Exodus uit Oost- Duitsland Oostzone berooid van de beste arbeidskrachten VLUCHTELINGENSTROOM NAAR WEST-DUITSLAND 10 JAAR BISSCHOP V Nieuwe wetten bedreigen katholiek leven in Polen Actie in de Puoke Landdag tegen godsdienstonderwijs IRAK DREIGT MET EEN „UITPUTTINGSOORLOG" Wanneer Britten Koeweit agressie niet staken Terug van weggeweest M' Spoorstaking in Italië „Politiek" ZATERDAG 15 JULI 1961 Directeur verlaat ROG Amersfoort ".-LIS Fransen moeten uit Bizerta Dean Rusk VS-vetö over troika" in Y.N. Inzittenden RB 47 officieel dood t S Overstromingen in Indië: 165 doden Toeristen zeer gedupeerd Vrije concurrentie Guur iveekeinde IJzeren Gordijn straks zonder Berlijns „gat'? Qp eigen verzoek van functie ontheven Bij mars overleden: oorzaak onbekend Tunesië eist: Kerk bedreigd in materieel bestaan Derde verjaardag moord op koning Feisal SOCIALISTISCHE WAARDERING VOOR ENCYCLIEK Het weer in Europa 20 pagina's YS I BERLIJN, 15 juli (Rtr., U.P.I.) Aangezien zij verwachten dat Een opstand tegen het communis tische regime gedoemd is te mis- hkken vluchten de Oostduitsers drommen naar het Westen, 2o verklaarden gisteren Westduit se functionarissen alhier. De exo dus uit de Oostzone, tot een nieu we hoogte van 800 tot 1000 per gestegen, berooft Oost-Duits land van zijn beste arbeidskrach ten, aldus deze functionarissen. Volgens de Westduitse regering 2iJ'n in totaal 2.615.000 Oostduit sers sinds januari 1949 tot eind mei dit jaar uit hun land ge vlucht. '"xtndag 17 juli a.s. is het precies icn jaar geledendat kardinaal Elfrink de bisschopswijding ont- ving. Het ligt niet in de bedoeling dit tweede lustrum met enige feestelijkheid zal worden gevierd. Bewapening 9? BONN, 15 juli (D.P.A.) De sociaal-democratische partij van Duitsland zegt de paus dank voor zijn nieuwe sociale encycliek, al dus heeft de bondsdagafgevaar digde Peter Nellen gisteren in Bonn gezegd. In overeenstemming met het historische en morele standpunt van de katholieke Kerk en haar hoofd heeft de wereld, met name onze moderne industrië le gemeenschap, in deze encycliek een belangrijke richtlijn gekregen. Op het eerste gezicht kan de Duitse socialistische partij met de kernpunten van deze encycliek instemmen en deze in haar prak tische politiek tot uiting brengen; de partij zal echter nog nader en uitvoerig op de encycliek ingaan. V. Wel weet bij van de beer Veld kamp, staatssecretaris in hetzelfde veel gesmade kabinet, ineens wel veel goeds te vertellen. Hij wordt in een volgend „serieus" kabinet volgens mr. Burger zonder twijfel minister. Die pluim krijgt de staatssecretaris echter niet zo maar op zijn hoed. De beer Burger vindt, dat hij dr. Veldkamp moet waarschuwen: als u in dit kabi net minister wordt, dan breekt ge uw politieke nek over de kinderbijslag. Met dat al was het ons. ter wille van de KLM, niet onwelkom geweest als de Amerikaanse president, om een overigens verwerpelijke reden, een gunstige beslissing had genomen. Dat is niet gebeurd omdat de Ameri kaanse maatschappijen bevreesd zijn voor de concurrentie van de KLM. Het hoofd van de staatssecretaris uit Holland bleek iets te stijkelig om te Aan zee HET NIEUWE Psychologisch staat de Oostduitse be volking op de rand van een nieuwe op- ®*#Md, maar, aldus de Westduitse func- '"arissen, in plaats van tegen het com munistische regime in opstand te ko- "'fu, kiezen de Oostduitsers liever de Wlheid in het Westen. brnst Lemmer, de Westduitse minis- ler voor al-Duitse zaken, belast met de ®reanisatie van de vluchtelingentrans- Pui'ten naar de Bondsrepubliek, vatte de tUutie in de volgende woorden samen: komen trots en ongebroken. Zij DEN HAAG, 15 juli Volgens een m^endmaking van het ministerie van ustitie heelt mr. H. A. Sjoukes naar inleiding van een interimrapport Van p commissie-Helders, aan minister "ecman verzocht hem te ontheffen van Z'in functie van directeur van het rijks opvoedingsgesticht (KG) te Amers- °°rt. De minister heeft het verzoek in- 1ewillig-tij onder dankbetuiging voor het prk, door de heer Sjoukes onder moei- 'Jke omstandigheden verricht, he o: t, o ontheffing 'innddels heeft gaat in op 1 oktober. de heer Sjoukes nog in halen vakantie opgenomen. Het is jr' bedoeling van de minister hem bij e" ander dienstvak te werk te stellen. p he commissie Helders bestaat uit mr. Cf- Pb. Helders, prof. dr. P. Calon, G. Duisterwinkel en mr. J. W. f-hottenbelt. Zij heeft de opdracht een onderzoek in te stellen naar de inrich- "n?, werkwijze en behandelingsmetho- van het ROG. t>EN HAAG, 15 juli Naar aanlei dde van het plotseling overlijden van Jf® dienstplichtig soldaat Vos (woens- .®8 tijdens een mars bij Roermond) da? .?e iegervoofiichtingsdienst mee, di bij de door de dr. J. Zeldenrust '*.trVerzoe!< v®11 he auditeur-militair te ?rtoSenbosch verrichte sectie me- Vrmi geen enkel aanknopingspunt is ge bood V00r de vaststelling van de komen met hele gezinnen. Zij hebben de communistische onderdrukking jaren lang gedragen in de hoop dat de toe stand zou .eranderen. Zij hebben thans eenvoudig die hoop opgegeven". Bondskanselier Adenauer verklaarde donderdag dat er in de Oostzone een paniek" heerste. Volgens de ambtena ren in West-Berljjn hebben dinsdag 1.300 Oostduitsers asyl gevraagd, op woens dag waren er 1.000, doriderdag 800 en gisteren nog 800. Hoe de toestand in Oost-Duitsland is kan men het best afleiden uit het feit dat de Oostduitsers die enkele jaren geleden naar het Westen vluchtten, dit deden cm een betere levensstandaard te genieten, terwijl zij die thans komen, gehecht waren aan hun woonplaatsen en hun werk in de Sovjet-zone. Van de refugié's is 75 procent onder de 45 jaar en 50 procent nog geen 25 jaar oud. Ve len zjjn geschoolde arbeiders. Men schrijft de vlucht toe aan de vrees dat het sluiten van een vredes verdrag tussen de Sovjet-Unie en Oost- Duitsland tot gevolg zal hebben dat West-Berljjn wordt gesloten als het gat in het IJzeren Gordijn waardoor men nu nog kan vluchten naar het westen. Volgens een hoge functionaris komt Oost-Duitsland reeds 100.000 geschoolde arbeiders te kort. Het wegvluchten van nog 100.000 geschoolde arbeiders zal de Oostduitse economie ernstig ontwrich ten en leiden tot het sluiten van fabrie ken. De communistische autoriteiten staan voor een ernstig dilemma, aldus deze functionaris. WASHINGTON, De Westduitse mi nister van defensie, Strauss, die donder dagavond in Washington is aangekomen, heeft tijdens een persconferentie mede gedeeld naar de Verenigde Staten te zijn gekomen voor het voeren van be sprekingen over de aankoop van mili taire uitrusting ter waarde van onge veer 600 miljoen gulden. De belangstel ling van West-Duitsland gaat voorname lijk uit naar de door het Amerikaanse leger gebruikte ,,Pershing"-raket en straaljagers van het type F-104. Ook heeft West-Duitsland munitie, radar en reserve-onderdelen nodig. Op vragen over West-B er lijn antwoord de de minister, dat zijns inziens het on middellijke streven van de Sovjet-Unie er niet op gericht is om West-Berlijn over te nemen, doch om de westerse lan den te dwingen Oost-Duitsland te erken nen. Wat de sterkte der communistische strijdkrachten betreft, zei minister Strauss dat er in Oost-Duitsland twin tig Russische divisies zijn, die zijn uit gerust met tactische kernwapens. De sterkte der strijdkrachten van de Oost- europese landen schat hij op ongeveer 130 divisies, waaronder zes Oostduitse divisies. v - .9 Vermoedelijk onder invloed van de toe genomen spanning om Berlijn is de stroom vluchtelingen uit Oost-Berlijn en Oost-Duitsland naar het westen de TUNIS, 15 juli, (UPI) President Bourguiba van Tunesië heeft ten over- j staan van duizenden juichende landge noten gezegd, dat zijn regering bereid is in het harnas te gaan om Frankrijk te verdrijven uit de grote marine- en luchtmachtbasis Bizerta. „Wij zijn niet voornemens de volks opwinding te beknotten voordat de laat ste Franse soldaat Bizerta heeft verla ten", aldus zei Bourguiba op de Place de ia Kashah. Terwijl hij sprak, groeven vijfduizend vrijwilligers, leden van een nationale jeugdorganisatie, loopgraven bij de Franse basis, waar zij een militaire op leiding krijgen. In Parjjs schreef de „Paris-Presse", dat de basis in Bizerta van de rest van Tunesië was afgesneden. Een ander bericht meldt dat uit Oran in Algerije zeshonderd parachutisten in Bizerta zijn aangekomen. In zjjn rede zei Bourguiba dat hij nog steeds antwoord wacht op zijn „vrien delijke" nota aan president De Gaulle waarin hjj Frankrijk verzocht al zijn bases in Tunesië te ontruimen. De regering in Parijs heeft donder dag verklaard, dat zij niet bereid is de zaak te bespreken ..in een sfeer van moeilijkheden en betogingen". Bourgui ba verzocht zijn gehoor wel Frankrijk niet te gaan haten omdat Franse troe pen op Tunesisch grondgebied gelegerd zijn. laatste dagen sterk toeaenomen. De foto toont een lanpe rij vluchtelingen, die bij een bureau in West-Berlijn wachten om te worden geregistreerd. WARSCHAJi, 15 juli (Rtr, KNP) De Poolse Landdag heeft een nantal wetten aangenomen, waarvan de katho lieken vrezen dat zij tegen de Kerk ge bruikt zullen worden. Dit hebben de le den van de Znak-groep in liet parlement bij de discussies duidelijk laten door schemeren. Er is een wet aangenomen die de rechten van de staat op onroe rende goederen, vooral in de voorma lige Duitse gebieden, garandeert. In ver schillende gevallen hebben de katholie ken kerken, die door de Duits-evangeli sche kerk waren achtergelaten, in bewa ring genomen; zij maken er ook voor godsdienstoefeningen gebruik van. Het is mogelijk, dat de staat deze nu zal opeisen, ook al omdat het Vaticaan wei gert de bezette gebieden als Pools te erkennen. BAGDAD, 15, juli (RTR), (UPI) Premier Kassem van Irak heeft de Premier Kassem van Irak heeft de Britten gisteren verzocht zich uit Koe weit terug te trekken. Hij sprak op een bijeenkomst in de militaire academie van Bagdad, waarop jonge officieren werden beëdigd. Koeweit is een „bruggehoofd van de imperialisten", geworden en de zoge naamde onafhankelijkheid die Koeweit krachtens een overeenkomst tussen Engeland en de regering van het vor stendom heeft gekregen, is het bewijs voor het bestaan van een samenzwe ring tegen Irak en het Arabische volk, aldus Kassem. Hij zei voorts dat Irak, zo het geweld had willen gebruiken om Koeweit te be vrijden. dit had kunnen doen; Irak zoekt, zijn recht echter via vreedzame midde- len. Wij strijden niet met de sjeik van Koeweit maar met het Britse 'imperia lisme, zo zei hij. In een tweede redevoering, die pre mier Kassem bij de onthulling van een monument ter herdenking van de revolutie hi.ld. zei hij dat Irak aan de Engelsen een uitputtingsoorlog" zal verklaren, als zij hun agressie in Koeweit niet staken. Herhalend dat Irak een politiek van vrede en neutraliteit volgt, zei Kassem dat Irak met alle vreedzame middelen zijn rechten zal blijven opeisen, ondanks de provocaties van de imperialisten, hun stromannen en functionarissen. Kassem vertelde, dat enkele dagen geleden een militaire attaché, die zich voordeed als een rioolarbeider, in Iraak- se kampen was binnengedrongen om te spioneren. Hij zei niet ^an welk land de ze attaché was. Kassem verklaarde ver der, dat, de Iraakse strijdkrachten niet alleen in Bagdad zjjn gestationeerd doch strategisch verspreid zjjn om toe te slaan op de hebzuchtigen en imperia listen. „Niemand, geen enkele hebzuch tige tiran, zal ons ïn de weg staan", al dus Kassem. Bij gelegenheid van de derde verjaar dag van zijn greep naar de macht na de moord op koning Feisal, heeft Kas sein gisteren eenheden van zijn leger aan zich laten voorbijtrekken in Bagdad. Aan zijn zijde was een grote kaart opge hangen, waarop Koeweit als deel van Irak stond afgebeeld. De parade luidde een feest in dat een week zal duren. Er werd op de parade in Bagdad niet ge marcheerd, maar alles trok gemecha niseerd aan Kassem voorhij Onder het wapentuig waren Russische tanks, su personische Mig-19 straalvliegtuigen, en transportvliegtuigen en helicopters van Russische makelij. Er waren ook Amerikaanse en Britse vrachtwagens, jeeps en terugstootloze vuurmonden, maar het merendeel was toch Russisch. Volgens buitenlandse waarnemers heeft Kassem in de drie jaar dat hij thans aan het bewind is bijna alle voor aanstaande figuren van het ancien re gime amnestie verleend. Naar ver luidt heeft de militaire gouverneur-ge neraal, generaal-majoor Ahmed Saleh Abdi, ter gelegenheid van de revolutie herdenking de vrijlating van 235 gevang enen gelast. De wet op het on<, wijs, zoals die in clè huidige vorm aan het parlement was voorgelegd, geeft de Staat volledige controle op elk soort onderwijs. De ka tholiekeii vrezen, daj de staat'de nieuwe bemalingen van de wet zal gebruiken om tholieken vrezen, dat de staat de nieuwe de laatste resten van godsdienstonder richt op de scholen te verbieden. Na de zware belastingwetten, die de kloosters hebben getroffen, heeft het Poolse parlement tenslotte ook nog een wet op geldinzamelingen aangeno men. Voortaan zal voor bijna alle in zamelingen do goedkeuring van de Staat nodig zijn. Daardoor wordt de Kerk bedreigd in haar materieel be staan: ook de katholieke scholen, de godsdienstonderwijzers en vooral de Katholieke Universiteit van Lublin lo pen groot gevaar, als de staat de strop wil aanhalen. Een lid van het Poolse parlement heeft gisteren een wetsvoorstel inge diend tot hervorming van het onder wijs. Het betrokken parlementslid, An dree j Werblan, betoogde bij de verdedi ging van zijn voorstel, dat het onder wijs vrjj is en dat scholen en universi teiten wereldlijke instellingen zijn, wier taak is onderwijs te geven en niet zich met godsdienst bezig te houden. Godsdienst is een particuliere aangele genheid van de mensen zelf. Niemand zal worden belet zijn kinderen gods dienstonderwijs te laten geven, als hij (lat wil, doch dit dient buiten de scho len om te gebeuren, in het belang van een ongestoord opvoedingsproces, aldus het communistische parlementslid, vol gens wie de laatste jaren de meeste ouders, ook de gelovigen, tot het besef zijn gekomen, dat godsdienstonderwijs buiten de scholen om de voorkeur ver dient. Waarnemers in Warschau zien in deze rede een bedreiging van het gods dienstonderwijs op de scholen, dat een der meest verdedigde instellingen van de katholieke kerk in Polen is. WASHINGTON, 15 juli (RTR) De Verenigde Staten zullen zo nodig een veto uitspreken over het Russische plan, de secretaris-generaal van de Verenig de Naties te vervangen door een drie manschap (een vertegenwoordiger van het Westen, een van de communisti sche landen en een van de neutralisti- seho landen.) Dit staat in een verkla ring die de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Rusk in Washing ton heeft gepubliceerd. Van officiële Amerikaanse zijde is is reeds eerder verklaard dat de ver vanging van Hammarskjöld door een triumviraat, het Z8n. „troika"-plan zou neerkomen op verlamming van de Verenigde Nataies. De Amerikaanse regering stelt zich voor over enkele weken een witboek uit tegeven over de kwestie Berlijn. Het zal waarschijnlijk worden gepubli ceerd in de vorm van een brochure van het ministerie van buitenlandse zaken. TOPEKA, KANSAS, 15 juli (UPI) De Amerikaanse minister van lucht macht, Eugène M. Zuckert, heeft be paald dat de drie vermiste bemannings leden van het door de Russen in juli I960 neergeschoten verkenningsvlieg- tuig „officieel" als overleden kunnen worden beschouwd. Twee van de zes bemanningsleden van de RB47, de kapiteins John R. Mekong en Freeman B. Olstead, wer den in januari vrijgelaten na bijna ze ven maanden door de Russen te zijn vastgehouden. -inister Luns heeft gisteren weer zijn kamerbewaarder goede morgen gezegd alsof er in de afgelopen maand niets is ge beurd. Hij hing zijn hoed en para- pluie op de plaats, die enige weken leeg was gebleven, en nam plaats achter zijn bureau, waar het doosje sigaretten klaar stond en verse bloe men de sfeer zo prettig mogelijk maakten. De minister kreeg van al zijn medewerkers oprechte gelukwen sen met zijn herstel en dook meteen in een stapel documenten. Hij heeft een uur gewerkt en stapte toen naar de Trèves-zaal, waar het kabinet bijeen kwam. De agenda stond propvol met buitenlands- kwes ties. Wie zal in Bonn gaan praten met de E.E.G.-ministers? Wat staat Nederland nu te doen tegenover de hoogst bedenkelijke politiek van de Ver. Staten, die de K.L.M. wel dure Amerikaanse DC 8's wil verkopen, maar ons daarna belet met deze toe stellen naar een vrije Westerse wereld te vliegen? Minister Luns voelt zich weer op gewassen tegen alles wat op een mi nister van Buitenlandse Zaken van het kleine Nederland de laatste jaren aan komt stormen. Hij heeft zich vol maakt ontspannen in de zuivere berg lucht van de Haute Savoye en is daar na bij vrienden in Brabant gaan ac climatiseren in de Lage Landen, Hij is beter en voelt zich heel goed, al zal hij het wat voorzichtiger aan moe- teOm°dat laatste draait het natuur lijk. Minister Luns heeft wel eens meer moeite gehad me', zijn gezond heid. Hij deed dat met een grapje af. Toen de dokter hem eens had op gedragen, zich extra warm te kleden, liep hij met een Schotse deken in fel gekleurde ruiten over het Binnenhof en hij schroomde niet met dat ding om zich heen op een receptie te ver schijnen. Niemand zou zo iets hebben kunnen vertonen in zijn positie, maar minister Luns deed of het njets bij zonders was en drukte iedereen de hand met de groet: „Mack Luns Wij wensen hem van harte toe, dat hij achteraf ook over hetgeen op 14 juni is gebeurd, met een grapje kan heen glijden. Bij minister Luns kan heel veel met een grapje. BIJAPOER, 15 juli (Reuter) Het aantal doden als gevolg van de over- stromingen in het zuiden van India is cisteren gestegen tot 165, door het kap seizen van een veerboot op de, rivier de Krisjna, waarbij vyftig slachtoffers te betreuren vielen. De schade, die de overstromingen in vijf staten hebben aangericht, loopt in de honderden miljoenen roepees. De grootste schade werd gemeld uit de sta ten Kerala, Misore en Maharashtra, de stad Poona is het ergst door de natuur ramp getroffen. Deze stad kwam twee daeen geleden onder water te staan als gevolg van het bezwijken van twee na- hii gelegen dammen door de hevige re gens. De kosten van het herstel van de le dammen worden geraamd op tach- tig miljoen roepees. Hier kwamen elf mensen om. In de staat Kerala, waar het water gisteren begon te zakken, zpn volgens de officiële cijfers 85 personen verdron ken, en in de staat Misore 19. Plet aantal daklozen loopt in de dui zenden. Joegoslavië. De Joegoslavische mi nister van buitenlandse zaken, Popovic, is gisteren, vergezeld van zijn echt.genor te in Moskou aangekomen. Het eerste bezoek aan Rusland van een_ hoogge plaatste Joegoslavische regeringsfunc tionaris sinds 1956. (UPI) ROME, 15 juli (UPI) Het spoor wegverkeer in Italië is gisteren prak tisch geheel tot stilstand gebracht door een 24-uursstaking van hel personeel, en dit nog wel op het hooggepunt van het toeristenseizoen. Berichten uit alle delen van het land meldden dat slechts enkele noodtreinen reden, bemand door werkwilligen. De staking begon donderdagavond midder nacht. Duizenden toeristen kunnen thans niet op tijd naar huis. In Milaan moesten 250 Britse toeristen die niet verder kon den reizen en geen hotelkamers konden krijgen in de wachtkamers van het sta tion de nacht doorbrengen. Zü vertrok ken gistermorgen vroeg in een specia le trein die bewdakt werd door militai ren. Het stakingsparool dat door het over grote deel van het spoorwegpersoneel werd opgevolgd, was uitgegeven door de niet-communistische zowel als de communistische vakbonden, uit protest tegen het regeringsantwoord -op de door hen gestelde looneisen. De Nederlandse kiezers hebben bel in een radiorede van mr. J. Burger, socialistisch fractieleider in de Tweede Kamer, moeten ontgelden. Zij stem men volgens hem niet politiek, maar godsdienstig en dus laten zij het ka binet-de Quay maar rustig de demo cratie ondermijnen. De beer Burger komt tot deze genuanceerde uitspra ken na een serie operaties met de be kende olifantspoten tegen bet kabinet- de Quay, waarin hij nog nooit iets goeds heeft kunnen ontdekken. Over „politiek" handelen en stem men gesproken. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, Edwin Martin, heeft aan bet slot van de (mislukte) Nederlands-Amerikaanse luchtvaart- onderhandelingen aan staatssecretaris Stijkel medegedeeld, dat president Kennedy „er zich van bewust is ge weest hoe boog Nederland deze kwes tie opneemt en hoeveel betekenis er aan wordt gehecht". De staatssecreta ris vertelde dit na zijn aankomst op Schiphol. Als de Amerikaanse president zich inderdaad om deze reden met de luchtvaartonderhandelingen heeft be moeid, dan is hij aan de kern van het probleem voorhij gegaan. Nederland heeft steeds het beginsel van het vrije luchtverkeer verdedigd. Het gaat er niet op de eerste plaats om of de KLM landingsrechtn in Los Angeles krijgt omdat de Amerikaanse presi dent Gfis zo sympathiek vindt of omdat wij ons in de NATO zo netjes ge dragen. Volgens de Nederlandse op vatting moeten alle luchtvaartmaat schappijen. van welk land ook. het recht krijgen om in vrije concurrentie hun vervoersdiensten aan te bieden. Zij moeten trachten, met dat beet je „extra" een deel van de markt te veroveren. De president is voor die redenering kennelijk niet gevoelig ge weest. (Van onze weerkundige medewerker) Het komende weekeinde zal meer lijken op dat van een novembermaand dan van de zomermaand juli. Een de pressie, die twee dagen geleden al wind en buien in ons land heeft gebracht en naar Schotland trok, heeft daar rechts- omkeerd gemaakt om via Engeland op nieuw naar de Noordzee te trekken. Dit heeft tot gevolg, dat er tijdens het week einde tal van buien zullen vallen. Er is n.l. in de hogere luchtlagen een hoe veelheid koude lucht aangevoerd, waar in de vorstgrens tot 2000 meter hoogte is gedaald. Hierdoor kunner enkele buien behalve van onweer, ook van hagel ver gezeld gaan. De depressie komt van avond boven de Noordzee aan en zal een krachtige en langs de kust harde wind veroorzaken. Het komende week einde geeft niet alleen buien, maar blijft ook belangrijk te koud. Zondag zon: 4.38-20.53 Maan: 8.22-22.33 Maandag zon: 4.399-20.52 Maan: 9.25-22.55 Ook morgen onbestendig en te koud strandweer met enkele gure buien. Krachtige tot harde wind tussen zuid west en west. Temperatuur overdag 15 a 16 graden, zeewater 17 graden. Voor uitzichten: voorlopig te koel en wis selvallig strandweer. max. min. neersl. Station Weer temp. temp. afgel. gisteren 24 uur Den Helder regenbui 18 12 4 Ypenburg regenbui 19 14 3 Viissingen regen 19 14 0.4 Eelde regen 19 11 9 De Bilt regenbul 19 12 0.1 Twente zw.bew. 19 12 2 Eindhoven zw. bew. 20 11 3 Zd.-Limburj zw. bew. 20 12 6 Stockholm zw. bew. 21 13 1 Oslo zw. bew. 25 14 3 Kupennager regenbui 17 13 12 Londen h. bew. 19 10 1 Amsterdam regenbul 20 12 4 Brussel zw. bew. 20 12 3 Luxemourg h. bew. 18 9 18 Partis zw. bew. 22 12 1 Bordeaux licht bew. 19 12 9 Nice licht bew. 29 18 0 Herüin zw. bew. 21 13 1 Frankfort h. bew. 18 12 15 Zuncn regenbui 16 12 41 Genève zw. bew. 13 12 Finland President Kekkonen van Finland heeft vrijdagavond een nieuwe agrarische minderheidsregering b#- noemd, met als premier 'de oud-gouvr. neur van Fins Lapland, Martti Miettu- nen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 1