Khroesjtsjev: Grote Vier bijeen over Duitsland Inkrimping Sovjet-strijd krachten opgeschort Dreigementen VREEMD ANACHRONISME IN KOEWEIT Twee doden bij ongeluk op onbewaakte overweg FRANSE verliezen IN ALGERIJE 15.000 gesneuvelde, 23.200 gewonde Franse militairen BEROEP OP ..WIJSHEID" VAN HET WESTEN Het weer .Onvast weer Onbestendig weer BRITTEN UIT KOEWEIT Treinen minder vertraagd Bestelauto door trein gegrepen Man gedood door kogels van agent Staking bij het „Handelsblad" opgeheven Op Rijksweg 2 KAPELAAN bij ongeval gedood Scheepsramp in Oost-Afrika Droeve balans van zes jaar oorlog Maandag to juli t96i 12 V.S.: Geen „top" tpHUlwill pagina s moskou, 10 juli (Rtr., u!p.i.) Premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie heeft zaterdag een beroep gedaan op Ruslands bond genoten uit de laatste wereldoor log om „wijsheid te tonen bij het regelen Van de Duitse kwestie en biet andere vredelievende landen aan de conferentietafel te gaan zitten teneinde een vredesverdrag te sluiten". De Russische premier sprak op een receptie in het Kremlin voor pas afgestudeerden Van de Russische militaire acade mies. Khroesjtsjev, die zich spe ciaal tot Kennedy, De Gaulle en Macmillan richtte, verklaarde dat er op het ogenblik niets vpeedza- mers kan geschieden dan het sluiten van een vredesverdrag en bet opruimen van de sporen van be laatste wereldoorlog. Aan zee Arabische Liga: Nieuw voorstel Verbetering in NS- arbeidsvoorwaa?rden Inwoners Tiendeveen protesteren Burgemeester van Heerde verdronken Honderden doden bij vergaan van Portugees? Eenvormige Beneluxwet voor warenmerken B1NNENVERINGBED HET NIEVWE DAGBLAD Rekening houdend met de militaire Voorbereidingen van de NAVO, zo ze khroesjtsjev, is de Russische regering \erplieht het ministerie van defensie op dracht te geven om de voor I.><>1 voorgenomen inkrimping van de ku.- s'sche strijdkrachten tot nader orde °P te schorten. De Russische premier {haakte voorts bekend dat zyn r®KerinK besloten heeft nog dit jaar ruim 3,1 mil jard roebel meer voor de defensie uit te trekken, waardoor het budget voor defensie in totaal rond miljard r.°ebel zal bedragen. Khroesjtsjev zei at zijn regering deze maatregelen wel lltoest nemen in verband met de vei- "ffheid van het Russische volk. De Sovjet-Unie, aldus Khroesjtsjev, wil zich niet mengen in de binnenlandse aangelegenheden van de bewoners van Wesi-Berlijn en ook geen afbreuk doen aan het prestige van de V.S., Engeland en Frankrijk. De Russische premier stelde de volgende drie oplossingen voor het vraagstuk-Berlpn voor: Waarborgen van de vier grote mogendheden, Rusland, de V.S., En geland en Frankrijk. Waarborgen van de neutrale lan den en waarborgen van de V.N. Als het Westen nog betere voorstel len in petto heeft, laat het die dan doen, zo zei hij. Khroesjtsjev verklaarde dat de Russische regering het diep betreur de dat bepaalde ex-bondgenoten geen vredesverdrag willen sluiten en dat de Westduitse regering de haar toegesto ken hand niet wil aannemen. Hij merkte verder op dat het vre desverdrag met. Duitsland gesloten zal worden overeenkomstig het internatio naal gebruik en dat Rusland, zodra het verdrag een feit is, zal afzien van alle verplichtingen die het in verband met de verbindingswegen met West- Berlijn op zich heeft genomen. De Russische premier verklaarde het met Kennedy eens te wezen dat de rechten van de West-Berlijners niet in gevaar mogen worden gebracht. Hij legde er nogmaals de nadruk op dat Rusland, wat er ook mag gebeuren, een vredesverdrag zal tekenen. En wij zul len onze strijdkrachten, die over alles beschikken om hun taak met succes te volbrengen, bevelen elke aanvaller, die zijn hand mocht opheffen tegen dc Sovjet-Unie of haar bondgenoten, terug te slaan. Khroesjtsjev merkte op dat er in de verklaringen van het Westen geen dreigende toon wordt aangeslagen. Wij moeten echter niet op oorlog maar op vrede aansturen, zo zei hij. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) DE BILT, 10 juli Zwaar be wolkt cn op de meeste plaatsen enige regen of motregen, maar mor gen overdag ook verspre'd voor komende opklaringen. z":a*ke tot matige, overwegend westeinke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Dinsdag: Zon: 4.32-20.58. Maan: 3.40-19.42. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT 10 juli - Na de onver dacht vrij zware regen van zaterdag bet juliweer in een onbestendig stad bomen te verkeren. Een kleine ma actieve storing, die vanmorgen Erig - Jand bereikte, trekt in oostelijke ricn- Vng en zal de komende 24 uur voo- bamelijk in de zuidelijke helft van on !and enige regen brengen. paar»a Ko llen wij weer in koele, westelijke w den met opklaringen, maar waarinp enkele olaatsen ook een bui voorkomt. De temperatuur zal de eerste dagen te de middag in de buurt van 18 graden schommelen. Ook morgen keol en onbestendig, met tijdelijk enige regen, gevolgd door zon hige perioden. Matige tot vrij krachtige zuidwesten wind. Temperatuur 16 a i Sr.. zeewater 17 gr. Vooruitzichten: vnj sterke westelijke luchtstroming, waar- in nu en dan een buienstoring voor- bomt. Weer Den Helder licht bew. fPenburg gissingen Eelde De Bin jwen te geh. bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. -wente licht bew. Eindhoven geh. bew. Zd -Limbun geh. bew. Stockholm regen Dsio geh. bew. Kupennagen regenbui Londen geh.bew. Amsterdam zw. bew. Erusse) geh. bew. U3sej gen. Luxemburg mist P«rlls v»U 4 ,5 N^ce 11.1 D Mü iiehen ZDricn Gfnêve Wenen Innsbruck Athene Rome Manna Mallorca *-issabon. zw bew. on bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew zw. bew. onbew. onbew. onbew. half bew. onbew. max mm. oeersl temp. temp ifgel gisteren 24 uur 18c 14c Omm 19 12 0 20 15 0 18 8 0 18 11 0 17 9 0 20 12 0 20 12 0 18 14 6 18 14 6 18 11 0.1 24 15 0 18 10 0 21 14 4 19 23 10 0 14 0 26 18 0 18 11 10 19 13 0 19 12 1 24 12 0 21 11 6 17 11 6 22 0 30 16 0 37 18 0 28 16 0 23 15 0 In Washington heeft men „met be langstelling" kennis genomen van pre mier Ehroesjtsjevs voorstel van zater dag. om op een internationale conle- rentie te komen tot sluiting van een Duits Vredesverdrag. Maar men wijst erop dat de Verenigde Staten nooit zul len instemmen met Khroesjtsjcvs voor stel, dat de opstelling van zo n ver drag op het niveau van een topconfe rentie zou moeten geschieden. Het Ame rikaanse standpunt in deze is, dat over eenstemming moet bestaan over de tekst van een ontwerp-veiglrag, alvorens de regeringshoofden bijeenkomen om iet document te ondertekenen. Iu Washing ton zei men dat de Amerikaanse regering al geruime tijd een Duitse vredescon ferentie aan het overwegen is. Herin nerd wordt aan een soortgelijk voorstel dat dezer dagen is gedaan door burge meester Brandt van West-Berlijn. Generaal Norstad, dc opperbevel hebber der NAVO-strij dkrachten, heeft in een verklaring voor de commissie voor de buitenlandse betrekkingen van hei Amerikaanse Huis van Afgevaar- hgden gezegd, dat de NAVO-strijd- k achten gedurende een beperkte pc- hiacmeu k d hun taak kuimen k4ten". De NAVO bevindt zinkin een periode van rustige op- honw van een kracht, die de „Ber- K bal een heel eind naar Khroesj tsjev terug kan kaatsen. a.°S1«^VOmvóJlS"cel.c'g dehjkheden te drage denken vatte generaal Norstadt als vo g men: Zevende Amerikaanse leger:het bes te leger dat de Verenigde Staten mme destijd ooit op de b-en he„ben gehad. Canadese bijdrage: vnj klein, doch eerste klas. De Westduitse zeven of acht niet volledig be». and of uitgerust, doch zijzuïleneerste klasse-eenheden warden minstens even goed uitgerust als Amerikaanse divisies. Nederland een vastberaden volk en volledige en actieve partners in het bondgenootschap, hoe klein zU ook zijn. Denemarken: heeft de aanvullende vliegtuigen, bedoeld in het nieuwe mi litaire hulpprogramma, nodig om zijn sleutelpositie en de controle over alle uitgangen uit de Oostzee te verdedigen. Portugal: de Portugese strijdkrach- 'llllllllllllllllllllllflIllllllllllllllllllMlllllllllUIIUIIlHMIIIIIIIII' De Russische premier Khroesjtsjev tij dens liet uitspreken van zijn rede voor ifaestudeerden van dc militaire acade mie in Moskou. Achter Khroesjtsjev zitten Russische generaals, derde van links maarschalk Malenovsky, de Rus- slechts minister van Defensie. ten vormen een reserve, een versterking die zeer belangrijk zou kunnen zijn. Noorwegen: een machtige militaire bijdrage, alleen al omdat het een klein land is, dat over de kracht, het ver trouwen en de waardigheid beschikt om zich tegen de Sovjet-Unie te weren. België: een zeer belangrijke bijdra ge tot het bondgenootschap, doch het zal nog twee tot vijf jaar kunnen duren om de problemen op te lossen, voort spruitend uit hun terugtrekking uit de Congo. Italië: een zeer belangrijke strijd macht, die vrijwel geheel ter beschik king van de NAVO staat. CAIRO, 10 juli (UPI) Volgens door- gaaliis welingelichte diplomatieke bron nen voelen de landen, aangesloten bij de Arabische liga er veel voor om Koe weit als lid te aanvaarden, mits de En gelse militaire eenheden de oliestaat verlaten. Volgens zegslieden zou Irak, dat meent aanspraak te kunnen maken op Koeweit, zij het schoorvoetend, in kun nen stemmen met de toetreding van Koeweit, indien de Engelse soldaten zou den worden teruggetrokken. Dc zegslieden verklaarden dat Jor danië, Libanon, Soedan, Libië en Tune sië nog geen standpunt hebben bekend gemaakt over de acceptatie van Koe weit als lid. Saoedie Arabië is sterk voor, Irak tegen terwijl de Verenigde Arabi sche republiek, Jemen, Marokko en Al gerije hun toestemming baseren op het terugtrekken van de Britse strijd macht in de oliestaat. UTRECHT 10 juli De Nederlandse Spoorwegen zijn, de omstandigheden in aanmerking genomen, tevreden over het verloop van de dienstregeling in het afgelopen weekeinde. Zaterdag reed 75 procent van de treinen met minder dan vier minuten vertraging. Ook zondag liep de dienstregeling goed. In Amsterdam had men tot gister avond tien uur zelfs geen enkele vertra ging gehad. In geheel Nederland va rieerden de vertragingen gisteren van nul tot vijf minuten. De Beneluxtreinen hadden maximaal twee minuten vertra ging, Alleen een D-trein kwam te laat binnen, maar deze achterstand had men in Düitsland reeds opgelopen. In het afgelopen weekeinde was het vervoersaanbod in verband met het slechte weer niet erg groot. Ook liepen er geen extra treinen naar Zandvoort- strand. UTRECHT, 10 juli - De paritaire com missie van de Nederlandse Spoorwegen, bestaande uit vertegenwoordigers van het bedrijf en van de vervoersbonden, is gereed gekomen met een aanvullend voorstel op de reeds eerder ingediende wijzigingen tan de secnndaire arbeids voorwaarden voor het personeel. Deze aanvullende voorstellen zullen dezer dagen aan de directie en de per soneelraad van de Spoorwegen ter goed keuring worden voorgelegd. De primai re wijzigingen van de secundaire ar beidsvoorwaarden vergen een bedrag van rond acht miljoen gulden. Naar vanmorgen werd medegedeeld, zullen de aanvullende wijzigingen, die titans worden voorgesteld, nog een bedrag van enkele mijoenen vragen. De voorzitter van de personeelraad van de N.S., de heer H. J. Kanne, heeft zaterdag in het hoofdgebouw in Utrecht evenals een lid van deze raad, de heer C. Jansen in de Wal, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid genomen. Bij die gelegen heid heelt de, president van de spoor wegen, ir. J. Lohmarm, gesproken over de goede verstandhouding tussen de di rectie van de N.S. en de personeelraad. RHEDEN, 10 juli Op een niet-be- veiligde overweg is hier zaterdag een ongeluk gebeurd, dat twee personen het leven heeft gekost. Een bestelauto, waarin de heer Hillebrink cn de tien jarige jongen Van der Kracht zaten, beiden uit Rheden, werd op de overweg gegrepen door de trein van Zutphen naar Arnhem. De auto werd tientallen meters meegesleurd en raakte onder de locomotief. De twee inzittenden waren op slag dood. ZIERIKZEE Gisteren is de be jaarde heer L. van der Linde, toen hij met zjjn bromfiets de rijksweg over stak, door een auto gegrepen en op slag gedood. WIJK-BIJ-DURSTEDE De 35-jarige bromfietser S. Aalbertsen uit Lang broek is zaterdag bij het „sluisje" in botsing gekomen met een vrachtauto. Hij was vrijwel op slag dood. ANTWERPEN, Een autobus, die arbeiders van de Philips-fabrieken in Eindhoven voor het weekeinde naar hun woonplaatsen in Zeeuws-Vlaanderen bracht, heeft zaterdagavond in Bras- schaat bij Antwerpen een ongeluk ver oorzaakt, waarbij een Belgische auto mobilist werd gedood en twee inzitten den van diens auto ernstig werden ge wond. De bus, die met sterk verminderde snelheid een bocht nam, begon te slin geren als gevolg van het breken van de achteras. De bestuurder van een uit de tegenovergestelde richting komen de personenauto trachtte vergeefs de bus te ontwijken en kwam in bot sing met de rondzwaaiende achter kant. De 49-jarige bestuurder werd op slag gedood. De toestand van de twee mede-inzittenden was gisteren zorgwek kend. Van de achttien passagiers van de bus werden er tien naar een zie kenhuis overgebracht. Zij konden met uitzondering van één van hen, die ove rigens niet ernstig werd gewond, na eerste verzorging de reis naar huis voortzetten. ZANDVOORT Gisteren zijn op de Noord-Boulevard twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Het ongeluk werd veroorzaakt door een 32- jarige onder invloed van alcohol ver- Enkele Britse militairen in Koeweit zijn in een vriendschappelijk gesprek ge wikkeld met vrijwilligers van deze rijke oliestaai, die met hun eeuwen oude kledij en hun hypermoderne sten- guns voor een vreemd anachronisme zorgen. kerende kelner, die met zijn auto op het iinkergedeelte van de weg reed. Van de vijf inzittenden van de ande re wagen werd er één levensgevaar lijk, twee ernstig en twee lichtgewond. Zij zijn opgenomen in het Grote Gast huis te Haarlem. De kelner, die lichte verwondingen had opgelopen, is na de botsing ge vlucht. In de loop van de dag heeft de politie hem aangehouden. (Van onze correspondent) EMMEN, 10 juli Ongeveer 150 in woners van het dorp Tiendeveen (ge meente Beilen) hebben besloten een schrijven te richten aan de minister van Justitie naar aanleiding van een vecht partij tussen enige inwoners van het dorp en een aantal agenten van de rijkspolitie op 4 juni. Bij dit treffen schoot een der agenten de dertigjari ge spoorlegger Berend Pekel in de buik; de man is aan de gevolgen ervan in een Hoogeveens ziekenhuis overleden. In het rekest, dat vandaag naar Den Haag zou worden gestuurd, verklaren de ondertekenaars, dat er sprake is ge weest van een onnodig bruut en afschu welijk optreden van de politie. Zij menen, dat het toch wel zeer m strijd is met de Nederlandse zeden en gewoonten „om iemand te doorzeven met kogels, zoals de behandelende ge neesheer uit het ziekenhuis te Hooge- veen verklaarde." De ondertekenaars willen de minister bewegen, te bewerkstelligen dat de schuldige politiemannen van hun post zullen worden ontheven en gerechtelijK zullen worden vervolgd. (Van onze correspondent) ZWOLLE, 10 juli Voor de ogen van 7iin vrouw en dochtertje is de burge meester van Heerde, jhr. W. H. van der Poll, gisteren tfotlens het zeilen op het Ramsdiep over boord gegleded en verdonken. De heer Van der Poll was met zijn echtgenote en drie kinderen gaan zeilen op het IJsselmeer. Op het Ramsdiep lagen de twee zoons van de heer Van der Poll, die in een eigen boot voeren, ongeveer 200 meter voor. Waai- schijnlnk om hen in te halen, heeft de burgemeester het fokzeil willen hqsen, hU leed uit en viel over boord Hij was gekleed in zwaar oliegoed, zodat hq in de diepte was verdwenen voordat zijn zoons met hun boot ter plaatse waren, •s Middags heeft de rijkspolitie het stof felijk overschot van de drenkeling ge borgen. Jonkheer W, H. van der Poll werd 13 maart I960 te Den Haag geboren. In 1946 werd hij tot burgemeester van Elburg benoemd. In 1953 volgde zijn benoeming te Heerde. Hij was o m. ge delegeerde commissaris van Water- leidng Maatschappij Gelderland. ROTTERDAM In de Rijnhaven is gistermorgen vroeg de 26-jarige tweede f uurman van het Duitse S.S. „Jobst Ol- dendorff Helmuth W. Kruse uit Cux- aven verdronken, toen hij probeerde naar z.ijn schip te zwemmen, dat vijf tig meter uit de wal tefL De 7 jarige Adriaan Johan van Buren uit de fiüdsonstraat verdronk gistermid dag in de Schiemond. Hn viel m het wa ter, toen hij een bal wilde pakken. (Van. een verslaggever) AMSTERDAM, 10 juli De staking van het technische personeel van het „Algemeen Handelsblad" in Amsterdam is vanmorgen tien uur opgeheven. Na dat de nachtploeg zondagnacht niet was opgekomen, kwamen reeds om kwart voor acht 's morgens vertegenwoordigers van de vakbonden en de directie in vergadering bijeen. Na afloop was er een bespreking tussen de bondsbestuur- ders, die de wilde staking niet steunen, en de stakende typografen, die resul teerde in een hervatting van het werk. Oorzaak van het conflict was de on rust onder het technisch personeel we gens hogere lonen die door drukkerij De Spin en het dagblad De Volkskrant betaald worden. Deze lonen zouden hoger zijn dan de CAO toelaat. In ver band daarmede, zo werd ons namens de directie van het Handelsblad medege deeld, overweegt de directie via de Ned. Dagblad Pers bij de Looncontrole- dienst een klacht in te dienen. Nadat de onmogelijkheid om aan de eisen te voldoen was gebleken, zijn de stekers weer aan het werk gegaan Het dagblad „Parool" dat evenals het dagblad Trouw van de technische af dalingen van Het Handelsblad gebruik maakt, is er zaterdag nog in geslaagd via het bedrijf in Utrecht een krant te laten verschijnen. Trouw is dit niet gelukt Bij het „Handelsblad" worden ook Elseviers Weekblad en de Groene Amsterdammer gezet en gedrukt. AMSTERDAM, 10 juli Kapelaan G. J. Hoogervorst van de St.-Vincentius- parochie in Amsterdam-west is zondag avond kwart over zes op Rijksweg 2 in de gemeente Breukelen door een onge val om het leven gekomen. Het stoffe lijk overschot is vanmorgen naar Am sterdam vervoerd en zal donderdag a.s., na een requiemmis om half elf. op de Begraafplaats Buitenveldert ter aarde worden besteld. Men vermoedt dat het ongeval ge schied is bij het passeren. Kapelaan Hoogervorst, die bekend staat als een zeer kalme motorrijden, werd daarbij op de inhaalbaan gegrepen door een achterop rijdende auto en kwam zo ongelukkig terecht dat hij vrijwel op slag werd gedood. Kapelaan Hoogervorst werd te Hil- legom op 28 november 1908 geboren en 6 juni 1936 tot priester gewijd. Hij is kapelaan geweest in Middelharnis en Wormer, Bennebroek en Bodegraven. Sedert 5 december 1952 was hij kape laan te Amsterdam in de St.-Vincentius parochie. Kortgeleden vierde hij zijn zilveren .priesterfeest. LOURENCO MARQUES, 10 juli (AFP, Reuter) Aan boord van het ruim 29.000 ton metende Portugese passagiers schip „Save", dat gistermorgen voor de kust van Portugees Oost-Afrika aan de .grond was gelopen, hebben zich enkele zware ontploffingen voorgedaan. Het schip is daarna geheel uitgebrand. Men vreest dat zeer veel opvarenden het leven hebben verloren. Er wordt ge sproken van meer dan 200 doden. Het ongeluk heeft zich voorgedaan in de monding van de rivier de linde, ten noorden van de havenplaats Beira. Het schip was geladen met benzine, diesel olie en munitie. Reeds na de eerste ontploffing stond de' „Save" van voor tot achter in brand. Er waren 550 passagiers aan boord, onder wie 200 militairen. De gewonden zijn met miltaire vielgtiiigen naar een ziekenhuis in Beira vervoerd. Officieel staat vast, dat 30 Europeanen de dood hebben gevonden, maar over het lot var. 12 anderen bestaat onzekerheid. Na de eerste berichten over het aan de grond lopen van de „Save" is een sleepboot uit Beira ter assistentie uit gevaren. DEN HAAG, 8 juli De raadgeven de interparlementaire Beneluxraad, het parlement van de Benelux, heeft in Den Haag een advies goedgekeurd waarin wordt gevraagd om goedkeu ring door de drie regeringen van een ontwerp voor een Benelux-verdrag en eenvormige wet inzake de warenmer ken. Staatssecretaris van economische zaken. dr. G. M. J. Veldkamp, ver klaarde dat het instellen van een Be- nelux-hof moeilijkheden .oplevert zo lang er nog geen eenvormige Benelux- wetten zijn om op toe te zien. (Advertentie) het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen PARIJS, 10 juli (Rtr, UPI) Zes jaar verbitterde strijd in Algerije heb ben het Franse leger ruim 15.000 man aan doden en 23.000 gewonden gekost, terwijl een (niet genoemd) aantal door de Algerijnse opstandelingen werd ge vangen genomen. Dit is gisteren in Parijs onthuld door de Franse minister van defensie, Pierre Messmer. Mess- mer sprak niet over het aantal ge vangenen geloofd wordt dat het aan tal gevangenen in handen der rebellen klein is en evenmin repte hij van de tienduizenden burgers die in die jaren gewelddadig omkwamen. De minister deed zijn onthullingen over de verliezen tussen 1 november 1954 het begin van de oorlog en eind december 1960, in antwoord op een schriftelijke vraag van het communis tische parlementslid Pierre Villon. Messmer zei dat 10.200 officieren en manschappen in de strijd sneuvelden, 5.000 omkwamen bij ongelukken m ac tieve dienst en 23.200 werden gewond Verwacht wordt dat president De Gaulle woensdag in zijn toespraak tot de natie het onderwerp Algenje weer zal aansnijden. Geopperd is dat bin nen een week daarna de Algerijns- Franse onderhandelingen in de een of andere vorm zullen worden hervat. Doch uit betrouwbare bron is vernomen dat noch De Gaulle noch zijn hoogste onderhandelaar, de minister voor Alge rijnse zaken, Louis Joxe, gelooft dat de rebellen de macht of de wens hebben een compromis aan te gaan ten aanzien van welke der drie strui kelblokken ook in de onderhandelingen die 20 mei in Evian-les-Bains begon nen. Deze struikelblokken zijn: 1. Waaroorgen voor de Europeanen. 2. De Sahara-kwestie. De Fransen wensen van de Sahara een afzonder lijke staat te maken. De rebellen wen sen de Sahara als onderdeel van Alge rije. 3. Het staken van het vuren. De op standelingen weigeren elke stap daar toe, voor men het met Frankrijk eens kon worden over Algerije in het alge meen. BAGDAD Irak heeft Hamid Ra- wabhija, de vertegenwoordiger van de voorlopige Algerijnse regering in Bag dad, zaterdag ruim 10 miljoen gul"™ in contanten overhandigd voor hulp aan de Algerijnse verzetsstrijders. Irak heeft nu, behalve wapens, muni tie, voedsel en ander materiaal, ruim 60 miljoen gulden in contanten aan de FLN verstrekt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 1