Rumoerige algemene leden vergadering van de A.Y.R.O. Jhr. Röell: „T.V.-nota een rechtstreekse aanval op het vigerende omroepbestel rsena PRINSES GRACIA OP BEDEVAART IN LOURDES Boze belastingambtenaren aanvaarden resolutie D Drievoudig arts Bestuur contra „Actie-comité" Duitser beëindigt hongerstaking Volle zaal voor PATACHOU „Nationale roeping'' Gezwicht voor aan drang arts en verdedigers Bonenaanvoer komt op gang NuBreda 1961 ONZE KANSEN GETOXOPEERD" MAANDAG 10 JULI 1961 iedere dikte, elke maat bouw- en meubelplaat Welgemeend applaus Re! voorkomen Vreemde combinatie De Wereldomroep Zwitserland en Frankrijk verbieden invoer Wie Arsenal rookt, is op het juiste spoor. Die heeft het goed geschoten! Geniet van het koninklijke formaat en de kostelijke melange. Overal, bovenal, Arsenal De A.V.R.O. immers kan best ge boren zijn uit het vrije initiatief van volk en ook in volstrekte onaf En nu kan men verder over de na tionale omroep-idee denken hoe en wat men wil. maar het lijkt ons op zijn minst genomen onvoorzichtig, dat de A.V.R.O. blijft persisteren bij zijn „nationale roeping", nu die om roep er ten tweede male in is ge slaagd een algemene ledenvergadering te ontketenen, die spot met alles wat onder het begrip nationaal maar sa mengevat zou kunnen worden. :>r fI/CIGARETTES (Van onze speciale verslaggever) HAARLEM, 9 juli De zaterdag in het Concertgebouw alhier gehouden al gemene vergadering van de A.V.R.O. is niet zó tumultueus verlopen als die van verleden jaar, die in Assen plaats vond, maar de gemoederen bleken in een tijds verloop van twaalf maanden toch nog niet aJ te zeer bekoeld. Ook nu kon men dus getuige zijn van een zeer ru moerige bijeenkomst. Het bleef nog rus tig toen de voorzitter van de omroep vereniging, jhr. Th. Röell zich in zijn openingsrede in felle bewocrdingen keer de tegen de activiteiten van het „Actie comité" in het afgelopen jaar. Maar de moeilijkheden barstten toch los toen een van de afgevaardigden van de geweste lijke besturen een voorstel tot wijzi ging van de statuten ter behandeling aanbeval en de voorzitter adviseerde dit voorstel ter bestudering te verwijzen naar het dagelijks bestuur, dat dan la ter zou kunnen adviseren inzake een al of niet openbare behandeling. Op dat moment weerklonk er uit de zaal een hevig „foei"-geroep. Na dat de voorzitter een „voorstel van orde" bij zitten en opstaan in stem ming had gebracht onder de op het podium samengebrachte stemgerech tigde leden - een stemming, die door talrijke interrupties van in de zaal ge zeten belangstellende leden werd on derbroken achtte hfl het raadzaam hetzelfde voorstel nogmaals in hoof delijke stemming te brengen. Tijdens deze stemming nam het rumoer van de opposanten in de zaal nog in he vigheid toe en er weerklonk geregeld vehement applaus voor de tegenstem mers en hoongelach voor degenen die vóór waren. „Ik zou U willen verzoe ken U te matigen", zei de voorzitter. Tevergeefs. Maar zijn voorstel werd aangenomen. Dat gebeurde trouwens ook met zijn voorstel om een door het gewest Friesland gedane propositie de agenda uit te breiden met een „rond vraag" niet in behandeling te ne men. Maar ook nu waren de felle re acties niet van de lucht. Na een pauze werden wèl schrifte lijke vragen beantwoord. Ook dit werd eo.n bijzonder rumoerig „própaganda- or-ierdeel". Jhr. Röell gaf desgevraagd te verstaan dat hij zich wellicht „om persoonlijke redenen" in juli 1962 niet herkiesbaar zou stellen, maar dat van aftreden daarvóór geen sprake zou zijn. Daar was bij de schriftelijke vragen ook een schriftelijke mededeling: „Het optreden van de voorzitter is meer dan afschuwelijk". Jhr. Röell las haar plichts getrouw voor en oogstte een applaus van de oppositie. „Di.nk U zeer voor het welgemeend applaus". Daar werd schriftelijk gevraagd een woordvoerder van het „actie-comité" het spreekgestoelte te doen beklimmen. Er werd na het advies van de voorzit ter, die een beroep deed op de „consti tuerende vergadering", besloten „niet aan enig lid het woord te geven". Ru moer. Tenslotte deed Jhr. Röell een be roep op het actie-comité „zijn actie te staken, aangezien die geen enkele zin meer had". Op het daarna luid weerklinkende geroep en gefluit verzocht hij de oppo santen de zaal te verlaten. Sommigen voldeden daaraan, anderen persisteer den bij hun luid uitgeroepen eisen. De voorzitter sloot de vergadering en verzocht iedereen de zaal te verlaten. Op dat moment zorgde een dame voor het slót-vuurwerk door te roeper „Leve de AVRO, leve jhr. Röell." Na afloop van de algemene vergade- ing verklaarde jhr. Röell op een inder haast belegde persconferentie dat het algemeen bestuur „van te voren beslo ten had onder alle omstandigheden te voorkomen dat de rel van Assen, die de A.V.R.O onwaardig was. zich zou herhalen". Hij zei voorts dat dit geen „algemene vergadering in normale zin was geweest" en dat het vorig jaar „het recht van het woord te voeren mis bruikt was", reden waarom in dit ge- va' „staande de vergadering besloten was. de leden het woord niet te verle nen". Ook het actie-comité sprak zich na de bijeenkomst nader uit ten overstaan van de pers. Een tweetal woordvoer ders verklaaiden o.m. dat de oppositie met constructieve voorstellen was ge komen en niet om „enige rel van for maat, te forceren". Men constateerde dat de voorzitter niet capabel v/as ge bleken de vergadering te leiden en dat hij „de uitgestoken hand had afgewe zen". Scherpe kritiek werd geleverd op de onderzoekscommissie de Jager, die „er met de pet naar heeft gegooid", en „die zich tevreden heeft gesteld met de verklaringen van het A.V.R.O.-be stuur". Van het rustige gedeelte van de al gemene vergadering kunnen wij dus de openingsrede van de voorzitter ver melden. Jhr. Röell keerde zich daar in in duidelijke bewoordirgen tegen de „Nota inzake reclame-televisie" van de staatssecretarissen Scholten en Veldkamp. Hij acht deze nota in gegeven door „puur economische mo tieven" en hij zei dat zij „een ernstige bedreiging van de culturele waarden en een rechtstreekse aanval op het De rivalen tegenover elkaar. In de pauze van de A.V.R.O.-vergadering vroegen de leiders van het actie-comité aan de heren Röell en Wassenberg het woordwat met een „Geen sprake van" werd afgedaan. mede op historische gronden in ons land vigerende omroepbestel bete kent". En hij zei verder: „Financieel zal de commerciële televisiemaatschappij af hankelijk zijn van de adverteerders. Bo vendien zal de eventuele concessionaris in belangrijke mate afhankelijk zijn van de overheid aangezien zijn program ma's onder toezicht zullen staan van een programmaraad, die door de Kroon zal worden benoemd, zonder dat de volksvertegenwoordiging daarop enige invloed zal kunnen uitoefenen anders dan door het hanteren van haar recht van interpellatie. In dit verband dringt zich dan ook de gedachte op aan een staatsomroep. Een staatsomroep dan buitendien ten dienste van het bedrijfs leven. Voorwaar, een vreemde combi natie". Jhr. Röell zei tenslotte dat de AVRO „niet principieel afwijzend staat tegen over het stelsel van reclame in de tele visie". Hij verklaarde dat de omroep bereid zou zijn aan de invoering daar van zijn medewerking te verlenen „al leen echter op voorwaarde, dat de recla- me in de televisie wordt uitgezonden on der auspiciën van de in de Nederlandse Televisie Stichting samenwerkende om roepverenigingen. Dan immers zal een oplossing zijn bewerkstelligd, waarbij enerzijds de kijkers niet tekort wordt gedaan omdat de wezenlijke taak van de televisie op de voorgrond blijft staan en anderzijds ook de belangen van het bedrijfsleven tot tevredenheid kunnen worden behartigd, omdat natuur lijk bij een dergelijke oplossing zou kun nen worden besloten tot inschakeling van ervaren deskundigen op het terrein van de reclame, als bijvoorbeeld de uit gevers van dagbladen en tijdschriften". De rest van zijn rede besteedde jhr. Röell aan een analyse van de moeilijk heden waarmee de A.V.R.O. binnen zijn verenigingsbestek wordt geconfronteerd. Over het actie-comité zei hij o.m. dat het geen reden van bestaan meer heeft „daar al het door het comité te berde gebrachte door de commissie van on derzoek uitvoerig is onderzocht en vrij wel over de gehele linie ongegrond is bevonden, terwijl de te Assen met zoveel nadruk gedane beschuldigingen werden ingetrokken. Zou het actie-comité dus toch met het voeren van zijn actie door gaan, dan kan daaruit temeer de con clusie worden getrokken, dat het zich ten onrechte de benaming „Actie-comi té van AVRO-vrienden" heeft aange matigd, daar er in werkelijkheid sprake is van een comité van belagers van de AVRO en zijn belangen". De heer D. Repko, directeur van de AVRO, gaf in een uitvoerige rede een overzicht van het reilen en zeilen van de omroep in het afgelopen verenigings jaar. Hjj zei daarin o.m. dat ten aanzien „van de financiering van de radio-om roep steeds meer Blijkt dat het even wicht tussen inkomsten en uitgaven ver broken is". Hij verzette zich in dit ver band tegen een methode van het ver hogen van de inkomsten door het ver hogen van de radioretributie. „Men moet het", zo zei spr. „zoeken aan de andere zijde, dus bij de uitgaven waar zich een post bevindt van circa zeven miljoen gulden per jaar, die daar ten onrechte is gekomen". Hij doelde daar mee op de uitgaven van de Wereldom roep waarvan hij zei: „Deze behoort als zijnde een totaal Rijksbelang te wor den gefinancierd uit 's Rijks Schat kist". Aan het slot van zijn toespraak zei de heer Repko o.m. „Wij willen luiste raars en kijkers winnen voor de gedach te dat de nationale omroepidee behoort te worden verwezenlijkt door en in de A.V.R.O. Dus door een organisatie, die uit het vrije initiatief van ons volk is geboren en in een volstrekte onafhan kelijkheid, openstaand voor iedere le vensovertuiging en die alle luisteraars en kijkers kan en wil dienen". MAASTRICHT, 10 juli Op aandrang van de gevangenisarts J. Hollman en de verdedigers mr. W. Duynstee en mr. R. Lissone heeft de al meer dan drie maanden in het huis van bewaring al hier verblijvende Duitse wapenhande laar Rudolf Arndt zaterdagavond zijn opzienbarende hongerstaking beëindigd. Precies negen dagen tevoren ging de Duitser in hongerstaking, uit protest te gen het uitblijven van een beslissing van de minister van justitie inzake de door Zwitserland gevraagde uitlevering van Arndt. Zoals bekend werd Arndt in februari door de Maastrichtse politie gearres teerd op verzoek van Interpol. De aan houding geschiedde' onder verdenking van moord op een wapenleverancier. Een Duitse rechtbank achtte hem niet schuldig omdat hfj op de bewuste dag niet in Genève, maar in Berlijn ver bleef. Ook de Maastrichtse officier van jus titie, mr. W. Moors was van de schuld van Arndt niet overtuigd en adviseer de de rechtbank de minister van justi tie te verzoeken de aangehoudene niet aan Zwitserland uit te leveren. De rechtbank volgde dit advies op DEN HAAG, 10 juli Langzaam maar zeker gaat de aanvoer van bonen op de Nederlandse veilingen toenemen. Tot op heden werd hoofdzakelijk een kasprodukt aangevoerd maar thans gaat ook de aanvoer van de volle grond op gang komen Wekelijks gaat reeds een belangrijk kwantum de grens over. In de laatste week van juni bedroeg de Nederlandse bonenexport 234 ton. Daarvan ging 175 ton naar West-Duitsland, 58 ton naar België en Luxemburg en 1 ton naar Engeland. Frankrijk en Zwitserland hebben thans maatregelen bekend gemaakt ten aanzien van de invoer van groene bo nen in deze landen. In Zwitserland zal deze invoer met ingang van 18 juli worden verboden. In Frankrijk is de invoer van bonen met directe ingang stopgezet, zulks in verband met de prijsontwikkeling op de Parijse markt. Hoe lang dit invoerverbod zal duren is niet bekend. Voor Nederland waren Zwitserland en Frankrijk tot heden van geen betekenis voor de export van bo nen. (Van onze correspondent) BREDA, 10 juli Ruim zestienhon derd mensei vulden de grote feesthal van „Nu Breda 19S1" tot in de uiter. ste hoeken, to.-i zaterdagavond dc Franse vedette Patachou daar optrad", als gast in het K.R.O.-radioprogram ma, dat van de hal werd uitgezonden. Het was de eerste maal, dat de hal vol was. Het reeds bij voorbaat aanwe zige enthousiasme leidde er toe, dat net optreden van Patachou een boei end hoogtepunt werd. Deze ras-artiste werd kennelijk door de geestdrift nog extra geïnspireerd en zij gaf, nalat de uitzending reeds besloten was, nog een aantal toegiften. De „Wigwam"-Uitzending van de K.R.O. had 's middags plaats gevon den, vanuit dezelfde hal, onder grote belangstelling van de jeugd. Het slech te weer bracht overigens de rest van het jeugdprogramma, dat zich buiten moest afspelen danig in de knel. De belangstelling voor de mani festatie „Nu... Breda 1961" blijft ove rigens nog wel beneden de verwach ting. De grote toeloop voor het op treden van Patachou wettigt echter de verwachting, dat ook het verdere amusementsprogramma, dat nog ver schillende topartisten zal brengen, nog vele bezoekers zal aantrekken. Zaterdagavond was de politie ge noodzaakt een twintigtal jongelui, dat al entcele dagen last, veroorzaakt aan te houden en op te brengen naar het politiebureau. Een inspekteur van po litie had hen tot rustig gedrag ge maand, waarna een van de belhamels handtastelijk werd. Frankrijk Een plastic springlading is zaterdag ontploft voor de deuren van de kathedraal van Chartres. De giote deuren werden beschadigd. De ruiten van een aantal huizen langs het plein waar de kerk staat werden vernield. Niemand werd gewond. (UPI). Prinses Gracia van Monaco heeft met een aantal pelgrims uit haar land een bedevaart gemaakt naar Lourdes. Men ziel haar hier in de H. Sacramentsprocessie. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 juli De protest- vcrgiulering leek haar hoogtepunt te bereiken: steeds feller werden de uit latingen van het podium, steeds scher per de interrupties, steeds stormachti ger de bijval. Vijfduizend belastingamb tenaren uit het gehele land in één hal. Men kon de rook snijden, de tempera tuur kroop omhoog, de atmosfeer was verstikkend. Een vreemde mengeling van verontwaardiging, uitgelatenheid en lotsverbondenheid vond een uitweg in gescandeerd geroep: „Langzaam aan, langzaam-aan" riepen honderden, die een stiptheidsactie voorstonden, „Honderd-piek, honderd-piek" golfde rit misch uit honderden andere kelen. De spreker moest ophouden. De aanwezi gen leken te wachten op de aanspo ring hun met zoveel moeite venvorven vrije zaterdag te gebruiken het ministe rie van Financiën te gaan bestormen. De aanmaning werd niet gegeven. „We moeten het waardig houden", was er van het podium gezegd. Zaterdag hebben wij al in een aantal van onze edities gemeld wat de spre kers te zeggen hadden op de gezamen lijke protestvergadering van de ARKA, de Algemene Bond van Ambtenaren en de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel. Het was onge twijfeld een emotionele vergadering De stemming zat er al onmiddellijk in. Elk nieuw spandoek dat werd binnen gedragen werd met gejuich en applaus begroet. De slagzin boven het podium was rustig: „Belastingambtenaren ei sen meer perspectief". Er waren ook fellere: „Gewikt en gewogen, toch be drogen" en „Wij zijn het moe dit Haags gedoe". „Onze kansen getoxopeerd". heette een ander. Eén ambtenaar werd bijzonder luid toegejuicht. Hij droeg een soort vogelverschrikker, omhangen met een wit hemd: zo voelden de ambtena ren zich, in hun hemd gezet. Men was al onmiddellijk strijdlustig. Cameralieden vroegen vast een voor schotje op de verontwaardiging en zij hoefden daarvoor maar met hun vin gers te knippen en hele groepen amb tenaren sprongen op en balden de vuist boven het hoofd. Voor de T.V. had men wel iets over. De aanwezigen, onder wie de Tweede-Kamerleden dr. Albe- ring en de heren Heivoort en Weijters (allen K.V.P.) en mr. Geertsema (V.V.D.) werden luid toegejuicht; zij die „bericht van verhindering" hadden gestuurd: de ministers van Binnenland se Zaken en van Financiën, werden be loond met een geloei, de „hel van Deurne" niet onwaardig. Tientallen ke ren werden de beide sprekers, de heer J. Loerakker van de ARKA en de heer J. van Dijck van de ABVA door ap plaus onderbroken. Vooral de op merking over de „topfunctionarissen die ons in de waan brengen onderhan delingsbevoegdheid te hebben, maar die als zoete jongens aan de leiband van Binnenlandse Zaken lopen" was een voltreffer, die langdurige bijval ontlok te. De vergadering mondde uit in een resolutie. Hierin sprak men zijn die pe verontwaardiging uit over het feit dat sedert 1959 het overleg om tot verbetering van de materiële positie van het belastingpersoneel te ko men geen zichtbaar resultaat heeft opgeleverd. De ambtenaren uitten hun ernstige ontevredenheid over het promotiebeleid en stelden vast, dat de organisaties geen enkele verant woordelijkheid kunnen aanvaarden voor de toestand die in de dienst ont staat. Zij verzochten de leden van de volksvertegenwoordiging te bevorde ren dat de regering het overleg doet heropenen om alsnog met te rugwerkende kracht tot verantwoor de resultaten voor het belastingper soneel te komen. De resolutie zal onder meer ter ken nis worden gebracht van de regering en van de beide Kamers. De proteste rende ambtenaren, nauwelijks buiten, konden zich ervan overtuigen dat hun eisen op hoog niveau kenbaar werden gemaakt: boven de hoofden cirkelden vliegtuigjes met achter zich aan de leus: „Belastingambtenaren eisen meer perspectief' In de Dierentuin werd een soortge lijke demonstratie gehouden. Hier wa ren zo'n duizend man verzameld van de niet bij een vakcentrale aangesloten bond van personeel bij 's rijks belastin- gen. Zij namen een motie aan, die spreekt van een „felle verontwaardi ging over de benepen houding van het ministerie van Financiën". De motie stelt voor de leiding van het dienst vak verantwoordelijk te stellen voor on voorziene acties die zouden kunnen uit gaan van het personeel, dat zich op grievende wijze verongelijkt voelt. De motie zal ter kennis van de Staten- Generaal worden gebracht. (Advertentie De A.V.R.O. heeft zaterdag 'n Haarlem zijn jaarlijkse algemene Ie" denvergadering gehouden. De direc teur van de omroep, de heer D. Repko, heeft hij deze gelegenheid verklaard dat „wij luisteraars en kijkers willen winnen voor de gedachte dat de na tionale omroepidee behoort te worden verwezenlijkt door en in de A.V.R.O- Dus voor een organisatie die uit het vrije initiatief van ons volk is ge* boren en in een volstrekte onafhanke lijkheid, open staand voor iedere le vensovertuiging, en die alle luiste raars en kijkers kan en wil dienen Wij kennen reeds lang de bij deze omroep bestaande behoefte aan een soort geroepenheid in nationale zin- Zij is hij een vorige gelegenheid nog wel eens in krassere termen tot uit drukking gebracht en wij hebben daar toen te dezer plaatse in afwijzende zin op gewezen. Wij begrijpen overi gens wel het streven van de A.V.R.O., kijkend en luisterend Nederland op zijn „nationale'' hand te krijgen. Wij kunnen dat zelfs billijken als het zich voltrekt op basis van vrijblijvende concurrentie met andere omroepbedrij ven. Maar juist op grond daarvan moeten wij bezwaar blijven maken ook tegen de gewijzigde en ietwat gema tigde visie op de functie van de A.V.R.O. in ons nationale omroep bestel. zoals die zaterdag door de heer Repko werd ontwikkeld. hankelijkheid; hij kan wat ons betreft voor iedere levensovertuiging open staan, maar hij kan niet het feit mis kennen dat het nu eenmaal zo is dat „iedere levensovertuiging" inmiddels elders onderdak heeft gevonden. Dat de A.V.R.O. op het resterende deel van het kijkers- en luistervolk iets na tionaals wil opbouwen lijkt ons echter het gevolg van een nogal verdrietig misverstand. Zulks nog afgezien van het feit dat ook alle andere omroepen geboren zijn uit het vrije initiatief van ons volk en dat ook zij in zover vol strekt onafhankelijk zijn dat zij alle luisteraars en kijkers kunnen en wil len dienen. In hoeverre zij daarin slagen is voor deze omroepen ech ter evenzeer een bron van voortdu rende zorg als het voor de A.V.R.O. vast schijnt te staan, dat hij erin slaagt. KETCHUM-IDAHO, 10 juli (Reuter) De weduwe van Ernest Hemingway heeft meegedeeld dat de beroemde Amerikaanse schrijver ten minste twee nog niet gepubliceerde romans Teeft na gelaten, alsmede enige poëzie en andere werken. ikter N. E. Pop uit Venray is sinds enkele dagen drie voudig gediplomeerd arts. Uit handen van de voor zitter van de examencommissie van de medische faculteit te Nij megen, prof. dr. J. P. Slooff, ont ving hij zijn derde artsdiploma. In 1945 legde hij met goed ge volg zijn eerste artsexamen af aan de universiteit van Cluj in zijn geboorteland Roemenië en thans precies tien jaar geleden, in 1951, deed hij dit examen over aan de universiteit van Leuven. Dokter Pop is allerminst een verzamelaar van internationale medische diploma's, maar het feit, dat het ene land de weten schappelijke graden van het an dere land niet erkent dwong hem ertoe het artsexamen drie keer te doen. De Roemeense arts kwam tot deze ontdekking, toen hij ten- jevolge van een speciale studie opdracht in Parijs terecht kwam. Hier specialiseerde de jonge arts zich vier jaar lang in de interne geneeskunde. Een studie welke hem goed te pas zou komen, wanneer zijn ideaal om als ge neesheer voor de missie uitge zonden te worden in vervulling zou gaan. In verband hiermee nam dokter Pop in 1949 deel aan een missiologisch congres te Leuven. Daar leerde hij een Nederlandse studente in de medi cijnen kennen, mej. Mechtilda Smeets, dochter van de toenmalige burge meester van Zoeterwoude. Net als dokter Pop haar latere echtgenoot wilde mej. Smeets enkele jaren als arts in de missie gaan werken. Zij besloten samen naar Indonesië te g .an, zodra mej. Smeets haar medische studies in Leiden had .voltooid. In afwachting daarvan zou dokter Pop eveneens in Leiden gaan studeren om aldaar het Nederlandse artsexamen af te leggen. Voor zijn toekomstig werk in Indonesië was dit niet nood zakelijk, maar wel voor het geval hij zich later in Nederland zou vestigen De Nederlandse overheid verijdelde dit plan evenwel. Dokter Pop Roe meen van geboorte, maar inmiddels statenloos geworden, omdat hij niet naar zijn vroegere vaderland was teruggekeerd kreeg geen verblijfsver gunning. Er bleef voor hem niets anders over dan in België te blijven, waar hij de vereiste verblijfsvergunning zonder veel moeite ontving. Een en ander had tot gevolg, dat dokter Pop niet in Leiden, maar in Leuven ging studeren, waar hij in 1951 het Belgische artsdiploma behaal- j was ook zijn Nederlandse echtgenote afgestudeerd en ver trok het echtpaar Pop naar Indonesië. Aanvankelijk was dokter Pop hier werkzaam m dienst van de regering, en daarna was hij verbonden aan het missieziekenhuis van de Maastrichtse „Zusters onder de Bogen" te Djokjakarta. Een ernstige ziekte van mevrouw Pop maakte aan de nieuwe loopbaan van de Roemeense missie-arts een vroegtijdig einde. Op doktersadvies diende mevrouw Pop naar Nederland terug te keren. Daar het er naar uitzag, dat zij zich voor goed in haar vaderland zou moeten vestigen, ver liet ook dokter Pop kort daarop Indonesië. Niet zonder moeite slaagde hij er dit keer in een verblijfsvergunning te verkrijgen. In niet geringe mate was dit te danken aan het feit, dat h.j, met behulp van de Broeders van Liefde en met medewerking van diverse collegae, als assistent werd verbonden aan het psychiatrisch ziekenhuis in Noordwijkerhout. Een aan stelling zelfstandig arts stuitte af op het ontbreken van een Nederlands artsdiploma. Dokter Pop liet zich hierdoor niet ontmoedigen, maar nam meteen het besluit om voor de derde keer medicijnen te gaan studeren en wel aan de katholieke universiteit te Nijmegen. Voor dokter Pop de meest aangewezen universiteit, sinds hij als geneesheer aan het psychiatrisch ziekenhuis „St. Servatius" eveneens van de Broeders van Liefde te Venray verbonden is. Zijn studie viel gemakkelijk te combineren met zijn werk in Venray. Met het behalen van het derde artsdiploma is aan de ja renlange universiteitsstudies van dokter Pop een einde gekomen Waar schijnlijk voor goed, daar de drievoudig gediplomeerde arts niet van plan is buiten Nederland te gaan werken. Te meer daar het hem in Venray best bevalt. Zijn echtgenote, die werkzaam is in het psychiatrische ziekenhuis „St. Anna" aldaar, en zijn vijf zoontjes niet minder. Advertentie)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 4