Overwinning van Schalke geen moment in gevaar Hard spel van Duitsers The Racketeers verovert plaats in hoofdklasse STERK JUDcTöp het Nationaal toernooi Bart Zoet brengt de ronde van Rhoon op zi jn naam Geslaagde sportdag van het jubilerende „Activitas" XERXES-AANVAL weet geen kansen te benutten GEEN SUCCES VOOR Pieters Graafland geblesseerd EXAMENS Grote overwinning voor Rotter- Regen gooit roet in 't eten dammers SPANNING, SENSATIE Na 120 min. nog geen beslissing V oetbalwedstri j d hoofdschotel WIELERCLUBS IN ACTIE Wilco de Boer naar Sparta Goede plaatsen voor Rotterdam mers MAANDAG 10 JULI 1961 PAGINA 9 Trots Transfermarkt Hard spel Nogmaals penalty Buitenspel? MODERNE GEGRAVEERDE GOUDEN SLAVENARMBANDEN BRUNOTT Spelmoment, waarbij de falende Snoek keeper Van de Kuijt belaagd j y^at r Knt>1 F' 3 Bosman 4' -Ut (Van een speciale verslaggever) ROTTERDAM, 8 juli Er is hard gefloten door het publiek na afloop van de intertoto-wedstrijd FeijenoordSchalke '04, een wedstrijd waarbij de Rotterdamse ploeg zich van zijn slechtste zijde heeft laten zien. Vrijwel de gehele voorhoede uitgezonderd Cor van de Gijp, die is hersteld van zijn blessure, demonstreerde laksheid. Dat het geen grotere overwinning is ge worden voor de Duitsers is te wijten aan hun verkeerde manier van afwer ken. De Schalke-voorhoede kwam wel voor het heiligdom van Pieters- Graafland. die na een botsing met linksbuiten Klodt werd vervangen door een nerveus uitziende Kutterink, maar voor Schalke bleek het moeilijk een goed gericht schot af te vuren. In laatste instantie kreeg de Rotterdamse achterhoede, die beslist te omspelen was, alle kans om de bal weg te werken. Dat Feijenoord niet tot zijn normale spel kon komen heeft oorzaken. Schalke Paste een sonsequente mandekking toe, waarbij soms fel werd gevochten om de bal. Het kwam te dikwijls voor, dat een der gepolijster spelende Rotter dammers na zo'n felle attaque onzacht met de grond in aanraking kwam. Het Publiek heeft in feite het lot van Feijenoord bezegeld. Het loeide als weer een Rotterdammer tegen de grond werd gekwakt en dit heeft op Feijenoord een uitwerking gehad, die niet zonder meer is weg te cijferen. De jongens deden het voorzichtiger. Zij liepen achteruit en vielen niet meer aan. Mou lijn was een schoolvoorbeeld voor de overige Feijenoorders. Hij speelde zaterdagavond één van zijn slechtste wedstrijden; hij miste zelfs een straf schop! Coen Moulijn zijn, dit bleek later, eerste en enige goede rush. De Duitsers vin gen die aanvallen met een 5-mansach- terhoede keurig op. Te laat reageerde de uitstekend spelende spil Horst op een troughpass van Van Kreijermaat, die Bennaers oppikte. De kleine man dribbelde wat. Plotseling stond hij vrij voor doel, maar zijn schot miste zui verheid. Het gemompel op de tribu nes, bevolkt door meer dan 30.000 toe- schouers was toen nog niet afkeurend. „Feyenoord zou nog wel komen. Ten slotte had deze ploeg in Duitsland, nog geen week geleden met de cijfers 51 Schalke teruggewezen". Enkele minn Trots en fier was de ploeg, door de onlangs gereed gekomen tunnel de gras- hiat opgestapt. Trots ook verrichtte Rotterdam, io juli. stichting Vakopleidingen Havenbedrijf, examen •Gezel": C. Batenburg, Ch. C. Bornet, L. Uooren, E. T. Groeneweg, A. J. Hoog- stad, J. J. Janse, L. de Jong, J. de Kra- 5ler, J. A. Looyen, Ch. D. Peterse, T. gchellevis, G. J. Stoop, D. Wieffering. "et bestuur van de Scheepvaart Vereeni- 6lng Zuid heeft een horloge beschikbaar ëesteld voor de leerling, die niet alleen 8°ede examencijfers heeft behaald, maar tevens getoond heeft doorzettingsvermo gen en een goede teamgeest te bezitten. Dit horloge is uitgereikt aan Dick Wief tering. Het schoolbestuur heeft een boe kenbon verstrekt aan C. Batenburg, die oe beste examenresultaten heeft be haald. Tevens werd aan al deze leerlin gen het Rijksdiploma van het algemeen leerlingstelsel uitgereikt. Hogere Burgerschool A „Westersingel": den Adel W. E. de Boer, H. G. M. Coebergh, F R. Happel, H. Heuvelman, 8- D. Külsen, L. E. v. d. Leeden, P. J. Van Maaren, M. R. Uitenbroek, T. G. A ftier esterveld, A G. Wiemer en B. D. Wie- ^kademie voor Beeldende Kunsten, °agopleidmg: Afd. Tekenen en Schilde- ten: D. J. Brouwer, J. F. Dik, J. A. W. Van 't Hof, H. G. de Korte, J. A. Lazarom, F. M. E. Stamkart, A. M. Vautier, L. M. Willemse. Afd. Boetseren en Beeldhou wen: P. Abramsen, M. A. van Dijk, H. Kuizenga, C. J. van de,r Pijl, C. M. Rutte. Afd Publiciteit: R. P. Barreveld, L. J. W. Bautz, B. Bruggink, D. Bijker, Th. v. d. Drift, N. J. P. Gillesse, W. de Jong, R. v d Kamer, D. de Moei, J. Roos, J. A. Schriepf H. v. Tongeren, J. v. Veen, P. M. Verbeet P. L. Vermeulen, J. M. Ververs, J. F Westhoff, J. van der Zee, A. Kra kers Afd. BinnenhuiskunstM. M. v. d. v. d. Berge, A. Bos, J. Bos, A. J. de Bruyn, R V. Flohil, W: M. Glansdorp, A. Groeneveld, L. A. Krom, E. Pols, J. Schil der, J Spijker, P. C. Verstijnen, H. Vos, E- M. J. Woudstra, N. F. J. Zwarts. Afd. Decoratieve en Nijverheidskunst: H Ad miraal, M. Chr. H. Andriessen, M. Bin nenweg, E. I. Dommisse, L. Frenk, jkvr. F. M. de Koek, N. de Kroes, A. Kuiper, y. Nederlof, N. Oversier, J. van Schagen, W, van Vuuren, H. E. Zielstra, A. van Tienhoven. Afd. Kostuumtekenen en ontwerpen: J Been, M. de Bruyn, I. C. Geerlings, A. E. Gerritsen, G. J. H. Hoek- sema, J M. de Jong, L. de Kreij, C. A. Duwerkerk, Th C. M. Remmerswaal, M. p- Stemerdink, Y. Visser, M. B. W. We- 'eling SCHIEDAM, IO juli Van der Graaf, h® middenvoor van HDVS, zal het ko kende seizoen voor Sparta uitkomen, ter- Wilco de Boer van Sparta naar ^Dvs overgaat. De Schiedammers heb- bovendien Kuypers van Unitas, die ehige keren in het nationele amateur- tal is uitgekomen, en Van der Poel van 8C gecontracteerd. een eerste doelpunt. Groot was de te leurstelling toen het slappe schot van de donkere linksbuiten door keeper Broden werd opgevangen. Dit moet Feijenoord een morele klap hebben ge- geven. Het spel zakte terug tot wat j rommelig voetbal, met een veldover- wicht van Schalke. Toen de gehele Rotterdamse achterhoede een diepte pass van Nowak liet gaan, profiteer de daarvan de gevaarlijkste man van I het veld, nl. Koslowski. Hij pikte die j pass van zijn makker op en terwijl de achterhoede van Feijenoord voor vermeend buitenspel bleef staan, was het voor hem een klein kunstje om ook Pieters Graafland nog te omspelen. Het spel werd harder. De Duitsers kwamen fel opzetten. Elke bal werd een prooi voor de man, die het hardst liep en het best kon duwen. Uiteraard ging Feijenoord voor di' spel een stap opzij. Vooral toen Pieters Graafland, na een botsing met Klodt, waarbij hij een flin ke snijwond onder het linkeroog opliep, door de brancardiers naar de kleedka mers werd gebracht. Ook Bouwmees ter verdween voor de rust uit de gele deren, door een onprettig contact met linksback Kördel. Na de rust leek het er even op, dat Feijenoord terug zou komen. Dit was echter ijdele hoop. De Duitsers behiel- der het beste van het spel. Met soms vrij simpele, maar toch doeltreffende acties dro .gen de voorhoedespelers van Schalke door de fout op fout stapelende achterhoede van Feijenoord, waarin van Woerden, plaatsvervanger van Klaassens vergeefs naar zijn vorm liep te zoeken. Spoedig werd het door toedoen van ter later kwam er weer een goede aan- Berz 2—0, waarna Ipta een penalty be „„„„va-i nutte veroorzaakt door Kerkum, die door- gebroken Berz op unfaire wijze tegen de grond liep. Dat Van der Gijp enke le minuten later de eer redde, was voor Feijenoord van geen belang, omdat uit alles bleek, dat de Rotterdammers zich gewonnen gaven. Had Van der Gijp een door Bennaers geboden droomkans nog benut, dan zou het Rotterdam's mo reel waarschijnlijk opgevijzeld zijn, maar het uitblijven van een tweede doelpunt sloeg ook de hoop van de vele supporters in de grond. val van de Rotterdammers, waarbij Bouwmeester over de lat buiten het be reik van de goed werkende keeper Broden - kopte. In de 18e minuut kwam dan de pe nalty. Van der Gijp, die na een snel le solo van Moulijn de bal in zijn be zit had gekregen, werd in het straf schopgebied door Schulz ten val ge bracht. Moulijn zette zich achter de bal en het publiek rekende reeds op Een van de weinige goede aanvallen van Feijenoord, wordt door keeper Brodel onschadelijk gemaakt. (Van een speciale verslaggever SCHIEDAM, 10 juli De nog lonire Utrechter Wim Mastwijk zorgde tijdens het nationale judotoernooi, dat zaterdag avond te Schiedam werd verwerkt voor de nodige verrassingen. De regen had de organisator van dit monstertoernooi Remier Hulsker, eerder op de dag ge noodzaakt om het grote aantal deelne mers en bezoekers in zijn school te Schie dam onder te brengen. Ondanks de daar heersende zomerse temperatuur is er op de drie matten een felle strijd te zien geweest, en Mastwijk verleden week eerst zwarte band ge worden, heeft daar heel weinig ontzag getoond voor gereputeerde tegenstanders. Tot ieders verrassing won hij dit toer nooi glansrijk. Zijn tegenstander in de finale, Winters van „Rotterdam", had het om de finale te bereiken, wel wat moeilijker gehad. Hij moest het opnemen tegen de kampioenen van Geesink, doch hij liet eerst Reaver sneuvelen, om ver volgens Grijping en Mackaay eenzelfde lol te doen ondergaan; de laatste op be slissing na verlenging. Via overwinningen op Noordermeer, De Roo en Stroes drong Mastwijk tot de finale door, die hij door een scheids rechterlijke beslissing won. Bij de bruine banden ontmoette de zwa re Hoekman van „Rotterdam" Boes- schoten van SCS, die twee partijen ge wonnen had gekregen omdat zijn te genstanders niet kwamen opdagen, De zwaardere Rotterdammer ontnam zijn tegenstander alle illusiqg. door ook r.u de vijfde heupworp zijn specia liteit toe te passen De finale bij de groene banden bracht op de mat T. van der Linden uit Dor drecht en W. Barendrecht van „Rotter dam". Een goed ingezette en ook goed uitgevoerde vijfde heupworp van Van der Linden bezorgde hem de overwinning. Bij de dertig oranjebanden drongen J. van Duyn van Rapmund en G. van der Meer van Maassluis tot de eindstrijd door, waarin laatstgenoemde met de tweede prijs genoegen moest nemen, om dat Van Duyn met. een tweede been worp won. Bij de gele banden waren niet minder (Ven onze wielermedewerker) Terwijl talloze anderen het zaterdag middag behoorlijk te kwaad hadden m i gestaag neervallende regen en Y P Jv vri> vroeg hun rennersplun je hadden verwisseld voor de droge „burgerkleren", draaide de Sassenhei- mer Bart Zoet lustig zijn rondjes in de 12e wielerkoers van Rhoon. Hij gaf al gauw blijk niet naar Rhoon „i!1 Kekt'men om er alleen zijn ver plichtingen met betrekking tot de door hem getekende deelnemerskaart na te komen en hij vluchtte weg. Nauwelijks kilometer waren toen afgelegd. Het peleton kon het maar moei lijk geloven, dat in deze vlucht direct gevaar kon schuilen. In ieder geval Uil11 ?t s c°llega's hem aanvanke- 7 rustig begaan. Toen men later wat harder op de pedalen drukte en er meer actie in de groep ontstond, was Zoet evenwel onbereikbaar. Later luk- te dit maar toen was de koers al een flink eind gevorderd en hadden verscheidene concurrenten het in de de jacht op de vluchter begeven. Tot de eersen. die bij Zoet aanhaak ten. behoorden Piet Dorst en Kees van Pelt. zij vormden de voorposten van het peleton, dat korte tijd later met lede ogen moest aanzien ,hoe Zoet opnieuw het hazenpad koos. Dit keer kwam hij er evenwel niet alleen tussen uit. 5 man gingen hem achterop, t.w. Brinkman, Outer, Suikerbuijk, Van der Flier en Ten Dam. Deze groep van G werd met meer achterhaald. Wel vormde zich nog een groepje met Althuizen, Verbaas, Peters en Dorst, maar voor dit kwartet aan 42 inschrijvingen en na afwerking was een succes weggelegd, van vele partijen ontmoetten Sinco van I In de eindspurt, was het opnieuw Zoet mees, Rotterdam; sterdam. 20 Wuurman, Am- De adspirantenrace, welke vooraf werd gereden, liep uit in een overwinning voor de Rotterdammer Boy Kanselaar. Hij legde de bijna 25 km lange rit af in 38 minuten en 37 seconden. 2. Oosthoek Zuidland; 3. Dolman. Rotter dam; 4. Breed Nieuw Vennep; 5. Paul Den Haag; 6. Trompet, Den Haag; 7. W. Prinsen, Hank. (Van onze tennismedewerker) ROTTERDAM, 10 juli Nadat het Hil- Blegersbergse Toeg uit de hoofdklasse B was gedegradeerd, heeft The Racketeers ervoor gezorgd, dat Rotterdam in deze klasse toch weer vertegenwoordigd zal zijn. Op de banen aan de Enk wonnen de Overkanters van het Amsterdamse Joy, dat daardoor zijn plaats in de hoofd klasse aan de tegenstanders van gisteren heeft moeten afstaan. Jenny Seven, die in het eerste dames enkelspel tegen mej. Wilmink moest uit komen, (aanvankelijk nog wat onwennig op het gravel, nadat zij luttele dagen ge leden van het gras van Wimbledon was teruggekeerd) verloor de eerste set met 64. In de tweede was de Rotterdamse er beter in; haar slagen werden beheers ter en zij eiste deze set met 62 voor zich op. In de derde en beslissende set nam mej. Wilmink een voorsprong van 51, doch haar tegenstandster leverde een bijzonder fraaie prestatie, door de set en daarmee de partij in haar voor deel (86) te beslissen. Het tweede da mesenkel spel werd eveneens een Rotter damse zege, doordat Patrice, die wat be ter liep en alles retourneerde, met 75, 75 van de lang niet slecht spelende mej. Van Beesd won. In het eerste herenenkelspel tussen Hayer en Bitter viel vooral de uitsteken de service van de Rotterdammer op. Om dat de smashes aan beide zijden zeer goed waren werd het een sterke partij, die met 6—3 86 in het voordeel van Hayer eindigde. Na een spannende eer ste set tussen Costense en Kramer, die de Rotterdammer met 1412 op zijn naam bracht, moest Costenze, voor wie dit ken nelijk te veel was geweest, de tweede met 6G uit handen geven, om ook de derde met 62 aan de geroutineerde Kramer te laten. Schram speelde een zeer listige eerste set tegen Weidema en won met 63, doch in de tweede kwam de Joy-speler er be ter in en maakte door 16 een beslissen- ,.o set nodig. Hierin vond Schram wéér zijn eigen spel, speelde meer korte bal len en lobde over zijn tegenstander heen, die met 63 de vlag moest strijken. Be- zemer begon goed tegen Peters en kwam met 40 voor, maar moest, toen hij, even als zijn tegenstander, zijn toevlucht zocht tot lange slagen, met 64 de winst uit handen geven, om in de tweede set met 62 te verliezen. Het damesdubbel Seven—Van Kuyk bleek uitstekend op elkaar ingesteld te gen de dames WilminkVan Beesd, die verleden jaar tijdens de nationale kam pioenschappen van zich deden 'spre ken. De Rotterdamse dames begrepen elkaar bijzonder goed, en vooral de kor te vallen van mej. Van Kuyk én de vlakke, lange slagen van haar teamge note langs de lijn gaven de doorslag. Met 62 63 werd door Racketeers de winst in de wacht gesleept. CADEAU! Uitstekend Ingrijpen aan het net door Bitter werd mede oorzaak, dat hij met Weidema de Rotterdammers Hayer en Costenze de eerste set met 64 afsnoep te, doch in de tweede en derde lukte het bij laatstgenoemden met de smashes be ter waardoor zij toch nog de winst gre pen met 46 61 64. Toen ook de partij Schram-Bezemer te gen Peters-Kramer met 6—2 6—2 in het voordeel van Racketeers was geëindigd wa» de stand reeds 72 in het voordeel van de Rotterdammers, die daarmee een plaats in de hoofdklasse B hadden ver overd, terwijl Joy was gedegradeerd. Dat gaf de Amsterdammers aanleiding de bei de dubbelspelen cadeau te geven, waar door de einduitslag werd bepeeld op 92. (Advertentie) WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON 116615 - ROTTERDAM SCS en H. Hansen van Sportschool Bot je uit Den Haag elkaar. Toen de normale wedstrijdtijd verstreken was, was er nog geen beslissing verkregen. In de ver lenging was een vijfde heupworp van Jansen de Schiedammer te machtig en hij moest tegen de mat. De uitslagen van het juniorentoernooi, dat in de middag was gehouden, luidden: gele banden: 1. D. Groningen, Dordrecht; oranjebanden: J. van Nierop. Delft; groe ns banden: 1. P. Firet, Maassluis; groe ne en blauwe banden: 1. F. den Arend, Rotterdam. die de boventoon voerde. Hij won ver diend De einduitslag werd: 1. Zoet, Sassen- heim. 100 km in 2.28.35; 2. Den Outer N:eu workerk; 3. Brinkman Rotterdam; 4 Terj Dam Den Haag, 5. Van de Flier, Rotterdam; 6. Suikerbuijk, Breda; 7. P. Dorst, Rotterdam; 8. Peters, Haar lem; 9. Althuizen, Den Haag; 10. Ver baas, Den Haag; 11. Karstens, Leiden; 12. Van Gent, Leiden; 13. Stam Rotter dam, 14 Koevermans, Vlaardingen, 15. De Jong, Amsterdam; 16. W, Dorst, Rotterdam; 17. Van Lachterop, Amster dam; 18. Stube, Rotterdam; 19. Kool- Een van de hoogtepunten van het lus trumfeest was ongetwijfeld de turnde- monstratie, die ritmisch geslaagd ge noemd kan worden. 'w dojo ran ReinieHulslcer te Schiedam zijn vele partijen gespeeld. Deze foto geeft een beeld van de finale party bruine banden. ROTTERDAM, 10 juli Spanning, sensatie cn droefheid. Ziedaar de ingre diënten van de wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland voor ama teurs, die zondagavond op het Xerxcs- terrein in Rotterdam is gespeeld. Meer dan 14.000 toeschouwers, waaronder vele supporters uit Limburg hebben deze slij tageslag met hart en ziel beleefd. Sen satie was er reeds vanaf de aftrap, toen Xerxesaanvallers Kriesch en Snoek goede kansen onbenut lieten. De beste man van Emma, midvoor Kerens, een beweeglijke en gevaarlijke aanvaller^ I profiteerde in de 15e minuut van het tnis- j tasten van Johnson, die overigens de J ster van het veld was. i Die achterstand heeft de Xerxesploeg danig parten gespeeld. Allereerst was er het falen van de voorhoede, waarin Van Zijst telkens demonstreerde hoe voetbal niet moet worden gespeeld. Wel had Xerxes een overwegend beter veld spel, maar doelpunten kwamen er niet. Tien minuten voor het einde, toen iedere Rotterdammer zich in feite al had ver zoend met de nederlaag kwam de om mekeer. Niet tevreden met het falende spel van zijn voorhoede ging kanthalf Hendriks naar voren. Bij een boogbal van Snoek, de Xerxesman had reeds meerdere malen van deze passes gelan ceerd, maar zonder resultaat, liep Hen driks naar voren. Dit is Emma nood lottig geworden. Spil Heunen begreep de handeling van de Xerxaan niet en kop te de bal met de bedoeling het leer het veld in te brengen. De bal schampte langs zijn achterhoofd op de knie van Hendriks, die daarna, waarschijnlijk zeer verbaasd, doelman Vermeer vergeefs zag duiken. De vreugde bij de Xerxeanen was weldadig om te zien. Hierna woedde er een zenuwslopende strijd, die tot 2 maal toe vijftien minuten werd verlengd. De einduitslag bleef echter ongewijzigd. FALENDE VOORHOEDE Het spel van Xerxes was veelbelovend gestart. De passes van de goed mee komende Hendriks en Rijshouwer, die later werd vervangen door Klomp, wa ren weliswaar onzuiver, maar Kriesch en Snoek kregen kansen. Zij profiteerden hiervan niet. Wel deed dit Kerens, die een mistasten van Johnson afstrafte. Keer op keer drong Xerxes met goed veldspel door de konsekwent dekkende Emma-achterhoede. Doelpunten bleven echter uit, want de Xerxanen weigerden de vele kansen te benutten. De falende Kriesch, Snoek en Van Zijst hebben hun ploeg en de supporters benauwen de ogenblikken bezorgd. Emma kwam een enkele keer tot goede uitvallen, maar Johnson wist voor rust met elan zijn taak op prima wijze uit te voeren. Trou wens de gehele achterhoede van Xerxes verdient een pluim op de hoed. Zij speelden aantrekkelijk voetbal, wat niet gezegd kan worden van de Emmaspe- lers, die herhaaldelijk aan de noodrem moesten trekken. VERLENGING. Na de rust verwachtte iedereen een fel offensief van Xerxes. Dit offensief kwam inderdaad, maar de doelrijpe kan sen werden keer op keer „om zeep" gebracht. Het werd zelfs gevaarlijker aan de andere kant, toen Emma zich aan de druk kon ontworstelen. Jonhson hield de zaak echter dicht en toen uiteindelijk Hendriks van plaats verwisselde met Wuijts, die in de achterhoede beslist geen gek figuur sloeg, kwam het te- genpunt van de Rotterdammers, dat luid bejubeld werd door de aanhang. De verlenging heeft hierna de zenu wen van zowel Emma als Xerxes op de proef gesteld. Keeper Van de Kuijt groei de in die periode naar een grootse De jeugdige supporters konden hun on geduld niet bedwingen toen het Xerxes- doelpunt werd gemadht. Zij stormden het veld op en bezorgden politie en sup poosten handen vol werk. vorm, hij hield felle schoten van zo wel Hendriks als Snoek, die zich van zijn inzinking herstelde. Aan de andere kant was het keeper Vermeer van Xerxes die een gevaarlijke kopbal en een schuiver van Kerens onschadelijk maakte. Toen het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter J. F. Dorpmans klonk, konden beide ploegen tevreden zijn met het resultaat, dat met zich brengt, dat volgende week nog een beslissingswed strijd moet volgen. Deze competitie heeft beslist een lang staartje. (van een speciale verslaggever) ROTTERDAM, 10 juli Onder ideale weersomstandigheden heeft het jubi lerende „Activitas" zondag een sport dag gehouden, die vrijwel alle takken van sport te zien heeft gegeven. Nadat om 12 uur de heer W. Suijker, hoofdbe stuurslid, het startschot had gelost, wer den op het complex van Neptunus vele interessante duels uitgevochten. Hoog tepunten van deze lustrumdag waren on- getijfeld de turndemonstratie, het optre den van het Bredase Jeugddrumband korps „Were Di" en de voetbalwedstrijd ActivitasExcelsior '20. Er werd ook gestreden door de handbalteams van Ac tivitas en de Vlaardingse vereniging R.K.W.I.K. De voetbalwedstrijd vormde in feite de hoofdschotel van het rijk gevarieerde programma. Het werd een treffen, waar in Activitas zich van zijn beste zijde liet zien. Met open aanvallen, die met goede snelheid werden uitgevoerd, werd het doel van Excelsior reeds direct na het beginsignaal van de scheidsrech ter onder druk gezet. In de tiende mi nuut leidde dit tot de openingstreffer. J. Kayser kreeg het leer goed door zijn broer toegespeeld, legde het even stil en liet daarop doelman Speelmeyer ver geefs grijpen. Drie minuten later stond de Schiedamse doelman te ver voor zijn doel opgesteld bij een mislukte voorzet van Verbunt, waardoor de bal over hem heen in het doel verdween. Deze achter stand schudde de Schiedammers wakker en gedurende enige tijd kwam het Rot terdamse doel onder druk te staan. Uit een vlotte combinatie tussen middenvoor Ooms en linksbuiten Mil kreeg Cleys de bal te pakken. Hij won het duel van spil Van der Heyden, waarop ook doel man Vismans met een schuiver werd verslagen. Na dp rust veranderde het spelbeeld niet. Activitas bleef gevaarlijk en Excel sior had het geluk aan zjjn zijde toen paal en lat redding brachten bij schoten van Rabbelier en Van der Velden. Even kreeg de wedstrijd een wat harder ka rakter toen Excelsior het spel wilde forceren. Tweemaal kreeg middenvoor Ooms een unieke kans voor een verlaten doel, doch hij faalde. Het zou uiteindelijk rechtsbin nen Verhoeks zijn. die doelman Vismans met een hard schot versloeg. Op de bijveüden was om elf uur een juniorentoernooi begonnen, waarvan de uitslagen luiden: A 1. RFC—Activitas 10, Excelsior 20RFC 4—0, RFCNeptunus 10, Ex celsiorActivitas 00. NeptunusExcel sior 21, ActivitasNeptunus 00. B 1. Activitas—Excelsior 20 0—1, RFC —Activitas 1—0, Excelsior—RFC 0—1, RFC—Neptunus 1—0, Neptunus—Excel sior 03, ActivitasNeptunus 23. B 2. Neptunus—RFC 1—2, RFC—Acti vitas 1—1, Excelsior—RFC 0—1. Excel- si°rActivitas 32, NeptunusExcelsior 1—1, Activitas—Neptunus 2—1. C 1. Neptunus—RFC 0—0, Activitas— Excelsior 0—1, RFC—Activitas 1—0, Ex celsiorRFC 00, NeptunusExcelsior 22, ActivitasNeptunus 02. 1. RFC 21 pnt,. 2. Excelsior '20 12 pnt. 3. Neptunus 10 pnt.. 3. Activitas 5 pnt. (Van onze wielermedewerker) ROTTERDAM, 10 juli Apollo reed een wedstrijd tegen de Rotterdamse Pe daalridders en het Goudse Excelsior en bracht het zowel bij de nieuwelingen, als Bi Junioren tot een overwinning. In de overige categorieën overwonnen de Pe daalridders. A-klasse, 63 km. in 1.39.50 uur.; 1. Michielsen P, 2. Brinkman P, 3. van Leeuwen E, 4. Rorijs A. Nieuwelingen, 54 km. in 1.28.55 uur: 1. Lokker A, 2. Den Outer E, 3. Voge laar A, 4. Scheffer A, 5. Van Opijnen' A, 6 Sieracke P, 7. Heijkoop E, 8. de Wit E, 9. Jeremiasse A, 10. Holthuize nP, 11. Blom E, 12. van Dorp P, 13. van der Kraan E. A-junioren, 36 km. in 1.01.12 uur: 1. C. Smit P, 2. B. Smit A, 3 Dalmeijer P, 4. Knoop E, 5. Lensveld P. B-junioren, 18 km. in 32,35 min.: 1. Jeremiasse A, 2. G. Smit P, 3. van Maanen E, 4. van Alphen E. Sportief reed een wedstrijd in de Alexanderpolder. Hier won Habermehl een 54 kam lange rit in 1.33.37 uur. Ver volgens arriveerden 2. Wisschof, 3. van B-eugel, 4. Timmers, 5. van de Ende, 6. Buijs, 7. van de Broek, 8. Donk. .Feijenoord ontving de Rotterdamsche Leeuw voor het rijden van een clubont moeting. A-klasse, 57 km. in 1.37.00 uur: 1. Bra bander L, 2. F. Ouwerkerk L, 3. J. Ouwerkerk L, 4 de Haan F, 5. van Beek F, 6. van Buren F. B-klasse 51 km. in 1.28.00 uur: 1. van Oosten F, 2. Gulik F, 3. van der Wel-,F, 4. van der Spoel L. 5. Boeijmeer F, 6. de Koning L, 7. Rook L. 8. Biest 9. Klip F, 10 den Hoed L. A-junioren, 27 km. in 51 min. allen Feijenoorders): 1. Ewijk, 2. Verveer, 3. de Zwart, 4. de Jong. 5. Weij. 6. Visser, 7. Alders, 8. den Butter. 9. WolterHüis. B.-junioren. 13 km in 27 min: 1. Ver-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 9