffenbijslag uitgekeerd (in 1959 140.484.85) Behalve een kerstgave van f 8.508,85 (59 8148.30), kregen de „on- dersteuningsgevallen'' een extra-tje ter gelegenheid van de vijftiende bevrijdings- dag; in totaal 7138.75. Aan versterkende middelen werden de volgende hoeveelheden uitgegeven 34.027 ons vlees, 24.386 eieren, 9.764 liter zoete melk, 4.244 ons kaas, 5.323 liter kar- nemelk, 1138 liter zoutloze melk en an- 26.698.73). Voor 14.654,33 zijn er 70 prothesen versterkt; 17 corsetten, 17 hoorapparaten, 5 buikbanden, 2 paar elastieken kousen, 1 p. orthop. schoenen en 4 paar steunzolen. 272 kinderen, 163 vrouwen en 125 mannen werden in ge stichten of gezinnen verpleegd voor een bedrag van 600,953,08. Onder hen zijn begrepen wezen en voogdijkinderen, blin den. doven, lichamelijk en geestelijk ge- brekkigen. Voor 29 kinderen, 8 vrouwen en 5 mannen werd met 80.171,32 bijge dragen in de verpleging in een sanato rium. Er werden in het eigen Gemeente ziekenhuis 162 patiënten kosteloos ver pleegd, terwijl er 161 tegen verminderd tarief werden behandeld. De bijdrage van de gemeente aan het Ziekenhuis be droeg 62.668,93 (1959 ruim 80.000). Voor de uitzending van 329 kinderen werd subsidie van 16.695,70 verleend. Vorig jaar waren deze getallen hoger. Ruim 64.000 is uitgegeven als reductie van de ziekenfondspremies. Ruim 2.000 werd bijgedragen in begrafeniskosten. Aan bijzondere instellingen van gezins zorg werd dit jaar 50.016,08 gesubsidi eerd (1959 47.333,88). Het Wit Gele Kruis kreeg daarvan het grootste deel, nl. 19.186,34. KUNSTENAARS Er werd ruim elfduizend gulden in 244 keren uitgekeerd aan werklozen. Bij na 5000.- was er als subsidie voor 9 emigrantengezinnen. Twee beeldende kunstenaars kregen over 26 keer samen f 2 568,45. Er waren 53 oorlogsslachtof fers die geholpen werden. In december 1959 waren er 51 perso nen. die in de werkvoorziening werkten. Men werkte in Nieuwland, het volks park, de school- en volkstuinen. Het werk bestond uit onderhoud van voetpa den, wieden van onkruid, papierprikken, aanbrengen van afrasteringen, wacht diensten. SOCIALE WERKPLAATSEN Per 31 dec. waren in de sociale werkplaats werkzaam 57 mannen en 21 vrouwen. Op 4 januari 1960 werd de weefkamer van de ver. zwakzinni genzorg overgenomen en bij de werk plaats ingedeeld. De bezetting van de werkplaats steeg daardoor met 13 per- Advertentie) BETER GAAN VOOR LUXE GEMAKSCHOENEN St. Liduinastraat 27 - telefoon 65808 sonen, van wie er 7 na een proeftijd konden blijven. De werkplaats heeft nu 6 werklokalen, 2 magazijnen, een kan tine, twee kantoorlokalen en twee gar derobes. Men deed er allerlei werk het schilderen van kisten met opdruk- lijstjes, capsules, verder was er kar- tonagewerk, sorteren van kurken, spij kers, bonbons verpakken, folders vou wen, glassnijden, sloven en overalls naaien, delftsblauwe molentjes met mu ziekrollen monteren, militaire ransels uit elkaar halen, rijwielframes bouwen houtbewerking, het gieten van machi neonderdelen, bezems borstels en mat ten maken, ontbijtlakens e.d. weven. ADVIES BUREAU Het sociaal adviesbureau voor gezins moeilijkheden van de gemeente had weer 1 sociale werkster en 3 gezins verzorgsters. Het bureau kreeg 596 maal vrijwillig bezoek en na oproep 2289. In totaal zijn er 1215 huisbezoeken gemaakt De gezinsmoeilijkheden bestonden veelal uit afbetalingsschulden. Met medewer king van de gezinsverzorgsters kon vele malen een regeling getroffen worden met de schuldeisers.». SCHIEDAM, 6 juli Vol spanning zien 585 Schiedamse schooltuindcrtjes weer uit naar de komende zaterdag. Dan zullen immers om 2 uur de hekken weer wijd opengaan om alle belang stellende ouders in de gclegenheid te stel len, het werk van hun kinderen te zien Ze hebben de laatste weken weer ge ploeterd om alle onkruid de baas te blijven en hun tuintje zo mooi mogelijk te maken. Het weer werkte daarbij niet mee. Lang bleef het droog en koud, zo dat de groei geremd werd. Nu echter begint er schot in te komen en als het weer gunstig is, zullen de eerste bloemen juist zaterdag in bloei staan. De tuindertjes zullen samen met de 15 leiders vol trots hun prestaties tonen aan ieder, die dit maar wil zien. eder- een is dan ook hartelijk welkom, ook j wanneer men geen tuinende kinderen heeft. Men kan van de gelegenheid gebruik maken om de mooie ..Wildeplantentuin" te zien. Niet allen weten, dat zoiets in Schiedam bestaat. Zaterdag dus, in het Wiltonlaantje, achter het Slachthuis. IJZERWAREN EN GEREED SCHAPPEN SCHIEDAM, 5 juli. In de dondetdag- cVclus van het Monopoletheater, draait de film „Imitation of life", oftewel •„Zo - lang: er mensen zijfl". Het is een Ameri kaanse film, waarin zowat alles aan men selijke problemen aan de orde komt. Moeilijke kinderen, rassendiscriminatie, °nbeg:repen liefdes, carrière-makerij etc. Lana Turner speelt een weduwe die aanvankelijk werkloos is, maar snel een carrière als actrice weet op te bouwen en daarvoor een goeierd van een vriend af wijst. Ze heeft ook een dochter Lana Komt in contact met een vriendelijke ne gerin, die ook al een dochter heeft. Deze dochter wil voor blank doorgaan, treft haar moeder met de heftigste verwijten en loopt zelfs van huis weg, orn zich te verslingeren in een nachtclub. Lana ?e negervrouw vinden overeenkomst in hun problemen en zijn elkaar een steun, wanneer ze samen gaan wonen met de dochters Als Lana, op toernee naar Europa gaat komen er moeilijkheden, die niet ll te prettig aflopem Hoewel Lana tenslotte de vriend voor haaf came Kiest, sterft de negervrouw zonder zich verzoend te hebben met haar wegge i°Pen dochter. Helaas, de dochter komt "et op tijd terug om zich smkkend op doodkist te werpen. Voor trouwe lezeres- en van korte- en vervolgverhalen in 0 Ze damesbladen een „zalig filmpje om eens lekker uit te huilen." Dan moeten de lezeressen wel de leeftijd van 18 jaar hebben. Er zij als bijzonderheid vermeld, dat Mahalia Jackson in deze film enkele gospels zingt. (Advertentie) (ook voor ziekenfondsen) 83ste Jaargang No. 24597 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON «6152 POSTREKENING NR. 59 0943 ADVERTENTl e S f 0.15 per mm-hoogte. Bij contrac speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN^ f 0.30 per mm-hoogte. Bil speciale tarieven. Alle advertentie-order» W°jden afg^ sloten en uitgevoerd overeenkmria' P de Regelen voor het Advertentie- wezen. abonnemente n f 7.40 per kwartaal; t 2.54 per maa «j f 0.59 per week. J SCHIEDAM, 6 juli.In de Grote Kerk voerden gisteravond de organist van de kerk Jac. P. Bekkers en de alt-blokflui- tist Jan van der Tak een programma uit, dat nagenoeg geheel gewijd was aan 17e eeuwse componisten. Voor de organist vermeldde het een Toccata in g.kl.t. van J. Pachelbel; twee Koraalvoorspelen van J. S, Bach; een Preludium en Fuga in G. gr.t. eveneens van J. S. Bach en tot slot een werk, dat buiten dit tijdsbestek valt het beroemde Pièce heroïque van C. Franck. De alt-blokfluitist voerde drie Sona tes uit, een van de Italiaan B. Marchello, een Sonate in f.kl.t. van Bach' tijdge noot G. Ph. Teleman en tenslotte de So nate in c.kl.t. van J, B. Loeillet een Vlaamse componist, die zelf 'n zeer be gaafde fluitist was. Het is daarom niet verwonderlijk, dat de>e laatste sonate, die eert zeer speels karakter heeft, de vrij talrijke bezoe kers Imponeerde. Een enkele onzui verheid in het Vivace en Allegro deed «een afbreuk aan de totaalindruk ,van de reproduktie. De toon die Van der Tak voortbrengt is zijn leermeester Ott waar dig: warm, gedecideerd en zuiver. De SCHIEDAM, 5 juli Een 5—3 zege op FIOS gehaald bezorgde Demos het ere-troffee van de Afdeling Rotterdam, „de gouden Plak". De roodzwarten be haalden uit vier wedstrijden zes punten. FÏOS die als nummer twee eindigde had vijf punten en zou dus aan een gelijk spel tegen Demos al genoeg gehad heb ben. Onze stadgenoten wisten eerst in de tweede helft de buit binnen te halen. De eerste helft waarin de jongens het wel wat te gemakkelijk opvatten werd met een 31 achterstand besloten. Het was een geheel ander Demos dat de twee de helft inging me.t snelle over de vleugels geleide aanvallen. In de tiende minuut resulteerde dit reeds in een treffer van de voet van J. Falandt hiertoe in staat gesteld door midvoor C. Tetteroo 3—2. Wahl nam de gelijkmaker voor zijn re kening en ondanks heftig verweer van d„ thuisclub bracht C. Tetteroo tien mi nuten voor tijd de stand op 3-4 en la- fer zelfs op 3-5. Hiermede was de zege en ook de Gouden Plak een voldongen feit Doelman van Gelder moest wegens een in de tweede helft opgelopen bles sure de strijd staken. Hij vond in Du- chateneau een uitstekende vervanger die de thuisclub geen enkel doelpunt meer toestond. SCHIEDAM, 6 juli. Bij een aanrij ding op de Schiedamseweg m Kethel gis termiddag om half zes liep J. H. v. D. uit de Esdoornstraat een schedelbasis- fractuur op. Het slachtoffer werd in be wusteloze toestand door de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Het ongeval vond plaats toen v. D. met zijn bromfiets uit het laantje langs de fietsenstalling bij Bad Groenoord reed en door de beplanting aldaar de bromfietsberijder, de 18-jarige student J. E A F. die van de Blauwe Brug kwam, niet 'opmerkte. De twee mannen botsten tegen elkaar met het gevolg dat v. D. zwaar werd gewond. Een agent van politie heeft gistermid dag op het Koemarktplein een loslopende Duitse herder aangetroffen. De hond een reu verbluft thans in het dieren- asyl. De 13-jarige J. G. vermist een dames rijwiel, dat hij niet op slot in de Gasstraat badneergezet. A. H. is zijn fiets kwijt, die hij niet op slot aan de Polderweg- had neergezet. Uit de fiqtsenstplling van Wilton-Fijenoord vermist F. P. M. W. zijn bromfiets. akoestiek vanöhet kerkgebouw leent zich bijzonder goed voor' dit instrument, zodat ook de twee andere sonates tot eén fraaie verklanking kwamen; mede dank zij de gevoelige begeleiding van Jacq Bekkers, die behalve in zijn solo- spelen ook als begeleider een artistieke eruditie aan de dag legde. Zijn pneumatisch orgel, dat nog al tijd op mechanisatie wacht, kwam voor al in Franck's werk maar moeilijk mee. De technische middelen waarover de organist beschikt, maken dan veel goed. Vrijdag 4 augustus a.s. heeft het vol gende orgelconcert plaats met medewer king van Rotte's Mannenkoor o.l v Jos Vranken. K.P. SCHIEDAM, 5 juli De kampioens- elitallen van de oude rivalen: S.V.V. en Excelsior, uit de jaren 1947. komen a.s. maandag 10 juli nogmaals aan de bos rand binnen de lijnen om hun krachten met elkaar te meten Ditmaal staat er weliswaar geen kampioenschap op het spel, echter wordt er gespeeld voor een zo groot mogelijke opbrengst ten bate van een dit jaar in S.V..V georganiseer de JEUGD-ACTIE Beide elftallen komen in dezelfde opstelling in veld als in de kampioenswedstrijd van 1947 en zullen elkaar als vanouds wel weer weinig toe geven. Voor de oudere voetballiefheb bers ongetwijfeld een prettige herinne ringswedstrijd en voor de jongere ver moedelijk nog wol een leerzame. Zoals bekend is het kampioenselftal van de rood groenen nog regelmatig in bedrijf*n is op technisch gebied nog zeer goed op dreef. Het aanvangstijdstip van deze se- mi-derby tussen de oud-kampioenen is maandagavond 7 uur. o SCHIEDAM, 6 juli Vanaf heden tot en met 2 september komt er een wijzi ging in het aannemen aan het Schiedam se station voor vervoer van rijwielen, bromfietsen en tandems op donderdag en vrijdag. Op de donderdag en vrijdag in deze periode worden de fietsen en brom mers ten vervoer aangenomen op de los- aan de Parallelweg vanaf Ii.OO tot 22.00 uur. Dit geldt alleen voor die fietsen en brommers, die over een grotere afstand dan veerttig km. ver voerd moeten worden. SCHIEDAM, 6 juli. In verband met reparatie-werkzaamheden aan de vloèr van het lokaal aan de Nieuwe Haven moe- ten de jongenslessen van de zaterdag middag komen te vervallen. De vakan tie gaat. voor deze jongens dus een week eejder in dan voor de overige groepen van Excelsior. SCHIEDAM, 6 juli. GEBOREN Christina J. d.v. A Goudzwaard en C. Korpel; Huberta E.' d. v. A. A. van Puf- felen en H. S. M. Clarijs; René z.v. L. Boers en T. j. den Ouden; Jacqueline d.v. D. Hatenboer en N. M. T. Csderius van Veen; Henriette J. d.v. W. T. Her mans en H. B. Balkhoven; August P. z-v. A. de Bats en J. Langendijk. SCHIEDAM, 6 juli In de laatste jaarvergadering van de afdeling Schie dam van de Ned. Kath. Bond van werk nemers in industriële bedrijven, werd een nieuw bestuur samengesteld. Daarin heb ben de volgende heren zitting: Voorzit ter C. Plooy, Penningmeester P. van Gogh, Secretaris A. de Jong. Oosterstr. 105a, 2e Voorzitter R. Heilman, 2e pen ningmeester M. Schenk, 2e Secr. H. v. Stavenuiten, en F. Verdoes. P.J. v.d. Wa ter, J. de Gier, J. van Giezen. Het adviesbureau houdt zitting in ge bouw „Arcade" iedere vrijdagavond van 20.00 uur tot 20.30 uur. SCHIEDAM. 6 juli Vandaag gedenkt de heer J. Mes, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Kon. Ned. Boek drukkerij H. A. M. Roelants te Schie dam. Nadat hij is begonnen als sous chef van de zeterij werd de heer Mes al spoedig belast met de ordervoorbc- reiding van de periodieken, een 1 functie die hij tot nu toe heeft bekleed. In de ze drukke job is hij met vele mensen, klanten van het bedrijf, omgegaan: daar bij heeft hij zich een goede naam ver worven. Tijdens de oorlog heeft ook de heer Mes zijn aandeel geleverd aan hat illegale werk. Hij was het namelijk, die in de bezettingstijd de "Ondergrondse krant Het Parool heeft gezet. Ontdekt hebben ze dat nooit, de heer Mes is heelhuids uit de oorlog gekomen. De directie van de drukkerij zal de heer Mes op de gebruikelijke manier dank betuigen. SCHIEDAM, 6 juli Zaterüagmid dag van twee tot zeven uur is er voor de Schiedamse jeugd een vliegerwedstrijd op de Maasboulevard. Deze wordt geor ganiseerd in het kader van jeugd Jolijt, bijwijze van sluitingsdag. Er zijn drie groepen; jongens en meisjes van 8 en 9 jaar; van 10 en 11 en van 12 tot en met 14 jaar. Ze hoeven zelf de vlieger niet te maken, maar hij moet er wel origineel uitzien. Er is een jury. die op allerlei puntjes zal letten, zoals het oplaten van dc vlie ger. hoe deze staat in dc lucht, of dc staart goed is, etc. De jury bestaat uit de heren C. A. Kamp, onderwijsin- specteur. J. Pulleman, hoofd van de LTS, J. v.d. Griend, L. Kamp, J. Bron- neman en P. Smit. De prijsuitreiking zal gebeuren door R. Goetsch, voorzitter van de Schiedamse Jeugdraad. Si- f Advertentie) SCHIEDAM, 6 juli Maandag 10 ju li houdt de Ned. Vereniging „De Ver zamelaar" weer een ruilbeurs in de zaal Liberty aan de Grofbaan. De ruil beurs begint om half acht. ROTTERDAM, 6 juli Gisteravond om zeven uur is kortsluiting ontstaan in de motor van een tramwagen van lijn 4 op de Schiedamseweg. Er ont stond schade aan de motor, kabels en de vloer. De passagiers verlieten ordelijk de wagen en geen van hen liep letsel op" Het vuur werd bedwongen met een CO 2-apparaat van een politiewagen en twee nevelstralen van de brandweer. Aanwezig waren de eenheid 422 en de G-6 onder leiding van de hoofdbrand meester Jac. var) der Spek. met 7 persoons C ADlLLACf LUXF verhuur Burgem. Knappertlaan 12 l Telefoon 68817 (b.g.g. 68828) M ROTTERDAM, 6 juli Dc 19-jarige mi litair J. W. uit Amsterdam heeft vanmor gen vroeg de politiekorpsen van Rotter dam tot cn met Zunderi in actie gezet. Omstreeks half Ajf reed hij met een auto met grote snelheid op de Rijksweg 13 in de richting Rotterdam. Agenten van een surveillerende radiowagen van de Rotter damse politie zagen dat de wagen met on verminderde snelheid Rotterdam binnen reed en zetten de achtervolging in. Op de Beukelsdijk dwongen ztl de wagen te stoppen, maar deze ontsnapte weer via ROTTERDAM, 6 juli Opnieuw heeft het naar de wielerbaan aan de Kromme Zandweg gekomen publiek woensdag avond kunnen genieten van het werk van vooral jongeren. Hadden tevoren de adspiranten een aantrekkelijke klasse- mentsrit gereden, waarin de jonge kna pen elkaar geen duimbreed toegaven en daarbij blijk gaven reeds een aardig koersinzicht te hebben, later waren het twee van de allerjongsten in het veld van de nieuwelingen en amateurs, die samen een 40 km koppelkoers tot een goed eindt brachten. Klein van stuk, maar met een krach tig stel ronddraaiende benen, was het de Delta-nieuweling Vingerling, 'die met zijn iets oudere clubgenoot, de amateur Eef Farenhout, volledig de boventoon voer den in deze wedstrijd. Zij liepen met enig machtsvertoon van hun collega's weg en zagen kans een volle ronde winst te nemen. Ofschoon zij daarna min of meer op rozenza- ten en zij de m de klassementen te veroveren punten eigenlijk niet meer no dig hadden, misrekenden de overige ren ners zich, indien zij gedacht hadden, da' nu de punten wel onder hén ver at etd konden worden. De beide knapen bieven echter hun werk doen, spurtten mee om premies en lieten zich zo waar ook in de klassementspurtjes niet onbe tuigd. Zo kon het gebeuren, dat zij aan het einde van de rit niet alleen een ronde voorsprong op enkele koppels noteerden, maar bovendien het meeste aantal pun ten bezaten, waarmee renners als Dik Verdoorn, de Van Bastelaars, Stolk, de Hagenaar Rinus Paul en andere kornui ten in dit aardig bezette veld het kon den doen! Overigens zullen we een deel van de zojuist genoemde misschien op de 19e juli terugzien, wanneer tenminste Arie van Vliet de invitatie aanvaardt om met zijn sprintersschool een avond op de Rot terdamse baan door te brengen. Diezelf de avond zal weer een koppelrit worden gehouden. De uitslagen van afgelopen woens dag waren: Koppelrit over 40 km: 1. Vingerling-Farenhout, 15 pnt.; 2. op een ronde Poul-V. Gulik, 13 pnt.; 3. de gebi v Bastelaar, 12 pnt. 4. Verdoorn- de Haan 10 pnt.; 5. Koolmees-van Oos ten 3 pnt; 6. op 2 ronden Verburg-Biesl. 5 pnt; 7. Lokker-Buitendijk. Adspiranten 30 ronden: 1. Dolman, 12 pnt, 2. Van der Wal, 12 pnt; 3. Kanse laar 9 pnt,; 4. Kuiper, 5 pnt; 5 Peijnen- burg 5 pnt. Achtervolging: Amateur Jan Stolk wint met 100 m. voorsprong van Leo vd Flier (10 ronden in 6.20) Nieuwe ling Pim Stolk verliest met 10 meter achterstand van Piet de Haan (7 ronden in 4.19. SrRINTKAMP Groot was de hulde die gisteravond Aad de Graaf, de Nederlandse sprint kampioen van de amateurs, werd bereid. Hij werd door enkele „groten" uit de Rotterdamse wielersport toegesproken en hij kreeg vele geurige bloemenrui- kers In deze hulde deelden zijn ouders en de verloofde van de sympathieke Rot terdamse sprinter. Op de foto v.L n.r. de heer P. Sakko, voorzitter van de wielrenvereniging „Feijenoord". waar van Aad een trouw lid is, de verloof de van Aad, Jenny Waardenburg en e ouders van de Nederlandse sprintkampi oen. zijstraatje naar de Maastunnel. Dc auto reed met ccn snelheid van 140 km per uur. Achtervolgd door de radiowagen bereik te de auto dc rijksweg naar Dordrecht en slaagde erin tot dc Mocrdijkbrug vóór te blijven, waarbij snelheden van 160 km per uur werden bereikt. Inmiddels was de Bredase politie gealarmeerd, die de waan zinnig hard rijdende auto tegemoet reden. Toen de agenten de wagen zagen naderen gaven zij een stopteken, maar zij konden op het laatste nippertje op zij springen en zo het vege lijf redden toen de wagen doorreed. Onder de gemeente Zundert eerst slaagde men er in de wagen te ach terhalen, diedoor benzincgebrek moest stoppen. De wagen werd bestuurd door de 19- jarige W., die het voertuig in Amsterdam gestolen had. De jongen had zich vijf daJ gen lang aan de militaire dienst weten te onttrekken. In zijn gezelschap was een 16-jarig vriendinnetje, eveneens uit Am sterdam. De Koninklijke Marechaussee heeft het onderzoek overgenomen. O ROTTERDAM. 6 juli De Nigeriaanse minister van Marine, de heer M. I. Mbu, is vanmorgen in gezelschap van enkele di recteuren van het Nederlands Verenigd Scheepsbouwbureau bij de werf Wilton- Fijenoord in Schiedam op bezoek geweest. De minister maakt een oriëntatiereis door enkele, Europese landen. Nigeria heef; plannen voor de vorming van een eigen bescheiden oorlogsvloot. Na het bezoek aan Wilton, waar over de ervaringen die deze wörf met de bouw van oorlogssche pen heeft opgedaan, gesproken werd, bracht men nog een bezoek aan de „Noord" in Alblasserdam. Daar zijn twee mijnenvegers in aanbouw. Morgen bezoekt de minister de Koninklijke Marine in Den Helder. Zaterdag reist hij door naar Italiq. OVERSCHIE, 5 juli Drie speel tuinverenigingen te Overschie, de inter kerkelijke jeugdorganisatie „De Cock pit en de jeugdvereniging „Het Anker" hebben elkaar op initiatief van de po litie gevonden om een serie jeugd- voetbalwedstrijden te organiseren, waar aan dc niet georganisserdc jeugd vrij kan deelnemen. Sinds geruime tijd werd te Overschie net grote gemis gevoeld van de aanwe zigheid van vrije voetbalveldjes (Zgn. trapveldjes) waar de niet-georganiseer- de jeugd elkaar dan 's avonds kon tref fen. Deze afwezigheid heeft tot gevolg dat bepaalde elementen tot bandeloos heid vervallen. Bovenvermelde verenigingen meenden, dat het noodzakelijk was dat er althans iets. gedaan moest worden en met behulp van de politie en de Raad voor de Lich. Opvoeding is het gelukt een veldje in de polder Spangen te bemachtigen. a?.t provisorisch als voetbalveldje is in gericht. Garage Lagerwaard gaf een keetwagen in bruikleen om te verkle den en de melkfabriek Sterovita ver strekte met gulle hand melk. Dinsdagavond is een competitie van 10 weken gestart waarin telkens twee maal per week jeugdigen elkiar zul len bestrijden. Afgaande op de grote belangstelling die op die avond van de zijde der jeugd werd getoond 'is dit initiatief recht in de roos geschoten. Hoofdinspecteur Th. Ardon van het bu reau Oostervantstraat verrichtte de af trap. Er wordt gekampt om drie prijzen waarvan een van de wijkraad en twee van de politic. Vertegenwoordigers van diverse organisaties toonden belangstel ling. i SCHIEDAM. 6 juli Morgen houdt de aquarium- en terrariumvereniging Aqua- fauna haar jaarvergadering in de boven zaal van gebouw Irene. Tijdens deze vergadering zal de heer Heilker afscheid nemen van de vereniging. Het program ma biedt voorts een lezing met dia's over voedseldoeren voor tropische vis sen. De vergadering begint om acht uur. HEDEN Passagetheater: Golith en de barbaren (18 jaar) 2 en 8.15 uur. Monopoletheater: Imitation of life (18 jaar} 2, 7 en 9.15 uur. VOOR ONZE VBONNéS Mocht het door een of andere oor zaak eens voorkomen dat u 's avonds van uw krant verstoken blijft, 6ei dan even onze vertegenwoordiger te Schie dam, de heer W. van Rutten, W. Fran- kelandsestraat 104b, telefoon 65775 en hij zaj er voor zorgdragen, dat u als nog in het bezit ven uw krant komt. R.-K OPENBARE L-i-SZAAL EN BIBLIOTHEEK De openingstijden van de centrale en filialen van de r.-k Openbare Leeszaal en Bibliotheek ..St -Llduina" zijn: Openingsuren centrale: maandag 78 uur; dinsdag 10—12, 25.30. 7—9 uur. woensdag 25.30. 7—9 uur; donderdag 1012 uur; vrijdag 25.30. 79 uur, zaterdag 1012. 25 uur. Kinderuitlenmg; dinsdag 24 uur; woensdag 45. 6.308 uur; zaterdag 1-3.30 uur Kinderleeszaal: maandag 45 uur; dinsdag 45 uur; woensdag 23 uur; vrijdag 45 uur Singel: maandag, woensdag, vrijdag 78 uur Openingsuren Nieuwland: woensdag I 30—5.30 en 79 uur; vrijdag .79 uur Gorzen: dinsdag 6 30—9 uur; woensdag 2—5.30 uur; vrijdag 79 uur. RK Plattelandsbibliotheek: uitleen- oost Kerkweg 46 zondags 1130—12.30 uur jyiolensingel 46; 25.30 uur. DONDERDAG: Rott. Schouwburg, 8 15 uur: Le Nozze dl Figaro (Holland Festival Opera, o.l.v. Carlo Maria Giulini.) VRIJDAG Geen voorstellingen FILMS IN ROTTERDAM Arena: Cimarron: 14 j. Capitol: Frankie Kane, dictator der gangsters: volw do Verboden vrou^ wen: volw Centraal: Revak, de rebel: onbekend; Cineac A.D.: Oe wraak van Hercules: 14 j.; Cinerama: Seven won ders of the world: a.l.; Colosseum: Tar- zans verbanning: 14 j.; do.: Kat op een heet zinken dak: 18 j.: za zo 2: Annie get your gun: a 1 Corso: Eichmann en het derde rijk 18 j.; Harmonie: De slavenkaravaan: 14 j.; dl t.m do. Mi chael Stmgoff. koerier van' de tsaar: 14 j.: Kriterion: Wilde aardbeien: 18 j. Lumiere: Zij kenden geen genade: 14 j. l.uxor: Raisin in the sun: 14 j.; Metro: North to Alaska: 14 Prinses: De vier d-man: 18 j., za 24. De man met de was sen beelden: 18 j.; do De strijd in de Birmajungle: 18 j.; za zo 2: Dik Trom en het circus: a.l.; Rex: De zoon van Sinbad: 18 j.; do Fotomodellen en chan tage: volw Thalia: The Hoodlum priest: 14 jr.: 't Venster: 'n tikkeltje diefstal: a.l Victoria: De stem in de mist: 18 do 2 en 8: Helzapoppm: a.l.; za wo 2, zo 2 en 4.30; Dick en Dallie en de ponnies: a.l. FILMPROGRAMMA VLAARDINGEN, 6 juli Luxor: Vrijdag, 8 uur: Moord boven de afgrond Zaterdag 6.45 uur: Mensenjacht in Nai robi 18 j. Zaterdag 9 uur: Moord boven de afgrond 14 j. Zondag 2.30 uur: Crin Blanc a.l. Zondag 5 uur; Mensenjacht in Nairobi Zondag 8 uur en Maandag 8 uur: Moord boven de afgrond 14 j. Dinsdag 8 uur: Met de drie Stooges da lucht in a.l. Woensdag 2.30 uur: Crin Blanc a.l. Woensdag 8 uur en Donderdag 8 uur. Met de drie Stooges de lucht in a.l. Stadsgehoorzaal: zaterdag 8 en maandag 10 juli, telkens te 8 uur; zondag 9 juli, te 4. u. 15 min.; 6 u. ^5 min. en 9 uur: „Dc Kinderrechter", 14 j. Dinsdag 11, woensdag 12 cn donderdag 13 juli, telkens te 8 uur: „Het meisje in de tijgerkooi". volw.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 3